PANTER-VOETBAL Hij smult... en u hebt nog 3 andere redenen om de boterhammen met Oem te smeren. Hier komen ze! Twintig jaar SCHERPENZEEL KRUISWOORDPUZZEL R 22 STV-Gimax wint tweemaal van reserves Middelpunt Nederland nu officieel onthuld Panters dames startten goed in de competitie ieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 22 oktober 1965 Feestelijkheden GESCHIL OVER JACHTBUIT Raad bijeen Op nippertje TAFELTENNIS Reserves IZo zuiverAlle grondstoffen van Oem margarine zijn voor 100 ge pasteuriseerd. Dus? Zuiver en gezond. 2 Zo versDe pakjes Oem gaan direct van de Remia-fabriek naar uw melkhandelaar. Verser kan het niet. 3 Zo gul met verrassingenGratis Pasteurmerken op alle pakjes Oem margarine. Spaar ze voor waardevolle verrassingen! Vraag uw melkhandelaar om de nieuwe Remia geschenkenfolder waar 't allemaal in staat. Morgen doen. Vroeger: „Matjan" Wapenfeiten VOLLEYBAL Gelijk tegen SOS-3 (22) Nog niet ingespeeld GOEDE START jgellam werd. SOS maakte gebruik van 8 ter; J. Bouman en E. E de Koning Ere-voorzitter is de heer G. de Gooijer te Meppel. Een bestuur, dat er borg voor zal staan dat er ook in de komende Jaren onder de naam Panter kan worden ge voetbald, maar dat voorlopig eerst het Een dezer dagen fietste de heer J. Ko nijn, wonende aan de Vlieterweg, over een nieuw aangelegde weg gelegen achter de Molenweg. Zijn hond liep getrouw naast de heer Konjjn's fiets. Op een gegeven moment kwam van het naast de nieuw aangelegde weg gelegen stuk grond dat door de gemeente bereids is aangekocht om bouwrijp te maken, met grote sprongen een haas de weg oplopen. Met een vaart liep hij tegen de spaken van de heer Konijn's fiets op en bleef even spartelend op de weg liggen. Van dat ogenblik maakte de hond gebruik om de haas bij zijn nekvel te pakken en een dodelijke knauw te geven. De jachtopzichter Van Ginkel, die in de onmiddelijke nabijheid woont, zag dit alles gebeuren en eiste de haas op. Vol gens zijn zeggen was zijn heer eigenaar van de jachtgronden aldaar. Wanneer nu de heer Konijn eens met fiets en al was gevallen en bijvoorbeeld een been was gebroken zou de jachtop zichtersbaas voor dit ongeval aansprake lijk kunnen worden gesteld omdat hij be weerde dat zijn heer eigenaar van die haas was. Zowel de heer Konijn als de jachtopzichter Van Ginkel waren het er niet over eens wie nu eigenlijk aanspraak op deze haas kon maken. Bij wie uiteindelijk de haas in de pan is terecht gekomen kon onze correspondent niet achter komen. De raad der gemeente Scherpenzeel is voornemens om op dinsdag 26 ok tober aanstaande om 19.30 uur in het gemeentehuis bijeen te komen voor een openbare vergadering. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL R 21 HORIZONTAAL: 2 nadelig, 8 okapi, 12 r.p., 14 toren, 15 klomp, 16 elp, 18 koe. 19 jr, 20 ui, 22 puin, 24 s.r.i., 26 end. 28 kr, 29 ei. 30 eg, 32 denkt, 34 R.A.I,. 35 Malaga. 38 a.e., 39 mode, 41 rijm, 42 Vleuten, 44 cm. 46 ad, 47 es, 48 re, 49 Hengelo. 53 tor, 56 aria, 57 ao. 58 inslag, 61 des, 62 orgel. 64 T. 65 a.p., 67 un, 68 mei, 69 abt. 71 sago, 73 nu, 74 kg 75 uur, 77 ver, 78 kales. 80 griep, 82 li, 83 barok. 84 magneet. VERTIKAAL: 1 crepe, 3 at, 4 dok. 5 Eros, 6 Leerdam, 7 in, 8 o.l., 9 koud, 10 ami, 11 pp, 13 pluim, 15 krekel. 17 pi, 21 grienen. 23 nel, 25 i.e., 27 n.t., 28 kader, 31 garde, 33 n.a.v., 34 rot, 36 al, 37 gij. 39 mus, 40 schaduw, 43 eerst. 45 meren, 46 aga, 50 nis, 51 lariks, 52 oog. 53 Tilburg. 54 on, 55 ra. 59 l.t.s., 60 gagel, 62 oe, 63 e.a., 66 porie, 68 mulo, 70 tuin. 72 a.v., 73 nar, 76 ree, 78 ka, 79 e.k., 80 ga. 81 p.e. HORIZONTAAL 1 bar 4 slecht 10 Gode alleen zij de eer (Lat.) 13 bloem 15 planeet 16 koker 17 weldra 19 gevulcaniseerde caoutchouc 21 selenium 22 zangnoot 24 maanstand 25 maat 27 voorzetsel 29 soort verhaal 32 maanstand 34 handvat 37 armoedige woning 39 metaal 40 plan 42 mens 43 bijwoord 44 voorvoegsel 45 maat 46 titel 47 bolgewas 48 vogel 50 landgemeente 51 vr. munt 52 ongerijmd 54 rivier in Europa 56 vogelprodukt 57 plaats in Limburg 60 meterton 61 klaar 62 Frans pers. vnw. 63 muziekterm 65 uitroep 67 land in Afrika 70 uitstalkast 73 versleten plek in stof 74 vorm van snoeien 76 verhaal 77 geheel de uwe 78 schouwburgplaats 79 rivier in Nederland VERTIKAAL 1 wandversiering 2 larve 3 branden 5 ongekunsteld 6 dag (Duits) 7 slede 8 groet 9 opstandeling 10 achterbaks 11 tweestrijd 12 delfstof 14 per expresse 16 voegwoord 18 titel 20 in orde 23 rivier in Siberië 26 herberg (Ital.) 28 deel van een Franse ontkenning 30 godin 31 voorbeeld (Frans) 32 militair 33 wederom 35 dwingeland 36 vorm van lonken 37 naaigerei 38 meisjesnaam 41 wrijfmiddel 49 visgerei 51 ontvangst 53 onmeetbaar getal 55 voorzetsel 57 gebalde hand 58 nummer 59 eerste keus 61 gehoorzaal 62 toets alleen 64 familielid 66 landbouwwerktuig 67 te gelegener tijd 68 water in Friesland 69 voormalige Spaanse koningin 70 drank 71 de lezer heil 72 gemalen eikenschors 75 geogr aanduiding In het Veenendaalse voetbalwereldje hebben verschillende zogenaamde bedrijfsclubs een onderdak gevonden. Eigenlijk is het predikaat „bedrijfsclub" voor deze soort van verenigingen niet geheel juist meer, want de binding aan de bedrijven is in de loop der jaren wat verwaterd. De bedrijfsclub startte in vroeger jaren als een soort van personeelsvereniging. Het voetballen in zo'n club werd gezien als een vorm van ontspanning voor die personeelsleden, die het op voetballen voorzien hadden. Eén van deze „bedrijfsclubs" is „Panter", een naam die het vermelden van het bedrijf waaruit de club is ge boren overbodig maakt. feest van de twintig Jaar gaat mee vieren. Volgende week donderdag recipieert het in hotel De Korenbeurs en de dag daarop is het met de overige leden van Sportvereniging Panter aanwezig in het O.C.B.-gebouw voor een klinkende feestavond. Panter viert dezer dagen zijn twin tig jarig bestaan. Om geheel juist te zijn: de afdeling voetbal van S.V.P. (Sportvereniging Panter) is het, die dit aantal jaren achter zich heeft liggen. Voetbal is ook de oudste tak van deze om en nabij de honderd leden tellende sportvereniging, die verder nog moge lijkheden tot klaverjassen, biljarten en tafeltennis biedt. Panter neemt als volwaardige ver eniging deel aan de voetballerij, speelt in de „bond" en het lidmaatschap staat open voor iedereen. Van een intern onderonsje kan men dus niet spreken en alleen de naam (zoals bij de meeste bedrijfsverenigingen) wijst in een be paalde richting. Geen vereniging zonder een - actief - bestuur, dat in dit jubileumjaar be staat uit de heren: H. Stoffels (adj. directeur van de Panter-sigarenfabrie- ken), voorzitter; D. C. van Stempvoort, secretaris; J. Bolderman, penningmees- Onze felicitaties voor de receptie en een „proficiat" voor de feestavond. Boven, v.l.n.r.: D. v. Stempvoort (secretaris), J. v. Kooten, W. v. Soest, J. Robbertsen, A. v. d. HeuvelJ. Bouman (be stuurslid), C. v. Stemp voort, A. v. Kooten, S. v. d. Pol (grensrechter), E. de Koning (bestuurs lid). Onder, vl..n.r.: W. v. Sas, G. v. d. Pol, J. Stuivenberg, P. Kalter, G. v. d. Bovenkamp. opgebouwd. SOS kwam voor te staan met 12-5, maar de Panters kwamen terug. Niettemin moesten zij de eerste setwinst aan SOS laten, 12-15 en 0-1. Ook in de tweede set kwam tot uiting dat de Pantersploeg nog lang niet is ingespeeld .Technisch heel vaardig wer den de aanvallen opgebouwd, maar er werden nog te veel vergissingen ge maakt. De twee jonge spelverdeelsters Ditty Hiensch en Margriet van Otter- lo voorzagen de aanvalsters Wil Schoe- maker en Lineke van Hardeveld van de nodige ballen waaruit veel punten konden worden gescoord. Ada en Thea Thiers namen de taken daarna goed over. Heel fraai werd de tweede set door de Panters gewonnen met 15-8 en het was weer gelijk, 1-1. De derde en vierde set werden be nauwde aangelegenheden voor beide ploegen. Het voordeel van deze grote zaal waarin de SOS dames kennelijk goed thuis waren werd door hen vol komen uitgebuit. Vooral ook de taktisch goed toegepaste floating smash werd voor de Panters dames bijna fataal. Het was een gelijk opgaande strijd, waarin SOS uiteindelijk heel benauwd met 15-13 won. De Panters stonden weer achter met 1-2. De vierde set was van een zelfde ka rakter. Het werd een zeer lange set, welke door de Panters dames eveneens heel benauwd met 17-15 werd gewon nen. waardoor de eindstand 2-2 gelijk werd. Geen onaardige start voor de Veenendaalsen in deze nieuwe com petitie. Met wat meer ervaring zullen zij er wel komen. In de afgelopen week hebben de twee teams van STV-Climax die uitkomen in de 1ste klas elkaar tweemaal ontmoet. Dit is het gevolg van de nieuwe regel dat teams van de zelfde vereniging die in dezelfde klas spelen reeds by het begin der competitie beide ontmoetingen moeten spelen. Het tweede damesteam deed het eveneens heel goed en won in de moei lijke uitwedstrijd vorige week maan dag met 3-0 van Odio-2 te Utrecht. Een goed begin voor dit team wat nu toch eens zodanig moet gaan strijden om een plaatsje in de tweede klas te kunnen veroveren. De eerste wedstrijd werd een vrij ge makkelijke overwinning voor het eer ste team. Van Dam en Vos wonnen bei den driemaal en zegevierden ook in het dubbelspel. Van Eist was nog niet erg op dreef en won alleen moeizaam met 23—21, 15-21 en 23-21 van Van Manen Zowel Middelhoven als v. d. Berg wis ten over Van Eist te zegevieren. De tweede ontmoeting had een veel spannender verloop. Nu moest het eer ste team verschillende malen een ach- terstand inlopen en het werd tenslotte met 6-4 maar een zeer benauwde over winning. Vos bewees, zoals op het Ritac toer nooi al bleek in een uitstekende vorm te verkeren. Hij won z'n drie wedstrij den op overtuigende wijze. Van Dam was deze avond veel minder op dreef dan in de eerste wedstrijd. Weliswaar wist hij van Van Manen te winnen, maar had hiermede voor deze keer al z'n kruit verschoten. Hij verloor van een uitstekend spelende Middelhoven en v. d. Berg zorgde voor een verras sing door eveneens Van Dam de baas te blijven. Op de Lindcboomsberg b\j Lunteren is zaterdagmiddag een zwerfsteen onthuld, die het middelpunt van Nederland vormt. Dat gebeurde door de beer J. Vet, directeur van de provinciale Gelderse VVV, onder de ogen van enkele honderden getuigen, waaronder zich onder andere bevonden de wethouders J. Jansen en W. Weigraven van Ede en vele toeristische fietsers uit alle delen van het land die door de Stich ting Fiets waren uitgenodigd. Ir. B. Wigman uit Lunteren, die het middelpunt van Nederland op de Lin- deboomsberg had ontdekt, gaf een ge schiedkundige explicatie van deze berg, die in de oudheid een zogenaamde ge- rechtsberg was. De Germanen spraken er hun recht, terwijl op de top ervan een zonnewende voorkwam. De heer Vet was van mening, dat het er niets toe doet of het middelpunt van Nederland nu op de top of aan de voet van de berg ligt. Met een klein beetje fantasie, aldus de heer Vet, kan men begrijpen waarom hier die steen is ge legd. Wethouder Jansen sprak van een na tionale gebeurtenis, die Lunteren alleen maar ten goede kan komen. Voor en na de onthulling werd de bijeenkomst muzikaal omlijst door de boerenkapel De Plaggemeiers uit Lunteren. De vele tientallen fietsers werden van hotel De Veluwe in de Dorpsstraat naar de Lin- deboomsberg door de kapel begeleid. Na de onthulling op de berg fietste men weer naar het hotel, waar de vele toeristische fietsers iets vertelden van hun fietstochten naar het hoge noor den en het zoele zuiden. Het heeft er alle schijn van, dat het Van Eist won na een goede partij van Middelhoven die deze avond alles kon en kon ook tegen Van Manen niet op. In de zeer belangrijke wedstrijd tegen v. d. Berg kwam Van Eist in de tweede game even in moeilijkheden maar hij kon door een overwinning z'n team toch nog aan de volle winst helpen. In het dubbespel bleven Van Dam en Vos de meerderen van v. d. Berg en Mid delhoven. Maandag a.s. moet STV-Climax 1 op bezoek bij Gazelle in Dieren terwijl het 2e team bezoek ontvangt van Aero. middelpunt van Nederland straks door vele toeristen zal worden bezocht. De Lindeboomsberg is daarmee een van de vele toeristische attracties van Lun teren geworden. De heer J. Vet verwijdert de nationale vlag van de steen. V Overigens is men niet al die twintig jaren onder de huidige naam op de vel den uitgekomen. Lange jaren droeg de vereniging de naam „Matjan", hetgeen in het Nederlands vertaald ook „panter" is .zodat deze naamsverandering zonder toelichting wat raadselachtig aandoet. De aanleiding was dan ook geen pret tige. Ongeveer vijf jaar geleden was Matjan door wat onplezierige voor vallen een minder-welluidende naam geworden. Het bestuur haalde toen ra dicaal een streep door het verleden en de elftallen verschenen onder een nieu we naam op het veld. De elftallen, dat zijn vandaag een eerste, spelend in de tweede klasse, afd. Utrecht K.N.V.B. en een tweede, dat uitkomt in de derde klas van diezelfde afdeling. Méér elftallen is Panter nooit rijk geweest; eens is men bijna aan een derde toe geweest, maar helemaal is dit nooit uit de verf gekomen. Junioren heeft men niet en dat doet natuurlijk de vraag rijzen hoe men het spelersarsenaal op peil houdt, zonder over eigen „kweek" tq beschikken. Ach, een exact antwoord op deze vraag zal het bestuur ook niet kunnen geven. Het is tot nu toe altijd gelukt en men heeft wat dat betreft niet minder vertrouwen voor de toekomst. Er zijn immers altijd voetballers, die op een bepaald peil staan en die er plezier in hebben om in een dergelijk verband te spelen. Veel „wapenfeiten" staan er niet in het Pantergeschiedboek: het eerste elf tal heeft diverse jaren in de eerste klasse, afd. Utrecht gespeeld en Panter 2 werd vorig jaar kampioen. Over terrein-accomodatie heeft Pan ter niet te klagen. Men beschikt reeds vanaf de oprichting over een goed on derhouden veld op de Salamanderheide, achter de velden van de voetbalver eniging „Veenendaal". Hier, tegen de bosrand ontvangen de Panter-mensen hun gasten. Het eerste damesteam van de Panters startte niet onverdienstelijk in de eerste competitiewedstrijd tegen SOS-3 te Utrecht. Het was duidelijk dat deze samen stelling nog niet geheel is ingespeeld. De grote en hoge zaal van de Jaarbeurs speelde het danig parten, hetgeen vooral tot uiting kwam bij het opvangen van de zeer hoog ingezette serves van de SOS-dames, die, goed thuis in deze zaal, hiervan goed gebruik maakten. Als team waren de Panters de beste ploeg, doch een iets beter taktisch inzicht van de Utrechtse dames kon de balans in evenwicht houden, waardoor het gelijke spel de verhouding wel weergaj. Ideze verwarring in Veenendaals gele- De start van de eerste set was veel- deren en begon langzaam het initiatief belovend voor de Panters. Al vrij vlot over te nemen. Vooral de hoog inge- werd vooral door safe serveren een zette serves brachten de Panters voor 5-1 voorsprong opgebouwd, doch ineens grote moeilijkheden. De passes vanuit kwam de klad in het penetratiesysteem, het achterveld werden onnauwkeurig, waardoor de aanval min of meer vleu- waaruit vrijwel geen aanval meer werd

De Vallei | 1965 | | pagina 8