EXPOSITIE PERZISCHE TAPIJTEN Panters (dames) waren beter en wonnen met 3-0 van Salvo GEEF EEN CAMERA!! P E L CHEVROLET Tijdens herdenking 100 jarige J.V.: Beginsel blijft, maar aanpak wordt vernieuwd ARAM ARA Panters-1 (heren) won van USS met 3-0 na levendige strijd SCHERPENZEEL ELTHETO VEtNENDAAL Nieuwsblad „DE VALLEI" Eerste lustrum toneelclub S.K.F. DAMNIEUWS VOLLEYBAL NIET GROOTS Snelle winst Geef iets waardevols - - - Drogisterij en Fotohandel V.A.B. KIRPESTEIN 0 DE RECEPTIE De Zee koningen RHENEN Streng geselecteerde van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds in de zaal van onder auspiciën van DUTCH EAST INDIA CARPET WHOLESALERS IMPORTEURS EN GROOTHANDEL dinsdag 30 november 1965 4 Op de foto bewondert voorzitter TG. J. Molmans een jubileumboek, dat op de feestavond door de leden aan het be stuur werd aangeboden. Woensdag 24 november vierde de SKF-toneelclub haar eerste lustrum met een bezoek aan „My fair Lady", en een gezellig onderonsje daarna. In de vijf jaar van haar bestaan heeft deze onderafdeling van de SKF- personeelsvereniging een dusdanige re putatie opgebouwd, dat bij iedere voor stelling honderden belangstellenden uit Veenendaal en omstreken naar de SKF-kantine stromen. Onder leiding van regisseur H. Berk wordt telkens in de herfst en in het vooi'jaar een nieuw stuk opgevoerd, en uit het feit dat men wordt gevraagd om ook voor andere bedrijven en ver enigingen te komen spelen blijkt wel dat de opvoeringen op hoog peil staan. Het is VDC eindelijk weer eens ge lukt de damclub Amerongen in eigen huis te verslaan. Door deze verdiende overwinning stelden de Veenendalers zich voor degradatie nagenoeg in vei ligheid, terwijl de prachtige kampioens kansen voor de Amerongers, helaas, een heel stuk verminderden. Het is wel een unicum, dat VDC nu drie wedstrijden won met 13-7 en er drie verloor met 9-11! Keijman, v. d. Hor en Schaap herstelden ?ich volko men en zorgden mede, dat het succes verrassend groot werd. Hier de volle dige uitslag: Amerongen I VDC l A. Faber - H. v. d. Brandhoï1-1 A. N. Maris - J. v. d. Vliert2-0 G. Meijer - J. Vermeer1-1 M. v. d. Grift - E. de Kleuver1-1 A. v. d. Grift - H. v. Beek 2-0 G. Veldhuizen - A. Keijman0-2 E. v. Zomeren - W. v. d. Hor0-2 A. v. d. Kolk - E. Schaap0-2 v. Ewijk - H. v. Nieuwamerongen 0-2 H. de Groot Jr. - J. Th. Tollenaar 0-2 Uitslag 7-13 VOLLEYBAL Panters-heren weer voor grote problemen in de Jaarbeurs SVE/VVZ 1 PANTERS 1 USS 1 PANTERS 2 Woensdagavond trekken de beide he- renploegen van de Panters, uitkomen de in de eerste klas van de bond, naar Utrecht om de altijd moeilijke wed strijden te spelen in de Jaarbeurs. Deze zaal zal weer grote moeilijkheden op leveren voor de Veenendalers. Panters 1 treedt om negen uur aan tegen het hooggeplaatste SVE/VVZ 1. Een complete Panters formatie zal het weliswaar zeer moeilijk krijgen, gezien de zaalomstandigheden, maar is toch favoriet in deze strijd. Al met al moet het minstens gelijk kunnen spelen. Als de aanvallers hun ^yerk kunnen blijven doen dan zit er de volle winst in. Voor deze strijd, om acht uur dus, speelt Panters 2 tegen de Utrechtse stu denten, USS 1. Panters 1 won j.l. za terdag fraai van deze ploeg, maar of Panters 2 dit in deze hal ook zal doen valt te betwijfelen. De gevaarlijke Van de Beid van USS kan die avond niet van de partij zijn, hetgeen de doorslag toch wel eens zou kunnen geven. Een sterk aanvallende en vooral fel ge concentreerde Panters 2 formatie zal moeten doorgaan tot het laatste fluit signaal om eventueel succes te kunnen boeken. Jammer is dat de in militaire dienst vertoevende Henk de Kleuver en Gert Hulsebos bij de Panters 2 niet van de partij kunnen zijn. Twee jonge knapen uit het derde team moeten de plaatsen opvullen, hetgeen niet altijd een ver zwakking behoeft te betekenen. Een zware avond dus voor beide Panters ploegen. De dames van het eerste Pantersteam hebben inderdaad kans gezien voor de eerste maal in deze competitie de volle winst te grijpen in de grote zaal van de Jaarbeurs te Utrecht. Salvo werd het kind van de rekening van een veel beter opererende Pantersformatie. De 3-0 zege is dan ook verdiend. Tot voor deze wedstrijd hadden deze Panters dames reeds drie maal gelijk gespeeld in de Jaarbeurs, daar er in die ruimte nu eenmaal andere factoren een grote rol spelen, waarmee de Veenendaalsen thuis niet geconfronteerd worden. Ook dit maal kon het spel van de Veenendaalsen niet imponeren, maar als ploeg wa ren zij beter dan Salvo uit Bïlthoven, hetgeen ditmaal volledig de doorslag gaf. Het werd geen grootse wedstrijd. Noch van de Panters, noch van Salvo. De wedstrijd sleepte zich tot het einde toe voort in een niet al te hoog tempo. In groot gevaar zijn de Veenendaalsen de gehele wedstrijd niet geweest, daar Salvo vooral aanvallend zwakjes voor de dag kwam. Bij de Panters lukte dit wat beter, waardoor vooral Wil Schoe- maker en Thea Thiers tot goede pres taties kwamen. Jos Jansen maakte eveneens diverse aanvallen goed af, terwijl de spelverdeelster Ditty Hiensch en de ingevallen Margriet van Otterlo zich snel onder elke pass zetten. Ada Siefkes deed aanvallend en verdedigend goed mee en speelde een solide wed strijd. De eerste setwinst was al vrij spoe dig een prooi voor de Panters. Er wer den aardige aanvallen voorbereid, waarvan de gespecialiseerde aanval- sters wel raad mee wisten. Het goede serveren van Salvo kon ditmaal weinig onrust zaaien in de Panters veste. In tegendeel. want uit elke serve werd weer aan de aanval gebouwd. Met 15-5 was de eerste setwinst voor de Panters. In de tweede set beten de Salvo meis jes wat vinniger in de strijd en de Panters moesten soms enkele punten voorsprong toestaan. Niettemin wer den de bakens steeds weer tijdig ver zet. Aanvallen aan beide zijden van het net, werden onderbroken door fraaie verdedigingsacties. Maar het wa ren de Panters die wederom deze twee de set wonnen met 15-9 en het was 2-0. Een grote sortering goedkope camera's reeds vanaf f 16, Flitsers - viewers - diaraampjes - diadozen Diverse geschenk verpakkingen ZIE ONZE ETALAGE Zqndstraat 7 - Veenendaal De derde set werd de spannendste van de drie. Salvo nam een aardige voorsprong door grotendeels hard ser veren en de Panters verdediging wan kelde even. Maar weer op tijd herstel den zij zich prima en bij de stand 11-11 was er alles weer mogelijk. Het werd nog 12-12 maar toen was de Salvo koek op. De Panters grepen ook deze derde set met 15-12 en de gehele partij met 3-0. Het enigszins matte spel gedurende de hele wedstrijd was niet alleen te wijten aan de matige tegenstand van Salvo, maar weer speelde de grote ruimte van de Jaarbeurs gcote parten. De Veenendaalse ploegen kunnen nu eenmaal in een dergelijke ruimte niet goed uit de voeten. Zowel de dams als de heren formaties ondervinden daar grote moeilijkheden van en vechten in feite tegen enkele onzichtbare tegen standers. Door deze overwinning blijft het eerste damesteam van de Panters ongeslagen. Reserves Het tweede damesteam van de Pan ters deed het eveneens heel fraai en dwong het nog geheel ongeslagen VKS 1 een gelijk spel af te Utrecht. Dit team heeft tot nu toe slechts twee verlies- punten, terwijl VKS er nu een heeft. Als dit team doorgaat met winnen zal straks de thuiswedstrijd tegen VKS de doorslag kunnen geven voor wat be treft de eindstand in deze derde klas. Streekgenoten namen deel aan nationale kampioen schappen Trampolinespringen Zaterdag 27 november werden in de Markthallen te Amersfoort de nationale kampioenschappen trampoline-springen gehouden. Enkele stre-ekgenoten die sinds anderhalf jaar de trampolinesport beoefe nen onder leiding van de heer D. J. Klum- penaar uit Rhenen en die allen lid zijn van ïlo uit Ommeren, hebben ook meegedaan aan deze kampioenschappen en behaalden lang geen onverdienstelijk resultaat. ,Mej. J. van de Haar uit Achterberg en Henny Huizinga uit Eist deden mee in de afdeling dames, waarin 12 deelnemers om de beste plaatsen streden. Mej. v. d. Haar werd zevende en het leek er lange tijd op of Henny Huizenga als vierde zou eindigen, toen zij echter met pech te kampen kreeg. Bij een sprong raakte ze met een voet achter in de veren, waardoor enkele punten werden afgetrok ken en zij genoegen moest nemen met de negende plaats. In de jeugdafdeling kwamen eveneens twee pupillen van de heer Klumpenaar uit. Bij de meisjes eindigde Ansje van Schaik uit Lienden als 19e en bij de jon gens Joop van Hilten uit Zoelen als 5e. Naast deze wedstrijden werden ook vaar- aigheidsproeven afgenomen in de klasses A, B en C. De heer Klumpenaar nam hier met 10 leerlingen aan deel, waarvan er zeven voor B slaagden en 2 voor A. Voor deze slechts pas anderhalf jaar oefenende groep zeker geen slecht resul taat en men gaat dan ook weer volop aan de slag om volgend jaar met nog betere cijfers uit de bus te komen. VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Vele genodigden en belangstellenden hebben gehoor gegeven aan de uitnodiging voor de receptie van de jongeïingsver. „1 Thess. 5 21", die dezer dagen haar 100 jarig bestaan heeft gevierd. Ook de buiten gewone vergadering die na afloop werd gehouden, werd druk be zocht, aan het begin waarvan het huidige bestuur voor deze gelegen heid haar funkties overdroeg aan oudere leden die eerder een be stuursfunctie in de J.V. hadden bekleed. De herdenkingsdienst in de Petrakerk werd j.l. zondag gehouden waar Ds. E. Th. Thijs uit Fin- sterwolde een meditatie hield met als onderwerp „spoorzoeken". In deze vergadering besprak ds. W. Mulder uit Bolnes „kritiek ge vraagd". Het huidige bestuur heeft tijdens de receptie in Het Trefpunt vele handen mogen drukken. Een schat van bloemen verhoogde de intieme en gezellige sfeer die er heerste en waarbij o.m. werden opgemerkt de 81-jarige heer J. Hiensch, het oudste lid, wethouder C. N. van Kuijk, als afgevaardigde van het ge meentebestuur, verschillende plaatse lijke predikanten en pastoor Goes als mede afgevaardigden van verschillen de kerkgenootschappen, de heer D. C. van Stempvoort uit Vreeswijk, oud be stuurslid, de heren H. G. en P. N. Heij en deputaties van jeugdverenigingen zowel uit Veenendaal als daarbuiten. Alles bijeen leidde dit tot een her- nieuwe kennismaking. De buitengewone vergadering Na afloop van de receptie bleven zeer vele genodigden de buitengewone ledenvergadering bijwonen, die even eens in het Trefpunt plaats vond. Voor deze gelegenheid droegen de huidige bestuursleden hun functies over aan oud bestuursleden, die onder voorzitter schap van de heer J. v. d. Bosch de rest van de avond in handen hebben gehad en geleid. De voorzitter heette in zijn openingswoord de kerkelijke af gevaardigden welkom en opende de bij eenkomst met gebed. Verslag van 100 jaar De heer L. Coini, die als secretaris zijn functie voor deze avond terug kreeg, deed een boeiend verslag van de sfeer en het karakter der J.V. die haar de voorbijgegane 100 jaar heeft gekenmerkt. Het oudste in zijn bezit zijnde verslag was van het jaar 1903, toen de heer C. de Gooijer de voor zittersfunctie bekleedde en de heer Mees van Leeuwen secretaris was. Veel notulen zijn in de oorlogsjaren zoek geraakt, waardoor geen duidelijke lijn is te trekken. Hierna kreeg ds. W. Mulder uit Bol nes het woord. Spreker, eveneens oud lid der J.V., besprak het onderwerp „Kritiek gevraagd" en belichtte de enorme veranderingen, die zich in de voorbije 100 jaar hebben voltrokken en waarop oud en jong de nodige kritiek kan uitoefenen. En dat is ook juist, want de kerk heeft kritiek nodig, zij blijft daardoor aktief. Kritiek wil niet zeggen dat alles afgekeurd moet worden. Door de veranderingen worden sommige (52) Ondertussen is Aram nog steeds in druk ge sprek gewikkeld met zijn medegevangene „Tja, vriend, het ziet er in Ithaca beroerd uit met de de mocratie", grinnikte de filosoof. „Twee dagen ge leden stond ik nog op een volksvergadering te schreeuwen, dat die bruut Ares te veel macht kreeg, dat de vrijheid der burgers in gevaar was, en nu Hij breekt zijn zin plotseling af. Een sleu tel knarst in het slot en kickend draait de cel deur open. „Aram, meekomen!" beveelt de soldaat, die in de deuropening staat. Een klein escorte sol daten voert Aram naar een ommuurde binnen plaats, waar een stelletje ruw uitziende mannen zich aan het oefenen is in diverse sporten. Een athletisch gebouwde jonge reus komt op hem toe lopen. „Zo, makker, wil jij ook eens door Ares af getuigd worden tot vermaak van de burgers", lacht hij spottend. „Kom mee, dan zal ik je eerst nog een paar slagen leren, zodat het tenminste nog iets op een gevecht lijkt - „Zo, hebben jullie dat soort plannen", zegt Aram met een grimmig lachje, „wel, dan moet ik je teleurstellen, ik vecht niet voor het plezier van anderen!" (wordt vervolgd) dingen die vroeger verkeerd wer den genoemd, nu goed gevonden. Spreker kwam terecht op de naam van de vereniging, n.l. „Onderzoekt al le dingen en behoudt het goede". Hij noemde hierbij de naam van Voetius, die ook alles onderzocht, maar weinig goeds overhield. Deze man was overal op tegen, aldus spreker. De opdracht die de naam van de J.V. inhoudt is wel degelijk waar en geldt voor alle tijden. Hoe iets goed is leert Christus ons in de hoofdsom der wet, n.l. Hem lief hebben en onze naaste als onszelf. Discussies Na de pauze, die hierop volgde, was er gelegenheid tot discussie, waarvan veel gebruik werd gemaakt. De vraag kwam o.a. naar voren of er in de laat ste verandering wat merkbaar was in het accent en het doel der J.V. Het al oude doel der J.V. is toch mensen te vormen voor kerk en maatschappij. Het blijkt evenwel dat het vroeger meer om beginsel ging, terwijl men nu de jeugd meer gezellig bij elkaar denkt te houden. De huidige voorzitter, de heer G. v. Benthem kwam tussenbeide door te zeggen dat het principe van het bij el kaar zijn hetzelfde is gebleven, hoewel de belangstelling voor het J.V. werk veel minder is geworden. Men wil de aanpak echter gaan veranderen op grond van opgedane nieuwe ideeën op de kadercursus. Na de discussie werd staande het bondslied gezongen, waarna ds. Mulder de vergadering besloot door voor te gaan in gebed. De herdenkingsdienst Zondagmorgen werd in de Petrakerk een herdenkingsdienst gehouden, waar voor zeer veel belangstelling was en waarin ds. D. v. Enk optrad als liturg en ds. E. Th. Tijs uit Finsterwolde, oud bestuurslid, een meditatie hield met als onderwerp „Spoorzoeken". De organist, de heer D. v. Stempvoort en de trompettisten, de heren J. de Jong en H. Stuivenberg, leidden deze dienst in met een Intrada. Ds. Thijs begon na schriftlezing uit Phil. 1 27 en Phil. 2 18 met de behandeling van zijn onderwerp „Spoorzoeken", waarbij hij o.m. de tekst aanhaalde 1 Thess. 5 19, n.l. „Dooft de geest niet uit". Spreker zei dat de kerk vaak meer de geest heeft gegeven dan ontvangen. In hoeverre is de geest bij u te doven. In 1 Thess. 5 20 staat dat iedere ge lovige een profeet moet zijn. Terug komend op zijn onderwerp zei ds. Thijs, dat spoorzoeken toetsen is, en toetsen is altijd positief gericht. Je gaat er vanuit er wat van over te houden, n.l. de voetstappen van Christus. Hij besloot met de opwekking om te blij ven spoorzoeken, in ieder geval tot Hij komt. De heer H. G. Heij kreeg als ere voorzitter hierna het woord. Hij zei na vele jaren de vereniging als bestuurs lid te hebben gediend, te hebben leren zien wat hij aan de J.V. heeft te dan ken. Het is een stuk van de opvoeding die men nodig heeft. Het maakt je le ven rijker in de kerk en overal. De vorm zal kunnen worden ge wijzigd, maar de inhoud moet het zelfde blijven, aldus spreker. De J.V. vormt vriendschapsbanden en opent gespreksmogelijkheden. Spre ker deed een beroep op de J.V. om ak tief te zijn en meer mensen te gaan trekken. Na de dienst kwamen genodigden en belangstellenden nog bijeen in Het Trefpunt, waarbij de heer G. van Bent hem als voorzitter een woord van dank sprak aan het adres van degenen die deze herdenking van de honderd jarige J.V. hebben georganiseerd, alsmede aan belangstellenden. VOLLEYBAL Panters-2 gelijk tegen Valbovol-3 (22) De competitiewedstrijd tussen de teams van de heren van Panters 1 en dat van de Utrechtse studenten USS 1 zaterdagmiddag j.l. werd een zeer levendige partij volleybal. USS bleek beter voor de dag te komen dan werd verwacht en de stand in deze eerste klas ons leerde. Deze ploeg verzette zich tot het uiterste maar uiteindelijk trokken de Panters toch aan het langste eind. Met een fraaie 3-0 einduitslag bleven de beide punten in Veenendaal. Panters 2 speelde daar na gelijk tegen Valbovol 3 uit Woerden. De Veenendalers staken niet in de al lerbeste vorm. Was dit wel het geval geweest dan hadden zij ongetwijfeld de twee punten thuis kunnen houden. Een inzinking in de vierde en laatste set was er de oorzaak van dat nu de beide punten moesten worden gedeeld. PANTERS 1 USS 1 (3—0) Gedurende de hele wedstrijd is Pan ters 1 wel de beste ploeg geweest. USS kwam ditmaal echter zo sterk voor de dag dat de Veenendalers er zo nu en I dan de handen meer dan vol aan had- I den. De sterke aanvaller Van de Beid 'bij USS zette de Panters soms voor grote problemen, hetgeen de nodige punten voor USS opbracht. In de eerste set liep bij de Panters i alles nog gesmeerd. Het accent lag |weer grotendeels op de aanval hetgeen i altijd nog het sterkste wapen is van de Veenendalers. Lange serieuze aan vallen, in laatste instantie afgewerkt met een harde smash bedolven USS onder grote moeilijkheden. Wim Wil- lemsen en Roel Sipkema sloegen veelal hard door de USS verdediging, waarna j Dick Bos, Dick Bovenschen en Gert ivan de Boyenkamp de aanval volledig overnamen. USS kwam hoofdzakelijk via Van de Beid venijnig terug, maar PUBLIEK VERKOCHT Door notaris Holsheimer werden woens dagmorgen in hotel De Holevoet publiek verkocht de woonhuizen Nieuwstraat 35, thans bewoond door Veenendaal en 37 be woond door Pul. Het perceel bewoond door de heer Vee nendaal werd gekocht door de makelaar H. Westeneng uit Barneveld voor de prijs van f 6.200,- en het door de heer Pul be woonde door de heer Blij leven, aannemer te Veenendaal. AANRIJDING Zaterdagmiddag omstreeks drie uur ontstond op het Fred. v. d. Paltshof een aanrijding, doordat de Liendenaar K. met zijn auto achteruit reed en te gen een geparkeerde auto, toebehorend aan v. d. L. uit Leerdam botste. Er ontstond materiële schade aan beide voertuigen. COOP. ONS BELANG ZETTE 40.000,— MEER OM Uit het financiële jaarverslag van de Coöperatieve Verbruiksvereniging Ons Belang blijkt dat de omzet zich weer in stijgende lijn heeft bewogen. De omzet be- I droeg f 40.000,- meer dan vorig jaar. I Het aantal leden bedraagt thans 502. Het luit te keren dividend, dat voor leden vijf procent en voor niet leden twee procent j bedraagt, zal vrijdagmiddag worden uit betaald. VRACHTWAGEN MET 50.000 EIEREN SLIPTE Een donderdagmiddag uit Barneveld komende vrachtwagen met aanhangwagen, beladen met 50.000 eieren en bestuurd door de heer Romijn uit Zoetermeer, raakte tengevolge van krachtig remmen in de bocht van de Barneveldseweg, ter hoogte van Van der Peut, in een slip. De vrachtwagen kwam in tegenovergestelde richting te staan na eerst een beuken boom ondersteboven te hebben gereden. De gehele lading van de aanhanger kwam aan de kant van de weg te liggen en ge deeltelijk in de sloot. De ravage was enorm. De chauffeur beweerde krachtig te heb ben moeten remmen voor een uit de rich ting Scherpenzeel komende trekker met aanhangwagen beladen met veevoeder. De bestuurder van deze trekker de heer Van Maanen uit Renswoude, zou bij het nemen van de bocht om het erf van Van der Peut op te rijden, te veel naar links zijn uitge weken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. de eerste set was duidelijk voor de Pan ters. Met 15-9 bleef deze eerste set thuis. In de tweede set hetzelfde beeld. Spelverdeler Henk van Schuppen werd voor deze gelegenheid eens vervangen door de aanvaller Gert van de Boven- kamp Jr., waardoor er thans een com plete ploeg aanvallers aan het werk ging. Deze tweede set werd niet de fraaiste maar de Panters domineerden toch voldoende om deze te winnen met 15-11, 2-0. Spanning De derde set bracht nog de meeste spanning. Beide ploegên gingen nu vrij wel gelijk op. USS verkreeg zelfs een 12-9 voorsprong, waarna vervolgens de Panters weer op 13-12 kwamen. Lange ralleys en spectaculaire reddingen in de verdediging sierden de strijd en het publiek leefde geheel mee. Het werd 14-13 voor USS. Daarna 14-14, maar weer nam USS met 15-14 de leiding. Enkele spelers van de Panters maak ten wat onnodige fouten, maar de rest drukte door. Het werd 15-15, waarna onder grote spanning de Veenendalers deze derde set toch nog naar zich toe trokken met 17-15. De Panters wonnen dus met 3-0. Panters 2 - Valbovol 3 (22) De strijd die hierop volgde was niet zo fraai als men er van had verwacht. Panters 2 speelde voor wat het waard was maar kon niet die vorm opbren gen als de week daarvoor. De eerste set werd van Valbovol fraai gewon nen met 15-10, maar in de tweede set kwam er reeds een kentering in de soepel draaiende aanval van Panters 2. Met 11-15 verloren zij dan ook deze set, 1-1. De derde set werd een spannende zaak voor beide ploegen. Om en om werden goede aanvallen gelanceerd, maar de verdedigingen stonden pal. Goed aan vals werk van IJnze de Hengst en Gert van de Bovenkamp Jr. droegen er toe bij, dat deze set in Veenendaal bleef met 15-12, 2-1. De vierde en laat ste set had de volle winst in Veenen daal kunnen houden ware het niet dat bij de stand 11-11 de Panters aanval volledig faalde. Onnodig werden een aantal fouten gemaakt, die normaal zekere treffers hadden betekend. Mede hierdoor werd deze set door Panters 2 verloren met 15-11 en werden de pun ten broederlijk gedeeld, 2-2. Reserves Panters 3 moest in de Jaarbeurs te Utrecht het onderspit delven tegen kampioenskandidaat Boni 1. Het werd een 3-0 nederlaag. Dit team heeft nu zo ongeveer alle zware wedstrijden achter de rug uit de eerste helft van de com petitie en zal nu punten moeten gaan verzamelen die broodnodig zijn voor een opmars naar de middenmoot. Pan ters 4 had onverwacht een vrij week end, daar de thuiswedstrijd tegen SSVU 2 werd uitgesteld. AUTO TEGEN BOOM Zaterdag omstreeks 11.30 uur reed de heer S. uit Kesteren met zijn auto in noordelijke richting over de Nieuwe Veenendaalseweg. Ter hoogte van de camping de Thijmse Berg raakte de auto door de gladheid aan het slippen. S. raakte hierdoor de macht over het stuur kwijt en reed tegen een boom. Zijn passagier, v. W. uit Rhenen, die naast de bestuurder zat, werd uit de auto geslingerd. Dokter Vleer verleen de eerste hulp. V. W. werd met rug klachten in het Julianaziekenhuis op genomen. De auto was totaal vernield. KERKELIJKE WERKERS GEKOZEN Op de vorige week gehouden verkiezingen van kerkeraadsleden voor de N.H. Kerk werd in de vacature ouderling" H. A. Helms benoemd de heer M. S. v. d. Grift, de Haar 48. De ouderlingen M. Overvest, M. van Ginkel, A. van Galen en J. Bieshaar wer den herkozen. In de vakature diaken G. Veenvliet werd benoemd G. van Veldhuizen, Lijsterbeslaan 22 en de diakenen C. H. Veenvliet en C. Wolswinkel werden herkozen. KOSTER NEEMT AFSCHEID De heer H. Wagensveld, sinds 14 jaar koster aan de Ger. kerk, heeft wegens zijn gevorderde leeftijd ontslag aangevraagd. De kerkeraad heeft hem dit verleend per 1 januari aanstaande. BLOEDGEVERS Twee klassen van de Holevoetschool wa ren dinsdagavond ingericht voor het ge ven van bloed ten bate van het Roode Kruis. In het derde lokaal kon men onder het genot van een kopje koffie wat. op verhaal komen en het vierde lokaal was ingericht voor hen die na het afstaan van bloed wat bleek om de neus werden en een hartsterkend drankje nodig hadden. Ondanks het slechte weer waren nog 303 donors opgekomen. Het bestuur van de plaatselijke afdeling van het Roode Kruis was zeer tevreden met dit resultaat. direct van importeur op vrijdag 3 december Fluiterstraat 2 Capucijnenstraat 55 TILBURG (N.-B.) Tel. 04250-25884

De Vallei | 1965 | | pagina 4