Hff* G.V.V.V.-S.V.Z.W. CHEVROLET Slechts gering aantal wedstrijden in komend weekend Kersttournooi met thriller-finale als sluitstuk Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 7 januari 1966 2 SPORTPROGRAMMA het hoogtepunt uit ..uw leven HOTEL DE WAGENINGSE BERG V.A.B. KIRPESTEIN 0 P E L VOLLEYBAL MARNIX DITMAAL DE GELUKKIGE WINNAAR C.L.V. DE MEESTE PRIJZEN Uitslagen Gevonden en verloren 93 teams Officiële bekendmaking Goed spelpeil Wedstrijden Finales ife R O C 1, S I E; fr |j£- fa. J. F. Tak Officiële bekendmaking Ingekomen en vertrokken Ondanks dure december maand veel gespaard Doktoren- en Apothekersdiensten MARKTBERICHTEN Nog steeds is de competitiemachine niet warm gelopen. Wekenlang lag de voetbal rustig opgeborgen. De terreinen waren onbespeelbaar, al stonden 7e dan niet allen helemaal onder water, zoals in een dorp in de Betuwe, waar de doelpalen nog net even boven het water uitsteken. I)at wordt me een lang gerekte competitie, die waarschijnlijk tot ver in het seizoen zal voortduren. Toch heeft de competitieleider voor komend weekend nog maar eens een inhaal programma vastgesteld, zodat, ijs en weder dienende, een aantal voetballers, toch de schoenen moet aantrekken. Het is niet aardig om de eerste keer van m'n aanwezigheid in het jaar ne gentienhonderd zes en zestig te begin nen met het uitzingen van een vals toontje, dat ik toch wel in petto had. Daarom wil ik voor alles m'n aller beste wensen - ook natuurlijk van Driek en de hele groep die zich in de loop van de jaren om m'n praatzetel heeft geschaard - op u los laten. Ik wens u namens familie en vrienden een goed en realistisch jaar .Een tikkie welvaart, dat u hopelijk in alle nuch terheid en met de aanwezige voorraad verstand zult weten op te snoepen. Voorspoed en overkomenlijke tegen spoed. Gek, dat we iedereen zonder meer maar voorspoed toewensen, terwijl we er zeker van zijn dat een aantal van ons de bries van voren krijgt te ver werken. Ik hoop daarom ook dat u alle nare dingen te boven komt. En dan ben ik als vanzelf terecht gekomen op het valse toontje, dat me voor in de mond ligt: De Volkskerst zang. Als massaal evenement opgezet en bedoeld, maar het begint - als ik me niet vergis - een zaak van een zeker aantal volhouwers te worden. We kun nen voor dit jaar wel proberen om de oorzaak van het tanen te vinden in de nattigheid of voor mijn part een koop avond, volgend jaar zullen we weer andere verzachtende omstandigheden gaan zoeken. Want het is natuurlijk een zuur verschijnsel, vooral voor de genen die zich er van jaar op jaar voor uitsloven. En zeker tegenover die mensen - ik hoorde al zeggen: wat halen ze zich toch ieder jaar weer een hoop zorgen op de hals - moeten we eerlijk zijn. En ons wegblijven niet wegstoppen achter een regenbui of achter een koopavond. Als het ons er werkelijk om te doen was, om ons voor een uurtje per jaar verbonden te voelen met onze mede mens, die er een andere overtuiging op na houdt, dan waren we d'r geweest. Koopavond of geen koopavond. Vriezen of dooien. Laten we dan ronduit zeggen, dat we d'r geen zin meer in hebben. Dat het nieuwtje d'r af is. Dan kunnen de or ganisatoren daar rekening mee houwen en het gebeuren op een meer beschei den leest schoeien. Het is ons goed recht om niet te ko men, maar we moeten niet de ver wachting wekken dat toch wel een allerberoerdste samenloop van omstan digheden er de oorzaak van was dat we niet present waren in de garage. Dat geldt ook voor de koren. En als er een naam valt dan moeten niet alle sigarenmakende zangers of zingende sigarenmakers, zo u wilt, op hun achterste benen staan. Als men er ongegronde opzet achter gaat zoeken vind ik dat nog wat anders, maar als er alleen staat „zij waren d'r onder andere ook niet" dan leg je dat naast je neer. En dan ga je niet uitleggen, waarom ze d'r dan wel niet waren. Daar maak je jezelf maar zwakker mee. Ja maar, je moet toch in de gelegen heid geweest zijn om de oefenavond mee te maken, want je kan toch niet met een mond vol verkeerde noten gaan staan en als je dan je jaarver gadering op de avond van de generale repetitie vastgesteld hebt en die ver gadering kan niet uitgesteld worden, zegt men dan. Ik twijfel geen moment aan de waar heid van dat alles. Maar het ruikt een beetje naar schoonpraterij. Als er een wil geweest was, voor iedere zanger, was er ook een weg naar de garage op die donderdagavond geweest. Als ze - om maar 'es een gek voor beeld te noemen - het bejaardenkoor, dat we sinds eens poosje rijk zijn, zou- wen vragen om straks de trouwpartij van onze Kroonprinses in de Wester- kerk te komen opluisteren dan gingen ze allemaal. Goed op de benen of niet, al was het op een schoen en een slof. Ik verwijt niemand in het bijzonder iets, maar laten we allemaal in vredes naam 'es een keer durven zeggen, dat het van ons niet meer hoeft. Als we bang zijn om iemand voor het hoofd te stoten maken we de gevolgen alleen maar triester. De Veenendaalse zaterdagclubs ko men in KNVB verband alle drie in de weer. GWV, dat tot nu toe, nog maar niet in haar normale spel kon komen, merendeels door pech en blessures ge- ihandicapt, zal zeker pogingen in het A.S. ZATERDAG Aanvang 2.45 uur SPORTPARK PANHUIS Wout Blauwkous specute tarieven voor receptie, hinch of diner ÏTL 08370-3241 werk stellen zich wat hogerop te wer ken. Op het Sportpark ontvangen de blauwen bezoek van het Wierdense SVZW, een pittig ploegje, dat in mid- voor v. d. Broeke een krachtig en pro- duktief aanvalsleider heeft. Dat mag GVW niet afschrikken. De bal is rond en v. d. Broeke kan het alleen ook niet af. Een kleine overwinning voor GVW is lang niet denkbeeldig. VRC staat ook tegenover een Twentse club. HHC uit Hardenberg. In de uit wedstrijd bleek dat de ploeg wel ener gie bezit, maar niet bijzonder technisch is. VRC moet, indien de wedstrijd door gaat, want terwijl wij dit schrijven, staan er nog plassen op het veld, een goed resultaat kunnen behalen. DOVO maakt het reisje naar Werken dam waar Kozakken Boys op de rood- witten staat te wachten. De thuisont- moeting tussen beide ploegen was bij zonder spannend DOVO gaf op het laatste nippertje de winst uit handen, terwijl een overwinning meer dan ver diend was. Maar nu het in Werkendam aantreden geblazen is, achten we v. d. Heuvel c.s. licht favoriet in deze strjjd tussen praktisch gelijkwaardige tegen standers. Drie wedstrijden op zaterdag, ook drie op zondag. Veenendaal, nog steeds triest onderaan, gaat het in Culemborg bij Fortitudo proberen. We vrezen dat de Culemborgse klei een beletsel zal zijn voor goed spel, voor een zege van Vee nendaal en misschien wel voor het al of niet doorgaan van de strijd. Fortitudo de nieuwkomer paste zich al goed aan. Voor Veenendaal in ieder geval een las tig duel, zo pas in 't nieuwe jaar. DVSA moet naar Vreeswijk, waar het ook wel eens nat en modderig kon zijn. Mocht de ontmoeting doorgaan dan achten we een gelijk spel de waarschijn lijkste uitslag. In de afdeling Utrecht speelt R.K. Unitas de al eens uitgestelde uitwed strijd tegen Kamerik. De Unitassers zul len in het nieuwe jaar heel wat anders moeten tonen, anders ziet de toekomst er niet erg hoopvol uit. Tegen Kamerik kon het wel weer eens zwaar zijn, als de strijd tenminste doorgaat want ook dit Utrechtse plaatsje ligt in een laag poldergebied. VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE woorden en vond het jammer niet meer wedstrijden te hebben kunnen bijwonen. Op dit tournooi werden de volgende ploegen eerste in hun poule: Meisjes: BI. CLV-4; B2. CLV-6; B3. CLV-7; A2. Marnix-3; A3. Revius-2; A4. Huishoudschool Veenendaal; Alx. CLV; Aly. Marnix. (Marnix wint fi nale). Jongens: B2. Marnix-6; B3. CLV-7, B4. Marnix-7; B5. Marnix-8; B6. CLV-8; A6. CLV-4: A5. CSLE-4; A4. Marnix-3; A2. Mihawa-1; A2. Marnix-2. Al:- CLV-1; Aly. Marnix, (Marnix wint finale). Dit 17e Kersttournooi behoort weer tot het verleden. De heren van Asselt en Buys een pluim op de hoed voor de cor recte organisatie van deze monster- tournooien, wat op weg is het grootste van Nederland te worden. Alleen het te kort aan speelzalen remt een nog grotere deelname, want diverse inschrijvingen uit andere plaat sen, waaronder Amersfoort, moeten worden geweigerd. Het tournooi is tot het laatste uur bezet en nieuwe scholen moeten wachten op nieuwe zalen. Mocht dit in de toekomst het geval zijn en dit tournooi wordt levendig gehouden (waarom niet?) dan wordt dit tournooi ongetwijfeld het grootste van Neder land. Maar dit alleen is niet belangrijk. Een grotere propaganda voor de vol ley balsport is niet denkbaar en Veenen daal opent graag daarvoor haar poor ten. VEENENDAAL Gevonden: een witte want (rechts); hoofddoek; bezem; rechter motorhand- schoen; meisjesrijwiel; bontmuts; muntbiljet; hondje, soort reepincher, zwart-bruin van kleur; gladde gouden trouwring met inscriptie; zwarte aan steker; reservewiel van auto; rode wol len muts; sleutelring met lipssleutel; regenbroek; lederen want met bont- rand; leren handschoen; een wollen ro- Voordat het tot dit treffen kwam Burgemeester Hazenberg reikt de aanvoerder van het winnende Marnix - team uit Ede, aan het eind van het Kerst- volleybaltournooi, de wisselbeker over. (Gemeente Rhenen) AARDAPPELMOEHEID De burgemeester der gemeente Rhe nen maakt bekend, dat op het gemeen tehuis voor een ieder ter inzage ligt de beschikking van de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening van 29 oktober 1955, nr. L/PA 670, zo als deze is gewijzigd bij de beschikking van 24 november 1956, nr. L/PA 3001 en 15 december 1961, nr. L/PD 921, als mede de bij de eerstgenoemde beschik king behorende, op deze gemeente be trekking hebbende kaarten en lijsten, zoals deze op 1 december 1965 opnieuw zijn vastgesteld en waarop zijn aange geven de thans krachtens artikel 3, tweede lid, van het Besluit bestrijding aardappelmoeheid aangewezen gebie den en/of terreinen. Op deze gebieden en terreinen is ver boden de teelt van: 1. aardappelen en tomaten; 2. bloembollen en -knollen, boomkwe kerij produkten, koolraapplanten, koolplanten, stekbieten en andere planten, die met de ondergrondse delen worden gerooid, een en ander voorzover zij kennelijk bestemd zijn om te worden uitgeplant. Bij eerdergenoemde beschikking L/PD 921 is bepaald dat in tuinen gelegen binnen als besmet aangewezen gebieden en/of terreinen, de teelt van aardap pelen van „A.M.-resistente rassen" ls toegestaan, mits daarbij onderstaande bepalingen in acht worden genomen: le. de in enig jaar in de tuin met A.M.- resistente aardappelrassen beteelde oppervlakte mag niet meer bedra gen dan V» gedeelte van de totale beteelbare oppervlakte van de tuin; 2e. indien V» gedeelte van de totale be teelbare oppervlakte van de tuin groter zou zijn dan 3 are, mag de in enig jaar met A.M.-resistente aardappelrassen beteelde opper vlakte niet meer bedragen dan 3 are; 3e. op dat gedeelte van de tuin, waar op in enig jaar A.M.-resistente aardappelrassen worden geteeld, mogen eerst in het derde daarop volgende jaar opnieuw aardappelen van A.M.-resistente rassen worden geteeld. Onder „A.M.-resitente rassen" wor den verstaan: de aardappelrassen, wel ke voor het betreffende teeltjaar door de Rijkscommissie voor de samenstel ling van de Rassenlijst voor Landbouw gewassen zijn aangemerkt als met re sistentie tegen het aardappelcystenaal- tje. De desbetreffende lijsten liggen voor belanghebbenden ter inzage op het ge meentehuis, alsmede op de districts kantoren van de Plantenziektenkundige Dienst. Rhenen, 5 januari 1966. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. Dinsdagavond j.l. kwam het Kerstvollcybal-tournooi voor de leer lingen van HBS en Lycea tot 'n geweldig hoogtepunt in de finalewed strijd van de jongensafdeling. Het team van het CLV uit V eenendaal en Marnix uit Ede hadden zich niet zonder moeite naar de finale ge worsteld. In deze finale bleek dat terecht deze twee ploegen zich hier voor hadden geplaatst, want onder een geweldige druk en opgezweept u door een medogenloos sopportcrspubliek speelden zij een alleszins aan- ^^frietenUbUandmodël); rech- vaardbare strijd. Inzinkingen en hoogtepunten aan de lopende band, ter lederen want met gebreide pols; terwijl de dramatiek ook niet achterwege bleef. Het Marnix Lyceum uit bruine portemonnaie met ritssluiting, Ede trok uiteindelijk aan het langste eind en won daarmee de beker. iinh. bedrag aan geld; bruine gebreide handschoen (rechts), op om maar niets te missen van dit' Verloren: zwarte dameshandschoen, spectaculair sluitstuk van het tournooi. twinset; weggelopen een hond, ras Reeds lang voor de aanvang van de Schotse Collie, roepnaam „Quinty tuuiuttl str(jd stond het gebouw te trillen op bruine herenportemonnaie, inhoud enig moesten 93 teams, onderverdeeld in di-lzjjn grondvesten vanwege de luide aan- zwarte vulpen; zilveren be verse poules, onderling uitmaken wie er! moedigingen. De yells waren toen al delketting; damesschoen (rechts), brui- het bezit kwam van een medaille als niet van de lucht. Alle twaalf spelers ne herenportemonnaie, inh. enig klein geld en een sleuteltje; goudkleurige armband met 4 a 5 strengen; dames polshorloge „Olympia"; halsketting (zwarte kralen); damesparapluie; ken tekenbewijs van Renault R 8 HU-88-12; zwarte hoed (soort zuidwester); rode kinderparapluie; kentekenbewijs (deel I) FK-99-13 voor Volkswagen; doublé damespolshorloge met zwart bandje; 'zwarte damesportemonnaie, inh. bedrag aan geld; broche (ivoor) voorstellende een bloem; halsketting met hangertje en een bankbiljet. RHENEN Gevonden: groene hoed; rieten kin dertasje; doublé herenpolshorloge; 'muntbiljet van f 2,50; zwart wollen 'kinderwantje; blauwgrijze jurk; zwar te herenschoen; bruin kunstlederen kinderhandschoen; zwarte herenhand- I schoen; bruin kinderschpentje; rood kinderwantje; band met velg 4.40-10; j bruin kinderlaarsje; mes met zwart heft. Aan komen lopen: grijs poesje; pinchertje; 4 ponies. Verloren: bruine boodschappentas; gouden schakelarmbandje; bruin leren actetas met boeken en schoenen; blau we nylon want; zwart leren portemon naie inh. ruim f 10,bruine porte monnaie met knipsluiting inh. f 60, en schroefjes; dubbelloops jachtgeweer vingen bleek van de zenuwen de strijd (was geladen met jachtpatroon); dou- VEENENDAAL Geboren: Pieter Martin, z.v. J. W. Koehoorn en M. A. van Barneveld; Dina Dirkje, d.v. G. Muller en M. van Manen; Aaltje, d.v. J. van de Kraats en D. D. Nap; Margriet, d.v. W. van den Heuvel en J. Johannes Cornelis van Ee en E. G. Zeijpveld; Marie Maag je, d.v. E. van Manen en M. Geefs- huijsen; Jacob, z.v. H. van Herk en L. Slingerland; Willemina, d.v. M. van VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. T. Langerak; 5 uur ds. A. Terlouw. Julianakerk: 9.30 uur ds. N. Kooreman van Rhenen; 5 uur dr. C. Graafland (H.D.). T. van den Berg; iVredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. D. van Hendrikus, z.v. J. den Berg; 5 uur ds. T. Langerak (H.D.). Sionskerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. B. J. Wiegeraad van Ben- nekom. Engelenburg en H. M. van Hardeveld Bejaardencentrum „De Engelenburgh' (geb. te Rhenen); Gerrit, z.v. G. Gaas- 9.30 uur ds. A. Terlouw. beek en M. M. van Doorn (geb. te Rhe- Veeneind: 3 uur dhr. J. van Beusekom. nen); Cornelis, z.v. W. van de Haar en A. D. Haas (geb. te Rhenen); Jacoba Dijkstraat: Berg. 2.45 uur ds. D. van den Huberdina, d.v. J. H. H. Nijland en HJ Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 en 5 uur T. J. Radt (geb. te Rhenen); Gerhardus ds. Overduin (bed. H.A.). Johannes Maria, z.v. E. J. Rothuis en Geref. Petrakerk: 9.30 en 5 uur ds. J. G. M. Hullegien; Helena Elizabeth,! Ytsma (bed. H.A.). d.v. M. S. van der Velde en H. E. Vis- Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 en 5 uur ser (geb. te Rhenen). ds. Keuning (bed. H.A.). Gehuwd: P. van Suilichem en G. C. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur C. van Scharrenberg; C. Henken en' ds. Langbroek (voorber. H.A.). F. A. Beukhof; H. Nijhuis en J. J'Gereg Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur Harmsen; G. G. van Velthuizen en II. Schoonhoven. Ondertrouwd: G. van Geerenstein en J. Hasselaar; D. T. Huiberts en C. E. Klop. Overleden: T. van de Pol, 46 jaar;j E. Diepeveen, 70 jaar, geh. gew. met W. Leppers; B. R. Verbeek, 60 jaar, e.v. G. Vlaanderen. RHENEN Geboren: Helena Elisabeth, d.v. M. S. van der Velde en H. E. Visser; Ja coba Huberdina, d.v. J. H. H. Nijland en H. T. J. Radt; Gerhardus Johannes Maria, z.v. E. J. Rothuis en J. G. M. Hullegien; Manis, z.v. H. van Doode- waard en G. J. van Eldik; Bart, z.v. A. K. Henzen en J. C. van de Wete ring; Anne, z.v. P. Tijssen en C. Hove- RHENEN stad; Francisca Hendrika, d.v. J. Ned. Herv. Kerk, Bergschool: 9 uur ds. Heemsbergen en H. J. van Baaren; Jan-I A. Westra. netje, d.v. J. Hop en W. van Beek; Ned. Herv. Kerk: 10.30 uur ds. A. Wes- Marco Bertil, z.v. A. Looije en J. Klok;! tra; 5 uur ds. M. Kooreman. ds. Wielenga. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. Bos. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. D. Oos ten van Utrecht. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligingssa menkomst; 6.45 uur Straatzang; 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Volle Eveng. Gem., geb. O.C.B.: woens dag 12 jan. 8 uur (geen opg. ontv.). prijs voor de eerste plaats. De sport zalen in Veenendaal puilden uit van de vele supporters die hun ploegen kwa men aanmoedigen. Uit Arnhem, Wageningen, Ede, Zet ten, Doorn waren de speelsters #n spe lers naar Veenendaal gezwermd om vol- leybalstrjjd te gaan leveren tegen hun Veenendaalse collegae in het voor de 17e maal georganiseerde Kerstvolley- baltournooi. Vol overgave en met een bijzonder groot enthousiasme bond elk team telkens weer de strijd aan. Soms werd dit een zeer spannende aangele genheid, soms was het vechten tegen de bierkaai. De meeste belangstelling ging uiteraard uit naar de A-groepen, waarbij men dan ook de aantrekkelijk ste partijen kon aanschouwen, maar de jongere deelnemers, waren er diverse ook in de B afdeling, samengesteld voor spectakelstukken bij. Elk jaar weer neemt men een betere technische kwaliteit waar van diverse ploegen. Het is-duidelijk dat deze sport up vrijwel alle middelbare scholen met veel enthousiasme wordt beoefend, het geen dan op dit tournooi bijzonder goed tot uiting komt. Elke school in Veenen daal en omgeving bereidt zich op dit tournooi speciaal en terdege voor. Elke gymnastiekleraar is er op gebrand zijn teams zo hoog mogelijk te zien eindi gen. Het is uiteraard onmogelijk van elke belangrijke wedstrijd een gedetailleerd verslag te brengen. We volstaan dan ook met het geven van de behaalde eerste plaatsen in de diverse poules aan het einde van dit verslag. Opgemerkt dient te worden, dat ditmaal wederom het Chr. Lyceum Veenendaal (CLV) en het Marnix Lyceum uit Ede het meest in de prijzen vielen. Het CLV behaalde de meeste prijzen, doch Marnix won de finale bij zowel de dames als de heren, (lees: jongens en meisjes). De damesfinale werd maandagavond reeds verspeeld tussen de ploegen van Marnix en het CLV. In de eerste set bleek al dat Mamix beter constructief volleybal speelde. Een 15-7 setzege was dan ook verdiend. Maar in de tweede set kwamen de Veenendaalsen verrassend sterk terug. Mamix geraakte herhaal delijk in paniek, waardoor het met 15-10 verloor (1-1). In de beslissende derde set kwamen zij echter weer vol ledig terug. CLV speelde te onsamen hangend; diverse ballen werden zonder meer over het net gespeeld verzuimen de een aanval op te bouwen. Mamix deed dit wel en behield daardoor het initiatief. Met 15-4 won Marnix deze set en de finale hogelijk verdiend met 2-1. Bij de jongensfinale op dinsdagavond de ploegen van de zelfde scholen. CLV contra Marnix. Er kon in gebouw El- theto geen kip meer b\j. Soms jt over de lynen cu~ng het te talrijke publiek aan. Het was dan ook verschrikkelijk moeilijk om onder deze omstandigheden een dergelijk belangrijke wedstrijd te spelen. Het bleek al snel dat de favo riete Mamix-formatie nog lang niet ge wonnen had. CLV had een betere een heid in het veld, doch enkele goede spelers faalden door de zenuwen te vaak om voorlopig tot succes te komen. Mar nix moest het hoofdzakelijk hebben van twee keihard aanvallende spelers, die vele malen grote gaten sloegen in de tevergeefs grijpende CLV defensie. Maar CLV bouwde beter en won verdiend de eerste set met 15-7. Dit was een grote verrassing. Maar in de tweede set brandde Marnix er op los. De eenheid in de CLV-ploeg brokkelde wat af en zij hield zich soms met de grootste moeite staande. Met 15-10 ging deze set naar Marnix en het was 1-1. Daarna werd de speelzaal van El- theto veranderd in een ware arena, waarin twaalf spelers moesten trachten te volleyballen. De supporters eisten luid het uiterste van hen. Mamix had aanvankelijk nog de minste last van de zenuwen en sloeg er lustig op los. CLV kon maar niet tot het constructieve spel uit de eerste set komen en speelde te onsamenhangend. Er kwamen maar weinig aanvallen uit hun spel voort, waarvan Marnix dank baar profiteerde en steeds weer de aanval over nam. Mamix liep uit tot een veilig uitziende 12-6 voorsprong en het Marnix-legioen bezong reeds de overwinning. Maar CLV gaf zich nog niet gewonnen. Hard cn effectvol ser veren en een nu wel weer goed draaien de aanval bracht veel punten op en plot seling was de stand weer gel(jk op 13-13. CLV kwam zelfs voor met 14-13 en nog slechts één puntje scheidde de Veenendaalse ploeg van de zo fel be geerde beker. Zij waren op dat moment in de winning mood. Maar het pech- duiveltje sloeg hard toe toen in deze fase van de strqd één der CLV spelers geblesseerd raakte en het spel voor een vijftal minuten onderbroken moest wor den. Na de hervatting was de cadans weer weg en op een vrij simpele manier won Marnix uiteindelijk toch nog ver diend deze derde set met 16-14 en de finale met 2-1. Het inmiddels doodstil geworden Mar- nixlegioen barstte in een oorverdovend gejuich los. Spelers gingen op de schou ders. De cupsfeer was compleet. De CLV spelers waren door de gang van zaken in het laatste gedeelte van de wedstiijd wat ontgoocheld, hetgeen te begrijpen was. De jongens van Mar nix en CLV hebben naar omstandighe den een prachtige finale gespeeld. Een waar sluitstuk van een enerverend tournooi. De heer H. C. Buys, organisator van dit tournooi, sprak na deze finale alle deelneemsters en deelnemers nog toe, waarna burgemeester Dr. J. Hazenberg de prijzen uitreikte. Hjj deed dit verge- reu4i s blé damespolshorloge mmet zwart ny- Leendert Christiaan, z.v. L. C. Brutsch en B. J. van de Haar; Cornelis Adrianus, z.v. J. van Neerbos en H. W. R. van Vliet (geb. te Wageningen); Jacoba An- thoinette Adriana, d.v. J. W. H. G. van Schuppen en T. M. Zomer. Gehuwd: J. W. van Barneveld en W. van Laar; J. de Vries en M. van Rot terdam; Y. van der Wielen en F. van Ommeren; A. de Man en P. C. F. Dol- derman; C. P. Damsté en S. F. Rey- naert. Overleden: G. J. Schreuder, 57 jaar, ongeh.; J. van Beek, 68 jaar, geh. gew. met A. van Kooten; W. de Kamper, 76 jaar, e.v. R. Methorst; A. Meijer, 69 jaar, e.v. W. van Amerongen; N. van den Dikkenberg, 55 jaar, e.v. J. H. van Doorn; P. Tijssen, 70 jaar, e.v. J. van de Weerthof. AMERONGEN Geboren: Andries, z.v. F. Amsing en J. de Prijcker; Anne, z.v. J. Meijer en G. van de Grift; Gerdina Hermina Jan na, d.v. D. Verhagen en G. van de Grift. Gehuwd: J. G. Huig en H. D. Rik ken. Overleden: J. van Essen, 76 jaar (overl. te Amersfoort); D. Drost, 80 jaar (overl. te Zeist); J. van Ingen, 45 jaar (overl. te Utrecht). GEMEENTE EDE Geboren: Hendrik C. J., z.v. C. J. Boonzaaijer en H. Takken. Ondertrouwd: J. van Eden en K. Kroes. SCHERPENZEEL Geboren: Jan W., z.v. W. J. van Maa- nen en A. C. van Os; Geurtje A., d.v. F. Schimmel en C. Valkenburg; Jaco bus D. W., z.v. G. Veldhuizen en C. A. J. Katsman. Gehuwd: C. J. G. Andrews en H. J. Wagensveld. WVkl -Tl 1 1 ft Drog. Ass. Apoth. Tel. 2576 Hoofdstraat 106 Veenendaal BS5BI Ion bandje; kinderparaplu; zwarte gla cé dameshandschoen. Weggelopen: Schotse collie; Afghaan bastaard hond, zwart met gele poten, hangoren, 1 jaar oud; rode halsband. AMERONGEN Verloren: gouden schakelarmband; oude herenfiets (neergezet bij de Ga lak); bril met zwart montuur. Gevonden: sigarettenaansteker; bril met donker montuur; paar bromfiets handschoenen, bruin. zeld gaan van enkele gekozen Gemeente Veenendaal BESTRIJDING AARDAPPELMOEHEID De burgemeester van Veenendaal wijst belanghebbenden op een publica tie aan de gemeentelijke aanplakborden inzake de gebieden en/of terreinen in de gemeente Veenendaal, waarop de teelt van aardappelen .tomaten en an dere gewassen is verboden dan wel on der bepaalde voorwaarden slechts is toegestaan. Aan het politiebureau liggen voor een ieder ter inzage de op deze aangelegen heid door de overheid uitgevaardigde beschikkingen, alsmede kaarten en lijs ten van de Plantenziektenkundige Dienst. Veenendaal, 4 januari 1966. De burgemeester voornoemd, J. Hazenberg. TWEEDE KAMERLID MR. SCHOLTEN SPREEKT VOOR CHU De kiesvereniging van de Chr. Histo rische Unie te Veenendaal hoopt maan dag 10 jan. te vergaderen in Hotel De Korenbeurs. Mr. W. Scholten, lid van de Tweede Kamer zal een referaat hou den over het onderwerp „Actuele be- lastingpolitiek". De vergadering is voor de pauze openbaar, daarna is er een be sloten ledenbijeenkomst. RHENEN Ingekomen: R. B. Buazzaui, van Ma rokko. Vertrokken: M. van den Berg, g/m Kaspers, naar Leersum; A. Henzen. g/m Matena, naar Ede; D. Brouwer, met gez., naar Curasao; B. van Viegen, met gez., naar Amerongen; W. van der Waaij, naar Gouda; M. Koudstaal, naar Amsterdam; J. van der Burg, naar Hardenberg; J. G. Jansen, naar Maarn. AMERONGEN Ingekomen: G. P. Haast, van Tiel; B. van Viegen, van Rhenen; H. J. van de Grift-van Meenen, van Maurik; A. H. Blaauwendraat-van Esse, van Vee nendaal. Vertrokken: A. A. F. Laamourik, naar Rhenen; M. M. Azanagui, naar Arn hem; H. Riepma, naar Echteld; C. J. Geerts-Krijgsman, naar Leersum. IN RENSWOUDE NAM MEN MEER GELD OP DAN MEN INBRACHT Allerwege wordt geklaagd over de dure decembermaand met al die aan kopen voor de feestdagen. Ondanks dat heeft de bevolking in onze streek kans gezien nog heel wat guldens naar de spaarbank te brengen. Alleen op het postkantoor in Rens- woude moest men meer terugbetalen dan was gelegd. De Renswoudenaren verteerden dus de f t in december. De spaarbedragen waren in de afgelo pen maand als volgt: Veenendaal, ingelegd ƒ206.904,44 terug- 31.533.29 terugbetaald 23.897,79; betaald 187.270,23; Ederveen, ingelegd Renswoude, ingelegd 11.353,40 terug betaald ƒ14.375,94; Scherpenzeel inge legd ƒ41.104,52 terugbetaald ƒ39.200,55; Overberg ingelegd 10.378,57 terugbe taald ƒ2875,40; V'daal-Zuid ingelegd 68.691,25 terugbetaald ƒ45.350,81. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. H. Volten. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. Eijsinga van Leusbroek; 5 uur ds. Monster van Barneveld. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Sterrin- ga van Zutphen. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst; woensdag 12 jan. 7.30 uur ds. A. Verhoef van Barneveld. R.K. Ged. Kerk: 8.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis; 5 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. P. Leen- mans van Oud Vossemeer; 6 uur ds. G. F. Overgouw van Leersum. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; woensdag 12 jan. 7 uur ds. Kamp van Utrecht. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur prof. dr. K. Dijk. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. dr. Goud oever van Hilversum. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. P. J. Bos van Sprang. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur ds. Aan- geenbrug. Oud Geref. Gem.: 90 3.en 3 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30'uur ds. B. Slin- genberg (bed. H.A.). SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. A. v. Beusekom van Culemborg; 6.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. v. d. Veen (bed. H.A.). Vrijz. Herv.: geen opg. ontv. Vrije Evang. Gem.: 3 uur (geen opg. ontv.); maandag 8 uur ds. W. E. Pe- tegem. R.K. Kerk: 8.35 uur pater Van Lochem, ver. geb. Molenweg. Oud Geref. dienst. EDE Gem.: 10 en 3 uur lees- VEENENDAAL: Zaterdag 8 jan. 10 uur tot zondag 8 uur, N. Rijlaarsdam, arts, Kerke wijk 86, tel. 3885. Zondag 9 jan. van 8 uur tot maandag 8 uur G. Annot, arts, Kerkewijk 56, tel. 3198. Apotheken: Van vrijdag 7 jan. 18 uur tot vrijdag 14 jan. 18 uur is in de avonduren, 's nachts, en op za terdag en zondag overdag voor spoed gevallen geopend: De Zuider Apo theek, dr. Slot. de Bruïneplein 7, tel. 3714. Zusters Groene Kruis: Zr. C. Ruttenberg, Ederveen, tel. 359. RHENEN: B. Stegeman, arts, Heren straat 69, tel. 2315. Apotheek Deys op zondag gesloten. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoen de apotheek te Wageningen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: W. A. Ossendorp, arts te Amerongen, tel. 1678. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: S. T. Hey, arts te De Klomp, tel. 200. SCHERPENZEEL: H. G. v. d. Hoek, arts te Woudenberg, tel. 03498-1220. DIERENARTSEN EDERVEEN en LUNTEREN: dr. Nutma, Ederveen. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanroer 1.003.000 stuks. Prijzen f 13,50 tot f 14,50. Henne- eieren f 12,— tot f 13,—. Allen per 100 stuks. Handel slecht

De Vallei | 1966 | | pagina 2