r :MET ONS cboolM, VEENENDAALSE MUZIEKSCHOOL TOT ZIENS j SERVICE Singer- speciaalzaak „China" Fa. L. HEIJ UW BLAD DE VALLEI Nieuwsblad „DE VALLEI' vrijdag 31 december 1965 13 INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN Woningruil VAN ENGELENBURG'S SPECIAALZAAK IN GEBREIDE MODE wenst u een voorspoedig nieuwjaar en vanaf dinsdag 4 januari (en echt niet voor oude oliebollen) Aangeboden Te huur Diversen VRAAG EN AANBOD Te koon Gevraagd GEMEENTE AMERONGEN BP-WARMTE f 350,- voor uw oude wasmach. en centrifuge wenst alle cliëntèle vrienden en kennissen een gelukkig uiteinde en een voorspoedig 1966. VEENENDAAL Hoofdstraat 43-45 Frans Halslaan 26 TE KOOP? AANGEBODEN WONINGRUIL Nieuwsblad „DE VALLEI" a OUDEJ AARSGEDACHTEN DIR. GIJSBERT VAN ZANTEN Markt 7 bis Telef. 2270 Tot ons grote genoegen kunnen wij u mededelen, dat wij ook voor piano weer nieuwe leerlingen kunnen inschrijven. Met ingang van heden is mej. Toos Hoveijn (gedipl. pianolerares) toegetreden tot onze kring van medewerkers(sters), waardoor wij gelukkig het bordje „vol" voor piano kunnen verwijderen. Ook voor dwarsfluit, blokfluit, viool, orgel, zang, trompet, klarinet, saxo foon, guitaar, theoretische vakken, kunnen nieuwe leerlingen zich melden. Bij voldoende deelname beginnen wij binnenkort met een cursus ALGEMEEN VORMEND MUZIEKONDERWIJS, op deze manier kunnen uw kinderen al jong spelen derwijs vertrouwd gemaakt worden met de eerste beginselen van de muziek. KINDERKOOR. Met onze afd. kinderkoor studeren wij momenteel de operette „De Sneeuwmannetjes". Kinderen van 7-12 jaar, die graag zingen nodigen wij uit hieraan mee te doen. Alle nadere inlichtingen en aanmeldingen aan bovenstaand adres. Pr. Bernhardlaan 105, Veenendaal Aangeboden een flat, 3e eta ge. Te ruilen met een eenge zinswoning, oud geen be zwaar, in Veenendaal of om geving. Rembrandpark 78 II, Veenendaal. Aangeboden duplexwoning te Veenendaal, bev. 3 kamers, en een keuken, huurprijs f 7,40 per week. Gevraagd woning in Amsterdam Br. Emmalaan 63, Veenendaal. B.z.a. zelfst. meisje, als hulp in de huishouding, liefst bij oude dame en intern. Br. onder nr. 5141 a. h. bur. v. d. blad. Te huur auto-bo> Schinkel, Spoorlaan 73a, Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk naar J. Kool, Holleweg 3. telef 2463. Alles prima ma. teriaal en gratis thuisbe zorgd. Voor een goede kop koffie 30 cent naar IJssalon Hol- landia. 1.50 pei advertentie J t/m 10 woorden Elb f woord meet 10 cent t Te koop terlenka broeken vanaf f 27.50 Jongensbroeken terlenka-wol vanaf maat 4 f 16,95 Alleen bij van Beek, Pr. Bernhardlaan 14. Vee nendaal. Te koop voetbalschoenen, pracht kwaliteit. tijdelijk f 21,50 Maten 30 tot 46 Schoenmakerij Valkenburg Gortstraat 25. Veenendaal telefoon 4372. Te koop herenschoenen, mo derne modellen f 19,50 p.p Bison jongensschoenen f 15,50 p.p en een half jaar garan tie Kinderschoenen, pantof fels en laarzen Schoenmake rij Valkenburg Gortstraat 25 Veenendaal. Te koop 2 tomen biggen en 2 melkgeiten. Weteringsteeg 16, Achterberg. Te koop Belgische herder, zwart groendaler, reu met stamboom, ll/i jaar oud. D. van Laar. Frieseweg 31, Ach terberg. Te koop accordeon ook gene gen te ruilen voor postzegels Beeremanstraat 16. Veenen daal. tel. 08385-3733. Te koop kolenhaard, t.e.a.b Rembrandtpark 80 III, Vee nendaal. Te koop prima stereo pick up versterker met luidspre kers, Tel. 08376-2862. Te koop een kinderwagen f 30,—. Krouwellaan 30, Vee nendaal. Te koop aangeboden wegens verhuizing. Duitse herder, zwart reu, met stamboom. Verschoorweg 9, Lienden. Te koop verschillende soor ten gezonde eigenkweek tro pische vissen en levend vis- voer. Nijverheidslaan 90, Veenendaal. Te koop de allernieuwste zig-zag naaimachines 3 jaar garantie f 298,—. G. van der Garde, Gelderland 9, Vee nendaal Tel. bereikbaar tus sen 10 en 6 uur 08385-2332. 31 dec. Oudjaarsdag geslo ten. Te koop 3 mnd. gebruikte diepvriezer. Inh. 500 liter, als nieuw tegen scherp concur rerende prijs. Hoofdstraat 18, Veenendaal 's avonds na 6 uur, tel. 08385-2324. Te koop aangeboden Opel Kapitan 1963 65.000 km gelo pen, van le eigenaar. Geen invoer. Kleur donkergrijs, in zeer goede staat. Verkoop onder garantie. Financieren en inruil mogelijk. Fa. Brinkman en Co., Rhenen, tel. 08376-2329. Te koop aanhangwagentje, zeer geschikt voor achter kleine auto. Tegen elk aan nemelijk bod. Middelbuurt- seweg 16. Veenendaal. Te koop drachtige zeug en een toom biggen. Engweg 18, Eist (U.) Te koop Simca 1000 1962 blauw 50.000 km gelopen, in prima staat. Financieren en inruil mogelijk. Fa. Brink man en Co., Rhenen. Tel. 08376-2329. Te koop hennen, 3 mnd. oud R x W en R en WL en R en WL van 9 weken. Oudendijk 39, Ederveen. Wij vragen te koop man en popkanaries en div. soorten rashondjes. Blankestijn, Dah liastraat 39, Veenendaal, tel. 2367. Elektr glasventilatoren, voor keuken of huiskamer Vermo gen 630 m3 per uur f 59.00 Glasventilatoren zonder mo tor speciaal voor de hulska mer of slaapk f 39.50 Fa Zimmerman Zoon Sand- brinkstraat 1 telefoon 2261 Gevraagd z.sp.m. een meisje voor dag of dag en nacht. Mevr. Brouwer, Acacialaan 1, Veenendaal. Tel. 2266. Flinke bezorgers gevraagd. Nieuwsblad „De Vallei", Pa rallelweg 10, Veenendaal. Gevraagd le kapster, 2e kap ster en leerling kapster. Kapsalon J. Fles,Herenstraat 14, Rhenen.Tel.08376-2492. Gevraagd werkster, 2 och tenden per week. Hoge be loning. Middellaan 9, Vee nendaal. Te koop gevraagd rails, wis sels, transformator enz. Fleischmann of Jung. Gov. Flinckstraat 53, Veenendaal. Gevraagd kamervolière voor tropische vogels. Moet pri ma afgetimmerd zijn. Prijs en afmetingen te richten onder nr. 5142 a. h. bur. v.d. blad. Te koop Opel Rekord, 2- deurs 1700 1963 gebroken wit, 4 versn. bak met radio van le eigenaar, in prima staat. Financieren en inruil mogelijk. Fa. Brinkman en Co., Rhenen, tel. 80376-2329. Te koop bankstel in goede staat. Emmalaan 44, Veenen daal. Te koop paar damesbont laarsjes i.pr.st. (m 9) en drie delig bedstel met binnenve- ring. Rembrandtpark 20. Veenendaal. Te koop jonge hennen ver schillende soorten van 7-13 weken oud. J. van Dijk. Maanderbroekweg 9, Ede. tel 08385-2673. Te koop jongensfiets 8-12 jr M. Orvan, Groenelaan 48. Veenendaal. Tel. 2502. Te koop prima winterwor tels. J. Lagerweij, Pratten- burg 424, Rhenen. Te koop zwarte haard, i.pr. st. f 35,Utrechtseweg 22. Renswoude. Te koop div. inruilwasma- chines v.a. f 50,Erres langzaamwasser met wrin ger nu f 125,— Scharf lang zaamwasser f 225,Erres langzaamwasser nu f 100, Div wascombinaties vanaf f 225.—; houten kuip was- mach. vanaf f50,z.g.a.n wasfornuis op butagas ko peren pot f 125,wasfor nuis emaille 125 ltr. f 100, wasfornuis met koperen pot f 150,Div. breimachines vanaf f 75,z.g.a.n. koelkast 145 ltr van f 433,- nu f 225,-; Ruton stofzuiger f 35,—. Wilhelminastraat L3, Veenen daal. TeL 08385-3573. Wie ruilt mijn D.K.W. junior '64 de luxe (34.000 km gere den) voor een Combi. Br. onder nr. 5139 a. h. bur. v. d. blad. Kanaries te koop gevraagd!! Nieuwjaarsdag, 's middags van 2-3 uur is de firma van den Berg uit Oss aanwezig op de tentoonstelling van „De Veenendaalse Vogel vrienden" in de Patrimo- niumschool voor het kopen van alle soorten kanaries. Prijs naar kleur variërend van f 8,— tot f 12.—. Voor zo spoedig mogelijk ge vraagd meisje voor lichte huishoudelijke bezigheden. 2 3 middagen per week. Mevr. van Harten, Stations singel 32, Veenendaal. Mevrouw C J. de Fockert- van Vonno vraagt in haar huish. van 2 pers. hulp voor 2 3 morgens per week Aanm. Anjerstraat 16, tel. 3769, Veenendaal. De grote vogelshow van de „Veenendaalse Vogelvrien den" in de Patrimonium- school is Nieuwjaarsdag ge opend vanaf 1 Ouur 's mor gens. Wasautomaten, wascombina ties, centrifuges met 15»/« tot 35'/* korting indien u geen bezwaar heeft tegen een (haast onzichtbaar) schoon heidsfoutje. Volledige service en garantie door de fabriek Industrieweg zuid 24, Ame. rongen, telef (03434)-1945 en 1944 Aangeb. prima kalkkupien, voor bouwwerken en regen tonnen, alle soorten kuip- werk en ook kisten. Beleefd aanbevelend P. van Beek, Van Reenenweg 177, Zeist, telef. 03404-1312. Partiele herziening uitbreidingsplan in hoofdzaak. Het hoofd van het gemeentebestuur van Amerongen maakt bekend; dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het door Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 1 december 1965, 5e afd. nr. 86 2757 goedgekeurde besluit van de raad dier gemeente d.d. 2 december 1964 nr. 5 tot vaststelling van een partiele herziening van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak, getiteld „Plan rioolwaterzuive ringsinstallatie" met bijbehorende voorschriften en te kening. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, O. R. van den Bosch Amerongen, 30 december 1965. Warmte en comfort In uw huis Weer tocht en koude uit uw huis door dubbele beglazing Gemakkelijk aan te brengen Aluminiumprofie) hiervoor bij Geha van Leeu wen Ijzerwaren en Gereed schappen. Hoogstraat 7. Vee nendaal. Een flinke voorraad meube len waarvan véél als nieuw vindt u steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver_ koophuis. Hoogstraat 30 tel 2209 Voor kantoormachines en kantoormeubelen kunt u nog altijd het beste terecht bij kantoormachinehandel J v d Pol en Zn Hoofdstraat 98. telef 2763. Veenendaal Naar W Hootsen voor vak werk Speciaal ingericht voor het slijpen van grasmachines Tevens het adres voor al uw laswerk Aart de Gelderstr 7 Veenendaal Circulaires, convocaties, ver_ enigingsbladen. bestekken, enz stencillen wij voor u ln de kortst mogelijke tijd ln onze moderne copiëerinrtch- ting Kantoormachinehandel J v d. Pol en ZnHoofd straat 98. telef 2763. Veenen daal. Batterijen en hoortoestellen Melis Optiek. Hoofdstraat 51. tel 3184. Veenendaal Warmte en comfort tn uw huis. Weer tocht en koude uit uw huis door onze hou ten en aluminium tochtlatten Geha van Leeuwen, Ijzerwa ren en Gereedschappen. Hoogstraat 7, Veenendaal. U slaagt beslist bij de Hout specialist op gebied van mo delbouw: vele modellen schepen, vliegtuigen enz. Pa trimoniumlaan 55, tel. 08385- 3520, Veenendaal. Patat f 0,25 met mayonaise f 0,35. IJssalon Hollandia. Grote vogelshow in de „Pa- trimoniumschool". Heeft u ook al onze heer lijke croquetten (25 cent) ge probeerd? IJssalon Hollan dia. Doe het zelf. Wij leveren zelfbouwpakketten van o.a. schrijfbureau's en wandmeu- bels. Vraagt uitgebreide kleurenfolder. U slaagt be slist bij de Houtspecialist, Patrimoniumlaan 55, tel. 3520 Veenendaal. Lichtdrukken en fotoco_ piëren Artifoto Hoofdstraat 84. Veenendaal Ladders en trappen voor de vakman direct uit voorraad Fa Zimmerman Zn., Sand- brinkstr 1 telef 2261 Vee. nendaal Voor plaatwerk en uitdeu ken. Gebr Ploeg, Overberg. Voor uw oliehaard Esso pe troleum van R van Mourik Tel (8377L301 te Eist (U). Pracht sortering dames- en herenpyama's, satijn, flanel. Piet van Beek. Emmalaan 28. tel 2039. Veenendaal. Opgelet! Uw adres voor de kens en een bed Piet van Beek. Emmalaan 28. tel 2039 Veenendaal Lijsten voor tekeningen di ploma's, schilderstukken enz E A. v. d Broek. Hoofdstraat 52. Veenendaal tel 2017. Heerlijk zitten onze Lycra bustehouders stepins en corselets De nieuwste mo. dellen Piet van Beek Em malaan 28. telef 2039. Vee nendaal Voor tekenbehoeften en schil dersbenodigdheden naar E. A v. d Broek. Hoofdstraat 52. Veenendaal. Goed gereedschap voor uw knutselwerk Koopt een elektr boormachine Prijzen reeds vanaf f 59,50 Ijzerhan del Geha van Leeuwen. Hoogstraat 1, Veenendaal. Bon Ton verf de lichtststrij- kende verf ter wereld, de universele verf Alleen bij E A v d Broek. Hoofdstr 52. Veenendaal. tel 2017 Hotel „De Koerheuvel" Rhe. nen 26 kamers Plastic golfplaten! Nu reeds verkrijgbaar vanaf f 6.75 per m2 Fa K v. d Brink Zn Cuneraweg 326 hoek Brin- kersteeg Telef (08385) 2616 Veenendaal De best uitgeruste tankwa. gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken. Ko- ninginnelaan 37 te Veenen daal. telefoon 2361 IS PERSOONLIJKE WANT U HEBT TE MAKEN. ZONDER TUSSENSCHAKELS. ZONDER BUREAUCRATIE. Figuur b. De ruimtevaarder en tandpasta. Wanneer een ruimtevaa 'er word; ge keurd voor een ruimtereis wordt er niets aan het toeval overgelaten. Toen Cooper en zijn vrienden werden gekeurd voor hun jongste reis in het heelal - werd al hef mo gelijke gedaan om zeker te steil. dat zij in staat zouden zijn zich te concentreren op d diverse opdrachten. Een pijnlijke kies zou een piloot in de war kunnen brengen en zijn concentratie verstoren. Maar toen de eerste test geschiedde, ver. gat de man va nde wet .schap, dat de astronaut ook wel elke dag zijn tanden zou willen poetsen. „Ik voelde mij alsof ik wol op mijn tanden had", zei een in de vrij willigers, nadat hij gedurende acht dagen in de testcapsule had gezeten. Bij de volgende test werden aan de astronaut een tanden borstel en wat dpasta gegeven. Maar dit was ook al niet goed. Het water in het kleine waterreservoir schuimde door het reinigingsmiddel in de tandpasta en de olie in de verzadigde lucht maakte de astro naut misselijk. Maar nu heeft men een spec „astro nauten tandpasta" uitgevonden, welke de tanden schoonmaakt, maar die zonder lucht en smaak is en na gebruik kan worden in geslikt. INGER wereldservice INGER wereldgarantie WARMTE Bel 08376-2479 H. PUYK Utrechtsestraatweg 58, RHENEN Wij geven nu nog tot by aankoop van een SINGER WASAUTOMAAT van f 1198,— W. J. VELDHUIZEN Wilhelminastraat 53 Tel. 3573 - Veenendaal Figuur c. Tommy onderzoekt een mierenhoop. „Ga naar de mieren, gij luilak, en wees verstandig", zo luidt het spr kwoord. Ol Tommy veel wijzer was nadat hij de mie renhoop had onderzocht weten wij niet, maar hij had veel plezier toen hij zo keek naar het grappige gedoe van de kleine in secten. De mieren leken zonder reden van de ene kant naar de andere te rennen, maar er is een bedoeling met alles wat zij doen. De „werkers" hebben geen vleugels en doen al het werk van de kolonie. De „koningin" en de jonge vrouwtjes hebben vleugels. Als twee mieren elkander ontmoeten raken zij eikaars voelsprieten aan, ruiken om te zien of zij van dezefde kolonie zijn, en als dat niet het geval is, beginnen zij onmiddellijk te vechten. Dus in dit geval zijn de mieren niet verstandiger dan wij zijn. RESTAURANT Hoofdstraat 55 Veenendaal Md boil. tijMndr, t... chrocmhaodgrcpM endvsfri ma Up Plaats een vraag en aanbod-advertentie 1-10 woorden f 1,50 elk woord meer 10 cent Parallelweg 10 Telefoon 2022 Veenendaal Verschijnt als bijlage van het streekblad „DE VALLEI" onder redactie van Tante Jos ONZE JARIGEN 1 januari: Gerard Pas. Rijk Roor. Gerard Leppers, Gert 'an Harn. 2 januar- Jan van Ame. ^ngen. Joke van de Wee, Lydia van Zadelhoff, Dik van de Leeden, Dany van de Heuvel. ■1 januari: Hetty Schoeman. Corrie Stui- venberg. 5 januari: Lineke Rusch, Geurt Alberti, fan van de Kraats. 7 januari: Hennie ter Maaten, Louis Bud ding. Ansje van Leeuwen. Alle jarigen van harte gefeliciteerd en een prettige verjaardag gewenst ZILVERPAPIER EN CAPSULES Beste Jongens en Meisjes, Dit is dan ons laatste kinderhoekje in dit jaar en de mensen zeggen wel eens „Eind goed. al goed". Nu, dat is dan bij ons ook het jeval want in de afgelopen week hebben jullie prima meegespaard. De kinderen die zilverpapier en capsules brach ten waren: Janny van Scl.aik, Gijsje van Gesink, Gerard. C?rrit, Jan, Berry en El- bert Henken, Margreet Kampert, .d Theo Rustenhoven. Correspondentie te richten aan f Tante Jos per adres: Parallelweg 10 - Veenendaal Hartelijk bedankt allemaal! Ik wil jullie alvast een heel gelukkig Nieuwjaar toe wensen en ik hoop dat julie bij de oliebollen en alle andere goede voornemens ook zul len denken aan de blinden die we een beetje kunnen helpen door -erpapier en capsules te sparen. Tot de volgende week dan maar weer, groetjes van Tante Jos. Figuur a. Een grappige struisvogel. Deze grappige, kleine struisvogel is ge maakt van een denne-appel, waaraan nog een kort steeltje zit. Het hoofd is een klompje boetseerklei, gevormd zoals is aan getoond, en aan het eind van het steeltje geplakt. De poten worden gemaakt van twee rode pijpreinigers. Als je de dunne staaldraad uit de pijp reinigers loswikkelt door tegen de draad in te draaier. dan laat het omhulsel los. Doe dit met ongeveer lj^ cm. aan de uit einden, waarna je de „ïaaldraadjes weer in elkaar draait, op dat je deze gemakkelijker in de denne-apoe! kunt sriken. D st. --t en de vleugels zijn gemaakt van kleine pluk jes watten, die je it de punt van dc schaar tussen de schubben van de denne- appel schuift. Figuur d. Een tckenprocf. Op dit plaatje staan allerlei dieren van de boerderij en zij zijn alle met een on onderbroken lijn getekend, dat wil zeggen, iedere diersoort apart. Daar is moeder eend met haar kleine eendjes, de haan en de kip - de kip heeft pas een ei gelegd - twee duiven, een var ken en een ooievaar. Bekijk deze dieren heel goed en probeer eens of je hen ook kunt tekenen, elke soort apart, zonder j.- pen o. potlood van het papier op te lichten. Waar denk ik aan 1 Het ding, waaraan ik denk, is noch dier lijk of plantaardig noch een delfstof. En het is niet abstract. Het behoort mij toe al heb ik het niet geërfd, gekocht of gestolen. Ik verlies het heel vaak. maar het komt al tijd weer bij mij terug. Het breekt nooit, al valt het van een dak van een hoog huis op de straat. Het geeft nooit geluid. Het is geen nuttig ding. Ik kan het zien en ik kan het aanraken, maar ik kan het niet voelen. Waar denk ik aan? Als je denkt d?' je het weet, kijk dan maar eens naar het ant woordt. HET ANTWOORD is „Mijn scha duw". Oudejaarsdag gaan onze gedachten, Naar 't geen ons zoals staat te wachten. Door elk wordt in de eerste plaats [gehoopt, Dat 't nieuwe jaar naar wens verloopt. Het oude jaar, vandaag voor 't laatst, Maakt hedennacht voor t nieuwe plaats. Men "r-st elkaar dan allerwegen, 't Welbekende: „Veel heil en zegen". Ook ik wens de lezers van „de Vallei", Hetzij in een flat oftewel boerderij. Het beste toe, wat ik kan wensen, Meer verdraagzaamheid tussen de [mensen. Ook voor de volkeren aard, Is 'n goed begrip heel veel waard. Nog is het lang geen pais en vree, Spreekt ontbering nog 'n woordje mee. Zijn millioenen kinderen nog in nood, Gaan mogelgk wel van honger dood. 'k Denk vaak aan het verkeersbeleid, Meer nog aan de verkeersveiligheid. Wat meerderen veel te denken geeft, Wordt de maximum snelheid nageleefd? Hopelijk kan men 'f aantal ongelukken, In 1966 naar beneden drukken. Want nog steeds veronge! kken mensen, Trots, alle goed bedoelde wensen. Dat waren gedachten, die m[j [bestormden, En de inhoud van dit schrijven vormden. J. M.

De Vallei | 1965 | | pagina 13