DE UROUUI VOOR HET VOETLICHT ir voor BABY en KLEUTER PRUMMEL Stagnatie in afwerking van het voetbalprogramma Een gezonde huid, een mooie Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Gevonden en verloren De Sint zegt: naar: J' imm Doktoren- en Anothekersd iensten Wil Schoemaker-Versteeg Ingekomen en vertrokken Glazen van top kwaliteit MARKTBERICHTEN VAN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 3 december 1965 Het afgelopen weekeinde ben ik weer 'es getroffen door een ritsje uitspraken op het thema „verhouding baas-knecht". Op een vergadering van de stichting „Evangelie en Industrie" is weer het een en ander vastgesteld. Dat blijkt van tijd tot tijd 'es nodig te zijn. Nog niet zo heel lang geleden is er door een breed forum een hele avond op dit sjapiter geleuterd en we zullen wat dat betreft nog wel niet aan het eind van alle reso luties zijn. Thans is de oude stelregel „als je maar eenmaal baas bent dan ben je in alle situaties baas" weer van zijn voet tuk gehaald. Gaat niet meer op, zeiden de inleiders op de vergadering, waarover ik in het begin reeds sprak. Voorbeeld: als een directeur zich per auto met chauffeur laat vervoeren naar een belangrijke vergadering en er komt onderweg trammelant aan de auto, dan is de chauffeur de baas in de nare toe stand. Het hangt namelijk van hem af binnen hoeveel tijd meneer de directeur weer in z'n salonwagen kan plaatsne men om zich verder ter vergadering te laten suizen. Nou moeten we ons even zo'n situatie voor de geest toveren. Enige fantasie is daarbij wel nodig. Meneer Jan, oudste directeur van een florerende en sedert 1880 gezelschaps spelen-producerende familievennoot schap, moet om half tien 's morgens in Amsterdam zijn. Daar zal een Ameri kaan in het Hilton-hotel enige ideeën over Bonanza en James-Bond-spelletjes komen spuien. Hendrik.de ouwe vertrouwde familie chauffeur wijlen z'n vader roskamde de peerden van de ouwe meneer Willem al en diens vader had op zijn beurt het vervoer van de aanzienlijke familie weer in handen om kort te zijn: Hendrik is door meneer Jan aangezegd om negen uur de zwarte mercedes voor het hoofd kantoor te hebben staan. Om kwart voor negen kan hij wel vast de diplomatentas (inhoud: „De Telegraaf", maar dat is Hendrik uiteraard niet bekend) bij de portier afhalen en op de achterbank zetten. Hendrik doet wat hem gezegd is. Hij slaat nog een keer met een doek over de achterbank. Ja, want aan stof heeft meneer Jan een hekel. Oei, daar ontdekt hij nog een rang-papiertje in één van de asbakjes. Schonle asbakken, zegt meneer Jan altijd. En na deze korte routine-inspectie staat het bedrijfsvervoer even voor de bestelde tijd te glanzen voor de trap van het hoofdkantoor. Meneer Jan stapt stipt op tijd zwij gend in. Hendrik rijdt weg en als ze eenmaal op de vierbaans zitten, begint meneer Jan vanachter het veelgelezen ochtendblad een gezellig praatje. Het lijkt het sedert jaren vertrouwde familievervoer te worden. Tot Hendrik de kar plots vreemd onder z'n bibs voelt doen. Hij trekt zo naar rechts. 'k Vertrouw het niet, seint Hendrik naar de achterbank. Hij sjimmied zo. Geen risico's, Hendrik, antwoordt me neer Jan en Hendrik stuurt naar de vluchtstrook. Het blijkt een lekke band te zijn. Voor Hendrik een karweitje dat geen naam mag hebben. Maar meneer Jan moet er even uit, want de slee moet opgekrikt. Juist, opmerkzame lezer, toen meneer eruit moest, was Hendrik al dè baas. Buiten was het onaangenaam. Natte sneeuw en regen. Hendrik was de situa tie gauw meester. Hij zou wel uitkijken om er lang over te doen. Kouwe fikken, meneer Jan die op z'n vingers staat te kijken en die bovendien niet te klef mag worden. Want dan wil ie wel 'es verve lend gaan doen. 't Was dus zo bekeken. Hendrik een pluim op z'n pet, omdat ie zich de baas toonde in de bepaalde situatie. Ze waren op tijd in Amsterdam. Baas Hendrik en meneer Jan. La_me-nie-lachen. Wout Blauwkous RHENEN Gevonden: bruine kinderschoen; nieuw interlock herenhemd; glacé handschoen; zwarte parapluie; zakmes; bruine porte monnee met ritssluiting, inhoud f 11,25; sleutelbos in bruin leren etui; blauw ge blokte wollen herenwant; rood.groene sjaal; zwarte dameshandschoen; gouden ring. Verloren: bril in doos; sjaal; damespols horloge, doublé met zwarte band; bruin leren gevoerde motorhandschoen; bus abonnement NBM. Aan komen lopen: bruine pincher met rode halsband. Weggelopen: bruine herdershond met zwart dek. Gevonden: paar zwarte glacé dames handschoenen; bruin gevlekte tricot da meshandschoen; wollen kinderwant, blauw -wit-rood_geel gekleurd; mapje met foto's; pakje met identificatie-papieren; zwarte damesfiets merk „Locostar". Verloren: bril met donkerbruin mon tuur. AMERONGEN Verloren: een paar blauwe kinderhand schoenen gevoerd m. schapenwol; kinder armband met 12 bedeltjes; portemonnee, zwart met knipslot, inhoud geldbedrag en bonnen. Gevonden: bruine damesparapluie; div. kleuren sjaal; kinderportemonnee, inhoud geldbedrag en koperen halskettinkje; he renhandschoen zwart; paar zwarte glacé handschoenen. SPORTPROGRAMMA Waarschijnlijk ook dit weekend geen amateurvoetbal Ondanks het feit dat het amateurvoetbal de afgelopen twee weken dankzij de weersomstandigheden heeft stilgelegen heeft de KNVB voor a.s. weekend toch een inhaalprogramma vastgesteld. De meeste clubs uit onze omgeving hebben daarom voor de derde week in successie een vrijje zaterdag of zon dag. Zelfs nu is het inhaalprogramma nog in gevaar. J.l. dinsdag waren o.a. op het Sportpark de velden zo slecht dat er niet eens getraind kon worden. Veel verbetering is er daarna niet in gekomen. Hier volgt hopende op weers- verbetering het sportprogramma. Bij de zaterdagcompetitie vragen ook nu weer twee streekderby's de aan dacht n.l. De Merino's-Musketiers en Scherpenzeel-Valleivogels. Veenendaal gaat op bezoek bij For- tudido en zal na twee weken rust misschien genoeg kracht opgedaan hebben om twee puntjes mee naar Veenendaal te brengen en de laatste plaats te verlaten. DVSA (zondag) zal in Vreeswijk alle moeite hebben om daar van de club van die naam een puntje afhandig te maken. Rhenus staat nog steeds trots boven aan. R.K. Stormvogels waarbij zij zon dag op bezoek gaan staat op de 2e plaats. In deze afdeling dus een tref fen van het hoogste belang. Gezien de uitwedstrijd voor Rhenus zou een ge lijkspel een goed resultaat zijn. Scherpenzeel (zondag) krijgt in Mont- foort een bijzondere zware taak tegen MSV 19. Wij zien er dan ook geen winst in zitten voor de Scherpenzeel- se-ploeg. Oranje Wit draait niet best. Men be zet een van de funeste plaatsen. A.s. zondag komt Spel. Domstad op be zoek. Een mooie gelegenheid voor Oranje Wit om zich met de twee pun ten wat omhoog te werken. Merino's - Musketiers wordt een be langrijke wedstrijd. Merino's kan d.m. v. een overwinning dicht bij de kop loper komen terwijl Musketiers bij een overwinning weer enigszins bij de kopgroep komt. Het kan dus een in teressante ontmoeting worden waarbij wij de Merino's gezien het terrein voordeel de punten in huis houden. Scherpenzeel (zat.) - Valleivogels de andere streekderby geldt eigenlijk het zelfde. Ook deze clubs hebben met twee punten meer enigszins aansluiting met de kopgroep. Een gelijkspel hebben beide clubs weinig aan dus zal Scher penzeel het terreinvoordeel uitbuiten en een overwinning weten te bewerkstel ligen. Kulan doet het deze competitie uit stekend. Zaterfdag gaat men op bezoek bij de middenmoter Beverw. Boys. Daar zit dik winst in voor de Kulan ploeg. DVSA zat. volgt in dezelfde afdeling Kulan uitstekend. Zaterdag ontvangt men Langbroek en hier zal DVSA wei nig consideratie mee hebben en dan ook met een flinke nederlaag naar huis sturen. Advendo heeft het moeilijk. Men staat in de gevarenzone en zal dus op moeten passen. Ook voor zaterdag zien wij er niet veel goeds in voor Adven do als zij op bezoek gaan bij DEV in Doorn. Deze staat op de derde plaats en zal zich niet door Advendo laten ver rassen. TWEE INTERESSANTE VOETBALWEDSTRIJDEN OP TELEVISIE VOLGENDE WEEK DINSDAG EN WOENSDAG ZAL DE N.T.S. TWEE INTERESSANTE INTERLAND WEDSTRIJDEN UITZENDEN Op dinsdagmiddag 7 december a.s. zal de wedstrijd Italië-Schotland recht streeks uitgezonden worden, waarvan 's avonds een herhaling zal worden gegeven tussen 17.30 en 19.00. Dit is een beslissingswedstrijd in het kader van voorronden van het Wereldkam pioenschap Voetbal 1966. De laatste wedstrijd tussen beide landen eindigde in een 10 overwinning van Schotland na een doelpunt in de laatste minuut Op woensdagavond 8 december a.s. zal van 20.30 uur tot 22.15 uur de in terlandwedstrijd Spanje-Engeland te zien zijn. Dit is een vriendschappelijke wedstrijd tussen twee landen met twee verschillende speltypen wat zeer zeker tot een mooie en interessante ontmoe ting zal leiden. iimmiiu Altijd iets aparts Ook in ONDERJURKEN DUSTERS KORSETTEN B.H.'S - GAINES STEP-INS CORSELETS KOUSEN ARWA NYLONS enz. enz. HOOFDSTRAAT 66a - VEENENDAAL Sint Nicolaas op bezoek bij de DOVO jeugd Evenals vorig jaar bracht Sinterklaas, vergezeld van 2 zwarte pieten, een be zoek aan de jeugd van DOVO. Daar de Sint eerst om 8 uur in de kantine van het Sportpark Panhuis zou zijn, werden de jongens eerst op een serie leuke films onthaald. Dit bracht de stemming er wel in en toen dan ein delijk de grijze kindervriend binnen kwam, schalde het Zie ginds komt de stoomboot door de kantine. Voorzitter Hiensch (die zich in zijn openingswoord dankbaar toonde dat er zoveel ouders waren meegekomen) heette Sinterklaas van harte welkom en bedankte hem dat hij DOVO niet vergeten had. De Sint bleek verras send veel goeds en kwaads van DOVO's pupillen te weten. Verscheidene jon gens moest op het matje komen en kregen pluimpjes en vermaningen. Voor hij vertrok, sprak de Sint zijn be wondering uit voor DOVO's jeugdcom missie, die zoveel werk verzette. Jul lie verdienen een groot cadeau aldus de Sint en dat kan ik nu niet missen maar wat U hier aan blijde gezichten om u heen ziet, dan moet dat voor u, jeugd commissieleden, wel het grootste ge schenk zijn. Het was een bijzonder leuke avond. Natuurlijk kregen de DOVO jongens allemaal een flinke zak met lekker nijen. Alle aanwezigen werd koffie of limonade aangeboden. DOVO's kantinecommissie die veel werk verricht heeft en nog meer ver rassingen in petto heeft, kan tevre den zijn. De in rijke mate in PUROL aanwezige, stimulerende krachten maken en houden de huid zachtei zuiverder en gezonder. Hierdoor worden huid-verarming en huid-veroudering tegengegaar PUROL: wereld"-->rd. eni* ir ----- Sportschool van de Velde had goed begin In het kader van de judocompetitie in de eerste klasse van Midden-Ne derland, is door de sportschool van de Velde j.l. zaterdag deelgenomen aan een wedstrijd tegen Wageningen. Dit was de eerste wedstrijd van dit seizoen. De Veenendaalse ploeg zag kans om met een 100 overwinning huiswaarts te keren. Een heel goed be gin dus en een stimulans voor de vol gende ontmoetingen. Als grote favo riet mag Rinie Kleyer genoemd wor den, die door een tiende heupworp de tegenstander geen enkele kans meer gaf. Volgende week staat een wedstrijd tegen Amersfoort op het programma. Deze tegenstander staat bekend als de sterkste in de poule waarin de sport school Van de Velde uitkomt. VEENENDAAL: G. Annot, arts, Kerke- wijk 56, tel. 3198. Zusters Groene Kruis: Zr. Ruttenberg, Luntersekade 6, Ederveen, tel. 08387-359. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: B. Stegeman, arts, Heren straat 69, tel. 2315. Apotheek Deijs alleen voor spoedrecepten. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU- DE: J. H. Rademaker, arts te Eder veen, tel. 08387-201. ELST. AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Van Ommeren, Kars, Os- sendorp, Bakker en Van de Burg: A. C. Kars, arts te Amerongen, Burg. v. d. Boschstraat, tel. 1273. SCHERPENZEEL: W. van Vulpen, arts, Dorpsstraat 192, tel. 03497-1220. DIERENARTSEN Voor Ederveen en Lunteren: Dr. v. Riessen, Dorpsstraat 18, tel. 2557, Lunteren. „Met volleyballen moet men jong beginnen" Een sport voor jong en oud. De sport neemt in onze sarrienlèving tegenwoordig een zeer belangrijke plaats in. Het is veelal ook een kijkgelegenheid geworden voor grote lagen der bevolking. De sport wordt tegenwoordig met de moderne middelen en de aangepaste studies meer geperfectioneerd. Nederland neemt in enkele takken van sport gelukkig een niet onbelangrijke plaats in in Europa en de wereld. Helaas komt men bij nog veel meer takken van sport niet boven de middelmaat uit. Maar één van de takken van sport waar Nederland wel een belangrijke plaats inneemt is het volleyballen. De NeVoBo (Nederlandse Volley bal Bond) is één der meest aanwas sende bonden van Nederland. Neder land is al enkele malen kampioen van West-Europa geweest en mocht een afvaardiging sturen naar de laatste Olympische Spelen te Tokio. Ook in Veenendaal wordt er reeds jarenlang fanatiek en veel aan vol leybal gedaan. Reeds op de scholen begint het al met als hoogtepunt het overbekende School-volleybaltour- nooi, dat zo rond de Kerstdagen in Veenendaal wordt georganiseerd. Wil Schoemaker-Versteeg is één der volleybalsters in Veenendaal die sterk de aandacht heeft getrokken. Niet alleen in Veenendaal, maar ook daarbuiten. Zij is thans 26 jaar oud en de gelukkige moeder van een flinke dochter van ongeveer een half jaar oud. Woont op de Rembrandt- laan no. 15A te Veenendaal. Enthousiast over deze sport ver telt zij: Vroeg begonnen „Ik was nog maar net 14 jaar toen ik met de volleybalsport in aanra king kwam. Ik was op de HBS en daar werd veel aan deze sport ge daan. De heer Buys zorgde er wel voor dat zo tegen de tijd van het Kerst-volleybaltournooi wel weer en kele goede teams konden aantreden. Met enkele vriendinnen werd ik in die tijd lid van de plaatselijke volley balvereniging VVV. We draaiden goed in de tweede klas van de bond, afdeling Utrecht. Verliezen was er vrijwel nooit bij en het kon dan ook niet uitblijven dat we enkele malen promoveerden. Naarmate de tijd verstreek werd dit team een heel sterke eenheid. Een formatie die in die klasse bijna geen tegenstand ondervond. We promo veerden dan ook naar de eerste klas, waarvan we twee jaar later kam pioen werden. Dit was een vreselijk spannende aangelegenheid, want toen moesten we met nog twee andere ploegen vechten om een plaats in de hoogste klas van Nederland, n.l. de hoofdklase-West. Tjonge, jonge, dat was me wat! De eerste keer lukte het niet, want toen eindigden alle drie teams gelijk. De tweede maal ging het wel. We wonnen de beide wedstrijden en daardoor promoveer den we naar de hoofdklasse. Topvolleybal Een plaats in deze hoofdklase was voor een plaats als Veenendaal een ongehoord succes. We waren er dan ook allemaal bijzonder trots op. Maar toen kwamen de echte wedstrijden pas. De hoofdklasse-west is de sterk ste van Nederland en we zouden het bijzonder moeilijk krijgen. Maar het ging allemaal buiten verwachting goed. Na eerst wat wedstrijden te hebben verloren, vochten we lang zaam maar zeker de punten bij el kaar. We eindigden in het eerste jaar nota bene op de vierde plaats en dat was lang niet mis. Het tweede jaar ging het wat slechter, deels omdat toen al een kentering kwam in de eenheid van de ploeg. Enkele speel sters gingen trouwen, vertrokken naar elders. Of als ze niet naar elders vertrokken hielden op handen zijnde blijde gebeurtenissen hen wel uit het speelveld. Maar toch draaiden we goed mee. De eerste punten kwamen weer heel laat, maar toen drukten we ste vig door. Zelfs het gerenommeerde Celebes kreeg hier in Veenendaal na een zeer lange en spannende strijd met 3-2 klop. Enfin, we eindigden toen ongeveer in de middenmoot. Maar het jaar daarop was het mis. We wonnen de eerste competitiewed strijd nog wel, maar daarna kwam er geen punt meer bij. Het team was toen vrijwel geheel vernieuwd en het ontbrak de nieuwe krachten nu een maal aan de nodige routine. We eindigden onderaan en degra deerden naar de Overgangsklasse. Wil Schoemaker-Versteeg in actie. Een jaar of twee daarop zelfs naai de eerste klasse, waarin we nu nog spelen. De reden hiervan was weder om een zeer groot verloop in het team. Nationale training Ondertussen werd ik in die hoofd klasseperiode gekozen in het afde lingsteam van Utrecht. Daarmee heb ik menige wedstrijd gespeeld. Later werd ik uitgenodigd voor de Dis trictstraining. Dit was de selectie uit Utrecht, het Gooi en Amsterdam. De belangrijkste uitnodiging vond ik uiteraard die voor de training bij de nationale selectie. Dit was in Am sterdam, vanwaar ik dikwijls niet eens meer kon thuiskomen 's avonds. Dus moesten we overnachten etc. Ik werd gekozen in het nationale team dat het drielanden-tournooi tussen Frankrijk, België en Nederland te Parijs moest gaan spelen. Daar dit op een zondag werd georganiseerd moest ik bedanken voor de eer. Het gekke van het geval is, dat ik daarna niet meer werd uitverkoren aan de training van de nationale selectie deel te nemen. Hierover is natuurlijk veel te zeggen, maar vast stond dat ik het wel jammer vond. Fusie Vlak voordat we in de hoofdklasse gingen spelen met het damesteam, gingen beide Veenendaalse verenigin gen VVV en S en V (Sport en Vriendschap) een fusie aan en kregen we de naam van Volleybal Combina tie Veenendaal, kortweg VCV. Een jaar later werd de naam omgedoopt tot „Panters" en zo heten we nog. De heren promoveerden een jaar na deze fusie naar de eerste klas van de bond, waarin thans twee herenteams uitkomen. De vereniging groeide met de week eq het werd een hele orga nisatie met al die teams in de compe titie. Sinds twee jaar ben ik nu se cretaresse van de Panters en samen met mijn man, Frans Schoenmaker, die secretaris van de Technische Commissie is, doen we wel zo het één en ander. Jeugd Bij ons leggen we grote nadruk op de jeugdtraining, waaruit uiteindelijk misschien weer eens een topteam ge formeerd kan worden. Altijd hebben we speciale jeugdgroepen gehad, maar deze zijn kortelings vrijwel al lemaal opgegaan in de senioren teams. Maar weer staan er enkele jongeren klaar voor de jeugdtraining maar nog niet voldoende voor een hele groep. We kunnen thans wel weer een aantal jonge meisjes en jongens gebruiken. Met volleyballen moet je jong beginnen. De techni sche stof is groot en de conditie moet op een hoog peil staan om goed mee te kunnen draaien. Volleybal is een vrij moeilijke sport omdat het een vrij grote veelzijdigheid eist. In com petitieverband moet men uit het goe de volleybalhout gesneden zijn wil men het spelpeil kunnen handhaven en tevens de soms ondraaglijke span ning meester blijven. Dit kan eigen lijk dus vanaf een heel jeugdige leef tijd goed gebeuren. Promotie We draaien thans weer aardig in de eerste klas van de bond. De meis jes, die dit jaar de gelederen hebben aangevuld zijn nog wel wat jong, maar we verwachten wel wat van ze. We zijn nog ongeslagen, dus bestaat er een redelijke kans het overgangs klasseschap weer eens terug te halen. Zover is het echter nog lang niet, maar ja, waar het hart vol van is Doorgaan We gaan voorlopig nog maar door met deze sport. Het brengt uiteraard wel een drukte met zich mee, maar dat nemen we op de koop toe. We zijn nog vrij jong en mijn dochtertje van ongeveer een half jaar wordt tij dens mijn afwezigheid in goede han den achter gelaten. Over het algemeen spelen alle teams van de Panters vrij hoog. Maar als alles volgens plan verloopt en we hebben de wind een beetje in de zeilen, dan zie ik het topvolleybal nog wel weer eens terug keren in Veenendaal. De wil is er, maar het ontbreekt nog wat aan voldoende ta lent. In alle geval zal Veenendaal zijn goede naam in deze sport wel weten te handhaven en daar zal ik mét alle anderen graag aan willen meewerken". VEENENDAAL Geboren: Arnolda, d.v. J. D. van Ham en W. van Beek; Hendrik Bertus, z.v. G Diepeveen en E. E. A. Ariesen; Gijsje Wil- lemijntje, d.v. J. C. Sukkel en D. Heikamp: Cornelia Willemina Johanna, d.v. II. van Wijk en M. Oelderik; Johanna, d.v. J. A Hensen en J. Hovestad; Maria Cornelia d.v. C. Drost en F. H. Spies; Johanna, d.v T. B. Heij en M. C. Houweling. Ondertrouwd: P. A. Mandemaker en J H. den Hengst; A. S. van Gasteren en O E. Mering; W. de Jong en W. A. H. Kok; M. Hendriks en J. van der Meijden; F. H Koning en J. van Nieuwkoop. Gehuwd: T. Budding en E. Vink; S. G J. Gunther en A. Valkenburg; A. van de Weerd en G. van de Klift; J. Post en J. v Schaik; S. P. Huisson en L. Leidekker. Overleden: M. J. Blanken, 77 jaar, wed. van W. van Oostrum; A. van Verseveld 40 jaar, echtg. van J. Lodder; A. van de Bovenkamp, 96 jaar, wed. van A. Oudhui zen. RHENEN Geboren: Jacob, z.v. J. van Barneveld en E. G. van den Bos; Gijsbertus, z.v. E van Wagensveld en A, Middelman; Cor nells Berthus, z.v. B. Kooij en M. E. de Vos. Ondertrouwd: II. van Brink en W. W. Lammers; N. Mol en A. van Ommeren; G. E. van Vendelo en W. J. F. Heidenis; A. de Man en P. C. F. Dolderman. Gehuwd: M. de Man en J. van den Berg; J. C. Wiesenekker en G. van de Scheur; W. B. Jong en W. ter Haar; J. H. Lokhors! en A. Ch. van Laar. Overleden: F. J. L. Krijgsman, 69 jaar, echtg. van P. de Jong; E. Ditewig, 74 j., echtg. van M. A. Kersten; A. M. Drost, 90 j., gehuwd gew. met L. Roest; C. van de Scheur, 78 j., geh. gew. met S. Braafhart E. Jansen, 73 j., ongehuwd; D. Demoet, 56 j., echtg. van D. G. Haalboom. EDERVEEN Geboren: Jeannette E., d.v. J. C. van Heerikhuize en J. Hendriksen. Ondertrouwd: W. I. Huiberts en A. J. van IJzendoorn; G. Groeneveld en J. E. Overduin; H. J. Mulder en D. van den Berg. RENSWOUDE Geboren: Gijsberta, d.v. A. van Deelen en C. W. van Ravenhorst. SCHERPENZEEL Geboren: Gerritje S., d.v. H. Geijten- beek en T. Anbeek; Herman, z.v. H. H. v. d. Kraats en M. Versteeg; Pieter, z.v. A. v. d. Wiel en M. Robbertsen; Arthur Ch., z.v. N. I. G. Hut en C. T. Coumans; Fran- sisca M., d.v. T. B. van Mispelaar en A. M. Vos; Pieter D., z.v. G. Blaauwendraad en D. de Kruif. Gehuwd: J. van Lambalgen en L. M. Bakker; H. van Oostrum en C. F. Ree- bergen; H. van Willigenburg en C. van Ginkel. RHENEN Ingekomen: J. H. Boelee van Leiden; R. Garcia Saez van Leersum; J. Spaans van VeependaaL A. Wv J. Verhagen met gez. van' Heerlen; H. M'hand Amra van Marokko; M. A. M. Abou van Marokko; L. M. M. Tijskens van België. Vertrokken: J. M. van Leth g.m. Kas pers naar Leersum; G. Blankestijn met gezin naar Veenendaal; J. M. Rueb naar Leersum; G. K. Wichhart naar Nijmegen; T. Jarbandhan naar Wageningen; R. D. Wolterbeêk naar Ede; H. G. Hovestad naar Echteld. De beste collectie brillen die de wereld vervaardigt, hebben wij voor u klaar liggen. Daarmee is in weinig woorden veel gezegd. Toonaangevend in optiek SPECIAAL OPTIEK Kerkewijk 17, V'daal Tel. 3313 Ziekenfondsleverancier VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. A. Wisgerhof; 5 uur dr. C. Graafland. Julianakerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Vredeskerk: 9.30 en 5 uur ds. T. Lan- gerak. Sionskerk: 9.30 uur ds. A. Vroeginde weij 5 uur ds. J. van der Velden van Amersfoort. Bejaardencentrum De Engelenburgh: 9.30 uur ds. A. de Zeeuw van Doorn. Veeneind: 3 uur dhr. J. van Beusekom; woensdag 8 december 7.30 uur ds. Catsburg van Opheusden. Dijkstraat: 2.45 uur ds. A. Vroeginde weij. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Van nk; 5 uur ds. Overduin. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. Over duin; 5 uur ds. Van Enk. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 9 uur ds. Langbroek. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. Bos (H.D.). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. G. M. Spelberg van Utrecht. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Volle Evang. Gem., geb. O.C.B.: woens dag 8 december 8 uur evang. J. v. Veelen. Geref. Gem, Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst; donderdag 9 december 7.30 uur ds. Zwerus van Nunspeet. Uitzending kerkdiensten naar Juliana- ziekenhuis: Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. T. Langerak; 5 uur ds. Wisger hof. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Kooreman; 5 uur ds. Westra. Geref. Kerk: 10 uur ds. Vol ten; 5 uur ds. H. Steendan te Wageningen. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. J. v. Rootselaar van Barneveld; 4.30 uur ds. J. C. de Bie van Ederveen. Ned. Prot. Bond: 10.30 uru ds. G. Ch. v. Rooijen van Oosterbeek. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst; woensdag 8 december 2.30 en 7.30 uur ds. C. Steenblok van Gou da (Dankdag). Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst; woensdag 8 december 7.30 uur ds. C. Wisse van Elspeet. R. K. Ged. Kerk: 8 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 5 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. Kooten van Reeuwijk; 6 uur ds. Wisgerhof van Veenendaal. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; donderdag 9 december 7 uur ds. Wilting van Doetinchem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. S. Vuyck van Oosterbeek. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst; vrijdag 10 december 7.30 uur ds. v. d. Poel van Ede. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- genbei-g. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. P. Zijl stra; 6.30 uur ds. R. de Bruin van Lunteren. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: Geen opgave ontvangen. Vrije Evang. Gem.: 3 uur evang. J. W. Del wig. R.K. Kerk: 8.35 uur pater Van Lochem, ver. gebouw Molenweg. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 3 uur ds. v. d. Poel; woensdag 8 december 7.15 uur ds. v. d. Poel. SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aanvoer 1.002.000. Prijzen f 21,- tot f 21,75. Henne-eieren f 19,- tot f 20,-. Allen per 100 stuks. Biggenmarkt. Aanvoer 250. Prijzen f 60,- tot f 74,- per stuk. BARNEVELD Op de eiermarkt te Barneveld bedroeg de stuksprijs voor eieren van 59-65 gram f 21,tot f 22,-. De kilogramprijs was f 3,56 - f 3,38. Voor de eieren van 54-58 gram, (stuksprijs van 54 gram) f 20,25 - f 20,75 en kilo prijs f 3,75 (tot 58 gram f 3,78). Van 47-53 gram (stuksprijs van 47 gram) f 18,50 - f 20,10 en kiloprijs f 3,93. Kiloprijs van 53 gram f 3,79. U, „Ï'ïïwBÖWA61" ÏTmsïïCuïaoERU

De Vallei | 1965 | | pagina 2