sporthuis ,Cocky' matser n PAUK f JAPONnH f JAPO nnen 1 JAPONNEN APON iNEN I DE VROUW VOOR HET VOETLICHT G.V.V.V.-Huizen voor alle sporten KERKDIENSTEN ^aatSTQU Sportweekend wordt beheerst door interlandwedstrijd Nederland-Zwitserland 1,70 1,55 4,55 „Spiritual-Singers" in Jeugd-appèl Burgerlijke stand Nieuwsblad „DE VALLEI" vrydag 12 november 1965 2 SPORTPROGRAMMA Televisie zendt wedstrijd in zyn geheel uit Gevonclen en verloren Kerkewijk 35 Veenendaal Schaatsen: Ving Ballingrud Meteor Silver-Ice DINSDAGKOOPJES ST. NIC. KOOPJES ROLBEL PLASTIC BOUWDOOS BABYPOP SPREKER: DS. D. J. ROOS Ingekomen en vertrokken MARKTBERICHTEN Mevr. Wil Bolderman-Breeschoten: Echtgenote zijn van een rijschoolhouder annex autoverhuurder is een druk bestaan. Veel afwisseling, maar jachtig gedoe ONGEREGELD EN VEEL AFWISSELING Diverse pluimage Malle gevallen V erantwoordelijk Doktoren- en Apothekersdiensten A.s. zondag speelt het Nederlands Elftal haar returnwedstrijd tegen Zwitser- tand in de voorronden van de Wereldkampioenschappen. Voor Nederland be staat nog een kleine theoretische kans om zich bij de iaatste zestien te voegen die volgend jaar in Engeland uit gaan maken wie zich Wereldkampioen mag noemen. Maar gezien het teleurstellend resultaat in de thuis ontmoeting zien wij deze kleine kans a.s. zondag door Zwitserland teniet gedaan worden. Aan gezien Dennis Neville pas aan het eind van deze week het elftal bekend zal maken kunnen wij alleen een vermoedelijke opstelling geven. Doel: Eddy Pieters Graafland; achter: Flinkefleugel, Israels, Schrijvers en Veldhoenmid den: Fransen en Burgers; voor: Swart, Kruiver, Pijs? en Moulijn. Door deze interland ligt de competitie van onze streekzondagclubs in zijn geheel stil. Bij de zaterdagclubs staan er enkele belangrijke ontmoetingen op het pro gramma. Onze kultuurlievendheid is weer 'es ter sprake geweest Deze keer ging dit uitermate zwakke puntje in onze ge meenschap over de edelachtbare ton gen. Niet dat onze vroede moeder en vaderen zich het recht aanmeten om over de persoonlijke smaak van de door hen bestuurde burgers te oordelen. Ze zullen in dit nest, waar de tenen zo'n lengte hebben dat je er haast niet voor bij kunt komen zonder erop te trappen, wel uitkijken. Nee, wie zin heeft om zich vol te laten lopen met gerenommeerd kultu- reel voedsel kan dat doen, maar wie verzadigd is na een Donald Dukkie of een Sjors van de Rebellenclub wordt ook in z'n eer gelaten. De raad, met het jaarlijks treurspel „de begroting" doende, betrok hier de kuituur bij, omdat er gemeentelijke duiten mee gemoeid zijn. En dan is het goed. Dan mag men, nee dan moet men, zich afvragen of het geld goed terecht gekomen is. Of dat men, bij wijze van spreken, even goed het bestede bedrag, omgewisseld in losse guldens, in het kader van het jeugdwerk, door enkele nozems over de Vaart had kunnen la ten slifferen. Het één zowel als het ander is het geval. Het geld is ja en nee goed te rechtgekomen. Er is belangstelling voor de plaatselijke kulturele evene menten, maar dan mondjesmaat Om gerekend per kulturele snoeper trekt de raad per jaar te veel uit. En we moeten d'r maar niet aan den ken, dat onze vrinden uit het schatje van een stadje aan de Rijn straks het befaamde rapport gaan uitvoeren. Stel je voor, dat ze daap werkelijk ons ver standelijke bovenlaagje gaan wegkopen, dan zitten we helemaal in de kulturele modderschuit. Want in die sector zit ook nog wel wat gevoel voor de kui tuur. Ik vraag me werkelijk in gemoede af of het nog langer verantwoord is een heel orkest met ondersteuning van ge meentegelden voor enkele rijen van het Verenigingsgebouw te laten optreden. Degenen, die er zijn kunnen er niks aan doen, maar ze behoren tot het duurste publiek dat er in Nederland te koop is. Er wordt daar een paar keer per jaar voor een abnormale prijs per persoon, inclusief plaatsbespreken, gestreken en geblazen. Toch geloof ik, dat we ondanks dat, een lans moeten breken voor ons UPO, ons Utrechts Provinciale Orkest. Zeker, in naam opereert het nog op het stede lijke vlak, maar zo langzamerhand is toch wel duidelijk geworden, dat we het orkest metterdaad als voor de hele provincie muzieiynakend kunnen be schouwen. En dat vraagt van ons, ongeacht het aantal mensen dat die muziek gaat be luisteren offers, uitgedrukt in bank papier. GVW ontvangt uit Huizen de club van die naam. Dit is voor GWV een mooie gelegenheid hier een leuke wed strijd van te maken voor eigen pu bliek. De Huizer ploeg speelt een tech- A.S. ZATERDAG 3 UUR SPORTPARK PANHUIS nisch spelletje maar is de laatste tijd weinig produktief. Wij houden het op een op een overwinning voor GVW, waarbij dan de mogelijkheid vrij komt om de rode lantaarn over te dragen. DOVO gaat op bezoek in Huizen en wel bij Zuidvogels. Na de slechte wed strijd tegen Roda Boys speelde DOVO j.l. zaterdag een leuk en pittig par tijtje voetbal. Als deze lijn a.s. zater dag in Huizen doorgetrokken wordt dan zien wij DOVO met een kleine overwinning huiswaarts keren. VRC is de laatste weken van slag af. Wij zijn benieuwd of zij zich tegen OWIOS uit Oldenbroek zullen her stellen. Speelt VRC a.s. zaterdag haar normale spel dan gaat VRC van het stug voetballend OWIOS winnen. DVSA (zat.) gaat op bezoek bij Lang broek. Wij geloven dat, indien zij met volledige inzet spelen, beide punten mee naar Amerongen gaan. Er is ook nu weer een streekderby. NSVS ontvangt Scherpenzeel. NSVS zal alle zeilen bij moeten zetten om Scher penzeel een puntje afhandig te ma ken. Musketiers gaat na een serie van drie thuiswedstrijden op bezoek bij OSO. Gezien Musketiers nog steeds met in- VEENENDAAL Gevonden: grijs kinderjasje; ros-wit ba bysokje; lange groene dameshandschoen; bruine portemonne met inhoud w.o. adres eigenaar; bruine linker herenhandschoen; rode damesportemonnee m. inh., w.o. pas foto en zegeltjes; kinderportemonnee met inh. w.o. huissleutel; sleutelring waaraan nagelknipper en fietssleutels; wieldop v. Opel Kadet; rode kinderfiets; gevoerde heren glace's; zwarte portemonnee met inh.; blauwe wollen muts met pluim; nieu we dames nylonkousen; zwart linker kin derschoentje; zwarte stoffen damesschoe nen; rode damesglace; muntbiljet; zilveren kettinkje; donkerblauw zeiltje van kinder wagen; witte wollen muts; soort gordijn stof (van bl. Taunus aanhanger gevallen); TELEFOON 4335 Het zou toch jammer zijn als we het orkest langzaam maar zeker lieten doodbloeien. Wat vandaag nog in de luiers ligt kan over twintig jaar in het Verenigingsgebouw zitten. Of in ons plaatselijke concertgebouw. Of zouden ze dan alleen nog maar naar de garage van Schoonhoven gaan? Wout Blauwkous interieurverzorging binnenhuisarchitectuur lid goed wonen veenendaal wageningen vallers tobt zou een gelijkspel een goed resultaat zijn. Merino's gaat op bezoek bij VVJ in Jutphaas. Wij verwachten op z'n minst een kleine overwinning van de Me rino's. Sportclub Rhenen maakt de reis naar Hulshorst om het tegen de club van die naam op te nemen. Met een ge lijkspel zou Sportclub een goede pres tatie leveren. Kulan heeft een vrije zatredagmid- dag. SVP krijgt bezoek van De Posthoorn. Dit moet een vlotte overwinning wor den voor de Panter mensen. Valleivogels treedt op eigen terrein tegen TOV in het geweer. Gezien dit terrein voordeel verwachten wij winst voor de Vogels. Renswoude heeft tegen Terschuurse Boys de handen vol en zal alleen met volle inzet de winst in eigen huis hou den. voor uw kleuter een leuke verrassing, stevige plastic uitvoering met paardjes en steel. Koop jespr ijs bouwdoos van onbreek baar plastic, hieruit maakt u tegelijk 3 huisjes en een kerkje, frisse kleuren, zonder lijm te monteren, ook zeer geschikt voor bij de trein. Extra voordelig pop beweegt door mechaniek en heeft stem, leuk aangekleed met sweater en muts, slaapogen, een echt knuffelpopje voor uw dochter, bijzonder koopje Alleen dinsdag 16 nov. Hoofdstr 7 - Tel 3103 Veenendum In het Jeugd-Appèl van zondag 14 nov. a.s. hoopt in de Petrakerk voor te gaan Ds. D. J. Roos van Den Haag-Oost. Medewerking ver leent het „Spiritual-koor" van de Chr. Ulo te Renkum. Ds. Roos hoopt te spreken over het on derwerp: „Geloven is goedkoper/duurder dan je denkt!" Dit n.a.v. 2 Koningen 5 20 -27 en Lucas 10 38-42. Ds. D. J. Roos werd op 19 februari 1924 geboren. Evenals de plaatselijke Geref. predikant Ds. J. Overduin werd Sleen (Dr) zijn eerste gemeente, waar hij tot 30 maart 1955 heeft gestaan. Na Sleen nam hij een beroep aan naar Haarlem-Zuid. Vandaar ging ds. Roos in okt. 1959 naar Den Haag- Oost. Deze week heeft hij een beroep aan genomen naar de Geref. kerk van Bloe- snendaal. Ds. Roos bekleedt o.a. de funk- tie van deputaat voor het contact met de Nederl. Chr. Sportunie. Uit Renkum komen de „Spiritual Sin gers". Dit koor werd in sept. 1964 opge richt op aandringen van enkele oud-leer lingen van de Chr. Ulo School in Ren kum. Het hoofd van de ULO de heer J. Wil schut, (inmiddels hoofd te Doorwerth) be gon met enthousiasme met de repetities. Het resultaat er van was dat dit koor na een half jaar hun eerste optreden kon maken. De „Spirituals Singers" zongen in plaatsen als: Renkum, Velp, Zutphen en Arnhem. Het aantal leden bestaat uit: 20 meisjes en 10 jongens. De heer C. van Dolderen, organist in Renkum, begeleidt dit koor op de piano De heer Wilschut en de heer van Dolde ren hebben samen ook enkele meisjes koren in Oosterbeek en in Renkum. De muziek van de Spirituals wordt door de dirigent zelf bewerkt. In januari 1966 wordt er naar alle waar schijnlijkheid een plaat uitgebracht door de Stichting „De band met God" in Bloe- mendaal. Aanstaande zondag worden o.a. de negro-spirituals gezongen: „My Lord, what a morning" (Mijn God wat een morgen zal het zijn als U terug komt), en „Go tell it on the mountains" (Ik vertel het overal dat Jezus is geboren). Bob van Stempvoort gaat weer de samen zang begeleiden met de trompettisten: de heren J. de Jong en H. Stunnenberg. Een kwartier voor de aanvangstijd. RHENEN Ingekomen: M. El Harras van Utrecht; A. b.A. Bakioui van Utrecht; C. Sollaart van Deventer; M. Chkilou van Tegelen; J W Zandbergen van Leersum; A Kwint van Lienden; M. Essabar van Utrecht; E. M. Hakkesteegt van Utrecht; J. J. J. Hansma van Duitsland; A. Hadi Abdeslam van Marokko; M. M. Bemallam van Ma rokko; M. M Bemallam van Marokko. Vertrokken: J. van de Craats met gez. naar Veenendaal; W. Haisch naar Arn hem; V. M. Rhys Williams naar Canada; T. A. Kromhout naar Rijnsburg; H. J. A. Diependaal naar Frans Cameroen; B. Roe- lofsen naar Langbroek; C. H. A. Lodder g.m. Zaaijer naar Lienden. AMERONGEN Ingekomen: P. W. F. de Waard van Sera wak; J. van der Gaag van Curasao; W S. van Eeenaam van Veenendaal; G. D. van der Heijden-van de Berkt van Leusden; G. Hardeman van Veenendaal; M. E. Buis-Tamboer van Maurik. Vertrokken: A. Punt naar Zeist; T. J. Sijtsema naar Wageningen. VEENENDAAL Geboren: Maroel Aart, z.v. A. Slotboom en H. R. Jansen; Johanna Cornelia, d.v. D Meijer en J. M. J. de Bloois; René, z.v. G Sel en R. van Ginkel; Evert Rudolf Hum phrey, z.v. H. J. Sukkel en B. A. P. Schultz; Hendrika Gerarda, d.v. G. J. van Engelenburg en H. van Manen; Tjitte Sjoerd, z.v. K. W. de Groot en A. Olivier; Marinus, z.v. H. van Kooten en W. van Laar; Petronella Albertha, d.v. C. van Barneveld en E. van Beek; Richard, z.v C. Schoeman en J. van den Bovenkamp. Ondertrouwd: G. van de Braak en G. v Leeuwen; A. van de Weerd en G. van de Klift; C. Dekker en H. van Dijk; W. Mak en J. van Donkelaar; A. Oudhuizen en G. Budding; R. D. Wolterbeek en D. v. Gin kel; J. Post en J. van Schaik; S. G. J Gunther en A. Valkenburg. Getrouwd: J. Budding en C. Boon; W Hartog en W. A. Willemsen; J. Hasselaar en M. B. C. van Vuure; P. A. van Ewijk en A. P. Steenstra; H. T. Konings en H. C. Soentpiet. Overleden: Roelofina van Laar, 49 jaar. echtg. v. R. Schoeman; Leonardus T. Krij- nen, 70 jaar, echtg. van C. W: Priem; Lam bert G. van de Graaff, 82 jaar, echtg. v. G. W. Vink. RHENEN Geboren: Maria, d.v. W. M. van Beij- num; Elske E. C„ d.v. J. van der Pol en J. G. Scheele; Richard, z.v. C. Schoeman en J. v. d. Bovenkamp; Antje J. J., d.v. D. H. van der Weerdt en A. van der Meijden; Reindert, z.v. R. van der Burg en A. H. Westerbeek; Willeke, d.v. J. J. Macor en A. van Ekeris; Robertus C., z.v. C. Coen- ders en C. M. Jurg; Marinus E., z.v. M. E. Kosters en W. Lagerweij. Ondertrouwd: W. B. Jong en W. ter Haar; J. Kaspers en J. M. van Leth; A. D. Onink en J. W. G. Bor; J. H. Lokhorst en A. C. van Laar. Gehuwd: J. Spaans en A. J. Geijten- beek; D. Zaaijer en C. H. A. Lodder. Overleden: G. Roks, 76 jaar, echtg. v. W. Kool. AMERONGEN Ondertrouwd: G. de Vries en J. C. Over- eem. RENSWOUDE Geboren: Anna, d.v. J. Diteweg en J. Wurster. Huwelijk: G. Volkering en E. Lagerweij; H. J Brink en D. van den Brandhof. EDERVEEN Geboren: Jan, z.v. R. G. Bos en R. A. v. d. Meent. Ondertrouwd: J. Threels en G. Morren. Getrouwd: P. Bos en J. van de Munt; H. Hendriksen en H. E. Geijtenbeek. Overleden: E. van Zoest, 76 jaar, geh. gew. m. C. van Wakeren. A J SCHERPENZEEL In een zeer vlot tempo werden woens dag de ruim één miljoen eieren in de ge meentelijke eierhal verhandeld. De prijzen varieerden van f 19,50 - f 20,- en die van henne-eieren van f 15,- tot f 18,-. Allen per 100 stuks. Op de biggenmarkt werden 208 biggen en zes zeugen aangevoerd. De prijzen van biggen varieerde van f 65,- tot f 78,- en die van zeugen van f 350,- tot f 425,-. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 126.000 stuks. Prij zen van f 18,50 tot f 19,25 voor de grote eieren en van f 13,- tot f 16,- voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 25 stuks. Prijzen van f 62,- tot f 74,- per stuk. Handel traag. schooltas met inh.; bruine herenhand schoen; schuifmaat. Verloren: sleutelring met 5 sleutels; ring met 2 lips en 1 huissleutel; gevoerde brui ne linker glacé; zwarte damesglacé; don kergroene nylon handschoenen; bruine handschoenen; bruine rechter herengla cé; zwarte dameshandschoenen; kenteken plaat FL-56-86; bruine damestas met inh., w.o. foto's; V.W. wieldop; gevlamde boxer; schotse colly; gouden armband (ketting met bloedkralen; bankbiljet; witte bood schappentas met inh. w.o. sigaretten en snoep; wit rechter kinderschoentje; rijbe wijs t.n.v. H. P. K. van Ravenswaaij; pak gordijnstof; rubber jas; kinderbril met donker montuur; bruine kinderschoenen; donkerbruine rechter dameshandschoen. ELST Verloren: damesjack. Gevonden: bankbiljet van f 10,-; ring met 4 sleutels; kruiwagentje, heren laars. AMERONGEN Gevonden: 5 bankbiljetten van f 25,-. Verloren: wieldop van een VW-perso nenauto met sierring. RENSWOUDE Gevonden: een bril in de Dorpsstraat. RHENEN Gevonden: lichtbl. baby wantje; blauw jack; zwarte parapluie en paar zwarte handschoenen; bos sleutels; rode kinder- want met witte strepen; linkerdames- handschoen; wieldop, vermoedelijk van Opel; notitie boekje. Aan komen lopen: kleine witte hond met bruine vlekken en krulstaart. Verloren: dop van benzinetank van DKW; sierring van wieldop Volkswagen; bruine schooltas, inh. regenjas, muziek boekje, schoenen enz.; grote visacte en kistje met tuigen, haken enz.; bruine por- tefeuille-portemonnaie, inh. busabonne ment plus f 1,35. Weggelopen: zwart-witte hond met groe ne halsband. In deze tijd van hoogconjunctuur vinden zeer veel mensen het beslist nood zakelijk zich het autorijden eigen te maken. Als dit eenmaal is gelukt en men is de trotse bezitter of bezitster geworden van het zo fel begeerde en vaak vermaledijde rijbewijs, dan volgt er veelal een klein autootje voor eigen privé- gebruik, of, als de financiën dit niet toelaten, gaat men van tijd tot tijd een auto huren. Ergo, vandaag aan de dag zijn er diverse dames en heren in de weer om al die liefhebbers het autorijden te leren. Het is een teken des tijds. Autorijscholen en autoverhuurbedrijven zijn de laatste jaren uit de grond gerezen als paddestoelen en niet met gering succes. Deze mensen hebben een druk bezet leven, maar hoe is en wat is de vrouw achter al deze beslomme ringen. Deze vraag en nog vele anderen vuurden we ditmaal af op mevr. Wil Bolderman-Breeschoten, echtgenote van de rijschoolhouder „Succes", ge zeteld op de Jan Steenlaan no. 65 te Veenendaal. Zij is 39 jaar oud en moeder van zes kinderen. Op zichzelf dus al een drukke huismoeder. „Sinds ik vier jaar geleden zelf in het gelukkige bezit kwam van een rijbewijs is voor mij de grote drukte pas echt begonnen. Mijn man had toen reeds enkele jaren een f drukke rijschool, maar deze is sinds- dien uitgegroeid tot een heel bedrijf. Met zeventien voertuigen, waaron- der 5 busjes, een bestelwagen en 11 luxe auto's is er heel wat te doen. Mijn man is zo goed als de hele dag onderweg met lesgeven op de diverse wagens. Ik zelf zit onder- i tussen natuurlijk niet stil. Dan weer ben ik onderweg met het vervoeren van werklieden vanuit Lunteren, Ede, Wageningen, Leersum en nog veel meer plaatsen uit de omgeving. Dan weer is het richting Rhenen ge reden om kinderen op te halen be stemd voor de BLO school te Vee nendaal. Dan weer na een telefoni sche oproep mensen ophalen en naar het ziekenhuis brengen die daar een bezoek willen afsteken. Vervolgens rinkelt de bel weer omdat iemand zijn wagen wil vol- tanken met benzine. De telefoon staat niet stil met aanvragen voor het huren van onze voertuigen. Al deze mensen na afloop van een rit weer opvangen, afrekenen, auto's binnenzetten, aftanken etc. Daarnaast heb ik een groot ge zin bestaande uit zes kinderen, waarvan de oudste 17 jaar is en de jongste pas 5 maanden. Mijn oudste dochter helpt me met het huis houden, anders was dit niet te doen. Als ik onderweg ben. dan vangt zij de hele zaak prachtig op en regelt alles tot in de puntjes. Al met al is het te begrijpen dat het een druk, jachtig, maar zeer afwisselend be staan is. In een bedrijf als dit is het be slist noodzakelijk goed uit de ogen te kijken. We verhuren weliswaar zoveel en zo goed mogelijk, maar niet iedereen krijgt zo maar een auto mee. Maar door de jaren heen kennen we onze pappenheimers wel en hebben er zo goed als geen moei lijkheden meer mee. Daar mijn man vrijwel altijd weg is komt er dus veel op mijn schouders neer, voor al wat betreft het verhuren van de voertuigen. Vogels van diverse pluimages ko men uiteraard over de vloer en door de jaren heen is er behoorlijk ge bouwd aan ons bedrijf. Ook voor het verenigingsleven stellen we onze voertuigen natuurlijk voor verhuur beschikbaar. Het gevolg is dat vaak op zaterdag en zondag veel auto's van ons op de weg zitten. Als ik dan zaterdagsavonds eens heerlijk de benen wil strekken om wat op verhaal te komen, dan gaat de bel weer en wordt er weer een of an dere wagen afgemeld. Nee, rust is er niet veel. Maar aangezien we voor ons zelf werken en door alle drukte de zaak wordt opgebouwd, doe ik het vanzelfsprekend met het grootste genoegen. De grote afwis seling brengt vele variaties met zich mee en dat vind je in de huishou ding maar bar weinig. Daar ik dus veel op de weg zit en alle windrichtingen uitrijd is het bijna vanzelfsprekend dat je zo het een en ander meemaakt. Je ont moet mensen die altijd bang zijn in een auto, die door een ander be stuurd wordt. Men ontmoet men sen die altijd hard willen rijden om zo snel mogelijk thuis te kunnen zijn. Maar daar trek ik me uiter aard zo goed als niets van aan. Tot nu toe ben ik slechts eenmaal te Ede verbaliseerd door iets te snel rijden en daar willen we het voor lopig maar bij laten. Dit risico ont loop je natuurlijk niet in dit be roep. Toen ik in het begin van mijn aandeel in deze werkzaamhe den de gedachte had wel eens te veel hooi op de vork te hebben ge nomen besloop me dat jachtige ge voel wel eens. Diverse afspraken liepen dan door elkaar heen en lang niet altijd kwam ik dan met de af gesproken tijden goed uit Maar met wat beheersing is dat allemaal toch weer goed terecht ge komen en thans trek ik me daar zo goed als niets meer van aan. Alles op zijn tijd en geen overdadig ge haast, want daar wordt je nu een maal niet beter van. Temeer niet omdat je ondertussen achter het stuur zit met de verantwoording die tegenwoordig meer dan bekend is. Laatst moest ik eens wat Italia nen ophalen vanuit Overberg om naar Veenendaal te brengen. Een van die jongelui had kennelijk nog nooit in een auto gezeten, want hij stapte niet zoals gewoonlijk schrij lings in, maar zonder meer stapte hij met een been naar voren met de voet op de zitbank en maakte aanstalten om op het dak of zo te klimmen. Zijn collega's konden hem nog net van dit voornemen afbren gen en hebben er nog dagen om ge lachen. Al met al is dit samenwerken met je man in deze branche een verantwoordelijke taak, althans zo zie ik het. Met vergissingen kom je niet ver, want dat kost de zaak over het algemeen te veel. Ook 's avonds zijn we meestal druk in de weer. Een groot deel van de admini stratie komt op mijn schouders. Geeft mijn man 's avonds theorie lessen, dan zorg ik weer voor de koffie en ga zo maar door. Vrije tijd is er bijna niet bij. En nogmaals, als ik geen oudere dochter had, dan zou dit niet te doen zijn, maar zij neemt de huishoudelijke taak voor het grootste deel over, dus zo zeilen we er wel door. Uiteraard is het zo, dat we de tijd mee hebben. Iedereen wil nu wel het rijbewijs halen en als het even kan een eigen wagen aanschaffen. Mijn man is dan ook erg druk en dit zal voorlopig wel zo blijven. Niettemin is het voor hem ook weer een verantwoordelijke taak om zijn pupillen goed te leren rijden, want dat is tegenwoordig met die ver keerschaos nu eenmaal een eerste vereiste. Zo dragen we dus samen de ver antwoording van dit bedrijf en het bevalt me prima. Als dit alles van me af zou vallen, dan zou het een kale boel worden. Ik ben er lang zaam aan ingegroeid en dat is altijd nog de beste methode. Maar nog maals: Het is en blijft een zeer druk leven en daar moet je tegen kun nen. Ik denk dat veel dames daar niet tegen zouden kunnen. Je bent in de weer van de vroege ochtend tot de late avond." VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. A. Terlouw. Julianakerk: 9.30 uur ds. G. J. Wisger- hof van Daarle; 5 uur ds. T. Lange- rak. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Vroegindeweij; 5 uur ds. D. van den Berg. Sionskerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. G. J. Wisgerhof van Daarfe. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. T. Lan- gerak. Veeneind: 3 uur dhr. Van Beusekom; donderdag 18 november 7.30 uur ds. Van Dieren van Ede. Dijkstraat 2.45 uur: ds. A. Vroeginde- wij; woensdag 17 november 7.45 uur ds. D. van den Berg (Dankstond). Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. v. Enk; 5 uur ds. Overduin. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. Over duin; 5 uur ds. v. Enk. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9 uur ds. Kamp man van Ede; 4.45 uur ds. Bouw van Eemdijk. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. v. d. Vange van Winterswijk. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Vijzelaar, jeugd dienst. Volle Evang. Gem., geb. O.C.B.: woens dag 17 november 8 uur br. Modder kolk. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Uitzending kerkdiensten naar het Ju- lianaziekenhuis: Geref. kerk 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Van Enk. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Westra; 5 uur ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Vol ten. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur dhr. Hoeksma van Doornspijk; 5 uur ds. P. Bouw van Ede. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur dhr. G. U. Anema van Arnhem, jeugddienst Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 53.0 uur lees dienst. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 5 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. W. Glas- houwer van Driebergen; 6 uur ds. W. Rijnsburger van Amersfoort. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; woensdag 17 november 10 en 7 uur ds. v .d. Poel van Ede (Dank dag). AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. C. Beukman van Bennekom. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Treure. Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur leesdienst RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. A. de Groot van Ermelo. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. T. Cazander, voorber. H.A.; 6.30 uur ds. E. F. Vergunst van Polsbroek. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. W. E. van Petegem; maandag 8 uur idem. R.K. Kerk: 8.40 uur pater Van Lochem, ver. gebouw. Molenweg. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 3 uur ds. v. d. Poel. VEENENDAAL: W. Remme, arts, Markt 10, tel. 2061. Zuiderapotheek, Dr. Slot. de Bruïneplein 7, tel. 3714. Zusters Groene Kruis: Zr, H. Stra- ting, Kerkewijk 28, tel. 2307. RHENEN: Vleer, arts, Achterbergse- straatweg, tel. 2328. Apotheek Deijs gesloten. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apo theek te Wageningen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken: Van Ommeren, Kars, Os- sendorp, Bakker en v. d. Burg: W. A. Ossendorp, arts te Amerongen, tel. 03434-1273. EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOU DE: J. H. Rademaker, arts te Eder- veen, tel. 201. SCHERPENZEEL: M. Pon. arts. Hole- voetplein, tel. 03497-1250. DIERENARTSEN Voor Ederveen en Lunteren: dr. Nuts- ma Hoofdweg 49, Ederveen. Tel. 457.

De Vallei | 1965 | | pagina 2