MP* spaaraktie GEEF EEN CAMERA!! HENNY JANSEN FA. J. TAK Panters dames en heren kunnen winst boeken Woningbouwvereniging Amerongen hield algemene ledenvergadering Onderwijzers en leerlingen verzorgden feestprogramma voor jubilerende hoofdonderwijzer Burgerlijke stand KERKDIENSTKIN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 26 november 1965 Tips voor Sint Nicolaas Geef iets waardevols Drogisterij en Fotohandel Officiële bekendmaking St. Nicolaas komt bij Ritmeester Afd. Veenendaal P.v.d.A» hield j aar ver gader ing Schatkisten-nieuws DE RAIFFEISENBANK Alle bankzaken en assurantiën Ingekomen en vertrokken MARKTBERICHTEN Gevonden en verloren Doktoren- en Apothekersdiensten De gemeenteraad heeft zich de vo rige week in acht uur tijds door de be groting heengekauwd. Letterlijk en fi guurlijk. Het opstellen van het gemeen telijke boodschappenboekje werd een poosje gestopt voor het voederen van de edelachtbaren. In De Vallei van af gelopen vrijdag hebben we ze „uitge tekend" zien zitten, zoals ze dat vroe ger hier noemden. De fractievoorzitter van de meest- rechtshoudende partij - er wordt hem juist een wegspoelertje ingegoten een beetje onthutst Waarschijnlijk vanwege het onverwachtse vuur van de foto graaf. Aan de college-dis schijnen ze niet om het geschutter van de cameraman te malen. Deze heren deert het niet, dat duuzenden Vallei-lezers hun straks de prak van het bord afkijken. Daar zijn ze aan gewend. Een autoriteit wordt nu eenmaal veel gefotografeerd en dan behoor je zo langzamerhand tot de geoefenden. Zo van „nou, niet op kijken, maar gewoon doen. Dooreten en net doen of d'r niks aan de hand is". Jammer eigenlijk, dat we maar een gedeelte van ons hoogste plaatselijke bestuur konden zien consumeren. Een algemene beschouwing van de com plete groep was bepaald aardiger ge weest Ik zie mensen nou eenmaal lie ver samen eten dan vechten. Hoewel, gevochten is er ook in des plaats tijdelijke vergaderzaal niet Of het mochten de strijdlustige woorden van de voorzitter geweest zijn. Die draaide er in zijn toespraak niet om heen. Hij verkeerde bij wijze van spre ken in alle staten van oorlog en beleg. Iedereen, die onze bedrijvige ge meente ziet als een nestoord voor nog meer industrie en handel en die niet navenant met duiten over de brug komt, moest dan maar 'es opkomen. Voor geklets kopen we niks, meende onze burgemeester, die het weliswaar in zeer parlementaire taal over de wel gevoede raadsleden heendaverde. Jammer alleen, dat het zo'n ongelijke strijd is. Je zou het kunnen verge lijken met een sergeant-majoor en tien soldaten, die een staatsgreep gaan uit voeren. Alhoewel het dapper is van zo'n handjevol om alleen de moed maar te hebben. Maar ik blijf het toch als een op boksen tegen de bierkaai zien, ook al sla je de hogere organen nog zo om de Haagse en de Utrechtse oren met feiten. En ik meende dan ook uit het ver slag bij verschillende raadsleden een beetje Veense handigheid - of zakelijk heid, hoe je het maar noemen wilt - te zien ontwaken. In de geest van: je kunt nou wel zeggen, dat we èn een zwembad èn een waterfilter en weet ik wat nog meer nodig hebben om te leven, maar je kunt toch beter pro beren om de meest gewenste vogel in de kooi te krijgen dan één van de tweede keus en de rest nog te zien vliegen. Maar 't is goed, dat die verschillende inzichten d'r zijn. Het één helpt het ander verder. Laten we 't beste d'r maar van hopen. Wout Blauwkous P.S. Ik heb in de reportage van m'n ontmoeting met Sint Nicolaas niet gesproken van een protestantse uit gave van de Sint. Ik had hem alleen uit protestants oogpunt gerekend een andere aanspraak toegedacht. Dit even naar aanleiding van het feit, dat Bram ertegen in het geweer kwam - en misschien nog meer men sen dezelfde gedachte toegedaan wa ren. Intussen zal op dit punt de ver schijning van de vrijgevige Klaas op de achterpagina van een kerkblad, waarin voor Sinten normaal geen ruimte wordt gereserveerd, verhelde rend hebben gewerkt. Wout OVERHEMDEN Wit Bel-O-Fast, 5 mouw lengten, f 10,90 - f 24,50 OVERHEMDEN Tricot Nylon, Uni ruitjes, streepjes, f 12,90 - f 24,50 KAMERJASSEN f 19,75 - f 49,75 PYAMA'S f 9,90 - f 36,50, ook met bijpassende kamerjas ZELFBINDERS DASSENHANGERS TOILET TASSEN OVERH. TASSEN MANCHETKNOPEN RIEMEN Warme BONTMUTSEN HANDSCHOENEN SJAALS Een grote sortering goedkope camera's reeds vanaf f 16, Flitsers - viewers - diaraampjes - diadozen Diverse geschenk verpakkingen ZIE ONZE ETALAGE Zandstraat 7 - Veenendaal Sportprogramma: GEZIEN DE WEERSOMSTAN DIGHEDEN WAARSCHIJNLIJK OOK DIT WEEKEND GEEN VOETBAL Door de ingevallen dooi zal waar schijnlijk het uitgestelde program ma ook deze week niet afgewerkt kunnen worden. Tot op heden zijn er nog geen afgelastingen bekend. Voor wat betreft het K.N.V.B.-voetbal zal de beslissing waarschijnlijk aan de plaatselijke consul worden overgelaten. Alleen voor DOVO is er enig perspec tief aangezien de grasmat van het Sportpark in uitstekende conditie is. Voor de prognose verwijzen wij U naar de courant van vorige week. Onder staand geven wij U volledigheidshalve nog het programma: Veenendaal-Vriendenschaar DOVO-Rijnsburgse Boys Apeldoorn-GWV DOS 37-VRC DVS A(zondag) -KV VA Maarssen-Rhenus R.K. Stormvogels-Sch'zeel (Zondag) Unitas-Oranje Wit Musketiers-NSC CSV Vitesse-Merino's SVP-NSVS Sportclub Rhenen-Renswoude Terschuurse Boys-Valleivogels Gemeente Rhenen OPGERUIMD STAAT NETJES Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat zij op maandag 29, dinsdag 30 no vember en woensdag 1 december 1965 op de normale tijden waarop de reini gingsdienst het huisvuil ophaalt, achter de roltrommelauto een extra wagen zullen laten rijden, waarmee grof tuin en huishoudafval kan worden meege geven, dat men normaal verplicht is zelf naar de vuilnisbelt te brengen, mits dit bij de vuilnisemmers wordt klaargezet. Zij doen een beroep op de ingezete nen van deze extra gelegenheid voor al gebruik te maken, in de hoop dat daarmee wordt bereikt, dat er geen vuil meer wordt gestort langs de openbare wegen en op andere van de weg af zichtbare plaatsen. Rhenen, 23 november 1965. Burgemeester en wethouders van Rhenen. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. De secretaris, W. C. Pieters. VOLLEYBAL Dames in uit- en heren in thuiswedstrijden Gedurende dit weekend kunnen er door de Panterteams diverse winstpunten in de wacht worden gesleept. De dames van het eerste team gaan vanavond naar de Jaarbeurs te Utrecht waar zij Salvo-1 uit Bilthoven ont moeten. In deze grote zaal zal het wel weer moeilijk worden, maar ditmaal gaan de beide punten mee naar Veenendaal. Salvo is nooit een imponerende ploeg geweest dus zullen de Veenendaalsen deze strijd in hun voordeel om moeten zetten wil het de leidende positie handhaven. We zien derhalve de eerste volle winst in de Jaarbeurs voor dit damesteam. De heren van de Panters spelen morgen in eigen huis in de zaal aan de Tuinstraat. Panters-1 start om drie uur tegen het Utrechtse USS. Dit studententeam heeft elk jaar een onberekenbare factor n.l. men weet vooraf nooit welke spelers nog deel uitmaken van dit team. Dit seizoen hebben zij er nog niet veel van terecht gebracht en staan vrij wel onderaan de ranglijst in deze eerste klas. We verwachten dan ook een ruime en ge makkelijke zege van Panters-1. Om vier uur speelt vervolgens Panters-2 tegen het Woer- dense Valbovol-3. Deze wedstrijd zal de Vee- nendalers veel meer moeite kosten om er punten uit te slepen. Maar gezien de kwali teit van de laatste wedstrijden kunnen we Feest voor ruim 500 kinderen Op maandagmiddag 29 november a.s. is het groot feest voor de kinderen van het Ritmees ter-personeel. In het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan worden namelijk 2 voorstellin gen gegeven, waarbij ook St. Nicolaas op be zoek komt. Om vier uur begint het feest voor de klein tjes van 4 t/m 7 jaar, met een poppenkast voorstelling en daarna waarschijnlijk het be zoek van de Goedheiligman. De grote kin deren (van 8 t/m 12 jaar) komen om kwart over zes aan de beurt. Voor hen treedt op Tijl Uilenspiegel in hoogst eigen persoon. Veenendaal goed van Van der Zee gaat langer mee DS. P. J. DE BRUIN 45 JAAR PREDIKANT 24 jaar in Veenendaal Zondag 21 november is het 45 jaar geleden dat ds. P. J. de Bruin uit Apeldoorn werd bevestigd als predikant in de Christelijk Ge reformeerde Kerken in Nederland. Ds. de Bruin werd 5 februari 1897 uit een predi kantsgezin te Apeldoorn geboren. Hij bezocht eerst het gymnasium aan de Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage en studeerde daarna aan de Theologische Hoge school te Apeldoorn, waar hij op 4 juli 1920 zijn kandidaatsexamen aflegde. Na zijn be roepbaarverklaring werd hij op 21 november van datzelfde jaar door zijn vader bevestigd als predikant van de Chr. Ger. kerk te Bun schoten. Op 4 maart verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Veenendaal van waar hij in 1947 naar Boskoop vertrok. Ver leden jaar werd hem op bijna 67-jarige leef tijd emeritaat verleend. In Veenendaal was ds. De Bruin ongeveer negentien jaar voor zitter van de Anti-Revolutionaire kiesvereni ging en verder bekleedde hij functies in tal van landelijke kerkelijke organen. Verschillende artikelen verschenen van zijn hand en in zijn jonge jaren vervulde ds. De Bruin tal van spreekbeurten voor de anti revolutionaire partij, voor het C.N.V. en het christelijk onderwijs. LEDENVERGADERING GROENE KRUIS Op woensdag 15 december wordt in het gebouw voor Gezondheidszorg de algemene ledenvergadering van het Groene Kruis ge houden. Op de agenda komt maar één punt voor, nl. vaststelling contributie over 1966. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze geen verhoging inhoudt, maar blijft bepaald op 12,per jaar. minstens een gelijk spel voorspellen al zal er door de Veenendalers zeer hard moeten wor den gewerkt met het accent op de aanval. Panters-4 speelt na deze wedstrijd om onge veer vijf uur tegen SSVU-2 uit Utrecht. Dit zijn ongetwijfeld twee winstpunten voor de gastheren. Het derde herenteam krijgt het hedenavond reeds zeer zwaar te verduren in de Utrechtse Jaarbeurs. Zij spelen daar dan na het eerste damesteam tegen Boni-1. Dit zal een te zware opgave zijn voor de nog jonge Panters. Boni staat hoog genoteerd en gooit hoge ogen naar de titel. Het tweede damesteam is gisteren avond naar Utrecht geweest om strijd te le veren tegen de gemeenteambtenaressen VKS- 1. De uitslage hiervan, was ons bij het ter perse gaan nog niat bekend. Jeugdvereniging „De Doortrekkers" organiseert grootse boerenbruiloft Het bestuur van de jeugdvereniging ,.De Doortrekkers" heeft i.pl.v. een gewone Sin terklaasavond, een bonte feestavond georga niseerd op zaterdag 27 november. Het zal een grootse feestavond worden, waarin „Sientjie van de Barg en Klaos Veurthuuzen" als bruidspaar zullen fungeren. Het bestuur, dat uit zeer jeugdige jongens en meisjes bestaat, heeft zich kosten noch moeiten gespaard om dit originele idee zo goed mogelijk uit te werken. Nadat het bruidspaar binnen gehaald is, zal het huwelijk door Sint Nicolaas voltrok ken worden. De avond zal gevuld worden met pittige dansmuziek afgewisseld met humoristische sketches. Ook de leuze van „AGGE MOAR LEUT HEI" zal deze avond met grote bedoelingen worden toegepast. De organisatoren hopen op deze avond vele jongelui in de leeftijd van 1518 jaar, gewapend met een grote dosis feesthumeur in het Aquarium aan de Nieuweweg (naast r.-k. kerk) te kunnen begroeten. OEFENAVOND EHBO De eerstvolgende oefenavond van de E.H.B.O. afd. Veenendaal wordt gehouden op dinsdag 30 november in de zaal van de Ritmeesterkantine t.o. de Eikenlaan. Maandag 22 november hield de afdeling Veenendaal van de Partij van de Arbeid haar jaarvergade ring. Aan de orde kwamen de jaar verslagen en de bestuursverkiezing, terwijl na de pauze de voorbereidin gen voor de komende verkiezingen besproken werden. De voorzitter wees in zijn openingswoord op de groei van het ledenaantal, wat echter nog hoger zou moeten worden. De jaarverslagen van de secretaris en penningmeester werden zonder meer goedgekeurd. Daar geen tegen kandidaten waren gesteld werden alle aftre dende bestuursleden herkozen, tot lid van de kascontrolecommissie werd aangesteld de heer C. Smit. Na de pauze werd gesproken over het werk dat in de komende maanden verricht zal moe ten worden in verband met de verkiezingen en waaraan door de meeste aanwezigen steun werd toegezegd. Het bestuur ziet er als volgt uit: C. G. van Hal (Voorz.); A. J. Beckerman (secr.): G. v. Barneveld (penningm.); B. v. Remmerden (2e voorzi.); mevr. G. Koppenberg en de heren A. v. d. Weerd en A. M. Beckerman (be stuursleden). Dinsdagavond j.l. hield de woningbouwvereniging Amerongen haar alge mene vergadering. Na de opening van de vergadering door de voorzitter, de heer G. J. Buis, werd een algemene beschouwing gegeven over het afgelopen jaar. Hieruit bleek, dat het aantal leden van de vereniging weer met 2 was gestegen en gekomen op 93. In het afgelopen verenigingsjaar zijn er 10 bestuursvergaderingen geweest waarin de voornaamste punten, welke werden behandeld bestonden uit: di verse verbeteringen aan de woningen zoals aanbrengen van douches, verbe tering keukens en verbetering van ramen; het bouwen van schuurtjes en de opname van de huisvuilrechten in de weekhuur. Ook het afgelopen jaar werden weer woningwetwoningen aan de bewoners overgedragen. In totaal gingen 5 wo ningen in eigendom over. De vereni ging heeft 91 woningen in exploitatie. Met het voorstel van het bestuur, om wederom een drietal woningen in ei gendom over te dragen aan de bewo ners werd akkoord gegaan. Na de pauze, waarin een kopje kof fie werd genuttigd kwam de bestuurs verkiezing aan de orde. Beide aftredende leden, de heren A. van der Veer en C. D. van Malsen, hadden zich weer herkiesbaar gesteld. Bij acclamatie werd besloten beide he ren weer voor een jaar te benoemen, evenals het lid van de raad van Com missarissen, de heer H. Sasburg, welke eveneens weer voor het komende jaar werd benoemd. In het kader van de bouwstroomwo- ningen is het de bedoeling, dat van de 42 woningwetwoningen er 18 voor re kening van de woningbouwvereniging worden gebouwd. Dit plan, dat reeds in de gemeente raadsvergadering is behandeld, wordt ter vergadering toegelicht door de voorzitter. Met het college van burge meester en wethouders is een bespre king geweest. Hoewel de woningwet voorkeur geeft aan uitvoering van de bouw door verenigingen e.d. is het da gelijks bestuur van de gemeente zoda nig in de coördinatie met omliggende gemeenten betrokken in het uitvoeren van deze bouwstroom, dat zij het ge wenst acht een deel van het toegewe zen contingent in uitvoering te laten blijven van de gemeente. Voor het standpunt van burgemeester en wet houders heeft spreker begrip. Besloten werd dan ook de nodige grond en bouwvoorschotten te aanvaarden, de grond aan te kopen en de bouw te gun nen conform de bedragen van het plan Bouwstroom". De behoefte aaifinancieringsmid delen voor het uitvoeren van het project 6 A-huurwoningen te bou wen in Overberg maakt het o.m. nodzakelijk, dat er 49 woningen worden overgedragen door de ge meente aan de woningbouwver eniging. Voor het bouwen van de ze 6 woningen is een particuliere lening aangewend welke in 25 jaar moet worden afgelost. Door overdracht van deze 49 wonin gen en de daarbij behorende fondsen is het mogelijk in het financieringste kort te voorzien. De overdracht is reeds geregeld met het ministerie van Volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning alsmede met de gemeenteraad. De woningen zijn gelegen aan de Kon. Julianalaan, Pr. Margrietstraat, Pr. Irenelaan, Pr. Beatrixlaan, Visserweg te Eist en aan de Haaryeg te Over berg. In de algemene ledenvergadering van 22 maart j.l. is het bouwplan 6 wo ningen te Overberg aanvaard. Door de voorzitter werd medegedeeld dat de grondkosten f 3.800,per woning be dragen. Inzake de bouwkosten wordt nog nader overleg gepleegd. Voor het complex A, de 12 woningen aan de Pr. Bernhardlaan is een verbe teringsplan opgesteld, o.a. aanbrengen van douches. Deze douches zullen bo ven moeten worden aangebracht. De heer Blankestijn vindt het boven, de overloop in deze woningen wel wat klein om hier ook nog de ruimte voor een douche af te halen. De voorzitter zegt hierop, dat er geen andere moge lijkheid is, waarop het voorstel toch wordt aangenomen. Bij de rondvraag merkte de heer van de Broek op, dat nu de complexen A, B en C zijn verbeterd getracht moet worden om ook complex E te gaan verbeteren. Algemeen is het men wel met spreker en diens voorstel eens. Na deze geanimeerde vergadering dankte voorzitter Buis de Raad van Commissarissen voor haar adviezen en de heer Barink voor de vele admini stratieve werkzaamheden, welke weer zijn verricht. Gezegd kan worden, dat de woning bouwvereniging Amerongen geenszins op losse schroeven staat doch zeer goed draait. Met het beschikbare personeel worden diverse moeilijkheden opgelost. Gezegd kan worden, dat de schatkis- tenaktie, ingesteld door een groot aan tal Amerongense winkeliers, bijzonder goed loopt. Tijdens de uren, waarop de door de kopers ontvangen sleutels kunnen wor den gepast is het bijzonder druk. Hoewel er veel mensen zijn, die onverrichterzake weer huiswaarts kunnen gaan is er toch ook een ge deelte, dat een passende sleutel heeft en met een leuke verrassing weer weg gaat. Deze aktie, geheel nieuw voor Ame rongen loopt goed. Ook met de bon nen, welke de winkelier bij elke be stede gulden uitreikt is het verloop gunstig. Meegedeeld wordt nog, dat als schatkistenwinkelier nog is aangemeld de winkel van de fa. Weijman in de Molenstraat. Ook daar kan men nu dus de kans lopen een sleutel aangeboden te krijgen. De sleutels kunnen nog worden in gewisseld tegen een andere sleutel op 26 nov. van acht tot tien uur; op 29 nov. van acht tot negen uur; op 30 nov. van acht tot negen uur; op 1, 2 en 3 dec. van acht tot negen uur. Op de avond van de trekking der prijsbepalende winkeliersbonnen, op 6 dec. a.s. in café Wurster, zal eveneens de laatste mogelijkheid zijn om in het bezit hebbende sleutels alsnog te pas sen. Op donderdag 18 november j.l. werd in de Rijnchool te Eist feest gevierd, omdat het die dag 25 jaar geleden was dat de heer G. J.Hulscbos zijn werk als onderwijzer aan deze school begon. Het grootste deel van die 25 jaar was de heer Hulsebos hoofdonderwijzer van de Rijnschool. Om dit heuglijk feit te vieren verzamelden de leerkrachten en leerlingen zich in de gymnastiekzaak. Ondanks wekenlange voorbereidingen was de jubilaris onkundig gebleven van het programma, dat door de kinderen werd uitgevoerd. Een vijftiental kinderen had onder leiding van de heer Zachte het toneelstukje „Van een koning die niet lachen kon" ingestudeerd, wat met grote onbevangenheid werd opge voerd. Het applaus bleef dan ook niet uit. Mej. Uittenbroek had de tekst voor een jubi leumlied geschreven dat door alle meisjes en de jongens van de eerste klas, de heer Hulse bos werd toegezonden. O.l.v. de heer Schut werden door de jon gens in een vlot tempo enkele gymnastiek oefeningen uitgevoerd. Het programma werd afgewisseld met accordeon- en blokfluitspel door een vijftal jeugdige muzikantjes. Bij een feest hoort een tractatie en toen er een grote doos met gebakjes binnen werd gebracht. werd deze met gejuich ontvangen. Namens het personeel en de kinderen bood de heer Zachte de jubilaris een platenspeler aan, als mede een simpele steen, die de noodzaak van een centraal gelegen, nieuwe school symboli seert. De heer Zachte trachtte de 25 jaar voor de kinderen meer inhoud te geven en rekende o.a. voor dat de hoofdonderwijzer in al die jaren wel een 75.000 rekentaken zal hbeben gecorrigeerd. Belangrijker noemde hij de grote zorg, die de heer Hulsebos altijd aan de on derwijsresultaten had besteed. Deze sprak in zijn dankwoord van een onvergetelijke mid dag. Na een luidkeels gezongen „Lang zal hij leven" werd de geslaagde bijeenkomst ge sloten. „Amerongen en Omgeving" houdt i.v.m. verplaatsing van haar kantoor te Eist (Utr.) naar Irenestraat 5 (nabij de Woudweg) over het tijdvak van 29 november t/m 17 december a.s. aldaar een Gedurende deze aktie ontvangt: iedere nieuwe spaarder een premie van f 2,50 iedere 10e spaarder een premie van f 5, iedere 25e spaarder een premie van f 10, iedere 50e spaarder een GOUDEN TIENTJE of bon van dezelfde waarde, ter keuze van inlegger. (e.e.a. bij een minimum inleg van f 10.—, terwijl aan dezelfde spaarder slechts éénmaal een premie kan worden uitgekeerd) Kantooruren Eist (Utr.), Irenestraat 5: elke maandag, woensdag en vrijdag, telkens n.m. van 2.00-4.30 uur. VEENENDAAL Geboren: Willem, z.v. W. Geurtsen en E van Eden; Grada, d.v. J. Brands en W. J Koopman; Jacoba Hendrika, d.v. R. S. Slok en A. van Kruistum; Jan Willem, z.v. C. van Duin en A. J. Goudriaan; Jan, z.v. B. J. Dibbet en P. C. Middelman; Janette, d.v. J. Hulstein en J. van Manen; Margrie tje, d.v. J. Sukkel en W. Veenbrink; Aart, z.\» G. van Dijkhuizen en G. C. Bos; Mijn tje Petronella, d.v. G. van Dijkhuizen en G. C. Bos; Gerrit, z.v. P. van Soest en P. H. Kluth; Catharina Elisabeth Christina, d.v. A. van Hunnik en F. M. C. van Buul (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: T. Bos en E. A. W. van Wijk; H. van Leeuwen en S. Reininga; A. Robbertsen en J. B. Schuurmans; J. C. v. d. Perk en H. M. A. Peters. Gehuwd: W. Mak en J. van Donkelaar; C. Dekker en H. van Dijk; A. Oudhuizen en G. Budding; G. van de Braak en G. v. Leeuwen; R. D. Wolterbeek en D. van Ginkel. RENSWOUDE Geboren: Hendrik, z.v. C. Lagerweij en J. van de Fliert. RHENEN Geboren: Everdina G., d.v. G. Jansen en E. Onderstal; Adrianus, z.v. N. van Viegen en W. H. Aarden; Martina J. A., d.v. N. J. van Lexmond en A. M. M. de Boer; Johanna, d.v. J. A. Hensen en J. Hovestad; Maria C., d.v. C. Drost en F. H. Spies. te Wageningen: Willem J. C., z.v. M. W. v. Santen en A. W. J. Otte. Ondertrouwd: D. Mager en H. A. Meij- ler; J. van Druten en W. Haisch; A. van Barneveld en C. M. Wiegers. Gehuwd: A. D. Onink en J. W. G. Bor; J. Kaspers en J. M. van Leth. Overleden: J. van Boeijen, 64 jaar, echtg. van A. E. de Jong; A. J. van Heeckeren, 76 jaar, echtg. van A. te Velthuis. AMERONGEN Geboren: Wilhelmina B. M., d.v. A. A. Vellekoop en G. E. J. ten Pas. Ondertrouwd J. Brouwer en N. v. Vee nendaal. Getrouwd: O. Schouten en J. M. I. Elen- baas. RENSWOUDE Geboren: Albertine T., d.v. A. G. Veld huizen en A. van Dommelen. EDERVEEN Geboren: Gerard, z.v. T. Lief ting en M. van de Vliert. Getrouwd: B. Schut en G. Groeneveld; A. van Dijk en J. A. van der Spek. Overleden: R. van Beek, 86 jaar, geh. gew. met E. Vlastuin. FA. J. TAK heeft het SINTERKLAAS geeft het Voor de dames Luxe dozen zeep - Eau de co logne - Parfums - Poeders, di verse merken - Toilettasjes - Spiegels - Haarborstels - enz enz. Voor de heren De gehele serle's van Tabac en Old Spice - Heren toilettassen - Haarborstels - Scheerapparaten - Nagelschaartjes - Nageltangen - Scheerspiegels enz. enz. Ass. apoth.-drogist Hoofdstraat 106 - Veenendaal Telefoon 2576 RHENEN Ingekomen: H. H. Zuidema van Schie dam; M. J. H. de Boer van Bussum; G. O. Nijland van Odoorn; A. E. H. M. Zajnini van Tegelen; H. M. Rhebergen van Hilver sum; J. Dijkhorst van Utrecht; H. Geiten beek g.m. Budding van Renkum; F. H. van Vredendaal met gez. van Zeist; W. E. de Waard van Amsterdam; K. F. Touber met gez. van Gouda; A. B. Zaraouali van Ma rokko; I. W. Vonk, g.m. Krijgsman met gez. van V.S.A.. Vertrokken: P. Rijksen g.m. van de Geer naar Leersum; C. G. van Doorn met gez. naar Wageningen; R. van der Velde, naar Utingeradeel. AMERONGEN Ingekomen: R. M. W. de Vries van Rot terdam; J. J. Duitscher van Doorn. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt wer den 1.002.000 eieren aangevoerd. De prijzen varieerden van f 20,- tot f 21,25 en die van henne-eieren van f 18,- tot f 20,-. Allen per 100 stuks. Op de biggenmarkt werden 220 stuks aangevoerd. De prijs per stuk varieerde van f 62,- tot f 73.-. ELST Gevonden: witte glacé handschoen; ac- tetas met boeken. Verloren: portemonnee inh. f 25,-; VW- wieldop. AMERONGEN Verloren: 2 verschillende zwarte glacé's; kinderzegelzakje m. inh. geldbedrag; groe ne step. VEENENDAAL Verloren: bruine herenportemonnee; br. suède damestas; jute boodschappentas; bankbiljet; bedrag aan geld; zwart jockey petje; beige dameshandschoen; bruine ny lon regenjas in etui; bruine portefeuille met inhoud; zilveren bedelarmband; bril met donkerrood montuur; hond zwart-br.. ras, Welsh Terrier; kinderbril donker montuur; sleutels in etui; hond grijs met zwarte vlekken en bruine herenhand schoen, rechter. Gevonden: rechter dameshandschoen rood-bruin; monty-coat grijs-bruin; ko peren leiding, ongeveer 5 meter; pantof feltje met ritsluiting; wit kinderschoen tje; kist manderijnen; groene^zijden sjaal; blauwe want, rechter; paar bruine heren handschoenen; bruine handschoen; rechter want, suède met gebreide manchet; dou ble schakelarmband; double ringetje met rood steentje; bruine dameshandschoenen; rijwielsleutel; groene kinderbroek; 2 sleu tels aan ring „Wally"; boodschappentas, gevlochte riet; paar grijze herenhand schoenen; paar glacé's; twee sleutels aan ringetje; kleine passerdoos. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. Joh. van de Bank van Wilnis; 5.00 uur ds. J. M. Boogaard van Ernst. Julianakerk: 9.30 uur ds. Joh. Verwe- lius van Waddinxveen; 5.00 uur ds. A. Vroegindeweij (H.D.). Vredeskerk: 9.00 uur ds. D. van den Berg; 10.30 uur ds. D. van den Berg; 5.00 uur dr. C. Graafland (H.D.). Sionskerk: 9.30 uur ds. B. Eijsenga van Leusden; 5.00 uur ds. J. Smit van Putten. Bejaardencentrum De Engelenburgh: 9.30 uur ds. A. Vroegindeweij. Veeneind: 3.00 uur dhr. J. M. Meijer. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Veeneind: woensdag 1 december: 7.30 uur de heer de Redelijkheid van Ouderkerk aan de IJssel. Ger. Kerk Vaartbrug: 9.30 uur ds. J. Ytsma; 5.00 uur ds. J. Overduin. Ger. Petrakerk: 9.30 uur ds. J. Over duin; 5.00 uur ds. J. Ytsma; zater dag 27 nov. 7.30 uur avondstilte. Chr. Ger. Pnielkerk: 9.30 en 5.00 uur ds. J. Keuning. Chr. Ger. Bethelkerk: 9.30 en 5.00 uur ds. Langbroek. Ger. Kerk O.C.B.: 9.30 en 5.00 uur ds. Wielenga. Ger. Gem. in Nederland, Fluiterstraat: 9.30 en 5.00 uur ds. Mallan. Ned. Herv .Kerk Sola Fide: 10 uur ds. Tigchelaar; 5.30 uur ds. Vijzelaar. Ger. Gem. Syn.: 9.30 en 5.00 uur lees- dienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. F. H. v. Aalst van Baarn. R.K. Willibrorduskerk: 9.00 en 11.00 u, H. Mis, 5.00 uur lof. R.K. Salvatorkerk 8.00 en 10.00 uur H. Mis; 5.00 uur lof. Leger des Heils: 10.00 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst Volle Evang. Gem. gebouw O.C.B.: woensdag 1 december 8.00 uur zen deling J. v. d. Berg. Uitzending kerkdiensten naar het Ju- lianaziekenhuis: Chr. Ger. Pnielkerk: 9.30 en 5.00 uur ds. Keuning. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. A. de Westra; 5.00 uur ds. Kooreman. Ger. Kerk: 10.00 uur ds. P. A. Bohl- meijer van Arnhem; 5.00 uur ds. H. Volten. Ned. Herv. Ger. Evang.: 10.00 uur de heer Jnasen van Andelst; 5.00 uur ds. P. de Jong van Nijkerk. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Ger. Gem. Plantsoen: 10.00 en 5.30 uur Leesdienst; dinsdag 30 november 7.30 uur ds. v. d. Woestijne van Barne veld. Ger. Gem. Syn.: 10.00 en 5.30 uur de heer de Ridder uit Elspeet R.K. Ged. Kerk: 8.00 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 5.00 uur lof. ELST Ned. HHerv. Kerk: 9.30 uur ds. A. de Zeeuw van Doorn (H.A.); 6.30 uur dhr. G. Jansen uit Andelst Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Dinsdag 30 november en vrijdag 3 december om 2.30 uur en 's avonds 7.00 uur Dankstond voor het gewas, ds. Mieras. Ger. Gem.: 10.00 en 6.00 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. Breu gem; 6.30 uur (H.D.) ds. Breugem. Ger. Gem.: 10.00 en 6.00 uur leesdienst Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. G. Kaas tra; 18.30 uur ds. G. Kaastra; Dorpshuis 10 uur Jeugdkapel. Ned. Herv. Kerk Overberg: 10 uur ds. C. van Viegen; 18.30 uur ds. C. van Viegen. Geref. Kerk: 10 uur ds. Van Enk te Veenendaal; 17 uur ds. van Enk te Veenendaal. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. R. de Zeeuw, Doopsgez. te Utrecht. Oud Ger. Gem.: 10 uur en 18.30 uur Leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 6.30 uur ds. C. van Viegen. Oud Ger. Gem.: 10.00 en 6.30 uur lees dienst RENSWOUDE Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Zijlstra uit Scherpenzeel; 6.30 uur ds. L. v. d. Peut Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Firet uit Scherpenzeel. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. de Bie. Ger. Gem.: 9.30 en 7.00 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst SCHERPENZEEL Ned. Herv. kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. J. T. Cazander, voorm. bed. H.D. Geref. kerk: 10 en 18.30 uur: ds. P. W. van der Veen. Vrije Evang. Gem.: 15 uur ds. P. J. Mietus en ds. W. E. van Petegem; maandag 20 uur ds. H. C. Leep en ds. W. E. van Petegem; dinsdag 20 uur ds. J. A. Hamers en ds. W. E. van Petegem. R.K. kerk: 8.35 uur pater Van Lochem, ver. gebouw Molenweg. EDE Oud Ger. Gem.: 10.00 en 3.00 uur ds. v. d. Poel, woensdag 1 december 7.15 u. ds. v. d. Poel. VEENENDAAL: N. Rijlaarsdam, arts, Kerke wijk 86, tel. 3885. Zusters Groene Kruis: zr. M. Post. Schrijverspark 4 II, tel. 2573. Zuiderapothaak, Dr. Slot de Bruine- plein 7, telef. 3714. RHENEN: F. Almekinders, arts, Heren straat 59, telefoon 2432. Apotheek Deijs is gesloten, recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apotheek te Wageningen ELST, AMERONGEN, LEERSUM: De praktijken van de artsen Kars en Ossendorp te Amerongen, Bakker en van de Burg te Leersum en van Om meren te Eist wordt waargenomen door dokter van Ommeren te Eist. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: S. T. Heij, arts te De Klomp, telefoon 200. SCHERPENZEEL: Arts H G. v. d. Hoek Stationsweg 10. Woudenberg, telef 03498-1220. DIERENARTSEN Voor Ederveen en Lunteren: dr. Nuts- ma, Hoofdweg 49, Ederveen, tel. 457. 4

De Vallei | 1965 | | pagina 2