Onderzoek begroting voor 1966 „De Gelderse Vallei" Pompbediende DIJKSTRA j Garagebedrijf N.V. De Haas AMERONGEN Twintigduizend oliebollen voor wijk centrum Herv. Westwijk ELST Kerstnachtzang Gemeentebegroting is gereed EDERVEEN RENSWOUDE 450 liter bloed op afname-avond Roode Kruis OVERBERG DE KLOMP Geluk bespaarde Rhenense VVV minstens f3.000,- Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 17 december 1965 4 NOODZAAK Positief ECHTPAAR GIJSBERTSEN- ROORDINK 50 JAAR GETROUWD X- Nieuwe Herv. pastorie in gebruik genomen Kerstfeest Chr. Kleuterschool Gaarne verzorgen wij voor U 0 Ondertrouwkaarten 0 Verlovingskaartjes 0 Geboortekaartjes 0 Visitekaartjes Aantal donors iets minder dan vorig jaar Balavond VVV-informatrice gooide per abuis kaartjes weg Van der Kolk Veenendaal N.V. Voor de a.s. Kerstdagen ONTDEKKING Betreuren J IN 1966 VERHOOGDE OMZETBELASTING!! 4 Indien U NU een nieuwe Volkswagen koopt, profiteert U nog van de oude prijs. Nog aan te bieden volkswagens: 1200, 1300, J 1500 en 1600. De heer Van Kooten van het aktiecomité van de Hervormde Jeugdraad overhandigt hier de eer ste oliebollen aan de burgemeester van Vee- nendaal, mr. dr. J. Ha zenberg. SCHIETUITSLAGEN Maandagavond vond in hotel Buiten- lust weer de wekelijkse schietavond van de plaatselijke schietvereniging Willem Teil plaats. De resultaten werden als volgt: P. v. d. Sigtenhorst 90; R. C. Brinkman 90; A. de Haas 89; H. den Uijl 89; H. de Groot 88; J. de Haas 87; Mulder 86; J. L. Engelaar 85; J. Nies- sen 84 en J. van Leeuwen 84 pnt. De Hervormde Jeugdraad houdt op vrijdagavond en zaterdag een aktie om 20.000 oliebollen aan de man (en vrouw) te brengen". De opbrengst van deze aktie die geheel door de jeugd zelf wordt ge voerd, is bestemd voor de bouw van een wijkcentrum in de nabijheid van het Hoorntje. Het akticomité bestaat uit de dames H. Turkesteen, J. v. d. Weerd en de heren N. v. Nieuwamerongen en M. v. Kooten. BEDRIJFSONGEVAL Bij Kimberley Clark vond donderdag j.l. een bedrijfsongeval plaats waarbij de heer P. v. H. betrokken was. Deze ge raakte tijdens de werkzaamheden met zijn hand tussen een van de machines be kneld. Door dit ongeval moet de heer v. H. twee vingerkootjes missen. Hoewel er momenteel nog geen vast om lijnde plannen bestaan over de uitvoering van deze plannen, staat toch wel vast dal er in de toekomst in deze zich sterk uit breidende wijk# iets moet gebeuren. Een wijkcentrum is dan een primaire behoefte, maar als de nieuw geprojecteerde wijk „Molenbrug" voltooid is. zal de noodzaak van de bouw van een kerk in dit gedeelte van Veenendaal zich nog sterker doen voe len. De gedachten gaan dan uit naar een eenvoudige kapel met bijbehorende lokali teiten waarin de jeugdverenigingen kun nen worden ondergebracht. Mocht er een wijkcentrum of een kapel gebouwd worden, geld is er nodig. Daar om zullen er vrijdagavond op zaterdag op twee verkooppunten in Veenendaal, t.w. het Dr. Slot de Bruineplein en aan de Markt oliebollen verkocht worden. Tevens wordt huis aan huis met vier auto's ge vent. Ter opening van deze aktie werden aan burg. dr. J. Hazenberg woensdag de eerste oliebollen aangeboden. Deze zei ver heugd te zijn iets positiefs van de Veenen- daalse jeugd te horen en vond de aktie ze ker het stimuleren waard. Hij zag het on derkomen voor de jeugd liever vandaag dan morgen gereed komen. Op 30 december a.s. herdenkt het echt paar GUsbertsen-Roordink dat zy 50 jaar geleden in het huweiyk werden verbon den. De heer en mevrouw Gijsbertscn zijn beide Veenendalers, en resp. 68 en 66 jaar oud. Mevrouw Gysbertsen werd geboren in het huis waar ze nu nog woont op Valleistraat 24. De woning werd geheel verbouwd en zy zou, evenals haar man, niet graag ergens anders willen gaan wo nen. Uit hun huwelijk werden 6 kinderen ge boren, die op een na allemaal in Veenen daal bleven wonen. Zij komen dan ook vaak even bij hun ouder op bezoek. Er zijn 13 kleinkinderen maar die niet alleen noemen de heer Gijsbertsen „opa", ook zo'n 300 kinderen uit het achter hun wo ning gelegen Schrijverspark noemen hem zo en weten dat in de zakken van de heer Gijsbertsen wel eens pepermuntjes zitten. Mevrouw Gijsbertsen verzorgt haar huishouden nog helemaal zelf en daarbij voedert ze ook nog de duiven van haar zoon waarvoor een groot hok, achterin de tuin gebouwd werd. Dat ze dit goed doet blijkt wel uit de prijzen die de dieren op wedstrijden behalen. De heer Gijsbertsen moet sinds 1959 oppassen met zijn ge zondheid en kalmaan doen, maar dat valt hem niet mee. Hij was eerst werkzaam bij de toenmalige ijzerfabriek van Leeu wen en daarna in de bouw. Nu maakt hij vaak wandelingen, bezoekt zijn vele kennissen en maakt voor zijn kleinkin deren meubeltjes en speelgoed. Op de trouwdag zullen zeker velen van hun belangstelling blijk geven en het echtpaar met hun gouden huwelijk fe liciteren. AANRIJDING MET FIETS De 62-jarige mevrouw N. E. uit Rhenen is met haar fiets tijdens een uitwijk ma noeuvre op de Parallelweg in kontakt ge- kom enmet een andere wielrijder. Hier door kwam zij te vallen en bezeerde haar been. Mevrouw E. had een zwaar bela den fiets, aangezien alle bagage niet op de bagagedrager kon had zij volle tassen aan het stuur hangen. DS A. BOS SLAAGDE VOOR DOCTORAAL EXAMEN Aan de rijksuniversitei te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen theo logie Ds. A. A. Bos te Veenendaal. TWEE BROMFIETSEN ONTVREEMD, DADERS GEPAKT In de nacht van woensdag op donder dag zijn te Veenendaal twee bromfietsen ontvreemd. Bij de heer V. werd een bromfiets uit de schuur gestolen. De schuur was afgesloten maar de dader wist deze open te breken. Dezelfde nacht werd eveneens een bromfiets ontvreemd bij van M. Al spoedig werd de dader in Oosterbeek gegrepen doordat hij zich on bevoegd achter het stuur bevond van een grote tankwagen. Het bleek E. v. W. te zijn die was ontsnapt uit een inrichting te Amsterdam. KERSTVIERING NCVB De Ned. Christen Vrouwenbond, afd. Eist houdt op maandag 20 december in gebouw Pniël haar Kerstsamenkomst In onze editie van dinsdag j.l. ver meldden wij dat de afdeling Eist samen met de NCVB uit Amerongen en Leer- sum het Kerstfeest zou vieren, wat wij hierbij rectificeren. OLIEBOLLEN AKTIE EHBO De inwoners van Eist kunnen zater dag verwachten dat er bij hen aan de bel getrokken wordt met het verzoek om oliebollen te kopen. De opbrengst van deze oliebollen is bestemd voor de afdeling Eist van de EHBO, die de steun van de bevolking zeker verdient. De aktie wordt huis-aan-huis gevoerd en men verwacht een flinke afname. Evenals in voorgaande jaren ligt het ook dit jaar weer in de bedoeling van het Christelijk Gemengd koor „Asaf te Amerongen om in de Kerstnacht een rondgang door het dorp te maken ten einde op diverse punten bekende Kerst liederen te zingen. Een ieder, die aan deze rondgang wenst deel te nemen en mee te zingen wordt verzocht om 12.00 uur 's nachts bij het gebouw Lievendael aanwezig te zijn. Het bestuur hoopt, dat vele in woners van de gelegenheid gebruik zul len maken om aan deze Kerstnacht zang deel te nemen. De begroting de,r inkomsten en uit gaven der gemeente alsmede die van het gemeentelijk woning en grondbe drijf voor het dienstjaar 1966 is vorige week gereedgekomen en ligt vanaf he den "voor een ieder ten gemeentehuize ter inzage. Tevens is deze begroting in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar. Zeer waarschijnlijk zal de begroting nog dit jaar in openbare raadsvergadering worden behandeld. De commissie die een onderzoek instelde naar de ontwerp-begrotingen voor het dienstjaar 1966 merkte op dat er door de samenstellers heel wat werk was verricht. Een lid van de commissie wees op het feit, dat de marktgelden welke thans worden geheven nog uit het jaar 1900 stammen. Gezien de kostenstyging vindt hy een opbrengst van rond f 1000,per jaar te laag en acht daarom een verhoging van de tarieven gewenst. De meerderheid van de commissie kan dit standpunt niet delen. Zy zou het betreuren als een verhoging van de tarieven er toe zou leiden, dat het aantal standhouders terug zou lopen. Men vindt een huur van f 20,per maand voor de aan G. H. Bijl verhuurde garage achter de voormalige ambtswo ning van de burgemeester aan de lage kant en acht een huurverhoging voor deze garage wenselijk. Verder stelt men dat ter uitvoering van de Alg. Bijstandswet in deze gemeente een commissie van advies is ingesteld, welke commissie adviezen geeft ten aan zien van de bijstandsverlening in alge mene zin. De beslissing op verzoeken om bijstand geschiedt door burgemeester en wethouders. De commissie acht deze gang van zaken niet bevredigend, aangezien deze beslissing onder de werking van de Armenwet wel door een afzonderlijk or- AGENDA 18 dec. Nutsruilbeurs-Dorpshuis; 18 dec. Tienerbal-Dorpshuis; 10 jan. Nutsavond kamperen-Dorpshuis; 11 jan. Ned. Ver. Huisvrouwen Bloemschikavond-Dorpshuis 18 jan. ook bloemschikavond; 24 jan. Filmavond Amerongen- Dorpshuis; 25 jan. Lezing Reddingswezen Ned. Ver. Huisvr. Dorpshuis; 22 dec. Kerstfeest Ned. Ver. Huisvr. Dorpshuis; 27 jan. Nutsavond Dorpshuis. KERSTBIJEENKOMST CPB De Kerstbijeenkomst van de CPB, zoals deze afdeling jaarlijks pleegt te houden, is vastgesteld op donderdag 23 december en niet zoals eerder vermeld werd op woensdag 22 december. De Kerstsamenkomst wordt gehouden in het Groene Kruisgebouw, KERSTZANGDIENST Op maandag 20 december wordt in de Hervormde kerk van Ederveen een Kerstzangdienst gehouden. Aanvang half acht. Medewerking wordt verleend door het zangkoor uit Lunteren, o.l.v. dirigent Henny Pomp uit Veenendaal. De meditatie wordt verzorgd door ds. J. C. de Bie. BOUWVAKKER VIEL VAN STEIGER De Ederveense opperman, de heer E. J. Veldhuizen viel woensdag op een bouwwerk te Nijmegen van een vier meter hoge steiger. Met inwendige kneuzingen werd de Edervener opge nomen in het Streekziekenhuis te Ben- nekom. gaan plaats vond. Men is daarom van mening, dat de thans zitting hebbende commissie van advies, waarin alle gele dingen van de bevolking zijn vertegen woordigd, een commissie van bijstand behoort te worden. Voorts dient naar de mening van de commissie de basisvorm voor de bijstand ingaande 1 januari 1966 met 10*/# te wor den verhoogd, zulks in verband met de sterke kostenstijging. Ook acht men een verhoging van de brandstoffentoeslag van t 315,tot f 416,per jaar noodzakelijk. Overigens kan de commissie zich met de begroting verenigen. Naar aanleiding van de door de com missie van onderzoek gemaakte opmer kingen delen b. en w. de raad het vol gende mede: De tarieven voor een stand plaats op de markt zijn inderdaad bijzon der laag. Men ziet dit echter meer als een reëele bijdragen in de kosten van de markt. Gezien het belang dat Rhenen heeft bij de instandhouding van de week markt, acht men een verhoging van de staangelden niet gewenst. De garage achter de voorm. ambstwo- ning van de burgem. is tot 30 juni 1967 verhuurd voor f 20,— per maand. De huur is inderdaad laag, doch er staat tegen over, dat de garage bij het aangaan van de overeenkomst in een slechte staat van onderhoud verkeerde en dat volgens het huurcontract de onderhoudskosten voor rekening van huurder komen. Een huur verhoging voor 30 juni 1967 is niet mo gelijk. Ten aanzien van de wenselijkheid zal men zich voor die datum beraden. Naar de mening van b. en w. behoort de opmerking ten aanzien van het doen in stellen van een commissie van bijstand voor de uitvoering van de alg. bijstands wet niet tot de taak van een commissie van onderzoek van de gemeentebegroting. Men wil niettemin ook nu weer het reeds eerder gevormde en meermalen herhaalde standpunt kenbaar maken, dat men de instelling van een commissie van bijstand voorshands nog niet nodig acht. Op de suggestie van de commissie tot verhoging van de bijstandsnorm en de brandstoffentoeslag willen b. en w. niet nader ingaan aangezien een dergelijk voorstel h.i. behoort te komen van de betreffende commissie van advies inge volge de algemene bijstandswet. Men acht het niet juist dat de taak van laatstge noemde commissie op deze wijze zou worden uitgehold. Enkele tientallen donors tijdens de afname van het bloed in de Tech nische school, tijdens de bloedplasma-avond te Veenendaal. Na veel oponthoud, uitstellen en tegen slagen in de bouw is deze week de nieu we Hervormde pastorie door Ds. Van de Peut en zyn gezin betrokken. Het is een fraaie woning geworden met heel wat meer gerief dan de voorgaande twee pas torieën. De oudste pastorie, thans gemeentehuis, bestaat reeds meer dan driehonderd jaar; de tweede nu juist verlaten, pastorie, was aanvankelijk bestemd als dokterswoning. Deze werd in 1900 in gebruik genomen door een arts, doch reeds in 1924 werd het gebouw Herv. pastorie. In verband met vocht, ongerief en onpractische ruimten werd het vorig jaar besloten een nieuwe pastorie te bouwen. Men kan vanaf heden het Herv. predi kantengezin aantreffen op het adres Kerkstraat 1. Woensdagavond 15 dec. vierden de kleu ters met hun ouders en leidsters kerst feest in het Hervormd verenigingsgebouw Rehoboth. De belangstelling van de zyde der ouders was zeer groot, hoewel de meeste vaders waarschgniyk moesten op passen! De liturgie van deze avond bood ieder activiteit: de leidsters bij het vertellen, de kleuters bij het opzeggen en zingen van de versjes, die ze uitstekend geleerd hadden, en de ouders in het meezingen. Deze goed georganiseerde avond werd besloten door het bestuurslid, de heer Van Leeuwen. Hij bedankte de leidsters en medewerksters en maakte tevens van de gelegenheid gebruik van de hoofdleid ster, mevrouw Siefkes (v.h. juffr. Smit) afscheid te nemen en haar te bedanken voor de leiding die ze aan de Chr. Kleu terschool gegeven heeft. Na de kerstva- cantie zal mej. Voskuilen uit Veenendaal haar opvolgen. DRUKKER IJ PARALLELWEG 10 - VEENENDAAL aan de ispoorlijn Veenendaab-Rhenen Telefoon 2022- 2 lijnen Tweehonderd en vierentachtig personen waren dinsdagavond naar de Chr. Techn. school aan de Industrielaan gekomen waar de bloedplasma-dienst van het Ned. Roode Kruis op snelle en accurate wyze haar werk verrichtte. Voor de eerste maal gebeurde dit in de Chr. Technische school en zowel de organisatoren en leiders als de donors waren zeer tevreden over de accommodatie die dit gebouw biedt. Tesamen met Overberg was er op deze avond een opkomst' van 284 donors die voor ongeveer 450 liter kostbaar en on misbaar bloed zorgden. Deze opkomst was minder dat het vorige jaar, toen 299 personen zich aanmeldden. Voor een plaats als Veenendaal met zijn 26.000 in woners beslist geen overweldigend, maar eerder teleurstellend resultaat. Dit kan in de volgende jaren zeker veel meer zijn. De leerlingen van de Chr. Huishoud school zorgd ener voor dat de donors en donores, waarvan de meesten al vele ke ren bloed gegeven hebben na afloop een versterkend kopje koffie kregen. Het antwoord op de prijsvraag in onze editie van vorige week vrijdag 10 december leverde blijkbaar niet veel moeilijkheden op. Van het record-aan tal inzendingen dat wij ontvingen was er namelijk niet één fout. De foto werd genomen op de nieuwe Westelijke Randweg, links ziet u nog 2 flat gebouwen van de Westersingel. Uit de stapel oplossingen kwam mej. N. van As, Jan van Gooyenstraat 44 te Veenendaal als winnares tevoorschijn. Onze hartelijke gelukwensen en de boekenbon van f 10,krijgt u thuisge stuurd. De plaatselijke Oranjevereniging heeft de afgelopen maanden nogal wat succes geboekt met het organiseren van bal avonden in de grote zaal van het Dorps huis. In verband hiermede wordt weer een avond georganiseerd om de benen weer eens te strekken en goed los te gooien en wel op zaterdagavond, 18 december a.s. om acht uur in de grote zaal van het Dorpshuis. De muziek zal worden ver zorgd door de groep The Royal Rockers uit Veenendaal. Gezien de voorafgaanden mag ook nu weer een gezellige avond worden ver wacht. KERSTVIERING PLATTELANDS VROUWEN EN MEISJES Donderdag 23 december houdt de Christelijke Plattelands Vrouwen- en Meisjesbond in de school haar Kerst samenkomst. De dames worden ver zocht een kaars met standaard mee te brengen. k St. Nicolaasfeest o.l. /ValleischooP Verleden week donderdag werd 't St. Nic. feest voor dc leerlingen v. d. Valleischool gehouden in het „Trefpunt" te Veenen daal. Per bus gingen de leerlingen en de ouders naar het „Trefpunt". De Edese onderwijzerstoneelvereniging voerde het toneelstuk „Het geheim van Pandolio" op. Er werd subliem gespeeld en door jong en oud werd zeer van het spel genoten. Alle aanwezigen werden door de ouder commissie ruimschoots getrakteerd. Er vond een tweetal verlotingen plaats en velen gingen met een mooie prijs naar huis. Aan het slot van het uitstekend ge slaagde feest werd onder de leerlingen gratis een prachtig, compleet getnonteerd, rijwiel verloot, dat door vrienden van de school belangeloos ter beschikking was gesteld. De gelukkige winnaar werd Ge rard Hardeman te Ederveen. De nieuwe opgave: Briefkaarten waarop vermeld het antwoord op deze aflevering Wie-Weet-WMr zien wü graag uiteriyk woensdag 22 december tegemoet. Kcdaklie Nieuwsblad „De Vallei- Parallelweg 10 Veenendaal. Tijdens drukke schoonmaakwerkzaamheden in het Rhenense VVV-kantoor, heeft de informatrice, mej. H. I. de Caluwe, de overgebleven kaartjes van de bootreis Arnhem-Rhenen per abuis weggegooid. De kaartverkoop van deze boottocht is dit jaar voor het eerst helemaal in handen van de Rhenense VVV. De waarde van de verdwenen kaartjes was minstens f 3.000,—. Aange zien langzamerhand afgerekend moest worden met de rederij, de fa. Heymen en Zn. te Lobith was het voor het VVV bestuur aanleiding om in paniek te raken toen werd bemerkt dat de betreffende kaartjes er niet meer waren. OFFICIA! V7/y;DEALER Kerkewijk 128 - Veenendaal Tel. 08385-2244 vraagt: Aanmelden aan bovenstaand adres. De ontdekking liet gelukkig niet zo lang op zich wachten, 's Maandags wer- Mej. H. 1. de Caluwe. den de kaartjes weggegooid en woens dag werd tijdens controle bemerkt dat de kaartjes waren verdwenen. Hierna werd direkt aktie genomen en getracht de kaartjes terug te vinden. Mej. de Caluwe werd op de fiets door Rhenen gestuurd om de arbeiders van de ge meentereinigingsdienst op te sporen. Toen deze waren gevonden werden zij direkt naar de gemeentelijke vuil nisstortplaats gestuurd om er te gaan zoeken. De gemeentearbeiders die ken nelijk gestoord waren in hun drukke werkzaamheden zetten alles op alles en na een niet al te lange tijd werden gelukkig voor de informatrice en de VVV de kaartjes weer gevonden tussen alle afval. Mej. de Caluwe zei ons in een vraag gesprek het zeer te betreuren deze fout gemaakt te hebben, maar nog meer verheugd te zijn dat de kaartjes weer werden teruggevonden. Nadere inlich tingen over deze kwestie mocht de in formatrice ons niet geven. Op grond van de gegevens die ons van bevoegde zijde werden verstrekt kon echter het bovenstaande relaas op grond van ze kerheid worden vastgesteld. t Enthousiast roept iedereen ha gebak van Roomboter AMANDELKRANSEN Roomboter AMANDELSTAVEN Roomboter CAKE Heerlijke Kersttaarten Elagroom, Chipolade, Moc- ca enz. Sierlijk Kerstgebak Slagroom Chipoladepudding Onze specialiteit: YVEIHNACHTSTOLLEN MET AMANDELPERS HOOFDSTRAAT 21 Telefoon 2136 VEENENDAAL Tel. 2845 DOORN Tel. 3441

De Vallei | 1965 | | pagina 4