PAUK DE UROUU) VOOR HET VOETLICHT PRUMMEL CHEVROLET 1,00 Debatvergadering Anti Revolutionaire partij - Boerenpartij trok veel belangstelling Burgerlijke stand „Ik ben de moeder van 225 mensen" KERKDIENSTEN 0 P E L Nieuwsblad „DE VALLEI' vrijdag 14 januari 1966 SPORTPROGRAMMA Sneeuwval belemmert zeer waarschijnlijk veldsporten Volleybalcompetitieweer van start BELANGRIJKE WEDSTRIJD VOOR DAMES EN HEREN VAN DE PANTERS Officiële bekendmaking DINSDAGKOOPJES TAFELZEIL TAFELKLEED MELKBEKERS 3.50 5,50 0,69 STREEFT MEN IN POLITIEK DEMOKRATISCHE BEGINSELEN NA? DEMOKRATIE .worden Boer Koekoek vond het dan echter Teraardebestelling van Mr. J. F. van Leeuwen Schaatsen op Mulderslaan Hoeksteen Veren fa. J. F. Tak MEVR. BOSCH (70) UIT RHENEN ZEGT HELPEN Lopen Landbouwschap Onthaal Ingekomen en vertrokken MARKTBERICHTEN Gevonden en verloren Doktoren- en Apothekersdiensten V.A.B. KIRPESTEIN Het is weejr zeer de vraag of het voetbalprogramma in het komende weekend doorgang zal vinden. Sneeuw en vorst maakten de velden hard en onbespeelbaar. Het ltfkt waarschijn lijker dat er in de komende dagen meer geschaatst dan gevoetbald zal worden. Voor het geval onverwacht een ver andering zou optreden, volgt hier een overzicht van het overigens kleine pro gramma: Gemeenten, die de grenspalen tegen me kander hebben staan, willen nog wel 'es Zaterdagvoetbal: met een scheef oog naar het huishouwen DOVORijnsburgse Boys van de, ander kijken. Dat gebeurt over en ApeldoornGVVV weer. 'DOS '37—VRC De laatste jaren is het tussen de buren i en ons eigen gemeenschapje koek en ei, Zondagvoetbal: maar het is er wel eens heter naar toe VeenendaalVriendenschaar gegaan in de historie. Vooral toen we el- DVSAKWA kaar in kracht zo'n beetje nabij kwamen. ScherpenzeelBrederodes Groten en kleintjes bijten mekaar niet zo direct. Omdat de groten weten dat ze niet veel kwaad van de lilliputters te wachten zijn en omdat de kleintjes er al bij voor baat van overtuigd zijn dat ze niet veel meer kunnen uitrichten dan een jonge juf fershond tegen een boerenhofblaffer. Zeg nou zelf: Wat hebben wij ons ooit druk gemaakt om Renswoude, dat zich zo vriendelijk tegen ons aan ligt te koesteren? Renswou zal wel Renswou blijven. Daar zullen we nooit de stekels tegenop hoeven te zetten. Als we bij gelegenheid van een volgende grenswijziging nog 'es een keer een grote hap nemen slokken we de hele lokaisie in één keer naar binnen. Als we de grootste blijven ja. De bevolkingsexplosies en stormachtige ontwikkelingen, waar ze in Utrecht en Den Haag mee in onze richting smijten getui gen er niet van. Het lijkt er op alsof het hele beloofde land een klein eindje vóór, onze grenzen terechtkomt. Waar je koeiestaarten. die doorgaans naar beneden groeien, kunt vinden gaat het aantal mensen omhoog. Terwijl we hier ontgroeid aan de koestaarten als we zijn nou niet meteen in dezelfde richting gaan, maar toch ook niet kunnen poffen op een stormachtige ontwikkeling. Mag ik de cijfers d'r even bijslepen? In Renswou hebben ze d'r in het afge lopen jaar welgeteld 111 personen bijge- wonnen. Dat lijkt een beetje belachelijk aantal, maar vergeet niet dat het op de 2100 die ze reeds bezaten een lekker winstje is. Ik heb nog geen cijfers van ons bloed eigen ontwikkelingsgebied gezien, maar ik heb al vast bij voorbaat uitgerekend, dat wij, willen we in verhouding net zo voor uitgaan als het buurmannetje dat tegen onze noord-westelijke kant aanleunt, er in negentienhonderd vijfenzestig een goeie 1300 in de wacht gesleept moeten hebben. En dat zou me sterk lijken. Het zal me nog benieuwen of we niet teruggeboerd zijn. Ik mag uit die Renswoude cijfers toch ook wel afleiden, dat er daar flink gebouwd is. Waarschijnlijk meer dan hier. In ver houding dan weer natuurlijk. Onze verre nazaten kunnen het misschien warempel straks nog beleven, dat de ge schiedenis zich herhaalt. Zelf zijn wij in het grijzen -erleden ont worsteld aan onze zuidelijke moeder, Rhe- nen. En we menen het. zonder nou meteen prikjes uit te delen, te hebben overvleu geld. Als we niet gauw uit de huizenmisère ge haald worden, is er over enkele eeuwen mogelijk een lachende derde. Pas op voor Renswou Wout Blauwkous. Ingaande deze week gaat de volleybalcom petitie weer aan het rollen. Ruim drie we ken vakantie zo midden in de competitie is eigenlijk te lang, maar reeds jarenlang heeft men bij de volleybalbond hiervan een ge woonte gemaakt en is er ook dit seizoen niet vanaf geweken. Voor de dames staat er een belangrijke strijd te wachten, zoals alle wedstrijden in de nabije toekomst want de dames staan boven- ana op de ranglijst van de eerste klas. Hel ontvangt morgenmiddag in de zaal van het lyceum om vier uur het Zeister Olympia, welke ploeg in de middenmoot huist. Het eerste herenteam gaat naar Woerden om de strijd aan te binden met Valbovol-3. Dit is altijd een lastige tegenstander, want de ploegen van Valbovol vormen over het al gemeen een hecht team met een goede tech nische kwaliteit. Of Panters-1 deze ploeg in eigen huis kan verslaan is nog lang niet zeker. Normaal moeten ze kunnen winnen, maar we houden het maar voorzichtig op een gelijk spel. Voor het tweede herenteam staat er een ongemeen belangrijke wedstrijd op het pro gramma, want rode lantaarndrager Shot-2 uit Culemborg komt om vijf uur in de zaal van het Lyceum op bezoek. Panters-2 moet deze strijd winnen om een aanvang te kunnen ma ken met de stijgende lijn. We houden het op de volle winst voor de Veenendalers gezien het feit dat tegen zeer hoog geplaatste ploe gen ternauwernood werd verloren. Dit wijst op wat tegenslag en onder normale omstan digheden moest dus van Shot-2 gewonnen kunnen worden. Om twee uur speelt eveneens thuis het tweede damesteam tegen DPC-4 uit Utrecht. Ook hier verwachten we een zege voor de gastvrouwen. De heren van Panters-3 en 4 hebben op een avond deze week gespeeld, doch hiervan zijn de uitslagen ons nog niet bekend. (Gemeente Rhenen) INLICHTINGEN UIT HET KIEZERSREGISTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis van belanghebben den, dat een ieder in verband met de a.s. verkiezing van de leden van de Provinciale staten kosteloos de inlich tingen uit het kiezersregister kan ver krijgen, waaruit hij kan opmaken of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Rhenen, 7 januari 1966 De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal tafelzeil met linnen rug mooi blokpatroon 1.20 breed. Koopjesprijs p. mtr. Zeer zware kwaliteit extra breed 140 cm p. mtr. maat voor normale tafel transparant of wit met decor veel gemak voor weinig geld royale beker, porcelein met goud rand en mooi decor._ Extra koopje Alleen dinsdag 17 jan. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Op een debatvergadering te Leersum tussen luitenant kolonel A. Rams- horst van de A.R.P. en de heer H. Koekoek van de Boerenpartij zijn verschillende krasse uitspraken gedaan. De belangstelling voor deze vergadering was overweldigend. Uit de gehele streek waren geïnteresseerden naar hotel Darthuizen gekomen om getuige te zijn van deze politieke debatsvergadering. Het aantal aanwezigen werd geschat op ruim 350 personen, hetgeen een record betekende voor een dergelijke samenkomst. De beide heren waren volkomen aan elkaar gewaagd. De vergadering verliep zonder noemenswaardige incidenten, zodat ook de gemoederen van de aanwezigen koel bleven. 'niet redelijk dat de A.R. als kleinste rege- Door beide sprekers werd uitvoerig inge- ringSpartij heel veel veertjes moest laten gaan op de demokratische beginselen, die er i vauen door beide partijen op werden nagehouden.VWopliikmi Of deze ten uitvoer werden gebracht was de tigeiijiven grote vraag, die hem door de heer Koekoek De heer Koekoek bracht tot uiting dat hij werd gesteld. Deze vond namelijk dat de Ne-in het huidige regeringsbestel geer. verschil derlandse demokratie zich op een hellend vlak Dinsdagmiddag werd het stoffelijk over schot van de vorige week overleden fractie leider van de AR. Partij Mr. J. F. van Leeuwen op de alg. begraafplaats te Vee nendaal teraardebesteld. Tevoren was in de gereformeerde kerk aan de Vaartbrug een rouwdienst gehou den. waarin Ds. D. van Enk voorging. De predikant koos als kernthema een gedeelte uit Psalm 62. Aan de groeve werden geen toespraken gehouden, dit op verzoek van de overledene. Het was een sobere plech tigheid, die werd besloten met een dank woord van de oudste zoon van Mr. van Leeuwen. Overal in de omgeving wordt druk geschaatst. Maar weinigen zullen op de hoogte zgn vau de prima ijsbaan die daar zomaar aan de Mulderslaan ligt. De jeugd uit de omgeving heeft de mogelijkheden natuurlijk al lang ontdekt en vermaakte zich de hele week op de geïmproviseerde Ijsbaan. In een ommezien kwamen er enkele ouderen op af, die er wel wat in zagen. Er werden suggesties geopperd om de baan wat op te knappen. Men vroeg zich af of de brandweer het Ijs niet wat kon opspuiten. De jeugd van Veenendaal-noord zou er beslist dankbaar voor zijn. Er komen steeds meer jongelui en men heeft erg veel plezier. Met wat medewerking zou de jeugd wel gebaat zyn, zodat ze zich in deze dagen van vorst en Ijs eens heerlijk kan uitleven op de gladde Ijzers. bevindt aangezien de inspraak van het gehele volk op regeringsuitspraken steeds minder wordt. Nadat de heer Van Ramshorst het be grip demokratie aan de heer Koekoek had duidelijk gemaakt zei deze laatste dat hem nu wel was verteld hoe het moet maar dat de A.R. zich hier helemaal niet aan houdt. Wat de inspraak van het volk betreft vond de heer Koekoek, dat dit toegepast had moe ten worden in de Televisiekwestie en bij de affaire in het Hollandse Veld. De heer Ramshorst zei. dat de vrijheid de hoeksteen is van de demokratie en dat deze demokratie ook wordt nagestreefd door de A.R. De heer Koekoek was het daar niet mee eens en zei, dat a^dit waar zou zijn dan had dé Boeren Partij' niet enjcele tienduizenden stemmen van de vroegere leden van de A.R. gekregen. Eén van de vele krasse uitenspra- ken die de heer Koekoek tijdens het debat deed was de volgende: „De A.R. wordt het zelfde als het communisme, ze doen er alleen iets langer over, en zodoende loopt het niet zo in de gaten". De heer Ramshorst zag geen enkele reden om op deze opmerking in te gaan omdat hij niet begreep hoe men tot zo'n onzinnige uit spraak kon komen. Door de heer Koekoek werd de heer Rams horst gevraagd waarom de Anti Revolutio naire Partij zijn beloften, die teruggevonden kunnen worden in het beginselprogramma, niet nakomt. De woordvoerder voor de A.R. zei hierop, dat als men tot een compromis moeten laten vallen. Hierdoor kan het ieder- wil komen alle partijen wel eens een veertje een zoveel mogelijk naar de zin gemaakt meer zag tussen de socialisten en de commu nisten. De socialisten gaan momenteel stap voor stap verder totdat alles eigendom is van de regering volgens spreker. Hiermee wilde hij kennelijk de communisten gelijk stellen met de socialisten. De heer Ramshorst maak te. in aansluiting op deze uitspraken, de heer Koekoek duidelijk wat nu precies het verschil VEENENDAAL Geboren: Albertus, z.v. B. Kelder man en A. A. van Dijk; Cornells, z.v. A. van Barneveld en G. G. van der Meijden; Nicolientje, d.v. N. van Eek en G. Huft; Gerry, d.v. S. van de Pol en A. de Haas; Hendrika Roelvina, d.v. H. A. van Laar en J. A. Weigraven; Aalbertus, z.v. M. Hardeman en J. A. Hardeman; Wouter, z.v. J. van Voort huizen en H. Vink; Herma Aaltje, d.v. C. N. Hardeman en C. Ploeg; Monique, d.v. A. C. C. van Londen en W. S. A. Reijersen; Geertruida, d.v. J. R. Ver steeg en P. Smit; Marco Bertil, z.v. A. Looije en J. Klok (geb. te Rhenen); Willem, z.v. C. Slotboom en J. de Kleu- ver (geb. te Rhenen); Leendert Chris- tiaan, z.v. L. C. Brutsch en B. J. van de Haar (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: A. van den Berg en M. Schultz; H. Huiberts en S. A. van Soest; C. Diepeveen en G. Burgwal; H. van den Heuvel en J. van Viegen; J. L. B. F. Sertons en C. M. J. J. van Kessel; B. Wallet en A. Mijnders. Overleden: F. Voskuil, 74 jaar, e.v. G. A. M. Binnendijk; W. van Ede, 16 jaar; H. C. Diepeveen, 81 jaar; J. F. van Leeuwen, 63 jaar, e.v. J. T. Ko ning. RHENEN Geboren: Hillegonda Gijsberta Fre- derika Jannigje, d.v. C. Mulder en F. van Beek; Willem, z.v. C. Slotboom en J. de Kleuver; Marjolein, d.v. A. S. Geers en A. van Sparrentak; Gijsberta, d.v. J. G. van den Bovenkamp en G. Lodder (geb. te Wageningen); Lena, d.v. J. G. van den Bovenkamp en G. Lodder (geb. te Wageningen). Ondertrouwd: J. Honig en C. P. Cijnssen; H. Soering en G. Scholtens. Gehuwd: C. J. Rijksen en E. A. G. Nas; D. J. Lodder en C. H. van Gel deren; L. W. Valkenburg en M. H. Bos man. Overleden: H. Wesselo, 74 jaar, e.v. H. J. Anbeek; S. Nap, 64 jaar, ongeh.; H. J. van Dijk, 7 jaar; M. Maasse, 90 jaar. ongeh.; D. Blankestijn, 77 jaar, e.v. J. van Rotterdam; A. van Kooten, 73 jaar, e.v. C. J. de Jong (overl. te Wageningen); W. Buitenhuis. 52 jaar, e.v. J. Stomphorst (overl. te Utrecht). AMERONGEN Geboren: Loes, d.v. T. van Nieuw- amerongen en L. Vink; Aalt Marinus, z.v. R. van den Heuvel en W. Maertz- dorff; Arrisje, d.v. G. Henken en A. van de Lagemaat; Johannes John Cor nells Isbister, z.v. G. Drost en G. van Manen. GEMEENTE EDE Geboren: Baukje C., d.v. J. H. Rade maker en J. Beerda. Ondertrouwd: L. Koops en L. M. van Hunen. Gehuwd: J. van Veenendaal en J. van Scherrenburg. RENSWOUDE Ondertrouwd: G. Landman en G. Pater. i 3 1 c"Arrr, Drog. Ass. Apoth. Tel. 2576 Hoofdstraat 106 Veenendaal -- ■- ===S Mocht U tussen Eist en Rhenen of in Achterberg een bejaarde dame tegenkomen, die daar op haar gemak wandelt en huis aan huis aanbelt dan is het vrijwel zeker dat U mevrouw Bosch uit Rhenen ontmoet hebt. Terwijl zij met haar 70 jaar zelfs tot de categorie bejaarden kan worden gerekend wil ze daar niets van horen. Ze zet zich in voor de bejaarden, is een ijverig collec- tante, zet de koffie in de soos en bemoeit zich met het organiseren van de feest avondjes. „Ik voel me als de moeder van 225 mensen en die moet ik verzorgen" roept ze vrolijk uit. Ik hou er niet mee op ook want dan kwam nog niet de helft binnen van het bedrag dat nu opgehaald wordt voegt ze er een beetje zelfverzekerd aan toe. Wat verlangt U van ons? Kort gezegd: Beter zien en er beter uitzien. Daarom stellen wij de'hoogste eisen aan onze collectie monturen. Toonaangevend in optiek SPECIAAL OPTIEK Kerkewijk 17, V'daal Tel. 3313 Ziekenfondsleverancier Elke middag stapt mevr. Bosch tegen half twee haar huis uit. Ze gaat dan op weg naar de bejaardensociëteit waar iedere middag een aantal mannelijke bejaarde Rhenenaren verpozing zoekt. Ze sjoelen, kaarten, lezen en noem maar op. Je kunt die mannen toch niet onver zorgd laten voortmodderen Mevrouw Bosch gaat er naar toe, zet koffie ruimt de boel op en maakt het gezellig. Maar dat is lang niet alles. Iedere keer als er een feestje op til is ga ik met de collectebus de straat op. In Rhenen st urt geen mens me weg. Trouwens ook op Remmerden en in Achterberg ben ik een ouwe bekende vertelt de krasse 70-jarige. Zo loop ik nu al 20 jaar te bedelen voor de bejaarden en ik doe het nog steeds graag voegt ze er aan toe. Neem nou het afgelopen Sinterklaasfeest. Het Eigen Gebouw zit dan afgeladen vol. Ja, ook de vrouwen komen dan. Ze la ten zich zo'n feestje de neus niet voor bijgaan. Vroeger kregen ze niets, geen cadeautje, geen snoepje niets. Wc heb ben gezegd dat kan niet langer. Dus dan ga je de baan op. De mensen zijn heel erg gul vindt mevrouw Bosch. Geen enkele winkelier verzuimt om een aardigheidje af te staan. En dan moet je die verheerlijkte gezichten zien als de cadeaus worden uitgereikt, 't Zijn net kinderen. Hoe beweegt U zich door Uw wij ken? Nou. in Rhenen Stad neem ik de fiets, maar wat verder van huis vind ik het te gewaagd en loop ik liever. Ik ga in Remmerden tot aan de steenfa briek en dan weer terug. Dagenlang loop ik in Actherberg van 's morgens 9 tot 's avonds zeven. Geen boerderij sla ik over. Ik kom dan tot een som van over de driehon derd gulden. Als er ei^ vreemde kwam zou het veel minder zijn want je moet het vertrouwen hebben. Ik ben de is tussen communisme en socialisme. Hierna kwam de fractieleider van de Boerenpartij niet meer op deze uitspraak terug. De heer Ramshorst stemde zich ook niet geheel voor het Landbouwschap alhoewel niet alles veroordeelt kan worden. Hierop zei de heer Koekoek dat de Boeren Partij zich fel tegen het Landbouwschap uitte aangezien deze instelling door zijn Partij gezien wordt als een dictatoriaal machtvertoon. Tot slot van deze interessante samenkomst werden beide sprekers bedankt voor hun uiteenzet ting. Ter bestrijding van de onkosten werd aan de uitgang nog een kollekte gehouden. vrouw van Bosch „van het licht", om dat mijn man jarc-.lang hoofdmonteur v. d. PUEM was. Al ben ik dan niet in Rhenen geboren, ik kom uit Dordt, in die 40 jaar dat we hier wonen ben ik helemaal ingeburgerd. Vorig jaar heb ik de route n beetje uitgebreid en loop ik tot aan het woonwagen kamp in de Meent. Van iedereen krijg je wat, soms vijf cent of een dubbeltje, maar alles is mee genomen. Een oud moedertje in het kamp gaf een gulden, ik stapte het trapje van de woonwagen af. De centen over de vloer natuurlijk. Een hele troep kinderen stortte zich op de grond om het geld op te rapen. Geen stuiver werd gemist. Kijk clat is nou zo ontroerend. En weet U wat ook ontroerend was? Dat de oudjes uit Rhe nen, die nu tijdelijk in het rusthuis in Veenendaal zijn met de feestmiddagen opgehaald werden en weer eens midden tuss.n hun stadgenoten zaten. Je zag aan ze dat ze genoten. Want al wor den ze daar nu nog zo goed verzorgd, het zijn en blijven Rhenenaren volgens mevrouw Bosch. Ze worden dan goed onthaald. Er is een verloting met zeker 100 prijzen. De spanning is te voelen, want iedereen krijgt een prijs. Dat is nou je voldoe ning. Het werk zegt dan niets meer. O ja. laat ik nog even zeggen dat ik niet alleen de eer mag hebben. Mej. Ruisch, die wel wat jonger is dan ik doet net zoveel. Die loopt ook met de krantjes, die iedere maand verschijnen. Het is fantastisch werk. Ik zou het niet kunnen laten. Trou wens waar zou ik dan m'n tijd heen moeten? Ik ben geen vrouw, die de hele dag kan breien of met een boekje in een hoekje zitten. Ik wil onder de mensen zijn. En al zeggen ze me nou honderd maal dat er geen toenadering onder de mensen is, ik ben het er niet mee eens. Neem nou al die gevers, de een geeft dit de ander dat. Een winkelier geeft ieder jaar een kist met sinaasappels. Zo- maa- voor niks. Misschien is het ergens anders wel niet zo. over Rhenen heb ik niets dan lof. Ik hoop dan ook nog jarenlang met de bus rond te gaan zegt juffrouw Bosch. Als ze mij niet meer zouden zien. zouden ze vragen waar ik blijf. RHENEN Ingekomen: N. J. Minderop, met gez., van Amsterdam; J. van 't Veen, g/m Van Zomeren, van Veenendaal; P. C. M. van der Wal, met gez., van Doorn; C. J. C. Berkouwer, van Utrecht; M. A. A. Temsamani, van Ede; J. W. Jan sen, met gez., van Wageningen; H. Ko- bus, met gez., van Waddinxveen; E. A. G. Nas, van Nijmegen; Z. Omar Moh Boukar, van Marokko; B. Haddu Mes- saud, van Marokko; G. La Marca, met gez., van Italië. Vertrokken: H. Eshuis, met gez, naar Doornspijk; H. A. M. Tiblpen, naar El- burg; M. A. C. Polderman, naar 's- Gravenhage; J. van de Raa, naar Am stelveen; J. B. A. Dericks, naar Amers foort; S. Borgman, naar Alkmaar; G. Straing, met gez., naar Renkum; G. G. van Velthuizen, naar Veenendaal; S. F. Reynaert, g/m Damsté, naar Arnhem. AMERONGEN Ingekomen: J. Schimmel, van Wou denberg; E. ter Maaten, van Veenen daal; G. Bos-Weijman, van Zeist; W. van den Dikkenberg-de Kruif, van Woudenberg; G. P. Haast, van Tiel; D. D. Borst, van Capelle a.d. IJssel; R. van der Poel, van Veenendaal; A. H. Blaauwendraat-van Esse, van Vee nendaal. Vertrokken: H. D Huig-Rikken, naar Oss; H. C. D. Pon-Boeschoten, naar Winschoten; J. de Vries, naar Rhenen; W Jongsma, naar Veenendaal; Th. Tuinstra, naar Veenendaal; A. Leef- lang, naar Veenendaal; F. ter Maaten, naar Veenendaal; M. van Snippenberg, naar Ede. VEENENDAAL Eiermarkt: Aanvoer 112.000 stuks. Prijzen van f 9,— tot f 13,60 per 100 stuks. Handel traag. Biggenmarkt: i.v.m. mond- en klauw zeer voorlopig geen aanvoer. BARNEVELD Eiermarkt: Eieren van 59-65 gram f 14,20 tot f 15,50. Kiloprijs f 2,41 tot f 2,38. Eieren van 51-58 gram f 12,50 tot f 13,80. Kiloprijs f 2,45 tot f 2,38. EIERMARKT SCHERPENZEEL Aanvoer 1.003.000. Prijzen 14,tot ƒ14,75. Henneëieren 11,tot 13, Allen per 100 stuks. Handel vlug. RHENEN Gevonden: beurs met toiletmateriaal; groene Parker vulpen; zwarte dames glacé, rechter, ongevoerd. Aan komen lopen: kater, wit met grijs; bruine pin cher. teef. Verloren: paar bruine heren glacé's; zwarte glacé dameshandschoen; dames horloge met rood nylon bandje; blauw plastic want; paar zwarte schaatsbe- schermers. Weggelopen: gekleurde eend. AMERONGEN Gevonden: grijs kinderwantje. Verloren: zwarte portemonnaie met geldbedrag; herenhorloge VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. J. Vos van Rijs- sen; 5 uur ds. A. Wisgerhof. Julianakerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Vredeskerk: 9.30 en 10.30 uur ds. A. Vroegindeweij; 5 uur ds. D. van den Berg. Sionskerk: 9.30 uur ds. L. Knier van Doorn; 5 uur dr. C. Graafland. Bejaardencentrum „De Engelenburgh": 9.30 uur ds. D. van den Berg. Veeneind: 3 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Dijkstraat: 2.45 uur ds. C. van Viegen van Overberg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. A. Terlouw; 5 uur ds. J. Ytsma. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. J. Yts ma; 5 uur ds. A. Terlouw; zaterdag 13 jan. 7.30-8 uur Avondstilte. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 uur (H.A.) en 5 uur (H.D.) ds. J. Keuning. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. M. van der Wel van Sneek. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 en 5.30 uur ds. Vijzelaar (H.A.); 10 uur jeugd dienst in jeugdgebouw Industrielaan door dhr. G. v. d. Schee. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst; donderdag 20 jan. 7.30 uur ds. Van Dam van Werkendam. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligingssa menkomst; 6.45 uur Straatzang; 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur da. E. Voe telink van Velp. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. N. Kooreman (de dienst van 9 uur wordt gehouden in de Bergschool); 5 uur ds. A. Westra. Geref. Kerk: prof. dr. K. Dijk; 5 uur ds. H. Volten. Ned. Herv. (Geref.) Evang. 10 uur ds. De Jong van Nijkerk; 5 uur ds. Ca- zander van Scherpenzeel. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst; dinsdag 18 jan. ds. J. Pannekoek van Terneuzen. Oud Geref. Gem.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. R.K. Ged. Kerk: 8.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis; 5 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur dhr. G. Jan sen van Andelst; 6 uur ds. J. C. de Bie van Ederveen. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur (H.D.) en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 1 Oen 5 uur ds. Spilker van Utrecht. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. E. van Loenen van Amersfoort. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. van Drenth van Ede; 3 uur ds. J. C. de Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur ds. Aan- geenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: geen opg. on tv. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander (v.m. bev. ambtsdra gers). Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans mej. ds. C. E. Jolles van Soest. Vrije Evang. Gem.: 3 uur evang. Th. Bijlsma van Hilversum. R.K. Kerk: 8.35 uur pater Van Lochem, ver. gebouw Molenweg. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 3 uur lees dienst. VEENENDAAL: Zaterdag 15 jan. 10 uur tot zondag 8 uur C. v. d. Hoek, arts, Sandbrinkstraat 2, tel. 2529. Zondag 16 jan. van 8 uur tot maandag 8 uur J. H. Kets, arts. Hoofdstraat 26, tel. 3056. Apotheek Zuidersma, Hoofd straat 53, tel. 2123, van vrijdag 14 tot vrijdag 21 jan. in de avonduren en 's nachts en op zaterdag en zondag voor spoedgevallen geopend Groene Kruis: Zr. H. A. H. Strating, Kerke wijk 28, tel. 2307. RHENEN: G E. Wijchers, arts. Ach- terbergsestraatweg, tel. 2328. Apo theek Deys. Op zondag alleen voor spoedgevallen. ELST. AMERONGEN, LEERSUM: A. C. Kars, arts te Amerongen, telef. 03434-1273 EDERVVEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: J. H. ter Velde, arts te Renswou de, tel. 450. SCHERPENZEEL: M. Pon, arts, Hole- voetplein, tel 03497-1250. DIERENARTSEN EDERVEEN en LUNTEREN: Dr. Van Riessen, Lunteren. VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE

De Vallei | 1966 | | pagina 2