Bedrijfsruimte bij Carolan N.V.verdubbeld Zojuist geopend Rhenen's Raad behandelde zeventien punten tellende agenda speciaalzaak in technisch speelgoed •I# R 11 K K IN Fabricage van modern produkt met afzet naar tal van landen Geweldige expansie in laatste zes jaar Dr. Constandse sprak over de conflicten in Azië voor liet Nut te Amerongen Plaatselijke besturen vakcentrales zonden brief aan Raad van Rhenen AMERONGEN Koninklijke onderscheiding voor de heer W. Rebergen ENORME SORTERING Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 29 oktober 1965 4 Tijdens een officiële bijeenkomst op dinsdag morgen heeft de directie van Carolan N.V. de nieuwbouw van haar bedrijf uit handen van de bouwdirectie in ontvangst genomen. Een flink aantal genodigden woonde de overdracht bij w.o. de beide wethouders van Veenendaal de heren Ant. de Ruiter en C. N. van Kuyk, als mede enkele directeuren van andere plaatselijke bedrijven en de voltallige fabriekscommissie. Met grote vreugde constateerde de president commissaris Prof. Dr. A. H. M. Albregts dat de bedrijfs- en kantoorruimten door het gereedko men van de nieuwe voorzieningen qua opper vlakte werden verdubbeld, een oppervlakte die thans in totaal 4000 m2 beslaat. MIJLPAAL In een officieel communique spreekt de directie van een mijlpaal in de geschiede nis van dit nog vrij jonge bedrijf, dat steunt op Amerikaans-Zwitserse samen werking. In 1960 werd begonnen in een ruimte', die een vierdé bedroeg *van die van thans. De produktie van kamband uit synthetische vezels beliep in 1960 circa 600.000 kg. een aantal dat momenteel tot 5 miljoen kg is uitgelopen. Uit het totaal van het vervaardigde garen kunnen 20 tot 30 miljoen truien worden gebreid. Van een 30 tal mede werkers in 1960 is het aantal perso neelsleden aangegroeid tot bijna 200. Door deze stormachtige ontwikkeling groeide Carolan uit tot het grootste kambandbedrijf voor synthetische ve zels in de wereld. Van de totale omzet van Carolan wordt ruim 90*/# geexporteerd, naar 14 landen in Europa en enkele daarbuiten. De groei van Carolan heeft uiteraard problemen opgeleverd, aldus de directie. Een van deze problemen was het chro nisch gubrek aan ruimte. Dat Carolan desondanks in staat geweest is de leiden de positie op haar terrein te verwerven is te danken aan het dynamisme van al haar medewerkers en hun enthousiasme. Men werkte onder moeilijke omstandigheden, maar toonde volharding, vertrouwen in de toekomst en belangstelling voor het werk. Noodgedwongen moest men verblijven in bedrijfsruimten, magazijnen, kantoren, kleedkamers en een kantine, die veel te klein waren. Produktie De produkten van Carolan waren voor 1950 praktisch onbekend, maar door een goede introduktie bij de klant slaagde de verkoopleiding erin de nieuwe en dus onbekende artikelen in te voeren, en mede dank zij een knappe research ook steeds weer met verbeteringen te komen. In deze dynamische maatschappij waarbij het sa menspel van wetenschap en economie de mens steeds nieuwe mogelijkheden biedt, ging Carolan voorop om die mogelijkhe den uit te buiten en verder te ontwikke len waarna men de nieuwe produkten ging distribueren. Tien jaar geleden b.v. was het on denkbaar dat men het geliefde kopje koffie uit iets anders dan een porse leinen kop zou gebruiken. Over nog tien jaar zal het ondenkbaar zijn voor elke kop koffie dertig seconden te spenderen aan wassen en afdrogen. Daarom startte men met de produktie van plastic bekers, die thans al zodanig zijn ingevoerd dat duizenden Nederlanders eruit drinken. Vijftig procent van de ar tikelen die de Amerikaanse industrie van daag op de markt brengt, bestond in 1950 nog niet. Hierdoor zijn en blijven er voor een bedrijf als Carolan nog talrijke mogelijk heden voor de toekomst open. De bedoe ling van de directie is namelijk om niet alleen de productie van de thans bekende artikelen te verhogen, maar daarnaast ook geheel nieuwe artikelen op de markt te brengen. De nieuwe bedrijfsruimte en kantoren, die thans op 26 oktober 1965 plechtig in gebruik werden genomen, zijn hiertoe al een onmisbare voorwaarde. Carolan heeft de nog onbebouwde omliggende terreinen reeds in optie, zodat verdere uitbreiding gemakkelijk kan plaatsvinden. Rondleiding Tijdens een rondleiding, waarbij de per soneelschef, de heer H. J. Lammers een Dinsdagavond sprak voor het Nut dr. A. L. Constandse uit Haarlem over oor logen in Azië. De actuele gebeurtenissen in dit werelddeel waren voor het Nutsbestuur voldoende om hieraan een apond te besteden. Men mag zich ge lukkig prijzen daarvoor een terzake deskundig iemand als dr. Constandse te hebben horen spreken. Niet meer de koude oorlog is de belangrijkste tegen stelling. Dit is verleden tijd. Nu is belangrijk geworden de tegenstelling tussen industriële en niet industriële landen. Industrialisatie schept rijkdom en wel vaart. Er is nu een periode gekomen, dat Azië belangrijker is geworden dan Eu ropa. De achtergronden van de ver schillende conflicten in Azië zijn vrij gecompliceerd in vele gevallen. De ideologie van de Chinezen is daarvoor de basis. Via een algemene beschou wing over de verschillende tegenstel lingen in de wereld, waarbij uitvoerig het Chinese standpunt werd belicht, kwam dr. Constandse bij de recente conflicten in Azië. Vietnam vormde daarbij de hoofdschotel, en uiteraard werd wat dieper ingegaan op de stra tegie van en de taktiek van de queril- lastrijd. Na bespreking van het conflict In dia - Pakistand en de staatsgreep in Indonesië (die de ster van Soekarno heeft doen dalen) kwam er gelegen heid tot discussie, waarvan een vlot gebruik werd gemaakt. Door gebrek aan tijd werd deze discussie jammer genoeg voortijdig afgebroken. Voor deze Nutsavond was een vrij behoorlijke belangstelling. De duide lijke en boeiende causerie van dr. Con standse gaf aan de leerzame avond een bijzonder karakter. Ongetwijfeld zal men de verwikkelingen in Azië met meer belangstelling gaan volgen en ook meer begrijpen. in het pand Hoogstraat 13-15 (v.m. Raiffeisenbank) in alles wat met modelbouw van treinen, race-banen, vliegtuigen en auto's te maken heeft. Vandaag en morgen ligt voor alle kopers in de nieuwe zaak een waardevolle attentie klaar. Hoogstraat 9 t/m 15 tel. 2292 Veenendaal duidelijke uiteenzetting gaf omtrent het produktieproces kon worden geconsta teerd dat de werkmethode met het synthe tische vezelprodukt, het z.g. Orlon garen, een zeer bijzondere is. Het geheim van de smid werd uiteraard niet aan de publici teit prijsgegeven, wel bleek zonneklaar dat de minste of geringste afwijking grote gevolgen kan hebben. Zou het vochtig heidsgehalte in de bedrijfsruimte niet op het juiste peil staan dan leidt dit onher roepelijk tot verlies. De werknemers van Carolan hebben een behoorlijke dosis op lettendheid en gevoel voor verantwoorde lijkheid nodig om het kwaliteitsprodukt te kunnen vervaardigen. Een verantwoorde lijkheid, die in ruime mate aanwezig is, zo blijkt wel uit de minieme storingen, die zo nu en dan optreden. Carolan produceert in de afdeling tops grondstoffen voor de spinnerijen. In een andere afdeling wordt het getexturiseerde garen gefabriceerd, een geheel ander pro- cede, maar waaraan dezelfde hoge eisen worden gesteld. Ook sinds dinsdag stookt Carolan op aardgas, de nieuwe installatie in het ketelhuis werd pas in gebruik ge steld. Verkoop De verkoopdirecteur van Carolan de heer P. de Marsano, die zijn domicilie in Geneve heeft was voor deze gelegenheid overgekomen. Hij wees op de grote expan sie van Carolan, die het bedrijf samen met haar Amerikaanse en Zwitserse part ners, de laatste jaren onderging. De vesti ging te Veenendaal, in 1959 gestimuleerd door de toenmalige burgemeester Bakker, heeft een groot aandeel in de ontwikke ling gehad. De verkooporganisatie heeft vaste zetels te Dusseldorf en Milaan en wondt centraal geleid vanuit Genève. Door een goede research kon Carolan de pro duktie verfijnen. Het eindprodukt ver vaardigd uit de grondstof Orlon werd on langs nog getoond op een grote modeshow te Berlijn. Carolan wil maken wat anderen niet maken en we willen op het gebied van de nieuwe produkten onze leiders plaats behouden, luidde het kernachtige resumé van de verkoopdirecteur. Opening In de kantine vond vervolgens de over dracht van de nieuwe bedrijfsruimte De genodigden tijdens de rondleiding naar aanleiding van de opening van de nieuwe bedrijfsruimte bij Carolan N.V. op dinsdagmorgen. Op de voorgrond: Wethouder De Ruiter, loco-gem. secre taris de heer W. v. Offeren, daarachter Prof. Albrecht pres. commissaris en wethouder Van Kuyk. plaats. Prof. Albrechts was het gemeen tebestuur zeer erkentelijk a. voor de ves tiging te Veenendaal en b. voor de moge lijkheden tot verdere ontplooing, die in ruime mate aanwezig zijn en dankte de directie van bouwbedrijf Bredero voor de vlotte oplevering. Men heeft zelfs tot he denmorgen doorgewerkt om de laatste hand te leggen aan verschillende onder delen. (Klopte, want de trap naar de nieu we kantoorgebouwen was een half uur voor de opening nog niet begaanbaar, om dat de schilder bezig was).De heer L. M. Bonnike, dir. van de Kon. VSW en spre kend namens de fabrikantenvereniging, verklaarde onder hilariteit dat hij hel juiste procédé van Carolan helaas niet wist. Hy was bl\j met de onlangs gelegde contacten tussen de fabrikantenvere niging en de directie van Carolan, maar betreurde het dat nog twee Veenendaalse bedrijven achterbleven zich hierby aan te sluiten, zodat het bijzonder moeiiyk was om een opti male plaatseiyke exploitatie te ver krijgen, aldus de heer Bonnike. Hq wees op de moeiiyke toestand op de arbeidsmarkt, waarmee de bedry- ven ook in Veenendaal te kampen heb- ben. Weer onder vrolijkheid van zijn gehoor merkte de heer Bonnike op dat de oude gevestigde bedrijven Carolan destijds met lede ogen zagen komen, maar zich thans verheugén in de uitbouw van dit bedrijf. Tenslotte maakte het gezelschap nog een rondleiding door de nieuwe ruimte en la ter ook door het oude gedeelte. Veenen daal kan als industrieplaats terecht trots zijn op de aanwezigheid van deze gezon de, vooruitstrevende en moderne onder neming, die Carolan is. Dat dit .bedrijf na zes jaar genoodzaakt was een dergelijke uitbouw van haar bedrijf te realiseren, is een felicitatie waard aan het adres van directie, stafleden en het gehele perso neel. i Hollantor N.V. geeft fikse premie op sparen De laatste tijd wordt bijzonder veel aandacht aan de bezitsvorming ge wijd. Een van de meest voor de hand liggende manieren is sparen. Dat is soms gemakkelijker gezegd dan gedaan. Er moet ruimte in het inkomen zijn om te sparen, de wil tot snaren moet aanwezig zijn en het sparen moet voor deel brengen. De betreurenswaardige waardedaling van de Nederlandse gulden remt helaas menig spaarinitiatief af. Toch zijn er legale wegen om via een regelmatig sparen van een redelijk bedrag grote voordelen te genieten. Een der Veenen daalse bedrijven, de N.V. Hollantor heeft binnen het kader van de wette lijke voorschriften een regeling ge troffen om het sparen door de perso neelsleden aan te moedigen. Volgens deze regeling, nieuw voor Veenendaal, krijgen de spaarders 40 o/0 premie van Hollantor op hun spaarbe- dragen als deze 4 jaar op een bank rekening hebben gestaan. Deze 40 o/n komt bovenop de rente die de bank al regelmatig bijschrijft. Deze zeer aan trekkelijke premie is bovendien vrij gesteld van loon en inkomstenbelas ting en sociale lasten. Er bestaat voor deze regeling, die op vrijwillige basis berust, bij Hollantor reeds grote belangstelling. Onder be paalde voorwaarden is het mogelijk om het geld te besteden (verbetering woonhuis, aflossing hypotheek) en toch nog een flinke premie te ontvangen. Film over „Maarten Luther" van Herv. Jeugdraad Op zaterdagavond 30 oktober ver toont de Hervormde Jeugdraad in ge bouw Eltheto de film „Maarten Lu ther", een zeer leerzame film die han delt over het leven van de grote her vormer en tevens een goed beeld geeft van de toestanden die heersten om streeks het jaar 1517. Deze film, die overwegend in kerke lijke kringen wordt vertoond, heeft al heel wat van zich doen spreken en wordt ook veel gebruikt als discussie-materiaal voor verenigingen. De voorstelling is toegankelijk voor jon geren en ouderen. De preek van ds. D. v. d. Berg zal op zondag 31 oktober speciaal betrekking hebben op de Hervorming, 's Morgens preekt ds. v. d. Berg in de Sionskerk en 's avonds in de Julianakerk. Beide keren zal het thema luiden „Hoe wordt ik rechtvaardig voor God". Naar aanleiding van deze preek wordt 's avonds in het jeugdgebouw van de Sionskerk een be spreking gehouden, terwijl tevens vragen gesteld kunnen worden over de film .^Maarten Luther". Een forum, bestaande uit de heren Van Balen, Tanis, Bos en j Meijer, zal o.l.v. ds. v. d. Berg de vragen beantwoorden. De gezameniyke besturen van de afdeling Rhenen van het NVV, het NKV en CNV zonden aan de Raad een schrijven dat wjj in extenso afdrukken. De let- terlijke tekst luidt aldus: De besturen van de plaatselijke centrales van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (NVV) het Nederlands Katholiek Vakverbond (NKV) het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) wenden zich tot Uw Raad met de navolgende aangelegenheid: Per 1 januari 1965 is de Algemene Bijstandswet in werking getreden. De bo vengenoemde besturen spreken gaarne hun erkentelijkheid hierover uit, voor al omdat deze wet de hulp aan de in nood verkerende mens, duidelijk zicht baar stelt als een recht van het individu. In verband met de uitvoering van de krachtens de A.B.W. aan het College van Burgemeester en Wethouders opgedragen taken heeft Uw Raad in een van zijn vergaderingen een verordening aangenomen. Zeer tot ons leedwezen stellen bovengenoemde besturen vast, dat in de door Uw Raad vastgestelde verordening geen plaats is ingeruimd voor de in art. 75 van de A. B. W. bedoelde Commissie van Advies. Deze Commissie dient het College van B. en W. terzake van de uitvoering van de A.B.W., gevraagd of uit eigener beweging, van advies omtrent de te volgen algemene beleidslijnen. De besturen van onze centrale menen, dat een Commissie, als hier bedoeld, van grote betekenis kan zijn bij de uitvoering van de A.B.W.zowel voor de gemeente, als voor de particuliere organisaties. Zij zien de Commissie als een klankbord voor het College van B. en W. Hier immers kunnen B. en W. de bij hen levende opvattingen omtrent de uitvoering van de A.B.W. toetsen aan de mening van de leden der Commissie, die ieder voor zich en op eigen wijze, contacten onderhoudt met personen of groepen van personen, die voor de hulpverlening aan de in nood verkerende mens in hoge mate interesse hebben. Dit toetsen van meningen en inzichten biedt het College van B. en W. de mo gelijkheid om ook op andere wijze dan langs ambtelijke weg kennis te nemen van opvattingen omtrent de bijstandsverlening, zoals die in onderscheidene groepen der bevolking leven. Een ander, naar ons gevoelen voor het gemeentebestuur belangrijk facet ts, dat de Commissie van Advies het door B. en W. te voeren beleid mede gaat beschouwen als resultaat van haar arbeid. Dienovereenkomstig zal zij, in de daarvoor in aanmerking komende gevallen, zich mede verantwoordelijk voelen voor dit beleid. Zij zal eventueel het gevoerde beleid mede kunnen verduide lijken en verklaren. Avond-excursie van Jeugdvereniging „Pro Christo" De Jeugdver, der Chr. Ger. Pniël- kerk „Pro Christo" maakte verleden week vrijdagavond een excursie naar N.V. Het Winstpunt, nadat eerder een bezoek was gebracht aan de Wielings heuvel. Na met vereende krachten een 6 tot 8 meter hoog platform beklommen te heb ben, kon men genieten van het prachtige uitzicht dat men daar heeft op Veenen daal met zijn fabrieken en flats, verlicht door duizenden lampen. De heer J. van Hunnik, een der direc teuren van de N.V. Het Winstpunt leidde de jongeren door het nieuwe bedrijf aan de Nijverheidslaan. De enorme kaasmaga zijnen werden bezichtigd en er. werd een kijkje genomen in de zelfbedieningsgroot handel, en de kantoren waarbij de heer van Hunnik zorgde voor een duidelijke toelichting. Na de rondleiding konden in de kantine vragen aan de heer van Hun nik worden gesteld, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. 'Rhenenaar naar landelijke kampioenswedstrijden kegelen Op de te Brummen gehouden dis trictswedstrijden voor heren B-klassers kegelen waren de prestaties van de West Gelderse Kegelbond bijzonder succesvol. Het B-team won de bonds wedstrijd en gaat nu op 14 nov. a.s. naar Haarlem voor de eindwedstrijd om het nationale B-kampioenschap. Een forse verzilverde beker was me de de beloning. Een gouden draag- kegel kreeg de heer J. Rebergen van DIG uit Scherpenzeel als hoogste korpsgooier met 446 hout, gem. 7.43. Aan het slot van de middag behaalde de heer J. Huydink van DIG Rhenen he^ persoonlijk B-kampioenschap van het district waardoor hij afgevaardigd werd naar de wedstrijden om de na tionale titel B-kampioen eveneens op 14 november a.s. te Haarlem. Een ver zilverde kurketrekker was het tastbare bewijs van deze prestatie. TELEFOONCEL OP FRED. V. D. PALTSHOF Op het Fred. v. d. Paltshof is de PTT jongstleden dinsdag begonnen met het bouwen en inrichten van een te lefooncel. Dit houdt verband met het verplaatsen van het postkantoor naar een noodgebouw wanneer het huidige postkantoor wordt afgebroken en er een nieuw voor in de plaats komt. De raad van de gemeente Rhenen kwam dinsdagavond ten gemecntehuïze in openbare vergadering bijeen. Afwezig waren de heren E. P. van Dijk en D. Dirkse. Bij de ingekomen stukken en medede lingen bevond zich de begroting voor 1966 van de vleeskeuringskring Veenendaal, waarbij de heer D. de Jong de opmerking maakte graag te zien dat er ook in Rhenen en Eist in de toekomst vrijbank- vlees verkocht zou kunnen worden. De raad was het hier over het algemeen mee eens en het college zou onderzoeken of de mogelijkheden hiervoor er zijn. JUDOKWAI RHENEN GAAT DEELNEMEN AAN JUDOCOMPETITIE De Judokwai Rhenen, aangesloten bij de NJJB, gaat ingaande zaterdag 6 no vember aanstaande deelnemen aan de judocompetitie. Op deze dag worden er wedstrijden gehouden in de derde klasse A tussen Rhenen 2 en Zeist 2 en in de derde klasse B tussen Rhe nen I en Huizen. Ouderavond openbare Bantuinschool Maandagavond j.l. vond in het voor malig gymnastieklokaal achter de openbare lagere Bantuinschool de ouderavond van deze school plaats. Er was een goede belangstelling voor deze avond. Na opening door de voor zitter van de oudercommissie, de heer Buma, hield een diëtiste van het Voor lichtingsbureau voor de voeding een lezing over het onderwerp „De op voeding van de schoolgaande jeugd". Ook werd de film „Lofzang op de zui vel" gedraaid en was er gelegenheid tot het stellen van vragen over de le zing. Hiervan werd gretig gebruik ge maakt Hierna volgde het huishoudelijk ge deelte, dat in vlot tempo werd afge werkt. Tot leden van de kfcscommissie werden benoemd mevr. Toigt en de heren Bochane. Mevr. De Kuiter en de heer Van Dam werden als bestuurs leden herkozen. Tot slot volgden nog enkele mededelingen door het hoofd der school, de heer H. A. W. Nab. Een prachtige medaillekast, geschon ken door mej. Glastra, vond veel waar dering bij de aanwezigen. Om goed elf uur werd deze zeer geslaagde ouder avond gesloten. CONTACTAVOND S.V. AMERONGEN Op vrijdag 5 november 1965 treedt de S.V. Amerongen voor de eerste maal in het bestaan van het Dorpshuis naar buiten door het houden van een con tactavond voor de leden. Het bestuur heeft het voornemen deze avond zeer geanimeerd te laten verlopen door het vertonen van enkele sportfilms, het geven van gelegenheid tot het maken van een dansje. Bovendien zullen en kele gratis consumpties worden geser veerd. Al met al beloofd dit voor de leden een gezellige avond te worden. Voor de heer VV. Rebergen was het dinsdag een heuglijke dag, want op deze dag was hy veertig jaar in dienst by N.V. de Stoomhamer. Met zyn gezin was hij in de middaguren in de cantine van het bedryf aanwezig om daar door directie en medewerkers te worden gehhuldigd. D. de Jong (P.v.d.A.) ook vrijbankvlees in Rhenen en Eist Wat betreft het schrijven van de be sturen van de plaatselijke vakcentra les over de commissie van advies als bedoeld bij artikel 75 van de Algeme ne Bijstandswet zei de heer Deen, dat hij meende dat er kortsluiting was ont staan tussen wat er is gebeurd en wat bepaalde groepen van ingezetenen heb ben gehoord. Er is, zo zei de heer Deen, de omissie begaan, dat toen deze commissie zou worden benoemd, niet aan de vak- en standsorganisaties is gevraagd namen te noemen van per sonen die zij hier voor wilden voor dragen. De voorzitter was hét ermee eens dat men het toen misschien iets anders had kunnen doen. maar dat men toch vol komen volgens de wet had gehandeld. De heer Deen zag eerst nog een op lossing in het uitbreiden van de com missie tot 15 personen, doch men was van het gevoelen, dat dit voor een plaats als Rhenen toch wel een beet je te topzwaar was, zodat men het toch het beste vond het t.z.t. recht te trek ken bij vacatures en herbenoemingen. De heer Kosters (Vrije Partij) merk te op. dat zijn fractievoorzitter inder tijd het plan tot uitbreiding had ge lanceerd, doch dat het to'en door de P.v.d.A. was gevloerd, maar dat men er anders over dacht nu dit plan van de kant van deze partij kwam. REGELING GEMEENSCHAPPELIJK WOONWAGENKAMP Bij dit punt stelde de voorzitter dat het niet de bedoeling is van b. en w. om hier een regionaal kamp van te maken. De heer Klaassen zei dat toen indertijd van minister Klompé het voorstel van een regionaal woonwagen kamp kwam, men er zich met hand en tand tegen had verzet en dat men nu zelf in die richting wil gaan. Het is zo, dat de omwonenden van dit woonwa genkamp heel wat hinder ondervin den. De heer Kerkstra was het hier vol komen mee eens en volgens hem was het zo, dat er door woonwagenbewo ners is geschoten. Dit voorstel van het college werd aanvaard met de aante kening, dat de heren Klaassen, Kerk stra, Verwoert en Wisgerhof werden geacht tegen te stemmen. VASTSTELLING JAARSTUKKEN N.V. WATERLEIDING MIJ. RHENEN OVER 1964 De heer H. Drost sprak zijn dank uit voor dit mooie verslag en prees de twee secretarissen, die dit ondanks hun drukke werkzaamheden zo keurig voor elkaar hadden gemaakt. De burgemees ter kon zich als president-commissaris hierbij volkomen aansluiten. Ook wees de heer Drost erop dat het belangrijk is, dat er in Amerongen zal worden ge pompt, want als het een droge zomer zou zijn geweest was men daar onher roepelijk in de misère komen te zitten. Voorzitter zei dat men tussen Ame rongen en Leersum bezig is met een pompstation en dat men doende is met het aanleggen van de leiding. De heer De Jong vroeg of er nog onrendabele gebieden waren, hetgeen de voorzitter bevestigend beantwoordde, er zijn na melijk nog 70 mensen niet aangesloten. iMen hoopt hier in de toekomst echter een voorziening voor te kunnen tref fen. BENOEMING ONDERWIJZER Tot onderwijzer aan de openbare ULO-school benoemde de raad in de vacature van de heer T. de Jong," de heer P. Stassen te Borger. ONDERHANDSE AANBESTEDING AANLEG GEDEELTE SCIIOOLWEG Ook met dit voorstel van het col lege kon de raad zich volkomen ver enigen, zodat dit werk onderhands aan de C.V. v/h A. Kosters en Zonen te Eist zal worden gegund. Ook Rhenens burgemeester Jhr. Mr. Bosch ridder van Rosenthal was hier bij aanwezig 'en deze zei onder meer tot de jubilaris dat hij hem reeds meer had toegesproken bij de brandweer. Het doet mij een genoegen, zo zei de burgemeester, dat de heer Rebergen in zijn werk net zo nauwgezet is als bij datgene wat hij in de brandweer voor de gemeenschap doet. Ik kan me haast niet indenken, zo besloot hij, dat hij nu al veertig jaar in dienst is bij de Stoomhamer. Vervolgens speldde hij de jubilaris de bronzen medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau op de borst. De heer Rebergen dankte voor de Koninklijke onderscheiding en de waar derende woorden. Ook de directeur, de heer W. G. Hulsman, roemde de nauwgezetheid en de plichtsbetrachting van de jubilaris en zei dat hij één van degenen is die altijd aan het werk zijn en dit niet alleen doen wanneer de baas in de fabriek komt. Namens het bedrijf overhandigde de heer Hulsman een enveloppe met inhoud. De heer Rebergen dankte voor de enveloppe en de waarderende woorden en hij sprak de hoop uit de vijftig jaar te kunnen volmaken. Naméns de medewerkers sprak de heer Zeilmaker. Naast de gelukwensen met dit jubileum hield hij een over zicht over de afgelopen veertig jaar en bood tot besluit een geschenk aan, waarvoor de heer Rebergen hartelijk dankte. Onder het genot van een kop koffie bleef men verder nog enige tijd gezellig bijeen. S3* s3* De burgemeester van RhenenJhr. Mr. Bosch ridder van Rosenthal, speldt de heer Rebergen de koninklijke onderscheiding op de rever.

De Vallei | 1965 | | pagina 4