HEMNY JANSEN geschenk artikelen avfijts Ex-minister Toxopeus sprak op districts vergadering VVD te Leersum Faillissement aangevraagd van ENGELENBURG's speciaalzaak in cpóïeide triode. a- mBa nEÊÊÊÊKÊÊÊEKÈÊtÊÊÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊI f Herdenkingskerk in Dachau is voldongen feit ép(XOf Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 19 november 1965 15 40-jarig jubileum van de heer W. van Dijk Maak van 5 december geen probleem EVANGELIETEN INDUSTRIE BELICHT VERHOUDINGEN IN HET BEDRIJF T eenagersho w Algemene leden wens: VVD weer in regering VOLLEYBAL Panters dames favoriet tegen Cito 2 AMKRONGEN Feest in „De RidderhoP Ds. Overduin leidde aktie in voor radio en T.V. Gas waarschijnlijk oorzaak van brand TOTAAL UITGEBRANDE AUTO GAF TRIESTE AANBLIK EDERVEEN Verkiezingen ambtsdragers Ned. Herv. kerk Scherpenzeel GEEN AFBRAAK Oliebollen brachten 500 gulden op Evangelisatie opgericht Jongerenkring Kerk en recreatie Ben ik mijns broeders hoeder Vrouwendienst Geref. bond in herv. kerk breekt met ICCC Andere tijd Beroep Laatste zondag kerkelijk jaar Op maandag 15 november was het veertig jaar geleden dat de heer W. van Dijk als magazijnbediende in dienst trad bij de N.V. Tricotfabriek Pehavee, waar hij promoveerde tot ma gazijnchef. In 1963 werd de N.V. Tricotfa briek Pehavee door het tekort aan ar beidskrachten in Veenendaal inge bracht bij de N.V. Textielunie Spencer Heij te Culemborg waarvan de heer H. G. Hey oprichter-directeur is. Dhr. van Dijk ging met het bedrijf mee en pendelt tot op heden dagelijks met zijn collega's naar Culemborg v.v. De jubilaris heeft zich tevens ver dienstelijk gemaakt bij het Zondags schoolwezen. Ter gelegenheid van dit jubileum werd de heer van Dijk door de direc ties der beide N.V.'s een diner aange boden in hotel La Montagne, alsmede een envelop met inhoud. Burgem. mr. dr. J. Hazenberg kwam de jubilaris de versierselen verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver opspelden. Van zijn collega's mocht de heer van Dijk enkele mooie cadeaus in ontvangst nemen. Wij hebben voor u een sortering welke groter is dan ooit tevoren. DROGISTERIJ-PARFUMERIE EN FOTOHANDEL Zandstraat 7 - Veenendaal TAFELTENNIS Weer winst voor S.T.V.-Climax teams Zowel S.T.V.-Climax 1 als 2 hebben maandag weer een overwinning ge boekt. Het eerste team schudde con current Tios 1 van zich af terwijl de reserves in Dieren bij Gazelle een dui delijke 9-1 zege behaalde. S.T.V. Climax 1 lijkt toch wel seri euze kampioensaspiraties te hebben. Nu was het Tios 2 dat ook nog ongeslagen was, maar twee punten verspeelde door tweemaal gelijk te spelen, dat met 7-3 duidelijk aan de zegekar werd gebon den. Alleen Bouman kon voor de Arn hemmers goede tegenstand bieden. Hij won van v. Dam en v. Eist en Vos moest in de eerste game alles geven om met 25-23 te winnen. Besseling was veel te zwak wat wel blijkt uit het feit dat Vos zelfs een game met 21-2 van hem wist te winnen. Ook Berendse verloor driemaal en wist v. Eist zelfs nog een game af te snoepen. Het derde punt kwam voor Tios uit het dubbel spel dat voor het eerst in deze com petitie een nederlaag opleverde voor de S.T.V.-Climax combinatie. Het tweede team van S.T.V.-Climax was in Dieren veel te sterk voor Ga zelle. Ook nu was Roelofs bij Gazelle niet van de partij en werd vervangen door Hendriks. Van de Berg en v. Manen bleven beiden ongeslagen. Maar Middelhoven, die al veel moeite met Hendriks had, kon het tegen J. Derksen niet bolwer ken. R.T.T.V. 2 boekte een goed resultaat door Tios 2 een puntje af te snoepen. Van de Broek was bij het Rhenense team de grote man. Hij won driemaal en samen met Notermans ook het du- belspel. Notermans won van Besseling. Jammer genoeg voor R.T.T.V. kon Meyer ditmaal niet tot winst komen hetgeen Tios voor een nederlaag be hoedde. Nog enkele uitslagen van RTTV teams: Treffers—RTTV 3 7-3 RTC 1 —RTTV 4 3-7 RTTV 5—VSW 2 2-8 RTTV 6—Kr. en Vr. 1 7-3 RTTV 7—RTC 2 10-0 Ritac 4—RTTV 8 5-5 RTC 3—RTTV 9 9-1 Onder goedkeurende blikken van zijn direkteur, de heer H. G .Hey, ontving de heer W. van Dijk uit handen van burgemeester Hazenberg de ere-me- daille verbonden aan de orde van j Oranje Nassau. Op woensdag 24 november wordt in de Ritmeesterkantine, aan de Kerkewijk tegenover de Eikenlaan een bijeenkomst van „Evangelie en Industrie" georganiseerd over het onderwerp „Ben ik mijns broeders hoeder"? De inhoud zal speciaal gericht zijn op de verhouding tussen mensen, die samen (in verschillende functies) in het bedrijf werkzaam zijn. De inleiders zijn ds. T. Poot, verbonden aan „Kerk en Wereld" te Driebergen en de heer Van Leerdam, docent aan „Kerk en Wereld". De inleiding zal niet lang zijn, zodat er na de pauze ruime gelegenheid tot discussie is. INGEBRUIKNEMING NIEUWE BEHUIZING EVERWEAR VEENENDAAL N.V. De Everwear Veenendaal N.V. zal a.s. maandag 22 nov. haar nieuwe be huizing ingebruiknemen. Dit bete kent een grote vooruitgang voor dit steeds groeiende bedrijf. De officiële opening zal plaats vinden om 9.30 uur v.m. in het gebouwencomplex van de Kon. V.S.W. II aan de Kerkewijk te Veenendaal. The Fighting Cats organiseren op za terdag 20 nov. een grote teenagershow in gebouw Eltheto aan de Fluiters straat. Verschillende andere beatgroe- pen zullen hun medewerking aan deze show verlenen, zoals „The Beat Boys", de Wageningse „Rolling Stones" en „The Falling Comets". Met de beat- groep „The Beatniks" zijn nog onder handelingen gaande. Het belooft voor de ongetwijfeld ve le jongelui die beat-minded zijn een fantastische avond te worden. HOE BENADER IK DE MODERNE MEDEMENS? Ds. J. Overduin uit Veenendaal sprak hierover voor de N.C.V.B. Renswoude. Het onderwerp omvatte de benadering van de huidige medemens met het Woord van God. Wij moeten onszelf eerst afvragen: zijn wij wel aan evangelisatie toe? Le ven wij zelf uit de kracht van het garage aan de Savornin Lohman- christendom? Kunnen wijhet kwade traat t Veenendaal. Een auto, overwinnen door het goede? Kunnen wij onszelf wegcijferen om Christus welke zich m de totaal uit hout be naar voren te halen, zo dus dat onze staande ruimte bevond werd hier- Op een zeer boeiende wijze heeft de ex-minister van binnenlandse zaken mr. E. H. Toxopeus dinsdagavond j.l. een voordracht gehouden in de boven zaal van hotel „Darthuizen" te Leersum Het betrof hier een lezing voor af delingen van de VVD uit diverse omliggende gemeenten. Zoals aanvankelijk ook werd verwacht, werd op deze bijeenkomst het licht nog eens geworpen op enkele politieke aspecten. Dit gebeurde op zeer vakkundige en soms zelfs komische wijze door de oud-minister. OPENING De opening van de vergadering werd verricht door Jhr. Stratenus, plaatse lijk voorzitter van de VVD te Leersum. Deze heette een ieder hartelijk wel kom in het bijzonder de afdelingsbe sturen uit de omliggende gemeenten waaronder Rhenen, Veenendaal en Amerongen. Hierna volgde de voor dracht van de heer Toxopeus. OPPOSITIE Het onderwerp van d« heer Toxopeus luidde „De VVD in de oppositie". Hierbij merkte spreker wel op dat de ze oppositie niet door de VVD is ge zocht maar dat men de indertijd ont stane crisis momenteel nog betreurt. Uit vragen en replieken die werden gesteld kon duidelijk worden afgeleid dat de algemene opinie van de leden der VVD achter deze uitspraken staat en dat het de liefste wens van deze partij is wederom achter de regerings tafel te kunnen plaatsnemen. Ook zag de vroegere regeringsleider een zeker gelijkheid met de Partij van de Arbeid. De belastingverhoging brengt ook hier moeilijkheden met zich mee, maar ook andere aspecten van gelijke aard vindt men in beide partijen terug, hierbij wordt gedacht aan de leuze „Onver deeld naar de openbare school". Een verklaring voor de op vele punten ge lijke richtlijnen der partijen kan wel licht te vinden zijn in het feit dat de Partij van de Arbeid een zeer grote verandering heeft ondergaan sinds de laatste jaren. De kentering die is ont staan tussen de voormalige beginselen van de S.D.A.P. en die van de huidige PvdA speelt hierin een grote rol. BEGROTING De enorme begrotingstekorten waren reeds lang te voorzien en de uiteinde lijke beslissingen van de PvdA lagen op de weg welke als enige door hen bewandeld had kunnen worden. Wel wordt een nog groter begrotingstekort voorzien indien deze zaken in 1967 we derom door deze regering zullen moe ten worden behandeld. Uit deze uit spraken kan nogmaals worden afge leid, dat de VVD haar uiterste best zal doen weer in de regering terug te ko men, hetgeen ook door enkele perso nen werd aangemoedigd. Die goeie Sint. Op veel verlanglijstjes van dames en heren stond een mooie pullover of vest. Maar wat waren die dingen overal duur. Dat kostte zijn faillisement. Tot hij een geweldige tip ontving. Koop ze bij Van En- gelenburg's speciaalzaak. Die hebben een geweldige sortering pullovers en vesten. Steeds het nieuwste en ze importeren alles zelf. Daarom kunnen ze ook werkelijk voor delig leveren. Wilt u niet failliet gaan? Koop dan bij Pr. BERNHARDLAAN 103, VEENENDAAL Zaterdagmiddag a.s. om vier uur speelt het eerste damesteam van de Panters in de zaal aan de Tuinstraat tegen het Zeis ter Cito_2. Deze laatste ploeg komt veelal goed voor de dag, maar de Pantersforma- tie is veruit favoriet. Met het bekende aanvalsspel uit een goede opbouw kan de zege nauwelijks ontglippen. De Veenendaalse dames zijn tot nu toe ongeslagen in de eerste klasse van de bond en maken een goede kans zeer hoog in de eindrangschikking te eindigen. Het tweede damesteam speelt daarvoor om drie uur tegen 't Utrechtse UVV'SU-3 en zal kans zien eveneens ongeslagen te blijven. Ook dit damesteam draait goed in deze competitie en gooit zonder meer hoge ogen naar het kampioenschap met als be loning een automatische promotie naar de tweede klas van de bond Maar er staan nog vele moeilijke wedstrijden op 't pro_ gramma, dus kan er nog veel gebeuren. Het eerste herenteam heeft woensdag avond j.l. gespeeld in de Jaarbeurs te Utrecht tegen SVV-2 en is dus dit week_ end vrijaf. Het tweede herenteam heeft een vrije week, terwijl het derde heren team eveneens morgenmiddag thuis speelt om vijf uur tegen Athlon-1 uit Utrecht. Dat zal een zeer moeilijke strijd worden voor dit zeer jonge team. Maar verleden week heeft het blijk gegeven goed tegen stand te kunnen bieden en we houden het tegen Athlon morgen voorzichtig op een gelijk spel. Zoals gebruikelijk was er op 15 nov. j.l. voor de 4e maal het jaarlijks feest in de „Ridderhof" ter viering van de openingsdag van dit mooie tehuis. Reeds vroeg in de morgen werden, door het hijsen van de vlag op het voorplein, de bewoners geattendeerd op het feit, dat het een vreugdevolle dag zou worden. Men had wel bepaalde voorgevoe lens, doch het was inderdaad een ver rassing, welke aan allen een fijne, apar te dag gaf. Vooral als hoogtepunt een fijn sma kelijk en feestelijk verzorgd diner en extra koffie na, wat hen zeer dank baar stemde en niet in het minst ten Na de brand en de ont ploffing op j.l. dinsdag in de Sav. Lohmanstraat bleven deze restanten over. -> <V lilÉëfs&f f P tl |v: piiiHHj f 1 Ü1 I H""* ■li '"'v' j £1 w&Skié (IÉ 1 1 ff|M Silli jy':** 4 - IpS ifm PP® -I ipÉl wi ''A.j. 'y// r feS j. v - 'm fmt'. y, 1 'li' i mh-i m* #4 11 jij^ i - jjjjjj <y - Interieur opname van de te bouwen Gedachteniskerk in Dachau In de krant van vorige week vrijdag heeft U de afbeelding kunnen zier van het ontwerp van de protestantse herdenkingskerk op het grondgebied var het voormalig concentratiekamp Dachau, waar honderdduizenden gevangenei uit vele landen ter wille van vrijheid en gerechtigheid zijn gemarteld, uitge hongerd en afgebeuld. Zeer velen zijn na een onmenselijk lijden de weg naar het crematorium gegaan. Als dank om de bevrijding die is gekomen en ter ge dachtenis aan hen die de dag der bevrijding niet mochten zien wil men nu deze kerk in Dachau stichten. Tevens stelt het een waarschuwend teken voor aan alle volken om nooit meer deze onmenselijke weg te bewan delen. De Rooms-Katholieke kerk heeft reeds een kapel gebouwd en evenzeer is de bouw van een Joods gedachtenis-monument voltooid. Van protestantse zijde hebben enke le leden van het Dachau-comité, met goedvinden van dit comité, in novem ber 1962 het initiatief genomen voor de bouw van een protestantse kapel. Dit initiatief werd gesteund door de Protestantse Federatie van Frankrijk en door de Synode van België. De Aartsbisschoppen van Canterbury en York maakten spontaan een gift over aanzien van het gehele personeel en algehele leiding, aan wien wij dit hier in 't bijzonder tot uiting willen bren gen. Het gezamenlijk koffiedrinken des morgens en het avondfeest wat ten slotte volgde, was werkelijk voor allen een grote voldoening. Het gezelschap wat voor deze avond was aangezocht heeft bewezen goede capaciteiten te hebben en werd hier voor op het einde van de avond door de voorzitter, de heer J. A. Steffers, mede namens de bewoners gecompli menteerd. De gedachten gaan nu alvast vooruit naar ons eerste lustrum, tot volgend jaar dus, met onze goede wensen voor de „Ridderhof". van 100 pond sterling. De kosten die de bouw van de kerk zullen gaan be dragen liggen ongeveer rond de f 700.000,De Evangelische kerken in Duitsland hebben reeds toegezegd het belangrijkste deel van dit bedrag voor hun rekening te willen nemen. Maar de bouw van deze kerk mag niet lou ter een Duitse aangelegenheid worden. Immers niet alleen Duitsers maar ook zeer velen uit Nederland, Frankrijk etc. hebben in Dachau gevangen geze ten en velen van hen zijn er omgeko men. Dat het accent in dit geval, sterk op Nederland valt is niet te verwon deren, omdat een heel groot aantal Nederlanders dit kamp zo van zeer na bij hebben leren kennen. WAAROM NU DEZE KERK IN DACHAU Men zal begrijpen dat het niet doen lijk is in elk voormalig concentratie kamp zulk een kostbaar monument te stichten. Dachau vertegenwoordigt al le kampen en alle martelaren. Boven dien is Dachau niet alleen het oudste concentratiekamp maar het is ook door zijn ligging vlak bij München gemak kelijk te bereiken. Tevens wordt het kamp jaarlijks bezocht door honderd duizenden toeristen, mede omdat er een museum aan verbonden is. De commissie, belast met de organisatie, is ervan overtuigd dat geen vergeefs beroep op de Nederlandse bevolking wordt gedaan. Het jaar 1965 is het bouwjaar. De eerste steen is reeds gelegd in het ver trouwen, dat door iedereen die iets kan missen het antwoord der dankbaar heid zal worden gegeven. Giften kunnen worden gestort op gironummer 1844 onder vermelding van „Kerk in Dachau". Personen die niet in het bezit zijn van een gironummer kunnen hun gif ten bij ds. Overduin in de brieven bus deponeren. Het adres luidt: Schim- melpenninckstraat 3 te Veenendaal. Een korte maar hevige brand heeft dinsdagmiddag j.l. gewoed in een naaste voelt dat men spreekt en han delt namens Christus? bij totaal verwoest. Spreker schetste de moderne mens De eigenaar van deze garage en de als zijnde een consumptieve figuur, een bewoner van het bijbehorende huis, de figuur die in hoofdzaak maar alles tot zich neemt. De moderne mens is ook midd*g bezig schoonmaakwerk- zaamheden aan de auto, terwijl de woordmoe en de jeugd bovendien erg eerlijk vaak zelfs brutaal. We moeten werken met het pure Bijbbelse Woord, niet teveel met pre ken en mooie foldertjes. Ei. dan vooral zelf met daden tonen hoe we als chris tenen moeten leven. De verdraagzaam heid daar komt het wel op aan. Hoe verdraagzamer we zijn des te meer overtuigen we de ander ervan dat we zo niet uit onszelf handelen, integen deel. Ds. Overduin illustreerde ook dit met een voorbéeld uit z'n veel bewo gen leven. Het geweten van onze naaste, die zonder God leeft, moeten we* zien te raken, zo, dat hij zich overgeeft aan de liefde en leiding van God. Getuigen van Christus moeten alle christenen. Ieder naar eigen karakter en omstandigheden. We kunnen evan geliseren met sprankelende woorden, zoals een ds. Overduin, maar ook met een lied of een stil gebed kunnen we voor onze eenzame medemens iets doen bij God. Dat deze laatste gedachte vooral leefde onder de aanwezigen bleek uit de bespreking van het onderwerp. warmte werd verspreid door een gas kacheltje. „Plotseling zag ik een steekvlam en onmiddellijk daarna bevond ik mij in een vuurzee. Als er geen twee uitgan gen in de garage waren geweest, dan was ik levend verbrand", aldus de heer Henzen. De plaatselijke brandweer was snel ter plaatse en het vuur werd ongeveer in een half uur bedwongen. Naar de aanleiding van de brand wordt een on derzoek ingesteld. Aanvankelijk be staat het vermoeden, dat de combina tie gas, benzine (van de auto) en elek triciteit een belangrijk aandeel heeft in deze brand. KLEIN INBRAAKJE In Ederveen vond zondag j.l. een in braak je plaats bij de fam. Van de Pol aan de Hoofdweg. Bij een onderzoek bleek dat er niets werd vermist. De dader kon ongehinderd het huis bin nen komen aangezien de deur van het SCHOOLINBRAAK OPGELOST criinnvnpincvFRynRrivr Platte dak °Pen was- Waarschijnlijk SCHOONHEIDSVERZORGING heeft iemand hem doen schrikken Op donderdag 2o nov. wordt in ho- waarna hij de benen heeft genomen, tel-restaurant Vonk aan de Kerkewijk een lezing en demonstratie-avond ge houden over schoonheidsverzorging door schoonheidsspecialiste Tera Vonk. De avond is voor iedereen toeganke-j Door zich volledig in te zetten voor lijk en de toegang is geheel vrij. de oplossing van de diefstal, in de I school die ongeveer 2 maanden gele- VEENENDAALSE OLIE COMBINATIE den werd gepleegd kan de Ederveense ,4>E KOLENMAN" HIELD EXPOSITIE politie deze opsporingsaktie geheel als Iedereen was van harte welkom op geslaagd beschouwen. Enkele dagen de Edelhaardolie-expositie die werd!geleden werd namelijk de dief in ar- georganiseerd door de Veenendaalserest genomen. Het was W. die geen Oliecombinatie „De Kolenman N.V."., vaste verblijfplaats had. W. was nog Op deze expositie die woensdag 17 niet zo heel lang geleden uit de ge en donderdag 18 nov. werd gehouden vangenis ontslagen. In de korte tijd ontving het publiek voorlichting over .van 6 weken dat hij op vrije voeten alle aspecten van de olieverwarming was werden door hem 50 inbraken ge- door deskundige olie-experts en advi- pleegd. Nu hij wederom weer achter seurs. Iedere bezoeker ontving een slot en grendel zit hoeft men echter aardige attentie. i nergens meer over in te zitten. Maandag 22 november worden verkiezingen gehouden voor ambts dragers van de Ned. Herv. Kerk te Scherpenzeel. Aftredend en niet her kiesbaar (na dispensatie-aanvrage) is ouderling H. A. Helm. Het dub beltal W. Werkman Jr. en M. S. v. d. Grift zijn voorgedragen. Herkies baar M. Overvest. Tegenkandidaat E. van Ramshorst. Herkiesbaar M. van Ginkel. Tegenkandidaat W. J. de Leeuw. Herkiesbaar A. van Ga len. Tegenkandidaat G. v. d. Lage- maat. Herkiesbaar J. Bieshaar. Te genkandidaat J. v. d. Fliert. Aftredend en niet herkiesbaar is diaken G. Veenvliet. Voorgedragen is het dubbeltal G. van Veldhuizen en H. Klomp. Herkiesbaar C. H. Veenvliet. Tegenkandidaat B. W Hoijer. Herkiesbaar C. Wolswinkel. Tegenkandidaat E. Thomassen Stemmen kunnen worden uitge bracht in de consistoriekamer op bovengenoemde datum 's middags van 2.30-3.30 en 's avonds van 7.u0- 8.30 uur. Onder deze titel verscheen in „Rond de Cunerakerk", het orgaan voor Hervormd Rhenen, het volgen de artikeltje. Wij menen dat het niet overbodig is, dat een bredere kring van het hierin aan de kaak gestelde kennisneemt. „Het monument - de Cunerakerk - waar we 's zondags als gemeente plegen bijeen te komen heeft tussen 1935-1950 honderdduizenden gekost om te worden hersteld. Mogelijk worden door het aan de Markt gelegen bouwval (eens ge meentehuis) instincten geprikkeld, die in de natuur zeer nuttig zijn de zin tot afbreken. Deze instincten worden de laatste tijd echter ook uitgeleefd op wat nog lang niet aan afbraak toe is de kerk. Het is nog niet zo lang geleden, dat we de ontstellende ontdekking deden, dat er nè inbraak, vuurtje was gestookt onder de houten kap van één der torentjes. De raamopening van de tegen het koor gebouwde stookruimte zijn met planken dichtgespijkerd, omdat de jeugd niet alleen de ruitjes, maar ook de ramen gesloopt had. Zulke enormiteiten zijn echter geen dagelijks verschijnsel. Wel is dat het ingooien van ruitjes in de hoger gelegen ramen van de kerk. De oogst van deze zomer (wan neer we de schade zo eens mogen noemen) bedroeg enkele honderden guldens. En nog gaat de rage onaf gebroken voort. In enkele weken tijds zijn er al weer een tiental ge sneuveld. Natuurlijk werden de bevoegde instanties op dit onsympathieke ver schijnsel gewezen. Grote verwach tingen koesteren we van uw voort durende oplettendheid. Wilt u ook, als u 's middags of tegen de avond nog een straatje omloopt, de lieve jeugd laten merken, dat het volgens u nog te vroeg is om de kerk af te breken. De oliebollenactie voor de Herv kerk te Eist is geslaagd. Ms resul taat kon een netto opbrengst van bijna 500 gulden worden geboekt. Tijdens een drukbezochte verga dering heeft men besloten te Stap horst een rechtzinnig-Hervormde evangelisatie in het leven te roepen, die aangesloten zal blijven bij de Ned. Herv. kerk. Men streeft daar niet naar de vorming van een aparte groep, maar beoogt slechts het pre ken van een andere modaliteit. Men gaat iedere zondag een dienst hou den. „Kerknieuws" De Herv. ds. Kaastra van Ame rongen gaat maandelijks een bij eenkomst houden voor jongere ge meenteleden. Het onderwerp voor deze bijeenkomsten zal zijn „De hei lige gemeente, gemeente van zon daren", bezien vanuit de eerste brief aan de Corinthen. De eerste keer, 25 november a.s., komt aan de orde: Gemeente van Christus. Volgende onderwerpen zijn o.a.: Het Huwelijk; De Vrouw; Het Heilig Avondmaal. Aan het verslag van de interker kelijke commissie „Kerk en Recre atie" te Rhenen over het afgelopen zomerseizoen ontlenen we, een en kele uitspraak over de godsdienst oefeningen op de camping „De Thymse Berg". De diensten, die werden geleid door particulieren en predikanten uit Veenendaal en Rhenen werden bezocht door gemiddeld 55 personen per dienst. Kampbeheerder en -be woners stellen deze tentdiensten zeer op prijs. Men wil het werk volgend jaar verder uitbouwen. De stichting „Evangelie en Indus trie" te Veenendaal belegt op woens dag 24 november a.s. een bijeen komst in de cantine van de Rit meester Sigarenfabrieken. Sprekers zijn ds. Poot van „Kerk en Wereld" te Driebergen en de heer Van Leer dam, docent van „Kerk en Wereld" over het onderwerk: „Ben ik mijns broeders hoeder?". Na de pauze is er gelegenheid tot discussie. In Amerongen heeft men een Her vormde vrouwendienst ingesteld. De opzet hiervan is zieken en eenzamen te bezoeken, het verlenen van dienstbetoon. Als resultaat hoopt men te zien: een band in de ge meente. Naast de Wereldraad van Kerken is er ook nog de Internationale Raad van Christelijke Kerken, waartoe uitsluitend Reformatorische kerken behoren. De Gereformeerde Bond in de Ned. Herv. kerk, die zich tot voor kort nauw verwant voelde aan de ICCC en onder meer deelnam in de organisatie ter be vordering van het werk van de ICCC in Nederland, heeft zich hier van losgemaakt. De reden van deze breuk schijnt te liggen in de oproep die de ICCC heeft gericht tot bijbelgetrouwe christenen om zich af te scheiden van kerken, die vrijzinnige predi kanten kennen of lid zijn van de Wereldraad van Kerken. Als de Gereformeerde Bonders aan deze oproep gehoor gaven, zouden zij de Ned. Herv, kerk moeten laten, omdat deze zowel lid van de We reldraad is als vrijzinnige prediking toelaat. „Trouw" Nog eens extra willen wij de kerkgan gers van de Chr. Ger. Bethelkerk er op attent maken dat de avonddienst van a.s. zondag, omdat ds. Langbroek om 3.00 uur eerst een kerkdienst voor gees telijk gehandicapten in Rotterdam leidt pas zal beginnen om 7.00 uur. In de vakature die is ontstaan door het vertrek van ds. P. de Jong is door de Ned. Herv. Kerkeraad een beroep uit gebracht op ds. Kleerman te Rotter dam. Dit is het derde beroep sinds het vertrek van ds. de Jong. A.s. zondag 21 november is de laatste zondag van het kerkelijk jaar. Een oud gebruik, dat in ver schillende gemeenten weer werd in gevoerd, houdt in dat zij, die in het afgelopen jaar heengingen in het bijzonder worden herdacht en in de avonddienst met name worden ge noemd. Ook bij de Ned Herv Ge meente Sola Fide zal deze gang van zaken toegepast worden. t I

De Vallei | 1965 | | pagina 15