wo^(otAoUS P E L CHEVROLET gêw bobbel l-Tti SupJ Rustige Kerstdagen voor voetballers in onze omgeving Stagnatie in voetbalcompetitie neemt ernstige vormen aan Massale Kerstboomverbranding in Schrijverspark Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 24 december 1965 2 WIST U SPORTPROGRAMMA Veenendaal en Rhenus spelen vriendschappelijk SPORTTOTO v.v. Veenendaal Mededeling betr. Toto 18 Raiffeisenbank Amerongen, Leersum, Eist „Slechte" periode moet nog beginnen V.A.B. KIRPESTEIN BROUWER Invalidenwoningen in Veenendaal Is er werkelijk nog vrede op aarde? Keurcorps Echte vrede Bejaarden zagen dia's over werk van Rembrandt VAN iv; MARKTBERICHTEN Ingekomen en vertrokken VRIJDAG 24 DEC. ZATERDAG 25 DEC. ZONDAG 26 DEC. Doktoren- en Apothekersdiensten ZATERDAG 25 DEC. ZONDAG 26 DEC. Gevonden en verloren CARAVANS DE LEEREN DOEDEL Onze plaats la in de loop van enkele honderden jaren bij wijze van spre ken helemaal met de textiel verwe ven. Wie een klein beetje bekend is met de geschiedenis van Veenendaal en meer dan een klein beetje kan ook niet want we zitten nu eenmaal niet dik in de historische feiten, maar goed, wie daar wat van af weet kan je verteller dat het weven i spinnen d'r hier al heel vroeg in zat. Bij wijze van huis vlijt werd er veel textiel gefabriceerd. Zo'n explosie als daar in Deventer gaat iemand die tussen de weefgetou wen groot gekomen is dan ook niet in de kouwe kleren zitten. Ik ben d'r tenminste van geschrokken. Zo maar in eens een dikke duizend man op de keien, omdat er een fiks be drijf van de hand wordt gedaan. Nee, het is beslist niet mijn bedoeling om onrust te zaaien. Maar we mogen toch in zo'n geval oo': de handen niet voor de ogen houden. Laten we d'r maar 'es gerust bij stil staan, dat zo iets in deze tijd nog tot de mogelijk heden gerekend kan worden. Een com plete fabriek, ineens van de kaart. Wij hebben dat hier vroeger ook mee gemaakt. Ik kan het me nog als de dag van gisteren herinneren dat de Kravat- tenfabriek (de Karawat, zeiden ze hier) op de flacon ging. Buur Bram heeft dat drama aan le venden lijve ondervonden. En trouwens de halve familie van m'n aanpalende Bram. Ach, je weet hoe dat ging. En soms nog gaat. Va op de Karawat, jongens d'r ook op en voor je 't wist kwam het grootste stuk van het familiebrood uit één bedrijf. Maar toen het mis ging had de fa milie van Bram zelfs geen houtjes ge noeg om op te bijten. Zoveel konden d'r met de pet onder de arm iedere dag een stempeltje gaan zetten. En wat kreeg je dan? Te weinig om te leven, en te veel om dood te gaan. Wat dat betreft hoef je Bram geen economische en sociale fiasco's voor te schilderen. Hij is wat dat aangaat door de wol geverfd. En hoe beroerd het ook voor de mensen is die in de misère duikelen ik geloof dat men zoiets in vroeger da gen beter kon verteren dan op de dag van heden. Met respect voor alle goeie voorzie ningen, maar we voelen ons zo zeker. De fabriekspijpen staan vandaag den dag zo zeker overeind en de machines draaien zo automatisch. Er kan toch niks gebeuren. Tot er eentje voer de bjjl gaat. Dan schrikken we weer even uit ons veilig gestelde leventje op. 't Kan dus toch nog Jawel. En dat is geen reden om ons ongerust te maken. Maar laten we toch vooral blijven bedenk *1, dat ook op dit welvarende schijfje aarde alles nog maar door mensen versierd wordt. En dat we daaraan niet onze verzekerd heid kunnen ophangen. Wout Blauwkous. P.S. Beste in de Meulesteeg geboren persoon, In een stukkie Veens zo as allenig de lui van de hier-gestampte pot dat kunne make hebbie me ongezoute de waarheid gezeid. Mar je ziet da'k et nog wel kan en da'k me d'r niet veur schaam ok. En ok niet veur Job en Bram en Teus de Kneuter, niet veur dat hele stelletjie blauwkouse. Mar ja, beste kerel, wat wil ie. Een mins mot mit z'n tijd mee. Kijk, jelui verstaan me zewel in 't Veens as in de hogere stijl, mar minse die niet het ge luk gehad hebbe op het stukkie Veense grond gedrupt te wurde verstaan al- lenig mar het eenheidstaaltjie. Netuurlijk, ze hebbe d'r wel weer een ander koeterwaals naast, mar ik kan toch slecht ieder in z'n eigen spraak benadere. Daarom laat ik m'n stukke nou ver- tale deur de oudste van onze Klezien die iedere dag de nodige wijsheid an de Tuinstraat gaat ver gare. Mar wat bin ik blij, dat ik nou weer effe auwerwets heb kunne klassinere. BiJ gelegenheid moste we 'et nog mar 'es doen. Wout. dat de lichtjes ia de Hoofdstraat wei eens plotseling worden uitgedaan dat dit verband houdt met de slechte weersomstandigheden dat tijdens grote regenbuien de lamp jes domweg springen dat de schade groot zou zijn als de lampjes dan niet uit zouden wor den gedaan dat op het Slotemaker de Bruïneplein een kerstboom is geplaatst dat ook deze kerstboom feestelijk is verlicht dat al deze simpele dingen bijdragen tot een prettig kerstfeest Geen enkele streekclub komt het a.s. weekend in verband met de competitie in het (voetbal)veld. Voor 2e Kerstdag is wel een inhaal- en bekerprogram ma vastgesteld. De voetballers kunnen dus onbezorgd en rustig de Kerstdagen doorbrengen. Voor zover ons bekend De inlevering van Toto 18 is niet op vrijdag 31-12-'65 maar op DONDERDAG 30-12-'65 voor 6 uur bü de bekende inleveradressen. v.v. VEENENDAAL HOUDT KLAVER JASTOURN OOI Hedenavond wordt in de bestuurs kamer een groot klaverjastournooi ge houden. Er staan mooie en vele prijzen op het (klaverjas)spel. Het startsein wordt gegeven om half acht. spelen alleen Veenendaal en Rhenus vriendschappelijk en wel tegen EDE en APWC. Voor Veenendaal is EDE een goede tegenstander waartegen zij beslist, ook al is het vriendschappelijk, goed zullen moeten voetballen om een gunstig re sultaat te behalen. Rhenus zal tegen APWC een leuke partij voetbal kunnen spelen aangezien deze ploeg technisch, en geen hard voetbal speelt. Echt een wedstrijd om de spieren eens goed los te lopen. GESLAAGD VOOR TRAINERS- DIPLOMA Twee plaatsgenoten, de heer J. Straks (trainer van NSVS) en G. v. Beek (spe ler van DOVO) zijn geslaagd voor het trainersdiploma D. Van de 27 kandida ten slaagden er 10 waaronder dus onze plaatsgenoten. Hiervan mogen er vijf doorgaan voor het hogere trainersdi ploma. De heer J. Straks behoort hier ook bij. J.l. maandagavond werden in het sportcentrum te Zeist de diploma's uitgereikt. De bondscoach Georg Kess- ler was hierbij aanwezig. Onze kantoren te Leersum en Amerongen zijn vrijdag 24 december a.s. na 4 uur en vrijdag 31 december a.s. na 12 uur gesloten, terwijl ons kantoor te Eist vrijdag 31 december de gehele middag zal zijn gesloten. J.l. zaterdag en zondag werd voor de vijfde keer in dit seizoen het programma van de amateurcompetitie in zijn geheel afgelast. Daarbij komt, dat de „slech te" periode voor wat het afkeuren betreft, nog moet beginnen. Het is dan ook niet zonder reden dat de competitieleider van het Zondagamateurvoetbal, de heer Dirk Nijs de toekomst bepaald somber inziet. Bij het Zaterdagvoetbal is de situatie nog minder rooskleurig. Ook hier gin gengen vijf competitiedagen verloren door afgelastingen. De eerstvolgende competitiedag is pas op zaterdag 8 ja nuari. Daarbij zullen er in de maan den januari en februari nog wel ver schillende competitiedagen afvallen door afgelastingen. Het is dus ook hier niet te verwonderen dat competitie leider J. v. d. Meijde bepaalt niet op timistisch gestemd is. Het programma bij het Betaalde Voetbal komt eveneens in de verdruk king. Alleen als er vanaf heden niets meer wordt afgekeurd - wat zeer on waarschijnlijk is - kan het programma nog juist op de streefdatum, 22 mei 1966, worden afgewerkt. Mocht de stagnatie groter worden dan overweegt compe titieleider Thijs Jansen wedstrijden op middenweekse dagen in te lassen. Het is zeer belangrijk dat men de competitie op tijd beëindigt want het volgende seizoen komen er twee clubs bij en zal er waarschijnlijk 2 weken eerder begonnen worden. Tevens speelt een rol, dat de intertoto-competitie reeds op 29 mei aanvangt. VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE In navolging van andere gemeenten zal dit jaar ook in Veenendaal een massale kerstboomverbranding plaatsvinden in het Schrijverspark. Aangezien het aantal in woners van deze nog nieuwe woonwijk de laatste t(jd sterk is toegenomen kan verwacht worden dat er een groot aantal kerstbomen verbrand zal moeten worden. De bewoners worden er op attent gemaakt dat zij maandag 3 januari 1966 de kerst bomen klaar kunnen zetten, opdat de jeugd deze op kan komen halen. Er zal een grote brandstapel worden gevormd in de nabijheid van het omleidingskanaal. Mocht de boom reeds eerder worden afgebroken dan wordt de bewoners vriendelijk ver zocht hem te bewaren tot genoemde datum. Op deze manier kan worden voorko men, dat de jeugd soms kleine maar veelal zeer gevaarlijke brandjes sticht. Als al le kerstbomen zijn verzameld en op de grote hoop bijeen zijn gebracht zal het vuur worden ontstoken. Dit vindt ongeveer plaats om 7 uur 's avonds. Dit tijdstip is zo gekozen, dat niet alleen oud maar ook jong ervan kan genieten. Makelaars- en Assurantiekantoor! Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef 08385-2918 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties De gemeente Veenendaal zal voorlopig over 4 invalidenwonin gen de beschikking krijgen, die gebouwd zullen worden in het Jan Roeckplantsoen. De parterre wo ningen die als benedenverdieping van de flats ideaal zijn voor de aanpassing aan invaliden zullen hiervoor bestemd worden. Van de totaal 21 parterre woningen zullen er voorlopig 4 worden aange past aan invaliden. De revalidatie arts zal de adviezen verstrekken voor iedere Invalide persoonlijk opdat de huizen geheel aan hen kunnen worden aange past. Hierbij wordt o.a. gedacht aan het verwijderen van de drempels, bre dere deuren, steunen op de toiletten en het lager monteren van de stopcontac ten. Deze huizen zullen voor de inva liden zeer vele voordelen bieden en kunnen hen het leven een stuk verge makkelijken. Vervolg van pag. 1 De christelijke kerk over de gehele wereld is zich ervan bewust dat men eensgezind het Evangelie moet brengen. Ook de militaire gemeen schap gedraagt zich eensgezind, ge tuige deze oecumenische dienst, 't Is goed, om in volle vrijheid, on danks gescheidenheid in rang of stand, godsdienstige opvatting of politieke richting het feest van de Vrede te vieren, aldus overste Slin ger. Aalmoezenier Boersma sprak hierna over het thema: „Christus wordt ver wacht" en ds. Kuiper over „Hij is ge komen". De imposante Kerstwijdings- dienst voor de militairen werd besloten met het gezamenlijk zingen van „Ere zij God". Na de viering kwam de groep nog even bij elkaar om dan naar hun respectievelijke woonsteden af te rei zen en in huiselijke kring de echte Kerstfeer tegemoet te gaan. Ook het keurcorps van onze leger macht, het 300 jaar bestaande corps van de Mariniers, viert het Kerstfeest. De Mariniers te Doorn bereidden zich woensdag hierop voor. Vooral de ker kelijke aspecten en de Kerstgeschiede nis traden hierbij op de voorgrond. Het overgrote deel van de Mariniers zal de Kerstdagen thuis doorbrengen, maar een klein deel (80 man) zal paraat blij ven. Hierbij is een speciale groep die bij eventuele overstromingen kan optreden. Ook wordt een groep Mariniers in reserve gehouden, die ingezet kan worden in alle delen van de wereld. Voor de achterblij vers worden verschillende activi teiten ontplooid, die betrekking hebben op het Kerstfeest. Op eerste Kerstdag wordt o.m. een groot Kerstdiner aangericht, waarbij alle familieleden aanzitten. Men komt bijeen in de kleine officierskantine, voor deze gelegenheid wordt de mili taire hiërarchie even aan de kant ge zet en zitten mariniers, korporaals en officieren dooreen. Woensdagmiddag, voor de grote groep verlofgangers vertrok, vond in de gi gantische kantine een Kerstwijding plaats, waaraan meer dan 1000 Mari niers deelnamen. Na afloop van deze dienst spra ken wij met enkele streekgenoten die hier in de Mariniersgemeen schap hun plicht vervullen: Sergeant der Mariniers Van der Jagt uit Amerongen meent, dat het zichzelf zijn tegenover anderen en dit tot uit drukking brengen in de naastenliefde, de vrede is, die bedoeld wordt in de bijbel. Als ik alles doe of tracht te doen om het anderen zoveel mogelijk naar de zin te maken dan beleef ik voor mezelf pas het echte Kerstfeest, zei de sergeant. Het Kerstfeest is volgens hem een individuele zaak die uiteraard voor een ieder bestemd is. Hij besloot met te zeggen: Als ik een meningsverschil, bij voorbeeld met mijn buurman, weer goed heb gemaakt, beleef ik pas de echte vrede. En ik ben er dus vast van overtuigd, dat er werkelijk nog VREDE is. De korporaal G. J. Koot, eveneens uit Amerongen, sloot zich geheel bij deze zienswijze aan en voegde er nog aan toe, dat het helemaal niet zo moeilijk is om te zeggen dat er geen vrede meer is, maar dat het veel moei lijker is de echte VREDE te ontdekken en hier achter te gaan staan om ook anderen tot deze overtuiging te laten komen. Tot slot van de reportage kan de conclusie worden getrokken dat of nee, trekt u die conclusie zelf maar. Eén ding is echter zeker, de VREDE en het LICHT kunnen ook tijdens het Kerstfeest 1965 weer beleefd worden, door iedereen, waar ook ter wereld. VEENENDAAL Geboren: Antonie, z.v. H. de Koning en F. Schinkel; Willem Jan, z.v. C. van Geerenstein en J. van der Meij- den; Jacoba, d.v. A. de Kamper en E. J. Vlastuin; Dirk Jan, z.v. H. van Zoest en J. A. Schakel; Hendrik Willem, z.v. H. Gerritsen en D. A. Hendriksen; Henry, z.v. F. Leppers en H. van der Meijden; Wouterina, d.v. D. Schoeman en A. Kampert; Martin Peter, z.v. D. Harmsen en A. J. Luuring; Marike, d.v. J. Wesseling en J. Eefting; Willem, z.v. W. Kloot en H. Meerveld; Dirk Jan, z.v. J. Dijksterhuis en C. Bouwer. Ondertrouwd: G. G. van Velthuizen en H. Schoonhoven; J. G. H. Pas en A. Meijer. Gehuwd: W. A. Kappers en P. Rebel; E. Pol en C. S. van den Berg; P. Rob- bertsen en H. E. van de Waal; J. A. Valkenburg en J. L. M. Dörfel; H. R. Consemulder en J. Blankestijn. AMERONGEN Geboren: Brenda Elisabeth Anne, d.v. W. Grijn en G. S. van Alfen. Overleden: T. Rijksen, 23 jaar, e.v. J. ter Maaten. EDERVEEN Geboren: Paul, z.v. A. P. Bouw en A. van der Oest; Mirjam A., d.v. A. J. M. Derks en L. J. M. IJkhout; Jannetje G. H., d.v. J. Busser en M. L. Klaessen; John G., z.v. J. W. Sackett en J. W. Clark. Ondertrouwd: F. H. Hobeyn en M. A. Grootoonk. Gehuwd: W. C. Engelen en A. A. Temminck; W. Heijnekamp en H. C. Karsch; L. E. Beerdsen en J. H. E. hovestad; W. I. Huiberts en A. J. van IJzendoorn; A. J. Matena en A. Hen zen; D. F. Middelman en G. H. A. H. van de Lagemaat; G. Hoedeman en H. C. van den Dikkenberg. Overleden: G. van Schuppen, 74 jaar; P. van Beek, 54 jaar; S. W. van Beek, 78 jaar. RENSWOUDE Gehuwd: S. P. de Haan en G. M. van Ommeren. SCHERPENZEEL Geboren: Evert, z.v. A. v. d. Glind en G. v. d. Dikkenberg; Cornelis A., z.v. M. de Smit en J. C. v. d. Wetering; Johannes, z.v. T. den Hartog en G. van Deelen; Eric H., z.v. H. R. Bos en M. M. van Dijk; Gerritje, d.v. B. Kamphorst en G. A. den Hartog; Martin, z.v. H. Klomp en D. M. v. d. Munt; Gijsbertus, z.v. J. van Doorn en G. v. d. Vliert; Jan C., z.v. A. van Ginkel en M. v. d. Kamp; Alexandra S.f d.v. R. Groen veld en Y. Malade. Ondertrouwd: Ch. J. G. Andrews en H. J. Wagensveld; A. C. Veenvliet en H. I. Neidhardt. Gehuwd: E. van Ginkel en G. Blaau- wendraad; C. J. van Geel en P. D. Methorst; J. Westerhof en C. L. Bos. ANATOMISCHE BRILAANPASSING Er was een grote opkomst voor de Kerstdia's van de heer E. de Kuiper uit De Bilt, die de wekelijkse middag voor de bejaarden in het O.C.B.-ge- bouw verzorgde. Spreker vertelde over het leven van Rembrandt van Rijn, zijn huwelijk met de rijke Saskia van Uylenburg, en later met Hendrikje Stoffels, zijn rijkdom en zijn armoede. Voor de pauze liet de heer de Kuiper wat zwart-wit dia's zien, etsen van Rem brandt en na de thee (met tractatie) dia's van de vele schilderijen die Rembrandt vervaardigd heeft over het kerstgebeuren. Tot slot zagen de bejaarden nog „De Nachtwacht", het Joodse Bruidje, Anato mische les e.a. De heer de Kuiper ein digde door 2 verzen te laten zingen uit de lofzang van Simeon die hij begeleide op de piano. Het was een mooie en ook leerzame middag terwijl de gezellig ver sierde zaal een echte kerstsfeer bracht. Volgende week is er dinsdag 28 decem ber de middag voor bejaarde dames, waar weer naar hartelust gebreid, gehand werkt gelezen en gepraat kan worden. Het Kerstmannetje dat in Amerika zeer populair is werd ook gesignaleerd op het Amerikaanse kamp „Nieuw Am sterdam". Op de foto ziet u Santa Claus in gesprek met enkele Amerikaanse kindertjes. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer 1.002.000 stuks. Prijzen f 18,tot f 18,75. Henne- eieren f 16,tot f 16,75. Allen per 100 stuks. Biggenmarkt: Aanvoer 185 stuks. Prij zen f 60,tot f 72,per stuk. BARNEVELD Eiermarkt: Aanvoer 1.800.000 stuks. Handel kalm. Eieren van 59-65 gr. f 15,75 tot f 16,75 per 100 stuks; f 2,67 tot f 2,58 kg. prijs. Kleine eieren van 50-50 gr. f 14,40 tot f 15,50 per 100 stuks; f 2,88 tot f 2,67 kg prijs. AMERONGEN Ingekomen: P. H. Donker, van Drie bergen; G. van der Lippe, met gez., van Rhenen. Vertrokken: E. Ploeg-van Ede, naar (niet opgeg.); H. A. W. Bouman, naar Utrecht. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10.30 uur Kerstnachtdienst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10.30 uur n.m. Kerst nachtdienst; spreker ds. H. Volten, liturgie ds. N. Kooreman. Ie KERSTDAG VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur kand. A. Ravesloot van Almelo; 5 uur dr. C. Graafland. Julianakerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. R. de Bruin van Lun- teren. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg- indeweij; 5 uur ds. D. van Vliet van Zetten-Andelst. Sionskerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. D. van den Berg. Bejaardencentrum „De Engelenburgh": 9.30 uur ds. A. Meijers van Utrecht. Veeneind: 3 uur dhr. J. M. Meijer. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Ystma; 5 uur ds. Overduin. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. Over duin; 5 uur ds. Ytsma (Kerstzang- dienst). Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 uur ds. Langbroek. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 uur ds. J. D. Wielenga; 2.30 uur Kerstfeest viering. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 9 uur ds. Vijzelaar; 10.30 uur ds. Bos. Geref. Gem. Syn.: 9.30 uur leesdienst; 7.45 uur ds. v. Haaren van Amers foort. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. C. B. Burger van Amersfoort. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 6 uur v.m. Kerstwij- dingsdienst; 5 uur n.m. Verlossings samenkomst. Uitzending kerkdiensten Julianazieken- huis: Geref. kerk, 9.30 uur ds. Yts ma; 5 uur ds. Overduin. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. A. Westra; 's middags Kerstfeestviering van de Zondagsschool. Geref. Kerk: 10 uur ds. Volten. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 en 5 uur ds. Brasser van Voorthuizen. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. W. F. Monné van Zeist. Geref. Gem. Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Geref. Gem. Syn.: 10 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk: 12 uur v.m. Nacht mis; 8.30 uur Dageraadsmis; 10.30 uur Plechtige Hoogmis; 5 uur Plech tig Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. L. A. Klootwijk van Ede; 3 uur Kerstfeest voor de jeugd. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. P. M. Breugem; 6 uur Kerstfeest zondags school. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. G. Kaas tra m.m.v. het Kerkkoor; 3 uur Kerst feest Zondagsschool; 6.30 uur Kerst feest oudere kinderen. Dorpshuis: Geen Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. L. Springer van Leiden. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. De Bie, 2.30 uur Kerstfeestviering zondags school. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur ds. Aan geenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 uur ds. B. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. T. Cazander; 6.30 uur Kerstzangdienst, voorgangers ds. J. T. Cazander en ds. P. W. van der Veen. Geref. Kerk: 10 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans dr. G. J. ten Broek van Harderwijk. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. W. E. van Petegem. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 3 uur ds. J. v d. Poel. 2e KERSTDAG VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. L. van de Peut van Rens- woude. Julianakerk: 9.30 uur ds. A. Vroegin- deweij5 uur ds. T. Langerak. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. T. Lan gerak; 5 uur ds. A. Wisgerhof. Sionskerk: 9.30 uur ds. A. Terlouw; 5 uur dr. C. Graafland. Bejaardencentrum „De Engelenburgh": 9.30 uur ds. C. J. van der Graaf van Putten. Veeneind: 3 uur dhr. J. van Beuse- kom. Dijkstraat: 2.45 uur dhr. D. Tanis. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. H. Volten van Rhenen; 5 uur ds. Ytsma. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. Ytsma; 5 uur ds. H. Volten van Rhenen. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Geref. Kerk. geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. A. Terlouw, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Familiekerst feest. Volle Evang. Gem.: woensdag 29 decem ber geb. O.C.B. 8 uur (onbekend). Uitzending kerkdiensten Julianazieken- huis: 9.30 uur onbekend; 5 uur ds. T. Langerak. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees dienst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. N. Koore man; 5 uur ds. A. Westra. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Van Enk van Veenendaal. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. v. d. Berg van Veenendaal; 5 uur ds. De Jong van Nijkerk. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Geref. Gem. Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Geref. Gem. Syn.: 10 en 7.30 uur lees dienst; donderdag 30 december 7 uur ds. C. Wisse van Elspeet (Oudejaars- dienst). Oud Geref. Gem.: 10 en 5.30 uur lees dienst. R.K. Ged. Kerk: 8.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis; 5 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg; 6 uur ds. L. Knier van Doorn. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur dhr. J. v. Beu- sekom van Veenendaal; 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uru ds. L. van 't Hoofd van Wijk bij Duurstede; 7 uur Gemeenschappelijke dienst ds. G. Kaastra en ds. L. Zwaan m.m.v. Chr. Gem. Koor Asaf en Muziekver. Ons Genoegen. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel in de St. Andrieskerk. Geref. Kerk: 10 uur ds. L. Zwaan; 7 uur Gemeenschappelijke dienst in St An drieskerk. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. C. van Viegen; 6.30 uur ds. De Bie van Eder- veen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. C. de Bie; 6.30 uur ds. C. van Viegen van Overberg. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur ds. Aan- geenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. v. Drenth van Ede; 7 uur Gemeenschappelijke zangdienst met Geref. Kerk. Geref. Kerk: 10 uur ds. B. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. T. Cazander (H.D.); 6.30 uur ds. B. M. Meindert van Woudenberg. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: Geen dienst. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. W. E. van Petegem. R.K. Kerk: 8.35 uur pater Van Lochem Ver. gebouw Molenweg. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 3 uur ds. v. d. Poel. Ie KERSTDAG 2e KERSTDAG VEENENDAAL: 24 dec. 18.00 uur tot 25 dec. 24.00 uur N Rijlaarsdam, arts, Kerkewijk 86, tel. 3885; 26 dec. 0 uur tot 27 dec. 8 uur H. E. G. Pilon, arts, Kerkewijk 82, tel. 2481. Apotheek: Zuiderapotheek. Ds. Slot. de Bruïne plein 7, tel. 3714. Zusters Groene Kruis: Zr. Gerrits, Schrijverspark 76 III. tel. 2230. RHENEN: S. J. VIeer, arts, Achter- bergsestraatweg, tel. 2328. Apotheek Deijs, vrijdag 24 dec. sluiting te 18.00 uur; le Kerstdag geen dienst; 2e Kerstdag alleen voor spoedgevallen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Van Ommeren, Kars, Os- sendorp, Bakker en Van de Burg: C. Th. Bakker, arts te Leersum, Rijks straatweg 172a, tel. 03434-1495. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: S. T. Heij, arts te De Klomp, tel. 200. SCHERPENZEEL: M. Pon. arts; Hole- voetplein, tel. 03497-1250. ELST Gevonden: rode handschoen; zwarte glacé handschoen; actetas; wit glacé handschoentje. Verloren: portemonnaie inh. f 25, bos sleutels, regenbroek; gouden scha kelarmband; zwarte damesschoen. AMERONGEN Gevonden: wit etui met 3 sleutels; zwarte herenparapluie; padvindersdolk. Verloren: grijs-zwarte regenbroek; bankbiljet; witte portemonnaie met geldbedrag en zegels; zwarte dames handschoen. RENSWOUDE Gevonden: f 10,das. Verloren: groene parapluie.

De Vallei | 1965 | | pagina 2