Strenge koude stagneert bouw van nieuwe raadhuis CHEVROLET Intieme sfeer op „Philadelphia"' vergadering SCHERPENZEEL Rusland en het communisme KINDERZEGELS OP AL UW POST Miserabele arbitrage velde Panters-1 (heren) Konijnententoonstelling ondervond veel belangstelling 0 P E L Panters-dames veel sterker dan Cito-2 (3-1) ARAM Nieuwsblad „DE VALLEI' dinsdag 23 november 1965 VORSTVERLET AFGELOPEN WEEK INGEGAAN Postzegels verzamelen is goed. KINDERZEGELS gebruiken is beter. Dagverblijf voor gehandicapten wel urgent, maar tehuis voor werkende geestelijk mindervalide alleenstaanden heeft voorrang Stoute kinderen Veel rumoer op teenagershow in Eltheto Gelderse Maatschappij besprak „Contracten in de landbouw" „Achter de muur" voor de C.N.V. VOLLEYBAL Onverdiende nederlaag tegen SVV-2 V.A.B. KIRPESTEIN VOLLEYBAL GOEDE START MET vallen, een hechte verdediging en INZINKING Vergissing Reserves Doorgaan Sinds het begin van de bouw van het nieuwe raadhuis op 1 april j.l. is men reeds ver gevorderd. Voor de vakanties werden de funderingen nog gestort en was het hei- en grondwerk reeds achter de rug. Het streven was er naar om nog voor de kerstdagen dit jaar de eerste verdiepingsvloer te storten. In totaal zal het nieuwe raadhuis naast de benedenverdieping drie verdiepingen krijgen. TEGENSLAGEN De grote tegenslagen die de bouw dit jaar van het weer heeft onderwon den zullen de aanvankelijke streefdata wel niet op waarheid doen berusten. De ongeveer 30 arbeiders die momen teel werkzaam zijn aan de bouw van het raadhuis zijn sinds de afgelopen week in het vorstverlet en de bouw staat op dit ogenblik volkomen stil. De plotseling ingevallen koude en de he vigheid hiervan maakte deze trieste be slissing noodzakelijk. De bekisting van de eerste verdie pingsvloer is reeds gesteld maar de temperatuur is te laag om tot storting over te gaan. Overigens zal wel getracht worden een gedeeltelijke voltooiing van deze eerste verdieping nog voor de kerstda gen te verwezenlijken. INGEBRUIKNAME De datum waarop men van het be gin af heeft gerekend dat het bouw werk voltooid zal zijn, is nog steeds juni 1967. Hierbij zullen dan uiteraard de dagen dat er niet gewerkt heeft kunnen worden bij moeten worden op geteld. Alhoewel dit bouwwerk een doorwerkproject is, kan, aangezien men nog steeds in de begin-fase van de bouw is, hieraan geen gevolg worden gegeven. BOUWWEERBERICHT Veel steun wordt tegenwoordig on dervonden van het bouwweerbericht dat worden samengesteld te De Bilt Het weer wordt door middel van dit weerbericht in fasen bekendgemaakt en verdeeld, al naar gelang de aard van het weer. Er zijn 6 fasen, waarvan de 6de fase het meest slechte weer in houdt. Iedere fase heeft een bepaalde werkvoorwaarde en door middel van het opvragen van deze fasen, kan be paald worden wat er de volgende dag gedaan kan worden. De weersomstan digheden zullen er dus toe bij moeten dragen dat geheel volgens plan ge werkt zal kunnen worden. Veenendaals nieuwe raadhuis groeit gestaag, al wordt nu de bouw door de vorst belemmmerd Op de vorige week in gebouw Eltheto belegde vergadering van Philadelphia was als spreker uitgenodigd de heer P. Roodnat, wiens onderwerp behandelde „Het recht van ons kind". Na diens toespraak was er de gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Het recht van ons kind werd door de maar is al wel zover dat hij de knopen spreker, de heer P. Roodnat, wel ge- van zijn kleding kan dicht maken, heel anders benaderd dan meestal ge- Waarom zijn wij daar minder blij mee? bruikelijk is. Spreker had voor deze De voorzitter van de afdeling Vee avond speciaal het oog op die kinde- nendaal, de heer Bulsink, dankte de ren, die naar onze maatstaven nooit spreker voor het onderwerp dat met tot grote prestatie komen. intense aandacht werd beluisterd. „Ik „Wanneer u verwacht dat wij van-'weet", zei de heer Bulsink, „dat u het avond een pleidooi zullen houden voori°P manier anders doen zou. allerlei rechten van ons kind, zult u Bij het stellen van vragen kwam de teleurgesteld worden", aldus de heer noodzaak van een dagverblijf voor hen Roodnat. „Toch willen wij spreken j die niet naar school of werkplaats kun- over het recht van ons kind, maar dan nen sterk voor het voetlicht Men mag een recht dat boven andere rechten uitgaat, of juist daarvoor de grondslag vormt. Ons kind moet het recht hebben om te zijn wat hij/zij is. Wanneer wij over deze materie han delen, weet ik dat het u pijn zal doen. Wij zullen recht voor elkaar komen te staan en diep in de ogen-- moeten zien, want het gaat om het recht van ons kind. Wie zich eenmaal voor deze kinderen ingezet heeft komt er nooit meer van los." Zeer treffend wist spreker op ge voelige wijze het standpunt van de ou ders te schetsen. Ook hun kind dat naar de BLO-school gaat zal veel moeten leren; op een school moeten boeken Ondanks het zeer slechte winterweer, zijn, veel boeken, de school met de waar plotseling ingetreden gladheid meeste boeken is de beste school, met van naakte, ondervond deze deze maatstaven is er ontzaglijk veel verenigjng van echte konijnenliefheb- in de eerste plaats niet letten op pres tatie bij beoordeling voor plaatsing op de werkplaats, maar ook aandacht heb ben voor de vorming van de pupil. Voor hen die geplaatst kunnen worden, is dagverblijf voor vorming beslist nood zakelijk. Wanneer er initiatieven worden ge nomen, geeft de overheid de grootst mogelijk medewerking. Philadelphia dreigt echter gebukt te gaan onder de vele problemen die haar aandacht vra gen, daarom is het nodig dat eerst het tehuis voor alleenstaande werkende •geestelijk gehandicapten verwezenlijkt wordt. Het beginkapitaal is er, zodat doorgewerkt kan worden. Op de vraag of men mag bidden voor onze kinderen dat zij volwaardig deel zullen kunnen nemen in kerk en maat schappij, werd geantwoord, dat voor volwaardig zijn hier geheel andere nor men gelden. Hoe groot kan de zegen zijn die van deze kinderen uitgaan voor gezin, kerk en maatschappij. Zon der deze kinderen en de lijdende mens heid zou deze wereld bikkelhard zijn. Wat anderen niet kunnen, doen zij, en brengen vaak tederheid en liefde in de hardheid van het leven. Op verzoek van de voorzitter werd deze vergade ring door de heer Roodnat met gebed gesloten. Sint zat voor de televisie, wachtend op zijn Zwarte Piet, die, zoals men weet, steeds uitkijkt of hij stoute kind'ren ziet. Sint zat starend voor het toestel in het kille blauwe licht, diepe groeven van de zorgen rimpelden zijn oud gezicht. Hij keek naar een autowrak, dat lag versplinterd op de baan door een wegpiraat gegrepen, die er was vandoor gegaan. Hij keek naar een wilde massa, opgewonden, desperaat leuzen torsend, leuzen schreeuwend en bezeten door de haat. Hij zag napalmbommen vallen op een inlands dorpje, dat I nu moest boeten omdat gister daar een troep rebellen zat. Hij zag mannen, hij zag vrouwen straf marcheren in de maat van de militaire marsen, voor de strijd met vreugd paraat. Hij keek naar geschonden graven, naar een uitgebrande kerk, naar een opgejaagde massa; hier was rassenhaat aan 't werk. En hij hoorde sprekers spreken, luide beapplaudiseerd; elke spreker had gelijk en d' andere spreker was verkeerd. Hij zag troepen paraderen met raketten, huizengroot, tanks, mortieren en kanonnen, mastodonten van de dood. Nog geen vijf en twintig jaren na de grote wereldbrand zag hij 't rossig licht der fakkels van de haat in ieder land. Hij schrok op toen er geklopt werd. „Zullen we maar gaan", vroeg Piet, die zoals men weet steeds uitkijkt of hij stoute kind'ren ziet. Stoute kind'ren" sprak Sint zuchtend, „Ach, hoe kan ik met fatsoen kinderen vermanen als ik zie wat grote mensen doen?" Jean Bard. Op een teenagershow die zaterdagavond in Eltheto werd gehouden en die werd georganiseerd door de Eerste Veenen- daalse Liften Industrie is meer herrie gemaakt dan geluisterd. Er hebben zich echter geen ongeregeldheden voorgedaan en ook werd geen schade aangericht. Een van de organisatoren zij ons, niet te begrijpen waar de jongelui nu voor ge komen jiwaren, om herrie te schoppen of om naar de muziek te luisteren. Deze laatste veronderstelling kon echter direct worden uitgesloten. Ook het slechte weer heeft op deze avond roet in het eten ge gooid. Vijf van de negen bands die op deze avond zouden spelen moesten vanwege de gladheid afzeggen. De beatgroep „The Beatboys" bleek het meeste succes te heb ben maar aangezien deze jongens reeds semi beroeps zijn werd door hen buiten mededinging meegespeeld. De uitslagen van deze wedstrijd, waarvan de goede prestaties werden opgeslikt door het ge schreeuw en gejoel luidde als volgt: 1. Gert van Ruiswijk 62,6 punten; 2. The Falling Comets 59.6 punten; 3. Nelly Ak kerman 56,3 punten. Contracten in de landbouw was het onderwerp, waarover de heer Ir. K. Donker, hoofd van de afdeling bedrijfs- service van Cebeco uit Amersfoort sprak op uitnodiging van het bestuur van de Gelderse Maatschappy van Landbouw, die donderdagavond ver gaderde in zaal Marktzicht. Na een inleidend woord door de voor zitter, de heer J. M. Houterman en het voorlezen der notulen door de secretaris, de heer J. v. d. Fliert, bracht de penning meester, de heer Werkman, verslag uit van zijn bezoek aan de kringvergadering te Barneveld. Volgens de heer Werkman bestaan er plannen bij het hoofdbestuur om diverse contributies te gaan verhogen, doch dit viel niet in goede aarde bij de aanwezigen en sommigen dreigde zelfs met het bedanken voor hun lidmaatschap. Vervolgens werd het woord gegeven aan de spreker van deze avond. Het produce, ren op contract is in de laatste jaren be langrijk toegenomen, aldus spreker. Di verse soorten van contracten besprak hij o.a. waarbij b.v. de biggen en het voer geleverd worden door zeer grote bedrijven en door de vleesverwerkende industrie worden opgezet Deze bedrijven worden gesticht omdat men lage produktiekosten Op uitnodiging van de N.C.V.B. afd. Veenendaal sprak dinsdagavond j.l. d( bekende schrijfster: mevr. Ooms-Vinckers over bovenstaand onderwerp. Deze bejaarde dame heeft als waarneemster van de „Verenigde Naties" tal van landen bezocht, o.a. verschillende malen Amerika en Canada, Australië, India, meerdere landen in Afrika, enz. Zo bezocht zij in 1956 Joegoslavië, Roemenië en Hongarije, waar zij was in Boedapest toen in oktober de opstand tegen Rusland uitbrak. Hierover handelt haar bekende boek: „Het hout is sterker dan de bijl". In 1961 kwam de wens in haar op om persoonlijk eens kennis te nemen van het gewone leven in Rusland, op het platteland. Zij kreeg haar visum en reisde via de laatste dag van haar verblijf in Polen (waar zij al meteen een tolk Rusland gearresteerd, kreeg toegewezen) naar de Russische Na de pauze was het geen vragen grens. 1 stellen, maar vertelde de schr. iets van Op boeiende en soms humoristische het communisme en het Christendom, wijze vertelde mevrouw Ooms van wat Een verbond tussen deze twee is ab- ze gezien en beleefd had. soluut onmogelijk! Het communisme Aan de grens stond een vliegtuig kent geen persoonlijke verantwoorde- klaar, maar dat was niet haar bedoe- lijkheid, het houdt geen rekening met ling, wat ze onomwonden te kennen het geweten van de mens, het eist ab- gaf. Er werd voor haar opgebeld en solute gehoorzaamheid aan de macht- na acht uur wachten, zittend aan de hebbers. Het Christendom is de eerste kant van de weg (er waren geen godsdienst die de mens losmaakt uit de wachtlokalen) kreeg ze toestemming commune en die de mens persoonlijke om met de postwagen mee te rijden verantwoording oplegt. Voor een ge- naar de dichtstbijzijnde grote stad lovig christen is in Rusland geen (acht uur rijden ver). plaats. Kerken zijn er nog maar wei- Er was maar één hoofdweg, vol kui- nig: van de 580 kerken in Moskou zijn len en gaten, waar alle andere wegen er nog maar 48 over voor een 8 mil- (zandwegen met karrespoor) op uit- joen mensen! kwamen. In de verte zag men dan de De Russisch-ortodoxe kerk moet elk dorpjes en gehuchtjes liggen: zo'n 20 jaar opnieuw een solidariteitsverkla- armelijke huisjes bij elkaar, zoals bij ring tekenen. Bij iedere dienst zijn re- ons heel vroeger in Drente. geringsmannen aanwezig en neemt Bij een benzinestation had de schrijf- men deel aan de vergadering van de ster even gelegenheid zo'n huisje van wereldraad van kerken, dan gaan de krijgt en men de regelmatige produktie in \e zien: éént k^e*ie'K"?et reffri£gS™nnen °°k de hand houdt en regelmatige kwaliteit het midden een «~te kookkachel, met De Baptisten worden helemaal ver heeft. Uitvoerig ging spreker in op het na deel voor de boer die met zo'n groot be- een oven voor het broodbakken, wat guisd: een baptist mag geen regerings- banken er omheen en langs de wanden baantje uitoefenen; in de praktijk de bedden. Het voornaamste keuken- komt dat hier op neer: men krijgt geen gerei bestond uit een grote ijzeren pot werk; alles is immers in regeringshan- drijf gaat samen werken en een contract met zinken deksel en een paar lege den. sluit. Hij wordt dan afhankelijk en zijn jamblikken. Op het platteland heerst De Evang. kerken (komt ongeveer eigen initiatief wordt gedood. Is zelfs min-het tegengestelde van welvaart; de be- overeen m. onze Lutherse kerk) moeten der geneigd zijn best te doen. Vele mest-volking is er arm. Eens per jaar wor- in eigen gebouwen vergaderen. Dat contracten hebben al aanleiding gegeven den er de jongens van 16 jaar en de betekent dan dat men buiten de stad tot misverstand, aldus besloot spreker zijn meisjes van 17 jaar gekeurd en naar in de openlucht vergadert. met aandacht gevolgde inleiding. Ondanks de barre weersomstandig heden waren de leden van de by het C.N.V. aangesloten bonden in grote ge tale opgekomen om te luisteren en te kijken naar het toneelstuk Achter de muur, opgevoerd door de toneelgroep van Draagt Elkanders Lasten uit Amersfoort. Het stuk speelde zich af in een huur kazerne in de Oostzone van Berlijn en gaf een indruk van wat er afspeelt als men wil proberen om in West-Berlijn te komen. Treffend werd door de spe lers vertolkt de angst en onrust die er heersen in een politiestaat. Het geheel stond onder leiding van de heer M. van den Brandhof en het CNV kan op een geslaagde avond terugzien. de stad vervoerd om nooit meer thuis De Rooms-Katholieke kerk is hele- te komen. In de stad krijgen ze eerst maal uitgeroeid! Er zitten duizenden een communistische opleiding, daarna en nog eens duizenden priesters in Si- wordt de 3% jaar dienstplicht ver- berië. vuld; dan worden ze getest en ergens te werk gesteld. Het leven in de stad is wel anders: daar zijn fabrieken o.a. een zuivelfa briek, waar men werkte met machines van 1898. Een hotel mag je zelf niet kiezen, maar word je toegewezen. De hotels zijn zeer luxueus, het eten eer ste klas. Zo haar reisindrukken weergevend, bracht de spr. haar gehoor in gedach ten in Moskou. Een prachtige stad als Parijs en Zürich. Hier woont en werkt de elite en wonen de machthebbers, die in Hollands geld f 100.000 per jaar verdienen. De gewone man ver dient samen met zijn vrouw (die beiden zo'n 10 uur per dag werken) f 700, Na Moskou bezocht mevr. Ooms Le- De Bijbelverspreiding is er zeer groot! Hieruit blijkt, dat in een land, waar voor het christendom geen plaats is, het christelijk geloof niet geheel is uitgeroeid. Bij een bevolking van 210 nvljoen is 5 miljoen christenen toch maar een klein kuddeke. In Siberië komen tienduizenden om, niet in hoofdzaak door ontbering, maar door hun geestelijke nood, omdat ze „ja" moeten zeggen tegen de macht hebbers en hun geweten zegt „neen"! Na haar reis door Rusland heeft me vrouw Ooms-Vinckers een boek ge schreven met als titel: „Een schorpioen voor een ei". Hieruit las zij aan het slot van de avond het laatste gedeelte. De schrijfster zegt: „Een schorpioen ningrad, maakte het binnenhalen van voor een ei, DAT is het wat de Rus- de oogst mee in de Oekraïne en werd sische macht haar kinderen geeft". Het was verleden week woensdagavond nu niet bepaald een gelukkige avond voor de heren van het eerste Pantersteam. Op De Veenendaalse Konynenfokverenlging V.K.V. heeft de afgelopen vrjjdag en zaterdag een tentoonstelling gehouden in de achterzaal van café Vonk. Deze collectie bood een overzicht aan de bezoeker van talrijke prachtige konjjnen- rassen. Uit deze rassen kwam het dwergras naar voren vooral door de kleuren. stuk gemaakt. bers toch veel belangstelling voor de „Uw kind heeft recht om te zijn wie door hen geëxposeerde rassen. De jury hij/zij is. heel persoonlijk, individueel, die voor de moeilijke taak stond uit de van ieder kind is er maar één op de ruim 250 tentoongestelde konijnen de wereld en dat kind heeft vorming en winnaars te selecteren besliste ten- begeleiding nodig om te worden wie slotte als volgt: het is." Kampioen van het geheel en de grote Spreker illustreerde de teleurstelling rassen werd een Lotharinger van de bij de ouders, als Marietje'op school nog heer G. Lodder. Kampioen bij de mid- maar geen lezen ,kan leren, maar dat denrassen werd een Thuringer, even zij door veel oefenen 30 cm hoger op eens van de heer G. Lodder. Kampioen het wandrek kan klimmen in de gym- bij de dwergrassen werd de heer J. C. nastiekzaal, vindt minder waardering. Bijl met een Isabelle. Kampioen bij de Jantje kan nog steeds niet schrijven, Vlaamse Reuzen is geworden de heer N. G. Hendriksen. Kampioen C klasse werd tenslotte de heer F. H. van Schup- pen. VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Zaterdagmiddag j.l. speelden de Pantersdames de competitiewedstrijd in de zaal aan de Tuinstraat tegen het Zeister Cito-2. Het werd een ruimschoots ver diende 31 zege. Op alle fronten speelden de Veenendaalsen beter volleybal en het ziet er naar uit dat vooral in de thuiswedstrijden dit team niet te klop pen is. Helaas moeten bjjna alle uitwedstrijden in de grote zaal van de Jaar beurs te Utrecht worden gespeeld en daar zakken de prestaties van alle Pan- tersteams hu eenmaal met stukken. Door deze overwinning blijft dit Panters-1 team ongeslagen in de eerste klas van de volleybalbond. In de eerste set werd al heel snel een grote voorsprong verkregen. Goede aan- 50-24 Ambre, die zodra de schildwacht verdwenen is nieuwsgierig het gebouw is binnengelopen, kijkt ver baasd op, als zij opeens van achter een gordijn een luide schreeuwende stem hoort. „Schaapskop!! Eendvogel!!" gilt de stem, overslaand van woede, „heb ik je niet gelast mij onder geen be ding te storen!! Dat komt als een sluipmoordenaar bin nenglippen, juist als de barbier het mes op m'n keel Mtir Op dat moment wordt het gordijn opengerukt en stormt de schildwacht, zijn gezicht druipend van wit zeepsop, de gang op, achtervolgd door de dikke senator, die woedend met een handdoek zwaait en een stortvloed van verwensingen uitbraakt. „Hij had me van schrik de strot wel kunnen afsnijden, die barbier!!" gilt de dikkerd woedend „Naar de ga_ leien ga je. jij zoon van een muilezel!! Ik zal Plotseling verstomt zijn geschreeuw en staat hij ver bluft stil, als hij Ambre in het oog krijgt. „Ohehik wist niet, dat ik zulk lieftallig be zoek had", stottert de dikkerd, snel de zeep van zijn dikke wangen poetsend. „Excuseer mijn vreemd uiterlijk, lief kindeen klein incidentkom verder en vertel me, waaraan ik je komst te danken heb". een hechte verdediging en save serveren waren de basis waarop zeer hecht werd voortgeborduurd en Cito kreeg geen schijn van kans om het initiatief over te nemen. De Panters kwamen zelfs voor te staan met 11-3, maar vanaf dat moment kwam de klad er in en werd het Veenendaalse team getroffen door een volslagen black_out. Hard serveren van de Cito dames werd een onoplosbaar pro bleem voor de Panters, terwijl aan het net te veel fouten werden gemaakt. Cito druk te door en kwam zo waar gelijk met 11-11 en daarna zelfs voor te staan met 1-13. De Panters kwamen nog even terug op 13-13 maar wederom hard serveren bracht de eerste set naar Cito met 15-13 (0-1). Maar deze setnederlaag bleek later een volkomen vergissing van de Veenendaal sen te zijn. In de drie volgende sets was er maar een ploeg die volleybal speelde en Cito kwam er geheel niet meer aan te pas. Voluit in de aanval met aan het hoofd de sterk spelende Wil Schoemaker sloe gen de Panters keer op keer raak. Hard serveren van Lineke van Hardeveld deed de rest en de Panters wonnen de tweede set met maar liefst 15-OU (1-1). In de der de set het zelfde spelbeeld. Cito kon geen goed meer doen en bij de Panters draaide alles voortreffelijk. Deze set bleef dan ook in Veenendaal met 15-6 2-1). Ook in de vierde set kwam er geen verandering. Zonder al te veel inspanning wonnen de (Wordt vervolgd). Panters-dames ook deze set met 15-3 en Een van de deelnemende beatgroepen in de teenagershow j.l. zaterxiagavond in gebouw Eltheto gehouden. daarmee de partij met 3_1. Weer werd er thuis heel fraai gewonnen en het lijkt er op dat in deze wedstrijden nog veel ploe gen met lege handen naar huis zullen worden gestuurd. Het tweede damesteam speelde daarvoor naar een gemakkelijke 3-0 zege op UW/ SU-3 en blijft eveneens nog ongeslagen in de derde klas van de bond. Deze klas is dan ook te zwak voor deze Panters, samenstelling en het dient er voor te zor gen ditmaal eens te promoveren wil het eens afkomen van al deze saaie en te ge makkelijke overwinningen. Het derde he_ renteam speelde later tegen de hoofdmacht van Athlon uit Utrecht en speelde de beste wedstrijd tot nu toe in de competitie. Weliswaar werd er verloren met 3-1, maar het is duidelijk dat dit team er steeds be ter inkomt en in de toekomst nog wel punten zal kunnen vergaren. Het vierde herenteam speelde maandagavond j.l. ge_ lijk met 2-2 tegen SVL-1 uit Driebergen en is nog ongeslagen. Ditmaal werd het een benauwd gelijk spel, want in de laat ste fase van de vierde set konden de pun ten nog worden gedeeld nadat de Pan- ters_4 in geslagen positie stonden. KAARTJES-AUTOMAAT BIJ DE JAPANSE SPOORWEGEN Overal ter wereld worden ter bespoedi ging van de doorstroming van het reizi gerspubliek van de spoorwegen al automa ten gebruikt, die spoorkaartjes leveren Ook de Nederlandse spoorwegen maken gebruik van, overigens zeer eenvoudige, automaten voor spoorkaartjes Maar men kan ze slechts gebruiken voor één be paalde bestemming. In Japan is thans een spoorkaartjes-automaat ontwikkeld die ook bankbiljetten van 100 yen accepteert en muntstukken van drie verschillende denominaties Wel moet ook deze auto maat van gepast geld worden voorzien Zij levert kaartjes voor tien verschil lende bestemmingen Bankpapier wordt in deze automaat op echtheid onderzocht door een apparaat dat vervalsingen kan aanwijzen. De automaat bevat 5.000 kaar tjes. die avond stond de uitwedstrijd tegen SVV-2 te Utrecht gepland. Het strijdperk was de grote zaal van de Jaarbeurs, welke vooral op deze eerste echt winterse avond koud, sfeerloos en dus zeer ongezellig was. Men toog veel te laat van start daar di verse spelers te laat aanwezig waren van wege de gladde wegen. Toen het spel ein delijk een aanvang had genomen bleek dat de scheidsrechter totaal niet berekend was voor deze taak in de eerste klas van de bond. Het technisch veel zwakkere SVV-2 greep deze gelegenheid gretig aan en kon vrijwel geen kwaad doen. De niet geheel volledige Pantersformatie kon weliswaar niet best uit de voeten in deze grote en koude hal, maar speelde technisch stukken beter dan haar tegenstander. Maar de scheidsrechter liet het spelpeil dalen tot een derde.rangs wedstrijd, hetgeen precies paste bij het spel van SVV-2. De Panters verloren uiteindelijk deze strijd met 3-1. De Panters speelden met een invaller voor Gert van de Bovenkamp die van wege de gladde wegen Utrecht niet kon bereiken, terwijl geen wisselspeler voor handen was. De Panters liepen in de eerste set maar liefst een achterstand van 11-0 op. Maar daarna raakten de botten ver warmd en ging het beter. Men kwam zelfs gelijk met SVV op 14-14 maar twee on voorzichtige aanvallen deden de laatste twee punten naar SVV gaan, zodat de Panters de eerste set verloren met 16-14 Gedurende deze set bleek reeds dat de scheidsrechter totaal niet voor zijn taak berekend was. In de tweede set gingen de partijen tot 10-10 gelijk op, zij het dan dat SVV voordeel trok uit de onkunde van de arbiter. Dit vond zijn hoogtepunt in de laatste fase van deze set toen de scheidsrechtei alles toestond. Dubbel spelen en gooibal- len vonden zelfs genade in zijn ogen. SVV finishte uiteraard het eerst en won ook deze set met 15-12. De Panters stonden met 2-0 achter en keken tegen een hopelo ze overmacht aan. In de derde set gingen de Panters moe dig door. Men was toen iets meer gewend aan de grote zaal en in de aanval kwam men tot betere prestaties. SVV werd der halve geen kans gegeven haar ontechnisch spel te spelen. De Panters wonnen deze set met 15-8 en een gelijk spel zat er dus nog in. Maar in de vierde en laatste set was het weer ge heel mis. Het werd zelfs zo erg dat de overigens altijd rustige aanvoerder Dick Bovenschen tegen de regels in bij dt scheidsrechter protesteerde tegen deze er barmelijke leiding. Maar ook dit zette wei nig zoden aan de dijk. De Panters werden wat mismoediger en gaven kennelijk de moed op. Want juist in de eindfase van deze laatste set kwam SVV weer op de reeds bekende manier aan de punten en won met 15-12 en de wedstrijd met 3-1 Een onverdiende nederlaag dus voor de Panters, die enkele dagen daarvoor zo'n vlekkeloze wedstrijd hadden gespeeld te gen het nog ongeslagen Cito-3 uit Zeist, welke werd gewonnen met 3-0. Thans ver loor het van het op een der laatste plaat sen prijkende SVV-2. Wederom heeft de grote macht van een volleybalscheidsrechter een foutieve uit werking gehad De Panters werden vooi de tweede maal in deze competitie, die nog maar net is begonnen, hiervan het slachtoffer. i

De Vallei | 1965 | | pagina 2