THE CARAVELLES Nieuwsblad „DE VALLEI" yrjjdag 15 oktober 1965 |B' ^BsB ïo november 1963 werd „You don't have to be a KINDERZEGELS Miniatuurmode in het groot Mgggm Officiële bekendmaking 6 HONDEN VAN DE PRESIDENT MISSEN HUN BAAS Washington: De staf van het Witte Huis heeft president Johnson twee kaarten in het ziekenhuis doen toe komen, welke hem veel genoegen moe ten hebben verschaft. Links een kaart met een kleurenfoto van het hondje Him en het bijschriftBeste baas, u kunt zien, dat ik treurig ben, omdat u in het ziekenhuis ligt. De kaart rechts is van Him en Blanco met de tekst: Het verdriet ons, dat u ziek bent. Kom a.u.b. heel gauw thuis. Sportieve en stoere sty'I kenmerken de winterjas die deze dressman droeg op Diepeveen's modeshow. iAf/* voor alle verkeer in de richting van de Ambachtsstraat naar de Kerkewijk; c. het rijwielpad, gelegen langs de noor delijke uitloper van de Industrielaan ge sloten hebben verklaard voor rijwielen in de richting van de Kerkewijk naar de Ambachtsstraat; d. het rijwielpad, gelegen langs de zuide lijke uitloper van de Industrielaan ge sloten hebben verklaard voor rijwielen In de richting van de Ambachtsstraat naar de Kerkewijk; II. dat zij hebben bepaald dat deze maatregelen onmiddellijk in werking zul len treden; III. dat zij van hun onder I. genoemde besluit afschrift hebben gezonden aan: 1. de Hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat te Utrecht; 2. de Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., Wassenaarseweg 220 te Den Haag; 4. de Koninklijke Nederlandse Automo bielclub, Sophialaan 4 te Den Haag; 5. de Koninklijke Nederlandse Motorrij ders Vereniging, Bezuidenhout 179 te Den Haag; 6. de Rijksverkeersinspectie, Maliebaan 55 te Utrecht; 7. de Eigenvervoerders Organisatie, Stad houderslaan 162 te Den Haag. Veenendaal, 8 oktober 1965. Burgemeester en wethouders van Veenendaal; de burgemeester, J. Hazenberg. de secretaris, Van Manen. 'bs&'iih* Andrea Simpson, 19 en Lois Wilkinson, 20 vormen samen het bekende duo The Caravelles. Deze beide Engelse meisjes werkten als stenotypiste voor een aan nemingsmaatschappij voor zij samen de stap naar het toneel waagden begin 1963. Zij deden als kinderen al aan muziek (Lois speelt ook gitaar en Andrea begon al op zevenjarige leeftijd met clarinet-les) en bleven ook toen zij op kantoor zaten steeds zangles nemen, terwijl ook toen al aan spraaklessen werd deelgenomen. Zij begonnen hun professionele carrière met folksongs en hun eerste grote suk- ses in Engeland was. „You don't have to be a Br «ÉBfe-Ybaby to cry" welk plaatje hoog genoteerd stond in de Engelse polls en het ook goed „deed" in Sk ïÉfiP 4? WÈ&W ^É&BbBSB^H^B het buitenland. irÊËÊ&xk Na *an»e tüd hoog genoteerd gestaan te hebben RB JsÉIÉSr WSÈmSÊsHË in °*e Engelse hitparades kwamen zij ook aan de W' B top in Noorwegen en Zweden (waar zij ook per- mm P® M® B a <v». B soonlijk en voor de TV optraden) en Finland. B baby to cry" een topper in de Verenigde Staten KT waar het plaatje 13 weken genoteerd stond on- f der de Top 100 en The Caravelles the Cash Box International Silver Trophy wonnen. **un eerste EP werd uitgebracht en zij traden persoonlijk op in de Verenigde Staten, t J De volgende hit van ze werd „Have you ever M been lonely", t H In 1964 werden zij onder wereldcontract ge- plaatst bij Polydor en de eerste opnamen uit jf W', dit nieuwe contract zijn (ook door de originele a bewerkingen) veelbelovend voor de toekomst. The Caravelles houden van Amerikaanse jazz '5té en blues zangers en zangeressen als Billie Ho- - liday, Lambert, Henricks en Ross. B Andrea's hobbies: paardrijden, zonnebaden en B schaatsen en die van Lois: portrettekenen, le- B zen, gitaarspelen, tennis en reizen. Drie dagen lang hield de fa. C. Diepe- veen modeshows in haar eigen zaak. Zowel voor dames als heren werd een uitgebreide collectie getoond. De man nequin draagt een slank gesneden mantel met modieuze accenten als bontkraag en dubbele knoopsluiting. TOUR D'ELEGANCE VAN TRIUMPH LANGS 32 EUROPESE STEDEN Triumph International organiseert een Tour d'Elegance door 13 landen, die daarbij op een rondreis van 18.000 km 32 steden aandoet. In Amsterdam zal deze presentatie plaats vinden op 25 en 26 oktober a.s. in het Hilton Ho tel. Doel van deze reizende show is o.m. om de mensen die met de verkoop van lingerie, foundations, badkleding en vrijetijdskleding te maken hebben een inzicht te geven in de modelijn van 1966. Om vast even een tipje van de sluier op te lichten: de nieuwe foundation mode staat in het teken van „de elas tische vrouw". Hoogwaardige en super- elastische materialen vormen de basis voor de corrigerende dessous, die iede re vrouw nodig heeft, wil zij perfekt gekleed gaan en haar figuur zo fraai en elegant mogelijk doen uitkomen. Belangrijk zijn ook de décolleté's die volledig zijn aangepast aan de mode lijnen van '66. De zeer diepe V-uitsnijding en de ;ot de taille reikende rugdécolleté's, zo wel in foundations als in lingerie, zijn afgestemd op de meest geraffineerde cocktail- en avondjaponnen. Elf mannequins, gerecruteerd uit Duitsland, Italië, Frankrijk, Japan, Australië en Nederland, zullen, onder regie en choreografie van Michael Whittaker, deze „showy" Triumph- presentatie voor het voetlicht brengen. De Tour d'Elegance heeft als route Italië, Zuid-Frankrijk, Spanje, Partu- gal, Parijs, Keulen, Berlijn, Groot- Brittannië, Amsterdam, Brussel, Luxemburg, Zwitserland, Kopenhagen en Athene. Irene Wen* er vaak half gevulde flesjes en potjes staan. In het huisapotheekje bergt men ze op. Na enige tijd weet niemand waarvoor de inhoud heeft gediend. Tal van geneesmiddelen die lang blijven staan ondergaan daardoor tal van ver anderingen, die ze of volkomen waar deloos maakt, of zelfs gevaarlijk. Ook zijn er, die reeds in „verse" toestand niet dan onder strenge controle en bij zeer kleine hoeveelheden mogen wor den gebruikt. Doe ze, wanneer ze niet meer nodig zijn, weg! Vandaag of mor gen gaat Pietje op een stoel de inhoud van de medicijnkast explorerenen de hemel mag weten met wel resultaat. Ongeveer 40 procent van de vergif- tigingsgevallen van kinderen beneden de twaalf is toe te schrijven aan de nieuwsgierigheid van het kind. Neem dus bij voorkeur een huisapotheekje, dat met een eenvoudig letterslot kan worden afgesloten. Als u er een neemt met een sleutel is die er op het kri tieke moment soms niet te vinden ZORG VOOR EEN HUISAPOTHEEKJE MAAR PAS ER MEE OP In ieder gezin behoort een huisapo theekje aanwezig te zijn. In de eerste plaats om er eenvoudig verband- en ontsmettingsmateriaal in op te bergen voor het geval Jantje zich in de vin gers snijdt met het vleesmes, waar hij niet aan mocht komen, of bij het bui tenspelen een forse schaafwond op loopt Maar natuurlijk moet er ook ruimte zijn voor de veel gebruikte huismid delen zoals aspirine en zo, die, zij het niet dagelijks, maar toch vrij vaak te pas komen, als moeder hoofdpijn heeft of als er een griepje dreigt voor een der huisgenoten. Maar nu de min of meer riskante zijde van zulk een on ontbeerlijk bezit als een huisapotheek je. Wanneer een van de huisgenoten inderdaad ziek is, en de dokter schrijft bepaalden medicamenten voor, blijven 'k Kocht kinderzegels zeer terecht De sluitzegel, op m'n deur gehecht Voldeed dit keer naar mijn gevoel Ongeveer aan het gestelde doel 't Werd soms nog wel eens genegeerd En trots die zegel, werd geprobeerd Mij nogmaals zegels te verkopen Inplaats van m'n deur voorbij te lopen Nu denkt u mogelijk misschien Hoe kunnen kinderen, die dat zien Desondanks toch weer bellen 't ls moeilijk het zich voor te stellen 't Hoort bij velen tot de vaste regels 't Kopen telkenjare van kinderzegels 't Wordt middels de Novib goed besteed Ook door de Unicef, zo u weet Zij toch doen veel voor 't hongerend kind Wat elk 'n ideale geste vind Jongelui, verkopers, bel echter niet Waar men op raam of deur 'n zegel ziet Als bewijs, dat men reeds heeft besteld Tot slot zij dit extra vermeld 'k Gun de jeugd heel veel succes Daarom, doe extra maar je best Want meer. dan velen wel vermoeden Komt het de hongerende jeugd ten goede Neemt daarom allen eensgezind Die zegelactie „Voor het Kind" J. M. Zijn de Engelsen sinds de Beatles minder conservatief geworden? Daar is warempel dat aloude, meer dan 60 jaar praktisch ongewijzigd gebleven Meccano, helemaal ver anderd! Dit metalen constructietysteem, idee van de Liverpoolse familie Hornby, bestaat nu zo'n zeventig jaar. Het eerste patent werd verleend in 1901. Grootvader en vader kenden de groen-rode dozen al als hèt systeem. Ook architecten en ingenieurs ge bruikten het - voor schaalmodellen. Meccano inspireerde tot wonderlijke prestaties! In 1961 maakte een Pa- rijse jongeman, M. Francis Benoit, met 2233 onderdelen, een schaalmo del 1 5 van een Panhard PL 17 compleet met motor en vier ver snellingen. Niet lang geleden was er op de Toy Fair in Londen een liefst 9 meter hoge Eifeltoren te zien, helemaal gebouwd van Meccano! Opzienbarend nieuws voor de vele Meccano-adepten is de totale ver nieuwing van dit systeem. New Look Meccano, zoals het nu heet, toont de dynamische kleurencombinatie geel, zwart en zilver, met rode en blauwe wieltjes. De grote sets zit ten nu in thema-dozen, zoals Snel weg, Europoort, Schiphol, bouwbe drijf, Hulpploeg. De goedkoopste, Snelweg, kost f 27,50 (handleiding erbij voor 56 werkende modellen), de duurste, Meester-Technicus, kost in de hand. Veel applaus oogstte vooral het Bussumse meisje Marion de Boer (10 jaar) dat voor het eerst van haar leven als mannequin op trad en (met een blosje van opwin ding) de snoezige kleertjes van haar eigen vriendinnetje Skipper ten to nele mocht voeren! Het leek ons aardig, vooral voor onze jeugdige lezeressen, om een paar hoogtepunten van deze wel zeer ongewone modeshow te laten zien. Duidelijk wordt daarbij, dat de creaties voor Barbie en Skipper geen „poppekleertjes" zijn, maar een echte, draagbare mode, die kinde ren en tieners kan inspireren om er zelf óók zo goed verzorgd en mo dieus uit te zien. Irene Wenz langs van Wenen naar Amsterdam. In het Hiltonhotel toonden Neder landse mannequins, bij de wellui dende klanken van Harry de Groot's pianospel, 26 creaties uit de collec tie 1965-66. Ze hielden daarbij de echte Bar bie of Skipper in dezelfde kleding Iedereen kent Barbie als een beel dige tienerdoll van 30 centimeter hoog, het hartsvriendinnetje van miljoenen kinderen in de hele we reld. In Nederland hebben al zo'n honderdvijftigduizend kinderen een Barbie of een Skipper, Barbie's jon gere zusje. Kleine „idolen" waar ze allerlei dromen omheen weven. Wie van die kinderen had echter ooit kunnen dromen dat Barbie en Skipper echt tot leven zouden komen? Het is ge beurd voor het eerst in Frank rijk. Iemand kwam daar op het idee om de Barbie- en Skipper-kleertjes in het groot te maken en ze te sho wen op echte mannequins. Zo bedacht, zo gedaan! De kleren werden op Parijse ateliers gemaakt en de show had een daverend succes alle kranten schreven er over. „Dat is leuk!" zei Barbie- schepper Mattel. En hij vervolgde: „Pak de kleren netjes in, we gaan er heel Europa mee door!" De Interna tionale Barbie Modeshow reisde on- DIEREN ALS PASSAGIERS VAN DE LUCHTVAART Zekere opschudding is onlangs ontstaan, toen op het korte vliegtraject Amsterdam- Londen een jonge leeuwin, afkomstig uit Artis, en bestemd voor Karachi, het leven liet. Naar men ontdekte was de kist, waarin het dier met het vliegtuig werd verzonden niet goed gestuwd: de leeuwin kwam door verstikking om het leven. Deze gebeurtenis, die alle dieren vrienden in het geweer bracht, vestig de weer eens de aandacht op het ver anderde karakter van de handel in dieren. Naar aanleiding van het ge beurde kwam o.a. aan het licht, dat de BOAC, de Britse luchtvaartmaat schappij, per jaar meer dieren vervoert dan menselijke passagiers, ofschoon die toch ten getale van 1.2 miljoen in 1964 de lucht in zijn gegaan. Met die dieren gebeurt maar zelden iets. Nu moet men wel in het oog houden, dat vissen en vogeltjes soms bij duizenden tegelijk worden ver voerd via de luchtweg. Voor grote wil de dieren ligt de zaak heel anders dan voor deze kleine luchtpassagiers. Wat de grote dieren betreft: die heb ben lucht, voedsel en water nodig. In het verleden had hun transport plaats met schepen en zond de handelaar of dierentuin, die het beest of de bees ten deed transporteren, een verzorger mee die er wel en deugdelijk voor zorgde, dat zijn beschermelingen be hoorlijk werden voorzien van het no dige. Het zeer snelle vervoer door de lucht heeft natuurlijk vele voordelen, maar het nadeel is dat de verzorging veel moeilijker is geworden en vaak geen voldoende deskundig personeel aanwezig is voor de verzorging van deze merkwaardige en soms kwaad aardige passagiers. f 275,(handleiding voor 145 mo dellen). Wel iets anders dan voor de oorlog, toen een begindoosje 60 cent kost- De kleinere sets, voor de beginnen de constructeurtjes, zitten in han dige gereedschapskoffertjes. Daar kunnen ze mee „op karwei". De kleinste, Speel-set, kost f 9,95. Dat wordt een fijne winter voor de constructeurs in spé. Met New Look Meccano maken ze honderden wer kende modellen: molens, tanks, vorkheftrucks, helicopters, sport- cars, schepen, jeeps, robots, brug gen, locomotieven - realistischer dan ooit!, VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenen daal, maken bekend: I. dat zij in het belang van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid op de wegen bij hun besluit dd. 4 oktober 1965, nr. 23.656: a. de meest noordelijke uitloper van de Industrielaan gesloten hebben verklaard voor alle verkeer in de richting van de Kerkewijk naar de Ambachtsstraat; b. de meest zuidelijke uitloper van de In dustrielaan, gesloten hebben verklaard BRUIDSMEISJE Skipper/Marion toont feestelyk jurkje met wit over- rokje, witte sokjes en handschoe nen. Boeketje, en bloemenkrans in het haar. PLATENAVONDJE Barbie (man nequin Anita) romantisch gekleed voor mooie muziek in witte blouse met kant, fuchsia avondrok. De ech te Barbie heeft ook een pick-up en 2 grammofoonplaten. AHOY EN HAWAII Barbie/Anita in zeemansstyl-pakje, rood en mari neblauw. Barbie/Yvonne in Hawaii-look! f

De Vallei | 1965 | | pagina 6