Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken (22235*2 Derde Kwartaal i960 moei nieuwe PTT-Kantoor Klaar ziln Wegens clandestiene inwoning op straat gezet AGENDA POST IN DE (MELK)FLES Wal nu weer....? Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Oudste inwoonster van Rlienen nu in Veenendaal werd 98 jaar R II ENEN Jeugdweekend in Irene Nieuws uit de omgeving MULDER ELST AMERONGEN RENSWOUDE 39e JAARGANG DINSDAG 19 OKTOBER 1965 Nr. 82 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeren Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bij de agentschappen van ,»De Vallei" in plaatsen van verschijning VALL ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel ZIEKENFONDSLEVERANCIER I fel 3184 Hoofdstf 51 Naast de apotheek Zaterdag vierde de heer Buitenhuis (midden) het 40 jaar bestaan van zijn elektro-technisch lood- en zinkwerken bedrijf te Rhenen. De heer Van Manen (naast hemherdacht tegelijkertijd het feit dat hij 25 jaar geleden bij de fa. Buitenhuis in dienst trad. De beide heren mochten vele felicitaties, bloemen en geschenken in ontvangst nemen. Gisteren vierde mevr. Bijkerk- Gerth haar 98ste verjaardag. Opoe Bijkerk werd in 1867 in Leersum geboren en kwam in ver band met de afbraak van het oude Rhenense Rusthuis in Veenendaal wonen en is nog goed gezond. Ondanks haar respectabele leeftijd breit ze erg veel en de directrice van het rusthuis, zr. v. d. Made, heeft haar nog nooit ziek meegemaakt. Op de mor gen van haar verjaardag werd ze door de inwoners van het huis toegezongen en werden haar verschillende cadeau tjes aangeboden. Ten gemeentehuize van Renswou.de moest men ons echter verzekeren dat zelfs de politie van Renswoude geen onderdak voor hen heeft. het gezin was als woningzoekend in de gemeente Renswoude ingeschreven. Vrijdagmiddag •n -avond werd in het wijkgebouw te Amerongen een tentoonstelling gehouden van kinderspeelgoed. Schtiin achter het huidige postkantoor (tussen het post kantoor en Veenendaals nieuwe raadhuis in aanbouwwordt straks het nieuwe postkantoor gebouwd. digen voor een warme maaltijd op zon dag 7 november a.s. Men kan zich hiervoor opgeven bij mej. W. H. Slot, Herenstraat 19 of bij de heer C. Hovestad. Prunuslaan 2. KIND BRAK BEEN Zondagmorgen omstreeks 10 uur ont stond in het K. E. Plantsoen een aan rijding tussen de 7-jarige jongen J. v. H. en de bromfietser J. uit Rhenen. De jongen brak hierbij het onderbeen. Pro ces-verbaal wordt opgemaakt. De „flessenpost" het briefje in de fles, die aan de golven wordt toevertrouwd, is iets uit de tijd der romantiek. Maar de romantiek is, met name bij de jeugd, nog niet dood, zegt het Nederlandse Roode Kruis, en daar kon het, gezien Robin Hood, Rawhide en andere geliefde t.v.-figuren, wel eens gelijk in hebben. In ieder geval is het oude denkbeeld van de flessenpost te baat genomen in een streven om te komen tot internationale vriendschap tussen de jongeren van vele werelddelen. Enkele jaren geleden is op kleine schaal een proef hier mee genomen en blijkbaar zijn de resultaten daarvan zodanig geweest, dat men haar nu in het groot gaat herhalen. MARINIER. De 64-jarige heer Harry Mc. Namara uit Canada heeft 50 jaar gediend bij de Canadese Marine en gaat binnenkort met pensioen. De marinier is echter nog nooit op zee geweest, hij werkte in een bevoor radingsmagazijn. DIEFSTAL. Per jaar wordt in de V.S. ter waarde van 500 miljoen gulden gestolen door winkeldieveggen. NERVEUS. Om de dieren in zijn die rentuin ook eens rust te gunnen heeft de directeur van de dierentuin in Midland (V.S.) besloten dat zijn tuin een dag in de week gesloten zal zijn. De dieren waren door het lawaai en de plagerijtjes van de bezoekers ner veus geworden. VEENENDAAL Dinsdag 19 oktober: 7.45 uur NCVB vergadering in O.C.B. gebouw, spr. ds. Nieuwenhuysen uit Den- Haag over het dier in het licht van de bijbel. 7.30 uur ledenvergadering van studie ver. Petrus Datheen in consistorie Ger. Gem., Fluiter straat. Woensdag 20 oktober: 2.30 uur be jaardenmiddag in O.C.B. gebouw. Spr. dr. C. Graafland. 4.30 uur uitreiking van gouden tientjes in Raiffeisenbank. Donderdag 21 oktober: 9.30 en 2.30 uur filmprogramma van Instuif in Verenigingsgebouw, Eikenlaan. Vrijdag 22 oktober: 8.00 uur n.m. bijeenkomst Soefi-Centrum „De Vallei" spr. L. W. Carp over „Gods Leiding" in zaal water leidingbedrijf, Kanaalweg. RHENEN Woensdag 20 oktober 8.00 uur n.m. orgelconcert door W. H. Zwart in Cynera kerk. OVERBERG i Donderdag 21 oktober: 7.30 uur ver- gadering C.P.B. in Chr. School, spr. A. Visser over Gods Diena- i resse. t EDERVEEN l Donderdag 21 oktober: 7.30 uur ds. j) Blok uit Ridderkerk spreekt in de 1 Herv. kerk voor de Herv. Jeugd- raad over „Geloofszekerheid". t DE KLOMP a Vrijdag 22 oktober: 7.30 uur leden- 4 vergadering B.V.L. afd. De Klomp i en omstr. in hotel Hupkes. a DOORGANG NIET VRIJGELATEN Toen de automobilist F. H. uit Rhe nen, die zaterdagmiddag over het lage gedeelte van het Fred. v. d. Paltshof reed, linksaf wilde om zijn auto daar te keren liet hij de doorgang niet vrij voor de bromfietser N. A. C. S. uit Rhenen. Er ontstond een aanrijding met materiële schade. REIGER ONTSNAPT Een uit Ouwehands Dierenpark ont snapte reiger werd zaterdagmiddag ge signaleerd in Cothen. Men zou pogin gen in het werk stellen om het dier weer te vangen. Niet minder dan 225.000 plastic ko kers zullen de historische fles (die tal van nadelen heeft, al was het maar de breekbaarheid) gaan vervangen. In die kokers bevindt zich een boodschap in de Nederlandse, Engelse, Franse en Spaanse taal, waarin de jongen of het meisje die de koker „post", verzoekt om een prentbriefkaart, misschien een brief, van de vinder of vindster. Aan alle stranden En waar kunnen deze kokers terecht komen? Het toeval speelt hierbij een grote rol, maar het Roode Kruis heeft zo min mogelijk aan het toeval over gelaten. Met „De Bilt" zijn winden en stromingen bestudeerd en de plaatsen waar de kokers het best te water kun nen worden gelaten met de meeste re delijke kans om bewoonde kusten te bereiken. Shell Tankers Nederland te Rotter dam verleent hiertoe medewerking via zijn vestigingen te Rotterdam, Curagao en Singapore. De Shell Tankers doorploegen alle wereldzeeën en de kansen liggen er, dat deze „flessenpost" aanspoelt op de stranden van Europa, Azië, Amerika of Australië. Met grote zorg heeft men er zo veel mogelijk tegen gewaakt, dat door wind en stroming deze kokers wellicht terecht zouden kunnen komen op onbewoonde kusten of daar, waar men geen enkele westerse taal ver staat. De vraag, hoe deze kokers onder de jeugd te distribuéren, is opgelost door medewerking van de organisaties van melkhandelaren. (zie verder pag. 2) Naar men verwacht zal het nieuwe postkantoor te Veenendaal in 1968 worden opgeleverd en om nog meer precies te zijn: in het derde kwartaal van dat jaar. Dit is een optimistisch geluid uit PTT-kringen, als men weet dat er nog geen steen van het nieuwe kantoor is gelegd, dat zelfs het bouwplan nog niet geheel is afgerond. Over dit plan heeft in laatste instantie de centrale directie van de PTT in Den Haag te beslissen. Gelet op de huidige werk- en ont vangstruimte van de Veenendaalse PTT zal het wel vlug moeten gebeuren. Men zit vreselijk „omhoog" met de kantoor ruimte. Dat was reeds het geval voordat men er nog een taak bijkreeg. Een taak die vanzelfsprekend ook weer de nodige ruimte vroeg. Sinds kort moet men in yeenendaal namelijk zelf de pakketpost sorteren. Dit werk gebeurde voorheen in Utrecht. Het was toen voor Veenendaal slechts een kwestie van vervoer van deze on gesorteerde post naar Utrecht. De provinciale commissie van het Chr. Jongeren Verbond gaat in samenwerking met de C.J.V. en de Jeugdraad, beiden te Rhenen, op 6 en 7 november aanstaande een instructie-weekend organise- Mevr. Bijkerk-Gerth, 98 jaar. Met een mooie bloem op haar jurk mocht ze in de loop van de dag ver schillende felicitaties in ontvangst ne men o.a. van kinderen, klein- en ach terkleinkinderen en van ds. Kooreman uit Rhenen. GEZINSAVOND MET FORUM In „Eltheo" zal woensdag 20 oktober a.s. een hervormde gezinsavond worden gehouden. Een forum bestaande uit een huismoeder, twee huisvaders, twee onder wijzers en eep arts zal antwoorden op uit de zaal gestelde vragen. Alles onder het motto: Opvoedenwaartoe?hoe? Dr. C. Graafland herv. predikant, zal het forum presideren. Aanvang 8 uur. DS. A. A. BOS BEROEPEN De Ned. Herv. gemeente te Gouda heeft een beroep uitgebracht op ds. A. A. Bos, Ned. Herv. predikant van de Ned. Herv. gemeente Sola Fide te Vee nendaal. Teenager-muziekwedstrijd The Fighting Cats organiseren op 20 november een grote teenager muziek- wedstrijd in gebouw Eltheto te Vee nendaal. Voor deze wedstrijd zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Opgave voor deelneming: H. G. Hum mel, Buurtlaan-Oost 22, Veenendaal. WAGENINGEN: Op 1 november zal de eerste paal voor het overdekte zwem bad in de grond geslagen worden. Het diepe bad krijgt een omvang van 25 x 12 m, het instructiebad 15 x 9 m. Het instructiebad wordt ook ter be schikking gesteld van polio- en spas tische patiënten. EDE: In januari 1966 zal het zestig jaar geleden zijn dat Ede garnizoen kreeg. In de week van 22 tot en met 29 ja nuari worden in het teken van die herdenking verschillende binnen sportevenementen georganiseerd. Men zal ontspanningsavonden kunnen be zoeken en ook wordt gezocht naar een meer officieel programma-on derdeel. ZEIST: De Zeister middenstand orga niseert in de twee weken voor Sin terklaas een grote St. Nicolaas-actie waarvan de helft van de baten be stemd is voor Bartimeus. Men ver wacht dat het aantal deelnemende winkeliers 300 zal zijn. verdiensten op turngebied. De heer Van Asselt is bestuurslid van de gymnastiek vereniging Sparta te Veenendaal en was jarenlang hoofdleider van deze ver eniging. 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal vcrZEKERen Is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, en*. Telefoon 08385-3000 De heer E. van Asselt onderscheiden met ere-speld De heer E. v. Asselt, voorzitter van de technische commissie van de Stichtse Turnkring van het Koninklijk Neder lands Gymnastiekverbond, is tijdens de jaarvergadering van deze kring on derscheiden met de ere-speld voor zijn 'V., De heer E. v. Asselt. Bij zijn 25-jarig ambtsjubileum ontving dokter S. M. v. Ommeren een grootse hulde van de Elsterse bevolking. Na de uitgebrachte serenade van Crescendo werd de jubilaris namens dit corps ge- gelukgewenst door een van de leden. (Zie het verslag op pag. 2) Bromfietser reed tegen geparkeerde auto Zondagavond reed de bromfietser K. uit Amerongen op de Rijksstraatweg tegen een goeg geparkeerd staande be stelauto. K. wilde links passeren en botste daarbij tegen de achterkant van de au to. Hij kwam te vallen en liep daarbij lichte verwondingen op. Bij het onder zoek bleek dat K. gedronken had en dat zijn bromfiets opgevoerd was. Deze werd in beslag genomen, proces ver baal werd opgemaakt. De gemeente Veenendaal vindt het blijkbaar hoog tijd krachtig op te treden tegen clandestiene bewoning, blijkens het geval waarbij gis teren een echtpaar op straat is gezet na herhaalde malen er op te zijn gewezen dat men de woning Meindert Hobbemastraat 4-1 moest ver laten. De hoofdbewoner de heer Sukkel die deze woning alleen bewoonde op het mo ment dat hij met het jonge echtpaar F. v. Maanen (20 j) - M. Heddema (19 j.), in contact kwam, meende, zoals hij desge vraagd mededeelde, voor beiden een op lossing te hebben gevonden. Reeds in aug. j.L op het moment dat de familie van Maanen bij de heer Sukkel introk werd men van gemeentewege ge waarschuwd dit niet te doen, omdat hiervoor geen vergunning kon worden verstrekt aangezien de zoon en schoon dochter van de heer Sukkel, die vöör hen bij hun vader inwoning hadden en tijde lijk onderdak hebben gezocht in een on bewoonbaar verklaarde woning in de Mo lenstraat te Veenendaal, weer naar de wo ning Meindert Hobbemastraat 4-1 zouden moeten terugkeren. Het gezin van Maanen heeft ook later gedane waarschuwingen genegeerd totdat men gisteren gewaar moest worden dat het bureau huisvesting nu geen pardon meer kent, aldus wethouder Koppenberg Het echtpaar dat gezinsuitbreiding ver wacht en dat naar Renswoude, waar de heer van Maanen voorheen woonde en steeds werkte,' terugkeren zal weet niet waar een dak boven het hoofd te zullen krijgen, de ouders van de vrouw hebben al inwoning van een gezin. We zullen wel op het politiebureau terechtkomen, want wie geeft ons andex'S onderdak, aldus mevr. van Maanen. UITVOERING KINDERKOOR TE RENSWOUDE Op zaterdag 23 oktober 1965 zal in gebouw Rehoboth een uitvoering door het Renswoudse kinderkoor gegeven worden. De avond bestaat uit twee gedeelten, n.l.: voor de pauze zullen een tiental liederen ten gehore worden gebracht en na de pauze - waarin een verloting zal plaats hebben - zal de kinderoperette Prinses Rozelijn worden gebracht. Deze( operette bestaat uit twee bedrijven en werd samengesteld door Ben Bunders en J. van Rietschoten. In deze operette hoort men bekende melodieën van Mo zart, Schubert en Strauss. Het geheel staat onder leiding van de heer H. Pomp. PROPAGANDA-AVOND ZWEMBAD De toegangskaarten voor de toneel avond in het Dorpshuis op 23 oktober a.s. zijn verkrijgbaar bij de leden van de zwembadcommissie en ten gemeen tehuize. Tevens zaterdagmiddag van 3-4 uur aan de zaal en voor de aanvang vanaf 7.30-8.00 uur eveneens aan de zaal. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Amerongen is verhinderd om op vrijdag 22 oktober a.s. spreekuur te houden. Het eerstvol gende spreekuur wordt derhalve ge houden maandagmorgen a.s. van 10 tot 11 uur. Het is uiteraard niet uitgesloten dat zich in de komende jaren nog meer nieuwe taken bij de thans bestaande zullen voegen. Het PTT-bedrijf kan zich nu eenmaal niet losmaken van de snelle ontwikkeling van Veenendaals handel en industrie. De plaats van het nieuwe postkan toor ligt niet ver van het oude kan toor. Het komt weer met het voor front aan de J. G. Sahdbrinkstraat te staan, doch meer in de richting van het Schrijverspark. Het nieuwe ge bouw komt verder van de huidige Sandbrinkstraat af, in verband met de verbreding van deze weg in de toe komst. Het oude kantoor zal worden gesloopt. ren in gebouw „Irene". Hieraan kan worden deelgenomen door alle jongeren van 16-25 jaar. Het week end begint op zaterdagmiddag om 5.00 u. en zal op zondagmiddag op dezelfde tijd worden beëindigd. Het programma voor de zaterdagavond bestaat uit een gezamenlijke broodmaal tijd, waarna onder deskundige leiding volksdansen zullen worden ingestudeerd. Zondagmorgen gaan de deelnemers geza menlijk naar de kerk. Na de dienst drinkt men koffie in Irene, hierbij zullen ook de leden van de kerkeraad aanwezig zijn. Na het middagmaal wordt het program ma voortgezet met creatief spel en modern geestelijk lied. Voor de overnachting doet de Her vormde Jeugdraad een beroep op de ge meenteleden door de vraag te stellen wie bereid is voor één nacht een logé te her bergen en/of wie een jongere wil uitno- WETHOUDER KOPPENBERG: GEEN PARDON

De Vallei | 1965 | | pagina 1