Raad in principe eens met plannen centr.antennesysteem UIT DE RAAD VAN RH EN EN Tongen los over sociografisch rapport Reisverhalen van Rusland, India en Japan voor Soefi-beweging Sint Nicolaas kwam niet alleen voor de kinderen Buitenlands bezoek aan het Amerongse Dorpshuis Sint Nicolaasfeest voor Rhenense bejaarden maakte oude harten weer jong Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 3 december 1965 SINT NICOLAASFEEST VOOR RUIM 500 KINDEREN VAN RITMEESTERPERSONEEL Tijl Uilenspiegel Panter-kinderen vierden St. Nicolaasfeest ST. NICOLAASFEEST S.K.F. VOLLEYBAL Panters (dames) kunnen weer winnen. Nu van VCM-1 Goed herstel RHENEN RHC-TEAMS BEGONNEN MET ZAALHANDBAL COMPETITIE Gezellig Sinterklaasfeest voor bejaarden in O.C.B.-gebouw GROTE OPKOMST EDERVEEN Cadeaus O.C.B. aktiviteiten WATERPOLO ROBBEN 4 - FORELLEN 1 5-5 Winst en verlies voor RTT V-teams Openingswoord bracht voorstel ter tafel De Rhenense Bond voor bejaarden heeft op haar jaarlykse Sint Nicolaasfeest haar wensen niet onder stoelen of banken gestoken. In het openingswoord dat werd verzorgd door de voorzitter de heer Ruisch, werd bekend gemaakt dat de aanwezigen het Sint Nicolaasfeest niet moesten zien als iets vanzelfspre kends, maar als een streven naar een eenheid die nodig is om een welvoor ziene oude dag te bevechten. Spreker hamerde er steeds op dat momenteel in een welvaartsstaat geleefd wordt maar dat de bejaarden hier aanvankeiyk weinig van merken. Een speciaal woord van welkom werd door de voorzitter uitgesproken tot de wethouder Gesink en de gemeenteambtenaar Stringe, die tot de aanwezigen behoorden. Antwoord Echt Sint Nicolaasfeest Succesnummer In de raadsvergadering die dinsdagavond ten gemeentehuize van Rhenen werd gehouden hebben diverse raads leden hun mening ten beste gegeven naar aanleiding van de nota die burgemeester en wethouders opstelden over het sociografisch rapport. In deze nota geven b. en w. enkele hoofdlijnen aan, die, naar het hen voorkomt met dit rapport als uitgangspunt naar de toekomst kunnen worden getrokken en tot leidraad by de discussies konden dienen. De betekenis van het rapport is, dat het uitsluitend dient als advies aan het gemeentebestuur en een groot aantal gegevens van uiteenlopende aard inventariseert en analyseert. Dit rapport is in de eerste plaats samengesteld om hieraan bouwstoffen te kunnen ontlenen voor het beleid ten aanzien van de ruimtelijke orde ning binnen de gemeente Rhenen. Vanzelfsprekend richt het rapport zich daarby voornamelijk op de grootste bevolkingsconcentratie, n.I. op Rhenen-stad. Zo hoopt men te komen tot bestemmingsplannen voor de Donderberg. voor Eist, voor Achterberg en voor de bebouwde kom van Rhenen. Mr. J. Deen had ergens gelezen dat de bovenlaag van de bevolking van Rhe nen zelfs dikker zou zijn dan die van Veenendaal. Dit rapport is een afspiege ling van Rhenen, een afspiegeling van onszelf. Daarbij is het wel goed kennis te nemen van een zin in dichtvorm: Wie altoos in de spiegel ziet en zich met schoonheid vleit, die kent de waare schoonheid niet maar streeft naar ijdelheid. Het rapport is een deugdelijke spiegel, aldus de heer Deen, al zijn er lacunes. (PvdA)1: Interesses stimuleren Mr. J. Deen Men moet de goede dingen zien, maar ook de tekorten die er ongetwijfeld zijn. We moeten de interesse van de bevol king stimuleren, zoveel mogelijk mensen moeten mede verantwoording dragen. Er meet een actieve onderwijspolitiek worden gevoerd, ook aan de speelgele- genheid dient meer te worden gedaan. De heer Deen had door de enquêteurs nog graag de vraag gesteld gezien hoe men zich in Rhenen wast, want het bad huis is verdwenen en er zijn nog een groot aantal gemeentewoningen die geen douche hebben, zodat velen zich nog in de kuip moeten wassen. Hier kan mis schien een oplossing worden gevonden door een noodbadinrichting in het nieu we gebouw van gemeentewerken. Ook het punt van recreatie, huisves ting en gezondheidstoestand van de buitenlandse arbeiders roerde de heer Deen aan. Tot besluit maakte hjj nog een opmerking over de burgemeester persoonlijk. Deze kon er wel niets aan doen, maar gezien het feit dat er in Rhenen heel wat te doen is zou het beter zijn als deze eerste burger zijn volledige werkkracht aan onze ge meente kon geven. De heer Klaassen stak de loftrompet over de Rhenense bevolking, die zo trouw aan het beantwoorden van de ge stelde vragen had meegewerkt. Hij hoopte voorts dat dit rapport niet tot gevolg zou hebben dat nog meer aan banden wordt gelegd. De heer E. P. van Dijk kon zich voor het grootste deel met de nota van B. en W. over dit rapport verenigen, al was hij bang dat één en ander wel eens te lang kon gaan duren. Hij toonde zich verheugd, dat B. en W. voor een sport hal een weg hoopt te vinden in het uit breidingsplan Donderberg. De voorzitter onderstreepte nog eens dat de vragen door de bevolking op een hartverwarmende wijze zijn beantwoord. Dit was een stimulans voor het college. Voor onderwijs (HAVO/MAVO) moeten we de medewerking van de hogere over heid hebben. Het intellectueel peil is niet meetbaar, wel de afgelegde schoolexa mens en hierin is nog wel enig onder scheid. Op het gebied van speelgelegenheid had misschien wat meer kunnen wor den gedaan, toch zyn de laatste tyd nog diverse speelgelegenheden aange legd. De geschiedenis van de douches moet nog eens worden bekeken. De tip van de heer Deen over het ge bouw van gemeentewerken is heel waar devol. Met de kwestie van de buitenland se arbeiders had de burgemeester zich persoonlyk veel bemoeid en er aan ge daan wat hy kon om hun omstandighe den zo goed mogelyk te laten zijn. Onderhandse aanbestedingen De aanleg van het Ruiterpad te Ach terberg werd gegund aan het Algemeen Aannemingsbedrijf M. Schoemaker te Rhenen. De heer E. P. van Djjk was het er alleen niet mee eens, dat er wat grondwerk betreft op de arbeidsmarkt spanningen heersen. Ook de bouw van vijf garages aan de Larikslaan werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. onderhands aanbesteed. Het werk wordt uitgevoerd door de firma T. Nie- boer en Zonen te Veenendaal. Leden commissie van onderzoek Tot leden van de commissie van on derzoek werden door de raad over eenkomstig het voorstel van het college benoemd de heren E. P. van Dyk, C. Henzen en G. J. Verwoert. Garagehuur omhoog? Bij het punt over de verhuring van de garages van het gemeentelijk wo ningbedrijf waren diverse raadsleden van oordeel dat deze huren moesten worden opgetrokken. De heer Deen stel de zelfs voor de huur met 5,per maand te verhogen, zodat dit in rede lijke verhouding zou komen te liggen met de huren die elders moeten worden betaald. Het college zal dit verder on derzoeken. Intrekking besluit verkoop woningwetwoningen Op 31 augustus 1965 had de raad be sloten een tweetal woningwetwoningen aan de Djjk te Achterberg aan de bewo ners te verkopen. Een hunner had zich echter teruggetrokken en nu stelde het college voor overeenkomstig de lyn die de raad bij deze zaken steeds heeft getrokken ook de tweede woning niet te verkopen. De raadsleden waren ech ter unaniem van mening dat men in dit speciale geval genade voor recht diende te laten gelden, daar de bewoner die toch wel had willen kopen, nu door de buurman, die zich terugtrok, wel zeer was gedupeerd. Derhalve besloot men deze woning toch over te dragen. Vaststelling weiionen De heer Wisgerhof maakte bezwaren over de verhoging van de weiionen met circa 20% en wenste stemming over dit punt. Met de stemmen van de heren Kerkstra, Verwoert en Wisgerhof tegen werd dit voorstel van B. en W. echter aangenomen. Zo was de heer Verwoert ook tegen de onteigening van de grond met op stallen van G. H. van Doorn. Hij nam zelfs het woord grondroof in de mond. Wethouder Griffioen noch de voorzitter waren het hiermee eens, want er was met de betrokkene geruime tijd onder handeld en men had hem zelfs andere grond aangeboden. J. Wisgerhof: (SGP) Stemming verhoging weiionen W'Uziging gemeentebegroting De wijziging van deze begroting en in het bijzonder die van gemeentewerken ontlokte de heer D. de Jong vragen over aanvullende kredieten voor o.m. de ver betering van de nieuwe Veenendaalse- weg en de Oude Dijkse straat; vernieu wing van het hekwerk bij de o.l. school te Achterberg en voor de verbouw van het gemeentehuis. De voorzitter antwoordde dat er ty- dens de werkzaamheden nogal wat ver beteringen waren aangebracht en dat men hierin de oorzaak van deze aanvul lende kredieten wel moest zoeken. Aanbrengen van centraal antennesysteem Met dit voorstel waren de raadsleden het in grote lynen wel eens, doch de heer Klaassen merkte zeer terecht op dat hij de annuïteit van dertig jaar wel w£ty lang vond, want het is zeer wel mogelyk dat er over tien of vijftien jaar ook voor televisietoestellen geen anten nes meer nodig zyn. Bij een kortere an nuïteit vond de voorzitter het wel wat duur worden. De heer Deen was van mening dat men de kosten wel terdege in de gaten moest houden. Over het aan de agenda toegevoegde punt betreffende aankoop grond van de heer N. Drost begaf de raad zich nog in geheime zitting. In het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan werden gistermiddag 2 voorstellingen gegeven voor de kinderen van het personeel van Ritmeester. Om 4 uur waren de kleinsten aan de beurt, die konden genieten van voortreffelijk poppe- kastspel van het gezelschap Eddy de Valk. Het eerste gedeelte ging over de al tijd in trek zijnde poppekast-figuur Jan Klaassen, die op bezoek zou gaan bij zijn oom Gerrit in Afrika en Katrijn alleen achterliet. Jan Klaassen beleefde natuurlijk weer de vreemdste avontu ren, die door de kinderen met grote spanning gevolgd werden. Het tweede gedeelte handelde over een betoverde prinses, die niet meer praten kon. Degene die haar zou kun nen genezen, zou met de mooie prin ses mogen trouwen, maar wie dat niet lukte werd opgesloten in een cel met alleen water en brood. Prinsen en ba ronnen deden hun uiterste best, maar; wie het tenslotte lukte was een heel gewonen jongen van wie niemand ooit gehoord had. Hij trouwde met de prin-| ses en ze leefden nog lang en gelukkig.' De kleuters in de leeftijd van 4-7 jaar leefden in ademloze spanning mee. Na de poppekastvoorstelling kwam dan Sint Nicolaas binnen met zijn zwarte knecht en het grote boek, waar de na men van èlle kinderen instaan. Voor ieder kind was er een cadeautje en snoepgoed. Sint Nicolaas liet zich als hoogbejaarde gast temidden van de bejaarden in „De Engelenburgh". samen met zijn knecht graag op de foto zetten. De jeugd van 8 t/m 12 jaar kwam hierna aan de beurt. Eveneens door het gezelschap Eddy Valk werden de stre ken van Tijl Uilenspiegel opgevoerd, de grootste deugniet sinds mensen heugenis. Het gelach was niet van de lucht en uit de enthousiaste reacties bleek wel dat ook dit onderdeel van het programma zeer werd gewaardeerd. Tenslotte werd ook aan deze kinderen een pakje en snoepgoed uitgereikt. Maandagavond sprak in de zaal van het waterleidingbedrijf aan de Kanaalweg mevr. Kerremans voor de afdeling „De Vallei" van de Soefi-beweging over haar reizen door Rusland, India en Japan. „Wie verre reizen doet kan veel verhalen deed ook hier opgeld, want in enkele uren een zo volledig mogelyk overzicht geven van een 4-maanden lange reis was geen geringe opgave. Mevr. Kerremans vloog naar Lenin grad, zag de prachtige stad en het we reldberoemde museum „THermitage", dat het Louvre in Parijs overtreft. Het Russische museum is o.a. in het bezit van 26 Rembrandts. Per trein ging zy daarna naar Moskou en vertrok van daar per trans-Siberische spoorlijn naar Nachodka, vlakbij Wladiwostok. Opval lend was volgen^ mevr. Kerremans de vriendelijkheid en behulpzaamheid van de mensen. Het tweede land dat zij bezocht was Japan, met zijn vele tempels en afwisse lende architectuur. De Japanners reizen erg veel en voor elke bezienswaardig heid is altyd wel een groep schoolkinde ren of toeristen op excursie te vinden. Men is zeer gastvry en voor de vreem deling offert men graag zijn eigen tyd op. Het enige wat mevr. Kerremans niet zo waardeerde was het eten, maar dat werd door vele andere dingen ruim schoots goedgemaakt. De Japanners houden er de gewoonte op na te baden in een heetwaterbad en ook in de vele heetwaterbronnen. Het sporadisch voor komen van rheuma schrijft men hieraan toe. Ruim honderd kinderen van Panter personeelsleden waren woensdagmid dag in het „Trefpunt" byeen om het Sint Nicolaasfeest te vieren. De middag werd begonnen met een poppenkastvoorstelling, geleid door Hans Berk uit Rhenen. Hierna volgde een pauze, waarin de kinderen werden getracteerd op limo nade. Na de pauze kwam Sint Nicolaas het feest met zijn aanwezigheid opluisteren en deelde geschenken en versnaperin gen aan de kinderen uit. Om half zeven ging iedereen voldaan naar huis na een feest dat zich ken merkte door een goede sfeer en gezel ligheid Op 27 november kwamen meer dan 300 kinderen naar de SKF-cantine om het St. Nikolaasfeest te vieren. Dit jaarlijks te rugkerend festyn werd ook nu weer ge_ splitst in drie delen: een kindervoorstel ling, het bezoek van de Sint en de uitrei king van de cadeaux. Bij het toneelspelletje „Lassie en de ro ver" werd er door de kinderen intensief meegeleefd. Voor de kleinsten waren de avonturen van de bekende TV-hond wel eens té spannend, maar limonadejyen koektractaties zorgden er voor dat de traantjes snel waren vergeten. De komst van St. Nikolaas was natuur lijk het hoogtepunt van de middag. De goedheiligman verontschuldigde zich voor het feit dat hij maar enkele kinderen in particuliere audiëntie kon ontvangen en beloofde dat hij niemand zou vergeten bij het achterlaten van cadeaux. Vanzelfsprekend hield de oude bisschop woord. Honderden pakken en pakjes, voor zien van een naam en gerangschikt op ge slacht en leeftijd, lagen in de tweede SKF- cantine op de kinderschare te wachten. Dankzij de medewerking die vele SKF' ers de Sint verleenden is het een bijzon der geslaagde middag geworden, waarop ook de ouders die hun kinderen gezelschap hielden met plezier kunnen terugzien. Mevr. Kerremans besloot haar reis met een bezoek aan India, ëen prachtig Tand met een vriendelijke bevolking. Sprookjesachtige tempels, grafmonu menten, oude verlaten steden, de natuur met zijn prachtige vogels in een land met zoveel schoonheid dat het eenvou dig niet onder woorden te brengen is. De spreekster eindigde met haar dankbaarheid uit te spreken dat zy zo'n onvergetelijke reis had mogen maken. Mevrouw Bosman, die de vergadering geopend had met enige Soefi-woorden over de liefde van God in de harten der mensen, dankte met een bijbelwoord. Morgenmiddag om vier uur speelt het eerste damesteam van de Panters in eigen huis tegen VCM uit Maarssen. Deze laatste ploeg speelt reeds jaren lang in de eerste klas, doch heeft nog nooit kans gezien een hoge plaats te bereiken. Het zijn veelal wat oudere dames die deel uitmaken van deze ploeg. Voor de Pantersformatie een duidelijke gelegenheid om wederom twee punten aan het totaal toe te voe gen, hetgeen in zal houden dat het on geslagen blyft. Al met al is het tot nu toe een fraai herstel van de Panters-damesploeg na de degradatie uit de Overgangsklasse verleden jaar. Het staat thans met drie verliespunten aan de top van de eer ste klasse, terwijl in deze eerste helft de moeilijkste tegenstanders reeds zijn bestreden. Resten nog in' de eerste helft morgen VCM. daarna nog de twee Zeister ploegen SNS en Olymphia. Het ziet er dus naar uit dat de eerste helft ongeslagen kan worden beëindigd Ge zien het feit dat de huidige ploeg voor meer dan de helft vernieuwd is mag het oen prestatie worden genoemd Enkele nog zeer jonge speelsters werden direct aan het begin van de competitie ingezet en zij doen het voortreffelijk. Aan een kampioenschap werd aan vankelijk bij de Panters niet gedacht, maar de tot nu toe behaalde prestaties zijn van dien aard dat duidelijk op het kampioenschap gespeeld kan worden. Mocht dit het geval worden dat kan men via promotiewedstrijden een groot deel van het verloren gegane terrein erwinnen. Na deze dameswedstrijd speelt mor gen om ongeveer vijf uur het derde herenteam tegen Vriendenschaar-1 uit Culemborg. Uit technisch oogpunt be keken kan hier een overwinning voor de ionse Pantersformatie inzitten. Maar dan ook alle hens aan dek en geconcentreerd aanvallen van het be gin tot het einde GRATIS VLIEGTOCHT NAAR ZWEDEN In een landelijke etalage-wedstrijd, georganiseerd door de verkoopmaat schappij Ballograaf wist de heer Van Esse, van boekhandel Davelaar te Vee nendaal, een hoofdprijs te behalen. n.I. een gratis vliegtocht naar Zweden met daaraan verbonden een verblijf aldaar van 3 a 4 dagen, alles tezamen ter waarde van f 1000,—. Onze plaatsge noot, de heer Crocké verzorgde deze etalage. HANDBAL Dit weekeinde zyn alle RHC-te&ms, uitgezonderd de RHC-adspiranten, die vorige week al Attila met 6—2 aan hun zegekar hadden gebonden, de zaalcom petitie begonnen. Voor de dames was het begin moeiiyk, want zowel de dames-senioren als de dames-junioren verloren hun wedstrtyd. By de heren ging het echter beter: RHC 2- won en RHC 1 speelde geiyk. De dames-junioren speelden hun eer ste wedstryd tegen Leusden en het werd een 80 nederlaag. De uitslag doet ver moeden dat Leusden een groot over wicht heeft gehad, maar dat was beslist niet het geval. RHC combineerde goed, maar door gebrek aan schietkracht kwam er geen doelpunt uit. Wie woensdagmiddag in de buurt van het O.C.B.-gebouw kwam, kon enthou siast Sint Nikolaasliedjes horen zingen. Niets byzonders in deze tyd, alleen waren het nu geen hoge kinderstemmetjes, maar de stemmen van ongeveer 100 bejaar den, die naar het O.C.B.-gebouw waren gekomen voor het jaarlykse Sibit Nikolaas feest. De aanwezigen vermaakten zich opperbest en de organisatrices, de dames Boers, v. d. Lust graaf en Slinkman hebben zeker eer van hun (vele) werk gehad. trices ook nog om een cadeautje. Onder het zingen van bekende Sinter klaasliedjes kwam Sint Nicolaas binnen, vergezeld van zijn onafscheidelijke zwarte knecht. De Sint was blij om toch nog even tijd gevonden te hebben om naar deze jeugdige oudjes te gaan, die wel oud van jaren, maar toch jong van hart waren. Piet had een extra grote maat zak meegebracht, maar die kon gelukkig weer leeg meegenomen wor den. Mevr. Boers die Sint Nicolaas ver welkomde, vroeg namens de organisa- De dames-seninoren verloren met 51 van Theole. Hier werd aardig ge speeld en als de nieuwe speelsters ge wend zijn, zullen er ongetwijfeld over winningen komen. Het 2e herenteam won na een harde wedstryd met 65 van Fidelitas 2. Een mooi resultaat voor een ploeg, waarin ook enkele nieuwe spelers werden geprobeerd. Het le herenteam van RHC speelde zyn eerste wedstrijd in de 2e klasse al direct tegen het sterke Sport Vereent. Sport Vereent startte met vlotte aan vallen en door de schutterskwaliteiten van een boomlange speler kwamen zij voor rust aan 4 doelpunten, waar RHC er slechts 2 van Jan v. d. Pol tegenover kon stellen. Na rust kwam RHC echter sterk terug en de stand werd 44. Het spel werd harder, met als gevolg dat er aan beide partijen twee strafworpen werden toegewezen. Cees van de Pol voltrok beide malen het vonnis, maar ook Sport Vereent faalde niet en weer was het gelyk. Sp. Vereent bracht het nog op 7*—6, maar Cees v. d. Pol be- paalade de eindstand op 7-—7. Al met al een bevredigend begin van de zaalhand balcompetitie. Verleden week dinsdag bezochten een tiental Belgische overheidsfunctionarissen het Dorpshuis. Zy werden vergezeld door Nederlandse vertegenwoordigers van het Ministerie van Cultuur, van de Volksuniversiteit enz. Het gezelschap werd ontvangen door de voorzitter van het Dorpshuisbestuur G. J. van Barneveld en de penningmeester E. van Geytenbeek. Wegens afwezigheid van de burgemeester heette wethouder Van Barneveld ook namens het Gemeente bestuur de gasten van harte welkom in Amerongen en in het Dorpshuis. Hierna vertelde hij hoe het Dorpshuis tot stand is gekomen, hoe of het wordt gebruikt, door welke verenigingen enz. De heer Van Geytenbeek vertelde hoe de financiële opzet is, wat voor subsidie werd ontvangen en hoe het Dorpshuis in het algemeen draait. De Belgische gasten waren naar Amerongen gekomen om alles te weten te komen, dit bleek wel uit de vele vragen die zy zowel de heer Van Geijtenbeek als de heer Van Barneveld stelden. Vervolgens werden de gasten het ge bouw rondgeleid, waarby bleek dat niets aan hun aandacht ontsnapte. Tijdens de thee volgde een aangename gedachten- wisseling tussen de gasten en de gast heren. Het bleek dat de bezoekers weg waren van ons Dorpshuis en dit ook dui delijk lieten blijken. Wethouder Van Barneveld dankte de gasten voor hun bezoek en hoopte dat zij overal zo'n goede indruk kregen van ons land als hier in Amerongen en in het Dorpshuis, en sprak daarbij de wens uit 'dat ook dergelijke bezoeken mochten leiden tot een steeds betere samenwer king tussen de broedervolken België en Nederland, tevens dankte hij ook de Ne derlandse delegatie voor hun medewer king, in het bijzonder de heer Schouten, directeur Europees Bureau Volksontwik keling. Namens de gasten dankte de heer René Jacquemotte, voorzitter van de de legatie uit Luik voor de vriendelijke ont vangst en wenste de gemeente Ameron gen en de Stichting Dorpshuis veel succes toe. Zo blijkt dat het Dorpshuis ook in het buitenland belangstelling trekt en Ame rongen met recht trots op haar Dorps huis kan zijn. Rest nog te vertellen dat de Belgische gasten vertegenwoordigers waren van het Ministerie van Cultuur, Provinciale Populaire Opvoeding, Vryetydsbesteding en Culturele Zaken uit de provincies Luik, Brussel, Rexensar, Louvière, Luxemburg en Namen. RESULTAAT VAN OLIEBOLLEN ACTIE RUIM DUIZEND GULDEN De onlangs gehouden oliebollenactie t.b.v. het orgelfonds van de Hervormde kerk heeft het mooie bedrag van f 1.038,opgebracht. Het organiseren de comité is de burgerij en de mede- werkers(sters) hiervoor zeer erkente lijk. Zy zou graag zien, dat op elke we- keiykse ontspanningsmiddag de be jaarden ook in zo grote getale opkwa men als nu het geval was. Op de vraag van Sint Nicolaas of er ook eens iemand alleen een liedje wilde zingen, klonk al gauw „Zie ginds komt de stoomboot" door de zaal, gevolgd door een prachtig vers over „Blonde Mientje" door een dappere heer. Dat was wel geen Sint Nicolaasvers, maar Sint Nicolaas kon het toch wel waar deren en de tekst bleek hem ook niet onbekend te zijn. Nu had men de smaak te pakken en werd er een heel koortje gevormd dat met piano-begeleiding van de heer Budding alle drie de coupletten van „In een blauw geruite kiel" zong. Eén van de aanwezigen, de heer Bos, declameerde onder hilariteit het gedicht „10 communisten", waarvan er tenslotte niet één meer overbleef. De Veenendaalse winkeliers hadden de oproep van de drie organiserende dames niet onbeantwoord gelaten en ge heel belangeloos een stroom van cadeaus beschikbaar gesteld, in de vorm van kop en schotels, wollen en zijden shawls, pantoffels, wanten, bonbons, verzilverde lepeltjes, schemerlampjes, briefpapier enz., enz. Hierdoor kon ook nog een ver loting worden gehouden waarvan de op brengst ten goede kwam aan een goed doel. Aan iedere aanwezige kwam Sint Ni colaas een cadeau uitreiken en bij het naar huis gaan kregen allen ook nog een spéculaasppp mee. Na anderhalf uur moest Sint Nicolaas echter weer ver trekken wegens zyn zeer volle agenda en hij wenste alle aanwezigen een zeer goed 1966 en hoopte op een weerzien by zyn volgende verjaardag. Mevrouw Boers en de heer Helmond namens het O.C.B. zegden de Sint hartelijk dank voor zyn komst en onder gezang en na gewuifd door alle bejaarden vertrok de Goedheiligman. Sinds twee jaar wordt in het O.C.B.- gebouw iedere woensdagmiddag een ont spanningsmiddag verzorgd, waarop een spreker wordt uitgenodidgd, die zijn causerie vaak verduidelijkt met dia's of film. Dat de interesse voor de onder- Shot aR.T.T.V. a werpen op deze middagen groot is, blykt wel uit het grote aantal vragen dat de - spreker of spreekster na afloop te be antwoorden krygt, en vaak gebeurt het dat deze dadelijk maar een afspraak maakt voor het volgende seizoen. Éénmaal in de maand wordt er een middag alléén voor dames gehouden, waarop gehandwerkt wordt. De dames breien met gratis door de Veenendaalse Wolfabrieken beschikbaar gestelde wol kledingstukken voor inrichtingen die dit nodig hebben. Voor de heren is het O.C.B.-gebouw iedere middag geopend. Bejaarden van alle gezindten zijn er welkom. Zondagavond heeft de Forellenploeg haar tweede wedstryd in de wintercom petitie gespeeld. Het vierde zevental van de Robben uit Hilversum was de tegen stander. Het begin was voor de Robben en al gauw was de stand 20. Eep Landman scoorde na een verre rush, maar direct hierna werd het 31 en 41, voordat Eep Landman opnieuw kon scoren. Met deze stand brak de rust aan. Na rust verkleinde Piet de Zwarte de achterstand tot 43. George Jansen maakte gelijk, 44, waarna André de Kruyff voor een 54 voorsprong zorg de. In de laatste seconde wisten de Rob ben gelyk te maken en zo kwam het einde met een puntenverdeling 55. In de afgelopen week hebben de teams van R.T.T.V. met wisselend succes ge streden. R.T.T.V. 1 voldeed aan de ver-^ wachtingen en klopte Oldra in eigen huis met 73. R.T.T.V. 2 verscheen tweemaal achter de tafel. In de thuis-, wedstryd tegen Ritac werd maar op het kantje af verloren. Van de Broek en Notermans wonnen eenmaal, maar Meyer was uitstekend op( dreef en wist tweemaal te zegevieren. In de wedstrijd tegen Gazelle bewees deze speler dat dit geen uitschieter was, want.- opnieuw behaalde hy het beste resultaat. Nu wist hy zelfs alle drie z'n tegen standers een nederlaag te bezorgen en omdat zowel Van de Broek als Noter mans hier twee winstpartijen aan toe-,, voegden werd het 28 wat tevens de eerste volle winst voor R.T.T.V. 2 be-" tekende. Verdere uitslagen van R.T.T.V. teams waren Cap 3—R.T.T.V. 3 Ritac 3—R.T.T.V. 4 R.T.T.V. 6—R.T.C. 1 R.T.T.V. 7 Shot 4 R.T.T.V. 8—Shot 3 Ritac 5—R.T.T.V. 9 Junioren: 8—10 1-9* 5—5 10—0 2—8 - 10—0 2—8 - Van deze aanwezigheid werd direkt ge bruik gemaakt om een voorstel ter tafel te brengen. De commissie van advies heeft vele zaken te behandelen die de Ouden van Dagen aangaan, het is daarom wen. selijk dat een van de leden van de Rhe nense bond van Bejaarden deel gaat uit maken van deze laatstgenoemde commis sie. Dit zou een oplossing betekenen waar door men dichter bij elkaar zal komen te staan, aldus de heer Ruisch. In een kort vraaggesprek dat wij had. den met de wethouder Gesink, zei deze Ook de Rhenense bejaarden hebben zich, samen met d< tijdelijk in Veenen daal gehuisvesten, d hiervoor naar Rhen waren gekomen, tegoed gedaan aan het Sint Nicolaasfe Een van de bejaar dames wordt hier door hem blijkbaar „berispt". dat een dergelijk voorstel nog nooit door de Rhenense bejaarden was gedaan maar dat de mogelijkheden voor een plaatsing in de commissie van advies er wel zijn. Zo gauw er één vakature in genoemde com missie ontstaat zal aan de Bejaarden- bond worden gedacht, aldus de wethouder Gesink. Na al deze realiteit ging men over tot het vieren van een echt Sint Nicolaasfeest dat zich kenmerkte door spontaniteit en uitbundigheid. De Sint en zijn zwarte knecht werden met de welbekende liedjes door de oudjes in hun midden welkom ge heten. De begeleiding van de liedjes werd verzorgd door een accordeon duo dat veel succes oogste. Enkele bejaarden werden door de Sint op het matje geroepen en moesten een liedje zingen, dat dan ook zonder plankenvrees gebeurde. Een programmapunt dat reeds enkele jaren succes boekt is het lied „Ik heb eerbied voor jouw grijze haren", dat werd vertolkt door de oud-voorzitter de heer M. Lammers, die niet alleen vanwege zijn zang maar ook om zijn werk voor de Rhe nense bond van Bejaarden zeer wordt ge. waardeerd. Na deze echte „meezinger" werden nog enkele aardige nummers ten gehore gebracht. Hierna werd een grote verloting gehou den. die onder andere mogelijk was ge worden dankzij het vele werk dat hier voor was gedaan door de dames Bos en" Ruisch Vele aantrekkelijke prijzen stimu-*- leerden de oudjes tot het kopen van de, lootjes, waarvan de opbrengst ten goede, komt aan de plaatselijke bondskas. De organisatie en de verstrekking varv de consumpties aan de ruim 150 bejaarden was tot in de puntjes verzorgd. Niets an ders als lof dus voor het bestuur en de verdere medewerkenden die deze middag tot een geslaagd festijn maakten.

De Vallei | 1965 | | pagina 8