GELDERSE ROOKWORST m mi >25 II NET MEISJE TWEE COUPONDAGEN japonstoffen ƒ16,75 Voor chemisch reinigen WASHETTE SUPERKWALITEIT >NU Veel liets van Ronnie Tieuwsblad „DE VALLET dinsdag 7 december 1965 NEELTJE VAN HAL-DE JONG Caroline Henriëtte Alexandra VAN HOFWEGEN Regen en wind!! wm stamppot, boerenkool, zuurkool, erwtensoep, brood, borreldaar hoort worst bij. De Gruyter Fijne Gelderse Rookworstvacuum verpakt, vers, voedzaam, super kwaliteit. Koud en warm aanbevolen De Gruyter Fijne vacuum verpakte i Pxjm 2 pakken De Gruyter KAPUCIJNERS FAMILIEBERICHTEN Tot onze diepe droefheid is na een kortstondige ziekte nog vrij plotseling vredig van ons heen gegaan, mijn innig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder op de leeftijd van 52 jaar. Veenendaal, Uithoorn, Veenendaal, Mijdrecht, Veenendaal, T. van Hal J. Roukema-van Hal S. Roukema A. J. C. Zondag-van Hal W. Zondag N. Du Pau-van Hal H. Du Pau C. K. van Hal en kleinkinderen Veenendaal, 4 december 1965 Buurtlaan West 100 De teraardebestelling zal plaats vinden op woensdag 8 dec. 1965 om 2.30 uur op de alge mene begraafplaats te Veenendaal. Geen bloemen. DANKBETUIGING Handelend in de geest van wijlen onze innig geliefde zoon Roy, betuigen wij langs deze weg de H.H. dok toren, met name Dr. Rijlaarsdam, Lely, Enter en van Hoeve, Hoofdzusters en verpleegsters van het Juliana ziekenhuis, onze oprechte dank voor de zorgvolle be handeling en verpleging tijdens de ziekte en het heen gaan van onze jonger Fam. F. A. ANTONIE Veenendaal, Westersingel 33 I Dankbaar en blij geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter en zusje M. R. Vroon G. G. Vroon van Barneveld Roelanda Veenendaal, 5 dec. 1965 Eikenlaan 4. GEVRAAGD: in zelfbedieningswinkel 5-daagse werkweek. Brieven onder nr. 5203 a. het bureau van dit b&d. DONDERDAG EN VRIJDAG A.S. Moderne wollen een coupon voor een pracht japon. MANUFACTUREN BEDDEN&LEDIKANTEN VEENENDAAL GORTSTR.39 TEIEF. 2 321 van uw garderobe Dr. Slot. de Bruïneplein 29 Veenendaal Telefoon 3404 DONDERDAG MEEGEGEVEN, ZATERDAGS TERUG Doe uw was in de Schoon en droog in een wip!! Schryverspark 71 - V'daal Geopend: maandag, dinsdag, vrijdag van 8 uur v.m. tot 9 uur n.m. woensdag en donderdag van 8 uur v.m. tot 7 uur n.m. Zaterdag van 8 uur v.m. tot 12.30 uur. en 10% korting ÏKggK&M Goed gevoed de winter tegemoet Elk 2e pak De Gruyter 2e Elk Jme potje 50 gram De Gruyter 3 pakjes De Gruyter Of CAKEMEEL II KOFFIE II MARGARINE voor slechts Feuilleton door Maartje Zeldenrijk „Welnee, ik denk er niet aan! Ik heb trouwens helemaal geen trouwplannen meer. Wewij waren het indertijd ta melijk eens met elkaar en in een zwak ogenblik wilde ik toestemmen in een hu welijk met een zekere meneer Beelen, weet je nog? Nu weten jij en ik intussen dat een huwelijk tussen ons misschien even dwaas zou zijn als mijn eerste huwe lijk. We zijn in dit opzicht verstandige nuchtere mensen. Maar dat jij Augie ge loofde, Ronniehet is gewoon om te gieren „Mijn toestemming heb je", antwoordde hij droog. „Waarvoor? Om te trouwen met Augie?" „Om te gieren. Ga gerust je gang". „Die RonnieWeet je wat Augie mankeert, lieve jongen? Zoals vele men sen een minderwaardigheidsgevoel heb ben, heeft Augie precies het tegenoverge stelde; een meerderwaardigheidscomplex. Ik weet niet eens, of zoiets in werkelijk heid bestaat, maar zo noem ik het altijd Mij dunkt, dat jij wel kon weten, dat ik altijd om zijn gezwam lachte en hem stil zijn gang liet gaan. Waarom niet? Het was volkomen ongevaarlijk. Augiedan zou ik nog honderdmaal liever met jou trou wen". „Dank je voor 't compliment, Yolanda". „Het was eerlijk als zodanig bedoeld. Ik mag je wel en ik weet ook, dat ik van je houd. Je bent lief. Maar we weten alle bei, dat voor een huwelijk nog iets meer nodig is Vandaar, dat we als verstandige mensen geen dwaze stap ondernemen en het laten, zoals het is. Heb ik gelijk?" .Misschien", antwoordde hij voorzichtig. „En die tienjarentermijn dan?" „Dat was zo", bevestigde ze. „En ik begin je te begrijpen, beste vriend. Jij dacht natuurlijk, toen je dit hoorde: daarom weigerde Yolanda steevast met me te trouwen, is het niet?" „En als dat zo was?" „Dan ben je een grotere dwaas dan ik dacht. Weet je nog, dat ik die avond in je hotelkamer in Amsterdam bij je was en me min of meer aanbood? D^t ik me helemaal aan je wilde geven? Dat ik met je wilde trouwen?" „Natuurlijk weet ik dat nog". „Lieverd, dat was enkele maanden vóór de termijn verstreken zou zijn. Wat dacht je, dat mij die maandelijkse toelage en mijn huis hier me wat konden schelen, als ik zo van iemand zou houden, dat ik met hem wilde trouwen?" „Sorry, Yo, je hebt gelijk. Ik schaam me". Hij hoorde haar lachen. „Het is je ver geven. Juist, omdat je zo spontaan eer lijk bent, houd ik van je. En zodra Augie op de proppen komt, ga ik hem eerst een poosje heerlijk uitlachen, voor ik hem de deur uit bonsjoer. Voorgoed". „Waarom zou je dat doen? Misschien houdt hy wel erg veel van je". „A.ugie houdt alleen van ziczelf. En vindt, dat de wereld dankbaar moet zijn, dat hy bestaat. Dat zal me de advokaat wel worden..." „Misschien schudt iemand hem wel eens een keer ruw terug tot de werke lijkheid". „Maak je om Augie maar geen zorg en. Die redt zich wel, dank zij mijn relaties en zyn welbespraaktheid. Nou, ik houd je op de hoogte en zodra Bep zover hersteld is, dat ze me niet meer nodig heeft, zie je me wel verschijnen". „Ik verheug me er bij voorbaat op". „Je meent het?" Hij onderkende in haar stem, dat ze zich gestreeld voelde. „Zodra je er bent, omhels ik je... als een zuster." „Dat doet me genoegen... broertje. Tot ziens en doe kalm aan, hè?" Nadenkend legde hij de hoorn neer. Vijftien september in Brussel, dacht hij. En in zijn gedachten rijpte een plan. HOOFDSTUK 13 Ronnie Beelen oogstte nieuwe sukses- sen: in Berlijn, in Hamburg, in Bremen en in Parijs. En de dag, nadat hy in Parijs gezongen had, wachtte hy niet eens de kranten af om de recensies te lezen, maar nam het vroege vliegtuig naar Zwitserland, alwaar hij voor etens tijd in Bern arriveerde. In het hotel werd hy begroet door een volkomen verrast meisje. Toen hij haar kamer betrad, kwam ze wondersnel overeind en vloog hem om zyn hals. „Ronnie... wat hecriyk, mijn schat... dat je er bent! Ik heb naar je verlangd..." Hy kuste haar rustig. „Een verrassing hè? Heb ik expres gedaan. Als vrouw van Ronnie Beelen zul je vaker derge lijke verrassingen te verwerken krijgen. Maar dan blyft het altijd nieuw voor ons, hè?" Ze nam zijn arm, hem stevig vast houdend en deed enkele passen door het vertrek, waarna ze hem met vragende blik aankeek. „Hoe doe ik dat? Beter als de vorige keer?" Hij keek ernstig en knikte. „Ik sta er van te kijken, Kruimeltje. Weet je, dat ik de gelukkigste man van de wereld ben, met zo'n prachtvrouv als jy bent bij me?" Ze legde haar hoofd tegen zijn schou ders. „Ik houd van je," antwoordde ze eenvoudig. „Ik ben gelukkig, als je bij me bent." Mevrouw Vet keek lachaad toe, tot hij zich losmaakte en zijn aanstaande schoonmoeder begroette. „We hebben je gisteravoid op de t.v. gezien, Ronnie." Aagje knikte. „Je hebt jezelf over troffen. Wat een applaus, lt?" „Ja." Het kon hem niet zoveel meer schelen. Hij was er aan gevend. Terwijl hy naast het meisje ging ztten, zei hij: „Ik heb nog een verrasshg voor je, Kruimeltje." Ze keek hem vol verw chting aan. „Wat dan?" „Ik heb nu een paar dagn vrij. Weet je wat wij gaan doen? moet ik in Brussel zingen, gen breken we hier op en <kn rijden we rustig in de richting BelgiaDwars dooi de bergen, zodat er voor jot weer iedere dag veel te genieten valt." Haar ogen begonnen te g isteren. „O, Ronnie, dat lijkt me geweldg!" „En na Brussel heb ik 4>er vijf da gen. Dan rijden we ter naar de Bcemster en stap je doodnehter uit de wagen en loop je gewoon nar de voor- september laar... Mor- deur. Zodat iedereen kan Vet loopt weer... als een kift. Ze lachte verheerlijkt, ogenblik kwam ze overeind zijn schoot neer. „Schat varime, ik ver heug me iedere dag in joi^ nabijheid. Dat doen we. Later op de avond, toen Avrouw Vet al naar bed was gegaan, aten ze nog even dicht naast elkaar in „Ronnie", vroeg ze zach hem over zijn wang streeki.mag ik je ien: Aagje volgende n plofte op kamer, terwyl ze wat vragen?" „Ik ben een en al oor, Kruimeltje." „Het is... ik houd erg veel van je en ik weet dat ik me als een koningin zal voelen, als we getrouwd zijn. Maar vind je het heel erg, als ik je vraag te wach ten, tot ik weer helemaal kan lopen? Ik wil graag goed lopend naar de kerk en het gemeentehuis gaan, zie je? Vind je dat nu gek?" „Kruimeltje, jij bent nu al mijn ko ningin. Jij mag de trouwdatum vaststel len. Is dat goed?" Ze omhelsde hem met het vuur van haar jeugd. „Dank je, schat, dat je dit allemaal goed vindt. Ik beloof je dat ik mijn uiterste best zal doen om het zo vlug mogelyk goed te leren". Bern-Brussei. De reis was een vreug- detocht voor alle drie inzittenden van üe wagen. Af en toe keek Aagje naar de rolstoel achter in de auto. Die heb ik niet meer nodig, dacht ze. Twee dingen heb ik nu, die me intens gelukkig ma ken: ik kan mijn benen weer gebruiken en ik kryg een man, die ik zielslief heb. Wat blijn me nu nog over? Niets. Ik ben alleen maar gelukkig. In Brussel wacntte Ronnie een ver rassing. Nadat hij voor Aagje en haar moeder in een hotel een gelijkvloerse kamer had gevonden, vertrok hij zelf naar een verdieping hoger, waar een ge heimzinnig i acneude piccolo de deur voor hem opende. In de kamer stond folanda en keek hem lachend aan. Ze begroetten elkaar met een kus. „Dat is leuk, zeg," constateerde hy, haar van top tot teen aankijkend. „Je ziet er niet al te best uit, jongedame. Hoe is het met Bep?" „Ze zit alweer overeind en maakt zich zorgen over haar keuken, dus dat is een goed teken. Dat moeten we hebben. Vandaag of morgen wipt ze er wel uit en haar sterke gestel zorgt voor de rest. Ze is er doorheen gekomen, en de dokter heeft nu gezegd, dat het een dubbeltje op zijn kant was." „Gefeliciteerd," antwoordde hy. „En nu doe jy een beetje kalmpjes aan, hè? Je bent een stuk magerder geworden." Ze ging lachend zitten, toch getroffen door zijn bezorgdheid. „Geef me maar een sigaret. Overige:-'*- slank staat me beter. En als ik met j-.-.i optrek, komt het er wel weer op. Ik heb een stuk of wat nieuwe kontrakten. Berlyn was en thousiast over je. Heb je de recensies gelezen? Ze hebben me gebeld. Drie avonden in januari moet ik voor hen reserveren. Wat denk je ervan?" Hy zat tegenover haar. „Liefje, ik laat het aan jou over, dat weet je. Ik moet weer een schep geld verdienen', zie je? Er is namelijk iets... Enfin, jij mag van de anderen de eerste zijn, die het hoort. Ik... ik ga trouwen. Met Aagje." Ze knikte, zonder met haar ogen te knipperen. „Dat had ik al verwacht. Dat meisje was gewoon weg van je. En dat kan ik me best voorstellen," voegde ze er lachend aan toe. „Ik was het ook... bijna. Jij hebt iets over je, dat voor vrouwen aantrekkelijk is. Nee, ik kan het niet definiëren." Ze kwam overeind en ging op de leuning van zyn fauteuil zitten. Rustig drukte ze een kus op zijn voorhoofd. „Mjjn gelukwensen, Ronnie. Ik ben ervan overtuigd, dat jullie een ideaal paar zullen vormen, dat je ge lukkig met haar zult zijn. Ik heb het de eerste dag, dat ik haar zag, al een lief kind gevonden. En ik verheug me er over, dat de operatie zo geslaagd is. Je hebt haar natuurlijk meegebracht hier heen." Hij keek verrast op. „Hoe weet je dat?" Ze streek hem over zyn hoofd. „Lie verd, ik ken je door en door. In sommig, dingen ben je een groot kind. Toen jt binnenkwam... het geluk straalde uit je ogen. Ik gun het je, Ronnie, dat weet je. En ik weet ook, dat ze niet jaloers zal zijn te weten, dat ik steeds in je nabij heid ben, als jij ergens optreedt." „Ze heeft een groot hart, Yolanda." Ze sprong van zijn stoel. Midden in de kamer bleef ze staan om in haai boekje te bladeren. „Na je optreden hiei heb je vyf dagen. Waarom vier je na je optreden hier je verlovingsfeest niet? Hij keek opnieuw verrast. „Zeg, dat is een idee. Ik bespreek het vanavond nog met Aagje." Moeder Vet had geen bezwaar en om dat het weekeind in het zicht kwam, zou vader Vet wel naar Brussel kunnen ko men om het feest bij te wonen. „Zeg nog niets," vroeg Ronnie. „Mor gen, na de repetitie, heb ik een paai uurtjes. Dan gaan we ringen kopen. Ik neem haar mee de stad in." De volgende middag, na het eten, zei Ronnie: „Maak je mooi, Kruimeltje, dan laat ik je wat van de stad zien. Ik heb een paar uurtjes vrij." „Fijn," antwoordde ze opgewekt. „Ga je mee, mams?" Mevrouw Vet schudde haar hoofd, Ronnie ongemerkt een knipoog gevend. „Ik ga lekker een uurtje rusten, m'n kind. Jy en Ronnie zullen je wel zonder mij kunnen vermaken, veronderstel ik." Het meisje keek de jongeman schalks aan. „Zou het?" Hij haalde de schouders op. „Dat zul len we moeten proberen, Kruimeltje." Ze trok zyn arm door de hare. „Het is in ieder geval wel de moeite waard het te proberen." EINDE

De Vallei | 1965 | | pagina 4