Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Bungalowbewoners te Scherpenzeel willen muziektent laten verdwijnen. Combi supermarkt o ra AGENDA Jaarvergadering gymnastiekver. Sparta Jaarlijk se kersttentoonstelling van Veenendaalse Vogelvrienden Amateur kunstkring Rhenen opgericht The Clungels, beatgroep van de bovenste plank Wat nu weer... Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Niets tegen muziek ft Woensdag 22 dec. a.s. van 8 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds geopend BLOEMSIERKUNST „FLORA" ft ft OVERBERG 23-jarig inwoner van Overberg op slag gedood MULDER 39e JAARGANG DINSDAG 21 DECEMBER 1965 Nr. 100 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b\j de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktpnjzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Een muziektent in de gemeente Scherpenzeel is de aanleiding geweest voor verschillende bewoners van het Bungalowpark „Doorenboomspark" om gezamenlijk een protest in te die nen. De muziektent, die al geruime tijd dienst doet als oefenlokaal van de muziekvereniging Caecilia staat namelijk temidden van de 25 bungalows die het park telt. Op de repetitie avonden brengt dit vooral moeilijkheden met zich mee voor de gezinnen met kleine kin deren, die dan onmogelijk kunnen slapen. Maar ook voor de oudere mensen is het geen lolletje als zij 's avonds gestoord worden door de hoempa muziek. Verschillende woordvoerders uit het bungalowpark gaven te kennen niets tegen muziek te hebben maar als hun rust er mee gepaart moet gaat kan de muziek echt niet meer gezien worden als ontspanning. Mej. de Groot die het dichtst bij het oefenlokaal wponachtig is ondervindt de meeste last van de repetities. Zij heeft notabene een groot bedrag meer betaald bij de koop van haar bungalow omdat deze verreweg het mooiste was gelegen. Hierbij komt nog dat zij van mening is geweest, totdat de koop was gesloten, dat de grond waarop de mu ziektent staat haar eigendom was. Al deze punten maken deze affaire tot een niet aantrekkelijk geheel. Grond toegewezen B. en w. van de gemeente Scherpen zeel hebben de muziekvereniging Cae cilia andere grond toegewezen om de muziektent te plaatsen. De verplaat singskosten zouden dan voor rekening komen van het Bouwfonds, hetgeen weer inhoudt dat de bewoners van het Bungalowpark de verplaatsing geza menlijk moeten betalen. De grond die b. en ,w. op het oog hadden ligt tussen de openbare lagere school en de kleu terschool. De muziekvereniging heeft deze aanbieding echter afgeslagen, om dat zij van mening is dat dit punt niet dezelfde voordelen biedt als het Bos boomspark. Niet langer Aangezien het zo ook niet langer meer gaat hebben alle bewoners, ook zij die geen last van de muziek onder vinden, van het bungalowpark geza menlijk besloten hier iets tegen te gaan doen. Er zijn reeds enkele vergaderin gen gehouden waarbij ook vertegen woordigers van Bouwfonds Nederland se Gemeenten aanwezig - waren. Maar aangezien de muziektent op particuliere grond staat, die de muziekvereniging heeft gekregen van de beschermvrouwe mej. Rooyaards, is het onmogelijk di- rekt tot maatregelen over te gaan. Misleid Het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten heeft op de vergaderingen waarbij zij vertegenwoordigd waren te kennen gegeven zich ernstig misleid te voelen door de'gemeente Scherpenzeel. Op de tekeningen die wij van de gemeente hebben ontvangen kwam de muziektent helemaal niet voor. De gemeente zegt echter dat zij uiter aard geen grond heeft verkocht die he lemaal niet van hun is. De bewoners van de bungalows vinden nu dat de fout helemaal ligt bij het bouwfonds, omdat als je iets koopt je toch ook gaat kijken wat je koopt. Dit is dus kennelijk niet gebeurd. Van het kadas ter vernamen de bewoners toen dat de grond waarop het repetitie lokaal staat helemaal niet van het bouwfonds was. Burgemeester Hazenberg feliciteert de heer J. van de Poel, die 40 jaar in dienst was bij de KVSW. (Zie verslag pag. 2) E. van Asselt benoemd tot ere-voorzitter De heer E. van Asselt is door de ledenvergadering met algemene stemmen benoemd tot ere-voorzitter van de gymnastiekvereniging „Sparta". Voorzitter W. van Offeren maakte zich de tolk van de ge hele vergadering toen hij de redenen bekendmaakte, die het bestuur hadden bewogen een dergelijk voorstel te doen. Door deze benoe ming heeft „Sparta" zijn erkentelijkheid willen betuigen voor de vele verdiensten, die de heer Van Asselt voor de vereniging in het bijzonder, doch ook voor de lichamelijke opvoeding in geheel Vee nendaal in de loop van vele jaren heeft tentoongespreid. Gedurende lange tijd achtereen was de nieuwe ere-voorzitter hoofdleider van „Sparta" en de laatste jaren voor zitter van de technische commissie. Als ere-voorzitter volgt de heer Van Asselt wijlen de heer J Stip op. De heer Van Offeren liet zijn felicitatie vergezeld gaan van een fraai gekalligrafeerde oorkonde, terwijl mevr. Van Asselt een bloemetje werd aangeboden. Tijdens de vergadering, die donder dagavond in het OCB-gebouw werd ge houden vielen nog twee belangrijke be sluiten. De contributie werd voor alle groepen verhoogd in die zin, dat in het vervolg in plaats van 11 maanden 12 maanden contributie zal worden geïnd. Het maandelijkse bedrag blijft voor alle groepen hetzelfde. Voorts werd besloten, dat het 40-jarig bestaan van Sparta in 1967 op grootse wijze zal worden ge vierd. Men denkt in dit verband aan een aantal bijzondere evenementen op turngebied. Toen werd vastgesteld, dat hiervoor de nodige financiën op tafel moeten ko men voegde één der aanwezige ere leden de daad bij het woord en stortte ter vergadering 100 gulden voor een te vormen jubileumfonds. Dit voorbeeld had navolging: één der bijzonder-on- derscheidenen deed het geld dat hij voor een „rondje" voor de aanwezigen had uitgetrokken in het fonds en toen daarop nog een lid spontaan een col lecte organiseerde was het fonds in een ogenblik reeds 280 gulden rijk. Het be stuur zal zich nog beraden op middelen om het fonds te verstevigen. Het'bestuur werd van 11 leden te ruggebracht op 9. De heer P. Achter berg werd herbenoemd als lid van het bestuur. Het zakelijke gedeelte van de vergadering werd gevolgd door een enigszins feestelijke bijeenkomst. On der de tonen van een muziekje bleef men nog geruime tijd bijeen. Ontspanningsmiddagen OCB Het programma van de wekelijkse ontspanningsmiddagen van de stichting OCB voor de Veenendaalse bejaarden ziet er voor de eerstvolgende weken zo uit: 22 dec.: De heer E. de Kuyper uit De Bilt met dia's over Rembrandt en de Bijbel; 5 jan.: Mevr. van Mil-Yssel- steyn met voordracht en zang; 12 jan.: Dameskoor o.l.v. de heer G. van Zan ten en de heer W. Rebergen; 18 jan.: Zuivel voorlichting met traktatie; 2 febr.: De heer E. v. d. Weerd uit Ede met een film over het Krüger Wild park in Zuid-Afrika; 8 febr.: Mevr. J. Wesselink-Lengkeek uit Den Haag met voordracht; 15 febr.: Film over het werk bij de doofstommen in Effatha, Voorburg. RHENEN Bootverbinding tussen Arnhem en Rhenen volgend seizoen slechts eenmaal per dag Naar van de rederij Heymen en Zn. te Lobith wordt vernomen zal de boot verbinding tussen Arnhem en Rhenen het aankomend seizoen slechts eenmaal per dag plaatsvinden. Dit besluit is ge nomen aangezien de belangstelling voor deze tocht, die nu al enkele seizoenen werd georganiseerd, voorgl het afge lopen jaar in belangrijke mate is te ruggelopen. Dit besluit is een ernstig verlies voor de toeristen die Rhenen bezoeken en zal de lijst met wetens waardigheden en aktiviteiten minder aantrekkelijk maken. tf voor iedere beurs iets geheel aparts Naast een keur van bloeiende planten en SPECIALE KERSTARTIKELEN tonen wij u wat een bloemsierkun- stenaar van zijn materiaal weet te maken. Fa. A. P. v. Ginkel Kerkewijk 27, Veenendaal, tel. 2827 Overplaatsing De gemeente heeft echter de bouw vereniging beloofd de muziektent te verplaatsen als de kosten door hen zouden worden betaald. De huidige toe stand is zeer geladen want vanavond zullen er nadere maatregelen worden bepaalt in een vergadering van de be woners van het bungalowpark. Momenteel kan moeilijk gezegd wor den wie in dit geval een fout heeft begaan. Dit zou o.a. tot uiting kunnen komen in een vergadering waarbij b. en w., de muziekvereniging Caecilia, de bewoners van het bungalowpark en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten zijn vertegenwoordigd. Op deze manier zal mogelijk tot een oplossing kunnen wor den gekomen. BEKENDMAKING Winkels open De Hoofdinspecteur-Korps chef van politie te Veenen daal, maakt in tegenstelling tot anders luidende berich ten bekend, dat de winkels voor het publiek geopend mogen zijn: a. op 20, 21, 22 en 23 decem ber tot 21.00 uur; b. op 31 december tot 21.00 uur (Normale koopavond) c. op 25 december (le kerst dag) tot 18.00 uur. Leden van de amateur Kunstkring Rhenen, die pas is opgericht, aan het werk. Maandagmorgen vond op de Haarweg te Overberg een ongeluk plaats waarbij de 23-jarige T. R. uit Overberg het le ven verloor. De heer R. reed door tot nu toe onverklaarbare oorzaak met zijn personenauto tegen een tractor met aanhanger, die beladen was met melk bussen en bestuurd werd door G. J. G. uit Veenendaal. De heer R. werd op slag gedood. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Groot aantal inzendingen Traditiegetrouw organiseren „De Veenendaalse Vogelvrienden" rond de kerstdagen hun jaarlijkse tentoonstel ling in de Patrimoniumschool. Deze vo gelshow wint ieder jaar aan kwanti teit en kwaliteit en ook dit jaar zal het aantal ingezonden vogels dat van vorig jaar overtreffen. In het afgelopen jaar werden nieuwe kooien en volières aangeschaft en me de door de medewerking die de fa. A. P. van Ginkel zal verlenen in de vorm van bloemen en planten belooft het een zeer aantrekkelijk geheel te wor den. Op deze tentoonstelling zullen niet alleen kanaries te bezichtigen en te koop zijn, er is een groot aantal ver schillende vogelsoorten vertegenwoor digd, ook soorten die men beslist niet iedere dag zal tegenkomen. Evenals vorige jaren zal ook deze tentoonstelling wel weer vele bezoe kers trekken en niet alleen uit Vee nendaal. De tentoonstelling is geopend vrijdagavond 24, maandagavond 27 t/m donderdagavond 30 december en de ge hele Nieuwjaarsdag. Men zal zich ongetwijfeld herinneren, dat er enkele weken geleden een ar tikel in ons blad verscheen over de heer Kneepkens, die tot oprichting van een groepje amateur-schilders wilde komen, teneinde door het zien van el kanders werk, besprekingen, kritiek enz. te komen tot meer inzicht in de schilderkunst. Gezamenlijk, zo stelde de heer Kneepkens toen, kon men meer bereiken, de één kon van de ander leren. den, zo vernamen wij, dan hoopt men dit binnenkort ook te realiseren. We zijn zeer benieuwd hoe het de Amateur Kunstkring Rhenen zal ver gaan en zullen hierop t.z.t. zeker te rugkomen. We waren zeer benieuwd hoe het met het idee van de heer Kneepkens zou gaan en het was dan ook leuk om op een vrijdagavond door de heer Kneepkens te zijnen huize te worden uitgenodigd om eens een kijkje te ko men nemen. Er bleek een Amateur Kunstkring Rhenen te zijn opgericht die bestaat uit twee dames en een vijftal heren. En kelen hunner blijken zeer verdienste lijk te schilderen en men is ook be reid elkaar te helpen waar dat nodig is. Een aantal leden van het groepje hebben inmiddels op een zaterdagmid dag al een bezoek gebracht aan het Singermuseum in Laren en ook dit bleek zeer leerzaam. Het is interessant te zien hoe ieder van de aanwezigen op een bepaalde avond een gegeven onderwerp opzet en uitwerkt. De re sultaten zijn dan heel verschillend. Enkele mensen schilderen al wat langer en hebben al een aantal doek jes gemaakt. Er zijn dan ook al stem men opgegaan om eens een kleine ex positie te houden. Als men in staat is hiervoor een geschikte ruimte te vin- GESLAAGD Twee leden van de Rode Kruis Co lonne Rhenen, te weten de heren W. Bochane en M. Maas, zijn dezer dagen te Utrecht geslaagd voor de kadercur sus van het Ned. Rode Kruis. Attenties voor ouden van dagen Als attentie tegen de kerstdagen heb ben enkele leden van het plaatselijk Rode Kruis, de dames Stegeman en Deen en de heer Maas zaterdagavond een bezoek gebracht aan de Rhenense ouden van dagen in het bejaardenhuis te Veenendaal. Als attentie bood men de dames mandjes met gedroogde bloemen en de heren vaasjes met sigaren aan. Mand jes en vaasjes waren vervaardigd door enkele damesleden van de afdeling. De oudjes toonden zich bijzonder in genomen met de bewezen attenties en de directrice richtte een dankwoord tot de Rode-Kruismensen. WINTERTOCHT AFGELAST Wegens de slechte weersomstandig heden van j.l. zaterdag is de winter- wandeltocht van de NCWB uitgesteld tot een nader te bepalen datum. De volgende in deze serie van vier te hou den tochten is gepland op zaterdag 15 januari 1966. Het is te hopen dat het weer dan niet opnieuw roet in het eten zal gooien. Optreden in „De Narrenclub" oogstte veel succes De afgelopen week verscheen er plotseling een foto van „The Clungels" in de Nederlandse dagbladen, aangezien zij waarschijnlijk gaan samenwerken met Rob de Nijs. De VARA voert momenteel nog onderhandelingen met de beatgroep over de wijze waarop het kontrakt zal worden samengesteld. De aanbieding getuigt van de bijzondere kwaliteit en de geheel eigen stijl, die deze beatgroep tot de beste van Nederland doet behoren. Tijdens een optre den, j.l. zaterdagavond in de „de Narrenclub" (de vroegere „Malle Molen club") werd dit nog weer eens duidelijk bewezen. Met een ontstoken kies was Louise Springer, een inwoonster van Chi cago naar zes tandartsen geweest. Terwijl deze ijverig stonden te bo ren had zij hun zakken gerold. De buit bedroeg in totaal bijna 2000 gulden. Een gemaskerde bandiet pleegde on langs een overval op de kassier van een groot bioscoopbedrijf. De kas sier die zeer kalm bleef, vroeg de dief of hij eigenlijk wel een revolver had. Deze antwoordde bevestigend, maar liet de revolver niet zien. „Het spijt me", zei de kassier toen, „geen revolver, geen geld." Een professor in de chemie moest, nadat hij een weddenschap had ver loren, zijn overhemd opeten. Hij be dacht zich niet, loste zijn overhemd op in een vloeistof, neutraliseerde deze en filterde alles uit. Toen nam hij een mes en smeerde zijn gewezen overhemd uit over zijn boterham. Groot enthousiasme Het enthousiasme bereikte zaterdag avond in hotel De Koningstafel weer vele hoogtepunten, waarbij onmiddellijk kon worden geconcludeerd dat „The Clungels" tot nu toe de grootste troef zijn geweest van de Narrenclub. De beatgroep zelf schrijft het grootste ge deelte van hun succes toe aan hun op treden in deze besloten club. Als dank hiervoor zal getracht worden, ondanks de drukke werkzaamheden van de jon gens, regelmatig in Rhen^i te blijven spelen. ONTDEKKING Na een optreden voor de kleurente levisie in Eindhoven werden „The Clungels" door de VARA verzocht eens te komen praten over een eventueel samengaan met Rob de Nijs, die mo menteel geen vaste band heeft waar hij mee kan optreden. In eerste instan tie werd deze uitnodiging van de hand gewezen omdat bij voorkeur liever niet als begeleidende groep opgetreden wil worden. Bij nader inzien besloot men echter op het verzoek in te gaan en het is momenteel al zeker dat Rob de Nijs op 2 januari samen met „The Clungels" optreedt voor de televisie in het programma „Swinkt". REPETITIES De repetities met Rob de Nijs zijn reeds begonnen en er wordt alle moei te gedaan om op 2 januari zo goed mo gelijk voor de dag te komen. De re sultaten in acht genomen, die in de Narrenclub tot nu toe zijn bereikt, zal dit zeker lukken. „The Clungels", het 'visitekaartje van de „Narrenclub", beginnen het nieuwe jaar in ieder geval met goede vooruitzichten, die hen in geheel Ne derland bekendheid zullen geven. „The Clungels" die die hoogstwaar schijnlijk op zullen gaan treden met Rob de Nijs. V.l.n.r. ziet u: Paul, sologitaar- zang; Theo slagwerk zang; Axel basgitaar zang en Arthur orgel-zang. VEENENDAAL Dinsdag 21 dec. 8 uur n.m.: Kerst avond NCVB in OCB gebouw. 7.30 uur n.m.: Kerstavond CPJ in gebouw Bethel naast Julia- nakerk. Woensdag 22 dec. 8 uur n.m.: Kerstdienst Herv. Jeugdraad in Oude Kerk. 2.30 uur n.m.: Bejaarden ont spanningsmiddag in OCB geb. Donderdag 23 dec. 8.15 uur n.m.: Volkskerstzang in garage De Haas (zaal open v.a. 7.45 uur). Vrijdag 24 dec. 10.30 uur n.m.: Kerstnachtdienst in Sola Fide. Vrijdagavond 24 dec. t.e.m. Nieuwjaarsdag (behalve beide Kerstdagen en Oudejaarsavond vogeltentoonstelling van Vee nendaalse Vogelvrienden in Pa trimoniumschool. 7.30 uur n.m.: Klaverjastour- nooi in bestuurskamer v.v. Veenendaal EDERVEEN Dinsdag 21 dec.: Kerstmiddag voor bejaarden. Donderdag 23 dec. 8 uur n.m.: Kerstbijeenkomst NCVB in Groe ne Kruisgebouw. ELST Woensdag 22 dec. 7.30 uur n.m.: Kerstviering bejaarden in geb. Pniël. AMERONGEN Woensdag 22 dec. 8 uur n.m.: Kerstbijeenkomst Ned. Ver. van Huisvrouwen in Dorpshuis. Kerstnacht 12 uur n.m-; Rondgang door dorp van „Asaf", vertrek vanaf Lievendael. 1922-1962 Assurantiekantoor EIq. r. r. mulder Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 Veenendaal verZEKERen Is ZEKERheid verzekeringen HYPOTHEKEN (1. en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1965 | | pagina 1