Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken winkelbeurs Al grote drukte op Ederveense Wethouder Jansen: Beurs heeft streekkarakter Raadsvergadering te Amerongen Oranje-Wit feestavond met T.V.-steifen Willeke en Willy Alberti Onderhandse aanbesteding aanleg' gedeelte Schoolweg in Eist SPAARDERS ZEISS A*F*DA 39e JAARGANG DINSDAG 26 OKTOBER 1965 Nr. 84 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND B. EN W. ANTWOORDEN RAADSLID HAGGENBURG OVER SPRINGSTOFFEN ruimte in gebruik Voorbereiding volgende bouwstroom EDERVEEN Nieuw raadslid in Ederveen? KAPPERS SLUITEN VRIJDAGSAVONDS Voor 3e jaar in successie een prachtig programma ECHTPAAR NAGEL-VEENHUIS 55 JAAR GETROUWD NUTSSPAARBANK MULDER RENSWOUDE UITVOERING KINDERKOOR Op Industrielaan geldt éénrichtings verkeer Ook peilingen in Ederveen op (even tuele) aanwezigheid olie of gas N.V. Carolan nam nieuwe bedrijfs- Red&ktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 Ujnen; - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bü de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1.50. elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Op de openingsavond van de Ederveense winkelbeurs gisteren hebben reeds velen van de gelegenheid gebruik gemaakt een bezoek aan dit evenement te brengen. Het was de gehele avond een gezellige drukte rond de bijna 20 stands en er werd met belangstelling rondgewandeld. De beurs waarvan de baten be stemd zijn voor de stichting van een dorpshuis werd geopend door de Edese wethouder van bedrijven de heer G. J. Jansen, die tevoren door de voorzitter van het actiecomité, de heer G. Hardeman werd ingeleid. Deze spreker zei dat niet alleen het co mité zich inspant voor het dorpshuis, maar dat ook de bevolking van Ederveen blijk gaf er geheel achter te willen staan getuige de hulp die van alle kanten werd toegezegd. Ook het gemeentebestuur is van de noodzaak van een dorpshuis in Ederveen overtuigd. De overheid zal 75*/» van de stichtingskosten voor haar reke ning nemen, het resterende moet door Ederveen worden bijeengebracht. We mo gen dit bedrag niet lenen, het moet wer kelijk aanwezig zijn. De heer Hardeman hoopte dat de winkelbeurs het dorpshuis weer een stap nader zal brengen. Wet houder Jansen vond het een uniek feit dat deze winkelbeurs niet om commerciële reden was opgezet of om propaganda te maken voor de middenstand, maar wel om de ideële reden, de stichting van 't dorps huis waarmee het algemeen belang is ge diend. Er wordt hier een magneetwerking vertoond, aldus de wethouder, die ver klaarde dat gezien het feit dat de stand houders uit verschillende plaatsen en branches aanwezig waren de winkelbeurs niet alleen een plaatselijk middenstands- geval was, maar een streekkarakter heeft. Wethouder Jansen vond dat een dorpshuis in Ederveen broodnodig is om alle be staande en toekomstige verenigingen on derdak aan te bieden. Het dorp kan dan tot grotere ontplooiing komen. Momen- HOND VAN BURGEMEESTER DOODGEREDEN Zondagmiddag heeft de bestuurder van een personenauto uit Bennekom op de Kerke wijk een overstekende hond aangereden. De bestuurder rem de krachtig maar kreeg het dier on der zijn wagen. Het dier bleek het eigendom van de burgemeester te zijn. Een dierenarts constateerde ernstig letsel. De hond is later dan ook ge storven. De auto werd aan de voor bumper beschadigd. De 34-jarige bromfietser Van Ginkel uit het Ruisseveen werd zondagavond ernstig gewond toen hij met zijn brom mer in de Groep uit de bocht vloog. Met een hoofdwond en een ernstige hersenbloeding werd de heer Van G. in zorgwekkende toestand naar het Ju- lianaziekenhuis overgebracht. VERGADERING VAN ARJOS Hedenavond zal Mr. J. A. Oosterhof uit de Bilt voor de Veenendaalse af deling van de AR jongerenstudieclub een referaat houden over het onder werp: De Anti Rev. Partij en het ka binet Cals". Deze avond is vrij toegankelijk voor alle jongeren die met elkaar politieke zaken willen bespreken. De lezing wordt gehouden in de soos op Kerke- wijk 20 en begint om acht uur. De heer Haggenburg (KVP) stelde onlangs vragen aan b. en w. betreffen de de opslag van springstoffen op een terrein aan de Nieuweweg en wees op het gevaar dat kan ontstaan bij het vervoer. Een volgeladen munitiewagen zou onbeheerd op de Nieuweweg zijn aangetroffen. Het bevreemdt het raads lid dat de burgemeester zijn fiat gaf aan deze opslag. teel is er een hiaat omdat men nergens terecht kan. De beurs werd opgeheven tot het ni veau van algemeen belang Met deze beurs is het niet afgelopen, men moet ook daar na alle krachten inspannen om tot bet ge stelde doel te geraken, aldus de wethou der, die hiermee de beurs geopend ver klaarde. Nadat de muziekver. „Irene" een pittig nummertje had weggegeven kon het publiek binnenstromen en meedoen aan de verschillende attracties, zoals een ver loting met fraaie prijzen b.v. een fonkel nieuw rijwiel, een pick-up e.d. De beurs is ook hedenavond en woens dagavond nog geopend, zodat ongetwijfeld nog velen uit Ederveen en omstreken van hun belangstelling blijk kunnen geven. T\jdens een bijeenkomst, die een enigszins officieel karakter droeg, heeft de directie van Carolan N.V. he denmorgen de bedrjjfsuitbreiding die gereed kwam in ontvangst genomen van het aannemersbedrijf Bredero. Op deze bijeenkomst was o.m. ook het gemeentebestuur van Veenendaal uitgenodigd. Na een aantal toespraken werd de genodigden een lunch aange boden. Het bedrijf van Carolan N.V. onderging een aanzienlijke vergroting. Niet alleen werden nieuwe bedrijfshal len bijgebouwd, maar ook de kantine werd vergroot en aan de voorzijde werd een nieuw kantoorgebouw op de eerste verdieping geplaatst. Het gebouwencomplex van Carolan N.V. aan de Industrielaan dat een be langrijke uitbreiding onderging. HEER J. VAN GINKEL HOUDT BENOEMING IN BERAAD In de vacature van de heer G. Veen, (78) die vanwege zijn hoge leeftijd be- De raad van Amerongen komt donderdag 28 oktober a.s. om half acht in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.a. de volgende punten. Ge deeltelijke intrekking partiële herziening van het uitbreidingsplan. Dit plan werd op 25 aug. 1964 door de raad vastgelegd. Daarna besloot de raad op 13 dankte als lid van de gemeenteraad mei 1965 tot deelname aan de „bouwstroom". De situering van deze 74 wo-1 van Ede werd door het centraal stem- ningen wijkt af van het herziene uitbreidingsplan. Het is daarom juister deze bureau benoemd verklaard de heer J. herziening thans in te trekken. Dit is temeer gewenst omdat nu reeds voor bereidingen moeten worden getroffen voor een volgende bouwstroom. Op de gehouden bestuursvergadering van de kappersvereniging te Veenen daal is, in nauwe samenwerking met de leden besloten, om vanaf 5 november a.s. in geheel Veenendaal, de kapsalon vrijdagsavonds normaal om 6.30 uur TE SLUITEN. In Veenendaal-zuid was dit al lange tijd het geval. Vanaf bovengenoemde datum geldt dit dus ook voor Veenen- daal-noord en West. Het publiek gelieve met dit besluit rekening te houden, om niet de kans te lopen in het vervolg vrijdagsavonds voor een dichte deur te staan bij de Veenendaalse figaro's. Tijdens de openingsavond van de Ederveense Winkelbeurs t.b.v. het te bouwen Dorpshuis maakte wethouder Jansen middeneen rondgang langs de verschillende stands. Op donderdag 4 november a.s. organiseert het Ontspanningscomité van de voetbalvereniging Oranje-Wit de büna al traditionele jaarlijkse feestavond in de jeugdherberg „De Eikelkamp". Het programma dat ook de vorige jaren bestond uit radio en t.v.-artiesten, wekt een dusdanige belangstelling, dat reeds nu het grootste deel der kaarten al weg is. Verwonderlijk mag dit niet heten, i Maar ook de andere medewerken- want wanneer men het programma van den zijn artiesten met naam. Voor de gecontracteerde artiesten bekijkt kan conference zorgt Cees de Lange met men niet anders dan de grootste waar- o.a. René van Vooren en Lucy Stein, dering uitspreken voor het verantwoor- Chic en Co verzorgen een muzikaal delijke comité. Nederlands bekendste nummer. Het accordeon duo „Les Deux zangeres en zanger, Willeke en Willy Jea Teux" en als goochelaar de beken- Alberti kunnen wel als favorieten in de Peter Crooney. dit programma gezien worden. Hoe meer daarbij volgens het uit breidingsplan gewerkt kan worden hoe minder kans er bestaat op allerlei moei lijkheden .B. en w. stellen daarom voor de stedebouwkundige opdracht te ge ven een herziening van het uitbrei dingsplan voor te bereiden. Aangezien de bestemming voor het terrein van het voormalige Johaniter hospitaal waarschijnlijk geen goedkeu ring zal krijgen wordt voorgesteld hier voor een andere bestemming aan te geven. i B. en w .stellen voor aan de woning bouwvereniging een voorschot te ge ven van f 71.340,— voor de verbetering van 12 woningen, gebouwd in 1920. Dit is het oudste complex van de vereni ging. De verbeteringen houden o.a. in i verbetering van keuken en w.c., ma ken van een douche, verbetering van de ramen enz. Na afloop van dit programma is er een bal na met medewerking van het dansorkest „The Red White and Blue Stars. Entreeprijs bedraagt f 1,50 voor leden en pooldonateurs en f 2,50 voor niet-leden. Toegangsbewijzen zijn nog verkrijgbaar bij J. Zomer, Driftweg 5 te Eist. Aanvang van het programma Nu door de aankoop van de grond van de heer Van Viegen te Eist (U.) de mo- 8,3°7u"r' Zaal ^er Jeugdherberg °Pen gelijkheid tot aanleg van het nog resterende deel van de Schoolweg en de om uur' Beatrixstraat aanwezig is, is het gewenst deze straataanleg zo spoedig moge lijk te voltooien. Daar de raad in de vergadering van 29 juni 1965 heeft besloten de aanleg van het derde gedeelte van de Schoolweg onder hands aan te besteden aan de C.V. v.h. Kosters en Zonen te Eist is het college van mening, dat de aanleg van het res terende gedeelte, dat op het in uitvoering zijnde deel aansluit en er een geheel mee vormt, om deze redenen eveneens onder hands aan genoemde firma zou kunnen worden opgedragen. A. J. M. Haggenburg B. en w. antwoorden thans dat de bedoelde wagen onbeladen was. De wa gen was defect geraakt. De opslag plaats in het weiland van de heer Spelt, groot 27 x 43 m is ingericht volgens de voorschriften van de commandant van het korps kontroleurs gevaarlijke stoffen, aldus b. en w. De opslagplaats heeft een tijdelijk karakter en mag niet langer dan 6 maanden worden ge bruikt. Dan dient een vergunning in gevolge de Hinderwet te worden aan gevraagd. Wat betreft het fiat dat de burge meester als hoofd van de politie gaf merkt het college op dat deze aange legenheid onder de zelfstandige be voegdheid van de burgemeester valt, maar dat men wel met het gevoelen van de gemeenteraad rekening wil houden, zonder evenwel een uitspraak van de raad te willen uitlokken. - Genoemde firma is bereid het werk uit te voeren tegen eenheidsprijzen op ba sis van de werkelijk in het werk ge meten hoeveelheden. De totaalprijs wordt geraamd op f 54.500,-. Van de zijde van de gemeente was het werk begroot op f 54.955,—. Het college meent, dat de eenheidsprij zen redelijk zijn en stelt de raad voor tot deze onderhandse aanbesteding over te gaan. Het echtpaar K. Nagel en E. Nagel- Veenhuis hoopt op 5 november a.s. de dag te herkennen waarop zij 55 jaar geleden in het huwelijk werden ver bonden. Zowel bruidegom als bruid zijn 80 jaar. Uit hun huwelijk werden 11 kinderen geboren, waarvan er acht nog in leven zijn. Er zijn 25 kleinkinderen en 3 achterkleinkinderen. De bruide gom heeft een druk en werkzaam leven achter de rug. Hij was gedurende 20 jjaar ouderling van de herv. gem. te Veenendaal en had zitting in verschil lende kerkelijke commissies. Het zal het echtpaar Nagel op deze heuglijke dag niet aan belangstelling ontbreken. Bij al de gelukwensen, die men in ont vangst mag nemen, voegen wij gaarne de onze. Het echtpaar Nagel, dat dezer dagen het 55-jarig huwelijksfeest hoopt te herdenken. i Zoals U heeft bemerkt is dezer dagen „DE PLUSKRANT" bü U thuis bezorgd, een uitgave van de bondsspaarbanken, dit ter ge legenheid van de Wereldspaar- dag op Vrydag 29 oktober a.s. Behalve een gedegen voorlichting treft U in dit blad een aantrek- kelijke prijsvraag aan waarvan de oplossing kan worden inge leverd by de te VEENENDAAL. 1922-1962 Aiiuranti.kantoor Eig. R. R. MULDER Makalaar In Assurantiën Kerkawijk 167 Vaanandaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1a an 2a) FINANCIERINGEN auto's, motoran, anz. Talaloon 08385-3000 Vanaf deze week geldt op de Industrie laan eenrichtingsverkeer. Volgende week zal de politie het toezicht ver scherpen. ZIEKENFONDSLEVERANCIER lel 3184 Hootdstr 51 Naast de apotheek van Ginkel, veeverloskundige en wo nende aan de Hoofdweg 54 te Eder veen. Hij zou dan zitting krijgen voor Aan de herziening van het uitbrei- de Staatkundig Gereformeerde Partij. dingsplan met betrekking tot het sport terrein werd door GS geen goedkeu ring verleend. De bezwaren welke dit college heeft kunnen echter ondervan gen worden. Binnen 12 maanden dient een nieuw plan te worden ingezonden. Door de gemeente zijn een drietal personen aangewezen als bestuurslid van De Ridderhof. De zittingstermijn van de heer Blankestijn verstrijkt. Voorgesteld wordt de heer Blankestijn opnieuw te benoemen. BOERENPARTIJ WIL KIESVERENIGING OPRICHTEN De Boerenpartij is voornemens bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1966 met een eigen lijst in Veenendaal uit te komen. Tevoren wil men pogen een kiesvereniging op te richten. Oriënte rende besprekingen hierover werden vrijdagavond gehouden in hotel De Klomp. Het is nog niet bekend wie de lijsttrekker zal zijn al moet het niet uitgesloten worden geacht dat de heer Van Kooten van de stationsweg zich hiervoor disponibel zal stellen, aldus een zegsman uit deze kring. De heer van Ginkel heeft zijn benoe ming in beraad gehouden. VERGADERING C.P.B. De chr. plattelandsvrouwenbond afd. Ederveen houdt woensdagavond a.s. haar maandelijkse vergadering in het Groene Kruisgebouw aan de Hootsen- straat. Spreker is deze avond de heer Dirksen, die een reis maakte naar Saigon en hiervan zal vertellen en bo vendien zijn verhaal met dia's zal toe lichten. Op deze avond worden ook niet leden verwacht om eens nader met de afdeling kennis te maken. Vorige week werden de borden geplaatst aan de ingang van de Industrielaan waarop duidelijk is aangegeven dat hier éénrichtings verkeer zal gelden. De aanleg van de groenstroken werd voltooid en nu kreeg deze laan, die bestemd is als toegangsweg naar het grote wooncomplex De Engelenburg, een dubbele rijbaan, gescheiden door beplantingen. Uit een onderzoek is gebleken dat vele verkeersdeelnemers nog steeds het linkerweggedeelte gebruiken. Hierop zal in de komende weken streng wor den toegezien. Een en ander is uiter aard ook van toepassing op het ver keer dat zich op de rijwielpaden aan beide zijden voortbeweegt. Slechts de rechts gelegen baan of fietspad mag bereden worden. Hetzelfde opsporingsteam dat enkele weken geleden de omge ving van Achterberg en Rhenen afzocht naar mogelijke aanwezig heid van de delfstoffen olie of gas was vrijdag met de meetinstru menten naar Ederveen gekomen Zaterdagavond was het de grote om peilingen te verrichten. Men avond voor de zanglievende kinderen ,x, uit Renswoude en niet alleen voor de ^rok een. baan lan8s W allenburg kinderen, doch ook voor de ouders, in de richting Meikade, waarbij Het kinderkoor gaf een uitvoering. men telkens een proefboring deed De grote zaal van Rehoboth was bijna 0p afstanden van ongeveer 100 geheel gevuld, toen Ds. L. v. d. Peut de f 0ok ditmaal waren een avond opende. Voor de pauze werden diverse liederen aan*a' Duitsers bij het onderzoek, gezongen, waarvan het „Nooit goed" wel dat in opdracht van de Ned. Aard- het vlotste werd gebracht. Een meerstem- olie Mij geschiedt, betrokken, migheid van het gezongene zou stellig de kwaliteit van de zang ten goede zijn ge komen. Na de pauze volgde de hoofdschotel van deze avond: de kinderoperette „Prinses Rozelijn". Hierbij was heel goede zang te beluis teren van Hannie van de Peut, als konin gin, die hoog en zuiver zong. De rol van prinses Rozelijn werd vertolkt door Trudie Lam. Het is beslist niet te veel gezegd dat onder doodse stilte naar haar helder en lief kinderstemmetje werd geluisterd. Vol overgave en met een zuivere intonatie zong zij haar partij. In het geheel liet de voordracht van het gesproken woord wel wat te wensen over. Overigens was het een geanimeerde avond onder een vaste leiding van de dirigent, de heer H. Pomp. De heer J. T. Wolleswinkel, locoburge meester, sprak het slotwoord, waarbij hij dank bracht aan de kinderen, de dirigent en allen die aan het welslagen hadden meegewerkt; in zonderheid mevr. Stoer. VEENENDAAL Dinsdag 26 oktober: 8 uur n.m. bij eenkomst Arjos in Soos, Kerke- wijk 20. Woensdag 27 oktober: 4 uur n.m. opening Chr. Kleuterschool aan Nieuweweg (Jul. van Stolberg- school); 8 uur n.m. bijeenkomst van AR- kiesverenigingen uit Z.O. Utrecht in Trefpunt. 8 uur n.m. vergadering K.V.P. in zaal achter pastorie, Adr. van Ostadelaan. Donderdag 28 oktober: 7.30-9.30 u. receptie van S.V.P. in hotel „De Korenbeurs" t.g.v. 20 jarig be staan. 8 uur filmavond Gem. personeel in Brandweerkazerne. Vrijdag 29 oktober: 8 u. n.m. feest avond van S.V.P. in O.C.B. ge bouw t.g.v. 20-jarig bestaan. 8 uur n.m. C.P.J. vergadering in hotel „De Korenbeurs". RIIENEN Dinsdag 26 oktober: 7.30 uur n.m. Gemeenteraadsvergadering. 7.30 uur n.m. Algemene Leden vergadering van RheVo '65 in ho tel „De Grebbeberg". Woensdag 27 oktober: 8 uur n.m. orgelconcert door W. H. Zwart in Cunerakerk Vrijdag 29 oktober: 8 uur n.m. kaartavond van N.V.V. bestuur- dersbond. EDERVEEN Woensdag 27 oktober: 2.30 u. n.m. moedercursus in Groene Kruisge bouw. 8 uur n.m. verg. C.P.B. in Groe ne Kruisgebouw. SCHERPENZEEL Dinsdag 26 oktober: 7.30 uur Ge meenteraadsvergadering. Woensdag 27 oktober: 8 uur n.m. uitreiking prijzen voor mooiste tuin door jury V.V.V. in zaal Marktzicht.

De Vallei | 1965 | | pagina 1