Nieuwsblad voor Veeruindaal Omstreken Kelder van Sionskerk kan binnenkort worden «ingestoven» Mm Organisatiecommissie enquêteert jeugd mmm Intocht Sint Nicolaas in Zandstraat trok veel belangstelling 100-jarige Nieuwewegseschool nogmaals in de herinnering Forumavond van Chr. Besturenbond Slechte weersomstandigheden werden door de Elster jeugd getrotseerd om Sint en zijn knechten welkom te heten Kans op lichte industrie in Renswoude? F.3EBDA Nieuws uit de omgeving OVERBERG Vrijdag groot St. Nicolaasbal met aanwezigheid van Sint en Piet van liet Oiitspamiiiigscomité Oranje-Wit „De Eendracht'' Voorzitter komt spreken nu weer JAARGANG DINSDAG 30 NOVEMBER 1965 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veencndaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bü de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning DE Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rubriek Vraag cn Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpeniccl Met de organisatie en inrichting van een instuif in de kelder van de nieuwe Sionskerk op de hoek Dijkstraat-Adr. van Ostadelaan is een begin gemaakt Er is een commissie gevormd bestaande uit een zestal personen. Deze commissie is reeds naar buiten opgetreden met een circulaire aan hervormde jongelui van 16 tot en met 20 jaar, die in de zuidwij k wonen. Men heeft bijna 500 circulaires verzonden. Bij de brief is een enquêteformulier gevoegd. Van de aangeschreven jongens en meisjes wordt ge vraagd dit formulier in te vullen en in te leveren. Door deze enquête hoopt de instuifcommissie een indruk te krijgen van hetgeen er met betrekking tot het instuifwerk bij de tieners in de zuidwijk leeft. Men wil ook terdege rekening houden met de wensen en verlangens die de jongelui op papier zetten. IDEEëN Naast o.a. leeftijd, beroep, liefhebberijen wordt gevraagd wat men graag in de in stuif zou willen doen. Verschillende moge lijkheden zijn aangegeven. Van muziek beluisteren, verschillende soorten sport en spel tot „zo maar" praten met anderen toe. Ook kunnen de toekomstige „instui- vers" hun wensen kenbaar maken wat betreft de consumpties, die voorhan den moeten zyn. De commissie tracht de kelder zo gezel lig en huiselijk mogelijk in te richten. Men acht de ideeën van tieners hierbij onmisbaar en op het enquêteformulier worden dan ook de persoonlijke ideeën over de inrichting van de geënqueteerden gevraagd. Naam Ook wil men de instuif een naam geven. De gedachten van de organisatoren zijn uitgegaan naar „De Ondergrondse" of ,,'t Vooronder". De jongens en meisjes kunnen aangeven aan welke naam zij de voorkeur geven, terwijl zij ook op dit punt nog met eigen ideeën kunnen komen. De ingevulde formulieren behoeven niet te worden ondertekend. Men vindt uitslui tend L/eEmgrijk wat er straks uit de for mulieren naar voren zal komen. Namen heeft men daarbij niet nodig. Zoals reeds eerder werd bericht zal de hervormde gemeente ter plaatse in de toe komst op grotere schaal het instuifwerk ter hand gaan nemen. De zuidwijk zal als proef worden beschouwd, terwijl men uiteraard met deze eerste instuif de nodige ervaring hoopt op te doen. Iedereen welkom Dat men zich uitsluitend schriftelijk heeft gericht tot een bepaalde groep wil niet zeggen dat anderen niet welkom zullen zijn. Uit de uitslag van de enquête hoopt men een gemiddelde aan wensen, verlangens en ideeën te kunnen halen. Omdat het adressenmateriaal voorhanden was lag het enqueteren van deze groep voor de hand. In de circulaire wordt er evenwel na drukkelijk op gewezen, dat de instuif be stemd zal zijn voor jongens en meisjes uit heel Veenendaal, van welke kerk dan ook of helemaal geen kerk. 200 m2 Ook met de inrichting van de kelder van de Sionskerk zal dezer dagen worden begonnen. Bij de bouw van deze kelder heeft men er reeds rekening mee gehou den, dat hierin mogelijk een ontmoetings- WAGENINGEN: Verleden week werd het nieuwe Prot. Chr. Bejaarden centrum „De Nudehof" in gebruik ge nomen. In 1946 werden de eerste voorstellen tot de bouw van een nieuw rusthuis gedaan en nu 19 jaar later werd het gebouw in gebruik genomen. De Nudehof heeft 88 een persoons- en 7 tweepersoonskamer^ en bovendien 17 zelfstandige flat woningen. ZEIST: Het bouwplan Vollenhove is het grootste project dat men in Zeist ooit op stapel heeft gezet. Het totale plan omvat de bouw van 2200 woningen en zal een geheel nieuwe wijk van Zeist vormen. In het bouwplan zijn ook waterpartijen en boomgroepen opgenomen, maar het geheel zal toch beheerst worden door een 60 meter hoge wolkenkrabber. DOORN: Het fraaie landgoed De Rui- terberg zal hoogstwaarschijnlijk wor den aangekocht door De Vereniging Tot Behoud van Natuurmonumenten, de definitieve aankoop hangt nog af van de bijdragen van rijk, provincie en gemeente. De aankoop zal een grote geruststelling en voldoening te weeg brengen bij de natuurliefheb bers omdat deze gebieden dan voor openbaar gebruik veilig worden ge steld. 1922-1962 Assurantiekantoor MULDER Elg. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen Is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, en*. Telefoon 08385-3000 plaats voor de jeugd zou worden geves tigd. De kelder heeft een vloeroppervlakte van meer dan 200 vierkante meter. Het ligt in de bedoeling deze ruimte door het aan brengen van „vlotte" afscheidingen te ver delen in diverse „afdelingen". Wat er gedaan zal worden is namelijk nogal ver schillend van aard en men wil voorkomen dat men last van elkaar heeft. Zo komen er een praathoek, een gedeelte voor de denk- en andere „rustige" sporten en een oppervlakte waar men sporten met meer beweging kan beoefenen, zoals tafeltennis enz. Er zal met man en macht worden ge werkt - ook van de tieners is de mede werking gevraagd en ook al verkregen - om de deuren van de instuifkelder zo spoe dig mogelijk te kunnen openzetten. Ruim 200 dia's geven beelden uit vervlogen tijden Twee jaar geleden, in december 1963, werd het 100-jarig bestaan herdacht van de Nieuwewegse School. Aan deze herdenking waren verschillende akti- viteiten verbonden die zeer veel belangstelling ondervonden van oud-leerlin gen, onderwijzers en ieder die zich verbonden voelde met de 100-jarige school. De festiviteiten bestonden uit een kerkdienst in de Oude Kerk op de Markt waarin o.a. een feestrede werd gehouden door prof. dr. K. Dijk, een receptie in hotel De Korenbeurs, die een overweldigende belangstelling kreeg en drie bijeenkomsten van oud-leerlingen in gebouw Eltheto. Voor de leerlingen die in 1963 de school bezochten, werd een gezellig kin derfeest georganiseerd, waarvoor., de kinderen, begeleid door het personeel, in een lange optocht door Veenendaals centrum trokken, voorafgegaan door een groot spandoek. De bijeenkomsten van oud-leerlingen en oud-leerkrachten, die gesplitst wa ren in de jaren van de schoolhoofden Muller, Van Wijngaarden, Wijnvelt, Pieterson-Moens en Prins en die van de heren Ensink en Nadort trokken elk een afgeladen Eltheto. De heer A. Visser, sinds 8 jaar hoofd van de Nieuwe vegse School, was voor deze feestelijke herdenking in de oude geschriften en notulen gedoken en had een compleet overzicht in de vorm van dia's samengesteld, die gemaakt waren van ongeveer 200 foto's uit vroeger da gen. De dia's hebben allen betrekking op oud-hoof donderwijzei-s, oud-leer krachten en leerlingen, en beelden uit het oude Veenendaal met zijn kanalen en bruggetjes completeren het over zicht. De dia's vielen zeer in de smaak bij de aanwezigen op de vorige bijeen komsten en het gebeurde meermalen dat een toeschouwer zijn vader, moe der op zichzelf op de oude klasse foto's ontdekte. Niet iedereen was in de gelegenheid op deze bijeenkomsten te komen en daarom zal de heer Visser op 8 decem ber in gebouw Eltheto nogmaals de hele serie dia's laten zien. Voor de pauze komt de periode tot 1939 aan de beurt en na een kopje koffie de jaren van 1939 tot heden. Ter gelegenheid van dit jubileum werd een keurig verzorgde jubileum uitgave gedrukt en hiervan zullen nog exemplaren te verkrijgen zijn. Met de ze avond hoopt men vele oud-leerlin gen en andere belangstellenden een groot plezier te doen en het belooft een gezellige en geanimeerde bijeenkomst te worden waarop vele herinneringen uit vervlogen tijden opgeroepen zullen worden. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij u naar'de advertentie in dit nummer en in de editie van vrij dag a.s. Op dinsdag 7 december houdt de Christelijke Besturenbond afd. Veenendaal een forumbijeenkomst in hotel De Korenbeurs, waar niet alleen de leden van aangesloten organisaties verwacht worden, maar ook andere belangstellenden. Het onderwerp voor deze avond is: „Is de Christelijke Vakbeweging op de goede weg?" en zal bestaan uit vragen rond loonpolitiek, voordelen voor ge- ajviiv o <;ki\ HERVORMDE VROUWENDIENST OPGERICHT Tot de zo juist opgerichte Hervormde Vrouwendienst zijn een 20-tal vrou wen toegetreden. Hél kerkbestuur is met dit aantal zeer blij. In de eerste plaats ligt het in de be doeling, dat eenzame ouden van dagen en chronische zieken worden bezocht. Verder ligt het in het voornemen, om gezinnen, waar een baby een jaar oud is geworden te bezoeken en tenslotte alles te doen, wat dagelijks op de weg van de leden voorkomt. Men wil eenmaal in de twee maan den bij elkaar komen om het onderling kontakt in stand te houden en gegevens met elkaar uit te wisselen. Op 9 de cember om acht uur in het gebouw Kerkheem zal weer een bijeenkomst plaats vinden. Tot presidente van de huisvrouwen dienst is gekozen mevrouw Van Eck- Meijer, bux-g. jhr. H. v. d. Boschstraat 110, terwijl als secretaresse is aange wezen mevr. Van Lienden-Hardeman, wonende Kon. Wilhelminaweg 53. Bijzonderheden en/of moeilijke geval len of meldingen, waar de vrouwen dienst nuttig werk kan verrichten, kun nen aan bovenvermelde adressen wor den doorgegeven. Begeleid door een wat vreemd aan doende „Zwarte Piet" deed Sint Nico laas zijn intrede in de Zandstraat op uitnodiging van de Zandstraat-winke liers. organiseerden, medezeggenschap, ver- mogensaanwasdeling e.d. De forum-leden zijn: Ds. A. Terlouw, industxdepredikant; L. M. Bonnike, dir. Kon. VSW en dir. Fabrikantenver. Vee nendaal; H. G. Heij, dir. N. V. Textiel- unie Spencer HeijJ. v. Eibergen, voorz. Chr. Nat. Vakverbond; G. J. Vunde- rink, bondssecretaris Unitas en L. R. A. Ester, voorz. Chr. Besturenbond. Voor zitter van het forum is de heer Ester. TREKKING LOTEN BOUWFONDS NED. HERV. KERK Op donderdagavond 2 december om 8 uur zal door notaris Vink in de school een trekking worden gehouden van de verloting die plaats had t.b.v. het bouw fonds van de Ned. Herv. Kerk te Over berg. Ter wille van zijn hoge leeftijd wordt I een schipper, die er zeker van willen de Goedheiligman voorzichtig vastge-\zijn dat Sint Nicolaas heelhuids de Els- houden bij z'n aankomst per boot in terse jeugd op zijn verjaardag zal kun- Elst, zaterdag j.l., door Zwarte Piet en nen tracteren. Regen begeleidde de Goedheiligman op zijn rondtocht door het dorp Ofschoon de weersomstandigheden verre van ideaal wax-en, was ook dit maal dé aankomst van Sint Nicolaas en zijn knechten bij het Ingense Veer een succes te noemen. Zoals ieder jaar ge organiseerd door de Kontakt-groep winkeliers en met medewerking van de Tegelijkertijd wordt op deze avond het ontspanningseomité gewogen Vrijdag organiseert het ontspan ningscomité een groot bal in de zaal van café Sportlust. Iedereen is van harte welkom. Tevens zal er een surprise voor elke deelnemer zijn. Het raden van 't ge wicht van 't ontspanningscomité is tot Voorafgegaan door de harmonie van de Kon. Scheepjeswol arriveex-de Sint Nico laas op zijn schimmel vergezeld van één Zwarte Piet, zaterdag j.l. om 3 uur in de Zandstraat. Opgewacht door vele belang stellenden, waaronder enkele honderden kinderen, maakte de Sint zijn intocht op uitnodiging van enkele Zandstraatwinke- liex-s. Als extx-a attractie was aan deze intocht een ballonnenwedstrijd verbonden. Op een startsem, dat door Sint Nicolaas werd ge geven; werden alle ballonnen opgelaten Aan iedere ballon was een kaartje beves tigd om het voor de vinder mogelijk te maken de plaats van de landing aan de betrokken instanties te kunnen melden. Voor de grotere mensen was er ook deze middag een extraatje. In iedere zaak van de deelnemende winkeliers werden enve loppen uitgereikt waarin zich een waar debon bevond die tegelijk kon worden besteed. Na een welkomstwoord door de heer Van Rebergen tot de Sint en zijn knecht, dankte de Sint persoonlijk voor de bui tengewoon hartelijke ontvangst die hem ten deel was gevallen. Tot besluit van zijn redevoering toonde de Sint zijn gulheid door een honderdtal ï-epen te strooien onder luid gejuich van de aanwezige jeugd. Hierna werd door de Sint een kopje koffie gedronken bij de fa. Van Dijk en daarna werd door hem zijn arbeid voortgezet. Geslaagde contactavond van v.v. DOVO J.l. zaterdagavond hield de v.v. DOVO een contactavond voor leden en dona teurs in het OCB gebouw. De opkomst was ondanks het slechte weer bijzonder goed te noemen. Het werd een geanimeerde avond. Het Val ley Side Trio zorgde voor uitstekende dansmuziek en de dansvloer was dan ook de gehele avond bezet. Ver over elf uur kwam het einde van deze ge- -"dlige avond. Be voorzitter van de landelijke bond van arbeiders in de textiel- en kledingindustrie ,De Eendracht' komt spreken op de ledenvergade ring die de Veencndaalse afdeling van „De Eendracht" dinsdag 7 de cember a.s. in het N.V.V.-gebouw aan de Tuinstraat houdt. De heer Th. A. J. de Jong zal een nadere uiteenzetting geven over de c.a.o.-voorstellen, die aan de werkge versorganisaties zijn gedaan. Deze voor stellen beogen o.m. een verhoging van de uurlonen met 20 cent voor de tex tielindustrie en met een dubbeltje voor de kledingindustrie. Onderhandelingen gaande omtrent sportterrein Burgemeester Hosang heette vrijdagavond 26 november 1965 een voltallige Raad welkom. Naar aanleiding van een ingekomen stuk kwam de vestiging van industrie in Renswoude ter sprake. Hoewel daaromtrent weinig definitiefs te melden valt, lijkt de vestiging van lichte metaalnijverheid niet denkbeeldig. ONTEIGENING Er is weinig nieuws in deze zaak. De heer Vermeulen informeerde of er nog pogingen zijn gedaan tot minnelijke schikking. De voorzitter deelde mee, dat de vertegenwoordiger van de dames Van den Bos en Six nog contact zou opnemen. Er is echter nog niets naders over bekend. Overigens blijft de moge lijkheid tot onderhandse koop tot het Dit zijn enige van de prijzen die de winkeliersvereniging „Zuid" beschik baar heeft gesteld t.g.v. de daar ge organiseerde Sint Nicolaasactie. laatste toe openstaan. Als in 1966 bouw volume ontvangen wordt moet bouw grond beschikbaar zijn. De heer Zweers vroeg waar deze trage gang van zaken nu eigenlijk op vast zit en daarop meende de heer Vermeulen te moeten opmerken, dat de tijd in het voordeel van de eigena ressen voortschrijdt. Kosten woonwagenkamp De heer Vermeulen sprak zijn blijd schap uit over het feit, dat de langge koesterde wens, een woonwagenkamp in de nabijheid te bezitten, nu einde lijk in vervulling is gegaan. Enig on begrip omtrent de kostenverdeling werd na een duidelijke explicatie van de voorzittef uit de wereld geholpen. Wanneer Renswoude zelf een woon wagenkamp zou moeten exploiteren zouden de kosten onbetaalbaar zijn. Een ruwe schatting van f 50.000,is zeker niet overdreven, zodat men nu veel goekoper uit is. De heer Koops merkte op, dat Rens woude toch met de kosten zit als een woonwagen met pech hier blijft staan. De kosten kunnen echter bij het ge meentebestuur van Rhenen gedecla reerd worden. Subsidie avond-U.L.O. Amersfoort Ieder gaf aan dit voorstel zijn fiat, doch de heer Vermeulen vond dat deze tien uur op deze avond mogelijk. Om tien uur zullen deze leden in overstaan van alle danslustigen op de weegschaal gaan. Wie is de gelukkige? Er zijn naast de prijs van f 25,nog enkele prijzen te verdienen. Attraktie van dit bal: Sint en zijn knecht Piet zijn aanwezig. Aanvang 8 uur. Muziek door the Red, White and Blue Stars. Vergadering C.P.B. afd. Overberg Verleden week woensdagavond kwam de C.P.B. - nog steeds in de School - weer bijeen. Na opening door de presidente werden allen, in het bijzonder de heer Pakvis uil Amerongen, welkom geheten. Bij de be handeling van de huishoudelijke zaken kwamen geen bijzonderheden naar voren, waai'door genoemde spreker van deze avond weldra gelegenheid kreeg zijn in leiding te houden. Onder een aandachtig gehoor vertelde de heer Pakvis o.a., dat men, gezien de intensiteit van het ver keer op de weg, er met verkeersregels al leen niet komt. Een goed onderling samen spel is van groot belang. Niet direct van je recht gebruik maken, maar eerst kij ken, of de ander dat recht erkent. Vooral mankeert het nog al eens aan beleefdheid jegens elkaar. Een en ander werd verdui delijkt aan de hand van vex-keers-, gebod en verbodsbox-den. Na de pauze vertoonde de heer Pakvis dia's over verkeersfouten. Hij eindigde zijn ondei-werp met de mededeling, dat het in de bedoeling lag t.z.t. - buiten C.P.B.-verband - verkeerscursus in Over berg te geven voor een ieder, die er be lang in stelt. De presidente bedankte de verzorger van deze avond hartelijk voor zijn leer zaam en boeiend betoog, waax-na zij met dankgebed sloot. muziekvereniging Crescendo zette deze grote kindervriend om ongeveer 3 uur zaterdagmiddag voet aan wal. Na hartelijk welkom geheten te zijni door de heer Slok, begaf de Sint en zijn 2 knechten zich tussen de kinder massa en gaf verschillende kinderen een vriendelijk woord. Hierna stapte de Goedheiligman in een open auto er met Crescendo voorop begon de rond rit door Eist. Jammerlijk dat deze rit steeds ge plaagd werd door een druilerige regen Al met al toch nog een succesje vooi de organisatoren. geven wordt. Hij gaf evenwel ook zijn goedkeuring. Telefooncel en sportterrein In de rondvraag kwamen beide za ken ter sprake. De heer Koops vroeg of het mogelijk was een telefooncel in Renswoude te plaatsen. Na half zeven 's avonds kan men - indien men zelf niet de beschikking heeft over tole- subsidie van f 300,— voor één leerling i foon - niet meer opbellen. De voorzitter niet in verhouding staat 4net de sub-zei, dat dit zeer moeilijk is, hoewel sidle die aan het L.O. per leerling ge- blijkt, dat plotseling cellen worden ge- HANDELSMACHT. In Engeland ie een opstelwedstrijd gehouden met als onderwerp „De positie van En geland als handelsmacht in de mo derne wereld." Een zestienjarige jongen ontving de eerste prijs in de vorm van een transistor-radio. Op het toestel stond: „Made in Tokyo." SCHOTS. Een Londens dagblad ont ving van een Schotse lezer een brief je met de volgende inhoud: Als u nog langer doorgaat met het opdis sen van onsmakelijke grapjes over de gierigheid van mijn landgenote!, zal ik er in de toekomst vanaf zie; uw blad nog langer van anderen te lenen. VEENENDAAL Dinsdag 30 november 7.30 uui n.m.: Oefenavond EHBO in Ritmeesterkantine. Woensdag 2.30 uur n.m.: Sint Nicolaasfeest voor bejaax-den in OCB gebouw. RHENEN Woensdag 1 december 2.00 en 4.15 uur n.m.: Filmprogramma in gebouw Ix*ene. Vrijdag 3 december 7 uur n.m.: Dropping RMC, start VVV kan toor. AMERONGEN Woensdag 1 december 2.30 en 7.30 uur: Slagersdemonstratie van Ned, Ver. van Huisvrou wen. ELST Vrijdag 3 december 8 uur: St. Nicolaasbal in café Sportlust van Ontspanningscomité Oran je Wit. OVERBERG Donderdag '2 december 8 uur n.m.: Trekking loten t.b.v. het bouwfonds van de Ned. Herv. Kerk in de school. plaatst na een voorafgegane afwijzing. In elk geval zal een poging gedaan worden. Tenslotte vroeg de heer Koops naar de onderhandelingen over een sport terrein. Hoewel de voorzitter zich zeer op de vlakte hield kon men uit zijn vage bewoordingen opmaken, dat er wel eens sprake zou kunnen zijn van de aankoop van een terrein, dat aan dit doel zal kunnen beantwoorden.

De Vallei | 1965 | | pagina 1