i Kies Wedgwood van den*8ascH UNIEK VAN KLANK HENNY JANSEN w Kerstexpositie van Veenendaalse kunstenaars in galerie 't Lanterentje V.S.W. huldigde jubilarissen op kontaktavond Kerkdiensten in de hal Chr. Ulo school Oliebollen en stroopwafelactie geslaagd Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 21 december 1965 2 Toestand wethouder Van Kuyk gaat vooruit Controle bevolkings register „Soli Deo Gloria" in Julianziekenhuis Fruit voor patiënten Verschil Kerstbijeenkomst van NCVB De koning komt RHENEN Sportvereniging Amerongen legde vaardigheidsproeven af KAARSEN? Nieuw gebouw gemeentewerken aan Bantuinweg te Rhenen Auto's liepen schade op Succesvolle Tiener-avond Aanrijding met dodelijke afloop AMERONGEN RENSWOUDE Raadsvergadering gemeente Renswoude SCHERPENZEEL Voortaan twee groepen met brandweer-wedstrijden MARKTBERICHTEN Muziekhandel B. VAN HEES De toestand van wethouder Van Kuyk, die j.l. donderdagavond met een ernstige hartaanval in het Julianazie- kenhuis werd opgenomen gaat iets vooruit Hij mag echter nog geen be zoek ontvangen. Volgens zijn vrouw voelt de wethouder zich nog erg moe en heeft hij zo nu en dan nog last van krampen Indien mogelijk zullen wij onze lezers op de hoogte houden van de toestand van deze vooraanstaande ingezetene. Het merendeel van de aan alle Vee- nendaalse gezinnen gezonden kaarten voor de controle van het bevolkings register is reeds bij de gemeente te ruggekomen. Het gemeentebestuur dankt de burgerij voor de vlotte me dewerking. Degenen, die evenwel de kaart nog niet hebben ingezonden wordt verzocht dit per omgaande te doen. Als de ge- zinsgegevens in orde zijn moet een kruisje voor alle namen worden ge plaatst. Bovendien moet het aangiftebiljet voor de hondenbelasting worden inge vuld en ondertekend (ook als men geen hond heeft). Zowel het plaatsen van kruisjes als het invullen van het aan giftebiljet wordt nog wel eens achter wege gelaten. De kaarten kunnen in de brievenbus worden gedaan van de afd. bevolking, Kerkewijk 16 of van het ge meentehuis, Hoofdstraat 34. Ook kan men per post terugzenden door gebruik te maken van de portvrije envelop. Als men geen kaart heeft ontvangen of als de invulling moeilijkheden op levert kan men zich vervoegen bij de afd. bevolking van de gemeentesecreta rie, Kerkewijk 16. GEEN VOORRANG Op de kruising Jan Roeckplantsoen- Gillis van Schoonebeekestraat ontstond een aanrijding doordat de bestuurder van een personenwagen, J. van B. uit Veenendaal, geen voorrang verleende aan wielrijder J. de G.t eveneens af komstig uit Veenendaal. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar wel was er materiële schade. ZITTINGEN NUTSSPAARBANK In de komende week worden de zit tingen van de Nutsspaarbank niet ge houden op de vrijdagavond 24 en 31 decemebr. Deze zijn verplaatst naar donderdagavond 23 en 30 december. Verder verwijzen wij U naar de ad vertentie in dit nummer. Het Geref. Kerkkoor „Soli Deo Glo ria" heeft zondagmorgen j.l. onder lei ding van haar dirigent Henny Pomp voor de patiënten in het Juliana Zie kenhuis gezongen. Begonnen werd met het zeer bekende kerstlied „Komt al len tezamen". Na het „Stille Nacht" werd besloten met de engelenzang: „Ere zij God". Na afloop van deze zang van kerst liederen werd elke patiënt een fruit- bakje overhandigd, hetgeen door de patiënten zeer op prijs werd gesteld. Aan deze fruitaktie die in juni begon, hebben alle koorleden hun steentje bij gedragen. Al met al was het een goed uur, zo wel voor patiënten, personeel en koor leden. „Via Israël en Joegoslavië zijn we dan nu in onze eigen woonplaats ge komen", aldus de heer P. u. d. Poll in zijn welkomstwoord ter gelegenheid van de opening van de expositie in de galerie van kunst- en antiekhandel 't Lanterentje in de Hoofdstraatdie hij samen met de heer L. v. Maanen drijft. De drie kunstenaars die in deze don kere winterdagen exposeren zijn allen in Veenendaal werkzaam, t.w. P. de Geus, J. Vegter en Hedda Buys. Volgens de aankondiging zou de ope ning verricht worden door de heer Bax, rector van het Veenendaalse Lyceum. De heer Bax was echter door ziekte verhinderd en daarom werd wethouder Koppenberg van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen aangezocht enkele openingswoorden te spreken. Maar he laas werd deze enkele uren voor de opening ook ziek. Zijn vrouw werd be reid gevonden voor hem in te vallen. Mevr. Koppenberg zei verheugd te zijn over deze expositie. Ten eerste om de stijlvolle expositie-ruimte en ten tweede om de animo van de kunste naars om te exposeren. Het is een lange weg om kunst dichter bij het pu bliek te brengen en zij hoopte dat de initiatiefnemers door zullen gaan met hun werk. Hierna waren de talrijke aanwezigen in 'de gelegenheid de ge- exposeerde werken te bezichtigen. De meeste indruk maakte het werk van Hedda Buys, een jonge Veenen- daler die dit jaar eindexamen deed aan de afdeling Monumentaal van de Arnhemse Kunstacademie, een studie die 5 jaar in beslag nam. Hij toont glas-in-lood raampjes, mo- zaïken, tekeningen, een glas-appliqué, een seraf ito, een ijzerplastiek en ruim telijke werkjes. De andere twee exposanten zijn de heren Vegter en De Geus, beide leraar aan het Chr. Lyceum. Het frappante van deze tentoonstelling is het grote, duidelijk merkbare verschil van hun werk met dat van Hedda Buys. P. de Geus exposeert tekeningen en schilde rijen, die als onderwerp vaak bloemen hebben. De uit Ede afkomstige J. Vegter laat rellen zien. In de komende dagen is een bezoek aan de expositie zeker de moeite waard. Galerie 't Lanterentje legt met deze expositie weer een schakel tussen be volking en kunst en dit is in het op dit gebied zo arme Veenendaal alleen maar het toejuichen waard. Voor een bespreking' Van de ge- exposeerde werken verwijzen wij u naar het artikel van onze medewerker D. Philips, elders in dit blad. Op een kontaktavond van de V.S.W., die J.l. zaterdagavond in het O.C.B.-gebouw te Veenendaal werd gehouden z(jn verschillende jubilarissen uit genoemd bedrijf gehuldigd. Tevens werd deze avond gevuld met een amusementsprogramma dat voornamelijk werd gevuld door de bekende artiest uit vroeger tijden Albert de Booy, die ook nu nog grote bekendheid geniet. Onder de vele jubilarissen en afscheid- Na deze plechtigheden volgde het amu- nemende personeelsleden omdat zij met semijtsgedeelte van de avond namelijk het pensioen gingen, bevond zich de grootste jubilaris van het bedrijf, de heer J. v. d. Poel, die deze dag 50 jaar bij hetzelfde bedrijf werkzaam was. Hij was zijn loop baan bij de V.S.W. begonnen als manus je van alles en is momenteel procuratie houder. Dit impliceert dat deze man hart heeft gehad voor de zaak waarvoor hij zich vijftig jaar lang heeft gegeven. Burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg, die ambtshalve op deze feestavond aanwezig was sprak enkele toepasselijke woorden tot de jubilaris en decoreerde hem met de betreffende onderscheiding. De heer Bonnike, direkteur van het bedrijf sprak enkele woorden tot alle jubilarissen en .pensioengangers" en overhandigde hen WETHOUDER R. KOPPENBERG KANDIDAAT VOOR DE STATEN Wethouder R. Koppenberg (PvdA) uit Veenendaal komt voor als nummer 13 op de lijst van zijn partij voor de aanstaan de verkiezingen van de Provinciale sta ten in maart van het komende jaar. een envelop met inhoud. Voor de eerste maal in haar bestaan hield de afdeling Rhenen van de Ned. Christen Vrouwenbond j.l. vrijdagavond een KerstbUeenkomst in hotel Het Wa pen van Rhenen. Een half jaar geleden werd deze afdeling opgericht en men nadert nu reeds de 100 leden. De voorzitster, mevr. Heijn-Walch, opende de bijeenkomst in de sfeervol versierde zaal met een inleiding, waar in zij o.m. opmerkte, dat juist voor de huisvrouw, die immers een dienende functie heeft, het Kerstfeest kans geeft haar talenten te ontplooien door de sfeer in huis naar het Kerstfeest ge richt te maken. En juist de huisvrouw heeft zulke mooie kansen het Licht van Kerstmis verder uit te dragen. Door een koortje van enige leden werden Kerstliederen gezongen. Na een zeer geanimeerde koffiepauze met de door de leden zelf gemaakt gebak, werd de avond vervolgd met een Kerstver haal, waarna nog enkele liederen wer den gezongen. Zeer voldaan keerden de dames huiswaarts. Onder dit motto wordt zaterdagmid dag (le Kerstdag) een liturgische dienst gehouden in de Petrakerk. Het programma voor deze middag is een gezamenlijke uitgave van de Bond van Geref. Vrouwenverenigingen, de Bond van Geref. Mannenverenigingen in Ne derland en van het Centrum voor Ge ref. Jeugdwerk (G.J.O. en G.J.V.). Samensteller van dit programma is de dichter Jaap Zijlstra. Aan deze dienst werken tal van ver enigingen mede. Ook de beide Geref. koren zullen o.l.v. Henny Pomp enkele liederen ten gehore brengen. Organist is de heer J. M. Buddingh. Ook zal een meditatie worden verzorgd door ds. J. IJtsma, Geref. predikant. Deze dienst begint om 5.00 uur. RUZIE Op een familiefeest van S. uit Vee nendaal, ter gelegenheid van het 35- jarig huwelijk van het echtpaar S., ont stond een flinke knokpartij tussen va der en schoonzoon Na de komst van de politie werd de twist echter beslecht en de schoonzoon uit het huis verwijderd, sus van het Ned. Rode Kruis. optreden van Albert de Booy dat bij alle aanwezigen zeer in trek was. NIEUWE DIREKTEUR BIJ CAROLAN N.V. Met ingang van 1 januari 1966 is de heer K. Wildeboer benoemd tot direkteur van Carolan (Holland) N.V. en Camira N.V. WONING ONDER WATER Door een defecte pomp liep zondag een woning aan de Rijnstraat onder water. De pomp is inmiddels gerepa reerd. Dinsdagavond 14 december werden de door het Kon. Ned. Gymnastiek Ver bond ingestelde vaardigheidsproeven onder auspiciën van de Stichtse Turn kring in het Dorpshuis gehouden. Deel genomen werd door 40 turnsters en 28 turners die onder de beproefde leiding van de heren Frans en Johan Leppers enige maanden hun volle aandacht aan de vereiste oefeningen hadden gewijd. Een uit 6 leden bestaande jury van de Stichtse Turnkring nam de proeven, voor de turnsters uit 6 onderdelen, voor de turners uit 7 onderdelen bestaande, in een vlot tempo af. Er werd met veel animo en energie door de verschillende afdelingen gewerkt, hetgeen resulteerde in een buitengewoon gunstige uitslag. Van de 68 deelnemers(sters) legden 66 met goed gevolg de proeven met een Een gedeelte van de Verenigde Koren vfij h ge^iddelde af, zodat hieruit utt Kampen-Harderwvk die samen met .duidelijk blijkt dat de geoefendheid van een kinderkoor de Kerstdienst uitgaan- de leden van Qnze vcreniging op een be_ de van de Herv Jeugdraad verzorgen.hoorlijk staat j^n mooi succes duSi De Kerstdienst wordt gehouden op zowel v£r leden alg leidj De ujt_ TJ™i°9™°?*?LdeCeTnber m de °ude slagen waren als volgt voor de verschil lende afd.: Dames 2e klas: Verenigings kampioe ne mej. G. Kroesbergen 44.3 punt; 2 mevr. S. v. d. Boogert-v. d. Berg; 3 mej. D. Kroeze. Heren 2e klas: Verenigingskampioen Johan Leppers 50.7 punt; 2 A. v. d. Hey- den; 3 R. J. v. Ee. Meisjes B: Verenigingskampioene Jo ke Ploeg 44.5 punt; 2 M. Griffioen; 3 E. de Haas. Jongens B: Verenigingskampioen Tonny v. d. Brink 48.8 punt; 2 Cor Reede; 3 Bram Veenendaal. Nog dient opgemerkt dat mej. Kroes- bergen de gouden speld verwierf om dat zij 8 maal met succes aan de vaar digheidsproeven deelgenomen had. Na uitreiking der diploma's en speldjes gingen allen voldaan en ontspannen naar huis om zich op nieuwe activitei ten van de vereniging in te stellen. Kerk op de Markt. Zoekt U goede en aparte Steek dan uw licht op bij: DROGISTERIJ Zandstraat 7 Veenendaal De Centrale Kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente te Rhenen heeft besloten om in 1966 te beginnen met kerkdiensten in de hal van de Chr. Ulo school aan de Larikslaan. Deze diensten zullen dan om 9.00 uur 's ochtends aanvangen en ze zijn allereerst bedoeld voor diegenen, die het moeilijk valt de reis over de berg naar de Cunerakerk te maken. Hierdoor zullen de ochtenddiensten in de Cunerakerk om 10.30 uur begin nen, want de predikant die om 9.00 uur voorgaat in de Chr. Ulo-school, zal dit ook om half elf in de Cunerakerk doen. Dit houdt in, dat c|e keide ochtend diensten volkomen gelijk zijn. Wanneer er bediening van het Hei lig Avondmaal is, wordt er in de Chr. Ulo-school fen dienst gehouden, even als bij zeer bijzondere gelegenheden. Ook de bediening van de H. Doop zal alleen in de Cunerakerk plaats vin den. De diensten in de Chr. Ulo-school zijn als experiment bedoeld voor voor lopig een half jaar. Blijken ze in een behoefte te voorzien dan gaat men er mee door, zo niet dan houdt men er na een half jaar weer mee op. AANRIJDING Zaterdagochtend om 11.10 uur reed een bestelauto bestuurd door de heer C. uit Bergharen over de Herenstraat De bestelauto werd in de rechterflank aangereden door een personenauto die geparkeerd had gestaan en werd be stuurd door mej. B. uit Rhenen. Er ontstond materiële schade. In verhand met ziekte van haar man opende mevr. Koppenberg donderdag avond de expositie van drie Veenen daalse kunstenaars in Galerie 't Lan terentje. De oliebollen- en stroopwafelactie, die de muziekvereniging „Ons Genoe gen" j.l. zaterdag hield t.b.v. het instrumentenfonds, mag zeer geslaagd wor den genoemd. Al om 11.00 uur had men 4200 oliebollen verkocht en was de voorraad helaas op, want velen hadden nog graag een zak bollenen willen kopen. Men deed het toen echter met stroopwafels. Hiervan werden 600 pak jes verkocht. Vele leden van „Ons Genoegen" trot seerden het slechte weer om aan deze actie mee te werken en de Rhenena- ren werkten er tot plezier van de mu zikanten aan mee, door vlot te kopen. Ton van Veenendaal reed met zijn STREEKMUSEUM RHENEN In het Streekmuseum te Rhenen zal van 23 december tot en met 4 januari een expositie worden gehouden van schilderijen van Henk van Schuppen uit Veenendaal. Het museum is ge opend van 11.00-12.30 en van 14.00-17.00 uur. Bovendien dinsdagavond van 1J.00- 21.00 uur. Zondag en woensdag is het museum gesloten. VOOR EEN GOED VERZORGDE Hoogstraat 9-11 Tel. 2292 Veenendaal In de gemeenteraadsvergadering van de gemeente Rhenen zal door b. en w. aan de raad worden voorgesteld het nieuw te bouwen gebouw voor ge meentewerken aan de Bantuinweg on derhands aan te besteden, zulks in ver band met een schrijven van de pro vinciale directie voor de volkshuisves ting en de bouwnijverheid te Utrecht. In dit schrijven wordt gezegd dat de rijkgoedkeuring voor de bouw van een garage met werkplaats aan de Ban tuinweg te Rhenen, ten behoeve van Gemeentewerken, nog in 1965 zou wor den verleend, mits voor 21 december 1965 aan deze direktie zou kunnen wor den opgegeven welke aannemer daad werkelijk aan de bouw hiervan kan beginnen. De raad zal vanavond be slissen over dit voorstel. Maandag omstreeks 12 uur stond een auto voorgesorteerd op het Hof te Rhenen. Dr. V. kwam er aanrijden, gaf rich ting aan en ging achter de voorgesor teerde auto staan, om ook linksaf te slaan de Torenstraat in. Er naderde eveneens een vrachtauto, de bestuur der probeerde te remmen, trapte door de rem en botste tegen de stilstaande auto. Er ontstond materiële schade. grote wagen de muzikanten, die met het door hen ten gehore gebrachte aan deze actie een muzikaal tintje ver leende. Ton meldde zich na afloop meteen al weer om eerste kerstnacht met zijn wagen de muzikanten door Rhenen te vervoeren om in de nacht kerstliede ren ten gehore te brengen. Bij dit evenement zullen ook bij de Stichting Heimerstein voor minder va lide kinderen, kerstliederen ten gehore KLACHTEN OVER VUURWERK Wij vernamen, dat er bij de politie regelmatig klachten binnenkomen over het afsteken van vuurwerk. De politie zal bij baldadigheid streng optreden. Onder bijzonder slechte weersomstan digheden vond andermaal in het Dorps huis te Amerongen een balavond plaats, georganiseerd door de plaatselijke Oran je vereniging. Dat vele jongeren zich niet door deze harre weersomstandigheden lie ten afschrikken bleek reeds spoedig na de aanvang. Omstreeks half negen was reeds ruim de helft van de 160 danslus- tigen aanwezig. Deze bijzonder grote deelname vond mede zijn oorzaak in het feit, dat de mu zikale omlijsting verzorgd werd door de beatgroep The Royal Rockers uit Vee nendaal. Hoewel nog slechts kort in de huidige samenstelling voor het voetlicht tredend, was het samenspel van een uit stekend gehalte, hetgeen wel bleek uit het grote enthousiasme in de zaal. De mededeling, later op de avond, dat op korte termijn, t.w. op 22 januari a.s. een herhaling zal plaatsvinden werd door de aanwezige tieners met luid gejuich ontvangen. Deze balavond kan als afsluiting van de aktiviteiten van het jaar 1965 als zeer geslaagd worden beschouwd. Het bestuur van de Oranjevereniging Amerongen wenst langs deze weg alle le den een gelukkig Kerstfeest en een voor spoedig 1966 toe. AANRIJDING Op de Rijnst^eg,, vond een aanrijding plaats tussen een tweetal personenauto's. De een kwam uit de richting van het pontveer en hield niet genoeg rechts. De ander, uit de richting Amerongen kon niet meer uitwijken en beide wagens botsten tegen elkaar. De materiële schade was aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. VERNIELING AUTO Door N. uit Overberg werd aangifte gedaan, nadat door v. d. B. uit Leersum vernieling was gepleegd aan diens auto. N. reed met zijn wagen over de Groep en kreeg onenigheid met v. d. B. over het recht van uitpad. Dit meningsver schil liep zo hoog op, dat v. d. B. zich niet meer kon beheersen en tegen de auto van N. schopte waardoor enkele deuken ontstonden. De politie heeft deze zaak in onderzoek. Vrijdag omstreeks 8.30 uur wilde de 10-jarige B. J. Vriezen, wonende aan de Cuneraweg, met zijn fietsje de rijbaan oversteken. Hij stak net over voor de uit de rich ting Rhenen naderende auto, bestuurd door de heer H. D. uit Rhenen. Deze kon het ventje niet meer ontwijken en reed hem aan. De jongen werd op slag gedood. JACHT ACHTER DE MEUTE Zaterdagmiddag werd weer een jacht achter de meute gehouden, dit maal onder leiding van jagermeester de heer D. van Laar te Amerongen. Aangezien de uiterwaarden geheel on der water staan werd dit jaar de jacht uitgezet in het bohgebied. Het was zo als andere jaren weer een bijzonder aantrekkelijk schouwspel. Tammer dat het weer niet meewerkte. De belangstelling was niet erg groot. Het was dan ook totaal onbekend dat deze rit gehouden zou worden. DIEFSTAL Bij de landbouwer B. uit Overberg werd op dinsdag j.l. een inbraak gepleegd in diens kippenhok. Dit kippenhok staat op honder meter afstand van de woning en zat niet op slot. Gezien de hoeveelheid kippen in het hok kon niet worden nage gaan hoeveel kippen er waren gestolen. Een speurhond kon de dader of daders volgen tot aan de Dwarsweg en daar hield het spoor op. Vermoedelijk werd dus ge bruik gemaakt van een auto om de ge stolen kippen te vervoeren. De politie stelt een onderzoek in. SUCCESVOLLE NUTSAVOND Vrijdagavond vond in het Dorpshuis een Nutsavond plaats, waar werd op getreden door eigen krachten. Het is een zeer geslaagde avond geworden, met dia's van de heer C. M. Ploeg en de heer J. de Kroon die beiden een bezoek aan Amerika brachten. Dr. Kars toonde beelden van zijn bezoek aan Meridon in Frankrijk. Er werd muziek gemaakt door jongelui, Sauer én Bou- man en de heer de Ridder. Er was een quiz en er werd een boom opgezet over de vraag hoe de jeugd meer bij het Nut te betrekken. Dit is en blijft ech ter een moeilijk punt. De Nutsruil- beurs en de Nutsbibliotheek hebben aan belangstelling van de jeugd niet te klagen, maar het overige Nutswerk heeft tot nu toe de jeugd niet kunnen pakken. Aan het bestuur om deze zaak nog eens te bekijken. Al met al was het een gezellige avond. IIEMUR-ENGE NIEUWS Zaterdag 18 december jl. speelde He- mur-enge-I micro-wedstrijden in de Bernardhal te Utrecht. Er werd tegen 3 verenigingen gespeeld. De uitslag werd als volgt: tegen D.S.V.-Bussum gelijk gespeeld met 3-3; tegen D.O.S.C.-Den Dolder verloren met 3-1; tegen Arena 2 gelijk gespeeld met 5-5. Er zullen deze winter 4 micro-avon den bijgehouden worden, waarvan 2 avonden voor het eerste en 2 avonden voor het tweede. De eerstvolgende avond is 8 januari 1966 voor het tweede. Woensdagavond 29 december a.s. houdt Hemur-enge een dropping voor haar leden met een pannekoekmaaltijd na. Introducé's zijn hartelijk welkom. Vertrek 6.30 uur vanaf „De Kloek", Bergweg 7 te Amerongen. De laatste vergadering, die dit jaar door de Raad der gemeente Renswoude gehou den zal worden, zal zijn op woensdag 22 december 1965 des avonds om acht uur. Het agenda vermeldt de volgende pun ten: 1 Opening; 2 Notulen; 3 Ingekomen stukken; 4 Aanbieding begroting 1966 te weten: a. begroting Grondbedrijf; b. be groting Woningbedrijf; c. gemeente-be groting; 5 Hernieuwde vaststelling reke ning-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten. 6. Voorstel tót subsidiëring uit te geven boekwerk met historische feiten der ge meente Renswoude. Door de hr S. Laans- ma, alhier zijn in de loop der tijd alle mogelijke gegevens verzameld omtrent de historie van deze gemeente. Gezien de veelheid van feiten is bij hem de gedachte ontstaan om deze gegevens in boekvorm vast te leggen. Hieromtrent heeft hij o.m. het oordeel van het college van b. en w. gevraagd en haar in de gelegenheid gesteld het inmiddels verkregen manus cript te lezen. In dit manuscript is ruime aandacht be steed aan de historie van alle oude boer derijen in deze gemeente, de geschiedenis van de kerken, het onderwijs, armenwe zen, etc. Een en ander aangevuld met tientallen foto's en enkele bijlagen. De N.V. Boekhandel en drukkerij v. Hardeveld te Veenendaal werd bereid ge vonden het boekje uit te geven. De kosten hieraan verbonden zullen bij een oplage van 200 exemplaren f 1800,bedragen. Per stuk zou het boekwerkje f 9,gaan kosten, waardoor de afname waarschijn lijk zeer gering zal zijn. B. en w. zijn van oordeel dat het tot standkomen van dit boekje zeker waarde heeft en meent dat het aanbeveling ver dient de uitgifte zodanig aantrekkelijk te maken, dat het althans te Renswoude bre dere belangstelling verkrijgt. De samensteller van het boekje heeft zich in verband hiermee tot het gemeen tebestuur gewend met een verzoek om een gemeentelijke bijdrage in de kosten van het drukken van dit boekwerkje. Dit alles overwegende heeft b. en w. beslo ten een bijdrage te verlenen van twee derde deel der kosten tot een maximum bedrag van f 1200,—; 7 Voorstel tot toe kenning uitkeringen ineens aan gemeen- tepersoneel over 1965 8 Rondvraag; 9 Sluiting. Onder leiding van voorzitter B. van den Brink hield de vrijwillige brand weer van Scherpenzeel dinsdagavond in hotel De Hertog van Gelre haar jaarvergadering. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter burgemeester en wethou ders, ere-lid Methorst en alle opgeko men leden. Hij uitte zijn vreugde over de belangstelling van b. en w. voor de brandweer. Uit het door de secretaris, de heer W. Wagensveld uitgebrachte verslag bleek, dat het in alle opzichten voor de vrijwillige brandweer een goed jaar was geweest. In het begin van het jaar hadden zij de beschikking gekregen over een moderne brandweerauto. Nieuwe uitgaansuniformen waren ver strekt. Een jaarlijks uitstapje was ge maakt met de echtgenoten en de oefen avonden waren door de leden altijd goed bezocht. Uit het door de penningmeester, de heer H. Vlaanderen uitgebrachte finan ciële verslag bleek, dat er nog een aardig saldo was. Bij de bestuursver kiezing werden de heren R. Westerneng en H. Vlaanderen herkozen. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren R. v. d. Brandhof en F. Osna- brugge. Op de in het afgelopen jaar gehouden brandweerwedstrijden werd steeds met één ploeg deelgenomen. Ondanks de daaraan verbonden tamelijk hoge kos ten werd besloten om in het vervolg hieraan met twee groepen deel te ne men, doch dan zouden de oefeningen nog intensiever moeten worden. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer 1.002.000 stuks. Prijzen f 21,tot f 22,Henne- eieren f 19,tot f 21,Allen per 100 stuks. Biggenmarkt: Aanvoer 190 stuks. Prijzen f 58,— tot f 68,per stuk. Markt 3 - tel. 3019 Patr. laan 8 - tel. 3908 VEENENDAAL Herenstraat 1 - tel. 2008 RHENEN

De Vallei | 1965 | | pagina 2