jachtwerf te Rhenen gaat goede toekomst tegemoet IVORO! Kalenderactie voor het zwembad in Amerongen gestart Snuif en wrijf STR00IFESTIJN MET ROZIJN De Soefi-beweging: geen geheimzinnig genootschap AMERONGEN Uw bril een sieraad! IK ZIE 'T AL Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste+andoasta Het embleem der Soefi-beweging Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 3 december 1965 4 Dit is de werf van de heer Jansen in Wage- ningen, waar menige boot het water in is ge gleden, maar welke werf wordt verplaatst naar Rhenen. SCHIETNIEUWS Bij onderlinge schietwedstrijden be haalden de leden van Willem Teil de volgende punten: G. van der Horst, J. Pakvis 97; A. de Haas, H. den Uyl 95; H. de Groot 91; R. Brinkman, J. L. En gelaar 90; P. v. d. Sigtenhorst 89; A. Burgstede 88; J. Niessen 87; J. de Haas 86; Duffels 84 en J. v. Leeuwen 80. ZAKEN NIEUWS Opnieuw is de zaak van een Amerong- se middenstander aanzienlijk gemoder niseerd. Ditmaal betreft het de winkel van de heer A. J. van den Brink aan de Burg. van den Boschstraat. De winkel ruimte werd veel groter, waardoor in de eerste plaats in deze levenmiddelenzaak een afdeling verse groenten en fruit op moderne wijze kon worden onderge bracht en tevens de andere waren over zichtelijker uitgestald. Deze opnieuw ge moderniseerde zaak betekent een aan winst voor de plaatselijke middenstand. IN DE TOEKOMST ZELFBOUWPAKKETTEN VOOR BOTEN Zoals reeds in onze vrijdag j.L verschenen krant met een kort be richtje werd vermeld is er nu zekerheid wat betreft de Jachtwerf die in Rhenen zou komen. De heer Jansen eigenaar van een scheepswerf te Wageningen heeft kans gezien, het zeer gunstig voor dit bedrijf gelegen pand n.l. het oude pompstation van de waterleidingmij in Rhenen te huren. Dit nog betrekkelijk grote gebouw bevindt zich onder aan de Buitenomme, hemelsbreed nog geen 200 meter van de Rijn vandaan. Op de werf in Wageningen werden voor namelijk grote schepen gebouwd, met name voor het vrachtvervoer. In okto ber is het laatste schip, een 465 ton metend binnenvaartuig te water gelaten. De heer Jansen, die zijn hele leven reeds in de botenbouw werkzaam is, ziet wel vooruit zichten in de exploitatie van de jachtwerf te Rhenen. Hier moet vooral de nadruk worden gelegd op het woord Jachtwerf, aldus de heer Jansen. Het ligt in de bedoeling om alle mo gelijke soorten jachten te gaan bouwen op bestelling. Er zijn al enkele bestellingen binnen en indien er zich geen moeilijkheden voor doen kan reeds begin februari met de bouw hiervan worden begonnen. De werf in Wageningen moest verdwijnen omdat dit noodzakelijk bleek te zijn in verband met de uitbreiding van de haven. Deze is al geruime tijd te klein aange zien de binnenvaartuigen de lqatste jaren sterk, in grootte en aantal zijn toegenp- men. De heer Jansen heeft door dif, voor hem nog onverwachte besluit 6 man per soneel moeten ontslaan hetgeen hem niet makkelijk viel. Maar nu is zijn hoop helemaal geves tigd op Rhenen, waar best wat van te ma ken zal zijn mede aangezien ook de plan nen voor een jachthaven reeds in een ver gevorderd stadium zijn. Ook de plaats die Rhenen inneemt op het gebied van toeristen is een van de vele voordelen die alleen maar ten goede zul len kunnen komen aan dit nog zo jonge bedrijf. Alle watersportbenodigdheden Tevens ligt het in de bedoeling om alle mogelijke watersportbenodigdheden te gaan verkopen, wat ook al weer een op lossing betekent voor de watersportbeoe fenaars die hun sport reeds intensief be oefenen op de Rijn. Ook kunnen in de loop der tijd doe hel zelf bouwpakketten bij de heer Jansen worden gekocht voor allerlei soorten jach ten. Als de plannen zo zullen uitgevoerd als zij er nu liggen kan de hele Rhenense be volking en tot ver in de omgeving trots zijn op dit sportieve bedrijf. De heer Jansen met een miniatuur motorboot in zyn handen, welk model boot hy op z'n nieuwe werf in Rhenen o.a. zal gaan bouwen. Sint Nicolaasfeest van Hollantor Zaterdagmiddag 4 december wordt er in gebouw Eltheto een Sinterklaas feest gegeven van Hollantor, waarop een leuk kinderprogramma vertoond zal worden. De kinderen met hun ouders zullen kunnen genieten van goochelen, acroba tiek, clowns enz., maar het hoogtepunt zal toch zijn het bezoek van Sint Nico- laas met zijn zwarte knecht. Er wor den tractaties uitgedeeld terwijl er voor ieder kind ook nog leuke presentjes zijn. DINER VOOR BEJAARDEN Voor alle bejaarden van De Engelen- burgh zal op 9 december een diner worden aangericht. Op deze wijze wil men in het vervolg ieder jaar de ope ning van het bejaardencentrum op fees telijke wijze herdenken. Door de aanbieding van de eerste kalenders aan de burgemeester, de heer Slagter en de voorzitters van de subcommissies is de kalenderactie van de Amc- rongse Fotoclub thans officieel gestart. In een bijeenkomst ten gemeentehuize, waarbij tegenwoordig waren het dagelijks bestuur van de fotoclub, bestaande uit de heren A. van der Veer, voorzitter; H. Slotboom en J. J. Eyffius. Namens de zwembadcommissie waren aanwezig de heren Ir. J. Slagter, voorzitter, C. Th. de Boer, secretaris, H. Sasburg, G. C. Smit, voorzitters van de subcommissies en de heer C. M. Ploeg, architect. OPTICIÉN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN De heer Van der Veer merkte op dat de Fotoclub naar een manier heeft ge zocht om daadwerkelijk aan de zwem badactie mee te werken. Al direct by de aanvang der actie werd medewerking toegezegd. Tot nu toe werden foto's ge maakt van het werk dat anderen deden. Men zocht naar een meer realistische bijdrage, waarin de hobby van de club mede tot uitdrukking zou komen. Men besloot tot het maken van een foto- verjaardagkalender. Er werden foto's gemaakt en dankzij de fantastische me dewerking van drukkerij Perfecta is er een bijzonder fraai produkt ontstaan. De prijs werd vastgesteld op 2,per stuk. Vervolgens bood de heer Van der Veer aan de burgemeester, de heer Slagter en de andere aanwezigen een exemplaar van de kalender aan. In zijn dankwoord zei de burgemees ter dat hy zeer erkentelijk is voor deze actie van de fotoclub. Na de spectacu laire actie van deze zomer (fototentoon stelling) komt de Club weer op een alleraardigste manier in de publiciteit. Hij had alle lof voor de kqlender zelf. Overigens vond hij de Club wel wat be scheiden. Op de kalender staat nl. niet dat het initiatief van de Fotoclub is. De burgemeester is met de heer Slgater in Utrecht geweest. Het gevolg was dat de ryksgoedkeuring in het le kwartaal loskomt. Het is nu praktisch zeker dat er dit jaar gezwommen wordt, aldus de burgemeester. We zullen proberen voor het begin van het seizoen klaar te ko men. Er zal echter een bijzonder zware wissel worden getrokken op de zwem badcommissie. Het gemeentebestuur heeft respect voor het vele werk dat al gedaan is. Van de zijde der gemeente kan alle mogelijke hulp en steun ver wacht worden. De heer Slagter bracht namens de zwembadcommissie hartelijk dank aan de fotoclub. U toont hiermede een grote positieve instelling voor het bad. We staan nu voor de laatste fase. Deze mag nog een half jaar duren. Het leuke van deze gehele actie is niet alleen dat we straks met zijn allen kunnen zwemmen, maar dat er vooral in de voorbereidings periode zoveel goede krachten samenge bundeld kunnen worden voor een posi tief doel in het algemeen belang. Hy dankt de Club hartelyk voor deze steun. Uw verkoudheid van miu. keel oi boret De heer Sasburg, voorzitter van de propagandacommissie, merkte op dat enige tyd geleden een vereniging van buiten Amerongen een actie voor het bad hield (S.K.F.). Nu is er een club uit Amerongen die iets doet. De com missie houdt zich graag aanbevolen voor verenigingen in Amerongen die iets willen doen. Spreker denkt byv. aan dames- en huisvrouwenverenigingen, sportverenigingen enz. Kunnen die nu ook niet iets bedenken? De kleinste Amerongse vereniging heeft het voor beeld gegeven. De kalender is zeer goed uitgevallen. Het is tevens een goed be- wys van het kunnen van de fotoclub. De kalenders zijn vanaf heden ver krijgbaar ten gemeentehuize, by Drogis- tery de Haas, sigarenmagazyn van Baa- ren en bij de leden van de fotoclub. In de regel is het lot van een verjaardag- kalender dat hy een plaatsje krygt in de W.C. Deze kalender is veel te mooi om in de W.C. te hangen. WANDELNIEUWS VAN DE WOUDLOPERS Ook dit jaar organiseert de wandel sportvereniging de Woudlopers weer een winterserle wandeltochten. De serie be staat uit 4 tochten, van elk 10 kilometer, uitgezet in de prachtige Amerongse bossen. Iedere wandelliefhebber kan hieraan meedoen. Degenen die alle tochten goed volbrengen ontvangen een mooie me daille. Mist men 1 tocht dan wordt toch de medaille uitgereikt. De eerste tocht is vastgesteld op 17 december a.s., de tweede op 8 januari, de derde op 22 januari en de laatste op 12 februari Wandelliefhebbers uit Ame rongen en omgeving zullen deze tochten zeker niet willen missen. De Woudlopers roepen daarom allen op er met elkaar een gezellige middag van te maken. De start vindt plaats by Onse Bliscap aan de Bergweg 16, te 14 uur. Het bestuur van de Woudlopers heeft Sint Nicolaas uitgenodigd een bezoek aan de vereniging te brengen. Sinter klaas bleek direct bereid aan deze uitno diging gevolg te geven. Hy heeft beloofd om te komen op dinsdag 7 december a.s. om 7 uur in de zaal van Onse Bliscap aan de Bergweg. Het bestuur nodigt alle leden uit dan aanwezig te zyn. Voor vervoer zal worden gezorgd. Laat de Sint dus niet met de pakjes zitten. Eerbied voor andere godsdiensten Van tijd tot tijd worden in ons blad bijeenkomsten geannonceerd van de Soefi beweging. Mogelijk doet deze naam de gedachte oproepen aan het één of an dere - uit het oosten stammend - geheimzinnige genootschap. Om dit vermoe den uit de wereld te helpen: het enige dat in relatie staat met het oosten is het woord „Soefi", dat „Sofia" wijsheid) betekent. Verder houdt het ver band met het Pezische woord „Saf" (reinheid). Geen mysterieuze onderneming dus. Integendeel. De Soefi-beweging is een volkomen open organisatie en de bijeenkomsten zijn toegankelijk voor iedereen, die belangstelling voor de doel stellingen van de Soefi-beweging heeft. Dit jaar strooit Piet rozijnen, ro- zynen uit Califonië! Daar waren Sint en Piet naar toe gevlucht toen de zomer in Europa zo nat bleef. Piet is daar zo aan het snoepen geslagen van Californische blauwe rozynen, dat Sint tegen hem zei: „Als ze lekker zyn, moeten we ze ook maar meenemen om straks te strooien. Maar we doen ze heel netjes in kleine pakjes, anders eet jy onder weg alles op!" Sint en Piet genieten bij de gedach te aan het strooifestyn in Amster dam en den Haag. Die pakjes met rozynen zullen wel veel succes heb ben (ze zyn ook zo leuk voor in de schoen). Als rozijnen by u thuis in de smaak vallen, haak er dan op in: maar eens ter afwisseling van sui kergoed en marsepein iets lekkers met rozijn. B.v. als een extra zondags ontbyt op 5 december, want dat is immers een zondag? Of voor iets lekkers by de thee of als verrassing voor de kinderen by hun kopje cho cola, hun kindervisite... Hier zijn alvast twee recepten waar niemand moeite mee zal heb ben; California Muffins 16 stuks (in papieren cake-vormpjes of zandtaartvormpjes) 200 g tarwebloem, 3 theel. (1 pakje van 15 g) bakpoeder, *4 theel. zout, 50 g (ruim 3 eetl.) gesmolten boter of margarine, 2 eieren, 2% dl melk, 50 g geraspte kaas, 150 g Californi sche blauwe rozynen. Zeef de bloem, het bakpoeder en het zout. Voeg daarna de gesmolten boter of margarine, de losgeklopte eieren, de melk, de kaas en de rozij nen toe. Meng alles goed door elkaar. Vul de papieren vormpjes of de be boterde zandtaartvormpjes voor 2/3 Amsterdam-W 3. met dit mengsel. Zet de vormpjes op een bakblik en bak de muffins in ongeveer 20 minuten gaar. Baktyden: In de gasoven zonder thermostaat: verwarm de oven 10 minuten voor. Zet de vormpjes op het bakblik mid denin de oven, temper de vlammen tot klein en laat de muffins 20 minuten bakken. In de gasoven met thermostaat: op het bakblik middenin de oven 20 minuten op cijfer 4 of 5. In de elektrische oven met 2 oven schakelaars: op het bakblik middenin de oven 20 minuten B3-03, 10 mi nuten beide uit. In de elektrische oven met tempe- ratuurregelaar: op het bakblik mid den in de oven 20 minuten op 225° C. De muffins warm serveren, open- snyden en met boter, honing of jam besmeren. Kaboutergebakjes - 8 stuks 100 g bruine basterdsuiker, 4 eetl. koffiemelk, 45 g (3 eetl.) boter of margarine, 50 g (3 eetl.) Californi sche blauwe rozynen, 16 biscuitjes. Meng in een braadpannetje de suiker en de koffiemelk. Doe de boter of margarine erby en laat alles onder voortdurend roeren smelten, daarna even doorkoken en tenslotte nog 5 minuten op een lage warmtebron sudderen. Voeg op het laatst de ro zijnen toe. Laten afkoelen en als vulling tussen twee biscuitjes ge bruiken. Ook kan dit mengseltje warm ge bruikt worden in combinatie met pudding of ys. Aangeboden door het California Raisin Bureau, Postbus 9059, Wat de mensen van de Soefi-bewe ging dan wel bezielt en welke idealen zij uitdragen in deze wereld? Wij heb ben het opgetekend uit de mond van de vertegenwoordigster van de Soefi beweging te Veenendaal, mevr. M. M. Bosman-Schurink, wonend aan de Wes tersingel. Mevr. Bosman heeft - een beetje po pulair gezegd - de alleenvertegenwoor diging ter plaatse, want zij is hier de enige Soefi, d.w.z. de enige die is aan gesloten bij de - de gehele wereld om vattende - Soefi-beweging. Verdraagzaamheid De bedoeling van de beweging is meer eerbied te „kweken" voor ande re godsdiensten, met behoud van eigen principes. Men moet dit niet als een lokaal onderonsje opvatten. Het gaat hier niet om eerbied voor de verschil lende opvattingen binnen de kring van belijders van de christelijke godsdienst Het Soefisme heeft zijn aanhangers on der de belijders van de Hindoe-gods dienst, de Boeddhistische, de Zoroastri- sche. de Joodse, de Mohammedaanse en de Christelijke godsdienst. Men heeft de ervaring, dat men juist in zijn eigen geloof vaster komt te staan naarmate men andermans gods dienst meer gaat doorgronden. De stu die is een zeer belangrijk element. Stu die van andere godsdienstige geschrif ten dan de geëigende. Maar welhaast het voornaamste noemde mevr. Bosman, dat men in zijn eigen godsdienst leeft en niet slechts bij het één of andere godsdienstige ge nootschap behoort. Ook stelt de Soefi-broederschap de verdraagzaamheid op de voorgrond, zo wel op politiek als sociaal terrein. Van hieruit is ook te verklaren, dat de be weging ook in Nederland zijn „belij ders" in elk kerkgenootschap, in elke politieke partij vindt. Eredienst Van de aktiviteiten der beweging is het meest karakteristiek: de universele eredienst. In Veenendaal worden deze bijeenkomsten eenmaal per twee maan den gehouden. Het middelpunt van de eredienst wordt gevormd door een grote tafel, bedekt met een geel kleed, waarin het embleem van de beweging (zie afbeel ding) is verwerkt. Geel is de kleur van het licht. Op deze tafel liggen de hei lige boeken der mensheid, te weten de zes grote boeken van de godsdiensten die vandaag nog een behoorlijk aantal belijders hebben. Voor elk van deze godsdiensten wordt op de tafel een kaars gebrand als symbool van het licht, dat elk van zijn eigen godsdienst ontvangt. Tijdens de dienst worden gebeden ge zegd, terwijl uit elk van de boeken teksten worden gelezen, die betrekking hebben op een van te voren bepaald onderwerp, naar aanleiding waarvan tenslotte een toespraak wordt gehou den. Tijdens deze bijeenkomsten wordt niet gezongen. Trouwens dit zou, vol gens mevr. Bosman, ook niet mogelijk zijn, omdat dit onderdeel bij de ver schillende godsdiensten tè ver uiteen loopt. Bij voorkeur hebben drie personen bij de erediensten de leiding. Er is ie mand die de kaarsen aansteekt, een tekstlezer en tenslotte iemand die de toespraak houdt. In wezen wordt dit gedaan door leken, hoewel deze perso nen wel een soort opleiding hebben ontvangen, zij het dan niet op univer sitair niveau. Uiteraard heeft men de beschikking over Nederlandse vertalingen van de zes geschriften. Bij voorkeur houdt men de diensten op een tijdstip, waar op geen andere kerkdiensten worden gehouden. Hierdoor blijft voor de be zoekers de gelegenheid tot het bezoe ken van hun „eigen" kerk bestaan. In Veenendaal bijv. worden de diensten op een door-de-weekse avond gehou den. Ook mevr. Bosman is lid van een prot.-christelijk kerkgenootschap. De erediensten in Veenendaal trek ken (nog) bepaald geen overweldigende belangstelling. Het aantal bezoekers liep tot nu toe van drie tot achttien. Toch heeft men onder dit kleine aantal, le den van diverse kerken aangetroffen. De erediensten zullen in het vervolg worden gehouden in het NW-gebouw aan de Tuinstraat. De eerstvolgende op woensdag 26 januari a.s. Het middelpunt wordt gevormd door het hart, dat zowel de hemel als de aarde toebehoort. Het hart is op aarde de ontvanger van de Heilige Geest en als het die in zich heeft, rijst het opwaarts (uitgebeeld door de vleugels). De wassende maan is het symbool van de ontvankelijkheid. De ster, tenslotte, stelt de Goddelijke vonk voor, die in het menselijk hart wordt weerspiegeld en die de wassende maan helpt In haar ontwikkeling tot volheid. De jeugd liegt er niet om De Geref. jeugdcommissie te Vee nendaal, die de instuif in de oude pastorie aan de Kerkewijk, luiste rend naar de speelse naam „De Soos", exploiteert, had onlangs een ouderavond georganiseerd. In het Geref. jeugdblad „Tolle Lege" dankt de sooscommissie de ouderen, die de avond hebben bezocht, hartelijk. In verband met het enorme bezoek is de sooscommissie van mening nog een dergelijke avond te moeten or ganiseren. Nadere bijzonderheden zullen door ons nog worden ver strekt. Ter toelichting: er waren op die avond zeven (7) bezoekers Wij zouden willen vragen aan de com missie: „Waarom klaagt gij, o jon geren? Kan het volmaakter?" Vrijwillige bijdragen Aan vrijwillige bijdragen heeft de Hervormde kerkvoogdij te Overberg binnengekregen een bedrag van ruim 3500 gulden. Het is iets min der dan men had verwacht, maar men wil er rekening mee houden dat in dezelfde tijd ook de kerk- bouwaktie werd gevoerd en een prachtige opbrengst had. Wereld telt bijna 880 miljoen christenen Volgens cijfermateriaal bijeenge bracht door de Evangelische arbeids gemeenschap te Hamburg zijn er in de hele wereld 877 miljoen christe nen. Dit is 29 procent van de ge schatte wereldbevolking van 3 mil jard mensen. Van dit aantal christenen zijn er 500 miljoen rooms-katholiek, tegen 393 miljoen in 1960; 256 miljoen evangelisch (in 1960: 224 miljoen); 97 miljoen orthodoxen, met inbe grip van de oosterse kerken (in 1960: 136 miljoen); 24 miljoen christenen kunnen tot andere dan de boven genoemde groepen worden gerekend. Wat de zending betreft: tussen 1958 en 1963 was er een toename van 58 tot 63 miljoen christenen bij de r.k.-missie, terwijl de evangeli sche zending het aantal christenen in die periode zag stijgen van 46 tot 53,3 miljoen. Voor de andere godsdiensten wer den de volgende cijfers genoteerd: joden: 13 miljoen, 0,43moslims: 427 miljoen, 14,23%; hindoes: 380 miljoen, 12,67%; confucianen: 300 miljoen, 10%; boeddhisten: 190 mil joen, 6,00 taoisten: 30 miljoen. 1 aanhangers van stamreligies: 150 miljoen, 5 anderen en gods dienstlozen: 591 miljoen. 19,71%. Amerongen haalt Eist Leden van de Gereformeerde kerk te Amerongen zullen in het vervolg hun broeders en zusters, die in Eist wonen, per auto naar de kerk te Amerongen vervoeren. Mannenvereniging De onlangs hér-opgerichte Gere formeerde mannenvereniging te Amerongen houdt op 8 december a.s. reeds zijn tweede vergadering. Eén der leden leidt het onderwerp „Het ambt der gelovigen" in. DR. MARTIN LUTHER KING, GRIJPT RECHTEN VAN ANDEREN AAN In „De Wachter Sions", weekblad van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland, lazen wij het volgen de: Bij de gelegenheid van het ere doctoraat aan de Vrije Universiteit hem verleend, heeft volgens couran tenbericht, dr. Luther King de Zuid- Afrikaanse regering aangevallen. Volgens hem moeten de grote sta ten, ja, de hele wereld het optreden van de Zuid-Afrikaanse regering te gen de op het tweede plan gehou den negers, wier rechtspositie vaak alles te wensen zou overlaten, be antwoord worden met een economi sche boycot van Zuid-Afrika, om dit land duidelijk te maken, dat niet langer samenwerking mogelijk is wanneer deze politiek nog langer wordt voortgezet. Bezien we dit even dan blijkt, dat dr. King de rechten van een ander, in casu die van de Zuid-Afrikaanse regerir^, die het niet met hem eens is, in het bepaalde geval, al heel weinig waardering toekent. Ook hitst hij feitelijk op om dat bepaalde land en die bepaalde regering te boy cotten. Wat is dat toch al anders dan een dwingend optreden voor staan tegenover de regering van een ander land vanuit het buitenland en een stimulans geven tot oproer en revolutie in het binnenland van dat volk en die regering, wat toch ze ker niet naar de regel des Evange lies zal zijn. Wat zal het ook al anders zijn dan onder de schijn van opkomen voor menselijke rechten de heilige rechten Gods in de wortel aantas ten? Immers, het 8e gebod van de wet Gods zal ook nog wel vereisen, om een vreemd land en vreemde regering niet in de vrije uitoefening van haar eigen bestuur onder God en tot welstand des volks, aan te tasten, maar de vrijheid daartoe te laten verblijven, en dat boycotten af te manen als schending van het eigendomsrecht naar het 8e wet$- woord. En het 9e gebod zal ook voor hem toch nog wel gelden, dat men niet met ophitsen een ander schade zal toebrengen. En ook het 5e gebod zal toch voor hem ook nog wel gel den om niet in een anders huis houden in te dringen om er wan orde te gaan scheppen. Wat zal ook dat dwingend een heids-streven al anders zijn dan het weer op willen richten van de toren van Babel, zo tegen de heilige or dinantie Gods, in Genesis 10 al af gekondigd, in als daar in vers 5 het aparte van elk land en volk al wordt afgekondigd, als het daar luidt: Van deze zijn verdeeld de eilanden der volken in hunne land schappen, elk naar zijn spraak, naar hunne huisgezinnen, onder hunne volken. Ja, zoals ook Deutr. 32 8 onder wijst, dat God de volken vanéén gescheiden heeft. En Hij daarmede het valse eenheidsstreven om alle mensen tot één grote sociale gemeen schap te vormen als verderfelijk heeft afgewezen door de babyloni- sche spraakverwarring. (Ons ligt de door de Zuid-Afri kaanse regering onder de kleurlin gen aangerichte slachting in Sharpe- ville nog zo vers-bloedig in het ge heugen. Laten we maar niet de op die gebeurtenis toepasselijke gebo den opnoemen Red.)

De Vallei | 1965 | | pagina 4