Pale Sherry 3 Appelmoes ALBERT IIEIJN'S GROTE KERSTRECLAME PER 500 GRAM Kalboen-onderbout Gewicht van 1000-1500 gram Kalkoen-bovenbout Gewicht van 1300-1800 gram per 500 gram 500 gram 1." DOOSAANBIEDING Vruchten op sap Aardbeien (1/4 blik) v Ananas (8 halve schijven) Rode Bessen 1/4 bi k) Mandarijntjes 60 a 70 partjes in een blik. Californische Halve Perziken L98 ;1.98 L« Schelvislever AH-Bier Mosel Perlé«es L95 AE-Cakemix BlankeTonijn Geld. Achterham 100 gram Boerenkaas 2 50 HET BOZE BELETSEL 3.25 78 68 95 89 Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 21 december 1965 8 WILLEM CORNELIS KOOL TEUNIS RIJKSEN Waterschap Wageningen en Ede VRAAG EN AANBOD Te koop SUZANNA DOROTHEA Gevraagd Diversen WAT KALKOEN EXTRA LEKKER MAAKT! mm Malse Braadkip l.69 Kippepouletl iSSr,m42 1/1 BUK Perziken schijfjes, Queen (1/4 blik) Fruitcocktail 0/4 biik) Maximum kwaliteit Minimum prijs FEUILLETON DOOR LEIDA GRAAFLAND FAMILIEBERICHTEN Heden overleed na een kortstondig lijden In de hoop op het Eeuwige Leven, onze lieve man, va der, behuwd-, grootvader en schoonzoon op de leeftijd van 59 jaar. Eist (U.), H. J. Kool-Slagman Vught, E. Blaak-Kool H J. Blaak Harm Rita Ellen Eist (U.). H. J. Slagman Eist (U.), 17 december 1965. Rijksstraatweg 49 De teraardebestelling zal D.V plaats vinden woens dag 22 december 1965 om 2.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Eist. Geen bloemen Heden nam de Heere, door een noodlottig on geval, van onze zijde weg, onze innig geliefde zorgzame man en vader, zoon, broer, schoon- en kleinzoon, zwager en oom, op de leeftijd van 23 jaar. De Heere, die geen rekenschap geeft van Zijn daden, sterke ons in dit smartelijk verlies. J. Rijksen-ter Maaten Gerrit en Johan Overberg, 20 december 1965 Heuvelsesteeg 6 De begrafenis zal D.V. plaats vinden op vrijdag 24 december 1965 op de Nwe Alg. Begraafplaats te Amerongen om 11.30 uur. Vertrek sterfhuis om 11.00 uur. Condoleance-bezoek: woensdag 22 december, van 20.00 tot 22.00 uur Heuvelsesteeg 6. Verzoeke geen bloemen. DANKBETUIGING Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, die wij mochten ontvangen bij het overlijden van mijn geliefde zorgzame man GIJSBERTUS ROKS echtgenoot van Wilhelmina Kool betuigen wij onze oprechte dank aan familie, vrienden en buren en in het bijzonder aan dr. van Ommeren en zuster Terweij en ds. van Breugem. W Roks-Kool Eist (U.). december 1965 Houweg 20 DANKBETUIGING Bij deze betuigen wij onze dank voor de goede ver zorging tijdens het verblijf in het Julianazieken- huis van Mevr. J. v. d. BERG-RIJKSE en voor het medeleven bij haar thuiskomst uit het ziekenhuis. Tevens voor alle gelukwensen bij ons 25-jarig huwelijksfeest. Fam. J. v. d. Berg en kinderen Achterberg, Cuneraweg 149 Het dagelijks bestuur van het Waterschap Wage ningen en Ede doet te weten: dat door het gecom bineerd college is vastgesteld en door Gedepu teerde Staten van Gelderland bij besluit van 13 ok tober 1965 no. 2461/70-1107 is goedgekeurd de vol gende keur of politieverordening: KEUR of POLITIEVERORDENING op het onderhoud, het beheer en het gebruik van watergangen en de zich daarin bevindende kunstwerken van het waterschap Wagenin gen en Ede. En is hiervan afkondiging geschiedt waar het be hoort. de 15 december 1965 Wageningen, 15 december 1965. J. J. Mijnssen, watergraaf D E van Kraaikamp. secretaris Deze keur. 'welke verbodsbepalingen bevat tegen handelingen, die een onbelemmerde afvoer van water zouden kunnen verhinderen, zal gedurende .3 maanden voor een ieder ter inzage liggen bij de secretaris. Gen Folkesweg 9a te Wageningen t 1.50 per »dvertrntir t/m 10 woorden Elk woord cneei 10 oenl Te koop een 2-jarig rood- schimmelpaard, geschikt voor rijpaard. W. Heijkamp Middellaan 14, Veenendaal. Wegens verhuizing te koop: nieuwe D.R.U gashaard, aardgas (7.600 cal) f480,—. Vaillant badgeyser (aardgas) z.g.a.n met handdouche, mengkraan en gasafvoerpij- pen f 325,— Antieke Franse gashaard (mijngas) f 150,— 2 antieke beddenpannen f 125,- en f 75,Schrijverspark 147 (Heijermansflat) tel 3921 Veenendaal Mooi orgel te koop m. doorl harp Goudsbloemstraat 10. Veenendaal. Te koop pick-up met salon- kast en radio Van Hogen- dorpstraat 16, Veenendaal Met grote vreugde melden wij u de geboorte van on ze dochter P. A. van Leeuwen G. van Leeuwen- Anbeek Dordrecht. 17 dec. 1965 Heinsiusstraat 97 Dankzij de goede lessen van Autorijschool „REKORD" Valleistr. 69a, te Vee nendaal slaagde ik op 58-jarige leeftijd voor de eerste maal voor het rijexamen. K. Rebergen Rozenstr 42 Veenendaal Prima slachthanen te koop. Achterkerkstraat 43, Veenen daal. Te koop dikke zeug. 15 we ken. Gebrs. van Dijk, Den Eng, Ommeren. Te koop oliehaard. Davids- straat 43, Veenendaal. Haast U. Te koop dikke mesthanen. Bestellen tot donderdagavond 6 uur. W. C. Beeremanstraat 40, Veenen daal. Te koop zware slachthanen. Schot, Veenendaalseweg 8, Fazanterie de Klomp. Prima huisorgel te koop, mooie kast. Eikenlaan 6, Rhenen. Te koop accordeon, 80 bas sen, billijke prijs. Te bevr. Parallelweg 10a, Veenendaal. Te koop Fiat 1500 bj. 1960, Fiat 600 bj. 1959, Fiat 500 bj. 1961. Julianastraat 45, Rhe nen. Te koop elektr. wasmachine met elektr. wringer (nieuwe) De Bongerd 10, Veenendaal. Te kooR 3 judopakken. Mid- delbuurtseweg 52, Veenen daal. Damessportrijwiel ter over name le klas merk, dames- rijwiel, keurig onderhouden zeer sterk en geheel compl. met verlichting enz. voor f 85,—. Nieuweweg 81, Vee nendaal. Te koop Sparta Sport 3 ver- sn. bj. 1963 e.v. te ruilen voor motor. J. Engelage, Grebbeweg 19, Veenendaal. Te koop kerstbomen. J. Veer, Rijksstraatweg 46, Eist (U.), Tel. 351. Gevraagd kamervolière voor tropische vogels. Moet pri ma afgetimmerd zijn! Prijs en afmetingen te richten on der nr. 5127 a. h. bur. v. d. blad. Meisje, 16 jaar zoekt leuke vriendin. Tel. 08387-670. gevr; Nieuwsblad „De Vallei" Pa rallelweg 10. Veenendaal. Onderwijzeres zoekt 2 ka mers met kookgelegenheid. Br onder nr. 5128 a. h. bur v d. blad. Gevraagd winkeljuffrouw. 5 daagse werkweek, zeer goed loon. Levensmiddelen- bedrijf H. v. Voorthuizen. Kerkewijk 76, Veenendaal. Nog voor de feestdagen mooie meubelen? Dat kan! Wij leveren uit voorraad: bankstellen vanaf f 225,—, Bergmeubels vanaf f 98,—, alle soorten tafels, stoelen, clubs, dressoirs, kasten, ledi kanten, bedden enz. enz. 't Veense Verkoophuis, Hoogstraat 30, Tel. 2209. Vee nendaal. Damesknielaarzen, de grote mode. weer voorradig zwart leren zwart suède. bruin suède en wit leer (Courrè- ges styl 1966). Voor de kerst nog even naar Schoen- en Sporthandel Haagsman in Wageningen en Ede. Bezoekt de grote Vogelshow van de Veenendaalse Vogel vrienden in de Patrimonium- school. Van vrijdagavond 24 december t.e.m Nieuwjaars dag Enorme collectie VO GELS. Ladders en trappen voor de vakman direct uit voorraad Fa Zimmerman Zn Sand- brtnkstr 1 telef 2261 Vee. nendaal Lichtdrukken en fotoco_ piëren Artifoto Hoofdstraat 84 Veenendaal Elekti glasventtlatoren voor keuken of buiskamer Vermo gen 630 m3 per uur f 59 00 Glasventilatoren zonder mo tor speciaal voor de huiska mer of slaapk f 39.50 Fa Zimmerman Zoon Sand- brinkstraat 1 telefoon 2261 (geldig t/m vrijdag 31 december) Doperwten-Fijni/i blik Doperwten-Zeer fijn i/i blik Worteltjes-Extra fijn .1/2 blik Hele Champignons La Maison Vs blikje Calif. Slierasperges FairPiay groot blik 2.95 Gesneden Asperges met punten blik,*»" 79 Hors cTOeuvre Salad Heinz blik 1.25 - 75 Cakemeelpak 500 gram 52 BigarreaUX geconfijte kersen doosje 79 Oranjesnippers100 gram 30 Hele Sukade zakje 140 gram 70 Gesneden Bakgember pot 240 gram 80 Vlezigste deel van de kalkoen - slechts 10% Vraag gratis receptenboekje Cranberries, Veenbessen, grote doos 450 gram 1.75 Puree de Marronsper blik 1.35 Appelmoes van goudreinetten1/1 blik 1.05 Franse kastanjepurée, ongesuikerd Tutti Frutti extra kwaliteit250 gram 95 Preisselbeeren, Lighthouse,per blik 2.35 Preisselbeeren, Heroper flacon 2.10 Zweedse Preisselbeeren, gegeleerd op siroop Can. Zalm halfrodc Cohoe, Clover Leaf blik 1.89 Rose Zalm Fancy Pink blik>39" 1.29 Crabmeat "Chatka" blik 220 gram 3.49 Gaffelbiter in sherry/tomatensaus 1.15 85 AH-Mayonaise pot 1.25 tybe 51 Mayonaise Duyvis 3 tubes1.75 (kerry/tomaten/mosterd) Hele Augurkjes zoetzuur. 1/3 pot Zilveruitjes zoetzuur 1/3 pot Zalmsaladebakje 150 gram Kipsalade bakje 150 gram Sandwich Spread Heinzpot Verkadé ToOSt ovaal en vierkant pakje 1.05 69 1.10 1.10 1.10 40 Gewicht per kip 1 kilo Per 500 gram Cola-drinkliternes Up-drink Zure Haring gemarineerd Zeeuwse Mosselen Rolmops Croquetten diepvries Bitterballen diepvries literfles potje 5-7 filets in plastic bakje potje 4 stuks 3 stuks i' 9 stuks 55 Feestpudding pak voor 1 kr.^ 59 55 Nibb-it Cocktail, 6 smaken grote-zak 1.25 89 Tucpakje 40 89 Choc. Kerstkransjes ongevuld roogr. 75 98 Koekkransjes pak 240 gram 65 59 Amandelkransjes pak 185 gram 89 59 Kerst-Boterstaaf roomboter 1.65 en amandelen, bigarreaux en oranjesnippers 65 Rode Port Fidaigo>3<f 3.98 hele doos 12 flessen L5L60~f 45.- Cavelli Vermouth import literfles 2.98 Zoete Spaanse2.25 Moscatel Sclecto de Valencia 1.98 Liebfraumilch '64 zachte Rijnwijn 1.98 Beaujolais Superieur2.95 Rioja *63 Spaanse tafelwijn, rood of wit1.69 WIJN-VOORDEEL: Bij aankoop van 12 flesseq tegelijk van dezelfde soort de 12c GRATIS! Bordeaux Palais Gallien, rood of wit 1.98 Valpolicella rode Ital. tafelwijn 1.6 ltr. 2.98 Druivensap ongezoet. 1.09 Appelsap uit verse appelen 59 Prima Advokaat roodmerk 0.6 ltr. 3.35 Jaffa Gold fles 0.75 ltr. >W 1. zuivere vruchten lim. siroop-sinaasappel AVONDVERKOOP: Alle Albert Heijn winkels zijn t/m donderdag 23 december 's avonds geopend. Vrijdag 24 dec. geopend tot 's avonds 18.00 uurl GROTE AANBIEDING 4=1: 98 BLIK naar keuze .1/1 BLIK Wm&fa ft t.*,m ïWfmmM 'm - Pils of Oud Bruin blikje fles 300 cc 25 demi-sec, toch fris even mixen klaar! .royaal pak blik,helemoot StarKist de fijnste die u op tafel kunt brengen! Belegen. Ideaal voor blokjes Amandelen gepeld100 gram 95 Walnoten in dop, Diamond 250 gram 98 Hazelnoten in dop 250 gram 98 Elitehaverzakje 60 Zoute Cashewnootjes zakje 75 Gemengde Notenzakje 75 Paté100 gram 49 Gelardeerde Lever 100 gram 75 Magere Schouderham ïoogram 59 Casseler-rib100 gram 89 Gesneden Rosbief ïoogram 1.15 Knakworstjes blik 10 stuks 98 AH-Koffiemelkliterfles Koelhuisboter pakje IJspoeder vanille zak 400 gr. (li/2 ltr. ijs) Pastei-bakjesdoosje 4 stuks MacOueen Theezakjes 20 stuks Perla Americana Koffie blik 250 gram in melitta-maling (poederfijn) of normale maling 1.39 1.09 1.65 80 85 1.87 Albert Heijn Die maandagmorgen had ze met een boekhouder uit Helmond een afspraak gemaakt in „Pomola", half één precies. Herkenningsteken: een boek voor me op de tafel. De man was niet gekomen. Of was wel gekomen, had haar gezien en was weer gegaan. Wie zou het zeggen? Inplaats van hem was die vertegenwoor diger aan haar tafeltje gekomen. De man met het blauwe Dafje. De galante ridder, die haar hielp in haar mantel, vriendelijk en lachend. Hem kon ze niet vergeten. HOOFDSTUK 3 Gedurende zes weken was ze iedere maandag tegen etenstijd naar „Pomola" gegaan en had daar gezeten bjj het raam. Doch haar tafelgenoot had ze niet meer gezien. De zesde maandag nam ze de ober in vertrouwen. „Die meneermisschien herinnert u het zich nog, een week of acht geleden...... de zaal was voor de helft afgesloten wegens een diner, zat ik ginds in de nis. U bracht toen een meneer naar mijn tafel omdat er zo weinig plaats was. Herinnert u het zich nog?" De kelner dacht even na en knikte. „Jaweldie meneer komt hier vrjj regelmatig". „Kent u hem verder ook? Ik bedoel van naam? Weet u, wat hij doet?" „Het spijt me, wy\ kunnen natuurlijk geen inlichtingen geven over onze klanten". Daar had ze op gerekend. De ryks- daalder, die ze in haar had^had, legde ze nonchalant onder het schoteltje van haar koffiekop. „Het is louter een per soonlrjke belangstelling". De man dacht diepzinnig na en keek even om zich heen. „Zijn naam ken ik niet, evenmin als bijvoorbeeld de uwe. Maar die meneer komt doorgaans op een der eerste dagen van de maand, zo de 2de, de 3de, als ik me goed herinner. En vanzelf niet op een zaterdag of zondag. Volgende week dinsdag is het de eerste probeert u het dan eens. Het kan ook de tweede worden of de derde". Willie knikte Veel was het niet. doch ze had in ieder geval een houvast. Ze keek hem vriendelijk lachend aan „Dank u wel Het blijft onder ons. nietwaar?" „Daar kunt u altijd van opaan," ant woordde de man. nam de lege kop en schotel mee en toen hij wegliep, zag ze dat ook haar riks verdwenen was Enfin als ze hem nog eens ontmoette was het wel een riks waard Op „Nieuw Vosseveld" waren de losse krachten ontslagen. De eerste herfststor men raasden al over de velden en door de bossen Nog een paar weken en de koeien moesten op stal Piet was met zijn knechts aan het aardappelen rooien De stoppelknollen stonden er goed bij. En de hooiberg lag hoog opgetast voor de win ter. Ruim voldoende voor die enkele koeien, die ze hielden. Maandags hielp Willie een handje met de was, nadat de varkens en de kippen gevoerd had. Dat was doorgaans haar dagelijks werk in de vroege morgen, want meestal stond ze bijtijds op. Als ze zin had, trok ze mee naar de wei om te hel pen bij het melken. Doch na de koffie trok ze haar overall uit, behalve als er veel werk was in de zomerse weken. Doch nu. met de winter voor de deur liep het werk op de boerderij af. Piet kon het met zijn vaste knechten wat gemakkelijker af. temeer omdat Willie en Marietje doorgaans het werk rond het huis deden, de verzorging der dieren in begrepen Soms bleef ze de rest van de morgen op«S«iar kamer en bekeek de brieven, die ze op haar advertenties had ontvangen. Een paar jaar geleden had ze een boek over grafologie gekocht en het enige tijd bestudeerd Aan de hand daarvan pro beerde ze de handschriften van de ver schillende briefschrijvers te analiseren een werkje, dat haar aanvankelijk veel plezier verschafte, maar dat haar toch be trekkelijk weinig positieve resultaten gaf Eén keer had ze een proef genomen met een banketbakker uit de Kempen Hij had een vrij uitgebreide brief geschreven. die ze zo nauwkeurig mogelijk had ge- analiseerd aan de hand van haar leer boek. Volgens dit boek moest hij een opgewekt humeur hebben, behoorlijk al gemeen ontwikkeld, zacht karakter, niet driftig, een beetje slordig en in zaken een vooruitstrevend iemand. Ze had hem verzocht naar de stad te komen In het restaurant hadden ze el kaar ontmoet Maar van haar analyse klopte totaal niets. Hij deed erg zenuw achtig. was volkomen gespeend van goe de manieren, mopperde, toen de ober een beetje lang wegbleef en trok om de vijf minuten zijn broekspijpen omhoog, die pijnlijk scherp in de vouw zaten. Zijn ontwikkeling was eenzijdig, want hij had alleen maar verstand van zijn vak en de rest interesseerde hem niet. Boeken las hij nooit, dat was maar flauwe-kul en de krant nauwelijks. Als ze een paar centen had, wilde hij haar wel trouwen, want hij wilde zelf een zaak beginnen Toen ze hem er opmerkzaam maakte, dat hij dan het vakdiploma nodig had, verslikte hij zich bijna in zijn koffie. Leren was ook maar flauwekul, al die boekenwijsheid was alleen maar geldklopperij en In de Kempen keken ze niet zo nauw met die Vestigingswet. En de boot was bij Willie helemaal aan, toen hij bekende, dat een dorpsonderwijzer de brief voor hem ge schreven had Zelf schreef hij nooit brie ven. Daar stonden zijn handen verkeerd voor. En als ze geld had. moest ze er maar niet lang over denken; wat hem be trof konden ze dan volgende maand wel trouwen. Beleefdheidshalve zei Willie, dat ze het in beraad zou houden. Met een handdruk namen ze afscheid, 's Avonds thuis boen de ze een kwartier op haar handen, want ze had ontdekt, dat hij eczeem aan de zijne had. In een tweeregelig briefje deelde ze hem mede, dat ze er vanaf zag Sedertdien vertrouwde ze ook geen handschriften meer. Na de banketbakkei had ze er weei een poosje genoeg van Tot de zure. ste kende blikken van haar schoonzus haar zuchtend deden besluiten nieuwe pogin gen in het werk te stellen om in kontaki te komen met een aardige man O, ze stelde steeds minder eisen Als hij vijf en veertig .was en hij zag er behoorlijk uit zou ze tevreden zijn. Trok ze vroeger haar neus op voor een metselaar, die haar schreef, of een fabrieksarbeider, die het alleen zijn moe was. zoals hij haai meedeelde, nu wilde ze zelfs daar genoe gen mee nemen Als ik maai wat voor hem kan voelen De liefde met de grote L zal in mijn leven toch niet meer ko men Daar ben ik te oud voor geworden. Was ik vroeger te kieskeurig? Alleen het gezicht van de vertegen woordiger. die aan haai tafel gezeten had en met wie ze misschien twintig woorden had gewisseld, bleel in haar herinnering hangen Dan dacht ze: Laat ik nuchter blijven Hij kan getrouwd zijn. verloofd of gewoon een meisje hebben Hij had immers nauwelijks aandacht aan haar ge schonken? Alleen, toen ze vertrok, hielp hij haar in haar jas Dat was de enige attentie van zijn kant Toch besloot ze in het begin van de komende maand naar de stad te gaan Als de obei waarheid sprak zou ze hem in Pomola zien En dan? Ze zou ergens zit ten Misschien zou hij haar herkennen. En verder moest ze het maar aan het toeval overlaten. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1965 | | pagina 8