Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Sint Nicolaasaktie van de Veenend. winkeliers geheel in teken van prinses Beatrixfonds Winkeliersvereniging tCentrum Zuid' organiseert grandiose St, Nicolaas-actie AGENDA ZEISS Ditta Wildeman (12) uit Eist, jong talent op blokfluit Jaap Zwart Janzoon, nieuwe dirigent van „Veenzangers" Ruim 3000 prijzen wachten op winnaars Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal De Sint Nicolaasactie van de Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel Nijverheid" is dit jaar geheel gericht op het Prinses Beatrixfonds. Alle baten van deze actie zullen ten goede komen aan dit fonds, terwijl het kopend publiek een unieke gelegenheid krijgt om één van de 70 waardevolle prijzen te winnen. Intocht St. Nicolaas JNieuws uit de omgeving MULDER 70 kapitale hoofdprijzen 39e JAARGANG DINSDAG 9 NOVEMBER 1965 Nr. 8o Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden f 1.50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2.25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel De actie start op vrijdag 19 november a.s. Vanaf die dag tot en met zaterdag 4 december zul len de deelnemende winkeliers aan hun klanten voor elke contant bestede gulden een bon verstrekken. Men kan daarna 10 van deze bonnen in een enveloppe doen, die voor 5 cent bij de deelnemende winkeliers verkrijgbaar is. Op deze speciale enveloppe van het Prinses Bea trix Fonds moet men dan behalve naam en adres ook een rijmpje plaatsen. Erg moeilijk is dat nu ook weer niet, want men krijgt voldoende voorbeelden bij elke enveloppe om zo'n rijmpje samen te stellen. Door het kopen van zo'n enveloppe doet het kopend publiek dus ook daadwerkelijk mee aan deze actie. Op deze wijze hoopt men na afloop van de actie vele dui zenden guldens aan dit Fonds te kunnen overdragen. Een garantiebedrag van ruim f 4000, is inmiddels al aan het Prinses Beatrix Fonds door de Winkeliersvereniging overgemaakt. Er is dit jaar geen nevenactie. In vorige jaren kon men ook door het inwisselen van 40 a 50 bonnen een spe culaaspop in ontvangst nemen, maar dit jaar is de actie geheel gericht op een zo groot mogelijk batig saldo voor het Prinses Beatrix Fonds. In tal van andere plaatsen in Nederland wordt eenzelfde winkelactie georganiseerd, zodat men met deze landelijke actie in staat zal zijn een bedrag van enkele honderdduizenden guldens voor dit be langrijke doel ter beschikking te stel len. In winkelierskringen is men bij voor baat al verheugd over deze actie en men is blij dat men er in geslaagd is ook in Veenendaal op dit landelijke ge beuren in te haken. Want de prijzen, die eveneens door het Prinses Beatrix Fonds ter be schikking zijn gesteld, dank zij de medewerking van een aantal fa brikanten zijn bijzonder aantrekke lijk. De eerste 3 prijzen bestaan uit koelkasten, de 4e prijs is een radio toestel en de 5e, 6e en 7e prijs zijn centrifuges. Ook de 63 andere prij zen zijn waardevolle gebruiksarti kelen. De deelnemende winkeliers zullen kenbaar zijn aan een deelnemerskaart, die zij op hun winkeldeur of etalage- raam bevestigen. Sint Nicolaas zal op zaterdag 20 no vember in Veenendaal zijn intocht hou- WAGENINGEN In Wageningen be staan plannen om het middenterrein van de wielerbaan „De Enk" 's win ters als ijsbaan te gebruiken. De heer G. Westland, eigenaar van het com plex De Enk. verklaarde er graag aan te beginnen, maar niet zonder de me dewerking van gemeentebestuur en de Wageningse Sportbond SOEST Als de geruchten waar zou den zijn zou een inwoner van Soest het bruidstoilet van Prinses Beatrix ontwerpen. In een gerestaureerd pand. tegenover de Hervormde Kerk te Soest is namelijk een van de twee boutiques gevestigd van Arnould Diepeveen, een steeds meer naam makend Nederlands couturier Desgevraagd deelde de heer Diepeveen. mee dat hij echter niets hierover moch mededelen. EDE Op uitnodiging van de C.H.- Vrouwengroep afd Ede sprak verle den week het tweede kamerlid voor de C.H.U Mevr Wttewaal van Stoetwe gen over politieke actualiteiten Op deze avond waren ook leden van an dere kiesverenigingen en de C.H jon gerengroep uitgenodigd Geestig en on derhoudend sprak Jonkvrouwe Wtte waal van Stoetwegen over de parle mentaire discussies, waarbij zij voor al inging op de goedkeuringswet voor het huwelijk van onze kroonprinses. 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen Is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, en*. Telefoon 08385-3000 den. Vergezeld van een tweetal Zwarte Pieten wordt zijn open landauer om kwart voor drie op de Kerkewijk hoek Bergweg verwacht. Daar zal de Vee nendaalse Harmonie Caecilia klaar staan om Sint Nicolaas op het eerste deel van zijn tocht te vergezellen. Via de Bergweg, de Van Limburg Stirumstraat en de Klaas Katerstraat trekt de stoet door de Patrimonium laan en de Kerkewijk naar het ge meentehuis in de Hoofdstraat, waar burgemeester mr. dr. J. Hazenberg omstreeks half vier Sint Nicolaas hoopt te verwelkomen. Daarna wordt de rijtoer voortgezet, waarbij de Kon. Scheepjeswolharmonie de muzikale omlijsting zal verzorgen. Via de Hoogstraat, Zwaaiplein en Prins Bernhardlaan wordt de tocht via de Mulderslaan. Koninginnelaan, Emma- laan, Nieuweweg, Holleweg, Gortstraat en Zandstraat gemaakt. Via de Hoofd straat gaat Sint Nicolaas dan naar de Markt, waar hij in hotel De Koren beurs zijn intrek zal nemen tot na zijn verjaardag. Winkelsluiting De winkels zullen gedurende de eer ste week van de actie normaal ge opend zijn, dus tot 's avonds 6 uur en woensdagmiddag dicht. In de laatste week zijn de winkels echter vanaf maandag 29 november tot en met vrij dag 3 december elke avond tot 9 uur geopend. Ook op woensdagmiddag 1 december zullen de winkels geopend zijn. Zaterdagavond sluiten de winkels om 6 uur. Zij mogen weliswaar tot 9 uur geopend blijven, maar de winkeliers verwachten, dat Sint Nicolaasavond zo als gebruikelijk in Veenendaal op za terdagavond gevierd zal worden. Men verwacht dat het publiek dan meer dan voldoende gelegenheid heeft gehad om een keus te bepalen, zodat de winke liers en het winkelpersoneel ook deze zaterdagavond in egien kring hun Sint Nicolaasfeest kunnen vieren. De feestverlichting Bij de officiële verwelkoming van Sint Nicolaas zal burgemeester mr. dr. J. Hazenberg de illuminatie van het centrum van Veenendaal ontsteken. De centrumwinkeliers hebben veel geld op tafel gebracht voor een unieke straat verlichting. Vanaf de Sandbrinkstraat, Markt, Hoofdstraat, Hoogstraat en een gedeelte Zandstraat zal het één licht feest zijn, en tussen deze lichtmasten komen nog een aantal vlaggenmasten. Voor deze verlichting worden op het ogenblik reeds zware -betonblokken in het trottoir geplaatst, waarin straks deze licht- en vlaggenmasten geplaatst zullen worden. Deze feestverlichting zal op gewone werkdagen tot 10.30 a 11.00 uur 's avonds blijven branden tot de eerste week van januari 1966. Juist in de donkerste maand zal het centrum van Veenendaal in een zee van licfcit baden. Enorme keuze De Veenendaalse winkeliers hebben zich reeds maanden op de komende Sint Nicolaasverkoop voorbereid. Op het ogenblik worden de meeste etalages reeds in de Sint Nicolaassfeer gebracht. Dank zij de grote verscheidenheid aan winkels en aan het deskundige inkopen, zal het publiek meer dan ooit dit jaar een meer dan normale keus hebben. De 12-jarige Ditta Wildeman uit Eist geconcentreerd op haar muziek tijdens een van haar solonummers in het Vei linggebouw te Resteren. WINKELWEEK-AKTIE ten bate van het Prinses Beatrix Fonds met bestaande uit: le, 2e, 3e prijs iedere winnaar een Koelkast; 4e prijs pracht ra diotoestel; 5e, 6e 7e prijs iedere winnaar een centrifuge; 8e prijs stofzuiger; 9e prijs platenspeler in koffer; 10e, 11e, 12e prijs handmixer; 13e, 14e, 15e prijs elektrische dekens; 16e prijs cas sette tafelbestek; 17e, 18e, 19e prijs strijkijzer met thermostaat; 20e prijs kapstok; 21e, 22e, 23e prijs reiskoffer; 24e prijs metalen strijktafel; 25e, 26e, 27e prijs as sortiment keukenmessen; 28e, 29e, 30e prijs gereedschapskist; 31e prijs broodrooster; 32e, 33e, 34e prijs personen weegschaal; 35e, 36e, 37e prijs elektrische wand klok; 38e prijs elektrisch thee lichtje; 39e, 40e, 41e prijs 2- per- soons deken; 42e, 43e, 44e prijs tuinstoel; 45e, 46e, 47e prijs fo totoestel; 48e prijs boekenrek; 49e, 50e, 51e prijs keukengarni tuur; 52e prijs stalen geldkist; 53e, 54e, 55e prijs haardroger; 56e, 57e, 58e prijs reistas; 59e, 60e, 61e prijs elektrische koffie molen; 62e, 63e, 64e prijs trip trap keukenkruk; 65e, 66e, 67e prijs elektrische straalkachel; 68e, 69e, 70e prijs leren aktetas. Vraagt winkelweekbonnen en deelnemersoenveloppen bij de deelnemende winkeliers van de Veenendaalse Winkeliersvereni ging „Handel Nijverheid" Wanneer u 10 bonnen heeft koopt u een deelnemers-envelop pe voor 5 cent ten bate van het Prinses Beatrix Fonds. Hierop staat vermeld wat u verder te doen heeft. Het is heel gemak kelijk en een ieder kan de waar devolle prijzen winnen. f (RIIENEN) Vrijdag en zaterdag hield „de Kleur- vogel" in het Eigen Gebouw een vogel tentoonstelling waarop bijna 200 inzendingen binnengekomen waren. Op de foto ziet u enkele prijs winnaars. Kreeg zaterdagavond diploma Het 12-jarige meisje Ditta Wildeman uit Eist is hard op weg om een grote bekend heid te krijgen op het terrein van de muziek. Zij speelt namelijk op voortreffelijke wijze blokfluit. Na drie jaar oefenen aan de Streckmuziekschool te Resteren onder leiding van de adj. directeur de heer Chr. Verburg uit Amerongen, is zij met glans en glorie voor haar examen geslaagd en ontving zaterdagavond het diploma in de zaal van het veilinggebouw te Resteren. Ter gelegenheid van deze onderschei ding heeft Ditta een tweetal extra num mers ten gehore gebracht. Onder intense stilte werd geluisterd naar haar vertol king van de tafelmuziek van Talemann en een sonate voor altfluit van Thale. De examencommissie was van oordeel dat haar een bijzondere onderscheiding toe kwam. De heer Verburg was zeer goed te spreken over zijn pupil en verklaarde dat men vermoedelijk in de toekomst nog veel meer van Ditta zal horen. Zij is voor nemens een serieuse vakopleiding te gaan volgen op een conservatorium. Wanneer de fijne puntjes dan aangebracht zouden zijn kan Ditta tot een werkelijk grote (mu ziek) hoogte stijgen. In de muziekschool werden voorts nog 45 andere diploma's uitgereikt, aan de na volgende leerlingen: Gitaar-A: Hanneke van Hal, Lienden; Sonja den Hartog, Resteren; Ria van Hat- tem, Maurik; Tiny van Ingen, Maurik; Gerda van Os, Maurik. Gitaar-B: Aria Buis, Ochten. Accordeon-A: Thomas Brienissen, Res teren; Annelies Brienissen, Resteren; Adrie van Ewijk, Ingen; Nita van Ingen, Lienden; Jan Timmer, Ingen. Accordeon-B: Gerry Mason, Opheusden. Accordeon-C: Adriana van Ingen, Lien den. Het bestuur van het Mannenkoor „De Veenzangers" heeft, na het bedanken van haar dirigent de heer G. van Zanten, een nieuwe dirigent aangetrokken in de persoon van Jaap Zwart uit Amersfoort, zoon van de bekende organist en dirigent Jan Zwart. Jaap Zwart werd in 1924 geboren, is dus 41 jaar. Hjj ont ving zijn opleiding aan het conservatorium te Amsterdam. De heer Zwart is gespecialiseerd op het orgelspel, maar dirigeert daarnaast een behoorlijk aan tal zangkoren. Hij woont sinds drie jaar in Amers foort, tevoren was hij in Zaandam ge vestigd De heer Zwart is reeds vanaf zijn 18e jaar koordirigent en verwierf grote bekendheid. Onder zijn leiding staan zangkoren te Harderwijk, Bus- sum, Arnhem. Amersfoort en Amster dam De drie eerstgenoemde zijn ge mengde koren, die te Amsterdam en en Amersfoort meisjeskoren. Boven dien is de heer Zwart als muziekleraar aan twee lycea verbonden. Van uitvoeringen die door de heer Zwart zijn geleid, zijn verschillende opnamen op de plaat gezet. De diri gent heeft nauwe relaties met de gramofoonplatenmaatschappij „Artone" Ook van zijn orgelconcerten werden platen gemaakt. Nog vorig jaar concer teerde de heer Zwart in de Chr. Geref kerk te Veenendaal, dus is hij niet ge heel onbekend voor de bevolking De nieuwe dirigent van de Veen zangers is muzikaal zeer veelzijdig. Hij heeft geen voorkeur voor een bepaald genre. Of het nu de klassieke, of lichte, moderne of conventionele muziek be treft, in ieder genre is de heer Zwart bedreven. Hij is voornemens de voor bereiding op het 40-jarig jubileum van de Veenzangers met volle kracht ter hand te nemen. Jaap Zwart zal op maandag 22 november a.s. de repetities met de Veenzangers beginnen. In onze editie van vrijdag werd wel licht een wat schril licht geworpen op het aftreden van de heer Van Zanten. Hoewel het abrupte bedanken van de dirigent wordt betreurd dient toch ook Jaap Zwart Jzn. gewezen op de verdiensten van de di rigent, die zich twintig jaar lang voor het mannenkoor heeft ingespannen Harmonium-A: Dina Gaasbeek, Ingen; Dikkie van Ralkeren, Lienden. Harmonium-B: Wim Bosman, Eist (U), (reeds op 19 juli j.l. geexamineerd). Piano-A: Erna Brevé, Amerongen; Mia Drost, Rhenen; Loes Harshagen, Ameron gen; Betty van Manen, Amerongen; Con nie Tenge, Amerongen; Roen van Viegen, Amerongen; Theo Zandstra, Rhenen. Piano-B: Hanneke Back, Tiel; Ans Meij er, Amerongen; Gert Rebergen, Ameron gen; Janny van Zomeren, Amerongen. Piano-C: Dirk Verbrugh, Eek en Wiel. Blokfluit-A: Ella van den Berg, Eist (U); Ineke van den Brink, Maurik; Tonnie Bijl, Eist; Marjolein Camping, Amerongen; Jan de Jong. Eek en Wiel; Ineke Rrielaart, Rhenen; Henk Meijer, Amerongen; Enne- ke Mink, Rhenen; Willie Nellestijn, Eist; Jannie Paas, Amerongen; Erik Pezarro, Amerongen; Rees van Stuijvenberg, Mau rik; Ria Tijssen, Rhenen; Jeanne Ver brugh, Eek en Wiel; Erik Zachte, Eist. Blokfluit-B: Heieen van Altena, Ame rongen; Willie van Schaik, Maurik. Blokfluit-C: Dittie Wilderman, Eist (met onderscheiding voor muzikaliteit). De Veenendaalse winkeliersvereniging „Centrum Zuid" heeft gister avond, maandag 8 november 1965, een persconferentie belegd in ver band met de wederom te houden St. Nicolaasaktie. De woordvoerder op deze bijeenkomst, de heer Van Ee, verzekerde dat de aktie dit jaar veel grootser en attraktiever zal worden opgezet dan voorgaande ja ren. In totaal zijn maar liefst 3000 prijzen te winnen, waaronder meerdere waardevolle prijzen. Hierbij viel echter op dat de prijzen niet zoals voorgaande jaren veel in prijs verschilden, maar dat de waarde der prijzen dit jaar op een hoger niveau ligt. Het aantrekkelijke van deze aktie is dat zich hierin geen nieten zullen be vinden, zodat een ieder die hieraan meedoet verzekerd is van een waarde volle prijs, die men gedurende de ge hele aktie, van 19 november t/m 4 de cember, in de etalages van verschillen de deelnemende winkeliers kan aan schouwen. De aktie zal worden geopend door middel van het ontsteken der feest verlichting. waarvan de lengte bij el kaar ruim 1 kilometer bedraagt, op het Slotemaker de Bruïneplein op 19 november 's avonds om 7 uur. Wat moet men doen? Tijdens de aktie zal bij de besteding van iedere gulden een zegel worden verstrekt, welke men tot een totaal van 35 stuks op een hiervoor bestemde kaart moet plakken Deze kaart kan men dan inleveren bij een speciaal hiervoor ingerichte tent op het Slote maker de Bruïneplein Men ontvangt dan een sleutel, waarmee men één van de vele schatkluizen, die zich bij deze tent bevinden, kan openen. In deze kluizen bevinden zich brief jes, waarop bekend wordt gemaakt welke prijs men heeft gewonnen. De schatkluizen zullen echter maar 3 da gen geopend zijn en wel op 2, 3 en 4 december. Tevens zal er op vrijdagavond 19 no vember een St. Nicolaas in burger te zien zijn in de zaken van de deelne mende winkeliers Aan verschillende kopers zal door hem de vraag worden gesteld of zij in St Nicolaas geloven Indien het antwoord „nee" luidt ont vangt men niets, maar beantwoord1 men deze vraag met „ja" dan zal dit worden beloond in de vorm van een envelop met inhoud. In totaal zullen er ongeveer honderd enveloppen wor den uitgereikt. Het wachten is nu dus maar op de goede Sint. anatomische bri laan passing ZIEKENFONDSLEVERANCIER lei 3184 Hoofdstr 51 Naast de apotheek VEENENDAAL Woensdag 10 november 2.30 uur bejaardenontspanningsmiddag in O.C.B. gebouw, de heer Wil mink vertoont films. 7.30 uur n.m. Brigadier Bos- hardt spreekt in gebouw Leger des Heils over het werk in donker Amsterdam. Donderdag 11 november 8 uur feestavond DEOS in Eltheto, ter gel. van le lustrum. RHENEN Dinsdag 9 november 88 uur ver gadering NCVB in geb. Irene t.m. 20 november expositie van Cees Andriessen, Johan Meije- rink en Hans Pruyssers in Streekmuseum. EDERVEEN Dinsdag 9 en woensdag 10 no vember oliebollenaktie van Herv. Jeugdraad. Woensdag 10 november 8 uur Ds. C. Theure spreekt op uitnodi ging van Herv. Jeugdraad in Herv. kerk over zijn reis naar Israël. RENSWOUDE Donderdag 11 november 8 uur n.m. Zangavond in Ned. Herv. kerk m.m.v. Herv. zangkoor, Chr. Ger. zangver „Con Amo- re" en Kinderkoor. AMERONGEN Vrijdag 12 november 8 uur: kon- taktavond van NPB in kerkge bouw. Imminkstraat.

De Vallei | 1965 | | pagina 1