ER NIET ZITTEN! Panters-1 (lieren) wonnen spannend duel tegen DPC-3 met 3-0 ARAM Volle winst voor de Panters-dames op USS (3-0) Hees-Valleivogels na spannende strijd Duizend jaren Mont-Saint-Michel Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 9 november 1965 5 VOLLEYBAL SVV 2 Panters 2 3—-0 HANDBAL RHC teams maakten helft van veldcompetitie vol De Zee koningin waar u zich thuis voelt! Panters-2 ten onder in Jaarbeurs met 30 tegen SVV-2 VOLLEYBAL DPC 3 PANTERS 1 0—3 Reserves Panters dames kunnen woensdagavond weer winnen van DPC-1 te Utr Reserves De bank NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK VOLLEYBAL Niet cadeau GELIJK OP Opleving g*H£ HIT UCT £TADlf AMTUBfT Een welkome aanwinst voor de keuken is het gasstopkon- llnv Uil Uk! W I \3a ÜUW I Üfifn I takt met bijbehorende gasstekker en veiligheidsslang, een Scherpenzeel leed verdiende nederlaag Laat dat met een gerust hart aan de N.M.B. over. Daar zitten ze er bovenop. Om uw belangen zo goed mogelijk voor u te behartigen. Om uw geld zoveel mogelijk voor u te laten verdienen. Door een goede spaarrente. Door een gunstige effecten-belegging. DE LEZER Bastille van de zee Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1 vierde set hadden zij Salvo nog een ge lijk spel af kunnen dwingen, doch diverse verdedigingsfouten brachten de punten en de volle winst naar Salvo. Het vierde herenteam won in de uitwedstrijd te Utrecht van VKS-2 zoals het wilde met 3-0. Deze ploeg is nog ongeslagen en is op de goede weg om voor een eventuele sur prise te zorgen. De jonge formatie Panters-2 had het vrijdagavond heel wat moeilijker. SVV-2 is echt geen imponerende ploeg, doch enkele formidabele aanvallers rondden vele aanvallen goed af. Bij de Panters (46) Zodra het onrechtvaardig vonnis over hem uitgesproken is, voelt Aram zich door sterke sol- datenarmen beetgegrepen en weggesleurd. Even later tuimelt hij omlaag in een donkere kerker en slaat de deur dreunend achter hem dicht Het eerste, wat hij ziet, als hij weer op de been krab belt, is het geamuseerd glimlachende gezicht van een al wat oudere man. „Welkom in dit voorpor taal van de onderwereld, jonge vriend", grinnikt de man, „mijn naam is Flavius, van beroep filo soof, iets wat in dit stinkende hol, wel zijn nut heeft, dat verzeker ik je, hahaha." „Als ik die dikke Priamus nog eens in mijn vingers krijg gromt Aram woedend. „Vergis je niet", lacht zijn vreem de lotgenoot. „Die dikke senator is een beste brave kerel, hij is volkomen in de macht van Ares, een krachtpatser, die door zijn overwinningen in het stadion schatrijk geworden is. Priamus is slechts een stroman, die alle verantwoordelijkheid voor de wandaden van die schurkachtige athleet te dragen krijgt. Tja, vriend, op Ithaca regeert momenteel de spierkracht over de rede Terwijl Aram in de kerker de ontberingen van zijn filosofische lot genoot aanhoort, is Ambre aan boord van het ka perschip druk doende met het aanpassen van haar pas veroverde garderobe (wordt vervolgd) Het is het eerste herenteam van de Panters zaterdagmiddag j.l. gelukt om de altjjd moeilijke wedstrijd tegen de reserves van hoofdklasseploeg DPC, DPC-3, met maar liefst 30 te winnen. Het was een zeer spannende strijd, waarin de Panters tweemaal een schijnbaar verloren set in winst konden omzetten. Het pleit voor het moreel van deze ploeg dit op te brengen, want DPC-3 is een goede ploeg die weet wat aanvallen is en dit ook deze middag niet onder stoe len of banken stak. Met 30 ging de volle winst naar Veenendaal. Panters-2 ging vrijdagavond j.l. te Utrecht in de Jaarbeurs met 30 ten onder tegen SVV-2. Technisch en qua spelopbouw waren de jonge Veenendalers de even knie van SVV maar er waren te veel aarzelende momenten gedurende de ge hele strijd. Het loon van de angst werd dan ook een 30 nederlaag. De eerste twee sets in de strijd tussen DPC en de Panters brachten een top aan spanning. Aanvankelijk twee gelijk op gaande ploegen gaven elkaar geen duim breed toe. DPC, dit jaar sterker dan in voorgaande jaren, speelde in eigen huis voor wat het waard was en zette vooral de Panters defensie onder zware druk. De Panters echter hadden er deze middag echter goed het oog in en de strijd kreeg een zeer spannend karakter. Bij de stand 11-11 liep DPC uit tot 14-11 en deze set scheen voor de Panters verloren. Maar verbeten vochten de Panters terug. Het werd 14-14 en de Panters wonnen deze eerste set nog met 16-14. In de tweede set het zelfde beeld. Voor elke punt werd hard gevochten door elke man. Gert van de Bovenkamp en Roel Sipkema vielen als vanouds aan en sloegen keer op keer grote gaten in de DPC-veste. Dick Bos en Wim Willem- sen, welke laatste speler zich nogal eens bezondigde aan technische fouten, rezen in de aanval tot subliem werk, terwijl Dick Bovenschen en de spelverdeler Henk van Schuppen de zaak fraai opbouwden. Na een langdurige strijd werd de stand weer 11-11 en weer liep DPC uit tot 14-11. On verzettelijk togen de Panters weer ten aanval en weer werd de achterstand inge lopen en zelfs in een winst van 16-14 om gezet. De Panters stonden met 2-0 voor. De derde set was geheel voor de Panters. DPG verviel in angstig aanvalswerk en als er hard werd aangevallen werden deze prima afgeblokt door de Panters. Deze Pantersformatie was deze dag niet te kloppen en won deze laatste set met maar liefst 15-3 en de strijd dus met 3-0. I werd vaak te aarzelend opgetreden. Er werd fraai aan aanvallen gebouwd, doch de bekende harde klappen bleven veelal uit. Hier kwam men niet ver mee. Met 15-8, 15-11 en 15-5 bleven drie sets in Utrecht, zodat de Panters met 3-0 verlo ren. In het vervolg dient alle schroom thuis te worden gelaten en vrijuit spelen dient het parool te zijn. De ploeg is tech nisch en aanvallend mans genoeg om een wedstrijd te winnen. Het ontbreekt hen alleen aan wat zelfvertrouwen hetgeen niet nodig is. Panters-3 verloor zaterdagmiddag j.l. met 3-1 van Salvo-1 uit Bilthoven. Ook hier geldt hetzelfde als voor Panters-2. De tweede klas is een sterke afdeling voor een jonge ploeg. Maar voor deze ploeg kan er in de toekomst nog aardige successen zijn weggelegd mits er vooral op kritieke momenten met meer overleg wordt geope reerd. Dit deden zij in de derde set wel en deze werd dan ook gewonnen. In de Woensdagavond a.s. trekt het eerste damesteam van de Panters weer naar de grote Jaarbeurs te Utrecht om vol- leybalstrijd te leveren tegen DPC-1. Dit DPC is een fanatieke ploeg, die doorgaans aangemoedigd wordt door een grote schare aanhang van DPC. De Panters zijn echter van een tech nisch betere kwaliteit, hetgeen de aan leiding zal worden voor een overwin ning. Maar deze zal heel moeilijk ver kregen worden als niet goed aan de aanval wordt gewerkt. Het aanmoedi gende publiek van DPC moet maar vergeten worden en een goede spelop bouw, afgerond met een harde smash, zal het lachen wel doen vergaan. We verwachten een zwaar bevochten zege voor de Veenendaalsen. Jannie van de Haar uit Achterberg, een veelbelovende pupil van trainer Klum- penaar tijdens haar trampoline demon stratie in het oefenlokaal te Ommen. Zondag speelden de RHC-teams hun laatste wedstrijd in de eerste helft der veldcompetitie. De heren en de adspiran- ten sloten hiermee een bijzonder succes volle periode af. wat ze hadden. USS vocht verbeten terug om, indien mogelijk, nog een ge lijk spel uit het vuur te slepen. Met 3-6 kwamen zij voor te staan doordat de Panters herhaalde malen misgrepen op hard ingeslagen ballen. Ada Siefkes toonde vervolgens weer eens haar waarde door zeer effectvol te serveren en de stand in een 10-7 voorsprong voor de Panters omboog. USS verzette de bakens volledig en de stand 11-11 was dan ook verdiend. Maar weer kwamen toen de Panters terug. Ditty Hiensch serveerde safe, terwijl Wil Schoemaker en Jos Jansen via harde smashes en Thea Thiers en Margriet van Otterlo via goed verdedigingswerk de stand naar 14-11 voor de Panters sloegen. Na diverse wisselingen wonnen de Pan ters deze derde set met 15-11 en de wedstrijd met 3-0. Door deze zege blijven de Panters ongeslagen en prijken mede aan de top van de ranglijst. Zaterdagmiddag was duidelijk dat deze ploeg er steeds beter inkomt. Er komen minder pa niekmomenten voor, terwijl de con structie van de aanval steeds beter wordt afgewerkt. Voor deze ploeg zit ten er wel kansen in om deze compe titie zeer hoog te eindigen. Over een kampioenschap wordt nog niet ge sproken, doch ze zijn op de goede weg. Maar deze weg is nog zeer lang. Voor deze wedstrijd speelde het tweede damesteam tegen USS 3 en won heel gemakkelijk met 3-0 .Ook deze ploeg is nog ongeslagen en draait beter dan in voorgaande jaren. Ook zij zijn op de goede weg. wist met een strak schot keeper Vlas- tuin te passeren, 0-1. In de eerste tijd na de rust wist Scherpenzeel nog enige goede aanvallen op te zetten en in de 14e minuut zelfs gelijk te komen. Linksbuiten Wagensveld werd in het beruchte gebied door twee verdedigers ten val gebracht en aanvoerder Veld huizen benutte de strafschop, 1-1. Deze stand bleef echter niet lang gehandhaafd want drie minuten later wisten de gasten weer aan de leiding te komen. Na een snelle aanval zette linksbuiten Ros hoog voor en midvoor Van Ginkel kopte keurig in, 1-2. Scherpenzeel bleek hierdoor duidelijk aangeslagen en in korte tijd wist Maarssen door goede treffers van linksbuiten Ros de stand tot 1-5 op te voeren. Het was slechts voor de statistiek van belang dat kort voor tijd rechtsbinnen Vonk met een prachtig schot de stand naar 2-5 wist te schie ten waarmede het einde kwam. Rest ons tenslotte te vermelden dat de aan gewezen scheidsrechter. Slotboom, ver hinderd was doch dat zijn plaatsver vanger, de heer Andringa zich een uit stekend arbiter toonde. bijvoorbeeld de culinaire scheppingen van wijlen Madame Poulard te gaan proeven. Zij immers heeft het dorp tot „omeletten- hoofdstad" van de wereld gemaakt. Negentig jaar geleden trouwde zij met de zoon van een bakker. Zij bekeek de toestromende toeristenschare met welge vallen en trok zich terug in de keuken. Daar stelde zij een speciale, zeer luchtig gebakken omelet samen, die door iedere toerist, ook nu nog, met veel smaak wordt gegeten. Trouwens, niet alleen de nazaten van Madame Poulard kunnen, dankzij het toe risme, in hun onderhoud voorzien. Vrijwel alle honderdtwintig „Montois", zoals de dorpsbewoners worden genoemd, zijn op de een of andere manier aan het vreem delingenverkeer verbonden, hetzij als gids, herbergier of souvenirverkoper. Zij zul len het in het komende jaar extra druk krijgen, want in Frankrijk heeft men de periode tussen september van dit jaar en oktober 1966 uitgeroepen tot herdenkings jaar van net duizendjarig bestaan van de Mont-Saint-Michel. Opnieuw zal een groep Benedictijnen zich op de Mont vestigen, zij het dan, dat zij slechts een maand zullen blijven. Op de feestdag van St. Michel, 29 september, zal de jaarlijkse pelgrimstocht worden gehouden. In mei van het volgend jaar zullen dan opnieuw en dan gedurende een half jaar monniken op de Mont ko men wonen, tot het einde van het herden- dingsjaar. Zonder twijfel zal de viering van het duizendjarig bestaan van de Mont-Saint- Michel nog grotere aantrekkingskracht op de jaarlijkse stroom vakantiegangers hebben. De restaurants van wijlen Madame Pou lard zullen het druk krijgen. De heren bleven ongeslagen door de lastige uitwedstrijd tegen het Utrechtse U.D. te winnen. Ondanks het feit, dat met drie invallers moest worden aangetreden, werd er verdienstelijk gespeeld. Vooral verdedigend is RHC sterk voor de dag gekomen, mede dank zij het voortreffe lijke Keeperswerk van Lou Bijker, die zijn oude vorm weer helemaal te pakken heeft. De aanval liep weliswaar niet zoals men dat gewend was, maar is toch in elke wedstrijd weer goed voor een flink aan tal doelpunten. De overwinning is dan ook geen moment werkelijk in gevaar ge weest. Via een 0-4 ruststand werd een vol komen verdiende 4-8 overwinning be haald. Door deze nieuwe overwinning heeft RHC nu 19 punten uit 10 wedstrijden en met de voordelige score van 112-51 staat het stevig aan de kop van de rang lijst. Eveneens bovenaan in hun afdeling staan de jongens-adspiranten. Zij wonnen opnieuw met een fris en open spelletje. Mede dank zij het kanon Bep Baars, die weer 6 doelpunten voor zijn rekening nam en het bekwame doelverdedigen van Wim Snijders, werd tegenstander Oranje naar een 11-1 nederlaag gespeeld. Met 14 punten uit 8 wedstrijden, doen deze jongens, die voor het eerste jaar handballen, een stevige gooi naar het kampioenschap. De dames tenslotte doen het met hun, nog verschillende junioren tellende ploeg, steeds beter. Onder leiding van de geroutineerde Bep van de Broek werd tegen Eendracht weliswaar een 7-4 nederlaag geleden, maar het vertoonde spel maakte duidelijk, dat men hier op de goede weg is. RHC gaat zich nu opmaken voor de na derende competitie zaalhandbal. Zondag ochtend 10.30 uur worden daartoe op Con- dia onderlinge wedstrijden gespeeld. Ver der wordt er iedere woensdagavond ge traind in het gymnastieklokaal te Achter berg. De dames van het eerste Pantersteam hebben zaterdagmiddag j.l. in eigen huis een regelmatige 3-0 zege op de Utrechtse studentenploeg USS behaald. Zij hebben het niet cadeau gekregen van een hard werkend USS. De Panters verdienden de overwinning volkomen, daar de Veenendaalse ploeg een betere techniek en een betere aanval kon brengen. In de ploeg van USS waren er te veel zwakke plekken, zodat de Panters steeds weer een grote voorsprong kon den nemen, maar door hard serveren en een soms fanatieke aanval werd deze voorsprong vele malen weer teniet gedaan. De Panters drukten echter door en grepen in drie sets de volle winst. In de eerste set gingen beide ploegen vrijwel gelijk op. Toch was toen al duidelijk dat de Panters qua techniek en aanvalsconstructie het beste van het spel hadden. Het lukte echter niet steeds, zodat USS door hard serveren en soms goede aanvallen de achter stand weer kon inlopen. Nadat de Pan ters met 13-9 voor stonden wisten de Utrechtsen toch nog gelijk te komen op 13-13 en het werd een spannende aan gelegenheid. Wil Schoemaker c.s. druk ten toen goed door en de eerste set winst was voor de Panters, 15-13 en 1-0. De tweede set was zo nu en dan een taaie zaak. Diverse fouten aan beide kanten gaf de strijd een trage aan blik. De Panters herstelden zich het vlugst van deze malaise en grepen we derom de setwinst met 15-9, 2-0. In de derde set gaven beide ploegen Duitse vinding. In Nederland is sinds enige tijd verkrijg baar het type SG-14-AS, een produkt van de in „gaskringen" vermaarde fabriek Seppelfricke. Het toepassen van een ventielsluiting in de kraan van dit stopkontakt beoogt grote zeker heid t.o.v. de gasdichtheid. Het Gasinstituut noemt de moderne aansluiting „voorkeusverbinding" een naam waarin al een duidelijke waardering doorklinkt. Gasaanslui- ting met stopkontakt en stekker is dan ook stuk ken safer dan de aloude slangetje-buisje-kraan tje combinatie. De stekker sluit perfekt in het stopkontakt, een lek is absoluut onmogelijk. De veiligheidsslang bestaat uit een gegalvaniseerde stalen binnenslang met rubber afdichting en daaromheen een zuur- en loogbestendige witte kunststofbuitenslang. Veiliger kan het niet en het ziet er nog „gla morous" uit ook. Gasstopkontakt-met-stekker heeft nog een ander voordeel: het gemak. Als de keuken schoongemaakt of geschilderd moet worden of als men gaat verhuizen, kunnen for nuis of kookplaat zonder moeite worden losge koppeld en weer aangesloten. Valleivogels en Hees hebben in Soest een bijzonder spannende wedstrijd ge speeld welke na een ruststand van 31 voor Hees in een 33 gelukspel ein digde. De 31 achterstand welke de Vogels met de rust hadden was eigenlijk niet nodig geweest want de Vogels hebben een aantal zeer goede kansen gehad om meer dan een treffer te scoren. Deze werden echter om zeep geholpen en daardoor gaf de ruststand de verhouding wel weer. Na de rust hebben de Vo gels alles gegeven voor een goed resultaat waarin zij ook slaagden, de gelijke eindstand gaf beide ploegen dan ook loon naar werken. Na een gelijkopgaand begin wisten de gastheren in de 10e minuut de leiding te nemen door een gave tref fer van linksbuiten de Bree. 10. De Vogels kwamen hierna fel opzet ten en waren een maal dichtbij een treffer toen een hard schot van van Maanen door de paal werd gekeerd. Dezelfde speler had even later meer succes toen hij een vrije schop ineens inkogelde. 1Na deze treffer ont spon zich een strijd met wisselende sen beter wisten te benutten dan de kansen waarin de gastheren hun kan- Vogels. In de 25e minuut was de goed spelende rechtshalf Wallet ver mee op gerukt en hij wist met een goed schot de stand op 21 te brengen. In de 34e minuut kwam de thuisclub op 31 door een hard schot van rechtsbinnen van Veen. Na de rust toonden de Vogels dat zij zich nog lang niet verslagen voelden en zij gingen zich veelvuldig in de richting van de Hees veste bewe gen. In de 20e minuut leidde dit tot sue- OOK UNIEKE SPAARREGELING BIJ VAN HARN N.V. Gaarne zou ik willen verzoeken om een klein plaatsje in Uw blad. Onlangs stond er een bericht in „De Vallei" dat er bij de N.V. Hollantor een voor Veenendaal unieke spaarregeling was ingevoerd, waarbij de directie 40% bij het gespaarde bedrag doet. Ik moet zeggen, dat U hiermee wel iets achter komt, of het is een reclamestunt van het betreffen de bedrijf. Ik ben namelijk werkzaam bij de Fa. Gebr. van Harn, Industrielaan 34 waar reeds bijna een jaar, om precies te zijn elf maanden een regeling bestaat waar zelfs 50% door onze directie boven op het spaarbedrag wordt gegeven en dan ook nog de normale rente die de bank geeft dat is dus 53,75%. Als ik het goed bezie, komt Hollantor dus achter bij onze directie. Overigens bestaan bij ons onge veer dezelfde voorwaarden als bij Hol lantor. Er is in ons bedrijf nog wel meer te noemen wat betreft de sociale voorzie ningen, die inderdaad uniek voor Vee nendaal mogen heten en zelfs misschien wel ver daarbuiten. Misschien wilt U als redaktie hier eens naar informeren. Ik hoop dat U in het vervolg in Uw veelge lezen blad niet meer zo lang achter komt, want dat zou ik erg betreuren. ces, linksbinnen van de Ham wist zich goed vrij te spelen en dat betekende 2—3. De gastheren trachten wel het spel te verplaatsen maar de Vogels verde diging hield de zaken nu goed gesloten en zette steeds haar voorhoede weer aan het werk. Vijf minuten voor tijd werd het zwoegen van de Vogels be loond, rechtsbinnen van Wijk wist zich door de Hees verdediging te wringen en de stand gelijk te maken 33. Met deze stand kwam het einde van een sportieve strijd welke zeer goed door arbiter van de Horst werd geleid en beide ploegen loon naar werken gaf. Een zeer mat spelend Scherpenzeel kreeg zondagmiddag met ruime cijfers klop van een over alle linies beter spelend Maarssen. De ruime zege voor de gasten kwam pas na de rust tot stand, in deze periode kwamen de blauwwitten duidelijk aan inhoud te kort om de technisch goede en zeer snelle Maarssenaren te weerstaan en het klasseverschïl werd door de be zoekers dan ook duidelijk in treffers uitgedrukt. Het zag er overigens in de eerste helft niet naar uit dat de gasten een ruime zege zouden behalen. Scherpen zeel was wat meer in de aanval en wist zich zelfs enige zeer goede kan sen te scheppen, deze werden echter niet benut en kwam er wel eens een goed schot dan toonde keeper Bakker dat hij uit het goede hout gesneden was. Ook de wat minder talrijke aan vallen der gasten leverden weinig ge vaar op zodat keeper Vlastuin weinig moeilijk werk kreeg te doen. Toch wisten de gasten voor de rust aan de leiding te komen en dit ge beurde in de 43e minuut. Linksbuiten Ros speelde zich toen handig vrij en Aan de kust waar Bretagne en Normandië tezamen komen, ligt de imposante Mont- Saint-Michel. Elk jaar betreden vijfhonderdduizend bezoekers uit alle delen van de wereld de Mont door drie poorten, die de sporen dragen van de strijd, welke hier in vroeger tijden regelmatig ontbrandde en die om redenen van veiligheid van elkaar zijn gescheiden door binnenplaatsjes. Na de hoofdstraat te hebben beklom men, welke overigens slechts voor voetgangers toegankelijk is, bereikt men de grote buitentrap, die zich rond de wallen wentelt en die naar de ingang van de abdij voert. Deze abdij werd in het jaar 966 gesticht door een dertigtal Benedictijnen uit het Italiaanse Monte Cassino, dat zich op de Mont vestigde. Hoewel de Mont aan vankelijk met het vasteland was verbonden, is op een nimmer achterhaald moment het land van Frankrijk afgesneden. De beste manier om van de abdij te ge nieten, aldus „Het Beste" is om door de gigantische doolhof van zalen, nissen en uitgesleten wenteltrappen te dwalen, wel ke de bezoeker van duizelingwekkende torens naar onheilspellende, muf ruikende, onderaardse kelders voert. De onoverwinnelijke Mont heeft eeu wenlang tal van belegeringen en rampen doorstaan. In 1203 verbrandden de Bre tons de stad en staken per ongeluk ook de abdij, die op initiatief van de abt Hil- debert in 1020 werd gebouwd, in brand. De Mont-Saint-Michel wordt ook wel „de Bastille van de Zee" genoemd, aan gezien het eiland vele eeuwen lang een beruchte gevangenis is geweest. Duizen den misdadigers, krijgsgevangenen en po litiek andersdenkenden hebben er opge sloten gezeten. Als naargeestige herinne ring aan die tijd kan men het wassenbeelden museum bezoeken, dat tal van beroemde gevangenen in hun cellen exposeert en huiveringwekkende taferelen toont. Ook is er de „ijzeren kooi" van Lodewijk XI, welke zodanig was gekonstrueerd, dat hij aan een zware ketting kon hangen. Elke beweging van de ongelukkige, zorgde er voor dat de kooi bewoog en ging rond draaien. Geen wonder, dat velen hier krankzinnig zijn geworden. Gelukkig kan men, eenmaal weer buiten, weer aan het plezierige vakantieleven deelnemen door Een werknemer van Fa. Gebr. van Harn. (Naam en adres bij redaktie bekend) Noot van de redaktie: Inzender geeft een goede tip, maar had die in december 1964 moeten geven, toen de regeling werd in gevoerd. De redaktie kan nu eenmaal niet ALLES weten.

De Vallei | 1965 | | pagina 5