Een employé voor post- en archiefkamer ASSISTENT(E) voor de afd. Boekhouding PRIJSUITREIKING POLIO-AKTIE ELST SCHERPENZEEL Instuif verzorgt kerstvakantie voorstellingen AMERONGEN Tijdrovend? Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 10 december 1965 Neveda-wol Neveda-wol LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. De vijf jubilarissen van „Frïlandia", die verleden week vrijdag samen met hun echtgenotes gehuldigd werden. De winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" deelt mede, dat de uitslagen betreffende de polkraktie zullen worden be kendgemaakt zodra hierover enige zekerheid bestaat. De prijs uitreiking is echter reeds vastgesteld op maandag 20 december a.s. in De Korenbeurs te Veenendaal. Aan deze prijsuitreiking zal een feestelijk karakter worden gegeven door middel van een gezellige avond met de prijswinnaars onderling. Hen zal een consumptie worden aangeboden en naar alle waarschijn lijkheid zal door de voorzitter van de winkeliersvereniging en kele woorden worden gesproken. SINT EN PIET BEZORGDEN GEHANDICAPTEN EEN PRACHTIGE FRUITMAND THUIS Het ontspanningscomité Oranje-Wit dacht in trant van „Het is beter te ge ven dan te ontvangen". Gehandicapten in Eist werden thuis bezocht door de goedheiligman en zijn knecht en kre gen hierbij een prachtige fruitmand. Ook gingen er via familieleden een 7- tal fruitmanden naar leden die in het ziekenhuis lagen. GOUDEN BRUILOFT ECHTPAAR GEEFSHUYSEN Op 23 december a.s. is het 50 jaar ge leden dat de heer A. Geefshuysen en mej. H. Diepeveen in het huwelijk werden ver bonden. De heer Geefshuysen is afkom stig uit Lunteren en was oorspronkelijk bakker van beroep. Hij heeft dit beroep echter verwisseld voor dat van chauffeur en was zodoen de 39 jaar lang werkzaam bij de Leidsche Wolspinnerij op ritten in binnen_ en bui tenland. Langs de weg maakt men heel wat mee en de heer van Geefshuysen kan dan ook heel wat vertellen over gebeurtenis sen uit die tijd. 9e heer en mevr. Geefshuysen zijn nu resp. 70 en 68 jaar oud en uit hun hu welijk werden drie zoons en twee doch ters geboren. Twee van hun kinderen wonen nog in Veenendaal, de rest is naar elders vertrokken. Hoewel mevr. Geefs huysen de laatste tijd wat slecht ter been is woont het gouden echtpaar nog in hun eigen huis aan de Nieuweweg 313. Op de avond van hun trouwdag kan men het echtpaar samen met hun kinderen en kleinkinderen feliciteren in hotel „La Campagne" aan de Nieuweweg. KERSTVIERING BEJAARDEN Op woensdag 22 december wordt in ge bouw Pniël het kerstfeest voor de be jaarden gevierd. Het programma vermeldt zang, een korte meditatie, kerstvertelling, traktatie enz. Er wordt gezorgd voor het afhalen en thuisbrengen en men hoopt op een even goede opkomst als vorig jaar. KERSTZANGDIENST Woensdag 15 december wordt er in de Ned. Herv. kerk te Eist een kerst- zangdienst gehouden in samenwerking met het Ned. Bijbelgenootschap. De zangver. „Eben Haëzer" uit Rhenen o.l.v. de heer Van Voorthuizen ver leent haar medewerking aan deze dienst. Ds. C. van Viegen uit Overberg verzorgt de meditatie. 2160 EIEREN SPOORLOOS VERDWENEN Tijdens de vorige week 1 dec. in de gemeentelijke hal gehouden eiermarkt bleken na afloop zes kisten, ieder in houdende 360 eieren, ter waarde van ruim vierhonderd gulden, ten nadele van Van Ginkel, wonende op De Haar, spoorloos verdwenen te zijn. Aanvankelijk verkeerde het markt- personeel in de veronderstelling dat de kisten bij vergissing door een hande laar waren opgeladen, wat slechts een enkele maal weieens is voorgekomen. Wanneer zij bij thuiskomst deze ver gissing merkten werd hiervan direct de marktmeester in kennis gesteld. Dit maal kwam er echer geen bericht en verkeerde men in de veronderstelling dat de kisten met eieren wel eens ge stolen konden zijn. Van de drie man marktpersoneel zijn er twee reeds ja ren bij de reserve-politie en er werd speciaal uitgekeken naar vreemde be zoekers. De rijkspolitie was eveneens met het feit in kennis gesteld en de opperwachtmeester Hietbrink, in bur gerkleren gestoken, bewoog zich onop vallend tussen de honderden boeren en handelaren. Op een gegeven mo ment werd een omstreeks 25-jarige vreemdeling ontdekt die links en rechts kijkend alles eens goed opnam, vervolgens een, ten behoeve van de handelaren beschikbaar gesteld wa gentje greep en hierop kisten met eie ren begon te laden. Steeds met de in burger gekleede opperwachtmeester op z'n hielen bracht hij de kisten buiten het markt terrein waar hij zijn bestelauto reeds had klaar staan. Toen hij reeds twee van de acht kisten met eieren (iedere kist inhoudende 360 stuks) ter geza- melijke waarde van f 576,en eigen dom van Van de Fliert van de Voskui- lerdijk, in zijn auto had geladen werd hij op zijn schouder getikt en maakte de opperwachtmeester zich bekend. De verdachte, een landbouwer uit Bergharen (bij Nijmegen), genaamd H. L. Ders, bekende de vorige week vermiste kisten met eieren eveneens te hebben ontvreemd. De eieren had hij reeds verkocht en de kisten, na de ze overgeschilderd te hebben, even- Ook al zullen de weersomstandigheden in de komende kerstvakantie onver hoopt dezelfde zün als nu, dan zal de schooljeugd zich toch niet hoeven te vervelen. Op dinsdag 28 en woensdag 29 december en dinsdag 4 januari wor den in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan per dag 2 voorstellingen ge geven. Op 28 december 's morgens om half tien en 's middags om half drie wordt de film „De Verliefde Olifant" vertoond en de woensdag daarop op dezelfde tijden „Van de wal in de sloot", een echte va kantiefilm. Op dinsdag 4 jenuari komt het gezelschap „Coos van de Velde" uit Amersfoort om voor de jeugd van Vee_ nendaal een afwisselend programma te verzorgen. Kerstviering Van 20 december t/m 4januari gaan de gewone clubs in het Jeugdgebouw niet door. Op maandag 20 december om kwart over zes worden de jongens en meisjes van 11 t/m 13 jaar in het jeugdgebouw verwacht om samen het kerstfeest te vie ren. De kleinere meisjes en jongens van 8 t/m 10 jaar hebben hun kerstviering op dinsdag 21 december om 4 uur. De leiders van „De Instuif" hebben dit jaar ook voor de geestelijk en lichame lijk gehandicapten voor een gezamenlijke kerstfeestviering gezorgd op woensdag 22 december om zeven uur. Allen die hiervoor in aanmerking kwa men zal een uitnodiging gestuurd worden. Een kijkje in de woensdag geopende bruidszaak van „La Mode" aan de Hoofdstraat. Oudere jeugd Voor de jeugd van 14 jaar en ocder zijn er in deze weken ook geen instuif- programma's. Wel is er op zondag 19 de cember om half zeven een Adventsbij_ èenkomst en in de week van 28 december t/m 4 januari worden voor de Instuifle- den 's avonds wedstrijden gehouden in biljarten, tafeltennis en dammen. Deze wedstrijden zijn op 28, 29 en 30 december en op 3 en 4 januari in het In- stuifgebouw en duren van 7 tot ongeveer half tien. NUTSRUILBEURS Zaterdagmiddag 18 dec. a.s. organi seert het Nut te Amerongen voor de tweede maal een ruilbeurs in het Dorpshuis. Belangstellende ouderen en jongeren zijn dan weer van half drie tot half vijf van harte welkom. Kalenderaktie doet het goed De belangstelling voor de verjaar dagkalender ten bate van het op te richten zwembad, op touw gezet door de Amerongse fotoclub „De Zoeker" is groter dan men had durven hopen. De eerste oplage is practisch uitver kocht en reeds is een tweede druk in voorbereiding. Op het moment, dat dit blad verschijnt zijn de kalenders weer volop te krijgen, dat is althans waar schijnlijk. De animo was zo groot, dat men op vooruitbestelling moest gaan werken. Ook van de zijde van de plaatselijke bedrijven is er een grote belangstel ling. De directie van een plaatselijk bedrijf gaf reeds het voorbeeld en ver raste het personeel met een kalender. Het streven is om in ieder Amerongs gezin een kalender te plaatsen. Wie nog niet voorzien is dient zich te haasten naar sigarenmagazijn Van Baaren, drogisterij Van Geijtenbeek, het Gemeentehuis en bij de leden van de fotoclub thuis. Nut geeft avond met Raadsvergadering Amerongen (Vervolg van pag. 1) De heer Hasselaar zou graag zien dat er een rijwielpad wordt aangelegd. De heer Doornenbal (AR) merkte op dat de verbindingen tussen Amerongen en Over berg op vele terreinen de laatste tijd sterk verbeterd zijn, waardoor er veel meer eenheid is ontstaan. Hij was zeer verheugd dat nu ook de verkeersverbinding verbeterd gaat wor den. De heer Brinkman (CH) achtte het noodzakelijk aan de Heide Mij. een ter mijn te geven. De voorzitter antwoordde dat het in derdaad wel de bedoeling is een fietspad aan te leggen. Het is niet de bedoeling de bermrecreatie te creeren, maar het gaat erom deze in goede banen te leiden. De ideale oplossing is het aanleggen van par_ keermogelijkheden en voor de weg een parkeerverbod. Bij de opening der vergadering deelde de burgemeester mede dat raadslid Blan- kestijn door ziekte was verhinderd. Dit was in de ruim 30 jaren van zijn lid maatschap nog niet gebeurd. Besloten werd hem een attentie te zenden. De toezegging van de Rijksgoedkeuring voor het zwembad ontlokte de voorzitter de uitspraak dat dit een grote stimulans voor de bevolking zal zijn om deze win ter hard te werken zodat voor het seizoen het bad klaar is. Verkoop en aankoop van grond Vorig jaar besloot de raad een stuk grond te verkopen op het industrieter rein aan de fa. de Winter uit Rotterdam. Deze zag later hiervan af. Het gemeen tebestuur was zeer verheugd dat voor dit laatste stukje van het industrieterrein nu een Amerongs bedrijf in de markt was, aangezien er toch al zo weinig mogelijk, heden tot uitbreiding zijn. Besloten werd het terrein aan de fa. Domestic te ver kopen. Huur voor de ULO B. en W. stelden voor een huurbedrag voor het gebruik van het Dorpshuis door de Chr. Ulo vast te stellen op f6559,92 per jaar. Dit werd vastgesteld aan de hand van de geldende norm-bedragen. Omtrent deze zaak ontspon er een dis cussie of hier nu wel of niet sprake was van eenzijdige vaststelling door de ge meente. Enige leden hadden liever gezien dat er overleg had plaats gevonden voor dit be sluit in de raad kwam. B. en w. stelden echter dat eerst de raad accoord moet gaan voordat met het Dorpshuis gepraat kan worden. Boven, dien is gemeente aan normen gebonden. Tenslotte ligt er ook het garantiebesluit van de gemeente waarbij eventuele te korten van het Dorpshuis worden aange zuiverd uit de gemeentekas. 50 JAAR GETROUWD Vrijdag 17 december a.s. herdenken Antoni Schimmel, geboren 11 oktober 1885 te Eist (Over-Betuwe) en Maria v. d. Glind, geboren 30 oktober 1891 te Rens- vvoude, wonende Oosteinde 6, de dag dat zij 50 jaar geleden te Renswoude In het huwelijk traden. Uit dit huwelijk zijn vier kinderen (twee jongens en twee meisjes) geboren en 17 kleinkinderen. Beiden uit een gezin van acht kinderen hebben zij een werkzaam leven achter de rug. Zoals vroeger de gewoonte was moesten zij na afloop van de lagere school mee helpen de kost te verdienen. Nadat Schimmel eerst op een boerderijtje te Lunteren had gezeten kwam hij in de ge legenheid om een boerderijtje op Goos. willigen te kopen. Zo geleidelijk aan ver kreeg hij daar dertien bunder grond bij. Toen zijn twee zoons de leeftijd hadden bereikt dat zij ook wel eens wilden gaan trouwen liet hij op die grond nog een boerderijtje zetten en verdeelde de grond over die twee boerderijtjes. Hij zelf trok zich terug en kocht een huis in Scher- penzeel. Zijn beide dochters zijn even eens op een boerderij gevestigd. Uitge zonderd een zware verkoudheid zijn bei. den nimmer ziek geweest. Behalve haar werkzaamheden op de boerderij heeft mevr. Schimmel nog in 51 gezinnen kosteloos gebakerd (z.g.n. bu renhulp). Bij goed weer kan men de heer Schimmel nog geregeld in zijn tuin zien werken en helpt, indien nodig ook de buren hiermee. Ondanks hun harde werken zijn zij dubbel dankbaar dat zij en hun kinderen het goed maken en tot op heden nog ge zond bij elkander zijn. Het ligt in de bedoeling om deze dag met een receptie te herdenken op vrij dag 10 december aanstaande na 8 uur in hotel Schimmel. Roken zonder risico en zonder tabak In de Verenigde Staten is een nieuw rookmiddel in de handel gebracht, de z.g. „Non-Tabacco"-sigaret. Deze zou precies dezelfde smaak hebben als de normale sigaret, maar het vulsel zou niet de schadelijke bestanddelen ervan zoals nicotine, arsenicum, glycerine en carbolzuur bevatten. Indien de voor ro kers wonderbaarlijke beschrijving van dit nieuwe produkt inderdaad met de waarheid overeenstemt, zal het onge twijfeld een van de meest spectaculaire omwentelingen sinds tientallen jaren op de markt van genotmiddelen betekenen. Alcoholloze jenever is echter ook nooit een succes geweest. VOOR AFDELINGCLUBS IN PERIODE VAN 15 DECEMBER 1965 TOT EN MET 16 JANUARI 1966 GEEN COMPETITIE WEDSTRIJDEN Eventueel alleen inhaalwedstrijden De Afdeling Utrecht van de KNVB heeft medegedeeld dat in de periode van 15 december 1965 tot en met 16 januari 1966 geen competitiewedstrijden zullen worden vastgesteld. Alleen indien dit noodzakelijk blijkt zullen er eventueel inhaalwedstrijden worden gespeeld. Deze wedstrijden zullen zo nodig worden vastgesteld voor de: Zondag-competitie op de zondagen 19 december 1965 en 9 en 16 januari 1966. Zaterdag-competitie op de zaterdagen 18 december 1965 en 15 januari 1966. Na respectievelijk zaterdag 11 en zondag 12 december a.s. zullen de eventuele normale programma's worden vastgesteld voor zaterdag 22 respectievelijk zon dag 23 januari 1966. Dit alles uiteraard ijs en weder dienende. Na een kortstondige ziekte heeft de Heere he den nog vrij onverwachts van ons weggeno men. onze geliefde vader, behuwd- en groot vader JOHANNES VAN SCHAIK weduwnaar van Jannetje Vlastuin in de ouderdom van bijna 76 jaar. Uit aller naam: familie van Schaik en kleinkinderen Veenendaal, 9 december 1965 Oranjestraat 12 De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden maandag 13 december 1965 op de Algemene Begraafplaats te Veenendaal. Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond na 7.30 uur. Ne veda-wol Neveda-wol LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. te VEENENDAAL heeft plaatsing voor voor halve dagen. Voor deze funktie kan ook een nog aktieve gepensioneerde in aanmerking komen. Eigenhandig geschreven sollicitaties of per soonlijke aanmelding aan Leidsche Wolspinnerij N.V. Afd. Personeelszaken, Spoorlaan 2 - VEENENDAAL. Allerminst Indien U er voor zorgt dat Uw DRUKWERK- VOORRAAD op ..peil" ts. kan dat later kosten en moeite besparen. Wilt u drukwerk met nieuwe frisse ideeën Vlogen wij dan een» offerte maken? Bel nu en wij komen direct DRUKKERIJ De Gelderse Vallei Parallelweg 10 Tel 08385-2022* Veenendaal. „La Mode*' opende specifieke bruidszaak De speciaalzaak „La Mode" in de Hoofdstraat te Veenendaal heeft er een nieuwe specifieke bruidszaak bjjgekre- gen. Woensdag j.I. werd het pand, even eens in de Hoofdstraat 104 v.h. Wasserette geopend door een fabrikant op het gebied van bruidskleding. Deze zei in zijn openingswoord erg ver heugd te zijn dat wederom een zaak werd geopend die uitsluitend is gericht op bruidskleding. Mevr. Bouman was niet over een nacht ijs gegaan maar had eerst eens gekeken hoe de afzetmogelijkheden waren. Dit heeft zij gedaan door middel van een bruidskamer boven de reeds be_ staande hoedenzaak die zich vlak naast de geopende bruidszaak bevindt. Aange zien er inderdaad een ernstige behoefte bleek te bestaan naar een dergelijke zaak werd de gelegenheid, om deze zaak'in le ven te roepen door mevr. Bouman met beide handen aangegrepen. Het resultaat is schitterend. Een stemmig aangeklede winkel met een bijzonder grote en geheel vrije paskamer. Kortom een zaak waar het a.s. bruidje rustig en goed geadvi seerd de voor haar zo belangrijke keuze kan doen. eigen krachten Volgende week vrijdag 17 dec. a.s. organiseert het Nut te Amerongen in de grote zaal van het Dorpshuis een avond die geheel door eigen krachten zal worden verzorgd. Er wordt op het ogenblik hard ge werkt aan het programma dat er alles zins acceptabel uit gaat zien. Men hoopt van het geheel een gezellige avond te maken. Zowel de oudere als de jongere le den kunnen de genoeglijkheid verho gen door hun aanwezigheid. VERGADERING DVSA Belangstellenden worden nog herin nerd aan de vergadering, welke vrij dagavond om acht uur (10 dec. 1965) in een zaal van het Dorpshuis wordt gehouden. Vragen dienen niet schrif telijk te worden ingediend doch kun nen in de vergadering worden gesteld. Aankoop van grond Enige tijd geleden werd aan de R.K kerk een terrein verkocht voor de bouw van een kerk. Aangezien het niet te verwachten is dat binnen afzienbare tijd een kerk gebouw zal worden, was de R.K. kerk bereid deze grond weer terug te verkopen, tegen dezelfde prijs als waar voor indertijd gekocht werd B en w achten dit een zeer goede plaats voor de Chr. Ulo. Deze is thans ondergebracht in het Dorpshuis, maar dit is lang geen ideale oplossing. Er wordt zeer veel hin der ondervonden van de gymnastiekles sen in de grote zaal Besloten werd de grond terug te kopen. Tot leden van de begrotingscommissie werden benoemd de heren Doornenbal Brinkman en v. d Veer Het ligt in de bedoeling de begroting nog dit jaar te behandelen. Een groot aantal onderwijsbesluiten passeerde de revue en er werd een reke_ ning-courant overeenkomst gesloten met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeen ten ad f 300.000,—. vraagt voor haar kantoren te Veenendaal: in het bezit van diploma Mulo, en praktijk diploma boekhou den, resp met vergevorderde studie hiervoor. Ervaring in boekhouding en administratie wordt gewenst Leeftijd ca. 20 a 25 jaar. Bij aanstelling kan een zeer gunstig salaris worden geboden, terwijl hier aan tevens pensioenrechten en winstuitkering verbonden is. Eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven met volledige inlichtingen, 'e zenden aan: Afd. Personeelszaken, Spoorlaan 2, Veenendaal HIJ HIELD ER MEE OP Goed bezochte dia-avond De bromfiets van de heer M. uit Ede iloeg maandag plotseling af. De berij der wilde dit euvel tijdens het rijden verhelpen maar dit werd hem nood lottig. In plaats van voor zich uit te kijken keek hij naar beneden. Hier door zag hij de geparkeerde auto van S. uit Veenendaal niet staan en was een botsing onvermijdelijk. Beide voer tuigen liepen schade op. ACHTEROP GEREDEN De heer A. uit Overberg stond woens dag j.I. voorgesorteerd op de Vijgen dam, toen hij achter zich een auto zag naderen. De heer A. stak zijn richting aanwijzer uit, maar ondanks dit botste de hem achteropkomende wagen boven op hem. De bestuurder die de auto van de heer A. niet had gezien was G. uit Bennekom. Beide wagens liepen flinke schade op. van de Nieuwewegse School Woensdagavond werden in Eltheto op nieuw de ruim 200 dia's vertoond, die b(j het 100-jarig bestaan van de Nieuweweg. seschool in 1963 voor het eerst te zien waren. Velen, die om de één of andere reden in december 1963 deze dia-verto ning hadden moeten missen, konden nu de schade inhalen. Vooral veel ouderen toonden ook nu hun belangstelling. Klassegenoten in vroeger jaren zagen elkaar op het witte doek en soms ook in de zaal terug. De heer Wels, hoofd der school te Har derwijk, die vele jaren verbonden is ge weest aan de Nieuwewegse school als onderwijzer en als hoofd van de VGLO, was uit zijn woonplaats overgekomen en trof in Eltheto vele oudere en jongere kennissen aan. De pauze was eigenlijk voor het ophalen van de vele herinnerin gen wel iets te kort, maar men wilde het ook niet te laat maken. GEVALLEN DOOR HOND Op de Middellaan werd woensdag avond de bromfietser L. uit Eist door een hond van de heer W. uit Veenen daal ten val gebracht. Er ontstond eni ge schade. De politie maakte proces verbaal op. 160 GULDEN GESTOLEN In de nacht van woensdag op don derdag is bij bakker v. K. op de Vijgen dam ingebroken. De manier waarop binnen werd gekomen is voor de politie een raadsel. In totaal werden 160 gul den vermist. Er wordt door de politie een nader onderzoek ingesteld. Na de vertoning van de school-dia's, kwamen er nog een 40-tal beelden van oud-Veenendaal op het scherm. Het pu bliek raakte hierover haast niet uitge praat. De heer A. Visser, hoofd van de Nieu wewegse school, gaf een toelichting bij de school-dia's; bij de dia's van oud- Veenendaal bleek een nadere toelichting bijna niet nodig te zijn. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer P. N. van Galen, kon aan het ein de van de vergadering met voldoening constateren, dat gelet op de reacties uit de zaal, ook deze dia-avönd zeer in de smaak was gevallen. Bejaardenmiddag stond al in Eerste CAO bij Hollantor teken van Kerst officieel ondertekend „Hollantor volgt in zijn bedrijfsbeleid een geheel eigen en originele lijn. Dit kwam ook tot uiting in allerlei speciale elementen, die van belang waren tijdens de onderhandelingen over de eerste CAO. Deze speciale elementen vergden veel studie van ons vkabondsvestuurders, maar dat was interessant en nuttig. Thans is het rseultaat e enCAO, waarin tal van originele systemen verwerkt zijn, een CAO die geen standaard contract is." Deze woorden sprak de heer J. H. Spoel- stra van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale na de ondertekening van de eerste collectieve arbeidsovereenkomst ten kantore van Hollantor N.V. De heer Spoelstra toonde zich evenals de heren A. Hordijk en W. Reinders ook vertegenwoordigers van de CBC en de he ren L. van Hattem en B. Bodenstaff van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale, tevreden over de bereikte resultaten, zo als deze thans in de CAO zijn neerge legd. Een CAO overigens, die een korte looptijd heeft n.l. tot begin april van het volgende jaar. Tevoren had Hollantor's directeur, de heer J. D. van der Velde de ontwikke ling geschetst, die aan de totstandko ming van deze CAO was voorafgegaan. Hollantor heeft als moderne procesin dustrie eigensoortige oplossingen en re gels, die in deze CAO zijn vastgelegd. Met name de mogelijkheid tot promotie op de één of andere wijze achtte de heer Van der Velde van groot belang voor een goe de personele ontwikkeling en een gezonde bedrijfsstructuur. Hollantor heeft als proces-industrie bij zondere mensen nodig en daarom zijn dan ook bijzondere kansen en gunstige regelingen op hun plaats, zoals: 1. het originele multifunktie systeem 2. de aantrekkelijke bonusregeling 3. de multi-faktorbeloning Deze eerste CAO heeft overigens een korte looptijd. In april 1966 zal een nieu we CAO het licht zien, waarin de even tuele „schoonheidsfoutjes" van de eerste ling verbeterd zullen zijn. De wekelijkse woensdagmiddag voor de bejaarden werd ditmaal verzorgd door die heer en mevrouw Heeg uit Utrecht. De heer Heeg vertoonde eerst een aantal dia's over Israel, waar hjj samen met zjjn vrouw geweest was en liet de bejaarden bekende plaatsen uit de bijbel zien, als Jeruzalem, de berg Sion, de woestijn, Na zareth, het meer van Tiberias e.a. Daarna kwamen de Kerstdia's, waar verleden jaar ook zo van genoten was, toegelicht door een bandrecorder met woord en zang door de familie Heeg. Tot slot las mevr. Heeg een mooi kerstver haal voor, waar de naastenliefde een gro te rol in speelde. De dia's en het verhaal hadden de grootste belangstelling van de bejaarden. Er was ditmaal een flinke opkomst, waarschijnlijk door het verzoek van mevr. Boers aan Sint Nicolaas vorige week. Volgende week woensdag 15 dec. komt het koortje van de NCVB onder leiding van mej. D. Davelaar een programma verzorgen. De soliste is mevr. v. Hal-van Beest uit Veenendaal. BEDANKT VOOR BEROEP Ds. N. Kleermaker te Rotterdam heeft voor het beroep van de hervormde ge meente te Veenendaal bedankt.

De Vallei | 1965 | | pagina 4