Miss Everwear 1965 zoekt Miss Everwear 1966 (wilt u troonopvolgster worden?) Anneliese Hass Exclusief interview Over een belangrijke Veenendaalsche industrie Borduursters, naaisters, controleuses, inpaksters enz., Anneliese telt zeventien lentes en is geboren en getogen op de Stichtse Heuvelrug. De wieg van Anneliese's grootouders stond in Polen. Anneliese heeft haar grootouders, die in Gdansk (vroeger Danzig) wonen, nog maar één keer gezien. Het is voor haar de harde realiteit, dat het IJzeren Gordijn een hindernis vormt voor regelmatiger contact met haar familie. Anneliese werkte vanaf 23 december 1963 bij ons atelier in Rhenen en nu op ons moderne atelier Kerkewijk 8, Veenendaal. De laatste tijd werkt zij op de z.g. „skroir-naaimachine. Onlangs heeft ze meegewerkt aan de spreien voor de Jaarbeurscollectie. Het werk doet zij bijzonder graag en met veel plezier. Interieur atelier. In de morgen van de stralende dag van de 9e november vond de verkiezing plaats van Miss Everwear 1965. Zij werd gekozen uit en door de dames van de ateliers van Everwear te Veenendaal en Rhenen. De zeer geanimeerde en stemmingsvolle ver kiezingsbijeenkomsten waren een proefje van de goede sfeer in de ateliers. Met overweldigende meerderheid werd tot Miss Everwear 1965 uitgeroepen, de beeldschone, lief tallige en steeds lachende Anneliese Hass. Evenals uw verslaggever zult u wel benieuwd zijn naar de vrijetijdsbesteding van Miss Everwear. Zij is erg muzikaal en speelt reeds een jaar of acht accordeon. Zij neemt nog steeds les om haar speelpeil te verhogen. Dat zij desondanks bijzonder goede resultaten heeft bereikt, bewij zen de prijzen, die haar op wedstrijden ten deel vielen. Zo was zij tweemaal kampioene van het District Utrecht en zij won éénmaal een eerste prijs. Over de verkiezingen vertelde zij, niet verwacht te hebben, dat zij zou worden gekozen en hele maal niet met een zo grote meerderheid. Er zijn wel mensen in Veenendaal, die het zich goed kunnen herinneren. Het bescheiden begin, van wat in de loop der jaren is uitgegroeid tot een vooraanstaande Veenendaalsche industrie, waarvan de producten tot ver over onze gren zen gaan. Everwear, waar o.a. die luxe chenille spreien vandaan komen. Een belangrijke Veenendaalsche fabriek, die er door de jarén heen veel aan heeft bijgedragen, om de goede naam van de Nederlandse kwali teit tot in het buitenland toe hoog te houden. Op de duur kon het dan ook niet uitblijven, dat deze industrie uit zijn jasje groeide. Want de toenemende vraag naar Everwear -producten vereiste grotere productie. Verhuizing van de diverse ateliers naar een nieuw onderdak in de Kerkewijk, bracht de oplossing. Nu is er nieu we ruimte voor uitbreiding van de productie afdelingen en ateliers. Maar ruimte alleen is niet voldoende. Meer moderne machines even min. Er zijn vaardige handen bij nodig voor die typisch vrouwelijke werkjes waar de machine het fijne gevoel voor mist. De handen van die deze machines en apparaten precies naar hun hand kunnen zetten; die in een moderne, gezellige omgeving mee willen werken aan het hooghouden van de goede naam en grote faam van Everwear. Zij zullen met genoegen alles vertelden over beloning, extra premies, sociale voorzieningen, eventuele reiskostenvergoeding en al die an dere dingen, die het werken bij Everwear zo bijzonder prettig maken Wij nodigen hen daarom graag uit om eens (vrijblijvend) te komen informeren bij de heer van Barneveld van de afdeling Personeelszaken, Zandstraat 93, tel. (08385) - 3444 te Veenen daal, of bij de heer E. Baars, Kerkewijk 8, tel. (08385) - 2242, te Veenendaal.

De Vallei | 1966 | | pagina 10