dx&tdb ARAM ARAM Hij smult... en u hebt nog 3 andere redenen om appeltaart met Remia te bakken. Hier komen ze! Kinderpostzegels E L P CHEVROLET KRUISWOORDPUZZEL R 24 Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 12 november 1965 De Zee koningin V.A.B. KIRPESTEIN IZo zuiverAlle grondstoffen van Remia margarine zijn voor 100% gepasteuriseerd. Dus Zuiver en gezond. 2 Zo versDe pakjes Remia gaan regelrecht van de Remia-fabriek naar uw leverancier. Verser kan het niet. 3 Zo gul met verrassingen Gratis Pasteurmerken op alle pakjes Remia margarine. Spaar ze voor waardevolle verrassingen! En vraag uw leverancier om de nieuwe Remia geschenkenfolder waar 't allemaal in staat Morgen doen. AMKROINGEN 6 Verschijnt als bijlage van het •treekblad „DE VALLET onder redactie van Tante Jos ONZE JARIGEN 12 november: Rinle Viegen Marianne van Eden Anneke Wijnbergen IS november: Cor Stel Wim Schakel 14 november: Herman Tollenaar, Achterberg Elly van Wagensveld 15 november: Gerard Smit Ria Oelderik 18 november: Wim van de Bruinhorst 19 november: Pieter van Stuivenberg Gijs Klaassen, Rhenen. Hartelijk gefeliciteerd en een heel prettige verjaardag. ZILVERPAPIER EN CAPSULES Beste jongens en meisjes, Jullie hebben in de afgelopen week pri ma je best gedaan en ik heb heel veel capsules en zilverpapier ontvangen Steeds maar weer ging de bel voor kinderen met zakken capsules en zilverpapier en die zijn natuurlijk van harte welkom De kinderen die wat brachten waren: Henk Sterkenburg, Arie de Vries, Dineke Tanis. Henny Slotboom, Jeanette Masselink, Mi- ria van Barneveld en Keesje en Corrie Stuivenberg. Allemaal heel hartelijk bedankt en vol gende week reken ik weer op een hele rij namen hoor! Dag allemaal, groeten van Tante Jos. Figuur a. EEN LEUKE TAS Deze tas kun je maken van jute of hes- sis'ch linnen en het is alle twee even leuk. Je hebt een stuk goed naodig van 56 x 56 cm. om een tas te maken van 28 x 20 cm., maar Je kunt de tas natuurlijk ook groter maken als Je wilt Als je de hier gegeven verhoudingen maar aanhoudt Knip het materiaal af, maar vooral niet bij de zelf- kan, en trek dan aan één zo'n „draadjes kant" de dwarse draden uit tot Je een franje hebt van ongeveer 6 cm., zoals je dat ziet in figuur L Vouw het goed nu dubbel met de franje aan de bovenkant (figuur 2) en vouw on geveer 1 cm. van het goed naar binnen naar de verkeerde kant langs de onder kant en langs de open zijkant, waarna Je deze open kanten met kleine overhandse steekjes op elkaar naait. Nu leg Je Je werkstuk op tafel, nog steeds met de franje aan de bovenkant, en vouw je de bodem naar boven toe dubbel, waardoor Je een zak krijgt van ongeveer 17 cm. diep De zijkanten naai je, zoals Je in figuur 3 kunt zien. ook weer met over handse steekjes aan elkaar De flap, die Je overhoudt, sla Je over de zak heen en dan is de tas dus klaar. Nu komt nog het versieren. Daarvoor Correspondentie te richten san if Tante Jos per adres: Parallelweg 10 - Veenendaal neem je wat gekleurde kralen van ver schillende afmetingen, door elk waarvan je twee of drie draadjes van de franje haalt, waarin je een klein knopoje legt juist onder de kraal Dat doe je met de verschillende kralen op verschillende hoogten, zoals je in de tekening van de tas kunt zien De eindjes van de franje knip Je gelijk, zodat de franje precies ge lijk komt met de onderkant van je tas Iedereen zal je bewonderen als je er mee uit gaat. Misschien een ideetje voor Sin terklaas7 Figuur b. TOMMY Tommy houdt van het buitenzijn en is altijd op zoek naar insecten, plantjes, en wat je zoal buiten kunt vinden. Als hij niet weet hoe alles heet, dat hij vindt, dan vraagt hij het aan zijn vader Gaan Jul lie met Tommy mee om te kijken wat hij heeft gevonden? Dan gaan we vandaag naar het strand. Tommy vindt het leuk vlak langs de waterkant te lopen, waar hij een heleboel schelpen en gekleurde steentjes vindt Hoe komt het dat sommige steentjes zo schit terend rond zijn? Dat komt doordat zij dik wij Is door de golven tegen elkaar zijn gewreven Als Tommy heel veel geluk heeft zal hij een stukje amber vinden Amber, dat is heel stevig in elkaar ge- Figuur EEN 8PIEGELPUZZEL Deze jongedame zit voor een driedelige spiegel, maar in plaats, dat je haar in de spiegel weerkaatst ziet, geeft tedere spie gel zeven verschillen te zien, dus in to taal 21 verkeerde weerspiegelingen Kun nen Jullie deze vinden? Voor 't antwoord mag je kijken naar de oplossing. i jaui ua tol l sjajfp ap zoop uaAa3a8uee uapjipsjaA ap ufjz (aSaids asqa ui o jnnSij ui uiaajq -oad iaq uba Suissojdo ap ijaa8 p jnngij perste hars van bomen, die vele duizen den jaren geleden gegroeid hebben Tom my heeft nog meer geluk als hij een stuk je doorzichtig amber vindt, waarin een insect is opgesloten Dat insect is duizen den jaren geleden op de hars blijven kleven en toen heeft de hars zich om het insect heen verder gevormd. Zo'n stukje amber zie je in figuur 1 De twee gedroog de figuurtjes 2 en 3 zijn eizakjes Nummer twee is van een grote, gespikkelde honds haai. De „draadjes" in de hoeken zijn oor spronkelijk heel wat langer geweest en doen dienst als ankers om de eitjes vast te hechten aan de zeewieren op de bo dem van de oceaan In het andere zakje (figuur 3) zit het ei van een rog De rog. dat is een nogal grillig gevormde platte vis met een lange, dunne staart Je ziet hem afgebeeld in figuur 4 De volgende week zullen we eens met Tommy het bos in gaan. 47-24 Als Ambre, gekleed in een prachtig brokaat zijden gewaad het dek betreedt, ziet ze tot haar ver wondering geen spoor van Aram of haar vader, ka pitein Eén-oog. „Wat is dat voor een haven?" vraagt ze scherp aan Merlin, de tovenaar, die zodra Aram van boord ging, door de matrozen uit zijn gevangenschap verlost ls en verveeld over de verschansing leunt. „Ithaca, Grieks eiland", zegt hij kortaf. „Waar zijn Aram en mijn vader?" „Och, die zijn de wal op, uit passagieren", zegt Merlin met geveinsde onverschilligheid. Intuïtief voelt Ambre, dat de oude tovenaar iets verbergt. „Zozo", zegt ze scherp, „zijn ze plotseling zulke dikke vrienden ge worden. Wel het lijkt me niet kwaad om eens te gaan kijken, of ik ze niet kan vinden!!" Even later loopt ze in snelle pas de kade af en de stad in. En juist als Ambre op de hoek van een der smalle straten gekomen is, hoort ze m het straatrumoer de stem van haar vader: „nu verzeilt die landrot dus toch nog op de galeien!! Op naar je herberg, Titus, daar moeten we op drinken!". (Wordt vervolgd) Figuur e. ECHT VISSERLATIJN 1. Of jullie me nu geloven of niet, maar de vis was zogroot! 2. O. dat is nog niets!! Wij hebben er een verloren, die zo groot was!! Ruim 65.000 kinderen deden verleden jaar mee aan een teken wedstrijd, na de oproep: „Teken eens wat". Uit deze kinderteke ningen zijn de 5 kinderpostzegels 1965 voortgekomen. Dit Jaar hebben we dus een serie Neder landse kinderpostzegels, voor het eerst door kinderen ontworpen: 8 6 ct; 10 6 ct.; 18 12 ct; 20 10 ct.; 40 10 ct De serie kost dus f 1,40; daarvan ls 96 cent frankeerwaarde en 44 cent toeslag voor het kind". Evenals vorige jaren zullen ook nu eni ge dames Jn het postkantoor kaarten en zegels Voor Het Kind verkopen. De „te gels" van vorige jaren zijn weer met een nieuwe serie uitgebreid Tegels gelden als typisch Nederlands, dus zeer geschikt voor relaties in het buitenland. Op dinsdag 16 november zijn er in de stand Eerste-dag-enveloppen verkrijgbaar De stand is geopend van 9 tot 12 uur op de volgende dagen: 16-19 november; 29, 30 nov., 1-3 december; 20-24 december; 27-31 december. VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL R 23 HORIZONTAAL: larmodee, 7 oog merk. 13 mee, 14 kaliber. 16 Lea, 17 ende, 19 kader. 20 peil, 21 Alp. 23 nor. 24 n.a.v. 25 Inn, 27 as, 28 r.s., 29 ego, 31 ka, 32 Ur. 33 vlo, 35 of, 37 Ee, 38 kwaal, 39 koran, 41 li. 42 ara, 43 ui, 45 paria, 47 papil. 50 am, 52 na. 53 gei. 55 or, 56 ga, 57 neb, 59 al. 60 do, 61 keg 62 alf, 64 mot, 66 lui, 68 etre, 70 ruche. 72 nota. 74 ere. 75 methode. 77 tea. 78 latyrus. 79 ressort. VERTIKAAL: 1 Amerika, 2 ren. 3 Medan. 4 ek, 5 dak, 6 elan, 7 ober, 8 oer, 9 gr. 10 eleve, 11 rei, 12 kalmoes. 15 idool, 18 el, 20 pa, 22 paragraaf, 24 noordpool, 26 na. 30 ge 32 uw, 33 vlaag. 34 kapt, 36 fa. 38 kip. 40 nul, 44 kan deel, 46 an, 48 ir, 49 magnaat, 51 me. 54 edoch, 56 ge. 58 baret, 61 kioto. 63 le, 64 muts. 65 thor. 67 un, 99 tra. 70 reu. 71 Ede, 73 ter. 7» mt. 76 es. HORIZONTAAL: 58 Koninklijk Besluit 26 schaaldier 1 zoogdier 59 vruchtennat 29 voorzetsel 3 talentvol 61 vreemde munt 30 brede overloop 8 kraan 62 iel 31 deel v. e. bloem - 11 laatst leden 64 kerk. armenzorger 32 jongensnaam 13 Frans voegwoord 67 muziekstuk 34 sterk 14 dierengeluid 69 jongensnaam 35 zoals de akten 16 titel 70 stad der oudheid getuigen 17 disselraam met twee 72 zangnoot 37 inhoudsmaat armen 73 vlaktemaat 38 spoorstaven 21 kleurling 74 jongensnaam 41 klonter 24 ik 75 beroep 42 drinkgerei 25 samentrekking v, d. 76 biljartstok 43 titel middenrif 44 spoel 27 vruchtje VERTIKAAL: 45 niet lang 28 bevel 1 muziekterm 46 meisjesnaam 30 kleur 2 drank 47 ieder 32 uitroep 4 lidwoord 48 schilderij 33 soort 5 gouden tientje 54 langzaam 35 inhoudsmaat 6 jongensnaam 56 hoofddeksel 36 eenh. v. druk 7 hoofddeksel 57 hoefdier 38 wiel 9 voetbalvereniging 59 N V. (Fr.) 39 slecht 10 muziekstuk 60 per expresse 40 zeker muziekstuk v 12 bestuurder van 62 zangnoot 41 ransel Venetië 63 voorzetsel 45 schouderbelegsel 15 reinigingsmiddel 65 nieuwe wereldtaal 49 flauw 18 pers. vnw. 66 voordeel 50 dwaas 19 en omgekeerd 67 Eng. titel 51 heidemeertje 20 voorzetsel 68 Eng lidwoord 52 groente 22 rivier in Siberië 71 zangnoot 53 voorzetsel 23 de lezer heil 72 familielid 55 schaakstuk 25 deel v. d. arm NUTSNIEUWS Maandagavond a.s. gaat een kleine 40- tal Nutsleden de districtsavond In de Stadsschouwburg te Utrecht bijwonen. Opgevoerd wordt daar het toneelspel „Ma ria Staart" met in de hoofdrollen promi nente speelsters en spelers. We noemen o.a. Ellen Vogel en Ank van der Moer. Dank zij de medewerking van een aan tal automobilisten kan de reis in eigen auto's gemaakt worden Vertrek vanaf de Hof om zeven uur Belanghebbenden wor den nog even herinnerd aan de Nutsruil- beurs op zaterdagmiddag a.s in 't Dorps huis Om half drie gaan de deuren open voor de verzamelaars. Verder worden de Nutsleden alvast ge attendeerd op de Nutsavond die op dins dag, 23 november a.s. verzorgd wordt door de cabaretière Tineke van Lier Deze avond wordt gegeven in de raadszaal. Tenslotte wordt herinnerd aan de eigen krachtenavond op 17 december a.s. Nutsleden, die in de een of andere vorm medewerking willen verlenen aan het programma dienen hiervoor vroegtijdig in kontakt te treden met de secretaris van het Nut, de heer H. J. Slotboom, Hof 8 CONTACTAVOND SV-AMERONGEN Het bestuur van de Sportvereniging or ganiseerde voor haar leden op vrijdag 5 november j.l een kontaktavond. Om half acht waren reeds vele leden aanwezig en men ging na de opening reeds meteen van start met een dansje dat verzorgd werd door het orkest Red Stars uit Amerongen Zoals het de leden van een Sportvereniging betaamt waren de benen reeds goed los De eerste consumptiebonnen waren in middels omgezet tm diverse drankjes toen de lichten in de zaal werden gedoofd voor de eerste turnfilm Men kon kijken naar de wereldkampioenschappen „hoogrek" heren Ademloos werden de verrichtingen van deze heren gadegeslagen De moge lijkheid tot dansen werd gevolgd door. de tweede film van deze avond waarmede de wereldkampioenschappen gymnastiek 1962 in Praag op het doek werden ge bracht. Dat ook gymnastiek wedstrijden span nend kunnen zijn bewees deze film die door de aanwezigen met aandacht werd gevolgd en 'n welgemeend applaus kreeg Daarna was het orkestje weer aan de beurt dat de mensen al dansend op de been hield tot tegen middernacht Het bestuur van de Sportvereniging kan terugzien op een geslaagde avond.

De Vallei | 1965 | | pagina 6