Achterbergse emigrant met vakantie Austral heeft neer qeboden verwachlte Watergolven in een kwartiertje KATOEN INFORMATIE In de gemoedelijke sfeer van zijn ouderlijke woning in Achterberg spraken wij met Gerrit Jan Boonzaaijer, die ons met een sterk Engels accent vertelde over zijn belevenissen in Au stralië. Zes jaar geleden is hij geëmigreerd naar Australië. Gedeeltelijk, zoals hij zelf zegt, uit avontuur en de gedachte dat het daar beter zou zijn dan hier. Buiten deze verwachtin gen om heeft dit emigratieland hem meer geboden dan hij zelf ooit heeft kunnen vermoeden. Glazen kwaliteit Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 17 december 1965 Amerikaans organistengilde maakt zich bezorgd 1 Bij wijze van nieuwe variatie op een bekend thema spreekt het Amerikaanse gilde van organisten zijn bezorgdheid uit over de uitwerking van de lucht verontreiniging op de longen van de kerkorgels. De ventielen van schape huid, die de grote elektro-pneumati- sche orgels van lucht voorzien, gingen gewoonlijk 20 tot 30 jaar mee. Tegenwoordig, aldus „Het Beste", houden ze het in sommige steden ech ter amper vijf jaar uit. Chemische be standdelen in de lucht vreten grote gaten in de ventielen, waardoor aller lei knarsende en piepende geluiden ont staan. Vooral New York is een slechte stad voor orgels en vele grote kerken daar hebben dure reparaties moeten laten uitvoeren. Aangezien de kosten van herstelwerkzaamheden aan het inwen dige van een orgel wel eens 40.000 dol lar kunnen bedragen, vervangen som mige kerken hun grote orgels door kleinere, waar meer hout dan leer aan zit. Alec Wyton, de president van het orgamstengilde, merkte onlangs iro nisch op: „Voorzichtig geschat zijn er in New York op elk orgel zo'n 30 koor zangers. Met onverstoorbare regelmaat halen die allemaal diep adem en bij die bezigheid worden ze diep in hun in wendige besmeurd met vettige roet." Een regenjas met al lure, vervaardigd uit katoenen popeline, die door Hazewind „San Remo" is ge doopt. De jas heeft een hoge graad van waterbestendigheid. De prijs is f 70, Gerrit Jan Boonzaaier op zijn kamer in Australië met zijn onaf scheidelij ke gitaar. KAMPEREN EN JAGEN Als Gerrit vrij was ging hij kampe ren en jagen. Het laatste deed hij het liefst en vooral op kangoeroes. Het meest in trek is de staart van deze die ren. waar smakelijke soep van gekookt wordt. Gevaar voor uitroeiing van de kangeroes bestaat er volgens de Ach- terbergse emigrant beslist niet, omdat deze dieren in Australië meer voorko men als konijnen in Nederland. Vooral de vrijheid en de ruimte zijn factoren die Gerrit zo van Australië deden gaan houden. Toen hg zes jaar geleden ver trok vond Gerrit dat er in Veenendaal grote fabrieken stonden, maar nu hij weer terug is in Nederland, is het in zijn ogen veel kleiner geworden. Het enige wat Gerrit in Australië mist, is de gezelligheid en het Holland se eten. Een echte Hollandse kerel lust nu eenmaal liever boerenkool met worst dan Australische cakes. Maar deze din gen vallen in het niet tegen de voor delen die Australië biedt. de plantengroei is geheel verschillend met die van het zuiden. HARD WERKEN Wel heeft hij er moeten werken, maar als je daar een hekel aan hebt, dan moet je niet gaan emigreren, zegt Ger rit. Toen hij op 3 oktober 1959 met het vligtuig vertrok, was zijn vriend, Kees Henzen uit Veenendaal, reeds een klein jaar in Australië. Hij had de mogelijk heden reeds onderzocht en toen hg Ger rit in Melbourne van 't vliegtuig kwam halen, kon direct met werken worden begonnen. Eerst heeft Gerrit op een farm gewerkt, vervolgens op een hout zagerij en een suikerfabriek. Toen hii in de suikerfabriek werkte woonde hij samen met een Hollandse vriend in een caravan. Dat was een tijd van plezier maken en hij dacht er toen zelfs niet aan om iets anders te gaan doen. Al spoedig vertrok hij en na enkele weken zat Gerrit Boonzaaijer in Noord- Australië, waar hij werk vond in de radium-mijnen. Hij verdiende hier het dubbele van wat hij in het zuiden ver diende en zijn spaarcenten liepen lekker op. Woonruimte werd voor niets door de mijnen beschikbaar gesteld, evenals het eten. Maar al spoedig trok het avontuur hem weer en besloot hij Noord-Austra- lië te gaan bezoeken. In Noord-Austra lië heersen tropische temperaturen en Grappige, maar goede winterkleding voor dolle meisjes. Jasje en rok zyn van zeer fyn geribde corduroy in kon trasterende kleuren (beige en bruin). Het jasje heeft een chelsea-kraag in dezelfde kleuren als de twee opgestikte zakken. Het is een stelletje van Bobby Brooks en de prys is nog geen 63 gul den. SAMEN TERUG Nu is hij enkele maanden in Holland voor vakantie, maar in februari gaat hij weer terug en dan neemt hg zijn broer Kees mee. Samen zullen zij proberen een toe komst in dit grote land op te bouwen. Gerrit vertelt: Als ik weer terug ben gaan Kees en ik in de woestijn van West-Australië werken bij de ijzermij nen. Het zal wel een hard leven worden, maar je verdient er drie maal zoveel als in het zuiden. Om een voorbeeld te noemen: het minimum loon is daar on geveer 320 gulden in de week. Hiervan is de kost en de belasting al afgetrok ken." Er zit dus voor kerels die hard willen werken een goede toekomst in Australië. Vereisten hiervoor zijn wel in de eerste plaats doorzettingsveromgen en wilskracht. Als het alleen daaraan en aan het werken ligt zien Gerrit en Kees Boonzaaijer de toekomst vol ver trouwen tegemoet. Onze collectie monturen is zo gevarieerd en biedt in ieder opzicht „ELCK WAT WILS" Dit feit stemt u tevreden met onze modellen. Toonaangevend in optiek SPECIAAL OPTIEK Kerkewijk 17, V'daal Tel. 3313 Ziekenfondsleverancier "5ch»ID*m mZWAGt* Al. lUtERDW" Het aantrekkelijke Australische land schap, dat de heer Boonzaaier zo fan tastisch vindt. Dankzij Deense vinding Een mooi kapsel daar komt vaak veel bij kyken. Wie naar de kapper gaat is met wassen-watergolven een hele tijd zoet, en oei! wat is het warm onder die kap. Wie thuis mooi wil worden loopt urenlang met rollers of krulspelden rond, en o! wat vinden de huisgenoten dat ver velend. Iers worden los van het apparaat in het haar gezet; ze worden op temperatuur ge houden door een vloeistof (van geheime samenstelling) die in de rollers zit. Het haar moet schoon en droog zijn of lirhtvochtig. Dan begint men aan de voor kant in te zetten. Als de laatste roller in het haar zit kan de eerste er al weer uit. Met zo'n klein kwartiertje is het haar al „kam-klaar" De Carmen Curler is geschikt voor elk type haar ook babyfijn, gebleekt of ge permanent haar. Wij kunnen ons voorstellen dat sommige lezeressen en lezers nieuwsgierig zijn naat deze inderdaad „sensationele" haarbehart- delings-vinding. Welnu, u hoeft er niet voor naar Dene marken. U kunt informeren bij het voor lichtingscentrum: Carmen Curler Company, Carlton Arcade 7. Vijzelstraat, Adam. Het telefoonnummer is 020248144. CC. Aan deze problemen schijnt nu een eind te komen. Vernuftige Denen hebben de Carmen Curler uitgevonden. Voor de kap pers èn voor mevrouw-thuis. Het is geen ..goedkoop dingetje" 159. maar het is dan ook bijzonder ingenieus. De Carmen Curler is een elegante cassette met speciale „rollers" (18 stuks voor ver-' schillende soorten krullen) die electrisch worden voorverwarmd. Geen angst voor verbranding een thermostaat zorgt voor verantwoorde temperatuur. Electirsche schok is onmogelijk de rol- HOOFDSTRAAT 59-65 TEL. 3018 - VEENENDAAL 11 l

De Vallei | 1965 | | pagina 14