Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken mam Veenendaal krijgt modern politiebureau 1^ rr PERS ONTVING EXPLICATIE VAN GEMEENTEBESTUUR EN ONTWERPERS AGENDA sa is 1 i§ii EDERVEEN ELST Vliegfestijn te Eist AMERONGEN Toneelavond voor het zwembad DE KLOMP LLO Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Bouwkosten tussen 1 en 2 miljoen 2 NOVEMBER 1965! WIST U BROUWER WAARDEBON 39e JAARGANG vrijdag 15 oktober 1965 Nr. Redaktie en administratie; Parallelweg 10 - Veenendaal Td. 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeren Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rnbriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Veenendaal krijgt een eigen modern politiebureau. Het ont werp van het gebouw, dat grotendeels uit beton en glas zal be staan, werd dinsdag aan de pers vertoond. De totale bouwkosten zijn nog niet bekend. Burgemeester Hazenberg toonde zich een voorzichtig schatter door de kosten te ramen op een bedrag tus sen de één en twee miljoen. Zoals bekend zal het nieuwe politie bureau verrijzen op een perceel aan het Boompjesgoed ten zui den van het omleidingskanaal. Wanneer men met de bouw zal kunnen beginnen kon in het huidige stadium nog niet met ze kerheid worden gezegd. Met hogere overheidsinstanties zullen nog besprekingen gevoerd moeten worden, waarna men dan op de Rijksgoedkeuring wacht. De Raad van Veenendaal, die reeds donderdag j.l., na afloop van de raadsvergadering op de hoogte werd gesteld, ging volledig akkoord met het gemaakte ontwerp. NORMEN Burgemeester Hazenberg gaf in te genwoordigheid van de ontwerpers, het architectenbureau Nieuwenhuis, de hoofdinspecteur van politie, de heer W. C. H. Dekker en de directeur van gemeentewerken, de heer Stuyvenberg een uitvoerige toelichting op het ge maakte ontwerp. Tevoren schetste burg. Hazenberg de ontwikkelingen die aan het maken van dit ontwerp vooraf gingen. Reeds meer dan een jaar werden de plannen be keken en werden met de geëigende in stanties besprekingen gevoerd. De bur gemeester wilde ruimte laten voor eventuele wijzigingen, want men is ge bonden aan de normen die door het Ministerie van Justitie worden gesteld. De plaatsbepaling was een aanzienlijke vraag, die onlangs beslissend werd be antwoord, zo ging de burgemeester voort. Gemeten naar de normen, die in de toekomst zullen gelden, als Vee nendaal zal zijn uitgegroeid tot 40 a 50.000 inwoners is dit geplande politiebureau al in overeenstem ming gebracht met de situatie van 1980. De sterkte van het politie korps zal gelijke tred houden met de bevolkingsaanwas en zal waar schijnlijk wel 70 a 80 man bedra gen. De hoofdingang van het gebouw komt aan het Boompjesgoed. Voor het ge bouw zal een ruime parkeergelegenheid komen voor de wagens van de politie en van 't publiek. Het drie verdiepin gen tellende gebouw is ontworpen naar het z.g. hall-idee, waarbij men op an dere plaatsen eerst informaties heeft betrokken, en hiermee zijn winst heeft gedaan. Het is mogelijk dat achter het hoofd gebouw een aantal woningen voor het politiepersoneel gebouwd worden, maar deze aangelegenheid moet nog worden doorgesproken. De burgemeester kon nog niet zeggen wanneer de aanbeste ding zou plaats hebben. De plannen komen in een zeker stadium, dat even wel nog niet het allerlaatste is. Flexibel De heer H. Nieuwenhuis, dir. van het architectenbureau gaf een deskundige voorlichting. Het principe van een cen trale hall waaromheen alle ruimten zijn gegroepeerd is niet alleen econo misch, maar ook praktisch het meest efficiënt. Het gebouw wordt opgetrokken uit een speciale betonconstructie in grijs geglazuurde baksteen. De afmetingen zijn 36 meter lang, 28 meter breed en 9 meter hoog. De wanden kunnen even tueel worden weggenomen om meer ruimte te scheppen. Er is een geheel flexibele indeling gekozen. Mocht men later tot verdere uitbouw besluiten dan kan heel ge makkelijk een verdieping worden op- geplaatst. In totaal bevat het politie bureau 28 kamers. Er zijn 12 ruimten voor arrestanten. De hoofdinspecteur benadrukte dat het centrale hall idee welbewust was gekozen om communicatie tussen de verschillende politionele afdelingen vlotter te laten verlopen. De mensen van het korps kunnen elkaar regelmatig ontmoeten. Wanneer de politiemannen zich in hun eigen kamertjes terugtrekken wordt de onderlinge communicatie ge schaad, aldus de hoofdinspecteur. De afdelingen die het meeste bezoek krij gen van het publiek, zoals verkeer, de surveillancedienst e.d. zijn op de be gane grond. De administratie en recherche afde lingen op de le verdieping. In de kelder is eventueel ruimte voor een schiet baan. Het gebouw bevat ruimten voor EHBO. een sectiekamer en een archief. Het is mogelijk dat een liftinstallatie het vertikale verkeer zal opnemen, maar hierover zijn nog geen definitieve besluiten genomen. Het gemeentebestuur zal, nu het ont werp gereed is, de overheid benaderen om te pogen zo snel mogelijk met de bouw te kunnen starten. Situatietekening van het nieuwe po litiebureau. Langs het Boompjesgoed komt het hoofdgebouw, hie.raangren- zend (rechts) kantine en theorielokaal, daarachter het cellenblok. Aan de ach terzijde wordt de binnenplaats be grensd door garages. Links de geplan de woningen voor de leden van het po!», '•■korps. "fv 4* De bouw van de nieuwe telefooncentrale ach ter het postkantoor in Veenendaal nadert zjjn voltooiing. Nog dit jaar zal men het gebouw in gebruik nemen. Zegt deze datum U iets? U haalt uw schouders op en schudt uw hoofd. Dat zou ik in uw plaats óók doen. Voor de meesten onzer lezers is dit namelijk een dag, gelijk aan andere door-de-weekse dagen. Maar, niet voor iedereen. Het is de datum, waar op de BLOEDPLASMADIENST VAN HET NEDERLANDSE ROODE KRUIS, afdeling Veenendaal, U uitnodigt voor een bijdrage aan mensen die in levensgevaar verkeren, of ziek zijn. Een voortreffelijke gelegenheid om een schenking te doen die U ditmaal niets kost. Het Roode Kruis vraagt van U voor de lijdende mens wat van uw bloed, om hem een kans te geven op genezing. Praat U er alvast even over met uw huisdokter? Hij zal uw bereidheid zéker toejuichen. dat de gemeentepolitie van Veenen daal deze week extra let op de ge dragingen van voetgangers en auto mobilisten bij zebrapaden? dat er al diverse bekeuringen gevallen zijn maar dat het juiste aantal nog niet bekend is? dat de meest voorkomende fouten zijn: oversteken bij groen licht, slenteren op de zebra en klakkeloos oversteken zelfs als een auto dicht bij is? dat de automobilisten ook niet altijd helemaal vrij uit gaan? dat het aantal fouten bij hen echter veel minder is? 3VNC.UANS PRISMA PONTIC OM16A ▼oor betere uurwerken HOQFDSTR 91 VEENENDAAL Verbetering in verkeers regeling bij Rembrandt- en Patrimoniumlaan De regeling van het verkeer op de Rembrandtlaan, Patrimoniumlaan en Kerkewijk door middel van stoplich ten is verschillende jaren niet af doende geschied. Het bezwaar was na melijk dat de lichten op Rembrandt en Patrimoniumlaan tegelijk op groen sprongen. Vooral plaatselijk niet be kende weggebruikers verwachtten geen enkel verkeer als zij van de Rem brandtlaan de Kerkewijk mochten op rijden. De verbetering die nu is aangebracht bestaat hieruit, dat het verkeerslicht op de Rembrandtlaan vier seconden eerder van kleur verwisseld dan dat op de Patrimoniumlaan. Hierdoor wordt bereikt dat de Kerkewijk daar weer vrij is als het verkeer van de Patri moniumlaan mag oprijden. Bovendien zal het gele licht op de Kerkewijk ruim een seconde langer aanblijven. SOEFI-CENTRUM „DE VALLEI" Op vrijdagavond 22 oktober belegt Het Soefi-centrum „De Vallei" een samen komst in de zaal van het waterleiding- S I N D S 1930 Makelaars- en Assurantiekantooi Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef 08385-2918 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties bedrijf aan de Kanaalweg. De heer L. W. Carp spreekt over „Gods Leiding". Op maandag 1 november wordt in de zelfde zaal een universele eredienst ge houden met als spreekster Mevr. E. Troel- stra-Strijbos over „D ziende en de blinde" De universele eredienst houdt niet in een nieuwe godsdienst of kerk te zijn, maar alleen een plaats waar belijders van di verse geloofsovertuigingen met elkaar in eerbied en devotie samen kunnen zijn, zonder discussies of wederzijdse beïnvloe ding. Door deze samenkomsten hoopt men de verdraagzaamheid en de toewijding voor het eigen geloof te bevorderen. VOETGANGER AANGEREDEN P. J. v. K. leerling van het Chr. ly ceum te Veenendaal werd dinsdagmor gen aangereden door de bestelauto van de heer A. v. d. H., eveneens te Vee nendaal. De voetganger werd gewond, doch mocht na medisch onderzoek naar huis. De politie stelt een onderzoek in naar de toedracht. Bevestiging en intrede kand. H. A. van de Pol Kandidaat H. A. van de Pol uit Ede zal zondagmiddag 17 oktober a.s. om twee uur te Leerbroek, na vooraf 's-morgens om half tien daar ook te zijn bevestigd door zijn vader, ds. KI. van de Pol, emeritus predikant te Ede, intrede doen als predi kant van de hervormde gemeente van Leerbroek (en Middelkoop) in de classis Gorinchem, waar hy beroepen is in de vakature van ds. H. A. van Bemmel, die op 28 april 1963 naar Oldebroek is ver trokken en die daar een week later in trede heeft gedaan. Hendrik Anthonie van de Pol werd op 3 oktober 1939 in het diaconessenhuis te Almelo geboren. Zijn vader was toen nog predikant van de hervormde gemeente van Wierden. Naderhand stond zijn vader tot zijn emeritaat op 1 mei van het vorige jaar nog te 's-Gravenhage 1940-1942; Ede 1942-1949; Veenendaal 1949-1960 en onge veer vier jaar te Lunteren. Hij bezocht eerst het Marnix-college te Ede en studeerde daarna nog theologie aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij in september 1962 zijn kandidaats- en ruim anderhalf jaar later in april van het vorige jaar (1964) ook zijn kerkelijk exa men aflegde. Nadat de heer Van de Pol van 1 september van het vorige jaar tot 1 januari van dit jaar vier maanden bij ds. L. Roetman te Gouda stage had gelo pen (werkzaam was gewees als leervicaris) werd hij op 5 juli van dit jaar na een te Zwolle gehouden colloquium toegelaten tot de evangeliebediening in de Neder landse Hervormde Kerk. DOOR REM GETRAPT De heer W. te Veenendaal stak dins dagavond op zijn fiets de Kerkewijk ter hoogte van de Frisia-wolfabriek over. Hij werd geschept door de brom fietser J. M. M. v. H. die op het rijwiel pad langs de fabriek reed. Deze kon de fietser niet mislopen, omdat hij door zijn rem trapte. Er was alleen materiële schade. 25-jarig politiejubileum Brigadier J. van Muiden van de Vee- nendaalse gemeentepolitie vierde gis teren zijn 25-jarig ambtsjubileum. Hij heeft deze volle 25 jaren de gewapen de macht te Veenendaal gediend. In 1940 kwam de heer Muiden als mare chaussee te Veenendaal. Later trad hij in dienst bij de Veenendaalse politie, waar hij opklom tot brigadier. De heer Van Muiden heeft in die tijd verschillende „dienst"-vervoermiddelen gebruikt: van het paard tot de auto mobiel. Burgemeester mr. dr. J. Hazen berg ontving de jubilaris gisterenmor gen en naast een gelukwens mocht deze uit handen van de burgemeester een enveloppe met inhoud in ontvangst ne men. STRANDROVERS EN REDDERS VOOR GEMEENTEPERSONEEL De vereniging van personeel der ge meente Veenendaal verorgt donderdag 28 oktober a.s. in de instructiezaal van de brandweerkazerne een filmavond voor zijn leden. Het onderwerp van de avond is het reddingswerk op zee. Vertoond worden de films „Van strandrover tot redder" en „Redding bij Latrabjarg". De heer Wittpen van de K.N.Z.H.R.M. zal hel een en ander over het werk van de reddingsmaatschappij vertellen. 3 JAAR RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS De heer R. te Leersum heeft het gepresteerd om drie jaar lang auto te rijden zorfder ge',dig rijbewijs. Tot. hij woensdagavond in Veenendaal „sneu velde". Bij een routine-controle van de Veenendaalse politie kwam de omissie aan het licht. De heer De R. is nu in ieder geval in het bezit van een klinkend proces-verbaal. SCHOORSTEENBRANDJE Een schoorsteenbrandje deed de Vee nendaalse brandweer woensdagavond uitrukken naar het huis van de fam. K. aan de Valleistraat. De brandweer spoot de schoorsteen nat en het leed was geleden. Schade was er hoege naamd niet. GELOOFSZEKERHEID Op uitnodiging van de Herv. Jeugdraad te Ederveen spreekt op donderdag 21 ok tober in de Herv. Kerk ds. L. Blok te Rid derkerk over Geloofszekerheid. Na afloop is er in het Verenigingsgebouw gelegen heid vragen te stellen over dit onderwerp. BROMFIETSER BEKWAM DUBBELE BEENBREUK NA AANRIJDING MET PERSONENAUTO Woensdagmorgen om kwart over zever wilde de bromfietser P. uit Ederveen van af de Leesonweg de Nieuweweg oprijdei en verleende hierbij geen vorrang aan een op de Nieuweweg rijdende personenauto. Een aanrijding was het gevolg, waarbij P. een dubbele breuk aan zijn linkerbeen opliep. De bromfiets werd totaal vernield de auto werd zwaar beschadigd. Zaterdag j.l. hield de Elstcrsc modelbouw club haar eerste wedstrijd. Er waren deel nemers van de Edese Club (E.L.C.) en van de Elsterse Club (E.M.C.), De wedstrijd werd in 2 klassen gehouden: 1 Yi cc (klasse Y2 A) en 2Y2 cc (klasse A). Het was een z.g. „Combat"-wedstrijd. Hier bij gaat het er om de serpentine, die achter het vliegtuig van de tegenstander is gemon- terd, door te snijden met de draaiende pro- pellor. Dat deze sport in de volle belangstelling staat blijkt o.a. uit het enthousiasme van het publiek tijdens het vliegen in de weekends op het vliegveld van de E.M.C. De einduitslag is als volgt: in de \Yt cc klasse: 1. Hans v. d. Blij E.D.E.; 2. B. den Uyl Eist; 3. T. v. Ree Eist: in de 2Y cc klasse: 1. T. Bakkenes E.D.E.. 2. W. Ruisch E.D.E.; 3. G. Bijster bosch Eist De toneelavond welke op zater dag 23 oktober a.s. in het Dorps huis wordt gehouden, zal worden geopend door een kort toespraakje door de burgemeester van Ame rongen. Vervolgens zal door de S.K.F. toneel vereniging het blijspel „Je kunt het toch niet meenemen" worden opge voerd. De regie heeft Hans Berk, die ook een belangrijke rol speelt. De ver eniging heeft het stuk reeds eerder op gevoerd o.a. te Veenendaal. Het is een bijzonder aardig stuk met zeer humoristische situaties, maar toch ook met een bepaalde moraal. De spe lers zijn er in geslaagd hun rol waar te maken. Al met al voor de toneel liefhebbers een goede gelegenheid om eindelijk weer eens een stuk in Ame rongen te zien. Deze avond is bedoeld als propagan da avond voor het zwembad. De zwem badcommissie hoopt dan ook dat de zaal vol zal zijn. De toegangsprijs is ge steld op f 2,50. Dankzij de medewer king van vele kanten konden de kos ten tot een minimum worden beperkt Hoe meer bezoekers, hoe groter op brengst voor het bad. LEDENVERGADERING B.V.L. De afdeling De Klomp en Omstreken van de B.V.L. (Bedrijfsvrijheid in de Landbouw) houdt op 22 oktober a.s. een ledenvergadering in hotel Hupkes. VEENENDAAL Vrijdag 15 okt. 7 uur n.m. drop ping speeltuinver. De Sav. Lohman, start bij groentehan- del Schoeman. Zaterdag 16 okt. 7.30 uur kwis- avond voor de oudere jeugd in Instuifgebouw, Industrielaan. 8 uur n.m. film en zangavond in gebouw Trefpunt voor kin deren van Ger. kinderkoor met ouders. Maandag 18 okt. 8 uur dia-kof - fieavond van Ned. Ver. van Huisvrouwen in Korenbeurs. Dinsdag 19 okt. 7.45 uur Verg. NCVB in OCB-gebouw: ds. Nieuwenhuijsen uit Den Haag over Het dier in het licht van de bijbel. 7.)30 uur Ledenvergadering van de studiever. Petrus Datheen in consistorie Ger. Gem. Fluiter straat. AMERONGEN Vrijdag 15 okt. 3-5 en 7.30-9 uur tentoonstelling kleuterspeel goed in Wijkgebouw. Dinsdag 19 okt. 8 uur le avond van cursus stofversieren van het Nut. SCHERPENZEEL Zaterdag 16 okt. 2.30 uur n.m. vertrek voor laatste tocht VW bij Eierhal. op maandag 18 oktober dinsdag 19 oktober woensdag 20 oktober ontvangt u bij aankoop van f7,50 aan boodschappen en tegen in levering van deze bon 500 gram GESNEDEN GROENE K00L 9 cent voor 5RCCNWOUCT S T Hoofdstraat 2-4, Veenendaal

De Vallei | 1965 | | pagina 1