Controle bevolkingsregister Kerstzangdienst in Petrakerk Boerenkapel trad op voor Rhenense oudjes Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 14 december 1965 Solist: Arie'van Enk Uitslagen Polio-aktie te Veenendaal RHENEN AMERONGEN Op vergadering DVSA vielen harde woorden over verlichting RHC behaalde eerste overwinning in zaal competitie RHENEN DRIE MAAL ONDER INVLOED Geslaagde Adventsavond in Chr. Geref. Pniël- kerk BRAND Ter controle van het bevolkingsregister is dezer dagen b\J alle gezinnen en alleen staanden in de gemeente Veenendaal een kaart bezorgd. Op deze kaart staan ver meld straat, en huisnummer en de namen en geboortedata van de tot het gezin behorende personen. Een kruisje (X) voor het huisnummer betekent een bis-num- mer. Ieder gezinshoofd of alleenstaande wordt verzocht deze gegevens nauwkeurig te controleren. Zijn er geen aanmerkingen op adres, namen en geboortedata, dan kan voor iedere naam een kruisje worden ge plaatst. Zijn de gegevens foutief of on volledig dan wordt verzocht op duidelijke wijze de nodige verbeteringen of aan vullingen aan te brengen. Verwezen wordt in dit verband naar de aanwijzin. gen aan de kaart. De kaart doet tevens dienst als aan giftebiljet voor de hondenbelasting. Ie dereen, ook als men geen hond heeft, moet dit biljet invullen en ondertekenen. De gezinshoofden, die geen kaart ont vangen, worden verzocht dit mede te de len ter gemeentesecretarie, afdeling be volking, Kerkewijk 16. Het gemeentebestuur geeft er de voor_ keur aan, dat de kaarten in de brieven bus van de afdeling bevolking, Kerkewijk 16 of van het gemeentehuis, Hoofdstraat 34, worden gedaan. Indien dit te be- GEEN VOORRANG VERLEEND Toen de automobilist R. S. uit Vee nendaal vanaf de Kerkewijk de Indus trielaan in wilde draaien met zijn per sonenauto verzuimde hij voorrang te verlenen aan de bromfietser W. W. eveneens uit Veenendaal. Er ontstond een botsing en de klap kwam zo hard zeer aan, dat de bromfietser in het zieken huis moest worden opgenomen. zwaarlijk is kan voor de terugzending ge bruik v/orden gemaakt van de aange hechte envelop. Gevraagd is de kaarten binnen een week terug te zenden. DE OOSTERSCHELDEBRUG E enluchtopname van de Oosterschelde- brug, die a.s. woensdag door H.M. De Koningin zal worden geopend. geleidt gemeente- en solozang. Na de meditatie zal Van Stempvoort een solo nummer spelen. Het is de Siciliaanse melodie O hoe heerlijk, hoe begeerlijk uit 1788. Deze Kerstdienst, die voor een ieder toegankelijk is, vangt aan om 8 uur precies. 2e WINTERSERIE-TOCHT NCWB Zaterdag 18 december a.s. wordt de 2e winterserie wandeltocht gehouden. De start is vanuit de Chr. Nat. School aan het Slotemaker de Bruïneplein tus sen 13.45 en 14.30 uur. Bij de rust zal warme chocolademelk verstrekt wor den. OPROEP VOOR ZANGERS De leden van de koren die deelnemen aan de Volkskerstzang op donderdag 23 december worden a.s. vrijdagavond om 9.15 uur verwacht in de kantine van de D.S. van Schuppen, Zandstraat 2. Het betreft de generale repetitie dus is het van het grootste belang dat iedere zan ger en zangeres op deze avond aan wezig is. Zondag 19 december a.s. wordt er een Kerstzangdienst belegd in de Petra- kerk. Het Gerej. Kerkkoor „Soli Deo Gloria" en het Gerej. Kinderkoor ver lenen hieraan hun medewerking. Beide koren staan o.l.v. dirigent Henny Pomp. Arie v. Enk zal als solist in deze dienst optreden, terwijl de liturgie berust bij ds. D. v. Enk. Bob v. Stempvoort be speelt het orgel. Ook dit jaar weer verzorgt het Geref. Kerkkoor een Kerstzangdienst in de Petrakerk. Het stemt het bestuur tot grote vreugde dat de bekende Kamper bariton van D.E.V., Arie van Enk, be reid gevonden is solistische medewer king te willen verlenen. Het is niet voor het eerst dat Arie van Enk met het Geref. Kerkkoor samenwerkt. De heer Van Enk die lid is van het bekende Kamper Mannenkoor „Door Eendracht Verbonden" is voor vele mensen geen onbekende meer. Tal loze malen treedt hij op in diverse ker ken in ons land. Diverse grammofoon platen zijn van dit koor verschenen. Hierop verleent Arie van Enk solis tische medewerking. Ook zijn er platen van enkel solozang in de handel ver krijgbaar. Zijn warme bariton-stem trekt vele mensen ter kerke. Aanstaande zondag zingt hij o.a. Heerlijk klonk het lied der Eng'len (van Joh. de Heer) en van Joh. Seb. Bach: Ich steh' an deiner Krippen her. Ook het Geref Kinderkoor zal deze avond enkele bekende Kerstliederen ten gehore brengen. Wij noemen hier van o.a.: O Kindeke klein, o Kindeke teer en het prachtige lied: Heil'ge nacht u groeten wij. De uitslagen van de polioaktie die door de winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" werd ge organiseerd ter gelegenheid van de Sint Nicolaas is als volgt: le t.e.m. 70e prijs resp: R. Monsman, Ger. Terborchstraat 17, koelkast; B. G. v. Es- sen-v. d. Heuvel, Adr. v. Ostadelaan 12, koelkast; A. van Hardeveld, Bergweg 80, koelkast; G. van Mqnen, Schrijverspark 113 II, radiotoestel; L. van der Meide, Zonnebloemstraat 2 I, centrifuge; J. Lep pers, Nieuweweg 84, centrifuge; Mevr. Helms, Dr. Colijnstraat 67, centrifuge; J. W. v. d. Gaast, Gov. Flinckstraat 32, stofzuiger allen te Veenendaal; J. A. Mo lenaar, Heuvelweg 4, te Doorn, platen speler; J. Merlijn, Vendelseweg 83, hand mixer; M. de Bruin, Da Costaplein 1, handmixer; J. van Ede, Spoorlaan 68, handmixer; Mevr. C. Beukhof, Brinker- steeg 28, electr. deken; Mevr. M. Fledde- rus_Kappers, Sav. Lohmanstra. 148, electr. deken, allen te Veenendaal; H. J. Brink, Schalm 23, Renswoude, electr. deken; H. Hutink, Buurtlaan O. 143, cass. tafelbe stek; G. Bakkenes, Korenbloemstraat 6 II, strijkijzer allen te Veenendaal; G. P. de Lange, de Kievit 25, Amerongen, strijkij zer; Mevr. Jonker-Boer, Schrijverspark 30 III, Veenendaal strijkijzer; J. van Rin- sum, Dorpsstraat 97, Renswoude, kapstok; Mej. M. Putman, Rijnstraat 14, Ameron gen reiskoffer; R. Roelofsen, Gr. v. Prins- tererstraat 26, Veenendaal reiskoffer; Achterberg, Sterkenburg 3, Driebergen reiskoffer; D. Boers, Julianastraat 32, V'daal met. strijktafel; C. A. de Gooyèr, Zandstraat 80, V'daal ass. keukenmessen; N. G. v. d. Oosterkamp, Irenestraat 21, Eist (U.) ass. keukenmessen; J. P. Smit, Pr. Bernhardlaan 63, V'daal ass. keuken messen; G. van Essen, Kouweland 2, Wou denberg gereedschapkit; L. J. Ackerman, KI. Katerstraat 109, gereedschapskist; mej. Bouman, Sav. Lohmanstraat 158, ge reedschapskist; A. M. Punt, Schimmel- penninckstr. 8, broodrooster allen te Vee nendaal; Mej. R. Koldeweij, Veenendaal- sestr. 47, Eist (U) pers. weegschaal; A. H. van Barneveld, Dr. Colijnstraat 77, pers weegschaal ;R. van Wely, Groenelaan 19, pers. weegschaal ;H. van Kooten, Gort straat 66, electr. wandklok; W. v. d. Dik_ kenberg, Valleistraat 65, electr. wandklok; M. P. Stomphorst-Prette, Lindenlaan 12, electr. wandklok; C. G. Mijnders, Buurt laan 117, electr. theelichtje; R. Budding- Kalter, Rembrandtpark 88, 2 pers. deken; Re Segond, Westersingel 31, 2 pers. deken; H. W. Schoppers, Schrijverspark 178, 2 pers. deken; E. J. van Manen, Sav. Loh manstraat 117, tuinstoel; Wessel v. d. Bovenkamp, Boslaan 137, tuinstoel; G. Kroesbergen, Jan Steenlaan 18, tuinstoel; allen te Veenendaal; W. Ramaker, An jerlaan 83, Rhenen, fototoestel; J. G. Tombroek, Mulderslaan 79 fototoestel; Margriet de Boer, Cuneraweg 425 fototoe stel; P. van Eden, Beatrixstraat 76; boe- kenrek; J. Kroesbergen, KI. Katerstraat 76, keukengarnituur; J. Budding, Jan Steenlaan 22, keukengarnituur; Mej. M. Gerrits, Kanaalweg 17, keukengarnituur; dG. van Manen, Hoofdstraat 79, stalen geldkist allen te Veenendaal; W. van Dijk, Meentweg 1, Bennekom haardroger; P. van Geerenstein, Pr. Bernhardlaan 204, V'daal haardroger; W. F. Onderstal, Keucheniusstr. 23, V'daal haardroger; C. P. Heine, Edeseweg 76, Wekerom reistas; J. H. van Zetten, Gr. v. Prinstererstraat 28, V'daal reistas; Mevr. A. Visscher- Slings, Jac. v. Ruysdaelstraat 15, Vee nendaal reistas; C. v. Esseveld, Bantuin- weg 28, Rhenen, el. koffiemolen; N. Ta verne, Brinkersteeg 20, Veenendaal el. koffiemolen; E. v. Ravenswaay, T. van Amerongenweg 62, Renswoude el. koffie molen; J. van Looyen, Veenendaalsestr. weg 11a, Eist (U) keukenkruk; Pietje Spreij, Schrijverspark 28, V'daal keuken- kruk; J. v. d. Wulp_Hazeleger, Sav. Loh manstraat 132, V'daal keukenkruk; Mevr. Vijzelaar, Kerkewijk 204, V'daal el. straal- kachel; W. Dijkstra, Mr. Heemskerkstr. 12, V'daal el. straalkachel; Mevr. Dek ker, Talmastraat 12, Wageningen el. straalkachel; C. C. Smit-Waghto, Zui_ velstraat 4, V'daal leren aktetas; Chr. Ta- nis, Jan Steenlaan 28, Veenendaal leren aktetas; A. van Dijk, Prov. weg Oost 6, Cothen leren aktetas. De prijswinnaars hebben van de winke liersvereniging persoonlijk bericht gehad. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op maandag 20 december in hotel „De Ko renbeurs". Dit heugelijke gebeuren zal een enigszins officieel karakter dragen. REEBOK AANGEREDEN Zaterdagavond omstreeks half 8 was op de autoweg een reebok door een auto aangereden. Toen de politie er bij kwam leefde het dier nog en men wilde het daarom overbrengen naar Ouwehand's Dierenpark, doch tijdens het vervoer daarheen overleed het dier. OLIEBOLLEN ACTIE De muziekvereniging „Ons Genoegen" houdt op zaterdag 18 december een oliebollen- en stroopwafelactie. De opbrengst is voor het instrumentenfonds van de vereniging. Onder leiding van kapelmeester De Rhoter trad de Boerenkapel van Ons Genoegen vrijdagavond weer op voor de Rhenense oudjes die tijdelijk in Veenendaal in het rusthuis vertoeven. Nadat men eerst een kop koffie had genuttigd begon men met het muzikale gedeelte en wel met een pittige Tiroler mars. Vervolgens nam de heer Mol het woord en hij richtte zich tot de aanwezigen en wel in het bijzonder tot de directrice, die steeds maar weer bereid was om voor de Rhenense oudjes de kapel te ontvangen. Spreker hoopte dat het voor de laatste maal zou zijn dat de kapel in Veenendaal op behoefde te treden en dat het de volgende maal in het nieuwe gebouw Zoals de leden bekend werd op de algemene jaarvergadering van de voetbalver eniging DVSA, gehouden in augustus j.l. besloten om in het vervolg een drietal vergaderingen per jaar te houden opdat tussentijdse moeilijkheden enz. in de ver eniging, klachten van de leden besproken konden worden. Vrijdagavond vond in het dorpshuis deze tussenvergadering plaats. Voorzitter Wolters heette alle aan wezigen van harte welkom, waarbü weer eens naar voren kwam, hoe weinig be langstelling er bestaat voor vergaderingen tegenwoordig, slechts 21 personen wa ren aanwezig, hetgeen ntet eens het aantal was om een stemming te houden. De voorzitter deelde mede, dat ter sprake zou komen de notulen van de secretaris en verder wat door de aan wezigen ter tafel zou worden gebracht. Verder sprak hij de wens uit, dat het een nuttige vergadering zou worden. Vervolgens werden de prestaties van de elftallen onder de loupe genomen. Over het algemeen viel dit niet tegen. Er zijn tegenslagen geweest en nog aanwezig, doch deze moeten gedragen kunnen worden. Op het sportveld zijn een aantal voorzieningen getrofSpn, o.a. banken langs één zijde van het veld, de afrastering is wat omhooggewerkt en dit alles was gedaan door eigen le den welke in de vergadering hartelijk werden bedankt voor hun vrijetijds besteding ten behoeve van de vereni ging. Ook hebben enkele leden zich zeer verdienstelijk gemaakt met het be strijden van de mollen op het veld. Reeds zeer veel van deze schadelijke dieren hebben zij vernietigd. Voor wat betreft de verlichting van het oefen- veld, werden nogal harde woorden ge bezigd. Het bestuur zal nochmaals met het gemeentebestuur hierover in over leg treden. In verband met het late aanvangs- uur van de vergaderingen van de leden van de elftalcommissie - één van de leden komt pas laat in de avond thuis - besloot de heer Van Ee zich terug te trekken. In het vervolg bestaat de commissie weer uit de heren W. van Beek, L. de Wit en G. v. d. Horst. Het belangrijkste punt van de ver gadering werd tot het laatst bewaard, n.l. het bezoeken van de trainings avonden. De laatste tijd is n.l. geble ken, dat er van de training, speciaal die van de leden van het zondagelftal, zeer weinig terecht komt. Of het nu ligt aan het weer, aan andere beste ding van de tijd of wat dan ook, slechts enkele spelers bezoeken regelmatig de training. Unaniem waren de aanwezigen het er over eens, dat, wanneer het zondag elftal zich in de vierde klas van de KNVB wil handhaven, de hekkens ver hangen dienen te worden. Het idee werd naar voren gebracht om dan nu reeds een aantal junioren op te stellen, doch aan deze regel kleven ook weer vele bezwaren. Getracht zal worden naar een redelijke oplossing te zoeken. Na nog gediscussieerd te hebben over de toestand van het terrein, waarbij naar voren werd gebracht, dat er van gemeentewege niet zo bijzonder veel voorzieningen worden getroffen, ter wijl er toch een flinke huur moet wor den betaald werd de vergadering nogal laat in de avond gesloten. in Rhenen mag zijn. Er werden nog enkele nummers gespeeld en vervolgens verzocht de heer Mol één van de Rhenense dames en wel Fie Plungers naar voren te komen en de kapel te dirigeren. Dit deed ze met plezier en na afloop mocht ze hiervoor een doos bonbons in ontvangst nemen. Ook de heer De Ridder mocht de kapel een keer dirigeren en hij kreeg hiervoor eveneens een presentje. Bij het afscheid mocht de kapel een toe spraakje van de directrice in ontvangst ne men en zij werd uitgeleide gedaan met een luid applaus van de oudjes. Zondag heeft RHC haar eerste overwin ning in de zaalhandbalcompetitie weten te behalen. RHC begon rustig tegen UD 3 en hield de verdediging goed gesloten. Zo kon men nu de aanval opbouwen. Doelpunten kwamen er door de gevaarlijke Hennie van de Broek, die er twee prachtige op zijn naam wist te brengen. Maar ook UD zat niet stil en al gauw was het 22. Toch kwam RHC weer aan de leiding, weer door v. d. Broek 32. UD kwam nog tot 33 terug, maar toen liep RHC door doelpunten van Jan v. d. Pol en Piet de Zwarte uit tot 5—3. Na rust drukte RHC door Cees v. d. Pol en Frank Hoefsloot snel door naar 73. Hierna liet men UD komen maar de RHC verdediging sloot goed en er werd goed afge dekt. Toch kwam UD nog aan een vierde doelpunt omdat een schot van richting werd veranderd waardoor keeper Lou Bijker, hij stopte een strafworp, kansloos was. Maar ook RHC kwam op een goedkope manier aan het achtste doelpunt, want een dubieuse beslis sing van de scheidsrechter bracht voor RHC een strafworp die door Cees van de Pol on berispelijk werd benut. Zo kwam het einde van een sportieve wedstrijd, die door RHC verdiend met 84 werd gewonnen. Overige uitslagen: DorestadRHC dames 61: EendrachtRHC dames 52; RHC Fidelitas dames junioren 52; RHC 2HIOS heren 6—3; RHC—UD jongensaspiranten 7—3. DWARS DOOR DE DEUR Toen de heer C. H. met zijn auto naar de garage van de heer Chr. van Leyen wilde gaan om de remmen te laten her stellen wist hij niet dat dit hem noodlot tig zou worden. Op het moment dat hij moest gaan remmen omdat de garagedeur dicht zat besefte hij pas dat de remmen buiten werking waren. Dit had tot ge volg dat de auto dwars door de garage, deur heen reed. De auto en deur werden zwaar beschadigd maar verzekering dekt de schade. Driemaal heeft de Veenendaalse politie de afgelopen dagen iemand opgebracht omdat onder invloed een voertuig werd bestuurd. Het waren achteréénvolgens: G. d. W., H. T. en H. v. E. allen afkomstig uit Veenendaal. Er werd tegen de heren proces verbaal opgemaakt. Er valt hier duidelijk een strenger optreden tegen dit strafbare feit te bespeuren. OVER DE KOP Toen de heer P. H. V., afkomstig uit Veenendaal, zondag j.l. met een snelheid van 90 km per uur op de Nieuweweg de bebouwde kom van Veenendaal naderde, moest hij plotseling afremmen omdat hij het bord 50 km te laat bemerkte. Hierdoor begon de auto te slingeren en sloeg enke le malen over de kop. Bij dit ongeval werd de wagen totaal vernield. De be. stuurder mankeerde echter wonder boven wonder niets. Bob van Stempvoort Naast het Kinderkoor dirigeert Hen ny Pomp ook het Kerkkoor. Laatst ge noemd koor begint met het gezang: Dit is de dag, die God ons schenkt. Van Da Palestrina staat het Alzo lief op het programma vermeld. Verder zal het bekende liederen als: Stille nacht en Ere zij God ten gehore brengen. De leiding van deze Kerstzangdienst is in handen van ds. D. van Enk. Ds. Enk zal ook een tien-minuten-toespraak verzorgen. De organist Bob van Stempvoort be- Het Geref. Kerkkoor „Soli Deo Gloria" Het Chr. Haags Knapenkoor o.l.v. Marius Borstlap, m.m.v. Piet Kraak als organist en een blaaskwintet, ver zorgde zaterdagavond een geslaagde muziekavond. De organist opende het programma met een kort voorspel van Cor Kee over de Lofzang van Zacharias. Hierna kon al direct het 70 leden tellende koor beluisterd worden. A capella zon gen zij drie eenvoudige Adverttsliede- ren. In de Sonate in C dur voor orgel en hobo die hierop volgde toonde de hoboïst zijn grote kwaliteiten. De blaasinstrumenten hoorden we later nog in de Trio Sonate v. d. Fesch en in de Suite v. Samuel Scheidt. En mocht er enige kritiek zijn op deze NAAR ZIEKENHUIS Mej. E.P.T.M., is zondag j.l. met een lichte hersenschudding in het Julianazie- kenhuis opgenomen, nadat zij een ongeval had gehad met haar fiets. Zij reed op de Klaas Katerstraat en werd plotseling van achteren aangereden door een bromfiet ser C. D. Hierbij kwam zij te vallen. Bij dit ongeluk was echter nog een wielrijd- ster betrokken, die is doorgereden. De politie verzoekt deze dame zich in ver binding te stellen met betreffende instan tie. Bij de fa. MOPAVI te Veenendaal is gistermorgen brand ontstaan in een van de machines, waarvan de oorzaak op dit moment nog niet duidelijk is. Men denkt hier o.a. aan een kortsluiting of aan een overvloedige wrijving. De brandweer werd onmiddellijk gewaarschuwd, maar toen deze ter plaatse kwam was de brand reeds geblust. Dit kan gezien worden als een praktische toepassing van bedrijfs veiligheid. ■H Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van het Veenendaals Bejaardencentrum „De Engelenburgh" donderdag 9 dec. j.l., werd voor de inwonende bejaarden een feestelijk diner aangericht. avond, dan zou het kunnen zijn dat het blaaskwintet een te grote plaats in het programma innam. Graag had den we een paar orgelsoli gehoord in- plaats van dit kwintet. Als solo instru ment hebben we het orgel vrijwel niet gehoord. Het koor bracht verder nog enkele Kerstliederen uit verschillende landen. Maar het hoogtepunt was ongetwijfeld de vier Kerstliederen met begeleiding van blaaskwintet en orgel. De dirigent bracht hier dit kinderkoor op werkelijk grote hoogte. Tot slot van de avond werd gezamen lijk het Ere zij God gezongen. Hoewel er voor deze avond bijzonder veel belangstelling was, vielen de bij eengebrachte gelden enorm tegen. Hier naar geïnformeerd bleek dat de ruim duizend mensen nog niet eens drie kwart van de kosten konden dekken. Blijkbaar is men er hier in Veenen daal nog niet aan gewend om voor ontspanning en kunst geld over te hebben. Uiteraard is dit erg jammer, want hierdoor kunnen weer minder van dergelijke evenementen worden georganiseerd. DOLFIJNEN. Dolfijnen staan bekend als intelligente dieren en wie kent niet de grappige Flipper uit de T.V. serie. In Zuid-Afrika is men in een speciale broedvijver deze dieren af gaan rich ten om hen zover te krijgen dat zij ir zee grote scholen vis in de netten dei vissers drijven zonder er zelf te veel van op te eten.

De Vallei | 1965 | | pagina 2