Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Eerste stappen tot bouw verpleeginrichting voor chronische zieken genomen AGENDA Nieuwe dirigent van Scheepjes wol- harmonie „Door de jeugd-voor de jeugd" verrast dit jaar opnieuw vele kinderen Bejaardenkoor en Con Amore Merken mee aan kerstfeest voor bejaarden U.S.A. - TWEE JAREN NA KENNEDY E. P.'s antwoord op liet perscommuniqué van de P.v.d.A. Bouw politiebureau komt in de raad Nog drie dagen polio-prijzenaktie W4 39e JAARGANG VRIJDAG 3 DECEMBER 1965 Nr. 95 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per weck in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel De eerste contacten, die nodig zijn om te komen tot de stichting van een verpleeginrichting voor chro nische zieken te Veenendaal - waarover wij vorige week reeds berichtten - zijn gelegd. Een onderhoud van de voorzitter van 't Christelijk Sociaal Centrum, de heer L. Boon, met de voorzitter van de cen trale hervormde kerkeraad, ds. A. Vroegindeweij, heeft geresulteerd in het verzenden van een uitno diging namens deze beide instanties aan de diaconale besturen van alle Veenendaalse protestants-chris telijke kerkgenootschappen tot het bijwonen van een samenspreking over deze aangelegenheid. Zoals bekend zijn in het Chr. Sociaal Centrum vertegenwoordigd de beide chr. geref. kerken, de geref. ker ken (synodaal en vrijgemaakt) en de hervormde gemeente „Sola Fide". VOOR VEENENDAAL EN OMGEVING Straks wil men ook de kerkbesturen in de omgeving van Veenendaal over deze zaak benaderen en uitnodigen tot deelneming in het project. Men denkt in dit verband aan de plaatsen Rhenen, Eist, Amerongen, Ede, Ederveen, Renswoude en Scherpenzeel. Uit het voorgaande kan reeds wor den afgeleid, dat de verpleeginrichting op prot.-christelijke basis zal worden geschoeid. Bij de opneming evenwel zal men geen voorkeur geven aan bepaalde gezindten. De inrichting zal in principe bestemd zijn voor chronische zieken van alle leeftijden, al zal men zijn aandacht in de eerste plaats op de bejaarden rich ten. Voor deze categorie is het tehuis een dringende noodzaak, gezien het feit, dat het bejaardencentrum De Engelen- burgh met zijn 15 bedden nu al tekort schiet. Men verwacht ook, dat jongeren veelal in het gezinsverband opgenomen zullen blijven en men acht deze vorm van verpleging ook bepaald beter. 100 bedden De gedachten gaan uit naar een in richting met een capaciteit van ca 100 bedden. In ieder geval zal men meer dan 60 bedden moeten hebben wil men in aanmerking komen voor een ver gunning van het ministerie van sociale zaken. Wat de financiering betreft zal men verder zijn aangewezen op subsidies Territoriaal leider van het Leger des Heils bezoekt Veenendaal Aanstaande zondag, zal de Kommandant van het Leger des Heils in Nederland een bezoek brengen aan Veenendaal. Commis. sioner W. F. Palstra, is wat het Leger des Heils betreft de hoogste man in functie. Onder zijn leiding doet het Leger zijn werk in de verschillende evangelisatie- posten en maatschappelijke centra. Na verschillende functies bekleed te hebben, werd hij in 1961 door de Gene raal van het Leger des Heils aangesteld als Hoofd van het Leger des Heils in Ne derland. Vergezeld van zijn vrouw - de nationaal presidente van de vrouwenbond van het Leger des Heils brengt hij een bezoek aan de afdeling Veenendaal. In verband hiermee is er zondagavond een bijzondere evangelisatie-samenkomst, welke onder leiding zal staan van Kom mandant en mevrouw Palstra. Deze bij zondere dienst, welke gehouden wordt in het gebouw aan de Fluiterstraat is voor een ieder toegankelijk. van de ziekenfondsen (waarvoor ook weer een minimum-opnamecapaciteit van 60 bedden is gesteld) en verder van de betreffende gemeentelijke sociale diensten en de deelnemende kerkge nootschappen. Een enkeling zal ten slotte de kosten voor eigen rekening kunnen nemen. Ds. Vroegindeweij, die wij hierover spraken, zag ook de stichting van dit tehuis als een specifiek diaconale, dus kerkelijke, taak. De predikant had veel vertrouwen in deze zaak, ook al als men rekening houdt met de gebouwen die reeds op deze wijze tot stand zijn gekomen. Zoals reeds bekend zal zijn gaat de heer M. de Graaff, die sinds 1952 dirigent is van de Ko ninklijke Scheepjeswol- Harmonie, dit corps verlaten om gezond heidsredenen. Dat dit de harmonie ter harte zal gaan valt niet te be twijfelen, want onder zijn leiding is de Scheepjeswolharmonie een uitstekend geheel geworden en heeft het door haar aktieve en uitmuntende optreden door zijn toedoen ,naam' gekregen. Menigeen zal vaak bijzonder gekeken hebben naar de kranige figuur van de dirigent die met zijn corps mee- marcheerde als het zich waar dan ook presteer de. Op de komende raadsvergadering zal de bouw van het nieuwe poli tiebureau aan de orde worden ge bracht. Het schetsplan is reeds eenmaal door B en W aan de raad getoond. Om tot 'n definitieve opdracht tot 't aan- bestedingsklaar maken van 't ontwerp te kunnen komen, is het noodzakelijk dat de raad besluit over te gaan tot de bouw van dit politiebureau. Het bu reau zal zoals is bekend worden ge bouwd op het terrein dat begrensd wordt door de Kerkewijk, het Omlei dingskanaal, het Boompjesgoed en de Koningin Julianaschool. Zodra bekend is welk bedrag met de bouw zal zijn gemoeid, zal door B. en W. een voor stel worden gedaan tot een krediet verstrekking. KLAPROOSCOLLECTE Vorige week vermeldden wij, dat de opbrengst van de Nationale Klaproos collecte f3276,25 was, maar dit bedrag werd nog met honderd gulden vermeer derd tot f3376,25. De organisatoren willen gaarne nogmaals hun dank be tuigen aan de collectanten door wiens grote aktiviteit zulk een resultaat be reikt kon worden. De aktie van de Veenendaalse Win keliers ten bate van de polio-patiënten duurt nog tot maandagavond 6 uur. Tot die tijd kunnen de enveloppen in de daarvoor bestemde bussen gedaan worden, die geplaatst zijn op Patrimo niumlaan 23, Hoofdstraat 6 en Gort straat 39. Een jury in Den Haag zal in de komende week over de winnen de inzendingen beslissen. Dit jaar wordt in Veenendaal voor de vijfde achtereenvolgende keer de aktie „Door de jeugd - voor de jeugd" gehouden. Het Jeugd Roode Kruis, de orga nisator hiervan, kan dit jaar weer met trots terugzien op de resultaten van de inzamelingsaktie. Dankzij de medewerking van geestelijken, artsen, wijkver pleegsters, ambtenaren der gemeente en de Veenendaalse bevolking overtrof fen de resultaten wederom op buitengewone wijze de verwachtingen. Tot opvolger van de heer de Graaff is benoemd, de heer H. W. A. P. WARNES, onderdirigent, kapelmeester van de Koninklijke Luchtmachtkapel te Nijmegen. De heer Warnes is 40 jaar. Hij is gehuwd en heeft 2 kinderen. Op 13 en 20 januari a.s. zal hij de uitvoeringen die op handen zijn, dirigeren. PAPIERAKTIE VAN CAECILIA De Veenendaalse Harmonie Caecilia heeft sinds geruime tijd een oud-papier- aktie ten behoeve van haar instru mentarium. Morgen, zaterdag 4 decem ber wordt er oud papier opgehaald in de wijk Boslaanplan. Om zo vlug en efficiënt mogelijk tewerk te kunnen gaan, verzoekt men degenen die pa pier voor dit doel beschikbaar hebben dit zo mogelijk in pakken te bundelen en klaar te zetten. WIST U dat bij stomeren Van Boordt te Ame rongen een bedrag van f 3200,- is ge vonden? dat dit bedrag zich bevond in een pak dat gestoomd moest worden? dat de eigenaar afkomstig was uit de Betuwe? dat dit aanzienlijke bedrag werd gevon den tijdens de controle van de zakken die altijd bij deze stomerij plaatsvindt? dat de eigenaar er zelf achter kwam doordat zijn zoontje met een speldje van genoemde stomerij liep te spelen? dat de vondst door hem zeer werd ge waardeerd? dat hem dit waarschijnlijk geen tweede keer meer zal gebeuren? $«tumuUie DAMES- m Donderdag 16 december wordt in gebouw Eltheto het kerstfeest voor de be jaarden gevierd. Het zal dit jaar een heel btfzonder accent hebben omdat op het programma ook het optreden staat van het onlangs opgerichte bejaardenkoor uit de Engelenburgh. Het koor telt momenteel ongeveer 35 leden en staat onder leiding van de heer Budding. Het zal het eerste optreden z,yn en er wordt druk gerepeteerd om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Gezongen zal onder meer worden „Oh kindeke klein", „Kerstnacht" en „Kerst liedje". Het Herv. Evang. koor „Con Amore", dat eveneens onder leiding staat van de heer Budding, brengt niet minder dan 9 liederen ten gehore, waar van er verschillende een bewerking kre gen van de dirigent. Het laatstgenoemde koor zingt o.m. Ere zij God, Herders ontwaakt gij niet?, Komt verwondert u hier mensen, Dochter Sions, en Prijs den Heer met bigde galmen. De meditatie wordt verzorgd door godsdienstonder- wgzer J. Meijer. Evenals vorige jaren worden de be jaarden op verschillende plaatsen opge haald door een bus van de Fa. de Haas en ook weer thuisgebracht. De route van de bus is als volgt: 6.40 Patrimoniumlaan (hoek Kerkewijk), 6.43 Parallelweg (overweg Brinker- steeg), 6.46 Boslaanplein, 6.50 Kerke- wgk (hoek Bergweg), 6.53 Slot de Brui- Kostverloren), 7.12 Zandstraat (hoek De aktie heeft als doel: het geven van een passend geschenk aan invalide en chronisch zieke kinderen tot 21 jaar. Met spontaniteit werd door een ieder, die hiertoe in staat was, gegeven en hulp toegezegd. Gisteravond werden door leerlingen van de Chr. Huishoud school de vele cadeautjes ingepakt en Krediet voor inrichting O.L. school/annex kleuterschool in Engelenburg Van Gedeputeerde Staten is goedkeuring ontvangen voor de bouw van een zesklassige nood schoot in de Engelenburg. Ten be hoeve van de aanschaffing van meubilair en leermiddelen stellen B en W voor een krediet te verle nen aan de lagere school van f 20.000,- en aan de kleuterschool van f 3.500,-. Het bleek onmogelijk de aanwezige leer middelen van de Dokter Heksterschool en W. van de Westeninghschool voor de nieu we school te gebruiken, daar voor vele vakken verschillende methoden werden gebruikt, verder zal tot aanschaf moeten worden overgegaan van nieuwe bordsteL. lingen en losse schuifkasten. Voor de kleuterschool zal de inrichting en aankleding nodig zijn voor de kamer van de hoofdleidster, in enkele lokalen dienen kasten en een kleuteraanrechtje te worden geplaatst. Ten aanzien van de leermiddelen wordt uitbreiding van het buitenspelmateriaal nodig geacht. op het ogenblik dat deze courant wordt verspreid, hebben deze meisjes even eens de taak de cadeautjes aan de be trokken kinderen te overhandigen. Het aantal kinderen dat in aanmer king kwam voor een presentje is onge veer 75. Al deze vormen van mede leven en hulpvaardigheid hebben ge leid tot het welslagen van deze aktie. Overal ter wereld Is, wederom met min of meer staatsie, de datum herdacht waarop John F. Kennedy in 1963 in Dallas werd vermoord. Interessanter is het zich af te vragen in hoeverre de denkbeelden van Kennedy in de sindsdien verstreken jaren zgn verwerkelijkt. Bij de Kennedy-verering is een hoop sensatiezucht en sentimentaliteit. Kennedy was geen martelaar en ook geen heilige, al is hij gevallen tijdens de uitoefening van zijn plicht en al drong zijn politiek naar de verwerkelijking van idealen. Hij was een zeer praktische en, als het moest, keiharde staatsman. Een „Streber", maar zeker niet in de ongunstige betekenis van dat woord. Hij was geen neutralist, zoals Nehroe, en geen isolationist, zoals Goldwater. Hij zag de plaats van Amerika midden in de wereld. Hij wist, dat het lot van die we reld ook het lot van Amerika zou be palen, en dat Amerika daaraan, door zijn leidende positie, een heleboel kon doen. En al zag hij er niet tegen op om, zoals in het geval Cuba, zgn tanden te laten zien, hij beschouwde militair ge weld als een uiterste maatregel, wan neer alle andere middelen hadden gefaald. Hg wenste geen verscherping der tegenstellingen, maar samenwerking waar en wanneer die mogelgk was, tot het behoud van de vredë. Bomen aan de Groenelaan worden gerooid De bewoners van de Groenelaan heb ben klachten geuit omtrent de bomen die in deze laan staan. Deze lindebo men hebben uitermate zware kruinen, zodat hierdoor de lichtinval in de woonruimten belemmerd róordt. Boven dien gaat het hier om de zgn. honing- dragende linden, die ook hierdoor zeer hinderlijk zijn. B. en W. stelt de raad daarom in de komende raadsver gadering voor over te gaan tot het rooien van deze bomen en ze te ver vangen door een gelijk aantal kleinere laanbomen. De kosten die dit werk met zich meebrengt zijn f 4000,terwijl de werkzaamheden eerst in het najaar van 1966 zullen worden uitgevoerd. Vrije Partij wil samenwerken, maar onder garanties De heer E. P. van Dijk (in Rhenen genoegzaam bekend als „E.P.") is op een persconferentie van de Vrije Party fel van leer getrokken tegen het pers bericht van de Rhenense P.v.d.A. Hy dacht, dat de P.v.d.A. de aanstaande verkiezingen wel 'es wat zwaar konden zitten en dat vanuit die redenering het perscommuniqué wel verklaarbaar was. De Vrye Party, aldus E. P., houdt echter nog steeds vast aan de destyds gestelde eisen voor samenwerking. De deur' hiervoor stait nog open, maar dan zo, dat zowel de ledenvergadering van de P.v.d.A. als van de Vr. Party hierover in eerste instantie hun oordeel ge- NIETS GEZIEN Alhoewel de geparkeerde auto onder een lantaarnpaal stond, werd deze toch niet opgemerkt door de bromfietser Van U. uit Veenendaal. Van U. botste in volle vaart op het stilstaande motor rijtuig. De toestand van Van U. was zodanig, dat deze door zijn buurman naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. ANATOMISCHE BRILAANPASSING 3UN6HAN5 PRISMA PONTIAC OMC&A voor betere uurwerken HQOFDSTP 91 VEENENDAAL «D ZIEKENFONDSLEVERANCIER Tel. 3184 - Hoofdstr. 51 - Naast de apotheek Rembrandtpark), 7 uur Patrimonium laan (hoek Sav. Lohmanstraat), 7.02 Bej.centr. „De Engelenburgh", 7.05 Eltheto. 2e rit: 7.10 Achterkerkstraat (hoek Kostverloren), 7.12 Zandstraat (hoek Gortstraat), 7.15 Munnikenweg (Luxor), 7.18 Nieuweweg (hoek Holleweg), 7.20 Pr. Bernhardlaan (hoek Buurtlaan), 7.23 Pr. Bernhardlaan (hoek Mulders laan), 7.26 Pr. Bernhardlaan (voor Gobr. v. Leeuwen), 7.30 Eltheto. Aanschaf mobiel kleuterlokaal Ter vervanging van de kleuterschool in het pand Hoofdstraat 116 werd de school gesplitst in twee scholen, on dergebracht in drie noodlokalen aan de Zonnebloemstraat en in twee loka len van de Juliana van Stolbergschool. Het gebouw aan de Zonnebloemstraat is door de grote toeloop van leerlingen nu al te klein geworden en er bestaat een wachtlijst van rond 100 kinderen. Uitbreiding is dus wel zeer noodza kelijk en B en W stellen daarom de raad voor tot aanschaf over te gaan van een mobiel kleuterlokaal. Deze lo kalen bezitten de mogelijkheid daar te worden geplaatst waar de toestand het meest urgent is, maar omdat het nog een proef betreft, zal voorlopig nog maar een lokaal worden aangekocht. De totale aanschaffingskosten worden geraamd op f 39.500,-. Verder stellen B en W voor de school in bruikleen te geven aan de Stichting tot Oprichting en Instandhouding van Chr. Kleuter scholen in Veenendaal. De tweede voorwaarde van de kant van de Vr. Partij zou zijn dat men de kandidaten van de laatste partij een even goede kans van verkiesbaarheid geeft als de P.v.d.A.-kandidaten. In werking. Mijn partijgenoot, de heer Koster, en ik konden terugkomen in de PvdA gelederen en dan was het zonder meer voor elkaar. Ik heb ge antwoord: ze hebben me er indertijd het belang van de gemeenschap wil uitgegooid en ik kom nooit terug, voor de Vr. Partij samenwerken, mits de dat de PvdA mij in ere heeft hersteld. P.v.d.A. bepaalde garanties geeft. Er is ook nog een kwestie van eerge voel. Geen verwachtingen Op die samenspreking is nog een brief van mr. Deen gevolgd met de me- En hiervan verwachtte E. P. weinig bedeling, dat de heren Kosters en Van of niets. Om de controverse 8oed u't Dijk zich konden aanmelden als lid de doeken te kunnen doen ging de heer van de p^A. Daarna zou het nog een Van Dijk terug naar de oprichting van kwestje zjjn van zich gezamenlijk tot zijn party in 1953. Dit gebeurde naar fractje te verenigen onder het aanleiding van het feit, dat men hem voeren van een i0vaal beleid. Ons antwoord was, aldus de heer Van Dijk: Een samenspreking akkoord, maar dan dienen we van tevoren de punten van de agenda en de voor waarden waarop de samenwerking zal plaatsvinden, te weten. Jubileumtoespraak Na dit antwoord had de Vrije Par tij niets meer vernomen, behalve dan de toespraak die Mr. Deen heeft ge houden tot de heer Van Dijk ter ge legenheid van diens veertigjarig raads lidmaatschap. Een toespraak van een gehalte, dat zelfs de publieke tribune in opstand bracht. De fractievoorzitter van de PvdA had later tegen de heer Van Dijk gezegd, dat de heer Deen die jubileumtoe spraak voor eigen rekening had ge houden en dat de fractie hiervoor be paald de verantwoording niet droeg. Dat laatste wilde ik nu wel eens openbaar maken, aldus de heer Van Dijk. Hoe dan ook, de heer E. P. van Dijk heeft met zijn fractiegenoot, blij kens zijn mededelingen ter persconfe rentie, alle mogelijkheden van samen- niet meer als kandidaat op de P.v.d.A.- lijst wenste. De eerste raadsverkiezing leverde al één zetel voor de Vrije Partij - t.w. E. P. - op. In 1958 kwam men met twee zetels uit de bus en in 1962 kwam men, op negen stemmen na, op drie zetels. De heer Van Dijk zei weinig te ver wachten van de vijf socialisten in de raad, gezien de ervaringen in het ver leden, o.a. bij de uitvoering van de Bijstandswet. Als SDAP-raadslid had de heer Van Dijk, volgens zijn zeggen, jarenlang gevochten voor een Armen- zorgbestuur. Uiteindelijk werd dit in 1936 gerealiseerd. Met de invoering van de nieuwe Bij standswet kwam de toestand van 1936 weer terug: er kwam weliswaar een adviescommissie, maar de uiteindelijke beslissing in bijstandszaken bleef bij burgemeester en wethouders. Samenwerking Het punt „toenadering" werd niet onbesproken gelaten. De heer Van Dijk zei er o.m. van: Mr. Deen, de secretaris van de PvdA heeft met mij in het voor jaar van 1965 gesproken over samen- werking nog niet afgesneden. De eerste kalender in het kader van de zwembadactie te Amerongen M-ordt hier door de heer van Veen in tegen woordigheid van burgemeester Jhr. Mr. O. R. v. d. Bosch overhandigd aan de voorzitter van de zwembadcommissie, de heer Slagter. Geen kritiek Wanneer we nu, twee jaren later, zien wat van deze ideeën terecht is gekomen onder de regering-Johnson dan is dat niet om over naar huis te schrijven. Dat Johnson geen Kenny is, wist ieder al meteen, Kennedy was een jonge staatsman, Johnson een oude, door de wol geverfde politicus, kind aan huis in Senaat en Congres. Johnson is zich ook te zeer bewust van zijn eigen positie in verband met zijn politiek. Hg is er persoonlijk en emotioneel te nauw bg betrokken. Daardoor kan hij ook zeer slecht kritiek verdragen en is hij geneigd die kritiek toe te schrijven aan minder nobele mo tieven. Wie het niet met hem eens is of openlijk tegen hem ingaat, daar is iets mee loos. Zo iemand is een „intellec tueel" (egghead, zeggen ze in Amerika) en Johnson heeft getoond daarvoor geen grote bewondering te hebben, of hij is een communist, een meeloper (Fellow- traveler) of een warhoofd. Dit persoonlijk-er-bij-betrokken-zijn brengt met zich de neiging, zich vast te bgten in wat men eenmaal is begonnen, om redenen van prestige. Bij dit alles behoeft aan de integriteit en de eerlijke bedoeling van Johnson niet te worden getwijfeld. Niemand twij felt daar trouwens aan. Maar goede en eerlgke bedoelingen alleen zijn niet vol doende. Verscherping We zien dus de tegenstellingen, die onder Kennedy waren verzacht, zich weer verscherpen. De verhouding met de Sovjet-Unie is duidelijk verkoeld, die met China nog slechter geworden. In Europa zou Johnson, met Rusk en MacNamara, de NATO graag zien als een tegen de Oostblok-staten gericht wapen, waarbg een zeer bedenkelijk as pect krggt de vraag of Duitsland weer kernwapens moet krggen, en worden gesteund in zijn herenigings-streven. Het is niet alleen De Gaulle (uitge sproken anti-Amerikaans), die hier niets van moet hebben. Als Washington in deze gedachtengang volhardt, konden de ideeën van De Gaulle in Europa wel eens meer aanhang Ipijgpn dan thans! Ook de wgze, waarop' de wet op de burgerrechten wordt doorgezet, of lie ver: niet doorgezet, maakt een onbe haaglijke indruk. Men begrgpt wel, dat Johnson momenteel vrgwel volledig in beslag wordt genomen door de situatie in Vietnam, maar hoe pessimistischer fnen deze situatie bekijkt, hoe minder men Johnson kan vergeven dat hg an dere belangrgke (wellicht belangrijker) zaken verwaarloost. Weer een Kennely? Bij dit alles nemen de speculaties toe over de toekomstplannen van de Kenne- dy-clan. Het is algemeen bekend, dat tussen de Johnsons en de Kennedy's bepaald geen innige vriendschap be staat. Anderzijds zou ieder er zich over verwonderen als de Kennedy's na het heengaan van John F. hun rol als uitge speeld beschouwden. Robert Kennedy echter beweegt zich uiterst behoedzaam. Niemand kan hem ervan beschuldigen, tegen de president in te gaan, maar niemand gelooft ook dat hij het geheel met Johnson eens is. Natuurlgk hebben de Kennedy's heel goed door, dat tot elke prgs een split sing van de party moet worden voor komen. Wat de Republikeinen te danken hebben aan Goldwater, een verloren ver kiezing en een langdurige periode van politieke machteloosheid, zullen de De mocraten nimmer moeten verwgten aan een Kennedy. Maar de Republikeinen hebben, na het succes in New York, weer nieuwe moed voor de presidents-verkiezingen en de Democraten zullen met een uitnemende tegenkandidaat moeten komen. Of John son nog kans maakt op een derde ter- mgn? Zoals de zaken thans staan zeker niet. En zal hij tegen die tijd zijn positie zodanig hebben verbeterd, dat de Demo craten in hem het winnende paard zien? Velen gaan het heengaan van John F. Kennedy eerst nu recht betreuren (Nadruk verboden) VEENENDAAL Zaterdag 4 december 4 uur Sint Nicolaasfeest Hollantor in El theto. Zondag 5 december 7 uur n.m. Territoriaal commandant Le ger des Heils leidt dienst voor afdeling Veenendaal. Dinsdag 7 december 8 uur Fo rumavond van Chr. Bestuur- dersbond in Korenbeurs. 8 uur Ledenvergadering „De Eendracht" in NVV-gebouw Spreker Th. A. J. de Jong. RHENEN Vrijdag 3 december 7 uur drop ping RMC start bij VW kan toor. Zaterdag 4 december 3 uur trek king RMC aktie bij VW-kan- toor. ELST Vrijdag 3 december 8 uur Sint Nicolaasbal ontspanningscomité Oranje Wit in café Sportlust AMERONGEN Dinsdag 7 december 7 uur St. Nicolaasfeest van de Woudlo pers in Onse Bliscap. .4 rK

De Vallei | 1965 | | pagina 1