Mededeling over sluitingstijd wekt misverstanden op Kersttentoonstelling van „De Instuif' te Eist werd groot succes Nieuwsblad „DE VALLEI" Zusterkoor zingt in Jeugddienst Ds. J. D. Wielenga naar Australië Bekendmaking HHENEN Door het stoplicht SCHERPENZEEL Ons aller Heer en Herder ELST AMERONGEN AUTODIENSTEN EXP. VAN ECK - E.V.E. - VEENENDAAL AGENDA RENSWOUDE Interkerkelij ke Kerstzangdienst vrijdag 24 december 1965 4 Het zusterkoor uit het Streekziekenhuis te Bennekom, dat op 2e Kerstdag medewerking verleent aan de jeugddienst in Sola Fide. Op tweede Kerstdag wordt om half zes in het kerkgebouw Sola Fide aan de Eikenlaan een jeugddienst gehouden waaraan medewerking verleent het zus terkoor van het Streekziekenhuis te Bennekom. De voorganger in deze dienst is ds. A. Terlouw, industriepre dikant. Het onderwerp van zijn pre diking zal zijn: „De aarde is te klein (1 Koningen 8 27). Organist is de heer G. van Zanten. In deze jeugddienst is iedereen van harte welkom. AFSCHEID VAN GEMEENTE OP 9 JAN. De gereformeerde predikant ds. J. D. Wielenga, die onlangs het beroep aannam dat op hem werd uitgebracht door de „Free Reformed Church of Albany" in Z. W. Australië, zal op 7 februari met zijn gezin naar zijn nieuwe standplaats ver trekken. De overtocht wordt gemaakt met de „Rijndam". Albany is een badplaats van ongeveer 80.000 tot 100.000 inwoners, ongeveer te vergelijken met Scheveningen en 's Gra- venhage. Zondag 9 januari zal ds. Wielen ga in de middagdienst om 5 uur afscheid nemen van zijn gemeente. MICROKORFBAL TE UTRECHT S.K.F. 2 EN S.K.F. JUNIOREN BOVENAAN Nu in verband met de ingetre den winterperiode (lees regenpe riode) de korfbalsport op de bui- tenvelden tijdelijk is stopgezet tot februari 1966 zijn de korfbalspe lers verhuisd naar de jaarbeurs hallen te Utrecht, waar ze elkaar bestrijden in de Microkorfbalcom- petitie. Het spel kan echter wel spectaculairder genoemd worden, doordat n.l. het mid denvak is weggelaten moeten de beide verdedigingen steeds op hun qui vive zijn. S.K.F. was dit jaar ook weer eens van de partij. De jeugdige S.K.F. reserves deden het niet onverdienstelijk. Zij leiden met een beter doelgemiddelde in poule P. Sparta was namelijk even sterk maar de overwinningen waren daarna minder overtuigend. Het derde 12-tal slaagde er in 1 enkel puntje in de wacht te slepen hetgeen niet bepaald indrukwekkend ge noemd kan worden. Beter bracht het eerste junorenteam van de Veenendalers het eraf. Na drie wedstrijden hebben zij de leiding in poule U voor R.D.Z. uit Zeist. Het vertoonde spel was over de gehele linie zeer matig maar dan kon niet anders, omdat de vloer van de Bernhardhal spekglad bleek te zijn van het vlak onder de oppervlakte liggende water. Het was tenslotte een complete ijsbaan waarop nauwelijks gekorfbald kon worden. De Veenendaalse korfballers gaan het 8 januari opnieuw proberen. De eerste wedstrijd gaat al diretk tegen een oude rivaal n.l. B.D.Z. 1 uit Zeist. Op de gras mat lijkt R.D.Z. aanmerkelijk sterker. Of dit in de Bernhardhal ook het geval zal zijn, moet nog blijken. Vanavond geen koopavond De laatste week hebben verschillende geruchten de ronde gedaan over de slui tingstijden voor de Veenendaalse winkels. Hoe deze misverstanden in de wereld geholpen zijn weet niemand maar ze zijn er nu eenmaal en dat levert geen voor delen op. Volgens sommige berichten zouden er zelfs winkels op eerste Kerstdag open zijn. Alhoewel dit naar de letter van de wet mogelijk is, is het duidelijk dat op deze dag heel weinig winkeliers achter de toonbank willen gaan staan. De burgemeester der gemeente Veenendaal maakt bekend dat op zaterdag 1 januari 1966, tussen 12.00 en 13.00 uur de sirenes van de Bescherming Burgerbevolking beproefd zullen worden. normale tweede dienst welke zondr«;s gehouden wordt; dit geldt zowel voor de Herv. als Geref. kerk. KERSTFEEST ZONDAGSCHOOL Zaterdagmiddag le Kerstdag zal in Rehoboth het Kerstfeest van de zon dagschool worden gehouden. RECTIFICATIE In onze editie van dinsdag j.l. plaat sten wij een verslagje over de Kerst bijeenkomst van de Ned. Ver. van Huis vrouwen, afd. Rhenen. onder de kop: Kerstbij eenkomst N.C.V.B. Wij willen deze fout gaarne rectificeren en bieden hierbij onze verontschuldigingen aan. Ze zouden er overigens alleen voor ko men te staan aangezien het winkelperso neel op deze dag niet mag werken. De koper moet er dus terdege rekening mee houden, dat op eerste kerstdag zo niet al le, dan toch praktisch bijna alle winkels gesloten zullen zijn. De winkels mogen dit jaar ook op oudejaarsavond tot 9 uur ge opend zijn, omdat dit op een vrijdag valt. Maar ook hier doet men er goed aan de inkopen vroegtijdig te doen, want de meeste winkels zullen reeds om 5 of 6 uur sluiten. Dit in verband met de kerk diensten, die op deze avond gehouden zullen worden. Volgende week is er dus in Veenendaal geen koopavond, want op donderdag 30 december moeten de win- TAFELTENNIS Nu de eerste helft van de competi tie voor de meeste teams achter de rug is, heeft zich in de eerste klas nog geen duidelijke koploper afgeschei den. Er is wel een kopgroep van 4 teams waaruit waarschijnlijk de win naar wel zal komen, maar wie dit zal z(jn valt nu nog niet te zeggen. RTV en Ritac hebben elk drie ver- liespunten. STV-Climax en Treffers volgen met respectievelijk 4 en 5 ver- liespunten. Hier volgen enkele versla gen van wedstrijden die de afgelopen week werden gespeeld. OLDRA-RTTV2 5-5 Het was jammer voor het team uit Rhenen dat Meyer zijn avond niet had, anders was de volle winst er onge twijfeld uitgekomen. Van de Broek won driemaal wat vooral tegen Van Wolve ren een uitstekende prestatie beteken de. Notermans won van Tieken en Van Galen, maar het dubbelspel was voor OLDRA. STV-CLIMAX - OLDRA 7-3 Alle drie de Veenendaalse spelers behaalden weer dezelfde resultaten. Zij wonnen van Tieken ^n Van Galen. Van Wolveren, in grootse vorm, was voor de drie STV-Climax spelers te sterk. Het dubbelspel was voor de Climax combinatie. Nog enkele uitslagen: Ritac 2 - RTTV 3 2-8; RTTV 5 - Kr. en Vr. 2 7-3; RTTV 4 - Swift 4-6; RTTV 6 - STV-Climax 4 6-4. kels ook om 6 uur gesloten zijn. De slui ting op woensdagmiddag 29 dec. blijft eveneens gehandhaafd en men zal er daarom goed aan doen wel degelijk re kening te houden met deze sluitingstij den en de inkopen vroegtijdig te doen. Voor een kort en duidelijk overzicht wordt verwezen naar de advertentie op de voorpagina. KIPPEN GESTOLEN Donderdagnacht werden bij de agra riër B. te Veenendaal enkele kippen gestolen. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Bij een aanrijding op het Kruispunt Zandstraat-Hoofdstraat tussen een per sonenwagen, bestuurd door S. U. S. uit Lunteren en een vrachtwagen, bestuurd door W. J. M. uit Oosterhout ontstond veel schade aan de personenwagen. De vrachtwagen daarentegen had helemaal geen schade. De vrachtwagen was door het oranje stoplicht heen gereden ter wijl de personenwagen, die uit de Zandstraat kwam reeds op het kruis punt reed. Hierna ontstond een aan rijding. MACHT OVER STUUR KWIJT Bij het uit de uitrit van de Hollandia komen met zijn wagen raakte de heer J. uit Ruurlo de macht over het stuur kwijt. Hierdoor kon hij onmogelijk een boom ontwijken, wat tot gevolg had dat er een behoorlijke schade ontstond. SCHIETRESULTATEN Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scher- penzeel geschoten onderlinge wedstrijd: J. ten Broek 92; M. Berendse 91; A. C. van Dusschoten 90; A. van Eist en E. v. d. Werk 89; A. Wittenberg 88; A. ter Burg 87; J. Da velaar 86; J. Koud- ijs en C. Valkenburg 85; H. Berendse 83; R. v. d. Burgt 82; B. Geefshuizen 81; N. Klumpenaar 79; J. van Eist 78; H. Pater 77; T. Rustenhove en J. van En gelenhoven 70; H. van Droffelaar 68; W. Klumpenaar en E. van Setten 67 punten. Op 17 en 18 december organiseerde de PV De Instuif haar traditionele Kerst tentoonstelling in hotel Sportlust. Er biykt voor deze sport veel belangstelling te bestaan en de tentoonstelling werd weer een groot sukses. Keurmeester Dekker uit Zaandam stond voor de moeilijke taak 224 duiven naar hun kwa liteiten te beoordelen. Deze taak werd door hem zeer vakkundig volbracht. Als overwinnaars in de diverse klassen werden aangewezen: Bevestiging en intrede kand. G. Snel Kandidaat G. Snel uit IJlst zal zon dagmiddag 9 januari a.s. om vUf uur na vooraf 's morgens om half tien te zUn bevestigd door zUn vader, ds. G. F. Snel (Zyn vader ds. G. F. Snel stond van 1947 tot 1950 ruim drie jaar te Rhenen en daar na diende hy tot zy'n emeritaat op 15 ok tober 1961 nog de Gereformeerde Kerken van Nieuwkoop en Nieuwveen, welke toen voor de dienst des Woords waren gecombineerd. Na zqn emeritaat bleef hy bleef hy te Nieuwveen wonen), emeritus predikant te Nieuwveen in Zuid-Holland, intrede doen als predikant van de Gere formeerde Kerk van Oude en Nieuwe Bildtzyi in de burgeriyke gemeente Het Bildt in de provincie Friesland, waar hy beroepen is in de vakature van ds W. de Vries, die op 28 juni van het vorige jaar (1964) naar Bedum in de provincie Gro ningen is vertrokken en die daar veertien dagen later intrede heeft gedaan. Gerrit Snel werd op 18 oktober 1938 uit een predikantsgezin te Rossum in de provincie Gelderland geboren. Hij be zocht eerst het gereformeerd, thans Woltjes-gymnasium te Amsterdam ,waar hy verder ook nog aan de Vrije Univer siteit studeerde en op 13 juni van dit jaar (1965) zün kandidaatsexamen theologie af legde. Nadat de heer Snel ruim veertien dagen later voor de classis Sneek prae- paratior examen had afgelegd en hy van 1 juli tot 7 november van dit jaar (1965) ruim vier maanden bij ds. C. Clements te Sneek stage had gelopen, werd hij op 8 nov. 1.1. door de classis Sneek beroep baar verklaard in de Gereformeerde ker ken in Nederland. Op 15 december 1.1. werd kand. Snel door de classis Hallum peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en tot de be diening der Sakramenten in genoemde kerken. Hoort, hoe het vreugdelied der Eng'len, weerklinkt in stille nacht. Hoort, hoe zij tot de herders zingen: „Het Kerstkind is gebracht." „Ziet, wij verkonden grote blijdschap die al den volken wezen zal, nu ons het Kerstkind is geboren, daar in die donk're, schaam'le stal." De herders, met geheven handen, de ogen van verlangen groot, zij stonden op en zochten 't kindje. Zij vonden het op Moeders schoot. „O kindje met Uw stralen ogen. Uw hoofdje omglansd met zachte schijn. Eens zult Gij, klein en hulploos wichtje, ons aller Heer en Herder zijn." AH. Kweekdoffers: 1 B. Vervat 92 pnt.; 2 C. Brienesse 911/» pnt.; 3 J. M. Brie nesse 91,/z pnt. Kweekduivinnen: 1 W. E. v. Laar 92'ft pnt.; 2 J. v. Swetselaar 92 pnt.; 3 W. v. Zetten 9lV« pnt. Doffers tot 500 km: 1 Poel-Viegen 92'/* pnt.; 2 W. E. v. Laar 92 pnt.; 3 Poel-Viegen 92 pnt. Duivinnen tot 500 km: 1 W. E. v. Laar 92 pnt.; 2 Poel-Viegen 92 pnt.; 3 J. M. Brienesse 92 pnt. Doffers boven 500 km: 1 W. v. Zet ten 92'/t pnt.; 2 T. v. Mourik 92'/* pnt.; 3 M. H. Lit 92 pnt. Duivinnen boven 500 km: 1 M. Riemsdijk 93 pnt.; 2 J. v. Swetselaar 92 pnt. Jonge doffers: 1 W. v. Zetten 92 pnt.; 2 T. v. Mourik 92 pnt.; 3 H. B. Bou- man 92 pnt.; Jonge duivinnen: 1 Poel-Viegen 92 pnt.; 2 Poel-Vieg,n 92 pnt.; 3 T. v. Mourik 92 pnt. Late jonge doffers: 1 J. M. Brienesse 90 pnt.; 2 B. Vervat 90 pnt. Late jonge duivinnen: 1 W. E. v. Laar 90 pnt.; 2 B. Vervat 89'tt pnt. De schoonste oude doffer was van W. v. Zetten 92Vï pnt.; de schoonste oude duivin van M. Riemsdijk 93 pnt.; de schoonste jonge doffer van W. E. v. Zetten 92 pnt.; de schoonste jonge dui vin van Poel-Viegen 92 pnt. De serie prijzen van 5 aangewezen duiven werden 1 J. v. Swetselaar 458'/i pnt.; 2 C. v. d. Berg 458«/t pnt.; 3 W. E. v. Laar 458 pnt.; 4 Poel-Viegen 458 pnt. OLIEBOLLENACTIE EHBO VIEL IN HET WATER De EHBO afd. Eist organiseerde j.l. zaterdag een oliebollenaktie met huis- aan-huis verkoop. Door de zeer slechte weersomstandigheden is dit echter geen succes geworden en is men met veel grondstoffen blijven zitten. De kosten die aan de actie verbonden waren zijn er nauwelijks uit gekomen. Wel een tegenslag voor deze vereniging, die wat extra geldelijke steun zo goed kon gebruiken. Nagekomen familieberichten Rhenen Geboren: Evertje d.v. D. J. Verwoert en C. v. Walsem; Jacques Bart Leonard z.v. D. F. Elstak en A. M. Brinkman; Gerard z.v. W. Bouwheer en J. Lodder; Erik Wol ter z.v. H. J. Smithjes en H. van Elriik; Wilhelmina Johanna d.v. W. Bosman en J. Valkenburg; Otto Johannes z.v. A. Kwint en J. T. J. van Ravenswaay; Mar cel Marcus Maria z.v. L. P. G. Houdijk en M. M. Binke, Veenendaal; Gysbert Adnaan z.v. B A. A. Harkema en J. P. van Oostveen, Veenendaal; Andreas Jo hannes z.v. H. G. Nadorp en B. F. ter Doest, Amerongen; Renatus Henderikus z.v. H. G. Nadorp en B. F. ter Doest, Amerongen; Karl z.v. K. Schielein en A. E. A. Landman; Johannes Gerrit z.v. W. van Appeldoorn en J. M. A. ter Maten. Ondertrouwd: C. P. Damsté en S. F. Reynaert; J. W. van Barneveld en W. van Laar. Gehuwd: P. Kok en N. W. van den Brink; J. H. Boelee en B. Opperman Overleden Grada Brandina Brinkhuis, 83 jr., geh. gew. met J. van Maanen, Vee nendaal; Willem Cornells Kool, 59 jaar, echtg. van H. J. Slagman; Bernhard Jo- han Vriezen, 10 jaar. RHENEN Ingekomen personen: M. van Santen gez. van Schiedam; E. H. van Ingen g.m. Bor van Dodewaard; J. W. A. van der Kluit gez. van Renkum; F. G. Bisschop van Wangeningen; S. El Fallal van Ma rokko; S. Issaoui van Marokko; A. B. Meijer van Wageningen; T. Sandor van Veenendaal; R. K. Coopman van Den Helder G. v. Ginkel g.m. Hardeman van Ede; M. C. Pikaart van Ouddorp; A. van Barneveld van Veenendaal; E. v. Beek g.m. van den Berg van Kesteren; C. J. Rijksen gez. van Ede; J. Ph. H. van Hees van Noordwijk; A. van Ommeren g.m. Mol van Lienden. Vertrokken personen: W. W. Lammers g.m. van Brink naar Echteld; J. C. Kruyt- hoff naar Dalfsen; C. van der Weerd naar Harlingen; W. L. Nap g.m. Wassink naar Ede; P. Korthuis gez. naar Haarlem; J. H. van der Vliet naar Veenendaal; G. van d. Lippe gez. naar Amerongen; J. B. G. Vrieze gez. naar Ede. Renswoude KERSTAVOND PROT. BOND. Maandagavond 20 december jl. hield de Ned. Protestantenbond afd. Ameron- gen-Leersum haar kerstavond in hun gebouw aan de Imminkstraat.. Om 8.00 uur opende d voorzitter, de heer Brons, de avond en heette ieder een hartelijk welkom. Na gezamenlijke kerstzang las juffrouw Kist een kerst verhaal voor. Daarna orgelspel. In de pauze werd er veel gegeten en koffie gedronken. Na de pauze werd op het electronisch orgel gespeeld. Daarna kwam de je gd aan de beurt. Zij gaf met woord, muziek, dans en spel de schepping, de profetiën en de geboorte weer. Dit werd door de ouderen zeer ge waardeerd. SECRETARIE GESLOTEN. In verband met de aanstaande Kerst dagen en de viering van Oud en Nieuw jaar zal de gemeentesecretarie van Amerongen op de vrijdagavonden 24 en 31 december gesloten zijn. KONTAKTAVOND RESERVE RIJKSPOLITIE. Vrijdagavond j.l. vond in hotel Buiten- lust alhier de bindingsavond plaats van de groep Rhenen, post Amerongen van de reserve Rijkspolitie. Een vijftigtal personen waren aanwe zig waaronder adjudant Postma. groeps commandant te Rhenen, wethouder G. J. van Barneveld namens de burge meester, reserve adjudant Key uit de Bilt namens district Utrecht reserve po litie en districtsadjudant van de Werft uit De Bilt namens de Districtscom mandant. De bijeenkomt werd geopend door de veservist W. Reede uit Amerongen die alle aanwezigen van harte welkom heette. Deze bindingsavonden waren enkele jaren speciaal in het leven ge roepen voor het verstevigen van het onderling kontakt. Hierin Is men dan ook bijzonder goed geslaagd. The Red Stars uit Amerongen, onder ieiding van de heer Sutekouw zorgden voor een vrolijke noot en zowaar kwa men de benen van de reservisten van de vloer. Er werd door een aantal aan wezigen vrolijk op los gedanst. Bijzon der jammer was het, dat de conferen cier, die de avond aan elkaar zou pra ten op het laatste moment afbelde met de mededeling dat hjj verhinderd was. Niettegenstaande deze lacune is het toch een bijzonder prettige en gezellige avond geworden. Aan de reservisten, reserve wacht meester Eikhof en de Haan werd de medaille voor 10 jaar trouwe dienst uitgereikt door de reserve adjudant Keij onder een toepasselijke speech. Om de onkosten te dekken was een verloting georganiseerd met aardige prijzen. Na een welgeslaagde avond konden de gasten weer welgemoed huiswaarts keren. NEDERLANDSE MODE NAAR MOSKOU Schiphol: De fotograaf Paul Huf vertrok onlangs met twee mannequins van de luchthaven via Brussel naar Moskou. Zü zullen foto's maken van Nederlandse couture- en confectiemode van het voor jaar zomer 1966 tegen een Moskouse ach tergrond. Vlnr: Femke van den Bosch (fotomodel), Paul Huf (fotograaf) Sonja Bakker (fotomodel). WILLEM TELL. Door de leden van de plaatselijke schietvereniging Willem Teil werden maandagavond j.l. in hotel Buitenlust weer de volgende resultaten bijeen ge schoten: G. v. d. Horst 99 pnt; A. de Haas 95 pnt; J. Pakvis 92 pnt; J. D. de Greef 91 pnt; H. den Uyl 89 pnt; Duf fels 88 pnt; H. de Groot 87 pnt; G. Mul der 84 pnt; J. Niessen 84 pnt. Verzend per D'qdiensten Veerendaa' Ec!e Wager.,ngen J Nijverheidslaan 13 Rhenen Utrecht Amstardam Telefoon 4067 VERLOTING ST. NICOLA AS AKTIE. De eerste pry» van de op 6 december J.l. door Notaris Vink gelote nummers van de bonnen van de winkeliersvereni ging Amerongen, bestaande uit de 10- daagse reis naar het Gardameer in Italia werd gewonnen door de heer en mevrouw F. van Eek, Utrechtsestraat weg 13 alhier. Van de vier gouden polshorloges wer den er inmiddels drie afgehaald en wei door Mevrouw H. van Bergen, Me vrouw G. van Zomeren en Mevrouw A Hondeman, allen uit Amerongen. Van het laatste horloge, gevallen op lotnummer 84406 is nog niet bekend wie de gelukkige winnaar is. Deze krijgt echter nog tot 31 december a.s. de tjjd en de gelegenheid zijn winnende bon in te wisselen. A.Z. ZEGELS. Zoals bekend gaat een groot deel van de Amerongse winkeliers beginnen met het uitgeven van een eigen zegelsy steem. Thans kan worden medegedeeld, dat 21 winkeliers met de uitgifte van de A.Z. zegels gaan beginnen op 2 januari a.s. Elke door de huisvrouw ontvangen zegel heeft een waarde van één cent bij kunnen worden opgeplakt op opplak- vellen, ruimte biedende aan driehon derd zegels. Het bestuur van de winkeliersver eniging Amerongen hoopt, dat door het instellen van dit gezamenlijke systeem een positieve stap vooruit wordt gedaan door de Amerongse middenstand. WINKELSLUITING. In verband met de aanstaande Kerst dagen en de viering van Oud en Nieuw jaar zijn de winkels in Amerongen op donderdag, 23 december en op donder dag 30 december 's avonds open tot ne gen uur. Op vrijdagavond 24 en 31 de cember gaan de winkels normaal om zes uur 's avonds dicht. Woensdagmiddag, 29 december a.s. zullen de winkels niet sluiten doch nor maal voor het publiek geopend zyn. Show van dierentuin- affiches In het parkrestaurant van Ouwe hands Dierenpark wordt in het komen de seizoen een tentoonstelling geopend van dierentuin-affiches. Het belooft 'n internationale verzameling te worden. De directie van het park heeft daartoe de hulp ingeroepen van alle dieren tuinen ter wereld. Er werd een in het Engels gestelde uitnodiging verzonden, waarbij de medewerking voor het ge stelde doel werd gevraagd. Van talrijke tuinen zijn de platen al binnen, waar onder die van Tokio en New York. Hef ligt in het voornemen deze tentoonstel* ling gedurende het gehele seizoen 196® geopend te houden voor het park be zoekende publiek. Foto gevraagd van Sonja Afgelopen zomer is de olifant Sonja verhuisd van Ouwehands Dierenpark naar de dierentuin in Boedapest. Sonja was van de beide olifanten in de tuin op de Grebbeberg de meest agressieve. Blijkens ontvangen berichten maakt ze het uitstekend. Intussen heeft de di rectie yan Ouwehands Dierenpark aan de directeur van de dierentuin in Boe dapest verzocht om een foto van Sonja in haar nieuwe omgeving. Bovendien is geïnformeerd of de vroegere bewoon ster van Ouwehand, die al vriendschap heeft gesloten met een mnanetjes oli fant, de ooievaar verwacht. We zijn benieuwd wat voor berichten en plaat jes er van achter het ijzeren gordijn vandaan zullen komen. Vliegen zonder vleugels In Ouwehands Dierenpark beschikt men sinds korte tijd over zogenaamde „slijkspringers". Het diertje is onge veer zo groot als een hagedis en het heeft er ook wel iets van weg. Voor lopig zyn de slijkspringers onderge bracht in de quarantaine-afdeling van het aquarium, zodat ze nog niet aan den volke kunnen worden getoond. Wij hebben er een kijkje mogen nemen. De nieuwe aanwinst doet zijn naam volle dig eer aan. want doorlopend maken de diertjes de gekste bokkesprongen. Ze worden gevoed met vliegen zonder vleugels. Deze vliegensoort is gekweekt om de slijkspringers een klein beetje te helpen bij het vangen van zijn da gelijks menu. VEENENDAAL Vrijdag 24 dec. 7.30 uur n.m.: Klaverjastournooi in bestuurs kamer v.v. Veenendaal. T.e.m. Nieuwjaarsdag, behalve beide Kerstdagen en Oud jaars avond: Vogeltentoonstelling in Patrim. School. 10.30 uur n.m.: Kerstnacht dienst in Sola Fide. Tweede Kerstdag 5.30 uur n.m.: Jeugddienst in Sola Fide. Dinsdag 28 dec. 9.30 en 2.30 uur: Jeugd-filmvoorstellingen van De Instuig in geb. Sola Fide, Eikenlaan. 2.30 uur n.m.: Ontspannings middag bejaarde dames in OCB gebouw. AMERONGEN Kerstnacht: Rondgang van zang ver. Asaf door het dorp. Ver trek om 00.00 uur vanaf Lie- vendael. RENSWOUDE Tweede Kerstdag 7 uur n.m.: Gemeenschappelijke Kerstzang- f dienst in Koepelkerk. Maandag 27 dec. 8 uur n.m.: De heer Koekoek spreekt voor BVL in café restaurant De Hof. Op onze prijsvraag van vorige week kregen we vele briefkaarten binnen met als oplossing: „Bij de boer van het Pakhuis". Echte Veenendalers we ten dan direct wat hiermee bedoeld wordt, maar voor degenen die niet zo goed in de Veense uitdrukkingen thuis zijn, een wat officiëlere omschrij ving: Op de foto zag u rechts de Pakhuisweg en links de Maanderbuurt- weg met het viaduct over Rijksweg 12. Uit de vele inzendingen kwam na loting de kaart van de heer J. W. Blankestijn, Kostverloren 41, Veenendaal, als winnende tevoorschijn. Van harte gefeliciteerd en de boekenbon wordt u in de komende dagen thuisgestuurd. Zondag 2e Kerstdag 1965 zal in de Herv. Koepelkerk van Renswoude een Kerstzangdienst worden gehouden, die des avonds om 7 uur een aanvang neemt. Behalve de leden van de Herv. en Geref. kerken zijn alle belangstellen den welkom. In deze dienst houdt de Geref. predikant ds. B. Slingenberg de Kerstmeditatie en ds. L. v. d. Peut, de Herv. predikant zal als liturg optreden. Verder zullen het kinderkoor en de Gem. Zangvereniging Con Amore hun medewerking verlenen o.l.v. de heer H. Pomp. Organist is de heer B. van Stempvoort. Deze dienst komt in de plaats van de DE NIEUWE OPGAVE. Uw oplossing van deze aflevering - waarvoor u niet in Veenendaal moet biyven - zien w(| gaarne uiteriyk woensdag 29 december tegemoet. Redaktie „De Vallei" Parallelweg 10 Veenendaal

De Vallei | 1965 | | pagina 4