matsen r» ZEKTS Veel liefs van Ronnie BEKWAAM MONTEUR FAKTURISTE een feest vooraf... -Han „Je moet er wel wat voor doen" zegt Wout van Barneveld, sinds kort drager van de zwarte band Woningbouwcijfers in provincie Utrecht niet bevredigend Spannende strijd bij Musketiers tegen Hoogerheide 2-1 Nieuwsblad „DL VALLEI" vrijdag 29 oktober 1965 Veel geduld en hard trainen lid goed wonen veenendaal wageningen van Vchuppen CAM IRA N.V. In ons bedrijf, dat met een zeer moderne apparatuur de fabricage van plastic pro- dukten verzorgt, is plaats voor een die in de dagdienst het onderhoud en de revisie van machines en installaties zal be hartigen en tevens een fase van het produk- tieproces krijgt toevertrouwd. Voor deze funktie zoeken wij een mede werker met een goede technische ervaring en opleiding, die met enthousiasme zijn taak wil verrichten. Inlichtingen dagelijks op de afdeling per soneelszaken, ingang Carolan, tussen 10 en 17 uur, tel. 08385-3541. CAROLAN HOLLAND N.V. Internationaal georienteerde-industrie voor de veredeling van kunstvezels vraagt voor spoedige indiensttreding een Voor deze functie zoeken wijN een meisje dat bij voorkeur over enige ervaring be schikt en in het bezit is van het diploma typen. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan de afdeling personeelszaken van Carolan Holland N.V., Industrielaan 38, Veenen daal. Tel. 08385-3541. JUDO Veel oefenen De Judosport geniet thans ook in Nederland een grote bekendheid. Deze Ja panse vechtmethode met aanvallend karakter, waarby de kracht van de te genstander in zyn eigen nadeel wordt gekeerd, wordt in ons land meer en meer beoefend en het ledental van de bond stjjgt met de dag. Onze grote we reldkampioen Anton Geesink, de importeur en ambassadeur en grossier in di verse kampioenschappen op Nederlands, Europees en wereldniveau van deze sport heeft de hele zaak op een reuze manier gestimuleerd en zorgt kepr op keer voor de nodige injecties en activeert willens en wetens vele jonge Ne derlanders. Dat ook dames deze sport v&lvuldig beoefenen is genoegzaam bekend. Zelfs kamerleden kwamen er door in de be langstelling. Ook in Veenendaal wordt druk aan deze Judo-sport gedaan. In deze sport „promoveert" men via di verse kleuren banden naar de „dan" graden. Enkele weken geleden behaal de een Veenendaler de zwarte band en is thans „eerste dan". Zijn naam is Wouter van Barneveld, oud 21 jaar, ongehuwd en woont bij zijn ouders aan de Hoogstraat no. 1. Wout ïs een flink uit de kluiten ge wassen jongmens, niet groot maar ste vig in de schoenen. Gevraagd naar zijn sport kwam hij heel bescheiden uit de hoek en sprak niettemin met veel en thousiasme over deze thans zo veel be oefende sport „Ik doe reeds ongeveer acht jaar aan deze mooie sport. Destijds begon ik te Rhenen bij de Judoclub Madjoe on der leiding van de heer Stolk. Drie jaar later sloot ik mij aan bij de sport school Van de Velde te Veenendaal, waar ik thans nog veel oefen. Ik heb het er reuze naar de zin en heb een bijzonder kundige leermeester. Het is veel en hard werken bij de judo om iets te bereiken. In Veenendaal wordt er thans heel enthousiast gewerkt en echt niet alleen door de jongeren. Veel heren van middelbare leeftijd leven zich diverse malen heerlijk uit op de judomat en ook hier groeit het leden tal met sprongen. Anton Geesink is natuurlijk wel de man geweest die deze sport zo bijzonder populair heeft ge maakt in Nederland, dus ook in Vee nendaal en omgeving. Het gaat stap voor stap. Iedereen weet het wel zo ongeveer maar eerst moeten de volgende banden worden ge haald: wit, geel, oranje, groen, blauw, bruin en zwart. Als men de zwarte band heeft gehaald, dan is men „eerste dan". Dit laatste heb ik dan enkele weken geleden kunnen behalen. Ik ben niet de enige in Veenendaal die „eerste dan" is. Ik geloof van nog een stuk of zeven heren zijn zover. Mijn leermees ter, de heer Van de Velde, is zelf twee de dan. Om de zwarte band te kunnen be halen moet men eerst een competitie spelen met mede-candidaten voor de zwarte band. Van de vijf partijen moet men er dan drie winnen. Daarna moet je aan het technische gedeelte voor de zwarte band deelnemen. Dit is een be paalde vorm van beheersing van een aantal worpen in beweging, links en rechts uitgevoerd. Deze vorm heet: nage-no-kata. Als dit goed is mag je het technisch gedeelte afmaken. Wordt dit goed geoordeeld dan ben je ge slaagd. Het is dus een hele geschiede nis. Zelf train ik 3 4 maal in de week. Naast de judo oefen ik graag op de jiu-jitsu, wat meer een verdedigende sport is. Voorlopig gaan we nog maar interieurverzorging binnenhuisarchitectuur een poosje door. want als je eenmaal de smaak van deze sport te pakken hebt, dan is het moeilijk ophouden." Aldus rapport van Kamer van Koophandel De woningbouwcüfers in de provincie Utrecht zijn niet bevredigend zo staat te lezen in een rapport van de Kamer van Koophandel Utrecht. Terwyl lan delijk een stjjgipg van 21V» aan gereedgekomen woningen viel te noteren, ger meten naar het eerste halfjaar van 1964 moest de provincie Utrecht helaas een daling van 15*/» vaststellen. Over een langere termijn heeft de provincie Utrecht qua voltooide woningen in 1960 en 1961 de schommelingen in de landelijke totalen in grote lijnen gevolgd, zij het met een iets ongunstiger resultaat, aldus het rapport. In 1962 sloeg de balans in het voor deel van Utrecht door, maar ip 1963 was het resultaat juist omgekeerd en bleef deze provincie sterk achter bij de landelijke ontwikkeling. Hetzelfde beeld vertoont 1964 ondanks de aan zienlijke groei van het aantal vol tooide^ woningen. Met uitzondering van 1962 valt de woningvoorraad voor de n f W. v. Barneveld die onlangs de gradu atie zwarte band ontving. Show van Auto-Unie in Trefpunt Zaterdag 30 oktober houdt de Au to-Unie N.V. waarvan Garage De Klomp als dealer voor deze omgeving is aangesteld een show in gebouw 't Trefpunt aan de Kerkewijk. De nieuwe Audi-personenwagen zal worden geexposeerd. Deze wagen is voorzien van een viertact middeldruk motor, waaraan 3 grote automobielfa brieken hebben meegewerkt t.w. de Mercedes Benz, Volkswagen en Auto- Union. Daar alle goede eigenschappen niet zo snel beschreven kunnen wor den nodigt de dealer allen die belang stelling hebben uit om een proefrit te maken. De show, die de sensatie was op de Frankfurter Autotentoonstelling is geopend van 10 uur v.m. tot 10 uur de grote keuze... de exclusieve modellen... de speciale afdeling... maken het uitzoeken van de bruidsjapon tot een feest voorèf I Hoofdstraat 89 - Veenendaal Fa. v. d. Bosch opent nieuwe speciaalzaak in speelgoed Heden, vrijdag 29 oktober opent de fa. B. v. d. Bosch aan de Hoogstraat een nieuwe speciaalzaak in technisch speelgoed. Hiervoor kreeg men de be schikking over de leeggekomen panden van de Raiffeisenbank. In de nieuwe zaak van fa. v. d. Bosch kan de jeugd haar hart ophalen. Er is een ruime sortering in technisch speelgoed, w.o. treinen, auto's, race baan. vliegtuigen etc. Elke klant ont vangt zowel vrijdag als zaterdag een verrassing. Het ligt in de bedoeling van fa. v. d. Bosch om t.z.t. de voorgevel geheel in de stijl van de bestaande zaak door te trekken. Vooral met het oog op de komende St. Nicolaasfeest is een voorbereidend bezoekje aan de speel goedafdeling zeer aan te bevelen. Fa. Vonk houdt expositie in showroom Industrielaan DE NIEUWSTE CITROëNS WORDEN GETOOND De fa. Vonk, Citroen dealer voor de ze omgeving heeft in haar moderne autoshowroom aan de Industrielaan een fraaie expositie ingericht waarbij de nieuwste modellen worden getoond. De Citroen 1966 is leverbaar in elke prijsklasse en biedt een veelheid aan comfort. Bovendien zijn de wagens oersolide, de snelheid en trekkracht van de nieuwste modellen werden versterkt. De 2 CV Citroën is uitgerust met extra hydraulische schokbrekers en ook het motorkapfront is iets gewijzigd. Op de ze wagen, in de goedkoopste serie, volgt de Azam, die zeer onlangs werd toegerust met de sterkere motor van de Ami '6. Deze Ami '6 kan worden ge leverd in verschillende uitvoeringen, zowel als personenwagen als luxe be stel, het z.g. Break-model. Het aantal PK van de verschillende typen is ver hoogd. De Idee b.v. had 75 PK, dit aantal werd op 81 gebracht. De grotere wagens DS en DW 19 kregen een ge heel nieuwe motor, waardoor een gro tere actieradius werd verkregen. De hele uitvoering werd geperfec tioneerd. Het is voor de autoliefhebber een genot om de zeer luxueuze Pallas te bewonderen. Citroën heeft er ken nelijk naar gestreefd zowel de man met de smalle als met de ruime beurs te vreden te stellen. De show van de fa. Vink toont bo vendien nog een oud exemplaar Ci troën uit het jaar 1926. Het loont al leszins de moeite deze autoshow met een bezoek te vereren, speciaal interes sant voor hen, die zich een nieuwe of een tweede gezinswagen willen aan schaffen. De show duurt nog tot zater dagavond. Overzicht van de grote Citroën-show van fa. Vonk. stad Utrecht ongunstig en voor de pro vincie gunstig uit. De ingestelde economische commis sie is van oordeel dat erop moet wor den toegezien dat de minder gunstige ontwikkelingen van de laatste jaren zich niet mogen voortzetten, doch ten minste gelijke tred moeten houden met het landelijke groeitempo. In de in december a.s. te houden vergadering als nadere gegevens bekend zijn om trent de verdeling van het bouwvolu me zal de commissie zich opnieuw hier over beraden. TAFELTENNIS Twee maal winst voor RTTV 1 Ook de beide 1ste klas teams van RTTV hebben elkaar tweemaal achter elkaar ontmoet. Beide wedstrijden eindigden in een overwinning van het eerste team nl. eenmaal met 6-4 en eenmaal met 7-3, S.T.V. Climax ging voort op de goede weg door Gazelle in Dieren met 9-1 geen schijn van kans te geven. R.T.T.V. 2-R.T.T.V. 1 4-6. Doordat Door nekamp niet tot winst kon komen werd het maar de kleinst mogelijke overwin ning voor het eerste team. Het vierde punt scoorde v. d. Broek tegen Engelaar. Van Breenen bleef dus ongeslagen. R.T.T.V. 1-R.T.T.V. 2 7-3. In deze wed strijd tapte Doornekamp uit een heel an der vaatje. Hij wist nu driemaal te zege vieren. Van Breenen en Engelaar verloren beiden van v. d. Broek, terwijl Engelaar ook van Meijer een nederlaag kreeg te slikken. Notermans kwam voor R.T.T.V. 2 dus niet tot winst. Verdere uitslagen van R.T.T.V. teams waren: RTTV 3-Kr. en Vr. 13-7 RTTV 4-RTTV 5 7-3 RTTC 6-Panter 2 2-8 RTTV 8-RTTV 9 10-0 Gazelle-STV Climax 1 1-9 STV-Climax heeft in Dieren geen enkele moeite gehad met Gazelle. Weliswaar was de thuisclub niet op volle sterkte door dat Roelofs was verhinderd, en door Gerritsen onvoldoende werd vervangen, maar ook deze speler had Gazelle niet van een ne derlaag kunnen redden. Alleen de gebroe ders Derksen konden enige tegenstand bieden en zowel van Dam als van Eist hadden met J. Derksen enige moeite. T. Derksen wist in de laatste partijen van deze ontmoeting op het nippertje nog de eer te redden door een overwinning op van Eist. Vos had met geen van drie te genstanders enige moeite. S.T.V.-Climax 4 speelde zijn eerste wedstrijd van de com petitie tegen V.S.W. 2 en wist na veel spanning met 6-4 te winnen. Tweede helft voor de Elstenaren Musketiers kwam zaterdag in 't veld tegen Hoogerheide. De Elsterse ploeg die twee invallers telde, bleef toch wel onder de maat, vooral in de achterhoede kon men dit zo nu en dan merken. Niettegenstaande gelukte het de Muske tiers een 01 achterstand in de tweede helft om te zetten in een verdiende zege. Voor de rust was 't een bijzonder tamme en gelijkopgaande wedstrijd waarin de tegenpartij technisch iets beter was maar waarin de Elstenaren zich veel gevaarlijker toonden. Vele kansen werden door beide aanvalslinies onbenut gelateh. Het enige doelpunt in deze speelhelft ontstond door een misverstand in de Musketiers defen sie waarbij doelman C. Kranenburg net niet bij een van dichtbij ingescho ten bal kon 01. Het Hoogerheide- team opende hierna een offensief maar tot scoren kwam het niet. In de rust schijnt er bij de Elstenaren wel iets gezegd te zijn want duidelijk viel te constateren dat het tamme uit hun spel was. gelukkig behoedde kee per Kranenburg hun even na rust voor een grotere achterstand door een keihard schot subliem te stoppen. Hierna was 't toch wel Musketiers dat de toon aangaf. Het houtwerk stond in deze periode wel eens in de weg. Ook de keeper van 't Hooger heide team verdedigde zijn heiligdom groots. In de 20ste min. had ook hij geen antwoord op een beheerst schot van rechtsbuiten D. v. Kesteren 11. Er zat nu meer in en dat beseften de Elstenaren. Het offensief hield aan en 10 min. voor het einde gelukte het G. Vink de Hoogerheide keeper nog maals te passeren, voor alle zekerheid gaf D. v. Kesteren de bal nog liets meer snelheid 21. Even later had 't zelfs nog gunstiger kunnen worden maar de solo van Gijs Henzen strandde op de voortreffelijke keeper der tegenstan ders. Deze stand bleef verder ongewij zigd. Musketiers 2 won in de uitwedstrijd van NEC uit Nijkerk met 32. Feuilleton door Maartje Zeldenrijk „Of je alsjeblieft zo gauw mogelijk naar de Stadsschouwburg wilt komen Dat is vlak bij je hotel. Ze zijn hier bij me. Ik zal de overeenkomst tekenen. Je ziet me in de loop van de morgen wel verschij nen, of misschien wil je „Yolanda, praat geen onzin. Je weet, dat ik je onder dergelijke omstandigheden nodig heb". „Dank je, Ronnie. Je kunt op me reke nen. Tot ziens". Hij legde de hoorn neer en kwam uit bed. Gelukkig een opera van Mozart, die hem goed lag. Terwijl hij ontbeet, stelde hij een tele- gram samen voor Aagje,, waarin hij mee deelde onverwacht te moeten zingen. Zo, dacht hij, anders wacht dat lieve kind vandaag tevergeefs op me. Voor een stampvolle stadsschouwburg zong Ronnie Beelen die avond de partij van zijn leven. Toen het doek voor de laatste keer gevallen was, kwam hij. dood vermoeid van de ongewone inspanning naar de kleedkamer, waar de directie hem gelukwenste met zijn sukses en hem nog eens bedankte voor de bereidwilligheid om onmiddellijk in te vallen. Yolanda ging mee naar zijn hotelkamer „Kan ik je nog ergens mee helpen?" „Nee, liefje, alles was als altijd prima in orde". Hij pakte haar beet en drukte rustig een zoen op haar lippen. „Ik kan je niet missen, dat weet je. Jij hebt me groot I gemaakt, zonder jou zou ik weer afzak- j ken, daarvan ben ik overtuigd. Laten we J vrienden blijven, he?" In de nacht reed ze terug naar Wasse naar, eenzaam. „Vrienden kunnen we i blijven", herhaalde ze zacht in zichzelf. I „Het is mijn eigen schuld. Toen mijn ogen opengingen, was het te laat. Waarom ben ik zo? Ik houd van hem...." Hoofdstuk 6 Eind juli kwam een kort briefje uit Bern. „Er is een mogelijkheid, maar dab zou ik haar hier eerst een poosje in ob servatie moeten hebben. Ik wil nieuwe foto's maken om te zien, of er soms iets vergroeid is. Bel me even, als je komt en hoe je komt". Hij las en herlas het briefje. Hoe krijg ik haar in Bern? was zijn eerste gedachte. Hoe los ik dit probleem op? Enzal ze willen? En haar ouders? Die dag huurde hij een auto en reed naar Aagje's huisarts Hij liet het briefje uit Bern lezen. „Wat dunkt u, dokter, zou een autoreis voor haar te vermoeiend zijn? Als we dagelijks enkele uren rijden en dan een hotel opzoeken? Ik doe het voor haar, dat ze tevens wat zien kan van de wereld, begrijpt u?" De man dacht kort na. „Ik zie geen enkel bezwaar. Fisiek is ze in uitstekende conditie. Ze is verder gelukkig kerngezond. Het zal de eerste paar dagen wel vermoeiend zijn, maar als ze veel rust neemt en u hebt een ge makkelijke wagen...." Hij keek uit het raam naar de V.W. Ronnie glimlachte. ..Natuurlijk niet met die wagen". „Was er maar een mogelijkheid om haar rolstoel mee te nemen. Daar is ze geheel aan gewend. Ik bedoel, na de autorit". Ronnie knikte. „Daar zal wel wat op te vinden zijn, veronderstel ik. Ik zal voor zichtig de maat opnemen. U hoort nog van me, dokter".- „Het zou geweldig zijn, als de operatie sukses had, meneer Beelen". „We zullen proberen, of ze zelf wil, dokter. Tenslotte is het haar lichaam". De man drukte hem krachtig de hand. „U staat anders uitstekend bij haar aan geschreven, meneer Beelen. Als u het niet lukt, krijgt niemand het voor elkaar". Bij Aagje thuis zat hijte piekeren, hoe hij zou kunnen beginnen. Vader Vet was thuis, omdat hij vakantie had en toen Aagje 's middags een uurtje ging rusten, had hij een lang gesprek met de ouders. Het resultaat was, dat de oudjes het goed vonden, als Aagje zelf geen bezwaar ha.d. 's Middags kwam hij voorzichtig met zijn plannen op de proppen. „Luister eens, Aagje, ik ben vanmorgen bij je dokter ge weest". Ze keek hem verwonderd aan. „Waarom? Ik mankeer niets". Hij glimlachte. „Je ziet er uit om te stelen, misschien vdoe ik dat vandaag of morgen. Let eens op". „Waarom was je dan bij de dokter?" „Nou, kijk maar niet zo angstig? Ik wil je mee hebben, in een auto. Gaan we sa men met vakantie. Tenminste als je zin hebt". Haar ogen sperden zich wijd open. „Neeprevelde ze. Hij haalde zijn schouders op „Tja, als je niet wilt „Natuurlijk wil ik graag Maar... maar hoe kan dat dan?" „Je kunt toch in een auto zitten? Als je in deze stoel kunt zitten, kun je ook in een comfortabele wagen zitten En we nemen je rolstoel mee. Zodra we ergens zijn. waar het mooi is, zetten we je in de stoel en rijden Je een hotel binnen. Gaan we fijn genieten: België, Duitsland. Zwitser landde bergen. Nou?" Ze greep zijn hand. „Meen je het, Ron nie? Houd je me niet voor de gek?" „Natuurlijk niet. Ik meen het echt". Haar ogen glinsterden. Zacht begon ze: „Daar heb ik al die jaren al naar ver langd, eens echt met vakantie te kunnen gaan, net als alle andere mensen. Andere landen zien, vreemde mensen ontmoeten., al het schoons in de natuur bewonderen, alleen maar genietenKan dat, Ron nie?" Hij knikte. „Dat kan. Ga je mee?" „Dolgraag. Maar.... wie moet me hel pen? Ik kanHaar gezicht betrok. „Je moeder gaat ook mee, dat spreekt vanzelf. Er moet toch iemand zijn om mij een beetje in de gaten te houden? Stel je voor, dat ik je zou willen ontvoeren om je mee te nemen naar mijn kasteel". „Heb jij een kasteel?" Hij schoot in een gulle lach. „Droom kastelen, ja. Luchtkastelen. Nee, kruimel tje, kastelen heb ik alleen op het toneel. Van hout en bordpapier. We gaan met z'n drieën. En je wagentje gaat mee". „O, Ronnie, het lijkt wel een droom. Ik kan het haast niet geloven. Ik verheug me er geweldig op. Vooral met jou". „Waarom met mij, kruimeltje?" Nog steeds hield ze zijn hand vast, die ze streelde. „Ik kom voor miljoenen/ bij je in de schuld te staan". Hij lachte opnieuw. „Je kunt al die miljoenen in één keer afkopen, kruimeltje". Ze trok hem naar zich toe en kuste hem hartelijk. „Als je wilt, zal ik je de hele dag zoenen Van dankbaarheid". Hij weerde haar af. „Geen dankbaar heid. Jij bent mijn vriendin en ik jouw vriend. En vrienden hebben alles voor elkaar over, is het niet?' „Dat weet je wel, Ronnie. Ik wou, dat ik ook wat voor jou doen kon. O, ik ben dol gelukkig! Ik weet zeker, dat ik van nacht geen oog dicht doe". „Plak ik er pleisters op", antwoordde hij droog. Een volle dag zocht hij in Amsterdam. garages in en uitlopend, naar een com fortabele wagen, waarin ook de rolstoel van het meisje meegenomen kon worden. Tenslotte viel zijn oog op een station car, waarin het wagentje precies paste en er ruimte voldoende over was voor Aagje om ruim te kunnen zitten. In gezelschap van de dealer maakte hij een proefrit bui ten de stad probeerde, wat er in de wagen zat en liet de verkoper op de terugreis rijden, terwijl hij zelf achterin zat om te Constateren, of de wagen niet teveel schokte. Maar de auto was perfect en te rug in de stad, zei hij: „Ik ben tevreden, meneer, ik koop hem. Maakt u de kwi tantie maar klaar. Ik koop hem kontant". „Ja, maar de papieren zijn nog niet in orde". „Dan maakt u die vandaag in orde. Met spoed. Ik moet een invalide meisje ver voeren naar Zwitserland. Iedere dag uit stel is een verloren dag. Ik betaal kontant, doet u uw best, dat ik morgenvroeg kan wegrijden. Althans voor de middag". In de Beemster vertelde hij 's middags, dat hij een auto gevonden had, die geheel aan de gestelde verwachtingen beant woordde. „Als jullie nu zorgen overmorgen vroeg klaar, te zijn, dan rijden we om een uur of acht weg. Zijn de passen in orde? Mooi. Dan rijden we tot Arnhem of Nijmegen en zoeken we een rustig hotel op". Het meisje zat verwezen te kijken. „Het is net een droom. Ik kan het haast niet geloven. Knijp me eens, Ronnie, ben ik klaar wakker?" Hij boog zich naar haar toe. „Overmorgen zijn we al een eind van de Beemster verwijderd. Dan zul je zien, dat het werkelijkheid is. Morgen kom ik even met de wagen langs om te kontrole- ren of je rolstoel er in past". tWordt vervolgd) INDUSTRIELAAN 38, VEENENDAAL VEENENDAAL a/Korte sportieve regenjas. Pinhead in foam. Dus ideale temperatuur-regeling en licht als een veer. Staat U tip-top. b/ Palermo, de zwèrte marinejas voor het jeugdige type. Stoer van huis-uit. Zonder een greintje watervrees... Da's pas een jas! Speciaalzaken heren- en jongenskleding Veenendaal Wageningen Renkum

De Vallei | 1965 | | pagina 14