„Eben Haëzer1' nam afscheid van diligent van Voorthulzen. „Frilandia'* huldigde een vijftal jubilarissen Plan Zuid: 114 nieuwe woningen Nieuwe regeling voor het instandhouden van een gemeenschappelijk woonwagenkamp VEENENDAAL EDERVEEN Huis werd vervoerd met twee kraan- Kwestie bouw kleuterschool-annex verenigingsgebouw Overberg is nu rond Amerongse raad komt bijeen wagens 2 dinsdag 7 december 1965 In gebouw Irene nam de Chr. Gemengde Zangvereniging „Eben Haëzerjongstleden donderdagavond op welgemeende en uitgebreide wijze afscheid van haar dirigent, de heer L. P. van Voorthuisen. In plaats van de scheidende dirigent heeft men als opvolger aangetrokken de heer K. Goedings uit Ochten. Dit was niet het enige afscheid van deze avond, want na 8 jaar het koor te hebben begeleid vertrok ook de pianist de heer Leo van stempvoort. De heer J. de Haan, voorzitter van de ver eniging, memoreerde het feit, dat de heer Van Voorthuisen 34 jaar lang, en naar hij had uitgerekend, 1768 avonden zijn beste krach ten aan het koor heeft gegeven. ,,Ik bewon der U", aldus spr., „want u sleepte ons mee naar concoursen, kerkdiensten en rust huizen, zorgde ervoor, dat we medailles, lauwertakken enz. bezitten. Ook leidde U vele jaren de kinderoperettes. Deze kregen bekendheid tot ver buiten Rhenen. Alles wat aan deze uitvoeringen te pas kwam, maakte U met eigen handen. Zich tot Mevr. van Voorthuisen richtend, zei de heer De Haan: „Wij danken U, dat U uw man zo veel avonden voor de vereniging wilde af staan en wij hopen, dat U beiden nog vele jaren zult mogen toezien op de prestaties van Eben Haëzer". Hierna werd de heer Van Stempvoort toe- gespronken. Nu dhr. Goedings zelf de be geleiding op zich neemt, is zijn hulp niet meer nodig. „We danken je voor alles wat je voor het koor over had en wees maar blij, dat je erbij gekomen bent, want je hebt er je sopraantje gevonden". Het kinderkoor zong vervolgens een af scheidslied. waarop de penningmeester, de heer J. H. Loois, aan de heer Van Voorthui sen een schetsontwerp aanbood van een tegeltableau waarop een afbeelding van 't embleem van de vereniging, alsmede enige zangersfiguren voorkomen. Mevr. van Voorthuisen kreeg een bloemenmand aan geboden. Een boekenbon werd overhan. digd aan de heer van Stempvoort, terwijl zijn vrouw een bloemstuk werd aangebo den. De heer Van Voorhuisen zei in zijn dankwoord, dat hij een avond als deze niet had verwacht. Hij meende het, gezien zijn onverwacht bedanken als dirigent, bij de vereniging verkorven te hebben, maar hij zei al een jaar met de gedachte te hebben rond gelopen voor hij bedankte. Ook de heer Van Stempvoort sprak een dankwoord. Na 'n muzikaal intermezzo op het (nieuwe) elektronisch orgel door Leo van Stempvoort ging het doek op en bracht de Tiroler Kapel van Ons Genoegen een serenade. En dat was niet alles, want men had ook nog een bloemetje meegebracht als blijk van waardering voor de prettige samenwerking die men met het koor mocht hebben. Wethouder H. Griffioen, die inmiddels was gearriveerd, maakte gewag van de enorme activiteiten die de dirigent gedurende een lange reeks van jaren heeft getoond, want steeds minder mensen blijken bereid zich intens voor een dergelijke taak in te zetten. ,,U gaf ons een voorbeeld, het was voor U niet slechts een hobby, maar even eens een roeping. Het gemeentebestuur is U er dankbaar voor, dat U dit heeft willen doen er dankbaar voor, dat U dit belangrijke werk Namens de kerkvoogdij sprak de heer Ph. de Roder, die dank bracht voor het vele werk dat de heer van Voorthuisen in het belang van de gemeenschap deed. De vroegere concierge van Irene, de heer W. Lokhorst, alsmede zijn schoonzoon en Ongedwongen sfeer op receptie De direkteur van Frilandia, mr. C. J. van Leembruggen, heeft vrijdagochtend in de kantine van een der complexen een vijftal jubilarissen uit het bedrijf gehuldigd. In zjjn korte openings-toespraak zei de heer Van Leembruggen, dat hjj van mening was dat een bepaalde kern van mensen tijdens de groot ste moeilijkheden altjjd hun volle medewerking bljjven verlenen. Spreker was verheugd dat enkele voorbeelden gesteld konden worden met de vijf ju bilarissen, waar zich vier personen onder bevonden die veertig jaar bij het bedrijf werkzaam zijn geweest en zelfs één vijftig jaar. De heer C. van Manen viel het eerst de eer te beurt om de gelukwensen van de direktie in ontvangst te nemen omdat hij zijn vijftig-jarig jubileum vierde. Mr. C. J. van Leembruggen zei het zich moeilijk te kunnen voorstellen dat iemand vijftig jaar werkzaam kan zijn bij een en hetzelfde bedrijf. Vooral December-aktiviteiten van Ned. Ver. van Huisvrouwen De afdeling Veenendaal van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen die deze maand 11 nieuwe leden mocht be groeten heeft voor de decembermaand weer een aantal aktiviteiten op haar pro gramma staan. Vanmiddag brengen de dames een bezoek aan de Hollandiafa_ briek N.V. waar men zal worden rondge leid om een indruk te krijgen van het geen het productie-proces met zich mee brengt. Op woensdagmorgen 8 december is het maandelijks koffieuurtje in hotel „De Ko renbeurs" en op maandag 13 december wordt in het natuurkundelokaal van de Kon. Julianaschool een demonstratie ge_ geven van het klaarmaken van koude schotels. Speciaal in de decembermaand vinden deze schotels veel aftrek en men verwacht dan ook een grote belangstel ling. De Kerstviering krijgt dit jaar een ex tra feestelijk tintje in de vorm van een soupertje in hotel „De Korenbeurs", dat op dinsdag 21 december gehouden wordt. iri deze tijd komt dit niet zo heel vaak meer voor, aldus de direkteur van Frilandia. Voorts zei hij het verheugend te vinden dat kan worden opgemerkt dat de heer Van Manen nog enkele ja ren in het bedrijf werkzaam kan zijn. De jubilarissen die hun veertig jarig jubileum vierden waren ach tereenvolgens de heren M. Binsber- gen, T. van Ee, Joh. Versteeg en T. v. d. Bovenkamp. Ook zij ontvingen gelukwensen van de direktie. Tevens werd iedere jubi laris namens het bedrijf een envelop met inhoud aangeboden en een kist si garen. De heer Blankespoor feliciteer de het vijftal namens de ondernemings raad en presenteerde hen eveneens een envelop met inhoud. Hierna werd nog een kort woord van waardering uitgesproken door de heer Ester, die de vakorganisaties De Een dracht en Unitas vertegenwoordigde. De vakbondsbestuurder zei bijzonder in genomen te zijn met het feit, dat alle vijf jubilarissen lid waren van een vak organisatie. De heer T. v. d. Boven kamp sloot de rij van sprekers en dankte alle aanwezigen voor hun aan wezigheid en hun belangstelling. Hierna werd door het personeel on derling een genoeglijk uurtje doorge bracht dat de jubilarissen en hun echt genotes waarschijnlijk niet zo gauw zul len vergeten. opvolger, de heer J. v. Hunnik, overhan digden de heer Van Voorthuisen enkele kleine attenties, terwijl de heer Lokhorst een geestige speech hield. Na de pauze kreeg de bijeenkomst een feestelijk karakter. Er volgde een optreden van het Kinderkoor. Toen de jeugd naar huis was, volgde wederom een optreden van de Tiroler Kapel en maakte men een polo naise. De feestavond werd besloten met een optreden van het koor, dat de Avondzang ten gehore bracht. Lezingen en films voor in Veenendaal werkende Spanjaarden Door samenwerking tussen drie Vee- nendaalse bedrijven waar Spanjaarden werkzaam zijn en de Mission Catolica Espanjola is men gekomen tot het be leggen van een drietal bijeenkomsten, waar de in Veenendaal werkende ar beiders iets meer te weten kunnen ko men over de gewoonten van de men sen en het land waarin ze nu werken. De drie bedrijven t.w. de Kon. VSW, Ritmeester en S.K.F. hebben deze bij eenkomsten belegd om meer begrip te kweken bij de buitenlandse arbeiders voor de gewoonten van de Nederlan ders, gewoonten die totaal verschillend zijn van die in hun eigen land. Enige kennis hieromtrent zal er ook zeker toe bijdragen dat de Spanjaarden in Nederland beter zullen kunnen wen nen en werken. Reeds twee van deze bijeenkomsten zijn geweest en a.s. donderdagavond 9 december wordt in de S.K.F. kantine de derde gehouden. Na een korte le zing over de geschiedenis van Neder land en onze omgeving in het bijzon der, wat aardrijkskunde, iets over de economische ontwikkeling enz. zullen er twee films vertoond worden. De vo rige lezingen en films bleken zeer de interesse van de Spanjaarden te heb ben opgewekt kan. Indien wij juist geïnformeerd zijn, is hiermede al een aanvang genomen. Was de aanvankelijke streefdatum op sept. '66 gepland, la ter werd zelfs sept. '65 genoemd, maar de gang van zaken heeft nu bewezen, dat dit te optimistisch was. Op onze vraag deelde de heer Van Ma nen mede, dit karwei binnen het tijdsbe stek van plm. 8 weken te kunnen klaren, mits de weergoden hem goed gezind zijn. Derhalve kan de Overbergse gemeen schap er vrijwel zeker van zijn in maart '66 een kleuterschool-annex verenigings gebouw rijker te zijn. Een en ander zal practisch uitgevoerd worden conform de gepubliceerde tekening in ons blad van 8 oktober j.l. Op 24_2-1959 zijn de plannen voor de kleuterschool voor het eerst in de ver gadering van Overberg's Belang ter spra ke gekomen. Met de vasthoudendheid - deze vereniging eigen - heeft men een steeds frequenter contact onderhouden met B. en W. van Amerongen, welke van af het begin niet alleen welwillend hier tegenover stonden, maar ook op de bres hebben gestaan voor realisering van dit plan. Op 30-10-1964 kon Overberg's Belang in haar vergadering mededelen, dat het plan vastere vorm begon aan te nemen! Mede door toedoen van één onzer plaatsgeno ten, die op de u welbekende wijze zijn schouders hieronder heeft gezet, werd het tempo versneld, zodat op 30-9-1965 de eerste aanbesteding een feit werd. Zeer binnenkort zal er uitgekeken worden naar een hoofdleidster voor het kleuteronder wijs. Een woord van dank aan het vol tallige gemeentebestuur van Amerongen, met zoveel voortvarendheid is te werk gegaan, is zeker op zijn plaats. De nog maar pas geheel gereedgekomen school, het nog niet uit_ plan „fietspad langs de Heu- velse Steeg" (oorzaak is de vernauwing in de tunnel, waarover besprekingen gaande zijn met Rijkswaterstaat) en „ver betering Bergweg vanaf de Dikkenberg tot Amerongen" wijzen toch wel op, dat de belangen van Amerongen en Overberg zoveel mogelijk parallel lopen. Tijdens de donderdagmiddag gehouden gemeenteraadsvergadering deelde de voorzitter, burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnen burg mede, dat het college meer dan een half jaar bezig was geweest met een bouwbedrijf dat volgens een bepaald systeem de woningen in Plan Zuid zou bouwen. De moeilijkheden liepen uiteindelijk he lemaal vast op de prijs, zodat het college de knoop had doorgehakt en met een ander bouwbedrijf in zee ging. Het architectenbureau W. Sluitman en H. Rij eken en de firma Geulen N.V. uit Wychen zijn bereid gevonden de 40 woningwetwoningen. 43 premiewo ningen en 31 vrije sector-woningen te gen de vastgestelde prijzen te bouwen. Het grote voordeel van deze nieuwe bouwers is. dat door de arbeidsbespa rende bouw een toeslag van zeker 60 procent komt op het aantal huizen. In clusief centrale verwarming zal de huurprijs van deze woningen op f 26,80 per week komen. Vervolgens werd door de raad een benzinepompverordening vastgesteld en ging de raad accoord met de verkoop van vier perceeltjes grond in de Drui- venkamp voor f 23,50 per m2 aan de Sint en Piet op bezoek bij jeugd van v.v. Veenendaal J.l. zaterdag had de goede Sint even de tijd gevonden om de jeugd van de v.v. Veenendaal een bezoek te brengen. Daarvoor was deze jeugd dan ook in grote getale naar De Salamander ge togen. Voor de juniorenwedstrijd Veenen daal A - Viktoria A (Hilversum) on derhield de Sint zich met verschillen de jeugdige voetballers. Hij kon lang niet altijd goede woorden uiten over deze voetballende jeugd. Vooral het feit dat vele te jonge voetballertjes reeds met de sigaret in de mond lopen deed de goede Sint veel verdriet. Op een vraag waarom het voetbal in Spanje veel beter was dan in Holland antwoordde de Sint dan ook, dat de jongens in Spanje zich wel opofferin gen getroosten om zo goed mogelijk te voetballen. Toch kon hij ook wel goede dingen over de geel-blauwe jeugd zeg gen en dat deed hij dan ook vergezeld gaan van geschenken. Als hij volgend jaar weer komt zal de nieuwe kantine geheel klaar zijn en zal het St. Nicolaas feest hierin gevierd kunnen worden. De A-junioren waren van Sints ver manende woorden dermate onder de in druk dat zij. hoewel uitstekend hun best doend, toch in Viktoria hun meer dere moest erkennen met 1-2, na een doelpunt gescoord in de laatste minu ten. De v.v. Veenendaal kon weer op een geslaagd St Nicolaasfeest terug zien. Leerlingeji van de Chr. Huishoudschool waren donderdagavond druk in de weer om de pakjes voor de chronisch zieken klaar te maken. In de raadsvergadering van donderdag aanstaande zal onder meer aan de orde komen de vaststelling van een nieuwe regeling voor het instandhouden van een gemeenschappelijk woonwagenkamp. De ge meente Renswoude heeft namelijk te kennen gegeven toe te treden tot deze regeling van dit kamp op het grondgebied van de gemeente Rhenen. Dit heeft tot gevolg dat de bestaande regeling moet worden herzien, dit in vel band met de wijziging van de verdeel sleutel van de kosten voor de deelnemen de gemeenten. De regeling is namelijk al bestaand voor de gemeenten Veenendaal, Rhenen en Leersum, vanaf september 1959. Bedoeld woonwagenkamp is gele_ gen op de grens van Veenendaal op Rhe- nens grondgebied en heeft voldoende ca paciteit om te dienen als gemeenschap pelijk kamp voor de vier genoemde ge meenten. De kostenverdeling is als volgt geregeld: Iedere gemeente betaalt een vierde van de helft van de kosten terwijl de andere helft over de vier gemeenten wordt ver_ leeld in verhouding tot elks afgerond inwonertal. LEKKE GAS- EN WATERLEIDING Woensdagochtend omstreeks kwart voor tien heeft een voorlader van de fa. B. uit Apeldoorn op de Industrie laan een gas- en een waterleidingbuis lek gestoten. Gelukkig konden geen na delige gevolgen van dit euvel worden geconstateerd. VLIEGENDE DAKPANNEN De heer J. aan de Parallelweg te Veenendaal heeft zondag j.l. de brand weer om assistentie gevraagd in ver band met het van zijn dak waaien van dakpannen. Hij vond het gevaar voor de voorbijgangers te groot en wilde geen risico's lopen. De assistentie werd door de brandweer welwillend ver leend. W.S.B. te Scherpenzeel. Deze N.V. wil Hierop twee dubbele woningen bouwen voor haar personeel. Eveneens ging de rada accoord met de aankoop van grond in het plan Zuid van de heer W. Schim mel, alsmede met de vaststelling van de kosten van onderwijs. Enige discussie ontstond bij een voor stel van b. en w. om waarborgsommen vast te stellen in verband met verkoop van woningwetwoningen (borg f 100, verkoop gronden voor de bouw (borg f 100,en verhuur van woningwet woningen (borg f 50,thans f 25, Enkele raadsleden waren van mening dat op het goed onderhouden van een gemeentewoning eigenlijk een premie zou moeten staan. Om praktische re denen werd hun suggestie verworpen en werd het voorstel van b. en w. aan genomen. Tijdens de rondvraag w^rd een voor stel van de heer Valkenburg (CHID aangenomen om namens de raad van Scherpenzeel een motie te sturen naar het ministerie van verkeer en water staat om op deze wijze aandacht te vestigen op de slechte toestand van de Dorpsstraat. De in de Dorpsstraat lig gende riolering is eigendom van rijks waterstaat, ligt al 30 jaar in deze- straat en kan bij hevige regenval hel: water niet meer verwerken, te meer daar de riool buizen voor meer dan de helft met zand gevuld zitten. De voor zitter en beide wethouders stonden pal achter de motie van de raad. Bok op de weg Zondagochtend werd de Veenendaal- se politie al vroeg geconfronteerd mei een verkeersprobleem dat niet iedert dag voorkomt. Er kwam namelijk een melding bin nen dat het verkeer op de Kerkewijk werd gestremd doordat zich een bok op de rijbaan bevond. Toen de politie ter plaatse kwam bleek dat de portier van de Ritmeester fabrieken zich reeds over de bok had ontfermd. Het dier bleek eigendom te zijn van de heer A. uit Veenendaal. In Veenendaal wordt inmiddels overwogen een „bokken- oversteekplaats" aan te leggen ter hoogte van de Ritmeester. RHENEN PREDIKBEURT Op woensdag 8 december hoopt voor de Ger. Gem. Synodaal te Rhenen voor te gaan ds. C. Wisse uit Elspeet. De dienst, begint dan echter niet om half acht, maar om zeven uur. PLOTSELING STERFGEVAL Zondag werd de 59-jarige A. Meer- veld tijdens de avondkerkdienst in de hervormde kerk te Ederveen plotseling onwel en overleed ter plaatse. Dokter Rademaker constateerde een hartverlamming. BEZOEK KOMMANDANT W. F. PALSTRA AAN VEENENDAAL Eergisteren, 5 december bracht de Iei_ der van het Leger des Hells in Neder land, Commisioner W. F. Palstra een be zoek aan de afdeling Veenendaal. Kom- mandant Palstra werd in 1961 door de Generaal van het Leger des Heils aange steld als leider van het Leger des Heils in Nederland. De Kommandant heeft reeds verschillende dienstjaren achter zich. Zijn wegen voerden o.a. naar het voormalig Ned. Indië, waar hij het Le ger des Heils diende. Na zijn terugkeer in Nederland be kleedde hij verschillende functies tot het moment waarop hij door de Generaal - de Internationaal leider van het Leger des Heils - werd belast met de leiding van het Leger in Nederland. Van tijd tot tijd bezoekt de komman dant de verschillende Evangelisatiepos- ten en maatschappelijke centra in ons land. Eergisteravond had de komman dant, vergezeld van zijn echtgenote - de nationaal presidente van de vrouwen bond van het Leger - de leiding van de avonddienst. Als uitgangspunt voor de prediking had de kommandant gekozen het eerste ge_ deelte van het eerste hoofdstuk van het Johannes-evangelie. In verband met de Adventstijd wees de kommandant op de komst van Jezus Christus: allereerst Zijn eerste komst naar deze wereld, nu bijna 2000 jaar geleden, maar ook Zijn tweede komst, waarnaar de gelovigen mogen uitzien. Wij kunnen alleen verlangen en uitzien naar de wederkomst van Jezus Christus als in ons leven plaats in inge ruimd voor Hem, voor Wie bij Zijn eer ste komst naar deze wereld geen plaats was. De kommandant nodigde zijn toe hoorders uit ernst te maken met de tijd waarin wij leven en Jezus Christus te ontvangen als de Koning van ons leven. Voor de afdeling Veenendaal betekende het bezoek van Kommandant Palstra een bemoediging en een aansporing om on_ verminderd voort te gaan het Evangelie van Jezus Christus te prediken in een we reld welke niet naar God en Christuse vraagt. De zolang begeerde goedkeuring van G.S. en het rijk voor het aan vullend krediet ad f 7500,is thans binnengekomen, zodat de laag ste inschrijver, de heer M. van Manen uit Amerongen aan de slag De raad van Amerongen komt woensdag 8 december a.s. in openbare ver gadering bijeen. Op de agenda staat o.a. het volgende punt: Verkoop industrie terrein. In 1964 werd een gedeelte van het industrieterrein verkocht aan de fa. De Winter te Rotterdam. Aangezien een aanliggend terrein later in gebruik werd genomen door een kolenhandel had de fa. De Winter geen belangstelling meer voor dit terrein. B. en w. stellen nu voor dit terrein te verkopen aan de fa. Domestic te Amerongen, die haar bedrijf wil uitbreiden. AANKOOP GROND VAN AARTSBISDOM UTRECHT Op 15 januari van dit jaar verkocht de raad een terrein aan het Aartsbis dom Utrecht voor de bouw van een R.K. kerk. Nu er een nieuwe kerk te Leersum is gekomen wordt verwacht dat voorlopig geen kerk te Amerongen gebouwd zal worden. De gemeente kan nu dit terrein voor dezelfde prijs terug kopen. B. en w. vinden dit een uit stekend terrein voor de Chr. ULO school. Huur Chr. ULO in het Dorpshuis B. en w. stellen voor het huurbedrag van de Chr. ULO school in het Dorps huis vast te stellen op f 6.559,92 per jaar. Dit bedrag werd berekend aan de hand van de richtlijnen. Voorts staan nog te behandelen een aantal besluiten betreffende het onderwijs, rekening courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandse Gemeenten en de be- Verbetering Bergweg noeming van de begrotingscommissie. B. en w. schrijvqp aan de raad dat de Bergweg lang niet meer aan de eisen voldoet. Ook G.S. vinden de on- derhoudstoestand niet best. Deze weg staat op het tertiaire wegenplan. G.S. zijn van mening dat een reconstructie van de weg noodzakelijk is, gezien de toeneming van het verkeer, vooral in de zomer. Zij geven in overweging te bekijken of er recreatieve voorzienin gen langs deze toeristische zeer aan trekkelijke weg moet komen. Hiertoe dient overleg te komen met de Utrechtse Heuvelrug. G.S. zijn be reid in de financiering deel te nemen. Na overleg met de Utrechtse Heuvel rug blijkt dat de mogelijkheid van re creatieve voorzieningen aanwezig is. Hierdoor wordt de mogelijkheid - hoe wel niet groot - geschapen van een Rijkssubsidie. B. en w. stellen thans voor de Ned. Heide Mij opdracht te geven een plan voor de reconstructie te ontwerpen. De kosten hiervan be dragen f 13.300, SCHERPENZEELSE RAAD KWAM BIJEEN Sint Nicolaas bracht zaterdagmorgen een bezoek aan de leer. Itngen van de Judokwai Rhenen. GECOMPLICEERDE AANRIJDING Op rijksweg 12 vond vrijdag j.l. een ge compliceerde aanrijding plaats, waarbij een Duitse vrachtwagen, bestuurd door R.S., en een personenwagen, bestuurd door J. A. A. M. V. uit Nijmegen waren betrokken. Persoonlijke ongelukken de den zich echter niet voor. Wel was de rijbaan geruime tijd versperd door de ravage, die was aangericht door de vrachtwagen. AANGEREDEN DOOR?? Een vierwielig motor bestelvoertuig van bakker J. K. is woensdag tijdens de middaguren aangereden door een personenauto. Aangezien de bestuur der de onbeleefdheid had om door te rijden, is de dader tot nu toe onbe kend. ACHT KONIJNEN DOOD Bij de heer G. J. v. S. zijn door een onbekende hond acht konijnen dood gebeten, hetgeen een flinke schadepost betekent. Iemand die niet wist wat er precies gaande was heeft maandag middag rare dingen vermoed. In Overberg werd namelijk door de fa. Schoonhoven een huis dat totaal geen wielen bezat over de straat vervoerd door middel van twee kraanwagens. De werkzaamheden verliepen zonder eni ge moeilijkheden en het huis stond in een mum van tijd een ki lometer verder. Het huisje dat aan de Haarweg stond moest verdwijnen in verband met het uitbreidings plan van de gemeente Amerongen. Nog juist op tijd kon dit huisje worden ge kocht voor mevr. De Wit, die verleden jaar een ongeluk heeft gehad en hierbij haar man heeft verloren. Door dit onge luk is zij invalide gebleven en het werd door doktoren verboden nog langer in de woonbus te wonen. Deze woonbus staat aan de Dwarsweg en is bij velen in de omgeving bekend, mede door het feit, dat zomers door mevrouw de Wit een pata- tes-frites kraam wordt gedreven. Met de aankoop van dit huisje is zij nu erg blij en zal het een stukje makkelijker voor haar worden aangezien het in en uitstap, pen van de bus moeilijkheden voor haar opleverde. Het transport van haar nieuwe huisje baarde veel opzien. Bij het afscheid van de voorzitter van de Chr. Zangver. Even Haëzer werd de heer en mevr. Van Voorthuyzen onder meer een bloemstuk aangeboden door de heer Loois.

De Vallei | 1965 | | pagina 2