Van der Kolk Veenendaal N.V. KOMT U OOK? WERKSTER FEESTELIJKE OPENINGSREKLAME 0,59 0,79 1,29 GRATIS GRATIS Zelfbediening J. W. Broos Gymnastiekwedstrijden van rayon „De Gelderse Vallei" Oprichting afd. Amerongen van Ned. Ver. van Huisvrouwen „Vallei"-wedstrijd E.H.B.0 Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 23 november 1965 organiseert vanaf woensdag 24 t/m zaterdag 27 november a.s. een e.e.a. gecombineerd met een show van Fa. W. Huibers, Radio, Televisie enz. De showroom (Kerkewijk 128) is geopend op woensdag vanaf 3 uur n.m. tot 10 uur 's avonds. Overige dagen van 10 uur v.m. tot 10 uur 's avonds. ELIZABETH DITEWIG ACHTEROM" JOHANNA (Jolande) Koninging Julianaschool Ad vt* rit* reu doet verkopen Donderdag 25 nov. 9 uur zijn wij voor het publiek geopend Zie onze grote feest folder o.a. Literblik Jonkerfris APPELMOES Literblik Veluco SPERCIEBONEN Literblik schijfjes PERZIKEN UIT ONZE GROENTEN EN FRUITHOEK: Dagelijks verse aanvoer tegen de meest scherpe prijzen. Heel kg „Fyffes" BANANEN slechts MOESGOUDREINETTEN 2 kilo voor Nieuwe oogst Spaanse SINAASAPPELEN 6 voor 150 gram BOTERHAMWORST 1 Huvac ROOKWORST slechts 150 gr. De Heer CHOCOLAADJES 0,79 1 zak fijne banketbakkers KOEKJES 0,98 Bovendien bij aankoop van f 10,bood schappen een fijne PARELCANDIJ- KOEK v. Peynenburg Bij f 25,— een mooie KOP EN SCHOTEL met heerlijke chocolaadjes gevuld v/h R. KELDERMAN Valleistraat 105 Veenendaal Uitslagen Knurftavond in het Dorpshuis Prijsuitreiking visclub Ingebruikneming theorie lokaal AMERONGEN Ledenvergadering „Een School met de Bijbel" Official dealer voor Veenendaai, Khenen, Eist (U.)f Amerongen, Leersum, Maarsbergen, Renswoude, Ederveen v.- mr& FAMILIEBERICHTEN' Heden ontsliep in de zekerheid des Geloofs, zacht en kalm mijn lieve en zorgzame vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zuster en behuwdzuster echtgenote van M. A. Kersten in de ouderdom van 74 jaar. Openb. 206. M. A. Kersten J. H. Nagel G. C. Clements A. van Dijk-Nagel P. A. van Dijk M. Pelicaan-Nagel C. Pelicaan A. Nagel R. Nagel-Wobbe A. B. Kersten H. Kersten-Sloos Th. Kersten G. Kersten-van Leeuwen klein- en achterkleinkinderen Veenendaal, 21 november 1965 Emmalaan 17 De teraardebestelling zal plaats hebben donder dag 25 november 1965 om 12.30 uur op de Al gemene Begraafplaats te Veenendaal. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond na 7.30 uur. f» BRENG EEN BEZOEK AAN SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL Wij hebben voor u de grootste sortering wijnen, binnen-, en buitenL gedistilleerd Groenelaan 23 (achterom) Telet 3434 VeenendaaL God heeft ons verblijd met de geboorte van een dochtertje en zusje, dat wij de naam gaven. Th. B. Heij M. C. Heij- Houweling Annette Veenendaal, 22 nov. '65 Schimmelpenninckstr. 2 Tijdelijk: Prot. Chr. Streekziekenhuis, 3ennekom. Aan bovengenoemde school wordt een gevraagd Aanmelden bij de concierge, de heer A. Ditewig, J. Steenlaan 12, die eveneens alle gewenste inlichtingen verstrekt, of a. d. school Zaterdag werden de jaarlykse gymnastiekwedstrijden van het rayon „De Gel derse Vallei" gehouden en dit jaar was de organiserende vereniging „Sparta" in Veenendaal, waar op drie verschillende plaatsen de wedstrijden werden ge houden. Er waren 150 deelnemers, een aantal dat meer is dan vorig jaar. De deelnemende verenigingen waren: Sparta, Veenendaal; Longa Woudenberg; H.D.S. Leersum; ILO Ommeren en DOS Eek en Wiel. De jeugd kwam 's middags aan bod. Er werd verbeten gestreden om een zo goed mogelijke plaats in het eindklassement te verkrijgen. De wedstrijden voor dames en heren werden 's avonds gehouden. Voor de jongens en de heren bestonden de opga ven uit: paardspringen, hoge brug, hoog rek, ringen, paard.voltige en lange mat. De dames en de meisjes moesten hun krachten meten op brug met ongelijke leggers, evenwichts-balk, paardspringen en vrije oefening. Elke deelnemer(ster) moest aan ieder onderdeel meedoen, zodat er voor de afvaardiging naar een dergelij ke rayonwedstrijd heel wat van hen ver langd wordt. De algehele leiding berustte bij de heer en mevrouw Vaartjes, die bei den hun sporen op het gymnastiekgebied al wel verdiend hebben en nog steeds ver dienen. Voor de beste prestaties waren mooie individuele prijzen beschikbaar, de prijzen voor de verenigingen bestonden uit prach_ tige bekers. De secretaresse van de or ganiserende vereniging, mevrouw H. Will- van Barneveld, reikte na afloop de prijzen uit, vergezeld van een toepasselijk woord. Jongens, (verenigingen) 1. Sparta A. 186,6 pnt; 2. Dos, Eek en Wiel 176,7 pnt; 3. H.D. S., Leersum, 174,6 pnt. Persoonlijke prestaties: 1. S. Schoeman, Sparta, 48,7 pnt; 2. H. Verhoef, Sparta, 46,2 pnt; 3. C. Hasselaar, Sparta, 46 pnt. Meisjes, (verenigingen) 1. Sparta A. 140,8 pnt; 2. Sparta C. 126,7 pnt; 3. Ho Omme ren, 123 pnt. Persoonlijke prestaties: 1. Coby van de Pol. Sparta 35,5 pnt; 2. Joke Meijer en Zaterdagavond 20 november j.l. is er in het Dorpshuis een grote knurftavond gehouden. Deze avond was georgani seerd door een lid van Hemur-enge, Wim Brouwer, m.m.v. Coen Hommel. Ondanks het slechte weer, waren er ±/150 jongelui aanwezig. O.l.v. de band „Les Scrapules" van Tom Sauer werd er gedanst. Ook waren er enkele volksdansers uit Rotterdam die alle aanwezigen eni ge leuke dansen leerden. O.a. de „sir- taki". Deze dans was door de Hemur- engers reeds geleerd, zodat alle leden vlot mee konden doen. De avond was bijzonder goed geslaagd, zodat iedereen al uitziet naar de volgende. Het ligt in de bedoeling dergelijke avonden in de toekomst meer te hou den. Tenminste 2 x per jaar. Vele le zers zullen zich met verbazing afvragen wat toch eigenlijk „Knurft" betekent. Na informatie blijkt dit te zijn afge leid uit het Zeeuwse dialect en te ten deren naar het begrip sufferd. In de loop van de tijd werden er al ver schillende knurftavonden gehouden, met steeds toenemende belangstelling. Het aantal bezoekers steeg in de loop der tijd van een 10-tal, tot nu 150. Mieke Jansen, Sparta 35,3 pnt; 3. L. van Essen, Sparta 34,7 pnt. Heren, (verenigingen): 1. Longa, Wou denberg 182,7 pnt; 2. H. D. S. Leersum 121,5 pnt. Persoonlijke prestaties: 1. T. F. Koudijs, Longa 51 pnt; 2. T. A. Koudijs, Longa 46,5 pnt; 3. M. Rommers, Longa 44,3 pnt. Dames: 1. Longa, Woudenberg 129.8; 2. Sparta, Veenendaal 120,3; 3. Ilo, Ornme. ren 115,6 pnt. Persoonlijke prestaties: 1. A. Overvest, Blokhuis 35,8 pnt; 2. Hilda Stuyvenberg, Sparta 34,4; 3. G. Moesbergen, Longa 33,5 punten. Dinsdagavond, 16 november j.l., vond in hotel Buitenlust alhier de prijsuit reiking plaats van de viswedstrijden, gehouden tussen de leden van de Ame- rongse Hengelsportvereniging Het Snoekje, in het afgelopen jaar, vooral in het zomerseizoen. De prijzen vielen als volgt: le prijs, wisselbeker en medaille, D. Klomp. De ze wisselbeker werd nu voor de derde achtereenvolgende maal door de heer Klomp gewonnen en blijft nu definitief in zijn bezit. De tweede prijs werd ge wonnen door E. Beumer Jr.; de derde prijs kwam, na loting, in het bezit van de heer H. Buis en vierde prijswinnaar werd de heer S. Woesthoff. Alhoewel er in de afgelopen zomer ook nog vis werd gevangen door de heren G. van Dam; G. Beumer Sr.; E. v. d. Berg; R. van Mourik en H. Hoo- gendoorn Jr., vielen deze echter niet in de prijzen. Aan deze heren de goede raad om te trachten het volgende jaar de grootste vissen te vangen opdat dan zij ook zeker in de prijzen zullen val len. Nadat een vrij ingrijpende verbou wing had plaatsgevonden was het don derdagavond tijd om het nieuwe theo rielokaal van de autorijschool Succes van de heer P. G. Stam aan Zandvoort 7 te Amerongen onofficieel in gebruik te nemen. Onofficieel, daar de opening, welke met een feestelijk tintje gepaard ging, werd gehouden in de kring van de eigenaar, instructeurs en leerlin gen. Het lokaal van het schooltje aan het Zandvoort, voorheen in gebruik voor de theorie-avonden was wat te klein geworden terwijl ook het materiaal tel kens versjouwd moest worden. Thans ontvangen de leerlingen hun theorie lessen in een modern, en van alle ge makken voorzien gebouw, gelegen on der de woonkamer van de woning. Nadat er enige tijd ijverig door de aanwezigen was gestudeerd werd op verzoek de les onderbroken. Namens alle leerlingen bood de heer H. Slot boom de heer Stam een bloembak aan en sprak tevens de wens uit, dat de rijschool nog in lengte van dagen zou bestaan. De heer Stam, even perplex staand, diende spreker van repliek wel ke doorspekt was met humor, waar de heer Stam om bekend staat. Het ligt in de bedoeling, dat in het voorjaar een home-trainer wordt aan geschaft welke in het theorielokaal een plaats zal krijgen. Dan zal tevens een wat meer officiëler opening plaatsvin-j den. Niettemin stelde de rijschoolhou der de woorden en geschenk van de leerlingen zeer op prijs en hoopte dat( de lessen weer meer zullen bijdragen tot het verkrijgen van het voor velen zo begeerde rijbewijs. Ook Amerongen kan nu bogen op een aan alle eisen des tijds ingericht theo rielokaal welke toegankelijk is ook voor oud-leerlingen en belangstellenden. Op donderdag 18 november j.l. vond in het Dorpshuis de oprichting plaats van een afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Deze lan- delijke vereniging, waarvan Amerongen nu de 12e afdeling is binnen het ge west Utrecht, heeft tot doel de belangen van de huisvrouwen binnen haar ge bied te bevorderen door het houden van cursussen, voordrachten en excur sies, hun belangen te bepleiten b(j de overheid, zo nodig hulp verlenen, maar bovenal het stimuleren van gezellig contact tussen de leden onderling door het houden van koffie-uurtjes enz. Mevrouw J. A. van den Bosch-Feith, die in Amerongen de eerste stoot tot deze oprichting gaf en thans ere-pre- sidente van de Amerongse afdeling is, zei in haar openingswoord bijzonder dankbaar te zijn dat dit plan in Ame rongen met zo'n groot enthousiasme ontvangen is. Een maand geleden moest men nog beginnen met de werkzaamheden en nu reeds kan de eerste vergadering ge houden worden. Een 100-tal dames woonden de vergadering bij en 76 ga ven zich in de pauze als lid op. Overigens werd de avond verzorgd door het Hoofdbestuur te 's-Graven- hage, waarvan Mevrouw Laan als ver tegenwoordigster het woord voerde. Zij gaf een boeiend verslag van de werk zaamheden en het doel der vereniging en 'ging vervolgens over tot de instal latie van het voorlopig bestuur der plaatselijke afdeling. De volgende dames zullen voorlopig als bestuurslid optre den: Mevr. E. R. de Lange-Hartog, presidente Mevr. J. J. van de Pol-van de Kop, vice-presidente. Mej. C. A. Ploeg, le secretaresse. Mevr. L. O. A. Calame-Palm, 2e sec retaresse. Mevr. P. A. van de Pol-Verburgh, le penningmeesteresse. Mevr. J. W. van Tuil-Heij, 2e penning meesteresse. Onder het overhandigen van de voor zittershamer aan Mevr. de Lange wens te zij de Amerongse afdeling veel succes. Van het gewestelijk bestuur, Na afloop van de Vallei EHBO- wedstryden reikte burgemeester jhr. mr. O. R. van den Bosch de prijzen uit. Op de bovenste trede van een keukentrapje staat de heer Van Dam. Zojuist heeft h\j een kram in de muur geslagen om een schilderij op te hangen. Hij verzoekt zijn vrouw het schilderij even aan te geven. Deze neemt het schilde rij en plaatst haar voet op de 2e trede. Plotseling schiet het scharnier van het steunbalkje los waardoor het trapje openklapt en beide neerstorten. Mevr. Van Dam komt met haar been tussen de 2e en 3e trede terecht waardoor zij een gecompliceerde beenbreuk oploopt. De heer Van Dam staat versuft en met bebloed hoofd weer op. Een grote hoofdwond van de val overgehouden. Hü herinnert zich niets van het ongeval. HU snelt naar de buren om hulp voor zijn vrouw. Gelukkig is daar juist een bestuursvergadering van de EHBO afd. De EHBO'ers willen hem helpen, doch hij weigert, eerst zijn vrouw. TREKKINGSLIJST V.K.V. Prijzen zijn gevallen op de volgende nummers: 3685, 817, 218, 3511, 237, 880, 3928, 1328, 1055, 1176, 3571, 1092, 671, 3657, 396, 3148, 2927, 1546, 2278, 374, 2880. Prijzen kunnen worden afgehaald tot 15 december bij E. van Manen, Dah- •«straat 571, Veenendaal. HEMUR-ENGE NIEUWS Vrijdag 26 november a.s. wordt er voor het eerst binnen getraind in het Dorpshuis. Aanvang 7.00 uur. Alle le den worden verwacht. Dit was de opgave voor deze „Vallei" wedstrijd, georganiseerd door de EHBO afd. Amerongen in het Vakantieoord „Ons Bliscap" a.d. Bergweg. Voor de aanvang heette de voorzitter dhr. L. D. Boelhouder alle aanwezigen harte lijk welkom in 't bijzonder de juryle den en bracht dank aan de gemeente besturen van Amerongen, Veenendaal, Rhenen en Leersum alsmede aan de direkties van het Nieuwsblad „De Val lei" en de „PAKO" te Eist voor de prachtige prijzen welke zij schonken voor deze wedstrijd. Hierna verleende hij het woord aan de heer H. Sasburg, bestuurslid van de afd. Doorn van het Ned. Rode Kruis die namens haar afscheid nam van dhr. E. Brevé die vele jaren aan deze ko- lonne was verbonden geweest. Hij dankte hem voor het vele onbaat zuchtige werk waarvoor hij steeds klaar had gestaan. Als herinnering schonk hij hem een verzilverde siga rettendoos met het Rode Kruisembleem. Dhr. Brevé dankte de heer Sasburg voor de goede woorden en zeide een prettige herinnering aan de Kolonne te zullen behouden daar men door de teamgeest onder hen zich net als een familielid gevoelde. Hij bracht nog in herinnering de winter '44-'45 in het inundatiegebied Gelderland en de Rampnacht 31 jan. '53. Hierna werd het ongeval uitgebeeld waaraan de groepen Veenendaal I en II, Amerongen en Eist hun kennis kon den beproeven. Hoewel het ongeval zeer simpel was werden er toch wel fouten gemaakt. De jury, bestaande uit Dr. P. J. O. Bijsterveld en dhr. A. Hars kamp uit Doorn beoordeelde het ge presteerde werk. Na de algemene toelichting door dr. Bijsterveld werd door Burg. Mr. O. R. v. d. Bosch uit Amerongen na een toe passelijke speech de prijzen uitgereikt. De uitslag was als volgt: Amerongen met 20- punten de le prijs waardoor zij definitief bezitster werd van de „Vallei" wisselbeker. De ploeg bestond uit de dames v. Ingen-Kortlang en de Kievit-Boelhouder en dhr. P. A. v. d. Geer als leider. Veenendaal II wérd met 195 punten 2e en Veenendaal I met 165 punten 3e terwijl Eist met 106 punten 4e werd. De leidersprijzen gin gen naar Veenendaal II met 54 pnt. le prijs; Amerongen met 48 pnt. de 2e; Veenendaal I won de 3e met 44 pnt. en Eist ontving de 4e prijs. Na afloop dankte de voorzitter de jury, slachtoffers en schminker en allen die hun medewerking hadden gegeven tot het welslagen van deze wedstrijd. Ondanks de gladde wegen overal viel de belangstelling stellig niet tegen. DE STRIJD BIJ PLEI ME - Een beeld van de stryd in Zuidvietnam: een gewond lid van de Medische Troepen helpt een gewonde strijdmakker terwijl zij met nog een aantal lotgenoten wachten op de heli copters, die hen uit het strijdgebied bij PLEI ME zullen evacueren. waarvan het secretariaat gevestigd is te Amersfoort, W. de Zwijgerlaan 5, waren aanwezig, de presidente Mevr. Colebrander en mevr. Uffelie. Vervolgens werd het woord gevoeré door mevr. Colebrander, verscheidene vertegenwoordigsters van de afdelingen Doorn, Driebergen, Veenendaal en Rhe nen en de presidente van de Ned. Chr Vrouwenbond, Mej. Gouma. De geluk wensen gingen vergezeld van mooie er< nuttige geschenken voor de vereniging o.a. een voorzittershamer. Voor de maand december staar reeds de volgende activiteiten op hei programma 1. -december slagersdemonstratie om half drie en half acht in Buiten- lust. 14. december koffieochtend. 22. december Kerstavond in het Dorps huis. De leden zullen hierover nader be richt ontvangen. Mevrouw de Lange sloot de avond met het verzoek de bijeenkomsten trouw te bezoeken en zoveel mogelijk nieuwe leden te werven. Nieuwe leden kunnen zich altijd aanmelden bij een der bestuursleden. 1-7, waarna hy voorging in gebed. In z(jr welkomstwoord belichtte hij de taak van het Christ. Onderwijs n.l. onze kinderen het vertrouwen op God niet te doen ver geten. Dit is naast de taak der ouders ook dit van de Christ. School. Na de notulen bracht de secretaris dhr. E. Brevé zijn jaarverslag. Hierin werd gememoreerd o.a de wisseling van het onderwijzend per soneel, de trage vooruitgang in de school- bouwplannen, de schoolartsendienst en he< schoolsparen en de opgerichte nieuwe U.L.O—school. Al met al was dit verslag in dankbare toon opgesteld. Ook het leden tal was stijgende. Het jaarverslag van de pennm. de heer Chr. Brinkman was even eens optimistisch en sloot met een batig saldo. Daar de voorzitter wegens ambtsza ken elders aanwezig moest zijn, werd dr vergadering door de voorz. Ds. G. Kaas- tra verder gepresideerd. De aftredende bestuursleden Ds. G Kaastra en C. de Haas werden beiden her. kozen. De heren J. Eimers, niet herkies baar en Chr. Brinkman, die wegens druk ke werkzaamheden moest bedanken wer den opgevolgd door de heren G. Wynie en Th. v. Blitterswijk. Na de bestuursverkiezing brachten dt beiden hoofden verslag uit over hun scho len. De heer D. D. Borst over de lager- school en de heer A. N. Maris betreffen, de de Chr. U.L.O. De rondvraag werd nog benut tot hei stellen van enige vragen die tot alle te vredenheid werden beantwoord. Ds. Kaas tra sloot hierna met een dankwoord er Donderdag 18 nov. j.l. hield deze vere- gebed deze geanimeerde vergadering, ninging haar 57e Algem Ledenvergadering Tot ^slmt vertoonde de heer D. D in „Kerkheem aan de Nederstraat. Na bet zingen van Psalm 118 vers 7 opende de Borst n°S een film van Bert Haanstra ge- voorzitter Ds. L. Zwaan de vergadering titeld: „De Lage Landen bij de Zee", die met het lezen uit Gods Woord Psalm 78 - met aandacht werd gevolgd.

De Vallei | 1965 | | pagina 5