vou%,uA°$ PAUK DE VROUW VOOR HE! VOETLICHT FA. J. TAK Sportweekend in gevaar door vroeg invallend winterweer 2,25 5,95 0,25 4,10 Valleivogels - TOV 5-2 Burgerlijke stand KERKDIENSTEN vrijdag iy november iyö5 2 *k^AATJtoH SPORTPROGRAMMA Officiële bekendmaking MARKTBERICHTEN DOVO-Rijnsb. Boys Sint Nicolaas tips DINSDAGKOOPJES ST. NIC. KOOPJES Blokken kar 1,20 GROOTSCHEEPSE WINKEHERSCTIE Popset Plastic serviesje Spellen magazijn Ai\f I- «:KN „ZINGEN IS EEN DEEL VAN MIJN LEVEN" ZEGT BEB VISSER-HENDRIKS Zang- en pianolerares te Veenendaal Ingekomen en vertrokken FA. J. TAK heeft het SINTERKLAAS geeft het Gevonden en verloren Doktoren- en Apothekersdiensten Nieuwsblad „DE VALLEI" Gezien de weersomstandigheden is het sportprogramma voor a.s. weekend in een onzeker stadium gekomen. Tot op heden zijn er nog geen afgelastingen te melden maar de toestand van de voetbalvelden in onze omgeving is van dien aard dat zulks ieder moment kan afkomen. Hopende op een verbetering van het weer en de toestand van de terreinen geven wij U hier het sport programma, waarbij maar liefst vier streekontmoetingen de aandacht vragen: Unitas-Oranje Wit. SVP-NSVS, Sportclub Rhenen-Renswoude, Kulan-DVSA Mij viel de eer te beurt gisteren avond al oog in oog te staan met Zij ne Eminentie Sint Nicolaas (voor de protestanten: de eerwaarde heer Sin terklaas). „Dat bestaat niet," hoor ik de rijpere jeugd, die mij mag lezen, al zeggen. „Volgens de televisie is tie za terdag uit Spanje afgezakt naar het noorden en zou die aankommende za terdag in Vlissingen landen." Zeer scherp gekeken, beste jongens en meisjes. Inderdaad zet de eukume- nische Spanjaard zaterdag in Vlissin gen voet aan wal, maar dat wil niet zeggen, dat ie nou al niet in ons land; is. Hij is er namelijk wel. Uit vrij betrouwbare bron vernam ik namelijk, dat Sinterklaas zich gisteren avond reeds ophield in een dorpsca feetje ergens aan De Schelde. Hij was daar min of meer ondergedoken. Aangezien Sinterklaas zich nog altijd laat uitbuiten door onder meer de Vee- nendaalse middenstand heeft de redac tie van dit blad gemeend, dat we er vlug bij moesten zijn. Deswege is een reportageploeg bestaande uit mijn per soontje, buur Bram en een gespeciali seerde puzzeltekenaar uitgezonden naar de oevers van de Schelde. Daar troffen wij gisterenavond de grijze spanjool op z'n onderduikadres. Nee, beste kinderen, Sinterklaas maakte geen stralende indruk. Hij ziet er in het rijtuig altijd zo operette-ach- tig uit in al dat rood en goud. Maar gisterenavond niks van dat alles. We hadden hem bijna over de karak teristieke kop gezien. Vanzelfsprekend hadden we erop gerekend Sinterklaas niet aan de tap te treffen. Daarom vroegen we aan een klederdrachtig zeeuws boertje, waar we de oude heer konden vinden. „Dat ben ik helaas zelf," zei het boertje in gebroken, maar weliswaar goed-verstaanbaar, nederlands. Daar keken we vreemd van op en we staken niet onder stoelen of banken, dat we een andere verschijning verwacht had den. „Jazeker," zei de oude man, terwijl hij handig een klaart je hapte, „ik zal me daar met die hele toestand aan gaan zitten. Dan heb ik oeno doe-o trigo (één-twee-drie, wb) een paar honderd van die jongens van plaatselijke krant- jes op m'n dak. Dat motten ze wel voor de middenstand, zie je. Mij daarom niet gezien in dat klere-pak, als 't niet persé hoeft." Hij sloeg meteen het hele doel van onze missie in duigen. „En dan dat ge-emmer van die mid denstanders. Als ze nou weten dat ik hier zit zijn d'r over een paar minuten al hier. En dan maar vragen en narig heid spuien. Of ik vooral zelf wil kom men en niet de een of andere vergeten bisschop, die wel 'es een paar kar weitjes voor me opknapt, stuur. En of ik er voor kan zorgen dat m'n broer niet bij de middenstand van een paar stra ten verder gaat zitten beunhazen. En ga zo maar door. Aan toestanden geen gebrek. Neem nou, bijvoorbeeld, dat plaatsje midden in het land. Ach, de naam is me ontschoten. Ze hebben één kvp-er in de raad, dat weet ik wel." „Veenendaal", waagden we te zeg gen, zonder te laten merken dat we inboorlingen waren. „Juist", ze de sint. „Een aardig plaatsje. Actieve win keliers. Ieder jaar een goed onthaal. Warme stoof in 't rijtuig. Goed merk jenever. Zal ik allemaal niks van zeg gen. Maar zo gauw d'r maar een krui mel marsepein an de knikker is begin nen ze te blèren. Dan kommen d'r brieven van: Doe d'r 'es wat an, dat ze in zuid op zichzelf zijn gegaan. En: Waarom de meeste tam-tam in de Hoofdstraat? We zijn toch allemaal lid! En: kijk uit, dat ze niet ergens een andere Sinterklaas de straat opsturen. Je zou d'r moedeloos van worden. Ik ben d'r toch voor alle kinderen? Wat maakt 'et nou uit dat in de Hoofd straat een andere kleur lampjes hangt als in de Zandstraat, schrijf ik ze dan. Maar dan zeg ik weer: ze rommelen maar an. Ik ben de echte en 't zou me niet eens zo veel kunnen schelen als ik gewoon een verklede kerel was. Dan kun je tenminste nog 'es zeggen, als ze je lastig vallen met allerhande pro blemen: Daar mot je bij mij niet voor wezen, ik ben geen vakman. Genoeg. Ik duik eronder. Zaterdag moet ik een beetje knappies op de buis kommen. En doe ze daar in 't Veen de groeten. Ja, ik had jullie wel door. Een ouwe rakker als ik laat zich niet meer bij de benen nemen. Vertel ze dat thuis ook maar. Saluut. Uw verslaggever: W. Blauwkous WINKELSLUITING Burgemeester en wethouders van Rhe_ nen brengen ter openbare kennis, dat op grond van de desbetreffende bepaling in de winkelsluitingswet 1951 de winkels van maandag 29 november tot en met zater dag 4 december 1965 voor het publiek geopend mogen zijn tot 21 uur. Rhenen, 10 november 1965. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. Bosch v Rosenthal De secretaris, W. C. Pieters SCHERPENZEEL In een zeer vlug tempo werden woens dagmorgen de 1.002.000 aangevoerde eieren verhandeld. De prijzen varieerden van f 22,50 - f 24,- en die van henne-eieren van f 16,50 - f 21,- Allen per 100 stuks Op de biggenmarkt werd 201 stuks aan_ gevoerd en de prijzen per stuk waren f 56 tot f 69. Handel matig. Veenendaal is nog steeds rode lan taarndrager in haar afdeling. A.s. zon dag komt Vriendenschaar op bezoek. Dit is een hard voetbal spelende ploeg waar Veenendaal veel moeite mee zal hebben. Toch geloven wij dat de geel- blauwen hier op zijn minst een ge lijkspel uit zullen halen. DOVO lijkt zich hersteld te hebben na het zwakke begin van de compe titie. A.s. zaterdag is Rijnsburgse Boys te gast op het Sportpark. Deze ploeg behoort tot de kopgroep. Bekend is van A.S. ZATERDAG AANVANG 2.45 UUR SPORTPARK PANHUIS de Boys dat zij een technisch spelletje spelen en dit kan dan ook een goede ontmoeting worden waarbij DOVO de beide punten in huis houdt, waardoor zij aansluiting met de kopgroep krijgt. GVW gaat na het enigzins teleur stellende resultaat van j.l. zaterdag te gen Huizen op bezoek in Apeldoorn bij de club van die naam. Apeldoorn is bepaald geen klasseploeg maar ze zijn bijzonder moeilijk in eigen huis te verslaan. Indien GVW niet de fout van j.l. zaterdag maakt het midden veld prijs te geven en zich vervolgens volledig inzet zien wij ze toch met een puntje naar Veenendaal komen. V.R.C. gaat de verre reis maken naar Vriezeveen om daar DOS '37 te ont moeten .V.R.C. heeft gezien het ver dienstelijke gelijkspel tegen het sterke OWIOS j.l. zaterdag haar vertrouwen stig resultaat te behalen. KULAN-DVSA is ook een streekont- moeting waarbij Kulan zich beslist niet zal laten verrassen en twee punten bij haar totaal toevoegen. Advendo krijgt bezoek van Bunnik en zal na een week rust genoeg energie opgedaan hebben om deze met lege handen naar huis te laten gaan. DVSA (zondag) krijgt bezoek van KVVA. Over deze ploeg is niet veel bekend en wij zien DVSA dan ook een vlotte overwinning op de Amers- foorters behalen. Rhenus doet het nog steeds bijzon der goed in haar afdeling. Zondag gaat men op bezoek bij Maarssen en wij zouden ons erg in Rhenus vergissen wanneer zij niet beide puntjes mee naar Rhenen brachten. Scherpenzeel (Zondag) gaat naar Wil- nis om R.K. Stormvogels in eigen huis' beide punten afhandig te maken. UNITAS-ORANJE WIT is een van de streekontmoetingen. Beide ploegen staan niet bepaald gunstig op de rang lijst. Aan een voorspelling durven wij ons dan ook nauwelijks te wagen maar het terreinvoordeel van Unitas zou wel; eens doorslaggevend kunnen zijn. Musketiers is volledig uit de running. Na de j.l. zaterdag geleden nederlaag staat men nu 7 punten achter op kop loper NSC. Deze komt nu a.s. zaterd. g op bezoek. Het moet voor Musketiers mogelijk zijn beide punten in huis te houden en zodoende de achterstand weer enigszins te reduceren. Merino's gaat naar Breukelen om te gen CSV Vitesse in het strijdperk te treden. Dit moet voor de blauwwitten zeker een overwinning worden om mee te blijven doen om de bovenste plaats SVP-NSVS zou wel eens een belang rijke ontmoeting in deze afdeling kun nen zijn. SVP staat onderaan en NSVS niet zover daarboven. SVP is gebrand om van die onderste plaats af te komen. Een puntenverdeling zou hiervan wel eens het resultaat kunnen zijn. SPORTCLUB RHENEN-RENSWOU DE is een wedstrijd waarbij de bezet- enigzins terug gekregen en wij ver- ting van de 2e plaats op het spel staat, wachten dan ook een gunstig resul- rlllhc 7atorHaa taat in het verre Vriezeveen. PULLOVERS SLIPOVERS VESTEN met en zonder mouwen KAMERJASSEN PYAMA'S met en zonder bijpassende kamerjas TOILETTASSEN OVERHEMDEN combinaties MANCHETKNOPEN POLO PULS PULL-POLO'S Veenendaal goed van Van der Zee gaat langer mee Allebei de clubs verloren j.l. zaterdag. De Sportclub uit met 5-2 en Renswoude thuis met 0-1. Wij geven gezien het ter reinvoordeel Sportclub de meeste kans op een overwinning. Valleivogels gaat na een week rust op bezoek bij Terschuurse Boys Ter- schuurse Boys is koploper in deze af deling en wij zien niet veel perspectief voor de Valleivogels om hier een gun- Stevig beukenhouten kar met 12 fel gekleurde blokken, een pracht suprise voor uw kleuter. Extra koopje De Sint Nicolaas actie van de Amerong- se winkeliers kan met recht met „groot_ scheeps" betiteld worden Letterlijk en fi guurlijk Het grote schip is nl in natura aanwezig Op zaterdagmiddag 20 novem ber a.s. zal Sint Nicolaas vergezeld van een 5-tal pieten officieel in Amerongen worden ontvangen De sint arriveert per stoomboot. Deze stoomboot een stuk vrije tijdsbesteding van enkele inwoners heeft ook vorig jaar reeds veel bewondering geoogst. Dit jaar is de boot nog mooier en nog echter. De Sint zal te half drie op het bordes van het gemeentehuis door de burgemees ter van Amerongen, Jhr. Mr O. R. van den Bosch ontvangen worden. Daarna volgt er een tocht door het dorp. Zoveel I mogelijk straten zullen in de route wor den opgenomen Het is wel te hopen dat de boot niet op een of andere klip blijft vastzitten, want hij zal n.l zeer zwaar ge laden zijn met snoepgoed, dat door de Pie_ ten uitgestrooid wordt. BONNEN De Sinterklaasbonnen van de winkeliers zijn langzamerhand een traditie geworden Ook dit jaar zullen de deelnemende win keliers bij iedere bestede f 1,- een bon uitgeven De bonnen zijn genummerd en na afloop van de actie worden door nota ris D S Vink de prijzen uitgeloot En die prijzen zijn dit jaar niet mis. De hoofd prijs; een „Droomreis" Een reis voor 2 personen met de trein 10 dagen naar het Gardameer. Eventueel kan de tegenwaar de in contanten uitgekeerd worden Een fantastische prijs dus. De moeite waard om dit jaar veel Sinterklaasinkopen in Amerongen te doen. Voorts zijn er nog 4 kleinere prijzen, bestaande uit gouden dames of herenhor loges. De Winkeliers blazen wel in de bus dit jaar De trekking vindt plaats op de avond van 6 december in cafe Wurster. SCHATKISTEN Er is echter nog meer, n.l. de schatkis. Valleivogels en het Baarnse T.O.V. speelden zaterdagmiddag achter detenactie. Bij de 34 deelnemende winkeliers Schietbaan een matige wedstrijd waarin vooral de bezoekers tegenvielen. In kan het gebeuren dat een onbekende u feite waren de laatste twintig minuten de beste van de gehele wedstrijd, toen een sleutel aanbiedt. Met deze sleutel gaat kwam er ineens vaart in de Vogelsploeg en mede daardoor werd het nog een u naar de fa. Langelaar in de Overstraat. onverwacht grote zege voor de schietbaanbewoners. Over het geheel genomen Daar staan een aantal „schatkisten" op was deze zege wel verdiend maar de cijfers waarmede het einde kwam waren gesteld Past de sleutel op een van de drie toch wel geflatteerd. schatkisten? De inhoud is voor U. Men Ikan de sleutels komen passen: op de vol- In het eerste gedeelte van de wed- nuut kwamen de gasten echter op- gende avonden: 19, 23, 26, 29. 30 november Tweeling popjes met slaapogen en zuig flesjes, leuk verpakt in slaapzak, voor uw dochtertje een leuke verrassing. Dinsdag slechts Groot formaat servies met 6 kopjes, 'n betere uitvoering Hierbij koopt u een leuke theemuts met fris patroon voor slechts Een stevige doos met 6 verschillende spelen, een cadeau voor 't hele gezin. Koopjesprijs Alleen dinsdag 22 nov. Hoofdstr 7 - Tel. 3103 - Veenendaal niet baten, in de 35e minuut werd rechtsbinnen Van Wijk goed vryge- speeld en zijn harde schuiver beteken de 3-2. De Vogels gingen nu door en vijf minuten later wist middenvoor Root- selaar de stand op 4-2 te brengen. De gasten trachten wel de bakens te ver zetten maar de Vogelsdefensie wenste niet meer te capituleren, zodat al hun pogen vergeefs was. In de laatste mi nuut werd het zelfs nog 5-2 voor de Vogels toen Ruud Domselaar met een schitterend schot opnieuw de roos trof. Een ruime zege voor de Vogels na een stevige maar sportieve wedstrijd welke door arbiter Rebergen zeer goed werd geleid. strijd waren de Vogels wat meer in de aanval dan hun gasten welke door te ver doorgevoerd samenspel hun aan vallen steeds zagen stranden op de goed ingrijpende Vogelsdefensie. In de 17e minuut wisten de Vogels de lei ding te nemen, middenvoor Rootselaar had zich goed vrij gespeeld en gaf ver volgens Van Maanen een niet te mis sen kans (1-0). Het spel ging hierna gelijk op en hierbij kwamen de gasten in de 24e minuut op fortuinlijke wijze op gelijke hoogte toen een foutieve te rugspeelbal aan rechtsbinnen Kassius de kans gaf om te scoren (1-1), met deze stand brak ook de rust aan. Na de rust hielden beide ploegen el kaar goed in evenwicht, in de 10e mi- nieuw aan een goedkope treffer toen de Vogelsdefensie niet reageerde op een voorzet van rechts en middenvoor Dijkhuizen ongehinderd kon inkop pen (1-2). De Vogels trachtten wel de stand te wijzigen doch de verdediging der gas ten wist de zaken steeds tijdig te kla ren. In de 25e minuut wist middenvoor Rootselaar zich echter goed vrij te spe len en met een prachtig schot bracht hij de partijen op gelijke voet (2-2)* Dit doelpunt bracht bij de Vogels het nodige leven in de brouwerij en de ploeg ging massaal in de aanval. De gasten kregen het zwaar te verduren en moesten alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Het mocht echter en 1, 2 en 3 december van 8-9 uur. Een originele en spannende actie. Heeft men geen gelegenheid gehad dan kan het passen gebeuren op 6 december in cafe Wurster, tijdens de trekking. Een groot deel van de bevolking werkt om wille van het dagelijks brood. De één leert een beroep en gaat er mee met pensioen. De ander maakt van zijn of haar hobby een beroep en een gevleugeld gezegde is dan „Die heeft maar geboft" of „Die heeft het maar gemakkelijk". Veelal is niets minder waar, want juist zij, die van hun hobby een beroep hebben weten te maken, hebben zich de grootste offers getroost, oneindig veel gestudeerd en ge oefend. Veel kosten gemaakt en zijn nooit tevreden met zichzelf. Tegen woordig is een van die beroepen wel dat van het muciseren. Het is een bekend feit, dat van daag tientallen orkestjes uit de grond worden gestampt waaronder de overbekende beatgroepen. Een teken des tijds en vergankelijk als een tere bloem. Maar de muziek die altijd heeft geleefd, thans nog een grote luisterkring heeft en onver gankelijk zal blijven is die van de klassieke en de semi-klassieke mu ziek, Opera en operettezangers en -zangeressen, die thans niet meer leven, bezitten thans nog een grote naam en zullen nooit vergeten wor den. Namen die klinken als een klok prijken op de covers van kost bare grammofoonplaten en nemen een ereplaats in in diverse disco theken. Iemand, die midden in deze on vergankelijke muziek leeft is de be kende Veenendaalse Bep Visser- Hendriks. Zij is sinds een achttal jaren getrouwd met de in het Vee nendaalse muziekleven geen onbe kende Chris Visser, is 34 jaar oud en woont in de Govert Flinckstraat no. 37 te Veenendaal. Wat zij alle maal over deze muziek en vooral deze zang te vertellen heeft kan on mogelijk in het raam van deze ru briek gepast worden. Vol overgave en enthousiasme is deze hardwer kende en talentvolle zang- en pia nolerares, waarmee zij thans nog een groot deel van haar dagtaak vult. Haar relaas had ongeveer de volgende strekking. Jong geleerd „Op mijn tiende levensjaar reeds kwam ik terecht op het kinderkoor van Gijsbert van Zanten, in Vee nendaal geen onbekende. Uit die tijd dateren ook mijn eerste piano lessen op het Utrechts Conservato rium, welke opleiding ik geheel heb voltooid met als bijvak piano. En nog studeer ik regelmatig en reis eenmaal in de twee weken naar Krommenie om lessen te nemen bij de bekende zangpedagoge Gerard Meyer. Toen ik ongeveer een jaar op het Conservatorium te Utrecht was raadde de directeur mij aan zang lessen te geven aan leerlingen van de muziekschool van dit conservato rium. Dat deed ik natuurlijk graag en nu nog geef ik aan die leerlin gen les bij mij thuis. In Veendaal en omgeving Ook in Veendaal werd ik toen ac tief met het geven van pianolessen en later ook met zanglessen. In die periode leidde ik ook kinderzang- klassen van het muziekinstituut Gijsbert van Zanten te Veenendaal en te Ede. Maar daar bleef het niet bij. Heel lang heb ik de pianobege leiding verzorgt bij uitvoeringen van het Ritmeester mannenkoor en de Veenzangers. Tevens ben ik als (zang) soliste opgetreden bij de Veenzangers en de Scheepjeswol Harmonie. Hoogtepunten Daarnaast trad ik buiten Veenen daal ook veel op. Als soliste in de plaatsen als Zeist, Scheveningen, Utrecht, Amersfoort etc. Maar een heel mooi hoogtepunt voor my was wel het optreden als soliste met het Gelders Orkest in 1950 te Ede en Velp. Daar bewaar ik bijzonder aan gename herinneringen aan. Ik ben nu ongeveer acht jaar getrouwd met de voormalige voorzitter van de Veenzangers, Chris Visser. Hij was, en is nog een behoorlijke tenor al zeg ik het zelf. Ikzelf heb hem des tijds er toe gebracht zich verder in duo zang te ontwikkelen en hij gaat nu nog eenmaal per week eveneens naar de zangpedagoog Gerard Meyer te Kromenie. Met hem heb ik later diverse malen gezongen en doe dit uiteraard nu nog. Ons leven bestaat voor een groot deel uit muziek en met name de zang. In dit moeilijke vak kun je nooit te veel studeren en oefenen. Het is nooit volmaakt en tevreden zijn we dan ook niet gauw. Thans Ik heb nu een dochtertje van on geveer drie en een half jaar, dus ben ik aan huis gebonden. Zang en pianolessen geef ik nu thuis aan leerlingen, waarvan er thans nog studeren aan de muziekschool van het Utrechtse Conservatorium. Het is een vermoeiend en veeleisend be roep maar ik doe het altijd nog met het grootste plezier. Deze tak van de uitende kunst met een grote K vergt veel van een met hart en nie ren studerende leerling. Ikzelf be schouw me ondanks alles nog als een leerling, want je bent nooit uit gestudeerd. Dit zingen en spelen is rijk aan sfeer, uitbeelding en be heersing. Als ik een aria uit een opera zing of een duet met mijn man, dan moet je de gehele sfeer kennen en je geheel inleven in het verhaal van dit drama. En dit na tuurlijk ook weer in bijvoorbeeld een operette. In 1964 heb ik samen met myn man eens een leerlingenavond ge organiseerd in het OCB-gebouwtje te Veenendaal. Hier werd uitslui tend gezongen en ieder droeg zijn steentje bij om er een succes van te maken. Wij lopen nu met plannen rond om het eens wat grootser op te zetten. Een grotere zaal, meer men sen en de bedoeling is er een soort musical van te maken met bekende en beroemde melodieën. Samen met mijn man zullen we dan ook weer enkele duetten ten gehore brengen, terwijl ikzelf dan ook enkel aria's zal zingen. Wij verwachten dat dit het volgend jaar in het voorjaar zal plaats vinden en we rekenen op de volle medewerking van al mijn leer lingen. Het succes van 1964 geeft ons de stimulans er iets groots van te maken. Toekomst Gelukkig ben ik nog altijd dol enthousiast en ik geloof niet dat daar in de toekomst verandering in zal komen. Het is moeilijk om in de ze tak van de zangkunst iets te be reiken of te presteren. Tegenwoor dig gaat dat in een andere tak van deze kunst heel wat gemakkelijker, maar daar kunnen we het beter maar niet over hebben. Hiervan ho ren we dagelijks voldoende. Ik vind het machtig om dit te kunnen doen en er dagelijks helemaal „in" te zijn. Aan mijn man heb ik een grote steun in alles, want, zoals reeds is gebleken, ook hij is dol enthousiast van deze kunst." Een plakboek boordevol met fo to's en recenties onderstreept haai verhaal en wat ons betreft volgt er nog zo'n boek. Het is het waard om over geschreven te worden. Want deze kunst is niet gebonden aan een bepaalde periode maar zal altijd on vergankelijk blijven. SCHERPENZEEL Geboren: Jacob A., z.v H Mandersloot en W A Eijkelkamp; Rochus z.v A Har deman en A. J. van Bruchen; Pieter G.. z.v. J Davelaar en A de Kruif. Ondertrouwd: H Willigenburg en Cl v Ginkel; E. van Ginkel en G Blaauwen- draad; C. J van Geel en P D Methorst Gehuwd: G. J. A Berkhof en N A Steinmann; A. van Ginkel en J. G. van den Bosch; J. van Lambalgen en L. M Bakker. Overleden: Klaas van Laar, 70 j, echtg v. J Wiersma; S Veldhuizen, 86 j.f wed van Blanken. RHENEN Geboren: Désirée M A. M., d.v. W. H Arnold en G. Hendriks; Teunis, z.v. A Spies en C. H. van Dorland; Andries, z.v M van Eden en A. ter Burg; Carolina W.. d.v W C. B Oosterbeek en W J Varel; Yvonne, d.v. J. van den Berg en I. Buist; Evert G., z.v. G Opperman en C. C Bosch; Gerrit, z.v. G Leppers en A. van 't Boveneind; Catharina E. C.. d.v A van Hunnik en F M. C. van Buul; Eric, z.v J v d. Burg en R. Deijs; Gerritje, d.v. G. A van Dam en J A. Willemsen. te Wageningen: Gerardus J., z.v B H. J Vos en J. E. Exner. Ondertrouwd: J. C. Wiessenekker en G van Laar; W. Terhaar en C. Bosch; M. de Man en H. J. van den Berg; H. J M. Dor- gelo en A. de Wit; C. A. van de Geer en P Rijksen. Overleden: Dirkje Hardeman, 62 jaar, echtg. v. H. Heikamp; Mina van Verseveld 71 jaar, geh. gew m. J. H Albers; Joseph S. Groos, 72 jaar, echt. v. E. van der Poel; Petrus Dijkstra, 72 jaar, echtg. v. A. Hil- gersom. VEENENDAAL Geboren: Teunis, z.v. K. Aalbers en G. van Ginkel; Elisabeth, d.v. A. Dillen en E. van Hardeveld; Jan, z.v. J. van Geest en J Laros; Fransina Hendrika, d.v. J. Sterkenburg en G. de Rooij; Dirkje, d.v N. Minnen en H. W. Burgwal; Cornelis, z.v. C. Boers en A. Huizinga; Gerrit, z.v. E. van de Braak en G. van Diermen; Lam- bertus René Erwin, z.v. L. Mater en J. Muller; Antje Jacoba Jannetje, d.v. D. H. van der Weerdt en A. van der Meijden; Willeke, d.v. J. J Macor en A. van Eke- ris; Catharina Elisabeth Christina, d.v. A van Hunnik en F M. C. van Buul; An dries, z.v. M. van Eden en A. ter Burg; Caroline Willemina, d.v. W. C. B. Ooster. beek en W. J .Varel. Ondertrouwd: T Budding en E. Vink; J. Diepeveen en H. van de Hoef. Gehuwd: P G. Kleijnenburg en J. Aart- sen; J. H. Verboon en E. van Otterlo; H A. Schaffrath en M. M. van Eist; M. J Diepeveen en C. Fijan; W. C. H. van Dam en C. Heikamp. EDERVEEN-DE KLOMP Ondertrouwd: A. van Dijk en J. A. van der Spek; B. Schut en G Groeneveld; G Knoppert en G M. van Holland. Getrouwd: J. Threels en G. Morren. Overleden: C. van Veenendaal, 79 jaar geh. gew. met A J. Remerie; H. Nell, 67 jaar echtg. v. van Daatselaar. RHENEN Ingekomen: J. C. van Ingen geh. m. van Veenendaal van Liënden; M. W van San ten van Veenendaal; Joh. C. van Llenden van Rotterdam; G. Buis gehrm. Buiten huis van Nederhorst den Berg; H. L. Spils van Baarle_Nassau; P. J. van Dam m. gez van Kesteren; H. L. van Groningen met gez. van Amsterdam; G G Stel van Amersfoort; J. Pasveer van Middelburg; H. F. J Belmer van Curacao; A. van Dol- der van Zwitserland; E. M. Essalki van Marokko; W. Hooijer van Canada; V. Gar cia Vila van Spanje. Vertrokken: M E. de Beer naar Den Haag; G. de Kruijk, met gez. naar Ede; W. Kuper naar België. AMERONGEN Geboren: Sigurd F., z.v R W. B. H. U. von ILsemann en A. M. E. te Biezebeek; Dirkje L., d.v. W van Deelen en J. van den Bosch. Ondertrouwd: J. Roodbeen en M. J. Ul- rich. Getrouwd: O Schouten en J. M. I. Elen- baas. Ingekomen: J. J. Duitscher van Doorn; W. Geelhoed van Schiedam. Vertrokken: G. Nijburg naar Lunteren; C. van Vulpen naar Renswoude. Voor de dames Luxe dozen zeep - Eau de co logne - Parfums - Poeders, di verse merken - Toilettasjes - Spiegels - Haarborstels - enz enz. Voor de heren De gehele serie's van Tabac en Old Spice - Heren toilettassen - Haarborstels - Scheerapparaten - Nagelschaartjes - Nageltangen - Scheerspiegels enz. enz. Ass. apoth.-drogist Hoofdstraat 106 - Veenendaal Telefoon 2576 AMERONGEN Aangelopen: een bruine hond met geit halsband; Gevonden: bankbiljet van f 25 Verloren: bril; foedraal van een heren parapluie; lichtbruin gevoerde dames handschoen VEENENDAAL Gevonden Bruinachtig konijn; flacon met knoflookcapsules; brume rijwieltas- sen, inh. reclame folders; licht bruine da meshandschoen; blauwe overall met me talen duimstok en broodtrommel; gevoer. de bruine nylon want; goudkleurige slip per; groene autoped; paar rode kinder wantjes; doos margarine; buitenspiegel van een motorrijtuig; rode rechter glacé; wit gestreepte blauwe wollen shawl; bril; mapje met kinderpostzegels; bruine he renglacé; rood plastic speelgoed huifkar; hondenpenning no. 68461'1963. Verloren: Rotweiler hond; bril m. paars montuur; zilveren armband met plaatje waarop naam „Bep" 30-4-1965; doublé da meshorloge met rood_groen nylonbandje; herenportemonnee met inh w.o. pasfoto en spaarzegels; witte want; lichtblauwe shawl; zwarte damesportemonnee met inh; bruine rechter herenhandschoen; ronson aansteker; doublé herenarmbandhorloge met stukje zwarte band; lederen jack met rijbewijs in één der zakken; rode school- VEENENDAAL Oudekerk: 930 uur ds. W Glashouwer van Driebergen; 5 uur ds. A. Ter louw ('s morgens kinderoppas aan wezig). Julianakerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg, 5 uur ds. T. Langerak. Vredeskerk: 9 uur ds. A. Wisgerhof; 10.30 uur ds. A. Wisgerhof; 5 uur ds. J. Fokkema van Soest. Sionskerk: 9.30 uur ds. T. Langerak; 5 uur ds. D. van den Berg. Bejaardencentrum De Engelenburgh: 9.30 uur dr. C. Graafland. Veeneind: 3 uur ds. A. Wisgerhof. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. Breugem van Achterberg. Veeneind: donderdag 25 november 7.30 uur ds. Middelkoop van Zwolle. Ger. kerk Vaartburg: 9.30 uur ds. H. Volten van Rhenen, 5.00 uur ds. J. Ytsma. Ger. Petra kerk: 9.30 uur ds. J. Ytsma, 5.00 uur ds. H. Volten van Rhenen. Chr. Ger. Pnielkerk: 9.30 en 5.00 uur ds. J. Keuning. Chr. Ger. Bethelkerk: 9.30 en 7.00 uur ds. Langbroek. Ger. kerk geb. O.C.B.: 9.30 en 5.00 uur ds. C. S. Smeelinck te Bunschoten. Ger. Gem. in Nederland, Fluiterstraat: 9.30 en 5.00 uur ds. Mallan Ned. Herv. kerk Sola Fide: 10.00 uur dr. J. G. Thoomes, 5.30 uur ds. Bos. Ger. Gem. Syn.: 9.30 en 5.00 uur lees- dienst. Donderdag 25 november 7.30 uur ds. Wisse van Elspeet. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. N. Padt van Lunteren. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur H. Mis, 5 uur Lof. R.K. Sal va tor kerk: 8 en 10 uur H. Mis, 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligingssa menkomst, 7.30 uur Verlossingssa menkomst. Uitzending kerkdiensten naar het Ju- lianaziekenhuis: 9.30 en 5.00 uur (nog geen opgave bekend). RHENEN Ned. Herv. kerk: 10 uur ds. Kooreman (H.D.), 5 uur ds. van Lienden (jeugd dienst). Ger. kerk: 10 uur: ds. L. C. Rietveld van Arnhem, 5 uur ds. H. Groene veld. Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 en 5 uur ds. v. Estrik van Genemuiden. Ned. Prot. Bond: 7 uur n.m. ds. F. H. van Aalst van Baarn. Ger. Gem. Plantsoen: 10 en 53.0 uur leesdienst. Ger. Gem. Syn: 10 en 5.30 uur lees dienst. R.K. Ged. kerk: 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. ELST Ned. Herv. kerk: 9.30 uur ds. P. de Vries uit Driebergen, 6.00 uur ds. van de Berg uit Veenendaal (voorb. H.A.) Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst ACHTERBERG Ned. Herv. kerk: 10 en 18.30 uur: ds. Breugem. Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. G. Kaas- stra; 6.30 uur ds. N. Kooreman van Rhenen. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot Bond: 10.30 uur ds. E. W. Laman Trip van Velp (Doopdienst). OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 7.30 uur ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. erv. kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Ger. kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- genberg. EDERVEEN Ned. Herv. kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. de Bie. Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst Oud Ger. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst, dinsdag 23 november 2.30 en 7.00 uur ds. Mieras (dankdag voor het gewas). SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander (bed. en dankz. H.A.). Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. A. van de Peppel. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans, mej. dra. J. Ph. Feikema. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. P. J. Mie- tus. R. K. Kerk: 8.35 uur pater Van Lo- chem, ver. gebouw Molenweg. EDE Oud Ger. Gem. 10 en 3 uur ds. v. d. Poel VEENENDAAL: E. A. C. Reijdon, arts, Kerkewijk 40, tel. 2134 Zusters Groene Kruis Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53. telefoon 2123. RHENEN: P. Rienstra. arts. Herenstraat 63, telefoon 2577. Apotheek Deijs alleen voor spoedre- cepten. ELST, AMERONGEN. LEERSUM: Praktijken S. M. van Ommeren, A. C. Kars, W A. Ossendorp, T. C. Bakker en L. W. S. v. d. Burg: T. C. Bakker, arts te Leersum. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: dr. ter Velde, arts te Renswoude, telefoon 450. SCHERPENZEEL: H. Backer, arts, Sta tionsweg 6. Woudenberg, tel. 03498- 1330. DIERENARTSEN Voor Ederveen en Lunteren: dr. van Riessen, Dorpsstraat 18, tel. 2557 te Lunteren. tas. inh schoolboeken en handdoek; brui ne bontlaars; zwart lederen portemonnee met inh blauwe autoped met naam op voorspatbord. RHENEN Gevonden: lichtblauwe kinderwant; zak mes; herenrijwiel, merk onbekend, kleur zwart. Verloren: chroom polshorloge, merk Pa- lerma met zwart lederen bandje; blauwe kinderhandschoen; kinderjurk. Weggelopen: schotse collie, bruin met wit pl.m. 3 mnd oud, met groene hals band; zwart.witte kortharige hond (teef) met lange staart.

De Vallei | 1965 | | pagina 2