Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Raad van Veenendaal brak lans voor eengezinswoningen AGENDA En voor speeltuinen achter Westersingel Voorbereidingen voor feestelijkheden op 10 maart Ged. Staten stelden raad van Veenendaal in ongelijk omtrent affaire De Ruiter SJASTRI de kleine grote man Herdenking WIST U RHENEN ELST Jongeman wilde met gestolen auto naar *t zonnige zuiden AMERONGEN OVERBERG 40e JAARGANG VRIJDAG 14 JANUARI 1966 Nr. 4 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfj de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning DE Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel In de Veenendaalse gemeenteraad werd gisteravond van verschillende kanten de nadruk gelegd op de wenselijkheid in de toekomst van meer eengezinswoningen in de uitbreidings plannen op te nemen. Deze suggestie werd gedaan naar aanleiding van het voorstel betref fende de bouw van 380 galerijwoningen in de Engelenburg en aan de Westersingel. De wet houder van Openbare Werken, de heer Ant. de Ruiter werd voorts lof toegezwaaid voor zijn plan om een groot aantal speelgelegenheden in de gemeente aan te leggen. Enkele leden wilden echter graag een speeltuin achter de flats aan de Westersingel, een voorziening die niet in het oorspronkelijke voorstel genoemd was. Voor de raad zich met de agenda bezig ging houden herdacht men op gevoelvolle wijze het overleden mede lid, mr. J. F. van Leeuwen. De voor zitter prees de overledene om zijn bij zondere gaven, zijn principiële instel ling en zijn warme menselijkheid. Zijn verscheidenheid is een groot verlies voor de gemeente Veenendaal, zo verklaarde burgemeester Hazenberg. De raad nam na de woorden van de voorzitter een ogenblik §tilte in acht. Hierna hield de voorzitter de gebruike lijke Nieuwjaarsrede, die wij in ons blad van dinsdag a.s. in extenso ho pen af te drukken. Het oudste lid van de raad, de heer Joh. van Hardeveld, dankte de voorzitter voor zijn toespraak en sprak de verwachting uit dat de gemaakte plannen ook inderdaad gerealiseerd zouden worden. Bouw raadhuis Over de nota inzake de aanbesteding van diverse installaties in het nieuwe raadhuis (elders in dit blad met cijfers toegelicht) merkte de heer Diepeveen (AR) op pijnlijk getroffen te zijn dat de plaatselijke industrie geen kans kreeg in te schrijven. 'Bovendien is er een groot verschil te constateren in de verschillende bedragen. Hij vroeg zich af of de laagste inschrijver wel in staat is het werk goed af te leveren, omdat onverhoopte teleurstellingen de verdere bouw zouden stagneren. Mevr. Buddingh (VVD) was het met de heer Diepeveen eens. Waarom kwam de Eerste Veenendaalse Liften Indus trie niet aan bod? Een plaatselijke in dustrie had niet te maken gehad met vervoer van onderdelen etc. dus zou dat minder kostbaar geweest zijn. Bo vendien vraag ik me ook af of die Ergon Electric N.V., die de electrische installatie moet verzorgen, financieel gezond is, aldus mevr. Buddingh. De heer Van Deelen (SGP) was het roerend met voorgaande spreker (ster) ZANDSTRAAT-WINKELIERS REIKEN PRIJZEN UIT AAN WINNAARS BALLONNENWEDSTRIJD Woensdagavond 19 januari wor den aan de prijswinnaars van de ballonnen-wedstrijd „Zandstraat winkeliers" prijzen uitgereikt in hotel „De Korenbeurs" om 5 uur n.m. Zoals bekend werd deze wedstrijd door de gezamenlijke Zandstraat-winkeliers op touw gezet tijdens de afgelopen Sint Ni- colaasactie. De namen van de prijswinnaars zijn: Rinie Zandee. Kostverloren 50 (le prijs rijwiel), zijn ballon kwam ver in Oost- Duitsland terecht, Edith Hootsen, Groen van Prinstererstraat 29 (2e prijs step op luchtbanden), wiens ballon aan de grens van Oost-Duitsland neerkwam evenals van K. v. d. Haar, Davidstraat 29 (3e prijs waardebon a f 35, dat dezer dagen de auto van een Vee nendaalse predikant van achteren werd aangereden? dat de dominee de wagen geparkeerd had? dat bleek dat een collega-predikant de (lichte) botsing had veroorzaakt? dat het feit toen nogal gemoedelijk werd opgenomen? Makelaars- en Assurantiekantoor) BROUWER Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef 08385-2918 Alle verzekeringen Finan ieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties eens. Hier in Veenendaal is een goede liftenindustrie. Waarom moet men dan een firma uit Apeldoorn laten komen? Ook de heer Van Deelen wilde weten of het werk van Ergon Electric in het verleden heeft voldaan en of hier be wijzen van waren. Wethouder De Ruiter antwoordde hierop dat het gemeentebestuur in der gelijke zaken technische adviesbu- reau's inschakelt. Dit orgaan kwam voor de dag met de drie genoemde lif- tenfabrieken. Men kan van het gemeentebestuur niet verwachten dat men in deze tech nische zaken deskundig is, zodat men afgaat op de adviezen van hen, die de materie kennen en beheersen. Laten we daar maar op vertrouwen, voegde de heer De Ruiter er nog aan toe. Het voorstel werd aangenomen met de aan tekening dat de heer Diepeveen en mevr. Buddingh om bovengenoemde re denen geacht wilden worden tegen te zijn. Woningbouw Over de voorgenomen bouw van 380 galerijwoningen merkte mevr. Bud dingh op dat het wel eens tijd werd om in Veenendaal weer eens eengezins woningen te gaan bouwen. Men had haar in Utrecht van de zijde der in stanties (de hoofdingenieur bouwnijver heid) verzéke.'d dat hét de goedkoopste manier was om eengezinswoningen te bouwen. De zo geprezen doorstroming zou volgens mevr. Buddingh veel beter gaan lopen als de mensen naar, zij het duurdere, eengezinswoningen konden gaan. Op deze manier zouden dan de goedkopere woningen vrijkomen. De heer Van Deelen had geconsta teerd dat men er van uitgaat dat de huur steeds oploopt, maar wie betaalt het als de huur lager zou worden? En wat is de definitieve huur van de geplande bejaarden woningen? Zie verder pag. 6 TRAGISCH Vader van verkeers slachtoffer overleed nog voor begrafenis van zijn zoon Zoals wij dinsdag vermeldden is de 16- jarige Willem van Ede vorige week vrij dag aan de gevolgen van een verkeers ongeluk overleden. De begrafenis heeft woensdagmiddag plaats gehad. Dinsdagavond is het gezin aan de Spoor- laan opnieuw ernstig getroffen, want de 75- jarige vader overleed plotseling, waarschijn lijk tengevolgen van een hartaanval na de doorstane emotie. De deernis met de familie van Ede is in de omgeving van de Spoor- laan zeer groot. JEUGDDIENST IN SOLA FIDE In verband met de Avondmaalsvie ring in het kerkgebouw Sola Fide is er zondagmorgen om 10 uur een jeugd dienst in het jeugdgebouw aan de In dustrielaan. In deze dienst gaat voor de heer G. v. d. Schee, jeugdwerklei der te Veenendaal. De piano wordt be speeld door mevr. N. J. v. d. Schee- Jansen. Alle jongeren zijn van harte welkom. IN VROEG STADIUM PLANNEN VOOR BRUILOFT OP DE MARKT Naar wij vernemen wordt achter de schermen hard gewerkt aan de voorbereidingen van de feestelijkheden op 10 maart, de huwelijksdag van Prinses Beatrix en de Heer Claus von Amsberg. Het comité, dat de organisatie op zich nam, heeft reeds enkele besprekingen gevoerd. Er werden al een aantal ideeën ontwikkeld. Een hiervan is om in de middaguren een echte bruiloft op de Markt te houden, waaraan iedere Veenendaler kan meedoen. half drie tot vijf uur. In de morgenuren is er dan de Kinderzang, die vroeg zal be ginnen. Om half elf moet de Markt leeg zijn, want dan wordt ieder in de gelegen heid gesteld de huwelijksplechtigheid op het televisiescherm te volgen, 's Avonds is er een grote taptoe. Bovengenoemde plan nen Zöudeft ei in'def-daaG i©e kunnen bij dragen dat de Veenendaalse bevolking in zijn totaliteit aan het feest kan meedoen. SLOPPENKIND BIJ DE KONING Koning Gustaaf Adolf van Zweden heeft vandaag de groep negerkinderen uit de sloppen van Chicago, die op het ogenblik een bezoek aan Zweden brengen, op zyn paleis in Stockholm ontvangen. We zien de vorst hier met een van de kinderen, Helen Berry tydens de ongedwongen ontvangst op het paleis. U.S.O. CONCERT Op donderdag 27 januari a.s. zal er weer een concert worden gegeven door het Utrechts Stedelijk Orkest in ge bouw Irene te Rhenen. Op het pro gramma staan werken van Mozart, von Weber, Elgar en Schubert. In een volgend nummer worden bijzonderhe den per advertentie bekend gemaakt. Jeugdkerk met begeleiding band van Instuif uit Eist (Gld.) Op zondag 16 jan. wordt in de hal van de Clir. ULO school te Rhenen een jeugd- kerkdienst gehouden. Men wijst er op dat de diensten voor taan niet meer om tien uur, maar om half elf beginnen. De dienst van zondag zal in het licht staan van het moderne geestelijke lied en daarom worden bege leid door een band van de Chr. Instuif uit Eist (Gld.), die al meermalen in jeugddiensten optrad. Het onderwerp van de jeugddienst is: „Achter de wolken schijnt de zon." DS. OVERDUIN SPREEKT VOOR NCVB De afdeling Eist van de Ned. Chr. Vrouwenbond zal op dinsdag 18 janu ari een bijeenkomst houden in gebouw Pniël. Ds. J. Overduin, Geref. predi kant te Veenendaal zal dan een onder werp behandelen. Het thema is: „Hoe benaderen wij onze moderne mede mens". Een bruid en een bruidegom, gerecru- teerd uit een toneelclub, zal midden op de Markt in het huwelijk treden. Voor de be volking zullen zitplaatsen worden neerge zet in de vorm van kramen of biertonnen. De bruiloft zal dan met muziek worden op geluisterd. Er zal trouwens veel muziek zijn op de Markt. Het comité gaat er van uit dat mei. in het hart van Veenendaal feest moet vieren en de zaak niet moet ver snipperen. Spontaan kan ieder aan de brui loft meedoen, jong en oud. Er zal ook ge legenheid zijn voor een dansje kortom het wordt een spontaan feest. Wij herhalen echter, deze plannen, dit originele idee, moet nog geheel worden uitgewerkt en ge- toest aan de mogelijkheden. Indien dit unieke feest doorgaat zal het duren van Wanneer de pseudobruidegom zijn bruid naar de plaats van de plechtigheid geleid (waarschijnlijk in een muziektent) kan het feest beginnen. De muziek en als er ver gunning voor wordt gegeven het glaasje zullen dan de algemene vrolijkheid kunnen verhogen. -f c. „jp Met de bouw van het verenigingslokaal te Overberg werd reeds een begin gemaakt. Zodra de vorst afneemt gaan de werkzaamheden weer door. Kettingbotsing Op de Kerkewijk ontstond donderdag morgen een kleine kettingbotsing. Een on bekende automobilist stond voorgesor teerd om de Industrielaan op te rijden. Een achteropkomende auto bestuurd door de N. uit Bennekom remde snel af. De derde wagen een vrachtauto met aan hanger bestuurd door M. uit Leimuiden boorde zich toen in de wagen van de Bennekommer, die hierdoor ernstig werd beschadigd. GESLAAGD Voor het diploma Engelse conversatie slaagden in Den Haag de dames: Jannie van Dam en Hendri van de Klift, beiden te Eist (U.), en mej. Invonne Mering te eenendaal. Voor het examen Franse conversatie, dat eveneens in Den Haag werd afgenomen slaagden de dames: Marylena Cimarosti, Ina ten Donkelaar en Liliana Zanin. allen te Veenendaal. De geslaagden werden opgeleid door het Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal. Zoals bekend heeft de gemeenteraad van Veenendaal reeds viermaal een ver zoek van Fa. De Ruiter's lompen- en metalenhandel omtrent een ingediende schadeclaim niet ontvankelijk verklaard. Fa. De Ruiter, die haar bedrijf uit oefent in de Achterkerkstraat zou, gezien de gemeentelijke uitbreidingsplan nen, naar elders in de gemeente moeten. Naar aanleiding van de gerezen con troverse tussen het gemeentebestuur en de directie van Fa. De Ruiter heeft het college van Ged. Staten eind vorig jaar een openbare hoorzitting belegd en op 24 november uitspraak gedaan. Naar wij van de provinciale instanties ver namen heeft het college van G.S. de uitspraken van de raad tot niet-ont- vankelijk verklaring van het verzoek van de heer De Ruiter, vernietigd. Men heeft de raad verzocht de voor ziening, die de heer De Ruiter vroeg, te verlenen en om de genomen beslis sing in vèelvoud ter 'principale te ne men. Aan de vraag of de schadeclaims moeten worden toegekend kwam de raad tot dusver nog niet toe, zo werd ons medegedeeld, men volstond met een niet-ontvankelijk verklaring. Het staat wel vast dat dit omstreden punt bin nenkort weer op de raadsagenda zal prijken. Maandagmiddag deed de heer W. uit Hedel aangifte bij de poli tie dat zijn auto, een zwarte Mer cedes, die hij op de Nieuweweg had geparkeerd onder zijn ogen was gestolen. Nog diezelfde dag werd te Utrecht aan gehouden de 16-jarige E. uit Kamp Over berg, die op een fabriek in Veenendaal al een regenjas, handschoenen en een colbert had gestolen. Daarna had hij zich in Utrecht verrijkt door ook hier enkele inbraken te plegen. Naar zijn zeggen wilde hij als meneer verkleed en met de gestolen auto naar het zonnige zuiden. De reis ging niet door. E. werd ingesloten in het politiebureau te Veenen daal. De gestolen goederen in Utrecht bleken kampeerbenodigdheden te zijn, die hij aan de Cote d'Azur nodig dacht te hebben. FILM OVER JOEGO-SLAVIE Op dinsdag 1 febr. zal in hotel De Korenbeurs een filmavond worden ge geven door het reisbureau van Fa. De Haas. Op deze avond zal een interes sante reisfilm over Joego-Slavië wor den vertoond. KAARTTOURNOOI VAN ORANJE WIT Het ontspanningscomité van Oranje Wit begint in 1966 weer met een groot kaarttournooi. De eerste wedstrijd wordt reeds heden (vrijdag)avond ge houden in café De Morgenster. Er zal volop gelegenheid zijn om te klaver jassen, schudjassen of jokeren. Er zijn weer een aantal aantrekkelijke prijzen beschikbaar. Iedereen is welkom, ook niet-leden. Kalenderaktie Fotoclub De Amerongse Fotoclub „De Zoeker" heeft eind vorige week de balans opge maakt voor wat betreft de kalenderaktie ten bate van het zwembad. Het blijkt, dat de tweede druk van de verjaardagkalenders bijna is uitverkocht, waarmee in totaal 500 kalenders ver spreid zijn. Voor diegenen, die nog niet in het bezit zijn van een verjaardagkalen der is het zaak nog spoedig naar een der verkoopadressen te gaan. Voor f 2,komt men dan alsnog in het bezit van deze unieke verjaarskalender en bovendien steunt men daarmede het in aanbouw zijnde zwembad. Als de laatste kalenders verkocht zijn, zal de fotoclub een netto bedrag van f 500,aan de zwembadcom missie kunnen overdragen. Voor een ver eniging van tien leden een respectabel bedrag. INBRAKEN In de nacht van zondag en maandag is er ingebroken in het kantoor van een houthandel aan de Overstraat. Een ruit werd ingedrukt waarna de onverlaat of onverlaten in de kantoorruimte konden komen. Een der inbrekers werd behoor lijk gewond by het indrukken van de ruit daar er overal wat bloedspatten wa ren te zien. De daders zijn nog onbekend. De poli tie heeft de zaak in onderzoek terwijl reeds een vermoeden bestaat wie de da ders zijn geweest. In de nacht van maandag op dinsdag j.l. was het in deze gemeente weer raak. Bij een drietal bedrijven op het industrie terrein kwam men dinsdagmorgen tot de nare ontdekking, dat er 's nachts onge wenst bezoek was geweest. Ook hier werd door het indrukken van ruiten de binnen komst in de kantoorruimten mogelijk ge maakt. Was er zondag slechts een kistje sigaren vermist, de brandkast konden zij niet openkrijgen, thans werd in totaal ongeveer f 700,vermist. Ook hier is het onderzoek in volle gang. Bouw Verenigingslokaal in Overberg krijgt gestalte RAADSLID HASSELAAR VANDAAG NAAR SPOORWACHTERSHUIS Het zal er dan eindelijk van komen. Over berg krijgt dit jaar een kleuterschool en ver gaderruimte. Met de bouw van het kleine ver enigingslokaal is inmiddels een aanvang ge maakt, al wordt nu door de aanhoudende vorst de zaak gestagneerd. De Heer Hasselaar, die jarenlang naast de School met dc Bijbel heeft gewoond, vertrekt vandaag naar het spoorwachters- huis aan de Slaperdijk, dat een vernieu wing heeft ondergaan. Hierdoor komt de ruimte vrij die bestemd was voor de in richting van een kleuterschool. Men ver wacht dat de aannemer, de Amerongse firma van Manen zeer binnenkort met de verbouwing van de woning van Hasselaar zal beginnen. Als alles in kannen en krui ken is zullen een 40 tal Overbergse kleu ters gehuisvest zijn. Men hoopt met ingang van het nieuwe schoojaar, dus na de grote over Pakistan naar huis zou vliegen, een vakantie met de kleuterschool te kunnen symbool voor de toenadering. Maar Sjastri starten. Het verenigingsgebouw voorziet zal het schone Kasjmir nooit meer zien. eveneens in een behoefte. Het kan de be- Alleen zijn stoffelijk overschot zal door dc staande verenigingen stimuleren en is (mis- lucht worden gedragen over het land, dat schien) voor het eventueel oprichten van hem zoveel hoofdbrekens heeft gekost, en nieuwe verenigingen een duwtje in de waarover de zorg zijn zwakke hart menige goede richting. knauw zal hebben gegeven. Vooral via de televisie hebben miljoenen hem leren kennen, het kleine man netje met het witte hoofddeksel, soms bijna verloren tussen allerlei hoogwaar digheidsbekleders. Zijn politieke aktivitcit bereikte een hoogtepunt tijdens de conferentie van Tasjkent, waar althans een begin werd gemaakt met een mogelijkheid van vreedzame oplossing in de kwestie Kasjmir. Rode vredesengel Sjastri is de man die, evenals Nehroe een volgeling van Gandhi, in Nehróe's schoenen, 0,..t c j i -j- J Bluft als een onuitwisbaar feit de op stapte en dc lcuhng van het Indiase n,k metvallende aktiviteit van dc Russische do zijn vele problemen overnam. Hij was niet, zoals Nehroe, een aristocraat, maar van een voudige komaf en op en top een self-made man. Sjastri was niét zijn eigen naam. Die luid de: Lal Bahadoer. Sjastri is een titel in de trant van het mohammedaanse Hadji en men kan die titel het best vertalen mét het woord, dat eens over Hooft geschreven werd: „Al wat in boecken staet, is in dat Hooft gevaeren". Gandhi was de man van de geweldloos- Leid, Nehroe de man van de „derde weg" het neutralisme, maar beide wegen zijn min of meer doodgelopen. De Chinese dreiging noopte Nehroe zijn neutraliteits-politiek te laten varen en daarmede verloor hij zijn po sitie van ,,'s werelds scheidsrechter". De indruk, die Sjastri maakte, was dan ook veel meer die van een kleine vechtjas en die werd nog verstrekt toen India en Pakistan met elkaar aan het vechten gin gen. Men kon zich slechts afvragen wat Gandhi zou hebben gezegd, had hij die parades en opgewonden demonstraties ge zien Gordiaanse knoop Het geschil tussen India en Pakistan over Kasjmir is bijzonder ingewikkeld. Het ideaal van Sjastri was een India, waarin de aanhangers van alle godsdiensten vol komen vrij zouden zijn en dus ook de (mo hammedaanse) inwoners van Kasjmir. Maar het mohammedaanse Pakistan meen de dat dóarom juist Kasjmir bij Pakistan behoorde. Dit waren tenminste de hoogge stemde, ideeële argumenten, waarachter na tuurlijk schuil ging, dat beide landen graag Kasjmir in hun bezit wilden hebben. Er is al gevochten, er zijn slachtoffers gevallen en zeer harde en strijdbare woor den gesproken, geen van de twee wil zijn gezicht verliezen, het dispuut is nog altijd onbeslist en allebei zijn ze bang voor de Chinese dreiging, die ze beter gezamenlijk het hoofd konden bieden dan dat ze de pa rabel van de twee honden, vechtend om het been, waar maken. Maar hoe deze knoop te ontwarren? 't Is 'n diplomatiek succes van de le orde voor de Russische regering geweest dat premier Kosygin er allereerst in is ge slaagd de 2 kemphanen (want Ayoeb Khan is óók 'n vechtjas) aan één tafel te krij gen, en hen daarna te laten beloven, dat ze hun geschil verder zouden „uitvechten" zonder Weer naar de wapens te grijpen. Dat het niet van een leien dakje is gegaan L ieder duidelijk. Er was zelfs sprake van een volkomen mislukking. Maar tenslotte heeft Kosygin toch zijn doel bereikt en in ieder geval een principiële verklaring we ten te bewerkstelligen. Welke waarde die in de praktijk zal hebben is natuurlijk nog zeer de vraag. Succes onder rouwfloers De plotselinge dood van Sjastri steekt echter een spaak in het wiel. Hij toch had de man moeten zijn, die de overeenkomst met Ayoeb Khan tegenover zijn volk zou moeten verdedigen en daarvoor had hij al zijn persoonlijk gezag en aanzien nodig. Men moest nog afwachten hoe India op zijn belissing zou reageren en nu is dit te méér een vraagteken geworden. Voor Kosygin is het wel een zeer bit tere pil. want het zag er naar uit, dat het i si cces van Tasjkent een geweldig propa ganda-object zou worden, en dat gaat een beetje moeilijk, als alles niet rouwfloers be hangen is. Ayoeb Khan had toegestaan, dat Sjastri diplo- m ';ie, die gezien moet worden in het licht van de Russisch-Chinese tegenstellingen. Rusland zag zeer goed, hoe de strijd tus sen India cn Kasjmir China in de kaart speelde. Hij ontplooide zijn aktiviteiten niet alleen in Tasjkent, maar bemoeit zich achter de schermen zeer druk met Vietnam. Wordt dus China in Azië steeds meer buiten spel gezet (de zware slag, die het in Indonesië moest incasseren, is één der factoren), ook de Amerikaanse politiek van de „harde hand'' verliest aan prestige. Voor de propaganda is er dit beeld: Amerika, dat met napalmbommen en raketten in ak- tie is, en het communistische Rusland, dat niet vecht „met de wapenen der barbaren" maar kans ziet twee onverzoenlijken als Sjastri en Ayoeb Khan aan één tafel en handendrukkend op één foto te krijgen. Al zet wellicht de dood van Sjastri het succes van Tasjkent een beetje op losse schroeven, dit beeld heeft de wereld ge zien! Hoe het ook zij, Moskou heeft aan pres tige gewonnen. Kosygin wordt een tweede Nehroe. En het is geen wonder, dat Peking al zijn ambassadeurs heeft opgeroepen om de balans op te maken en te zien hoe de schade kan worden hersteld! (NADRUK VERBODEN) VEENENDAAL Vrijdag 14 jan. Personeelsavond Aug. Stenman in „Eltheto". Aan vang half acht. Zaterdag 15 jan. Tweede Winterse- riewandeltocht van NCWB. Start bij Chr. Nat. school op Slot. de Bruineplein tussen 1.45 en 2.30 uur. Donderdag 20 jan. Aanvang 7.30 u. Vergadering Chr. Plattelands vrouwen - en meisjesbond de heer Matser spreekt over woning inrichting. AMERONGEN Zaterdag 15 jan. Winterserietocht van w.s.v. „De Woudlopers". Start om 2 uur bij „Onse Bliscap" aan de Bergweg. OVERBERG Dinsdag 18 jan. 7.30 uur. Jaarver gadering CPB in de School met de Bijbel. ELST Dinsdag 18 jan 7.30 uur Vergade ring NCVB in geb. Pniël. Spre ker: Ds. J. Overduin. In Veenendaal, Ederveen, Rhenen zijn ijsbanen, die in 't weekend ge opend zijn. Die te Ederveen is zondags gesloten. ZIEKENFONDSLEVERANCIER Tel. 3184 - Hoofdstr. 5t Naast oe apotheek

De Vallei | 1966 | | pagina 1