droop AMERONGEN 8 VRAAG EN AANBOD Te koop Woningruil Diversen Gevraagd Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 10 december 1965 Door ruimtegebrek moest onze foto-prijsvraag Wie-Weet-Waar tot deze editie uitgesteld worden. Het romantische laantje waarvan wij wilden weten waar het te vinden was, bleek geen gemakkelijke opgave te zijn. In ieder bos lijken de paden op elkaar, maar voor de scherpe opmerker zijn er toch wel kenmerkende verschillen. De foto werd namelijk niet in het Grebbe- bos te Rhenen of op Prattenburg genomen, maar in Scherpenzeel. Op de foto ziet u de laan vanaf de weg Scherpenzeel-Woudenberg en hij komt uit op de Lambalgseweg. Als u de naam „Het Witte Hek" hoort, zegt u dat vast wel meer. Als winnaar kwam de heer O. v. d. Bijl, Pr. Bernhardlaan 111 te Veenen- daal uit de bus. Van harte gefeliciteerd en de boekenbon krijgt u thuis- gezonden. DE NIEUWE OPGAVE Om het niet nóg ge makkelijker te ma ken vertellen wy u helemaal niets by deze opgave. Schrift u ons maar waar de ze foto we,rd geno men en weer is er een boekenbon van f 10,beschikbaar. Oplossingen aan: Redactie Nieuwsblad „De Vallei", Parallelweg 10 Veenendaal. NED. VER. VAN HUISVROUWEN TELT AL 125 LEDEN De afdeling Amerongen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, die op 18 nov. j.l. werd opgericht, heeft een wel zeer goede start. Het enthousiasme bij de Amerongse dames is zeer groot te noemen en het ledenaantal steeg al tot 125. Nieuwe aanmeldingen komen nog steeds bin nen maar in verband met de kerst- bij eeijkomst in het Dorpshuis op woensdag 22 dec., verzoekt het bestuur de dames, die hieraan willen deelne men, zich uiterlijk 8 dagen van te vo ren op te geven bij mevr. J. W. van Tuil, Kon. Wilhelminaweg 6, tel. 2178. Gezien de grote animo die er bestaat voor het volgen van cursussen, wordt in januari al begonnen mget een cur sus over het verzorgen van bloemen en planten in huis. De eerste drie les sen worden gegeven op 11, 18 en 25 januari. OUD PAPIER Door leden van de muziekvereniging „Ons Genoegen" zal zaterdag 11 dec. a.s. weer oud papier worden opge haald. Juist na de uitpakkerij van de St. Nicolaas is het waarschijnlijk dat er in vele Amerongse gezinnen een vracht oud papier ligt. Gooi het oude papier niet weg doch bundel het tezamen met uw oude tijd schriften, radioboden enz. tot één pak ket en zet het vanaf twee uur gereed langs de weg opdat het door „Ons Ge noegen" kan worden opgehaald. Nieuws van Ireneschool Maandag 6 dec. j.l. bracht St. Nico laas een bezoek aan de openbare Ire neschool te Amerongen. Op het school plein werd de Goedheiligman met ge juich ontvangen. Nadat de kinderen naar hun klas waren gegaan kwamen Sint en Piet op bezoek. Hoewel de Sint af en toe wel eens een waarschuwende vinger op moest steken, kwamen zak en roe er niet aan te pas. Natuurlijk werd er naar harte lust gezongen. De Sint was zichtbaar verrast toen bleek, dat enige kinderen ter ere van zijn bezoek op piano en blokfluit stukjes hadden ingestudeerd. Een meisje, dat een gedichtje voor droeg, kreeg een warm applaus. Het hoogtepunt van het feest was natuurlijk het uitdelen van de cadeau tjes. Het feest werd besloten met het draaien van enige leuke films. Het hoofd van de school, de heer Van Bergen wil langs deze weg nog graag even lof toezwaaien aan de leer lingen van de hoogste klassen, die met groot enthousiasme zich hebben inge zet voor de Kinderpostzegelaktie en voor de bazar van „De Hoogstraat" ten behoeve van Serres. De resultaten overtroffen verre de verwachtingen. Op het programma staat nog de ouderavond, die gehouden wordt in het Dorpshuis op donderdag 16 dec. a.s. Mej. Wefers-Bettink zal op deze avond een causerie houden over het Medisch Opvoedkundig bureau. Op maandag 20 dec. is de contatc- avond, waarben de ouders in de gele genheid worden gesteld het school werk van hun kinderen te bekijken. Trekking winkelweekbonnen Maandagavond j.l. vond in tegen woordigheid van een overweldigende belangstelling ten overstaan van No taris Vink uit Amerongen in hotel Würster de trekking plaats van de prijsbepalende nummers van de win kelweekbonnen van de Amerongse winkeliersvereniging. De drukte was zelfs zo groot, dat er een deurruit van het café sneuvelde door het opdringen van de mensen die achteraan stonden en toch ook graag de nummers hoor den. Onder grote stilte werden de bonnen getrokken en toen bleek, dat de 10- daagse reis was gevallen op lot num mer 141655; de vier gouden heren- of dameshorloges vielen op de nummers: 78783; 84406; 43932 en 39499. Op de avond zelf was er niemand die zich voor een der prijzen meldde. Grote belangstelling bestond tevens voor de laatste maal proberen de schatkist open te maken. Velen had den hun sleutel bewaard tot deze laat ste avond. Van de 2300 uitgereikte sleutels waren er tot en met zaterdag 2200 reeds ingewisseld. De 250 be schikbare prijzen waren er echter nog niet uit. Dit duurde tot maandagavond negen uur. Toen bleek de kist leeg te zijn. Gezegd kan worden, dat het aktieve bestuur van de winkeliersvereniging Amerongen kan terugzien op een ge slaagde Sint Nicolaasaktie. Deze gang van zaken was nu weer eens iets geheel anders dan voorgaan de jaren en gebleken is, dat het wel een succes is geworden. Gehoopt wordt thans echter nog, dat er een groot batig saldo is, opdat ook de financiële aktie van het zwembad weer wat erbij krijgt. Ieder steentje is er eentje en gezamenlijk vormen deze steentjes de mogelijkheid om in het zo merseizoen 1966 te zwemmen in het Amerongse bad. Forumbijeenkomst Chr. Besturenbond (Vervolg van pag. 1) Uitkering aan gepensioneerden De eerste vraag van deze avoi.J luidde: Wat dacht het forum van de uitkering aan gepensioneerden die georganiseerd zijn geweest. Hierop antwoordde de heer Van Ei bergen, dat dit hoofdstuk georganiseer- den en niet-georganiseerden vol voetan gels en klemmen zat. Hij vond, dat al leen al uit christelijke overwegingen iede re werknemer aangesloten moest zijn by een vakorganisatie. Maar dit neemt niet weg, dat ieders standpunt gerespecteerd dient te worden. De uitkering bij pen sionering aan aangeslotenen vond hij een gunstige oplossing. Het is in ieder geval een idealistisch standpunt, aldus de heer Van Eibergen. De heer Bonnike voegde er nog aan toe, dat de werkgevers uiteraard de vrijheid aan werknemers gaven zich aan te sluiten of niet. Voor hen was er geen verschil. Gezien het vele werk wat er geleverd is door de georganiseerden is er veel voor te zeggen. Ds. Terlouw zei hierover het volgende. Zij "e zich georganiseerd hebben, heb ben offers gebracht en zich ingezet voor diverse doelen en vond het billijk hiervan de vruchten te plukken. Ethisch gezien niet slechts om er nu beter van te wor den. Men dient wel rekening te houden met mensen die zich nu gaan aansluiten. Dit zou kunnen leiden tot verslapping in de vakbeweging. Dus behoeft niet persé slechts idealisme beloond te worden. Zijn conclusie was dat de regeling van een uitkering na pensionering op basis van een jarenlang lidmaatschap goed was. Behoort elke werknemer georganiseerd te zyn? Op deze vraag verkreeg de heer Hey als eerste het woord. Zijn mening was de volgende. In bedrijven zijn ambitieuze niet-georganiseerden en niet-ambitieuze georganiseerden. Dit geeft veel proble men. In een bedrijf hangt veel af van het overleg tussen de bedrijfstop, de organi satie en de werkgevers. De heer Van Eibergen zei er van: Als christenmens al moet men het waarmaken en meëwer- ken aan het werk van de chr. vakbewe ging. Vanuit de vraag of ik een bijdrage mag verlangen van een werknemer zeg ik: ja. Echter volgens de grondwet is niemand gedwongen lid te zijn van een vereniging. Maar idealistisch gezien be hoort iedere werknemer mee te werken en dus eigenlijk aangesloten te zijn bij een vakorganisatie. Die man verstaat zijn christenplicht, maar hij is vrij om te doen en te laten wat hij wil. Gelden wor den gebruikt ten algemene nutte, dus de niet-georganiseerde profiteert hier ook van. Vrijere loonvorming De heer Vunderink zei hierover, dat uit de reeds geplaatste stukken in dag bladen van 6 7?ó loonsverhoging in 1966 voorbarige conclusies kunnen wor den getrokken. Dit kan soms een heel nadelige invloed hebben op de verdere onderhandelingen. Vrije loonvorming is een moeilijk probleem. Kleine bedrijven kunnen soms door niet aanwijsbare re denen (en soms wel) niet meedoen aan deze vrije loonvorming c.q. verhogingen. Van die lonen kan een mens tegenwoor dig niet meer rondkomen. De heer Bon nike zei hierover vervolgens: Vrije loon vorming lijkt mij een groot gevaar voor de tijd waarin wij verkeren m.b.t. de overspannen arbeidsmarkt. Een omstan digheid waarin wy thans beland zijn is een groot bezwaar voor de zwakken. Het is nu eenmaal zo, dat kleine bedrijven heel sterk kunnen zijn en omgekeerd. Hierover is nog veel te praten. Neem nu een voorbeeld, dat in Veenendaal een groot bedrijf zwak is. Bij een vrijere loonvorming kan moeilijk het moede hoofd neergelegd worden en werk voor veel werknemers neerleggen. De plaat sing van deze mensen in andere bedrij- Bedankt voor beroep Ds. N. Kleermaker, predikant te Rotterdam, heeft bedankt voor het beroep dat door de Ned. Herv. noord wijk op hem is uitgebracht ter vervulling van de vakature, die is ontstaan door het vertrek van ds. P. de Jong naar Nijkerk. „Laat 's Heren lof ten hemel rijzen" Deze versregel uit psalm 147 koos de gramofoonplaten maatschappij „Artone" als titel voor haar zojuist uitgekomen langspeelplaat van mas sale samenzang in de Cunerakerk te Rhenen. Aan deze opname heeft een groot aantal koren uit onze omgeving me degewerkt, n.l. de C.O.V. „Euphonia" te Rhenen, C.O.V. Veenendaal, Man nenkoor „De Veenzangers", Veenen- daals Dameskoor, Kerkkoor van de Herv. Gem. „Sola Fide" en C.O.V. Bennekom. Het geheel o.l.v. Gijsbert van Zanten. Orgelbegeleiding Teke Bijlsma. Deze plaat is een manifestatie ge worden van de indrukwekkende schoonheid van de psalmen. Het zal niet eenvoudig geweest zijn een keu ze te maken, die representatief is voor de ongelooflijke veelzijdigheid van de 150 berijmingen die in ge bruik zijn. Deze keuze lijkt ons zeer geslaagd. Na een korte inleiding over psalm 122 door het carillon van de Cune rakerk wordt achtereenvolgens ge zongen: psalm 122, 138, 87, 6, 36, 42, 98, 25, 100, 23, 147 en 150, ieder met een aantal verzen. Een keurig verzorgde hoes met een afbeelding van de Cuneratoren en op de achterzijde de tekst van de gezongen liederen completeren het geheel. Contact met buitenlanders Onder auspiciën van de r.k.-pa- rochie te Veenendaal is onlangs een comité opgericht, dat het contact met de in Veenendaal werkzame buiten landers tot stand wil brengen en bevorderen. In dit comité hebben o.a. kapelaan Huls en de heer A. Vidal, Spanjaard en tevens tolk, zit ting. De eerste bijeenkomst wordt he denavond gehouden in 't Trefpunt. Pater van Lent, geestelijk verzorger van de buitenlandse arbeiders, zal hen in het Spaans welkom heten, terwijl verder een Spaanse amuse mentsfilm wordt vertoond. Twee Spanjaarden zullen met accordeon en doedelzak de avond muzikaal omlijsten. Verminderde opkomst Daartoe geroepen door één der ouderlingen zal de kerkeraad van de Geref. kerk te Veenendaal iets gaan doen aan de verminderde op komst tijdens de middagdiensten. Men acht dit een blijk van een ernstig tekort aan geloofsbeleving. In eerste instantie zullen de wijk raden deze zaak gaan bespreken. OTpfcfe Tweetal Ds. C. Langbroek te Veenendaal is door de Chr. Geref. kerk te 's-Gra- vendeel op tweetal geplaatst met ds. J. P. Versteeg te Wormerveer. Kerkeraad gekozen In de kerkeraad van de Hervorm de gemeente Sola Fide te Veenen daal werden gekpzen, als ouderling de heren: A. Aartsen, E. Bosma, P. van de Bovenkamp en W. A. Has selaar; als diaken, de heren: A. Ger ritsen, N. A. Slinkman en J. Ph. Wijnberger; als ouderling-kerk voogd, de heren: G. H. van den Bosch, W. van Bruggen en B. van Eden. Bijdragen De Chr. Geref. Bethelkerk heeft de bijdrage voor 1965 aan de stich ting Evangelie en Industrie te Vee nendaal vastgesteld op 1000 gulden. Daarnaast heeft deze kerk 100 gul den beschikbaar gesteld voor de bouw van een gedachteniskerk in het voormalige concentratiekamp Dachau. Geldtekort Volgens mededelingen in Kerk nieuws en het Veens Kerkblad kam pen zowel de Ned. Herv. als de Ge ref. kerk ter plaatse met financiële moeilijkheden. Onder de kop „Nood kreet" roept de commissie van be heer van de Geref. kerk de gemeente op de vrijwillige bijdragen op tijd te betalen. Op 1 oktober liep de ge meente al f 14.207,56 achter t.o.v. haar verplichtingen. De Ned. Herv. gemeente gaat de noodklok luiden omdat de finan ciering van het kerkewerk gevaar gaat lopen en er zodoende helemaal niet gedacht kan worden aan uit breiding van dit werk. De begro ting van 1966 zal volgens de kerk voogden alleen sluitend zijn te ma ken door hogere opbrengsten van vrijwillige bijdragen en koliekten. Bid- en dankdagen De kerkeraad van de Geref. kerk te Veenendaal heeft gebroken met de Veenendaalse gewoonte hier de bid- en dankdagen één week na de landelijke data te houden. Men zal in het vervolg de diensten tegelijk met de andere Gereformeerde ker ken houden. Gemeentezang op de plaat De Hervormde gemeente van Scherpenzeel zal, al psalmenzingen- de, op de grammofoonplaat worden opgenomen. De opname vindt plaats op dinsdagavond 14 december a.s. Het probleem van de doodstraf De Veenendaalse predikant ds. J. Overduin geeft op de voorpagina van het Gereformeerde Centraal Weekblad van 4 december een be schouwing over het boek „Ontgin nieuw land, opdat zij leven" van mevr. dr. F. T. Diemer-Lindeboom. Het boek behandelt een brede en diepgaande studie over het probleem van de doodstraf en dan bezien van uit het licht van het Evangelie van Jezus Christus. Ds. Overduin is in zijn recensie ook geneigd veel van de oude stand punten vóór de doodstraf, gegrond op Genesis 9 6 en Romeinen 13 4b te laten varen. Wij menen onze lezers, die in zowel de studie als de recensie geïnteresseerd zijn naar de genoemde bronnen te mogen ver wijzen. Kerstbijeenkomst voor bejaarden De Herv. gemeente te Scherpen zeel organiseert op 22 december a.s. een kerstbij eenkomst voor bejaarden in gebouw Filalethes. Medewerking verlenen o.a. het bejaardenkoor en mevr. Cazander, echtgenote van één der predikanten, met een kerstver haal. Kerstoratorium In de Chr. Geref. Bethelkerk te Veenendaal wordt woensdagavond 15 december a.s. het kerstoratorium van H. F. Müller uitgevoerd. Mede werking verlenen de sopraan Cor- rie Hage, de tenor Marius van Alte- na, het koor Chrigeza en de organist Bob van Stempvoort. Ds. C. Lang broek zal mediteren over „God knoopt kapot-gescheurde banden aan". Kerstnachtdienst Onder het motto „Komt allen te zamen" zal in het gebouw Sola Fide op 24 december a.s. om half elf de jaarlijkse kerstnachtdienst beginnen. Voorganger is ds. G. C. Vijzelaar, terwijl het muzikale gedeelte wordt verzorgd door het Geref. kerkkoor o.l.v. Henny Pomp, een trompetters- ensemble en de organist Bob van Stempvoort. ven is op zichzelf al een heel probleem. Ik noem de ellende in het gezin, de school en de kinderen, etc. allemaal tra gedies. Dit is moeilijk te verwerken. Ik geloof dat het verstandig is om onder de huidige omstandigheden een juiste indi catie te stellen. De heer Van Eibergen sprak daarna als vervolg op de woorden van de heer Bonnike. Ik houd niet van werknemers die eruit en erin vliegen by een be drijf. Ik voel voor de vrije loonvor ming. Tevens vind ik dat de werkge vers en hun werknemers verantwoor- delyk zijn voor lonen en pryzen. Zo gauw het ministerie zich er mee gaat bemoeien is er iets mis. De loonpolitiek van ons moet zo zijn, dat er een minimum loon blijft bestaan. Niet alleen uit politieke oogpunten, maar ook uit ethische. Een minimum loon van 125,per week moet er komen. Voor al voor de zwakken is dit nodig. Het minimum moet eveneens mee met de loonstijgingen. Mijn mening is dat de zwakken meer mee kunnen pikken, want juist zij hebben dit het hardst nodig. Ds. Terlouw voegde er aan toe. De vrij heid is een spoor van gerechtigheid. Door vrije loonvorming is gerechtigheid ge daan. De gerechtigheid is zeker redelijk naar beneden, naar de minimum-lijders. Deze man moet het eerst aan de beurt komen. Dit is DE Bijbelse gedachte van gerechtigheid. Waarom geen bedragsverhoging i.p.v. procentenverhoging voor de minstbetaalden? Dit onderwerp hield de aandacht lang gevangen. De heer Hey zei hierover: Wij hebben reeds vaak gedacht aan dit pro bleem. Vooral aan de kwalificatie van geschoolde en niet-geschoolde arbeider, meer of minder slecht te missen arbei_ der. Een onderneming doet zijn best om in moeilijke tijden de slecht te missen arbeider te houden. Het deel wat wel te missen is moet worden afgestoten. Eco nomisch is het dus moeilijk om een be dragsverhoging in te doen gaan i.p.v. een procentuele verhoging. Hiermede zou men dus de best betaalde c.q. de slecht te missen krachten te kort doen. De heer Vunderink memoreerde. We hebben over dit probleem reeds veel ge sproken. Maar het is duidelijk dat wij gedurende het verloop van de reeds ja renlang beleden loonpolitiek begrip héb ben gehad voor de m'-istbetaalden. Dit is de laatste 5 6 jaar duidelijk geble ken. Naar mijn mening is te veel nivelle ring niet juist. De heer Bonnike repliceerde: Wat is onmisbaar? Welke categorie is onmis baar? Een ongeschoolde arbeider kan ook onmisbaar zijn. Natuurlijk wil ik een lans breken voor de persoonlijke inspan ning. Een ander aspect is, dat naar mijn idee veel meningen die hier gehanteerd worden historisch zijn. Dit schreeuwt om opgeruimd te worden. Objectivering kan ook nog plaats vinden in maand- en weekloners. Vermogensaanwasdeling De heer Van Eibergen voerde hierover een lang en diepgaand betoog, hetgeen er op neerkwam, dat een arbeider ook wel een beetje bezit mag hebben. Er bestaan reeds goede winstdelingen in diverse be drijven, doch hier en daar kon er wel iets verbeterd worden. Vooral over het pro bleem vermogensaanwasdeling liggen er reeds dikke rapporten, maar nog is hier over het laatste woord niet gesproken. In ieder geval dient deze materie nog nader bestudeerd te worden met als doel de werknemer hiervan te laten profite ren. Is men wel bevoordeeld met de laatste verhogingen Ook deze vraag hield veler gemoed bezig. De heer Hey zei hierover heel la coniek, dat hiermede ook de werkgever geconfronteerd wordt. Het is inderdaad zo, dat met al die verhogingen de arbei der (werknemer) er vrijwel geen cent be ter van geworden .is m.b.t. al de kosten verhogingen. Hogere prijzen, meer huur enz. Als het zo doorgaat gaan we de zelfde kant op als in de tijd van na de eerste wereldoorlog in Frankrijk en Duitsland. Het is nu eenmaal zo, dat met de lonen ook de prijzen omhoog gaan. De heer Vunderink; Gedurende de laat ste twee jaar is er toch ook een re- eele staging in de koopkracht geweest. Het is wel zo dat tien jaar geleden met een loon van 60,hetzelfde ge daan werd als thans met een loon van ongeveer 150,-maar men heeft hiervóór bijv. .betere woningen, een brommer, luxe artikelen kunnen ko pen. De koopkracht is gestegen. We moeten onszelf dus niet bedriegen. Dit is een werkstuk geweest van ons allemaal en de instelling waarvan wij lid zijn. Uiteraard is het zo, dat het een en ander wel voor verbetering vatbaar is. De heer Van Eibergen had hierover het laatste woord. Hij zei: We worden gedreven door bijv. de arbeidsmarkt. De stijgingen van de kosten gaan ongeveer 4V2% bedragen. Dit hebben we dus al in onze zak. Het is dus wel duidelijk dat de a.s. loonsverhoging niet minder dan onge veer 6 k 7% kan bedragen. Overigens is er in mijn gedachtengang ruimte om het eens een jaartje kalmer aan te doen. Meestal heft het een het ander toch niet op. We hebben de volle aandacht voor de zwakken, maar laten we niet vergeten wat we nu hebben. Vroeger bijv. was het ver schil in loon van een stadarbeider en een dorpsarbeider ruim 100 Thans nog hooguit 1 a 2%. Deze classificatie kent men straks helemaal niet meer. Ook dit is werk wat we in de afge lopen jaren samen hebben bereikt. Laat ons omzien naar de moeilijke dertiger ja ren. Vanaf die tijd is er ontzettend veel gedaan en er is nog veel te doen. Maar laten we dus niet vergeten dat we reeds veel ont -angen hebben. We gaan verder met de wetenschap, dat diegenen die ons het meest nodig hebben, geholpen zullen worden. Het CNV gaat voort met werken en helpen daar waar dit nodig is. Voorzitter Ester gaf vervolgens nog een kort overzicht van de aangeroerde en besproken punten en sprak de wens uit dat met ieders samenwerking nog veel tot stand mocht komen. Hij dankte de forumleden voor hun uiteenzettingen en hun soms verre komst naar Veenen daal. Ds. Terlouw sprak tenslotte een dank woord uit, waarna iedereen nog met een hoofd vol vragen en problemen huis waarts keerde. t 1.50 pei advertenti* t/m 10 woorden Elk woord meei 10 cent Te koop kinderwagen, hoog model, 3 hoek box, trapeze boxkleed, en opklapbed. J. Vermeerstraat 10, Veenen daal. Te koop groene damesfiets, sportmodel f 15,Pelikaan straat 45, Veenendaal. Na 5 uur. Te koop 3 maanden gebruik te diepvriezer. Inh. 500 li ter, als nieuw, tegen scher_ pe prijs. Hoofdstraat 18, Vee nendaal. 's Avonds na 6 uur Tel. 08385-2324. Te koop verschillende soor ten gezonde eigenkweek tfopische vissen en levend visvoer. Nijverheidslaan 90, Veenendaal. Te koop térlenka broeken vanaf f 27.50. Jongensbroeken terlenka-wol vanaf maat ,4 f 16,95. Alleen bij van Beek, Pr. Bernhardlaan 14, Vee nendaal. Te koop herenschoenen, mo derne modellen, f 19,50 p.p. Bison jongensschoenen f 15,50 p.p. en een half jaar garan tie. Kinderschoenen, pantof fels en laarzen. Schoenmake rij Valkenburg. Gortstraat 25, Veenendaal. Te koop voetbalschoenen, pracht kwaliteit, tijdelijk f 21,50. Maten 30 tot 46 Schoenmakerij Gortstraat 25, telefoon 4372. Valkenburg, Veenendaal Te koop TV t.e.a.b. Pr. Bern hardlaan 108, Veenendaal. Te koop 1 paar meisjeskunst schaatsen met schoenen (wit) maat 6 i.z.g.st. Kerkewijk 117, Veenendaal. Te koop 2 tomen biggen en varkensmest. Buurtlaan O 73, Veenendaal. Te koop prima Opel Rekord 1955 met radio, verz. en bel. Hendriksen, Gerard Ter- borchstraat 16, Veenendaal. Te koop kleurkanaries, man nen en poppen. Rood, zalm en mozaik. Dennenlaan 51bis, Veenendaal. Te koop kalkoenen, Harde man, Spoorlaan 5, Achter berg. Te koop z.g.a.n. lederen he renjas m. 50 v. Manen, Schrijverspark 113 II, V'daal. Te koop 2 nieuwe micro foons, Sennheiser a f 160, en een meng-voorversterker met nagalm, f 125,3 ing. Te bevr. Kerkewijk 55, tel. 2901. Te koop kinderwagen, blauw, i.g.st. Trouwjapon wit maat 42, met toebehoren. Te bevr. L. J. Rijken, Utrechtsestraat weg 2 b, Rhenen. Te koop Cocker Spaniel, m. stamboom, zw. reu. Nieuwe- weg 181, Veenendaal. Te koop dikke m-esthanen. W. C. Beeremanstraat 40, Veenendaal. Te koop pick-up wisselaar, met 85 platen. Beereman straat 24, Veenendaal. Jonge hennen te koop, tegen de leg. Dahliastraat 16, Vee nendaal. Te koop Opel Kadett, super, bj. 1965 14.000 km geloven. Veenendaalseweg 50, De Klomp. Eist (U). Vrij en ledig te aan vaarden, bij het bos, bj. 1959, een woning van 2 onder een kap. Flinke kamer, gang, kelderkast, w.c., keuken, ser re, 3 sl. kamers, en douche, 11 weggewerkte kasten. Keu rig onderhouden. Prijs na der overeen te komen. V. d. Heijdenlaan 59, Zeist. Tel. 03404-17463. Niet op zondag. Te koop een z.g.a.n. sport- fiets merk Union Sprint. Een goed halfjaar oud. J. v. d. Voort, Friezeweide 14, Ach terberg. Te koop prima jonge hennen 400 R x W, 400 Harco's 8 we ken, 200 Reds 8 weken. Te vens af te geven alle soorten eendagkuikens. M. Broere, Driftweg 12 a. Eist U.), Tel. 08377-381. Opel bestelwagen te koop. Domineesbergweg 39, Rhe nen. Ter overname Fiat 600 D 50.000 km gelopen, f 2200,—. Dennenweg 3, Rhenen, tel. 2967. Te koop ijskast, centrifuge, kolenconvector, gasstel enN 2 pers. bed. Oranjelaan 12, Amerongen. Spotkoopje. Marklin spoor trein met rails, lokomotieven en bijbehoren. Alles z.g.a.n. Moet weg wegens gebrek aan ruimte. Geertesteeg 10. Ach terberg. Tel. 2595. Te koop div. inruilwasma. chines vanaf f 50,Miele grote emaille kuip z.g.a.n. f 150,Miele grote emaille kuip met wringer f 165,— z. g.a.n., Zanker centrifuges van f 295,nu f 125,Di verse wascombinaties vanaf f 250,Miele centrifuge nu f 125,—, z.g.a.n. wasfor- nuis op butagas nu f 125, z.g.a.n. wasfornuis f 100, Ruton Steel stofzuiger nu f 40,Ruton sleestofzuiger nu f 50,Elektrolux stof zuiger nu f 35,—, Erres lang. zaamwasser nu f 125,Wil- helminastraat 53, Veenendaal Tel. 08385-3573. Te koop tweelingwandelwa- gen. Geheel chroomuitvoe ring. Platanenlaan 7, Scher penzeel. Te koop NSU prinz '63, Aus tin Seven '61, VW bestel '61, Fiat bestel '62, Hanomag Courier '61, Mercedes 180 Benzine. Houweg 1, Eist (U). Te koop damesfiets, merk „Rudge" met trommelrem. men en versnelling, v. d. Brink, Schrijverspark 107 I, Veenendaal. Wij vragen te koop man en popkanaries en div. soorten rashondjes. Blankestijn, Dah liastraat 39. Veenendaal, tel. 2367. Voor afwisselend werk wordt gevraagd vrl. administratie ve kracht, in bez. v. diploma Mulo en typen en/of met kantoorervaring. Uitgeverij Nieuwsblad „De Vallei", Pa rallelweg 10, Veenendaal. Gevraagd werkster voor donderdag of halve dag. Sla gerij van Rhee, Valleistraat 23, Veenendaal. Zaterdag 11 december van 11 tot 12 uur koopt de fa. C. v. Dijk en Zn., mankanaries a f 8,per stuk. Koopt ook poppen. „Tropica", Nassau- laan 4, Ede. Weggelopen Schotse collie, (bruine bonte herdercollie) roepnaam Johnny, tegen be loning terug te bezorgen J. v Deelen, Cuneraweg 172, Achterberg. Tel. 08376-2823. Kleuteronderwijzeres zoekt per 15 jan. '66 verwarmde kamer met kookgelegenheid in Veenendaal. Br. onder nr. 5206 a. h. bur. v. d. blad. Gevraagd meisje voor halve dagen of werkster voor 2 a 3 halve dagen. Mevr. W. A. v. Ginkel, Bloemisterij, Nieuweweg 13, Veenendaal. Wie ruilt 4 kamerflat (f 18,35 p.w.) voor eengezinswoning te Rhenen of omgeving 3 of 4 sl. kamers. Dr. Wallerstr. 75, Rhenen. Mej. G. Buddingh, Kerke wijk 94, Tel. 2933, Pedicure. Behandeling volgens af spraak. Voor een goede kop koffie, 30^ cent. IJssalon Hollandia. Speciale aanbieding! Deze week 5 uur autorijles voor f 35,A. Kool, Schrijvers park 82, Veenendaal. Tel. 2414. Iets nieuws! Wij leveren m. gaas versterkt plastic folie a f 2,— per meter. Voor be scherming tegen koude en tocht bij vogel-volières e.d. De Houtspecialist, Patrimo niumlaan 55, tel. 3520, Vee nendaal. Patat f 0,25; met mayonaise f 0,35. IJssalon Hollandia. Schaatsen!! Wij slijpen ze met de modernste machine. Dijkstraat 178, Veenendaal. Tel. 4006. Te koop mooi klassiek bank stel. Tel. 2365, Veenendaal. Te koop 2 Cortina's 1963, Opel Kaptein '63, VW de luxe '61, Daf '61, Opel Re kord '61, Opel Caravan '63, Opel Rekord '58-'59 f 1250,— Opel Caravan '61. Inruil, fi nanciering en garantie. R. v. Leijen, Parallelweg 125, Vee nendaal. Tel. 2761. Prima slachthanen te koop. Achterkerkstraat 43, Veenen daal. Te koop dwergpinchertje, 31/2 maand, teefje. W.C. Bee remanstraat 44, Veenendaal. Te koop aquarium, 60x40x45. Nijverheidslaan 90, Veenen daal. Te koop Schotse Collie, zwartbont met bruin, 2 jaar, met stamboom, teef,heel lief dier. Wegens plaatsgebrek kunnen wij haar niet meer houden. E. v. Ginkel. Bruine Horst 18, Ederveen. Te koop toom beste biggen. Engweg 18, Eist (U.) Gevraagd nette werkster voor twee dagen of enkele morgens per week. Mevr. v. Hees, Markt 3, Veenendaal. Gevraagd nette hulp voor 1 of 2 morgens per week bij T. Middelhoven-Hardeman, Rembrandtlaan 9, Veenen daal. Autorijschool „De Coureur" start wegens enorm succes weer met zijn 10 volle uren rijles voor f70,— in de VW 1500. Ook als u naar Arn hem gaat lessen, zijn wij hier ook zeer voordelig mee. De goedkoopste autorijschool is en blijft: Ab Kool, Schrij verspark 82, Veenendaal. Tel. 2414 b.g.g. 2596. Aangeb. prima kalkkuipen, voor bouwwerken en regen tonnen, alle soorten kuip- werk en ook kisten. Beleefd aanbevelend P. van Beek, Van Reenenweg 177, Zeist, telef. 03404-13102. Asbest golfplaten en asbest board in alle maten uit voor raad leverbaar of recht streeks van de fabriek. Prij zen ver beneden iedere con currentie. Vraag niet hoe het kan maar profiteer ervan. J. Kool, Holleweg 3, telef. 08385- 2463. Voor auto-rijles Gebr Bak- kenes. Meer dan 10 jaar er varing VAMAR gedipl Tel. 08385-3500 Ede 08380-3558 Lichtdrukken en fotoco_ piëren. Artifoto. Hoofdstraat 84. Veenendaal. Goed gereedschap voor uw knutselwerk. Koopt een elektr. boormachine. Prijzen reeds vanaf f 59,50. Ijzerhan del Geha van Leeuwen, Hoogstraat 1, Veenendaal. Voor plaatwerk en uitdeu ken. Gebr. Ploeg, Overberg. Warmte en comfort in uw huis. Weer tocht en koude uit uw huis door onze hou ten en aluminium tochtlatten. Geha van Leeuwen, Ijzerwa ren en Gereedschappen, Hoogstraat 7, Veenendaal. Batterijen en hoortoestellen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184, Veenendaal. Voor kantoormachines en kantoormeubelen kunt u nog altijd het beste terecht bij kantoormachinehandel J. v. d Pol en Zn., Hoofdstraat 98, telef. 2763, Veenendaal. Een flinke voorraad meube len waarvan véél als nieuw vindt u steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver koophuis. Hoogstraat 30. tel. 2209. Warmte en comfort in uw huis. Weer tocht en koude uit uw huis door dubbele beglazing. Gemakkelijk aan te brengen. Aluminiumprofiel hiervoor bij Geha van Leeu wen Ijzerwaren en Gereed schappen, Hoogstraat 7. Vee nendaal. Bon Ton verf de lichtststrij- kende verf ter wereld, de universele verf. Alleen bij E A. v d. Broek, Hoofdstr. 52. Veenendaal. tel 2017 Naar W Hootsen voor vak werk Speciaal ingericht voor het slijpen van grasmachines. Tevens het adres voor al uw laswerk Aart de Gelderstr. Veenendaal Voor tekenbehoeften en schil dersbenodigdheden naar E. A v d Broek. Hoofdstraat 52, Veenendaal. Voor Ellen tochtlatten, ook in aluminium bij de Houtspe cialist, Patrimoniumlaan 55. tel. 3520, Veenendaal. Heeft u ook al onze heer lijke croquetten (25 cent) al geprobeerd. IJssalon Hollan dia. Werkster gevraagd voor 2 avonden per week. Aanm. Apotheek Zuidersma, Hoofd straat 53, Veenendaal. Tel. 2123. Onderwijzeres zoekt ongem. kamer(s) in Rhenen of om- str. met kook- en stookge- legenheid. Br. onder nr. 5207 .h. bur. v. d. blad. Te koop kerstbomen en hulst C. D. v. Essen, De Sav. Loh- nanstraat 128, Veenendaal. Gevraagd benzinepompbe diende bij Benzine-laadsta- tion Hupkes, De Klomp 4. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken, Ko- ninginnelaan 37 te Veenen daal, telefoon 2361. Heerlijk zitten onze Lycra bustehouders stepins en corselets De nieuwste mo dellen Piet van Beek. Em- malaan 28. telef 2039. Vee nendaal Plastic golfplaten! Nu reeds verkrijgbaar vanaf f 6,75 per m2. Fa. K v. d Brink Zn kersteeg. Telef (08385) 2616 Cuneraweg 326 hoek Brin- Veenendaal Lijsten voor tekeningen di ploma's. schilderstukken enz. E A v d Broek, Hoofdstraat 52. Veenendaal tel 2017. Opgelet! Uw adres voor de kens en een bed. Piet van Beek, Emmalaan 28, tel. 2039. Veenendaal. Pracht sortering dames- en herenpyama's, satijn, flanel. Piet van Beek. Emmalaan 28, tel. 2039. Veenendaal. Voor uw oliehaard Esso pe troleum van R van Mourik. Tel (8377)_301 te Eist (U). Hotel „De Koerheuvel" Rhe nen 26 kamers Voor Achterberg vragen wij twee flinke bezorgers. Nieuwsblad „De Vallei", Pa rallelweg 10, Veenendaal tel. 2022. Circulaires, convocaties, ver. enigingsbladen bestekken enz stencillen wij voor u in de kortst mogelijke tijd in onze moderne copiëerinrich- ting Kantoormachinehandel J v d Pol en Zn., Hoofd straat 98. telef. 2763. Veenen daal.

De Vallei | 1965 | | pagina 8