Verbetering verkeerssituatie nabij viaduct en Rijnbrug i üèStë* Schoonheidssalon Nieuwe weg en verbreding van viaduct Hendrik Blankesteyn komt niet meer in Amerongse raad terug „ARTSFOTO" RUIMT OP EN HOE!! f HENNY JANSEN In Ede werden in 1965 500 huwelijken gesloten pW*i HET BOZE BELETSEL Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 14 januari 1966 4 Ook in Rhenen kan men vele punten vinden waar in drukke vakantie-perioden soms ernstige en zeer gevaarlijke verkeerssituaties ontstaan. Enkele van deze punten zijn het kruispunt Provincialeweg - Zwarteweg, Stationsweg - Provinciale weg en het Viaduct in zijn geheel met de daarop uitkomende wegen. Binnen zeer afzienbare tijd zal hier ech ter een ingrijpende verandering plaats hebben, hetgeen een verbetering zal betekenen voor de verkeersveiligheid in Rhenen. Er zal zelfs een geheel nieuwe weg worden aan gebracht, die geprojecteerd is vanaf het Viaduct op de Provincialeweg. Deze nog niet bestaande weg zal ongeveer op de Provincialeweg uitkomen tegenover de uitmonding van de Zwarteweg. Het verkeer uit de richting Arnhem, dat naar de Betuwe moet kan nu door middel van de nieuw aan te leggen weg, zonder het verkeer op de Provincia leweg te kruisen, de brug benaderen. Viaduct Koorzang voor bejaarden IJzeren leuning 8 maanden S. Keulen 121/2 jaar bij Boxal N.V. Plaatselijk pionier in politiek en vakbeweging Ik zie 't al Zelfs camera's voor V/2 cent voor een stuiver en voor een gulden Morgenvroeg om 8 uur zijn we open. Veenendaals biljarter vierde klas kampioen Twee gemeente ambtenaren gaan vertrekken Damnieuws Meer dan 100 bruidjes onder de 20 jaar Voor Baby van den^Bosch FEUILLETON DOOR LEIDA GRAAFLAND jy?" ARNHEM Aankoop Er zal echter nog enige grond van parti culieren moeten worden gekocht. Als deze transacties vlot verlopen zal reeds in het voorjaar met de aanleg kunnen worden be gonnen. Bij het ontstaan van de nieuwe weg zal de Stationsweg niet meer uitmonden op de Provinciale weg. maar deze zal dan overgaan in de Parallelweg. Door het nieuwe plan zal het in de toekomst dus onmogelijk worden via de Stationsweg op de Provincialeweg te komen. Het viaduct zal een verbreding moeten ondergaan, die een driebaansweg blijkt in te houden. Hierdoor is het mogelijk de mid delste rijbaan als voorsorteerstrook te ge bruiken. Deze verbreding wordt in de rich ting Arnhem tot het einde van de bebouw- Woonwagen brandde totaal uit Maandagavond om half tien werden de brandweren van Vcenendaal en Rhenen gewaarschuwd voor een brand in het woonwagenkamp aan de Middclbuurtseweg. Een woonwagen toebehorend aan de Heer W. stond in lichterlaaie. De eigenaar zelf was op reis, zijn vrouw en een baby van acht maanden waren bij buren op be zoek. Met de nevelspuit van de Vecnen- daalse brandweer werd het vuur vrij snel bedwongen. De Rhenense brandweer be hoefde praktisch geen dienst meer te doen. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld door de Rijkspolitie te Rhenen. De bovenkant van de wagen werd een prooi van het vuur. Een hoeveelheid as bleef over. Woensdagmiddag was een zeer groot aantal bejaarden bijeen in het OCB gebouw om te luisteren naar het dames koor o.l.v. de heer G. van Zanten en de „Three Happy's" gevormd door de heren Rebergen, Koehoorn en Van Eden. Het koor bracht gezellige vro lijke liedjes ten gehore, afgewisseld door liedjes o.a. van Lex Karssemeyer, gespeeld (bas, cello en accordeon) en gezongen door de Three Happy's. Op veler verzoek eindigde de heer Rebergen met het zingen van het be kende lied: „Het ouderhuis". Dat de bejaarden bijzonder enthousiast waren bleek wel uit het klaterend applaus dat uit de zaal opsteeg. Volgende week donderdagmiddag is er een zuivel- voorlichting met traktatie. Iedereen is weer van harte welkom. de kom van de gemeente Rhenen doorge trokken. In de richting Utrecht zal dit ech ter maar ongeveer 500 meter het geval zijn. Door de verbreding van de rijbaan op het viaduct is het noodzakelijk het gehele viaduct te verbreden. Daarom zal de gemet selde leuning worden afgebroken en nadat een betonnen uitbouw is aangebracht zal deze worden vervangen door een moderne ijzeren constructie. AI deze vernieuwingen zal het viaduct en de hieromheen liggende wegen een moderne aanblik gaan vormen. Het gehele project zal ongeveer 8 maan den in beslag nemen en er kan dus wor den aangenomen, dat voor het einde van 1966 de werkzaamheden zullen zijn be ëindigd. Tijdens de vakantiedrukte zal van de werkzaamheden weinig last worden ondervonden, aangezien men hier reeds maatregelen voor heeft getroffen. Uit bovenstaande tekening: biykt hoe de verkeerssituatie nabij het Viaduct te Rhe nen in de toekomst aal worden. Deze week herdacht de heer S. Keu len het feit dat hij 12'/» jaar in dienst van Boxal N.V. was. Hij is werkzaam als afdellngsbaas in een der produk- tie afdelingen. In een korte feestelijke bijeenkomst in de bedrijfskantine sprak de heer Schothorst, technisch bedrgfs- dlrekteur, de jubilaris toe. In zijn speech schonk hij vooral aan dacht aan de pioniersjaren, die de heer Keulen direct na de oprichting van Boxal heeft meegemaakt. Hij sprak zijn waardering en dank uit voor al het werk dat hij voor de N.V. had gedaan. De heer Schothorst overhandigde de jubilaris een bedrag onder couvert, als mede de bronzen draagspeld „12V» jaar Boxal". Vervolgens sprak drs. N. Schutte, al gemeen directeur een dankwoord, waar bij hij de wens uitsprak dat de jubila ris nog lang zijn funktie bij Boxal zou, Gezicht op' Rhenen's uitoefenen Tenslotte dankte de jubila- viaduct. De boom en ris aUeJl> d,e he* hem mogelijk hadden de bank (rechts) gemaakt zijn carrière bij Boxal op te zullen wel ten offer 'bouwen, en in het bijzonder dankte hij vallen aan de deK h^Tr4K°°l' aa" w,e hlJ .vfel ver" plannen om hier een schuldigd was. Het was een intieme en nieuwe weg naar de gezellige bijeenkomst. Rijnbrug aan te leggen. SCHRIJVENDE PERS (IN W. DUITSLAND) BESTE VOEDINGSVOORLICHTER In de Duitse Bondsrepubliek heeft men vierduizend personen uit alle lagen van de bevolking ondervraagd om na te gaan door welke voorlichtingsmedia men zich laat lei den bij de keuze van de juiste voeding. Ziehier het resultaat van dit opinieonder zoek: door kranten en tijdschriften 28.4 pro cent. door radio en televisie 23.1 procent, door de winkelier 14.6 procent, door brochu res. folders en reclamemateriaal 11.6 procent, door de arts 9.2 procent, door tentoonstehn- gen 5.4 procent, door lezingen 5.1 procent en door films 2.6 procent. De „koopman" en de „dokter" komen er dus nogal magertjes af. Bij een analyse van deze cijfers volgens de bevolkingsgroepen blijkt dat op het platteland in West Duits land 64.4 procent van de gezinnen afgaat op de voorlichting door radio en televisie n dat 35.3 procent van de arbeiders in de industrie centra zich door hun winkelier laten be raden. Bij hetzelfde onderzoek werd de vraag ge steld aan welke levensmiddelen men de groot ste waarde toekent. Onafhankelijk van leef tijd, inkomen en schoolopleiding staat brood bovenaan de ranglijst. Op aanzienlijke af stand komen dan in de aangegeven volgorde: vlees, aardappelen, boter, suiker, meelspijzen. Naar vernomen wordt heeft de heer H. Blankesteyn besloten de komende zittingsperiode geen zitting meer te ne men in de Amerongse gemeenteraad. Deze beslissing gaat hem erg aan het hart maar in verband met zgn gezond heid is de heer Blankesteyn genood zaakt zich reeds by de volgende ver kiezingen terug te trekken uit de po litiek. Hendrik Blankesteyn is 71 jaar en heeft reeds vanaf 1929 zitting in de gemeenteraad. Voor de oorlog verte genwoordigde hg hierin de S.D.A.P., die later overging in de P.v.d.A. Tijdens de crisisjaren zat de heer Blankesteyn in diverse crisiscomité's, die toen heel goed werk hebben ge daan. Op het ogenblik heeft de heer Blankesteyn geen enkele partij als steunpilaar. Hij zit dan ook partijloos in de gemeenteraad sinds de laatste verkiezingen. Als men hem vraagt hoe dit gekomen is kan Hendrik Blanke steyn wel een politieke traan wegpin ken. „Het heeft me erg gespeten voor de Partij te hebben moeten bedanken, maar aangezien ik zag aankomen dat ze mij niet op een verkiesbare plaats wilden zetten, besloot ik partijloos in de gemeenteraad te gaan, als dat ten minste zou lukken", aldus de heer Blankesteyn. En het is hem geiukt, zoals hij zelf niet eens had verwacht Hendrik Blankesteyn heeft zich he lemaal niet tegen de Partij gekeerd, in tegendeel. Zelf zegt hij ervan: „Ik heb de jongens van de P.v.d.A. nooit in de steek gelaten en ik zal dat ook nooit doen." Uw bril siprnad! OPTICIÈN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaipleln) Veenendaal - Telefoon 3784 Leverancier voor alle ziekenfondsen H. Blankesteyn. Alhoewel deze plaatselijke politieke pionier zeer veel hart heeft voor zijn partij heeft hij zich toch altijd meer aangetrokken gevoeld tot het vak bondswerk. De resultaten van dit werk waren voor hem bevredigend. De ver beteringen die door dit werk zijn ont staan heeft de heer Blankesteyn aan den lijve ondervonden op de steenfa briek, waar hij zijn gehele leven heeft gewerkt. Aan deze verbeteringen heeft de heer Blankesteyn 43 jaar als vak bondsbestuurder meegewerkt. Of de heer Blankesteyn na het uit de gemeenteraad treden een andere kandidaat naar voren zal brengen wist hij niet zeker, maar hierop had hij weinig hoop. Wel kan gezegd worden, dat als de zetel van de heer Blanke steyn bezet wordt door iemand die het werk met net zoveel verantwoorde lijkheidsbesef doet als zijn voorganger, deze het belang van de gemeente op de juiste wijze zal nakomen. cArtijoto Hoofdstraat 84 Veenendaal Het viaduct te Rhenen, gezien vanaf de noordkant. De weg zal hier behoorlijk verbreed worden. De Veenendaalsc biljarter F. Bruidsman was wel bijzonder succesvol tijdens de ge houden kampioenschappen in café De Rei ger te Utrecht. Hij behaalde met glans en glorie het kampioenschap met een zeer goed moyenne. Hij speelde stukken beter dan zijn tegen standers en blonk voornamelijk uit door zfjn rustige opbouw. Bruidsman verloor slechts een partij en wel tegen de Nijmege- naar van Brakel. Zijn beste partij was die tegen C. Kuiper uit Soest, waarin hij met een moyenne van 3,25 won. De eindstand in het toernooi luidde: F. Bruidsman Veenendaal 9-440- 190- 231 -19. H. v. Gelderen 8-442 -200- 221- 13. Op de gemeentesecretarie van Vee nendaal zullen enkele mutaties plaats vinden. De heer H. Mienekus, hoofd commies A, heeft zijn benoeming tot referendaris op het secretarie te Bus- sum aanvaard en zal binnenkort naar deze Gooise gemeente vertrekken. De heer J .H. A. Schomakers, adj. com mies A., vertrekt naar zijn oude woon plaats Amsterdam, waar hij een funk tie bij de gemeentelijke energiebedrij ven krijgt. GELAATS MASSAGE MAKE-UP EPILEREN -a- MASKER MANICURE ONTHARING Inlichtingen en afspraken telefonisch of in onze zaak DROGISTERIJ Zandstraat 7, tel. 2472, Veenendaal Vrijdagavond speelde het tweede tiental van V.D.C. in Utrecht haar laatste wed strijd in dit seizoen tegen U.D.G. III. De Veenendalers wonnen met 13-7 en bezetten nu in 2B een redelijke plaats. De eindstand is hier ADG II714 Utrecht I 711 Amerongen II 710 VDC II 7—7 Austerlitz I75 UDG III 7—4 OKK II 7—3 OG(Z) III 7—2 Het tweede tiental van de Amersfoortse damclub, waarvan V.D.C. II in oktober 12-8 verloor, promoveert dus naar de eerste klas. Uitslagen onderlinge competitie wed strijden, gespeeld op 10 januari: v. d. Hor - De Roder2-0 Valkenburg jr. - v. d. Vliert 0-2 Verhoef - E. de Kleuver 1-1 v. Nieuwamerongen - Valkenb. sr. 0-2 D. v. Leeuwen - v. d. Bovenkamp 0-2 Van dc afdeling bevolking van de gemeente Ede ontvingen wij een statistiek betreffende het aantal gesloten huwelijken in het afgelopen jaar met daarbij een specificatie naar leef tijden en godsdiensten die tot verrassende conclusies leiden. Het totaal aantal huwelijken bedroeg 499. Van dit aantal trouwlustigen was in 109 gevallen dc bruid jonger dan 20 jaar. Vijf bruidjes stapten wel zeer jong in het huwelijksschip. Ze waren 16 jaar. Dc bruidegoms waren kennelijk wat meer bedachtzaam. Zestien- en zeventienjarigen lieten verstek gaan. Wel verschenen er 10 achttienjarigen voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. Vier bruidsparen waren dc 60 gepasseerd toen zij de grote stap waagden. Naar kerkelijke gezindte onderverdeeld bleek uit de gegevens dat het aantal ge mengde huwelijken in Ede niet bijzonder groot was. 231 hervormde jongens trouw den met 231 hervormde meisjes. De gere formeerde mannen kozen een gereformeer de vrouw. Van de 66 kozen slechts vijf een hervormd meisje, 61 een gereformeerd. In tien gevallen kwam een huwelijk voor tus sen een R.K. en een hervormde. Hier is dus sprake van het gemengde huwelijk. Geen enkele gereformeerde trouwde mei een roomskatholiek. De mannen, die geen kerkelijke gezindte hadden, waren wel ge negen met een kerkelijk meisje te huwen. Van de 63 in deze categorie trouwden er 27 met een godsdienstig meisje, waarvan er 17 Ned. Herv. vier R.K.. 1 Geref. 2. Andere gezindte op geref. grondslag en 3 tot overige godsdiensten behoorden. Buiten kerkelijke meisjes trouwden in mindere ma te met kerkelijke mannen. Was dit wel het geval dan kozen zij in 11 gevallen een her vormde. in 6 een R.K. en in 3 gevallen een bruidegom uit de overige godsdiensten. Of al deze jonggehuwden ook in het bezit van een eigen nestje kwamen, vermeldt de sta tistiek niet. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP De Britse atoomreactor Dungenes produceert thans meer elektrische ener gie dan enig andere atoomcentrale ter wereld. De capaciteit nadert thans de volle 550 Megawatt. De twee reactors van de centrale zijn nu beide in bedrjjf. Hetgeen genoemde centrale verzekert de grootste ter wereld te zijn. „-Ir „fR.WL O»""*61" sCMlfA** Elegant en een sieraad door de hoge glans. QERO EDELSTAAL Een grote GERO-COLLECTIE vindt u by Hoogstraat 9-11 Telefoon 2292 Veenendaal Het was alsof hg haar gedachten raadde, want toen hg binnenkwam, vroeg htj: „Je hebt toch wel een enkele reis genomen, hè?" Ze knikte, haar handen naar het vuur uitstekend. „Ben je koud? Zal ik hem open zetten?" „Welnee, het is hier heerlgk. De bus was wat koud. Overigens, ik heb altijd koude handen. Familiekwaal". „Koude handen, een warm hart zullen we maar denken". Hg lachte, waarna hij tegenover haar ging zitten. „Zeg, we zullen er een fyne middag van maken, reken maar. Wat wil je, thee of koffie?" „Wat drink jy 's middags?'' „Voor de jongens moet ik thee zetten, maar ik maak met alle plezier boven dien koffie voor jou". „Welnee, tk heb net zo lief thee". Ze sprong op. „Zeg, zal ik het doen?" H(J aarzelde, haar lachend aankgkend. „Eigenlgk ben ik de gastheer, hè? Vooruit, kom mee, ik zal je wegwijs maken in mijn keukentje". Ze kwam overeind, hem volgend naar een helderwitte uiterst moderne keuken. Goedkeurend knikkend keek ze in het rond. „Leuk hè?" Hfj keek trots naar de vrouw. „Geiyk met de verbouwing heb ik het hier laten moderniseren. Het ging in één moeite door. Voor een vrijgezel als ik erg makkelijk". Twintig minuten later had hg thee naar beneden gebracht en zaten ze weer bij de haard terwijl ze hoofdschuddend keek naar de schaal met gebakjes, die hij haar voorhield. „Ik heb toch gezegd, dat we er een fijne middag van zullen maken?" „Je hebt m'n zwakke zijde ontdekt", zei ze, met een zucht een roomsoes cr afnemend. „Heb je er maar één?" vroeg hy on deugend lachend. Ze keek naar de roomhoorn. „Nou, zeg, daar heb ik voorlopig genoeg aan, hoor!" „Ik bedoel je zwakke zijde. Is dat de enige?" Nu begreep ze hem. „Misschien. En „Hé? O. dat weet ik zo niet. Dat zal wel". Van beneden klonken gedempte on definieerbare geluiden. De regen tikte nog altijd op het brede raam aan de voorzijde. Willie begon van haar ge bakje te snoepen. „Neem je er zelf geen?" Hij aarzelde. „Vooruit, voor de gezel ligheid. Ik geef weinig om zoiets. Mis schien, omdat ik altijd alleen ben. Soms heb ik helemaal geen zin om iets klaar te maken, dan eet ik in de stad. Soms komt Dientje, dan eten we wel eens samen". „Wie is Dientje?" „Dat is mijn jongste zus. Werkt in Gennep. Die wipt af en toe een paar uurtjes aan". Ze wees met de lepel in de hand in het rond. „Wie houdt je huis schoon?" „Ik heb een werkster, drie morgens per week. O, ze is heel geschikt. Maakt ook m'n bed op. Daar heb ik het best mee getroffen". Hg gaf haar, toen ze het gebakje op had, een sigaret. Enige tijd rookten ze zwijgend. Ze had het plotseling zelf in de gaten. „Ik ben niet erg conversabel, hè Dat komt, ik ben doorgaans altijd alleen". Hg knikte begrijpend. „Ik ook. 's Avonds bijvoorbeeld. Ik ga niet vaak uit, eigenlijk zelden. Ze bellen 's avonds wel eens op. Dat ze ergens met een kapotte wagen staan. En de pomp bediende is er in de week tot half elf. Dan moet het geld opgeborgen worden. We zijn in die dingen een beetje voor zichtig. Je leest de laatste tijd zo vaak van overvallen op benzinestations". „Loopt het goed?" Ze keek hem onderzoekend aan. Hg was wel knap. Hoe oud zou hij zijn? Ze had geen idee. „Heel goed zelfs. Dat mag ook wel. Ik heb met die verbouwing grote kosten moeten maken. Dat geld moet er weer uitkomen, zie je?" „Hoe lang heb je deze garage al?" Hij dacht na. „Dat isJanuari acht jaar. Tja, alweer ruim acht jaar ge leden „Wat?" Hij schrok op. Ze zag plotseling schrik in zijn blik. „O, niets. Ik dacht ergens aan. Een vervelende herinnering. Heb-' ben we allemaal wel eens, niet?" Ze dacht aan haar laatste rit met Ties. Onwillekeurig rilde ze even en knikte. „Ja, dat.is zo". Zo zou Jifl nooit zijn, dacht ze. Zoals Ties. Hij is heel anders, nauwelijks heeft-ie me aan geraakt. Misschien een soort verlegen heid. Je hebt van die mannen, die hun verlegenheid proberen te verbergen achter veel woorden. Zo kan het met hem ook zyn. Eigenaardig is datDe laatste twee jaren heb ik heel wat man nen ontmoet. Op mijn advertenties. Kaf en koren. De meest uiteenlopende types. Van sommigen werd ik meteen al bang, als ze tegenover me zaten. Maar Jaap wekt vertrouwen. Hoe zou dat komen? Mag ik hem In ieder geval vind ik hem aardig en hartelgk. Hg is helemaal ont dooit. Die eerste keer, in Pomola, zei hij bijna geen woord. Maar was wel galant. Ik heb altijd respect gehad voor mannen, die galant zijn. Ze schrok tot de werkelijkheid terug, toen ze zijn stem hoorde. „Vertel eens wat van jezelf. Je bent boerendochter, niet" „Ja. Mijn ouders zijn al enige jaren dood. Piet mijn broer is nu op de boerderij. Hy islaat eens kijken al een jaar of tien getrouwd. Ze hebben drie kinderen. Ik heb een eigen kamer in het huis. En ga zo'n beetje m'n eigen gang. Je weet, dat Ui handwerklessen geef op enkele scholen. En als het zo uitkomt, help ik een handje mee op de boerderij". Ze lachte en stak haar han den uit. „Die staan nergens verkeerd voor". „Kun je ook autorijden?" Willie knikte enkele malen. „Valt je mee, hè? Ik was zeventien, toen reed ik al op een traktor. Vader had 'm overge nomen van de Canadezen, kort na de be vrijding. Een jaar of drie later kocht vader een tweede hands wagen. Piet en ik hadden zo ons rijbewijs". „Ja, dat ging toen even makkelijker als tegenwoordig. Ik heb van 't voorjaar aan een dame hier in de stad een Daffo dil verkocht. Ze heeft al vgf keer examen gedaan en is vijf keer gezakt. En toch kan ze rijden. Allemaal zenuwen". „Ik denk niet, dat ik die heb". Hg keek naar buiten. „Als het eens wat beter weer is, gaan we een middag rijden. Dan zet ik jou achter het stuur". „Ik heb nog nooit een Dafje gereden". „Doodeenvoudig" „Zal wel. Thuis hebben we een oude Ford. Maar hrj rgdt. O, we maken er geen grote ritten mee. Voornamelgk naar het dorp". „Zeg, je blijft toch eten, hè?" „Zal ik het doen?" „Natuurlijk. Ik heb er helemaal op ge rekend". „En je wist niet eens, of ik wel zou komen!" Hij schudde zijn hoofd en zuchtte. „De hele morgen heb ik gedacht: Als ze nu maar niet boos is om gisteren. Ik heb van half één af naar buiten gekeken, iedere bus, die hier stopte. Maar toch heb ik van alles in huis gehaald". „En als ik niet gekomen was?" „Schei uit. ik moet er niet aan den ken", riep hg uit. Doch hij vervolgde, zachter: „Maar je bent er, Willie". „Vind je het echt leuk, dat ik ge komen ben?" Hij keek haar enige tijd met een eigenaardige blik aan. „Willie, vraag niet naar de bekende weg. Heb ik je niet verteld, dat ik een eenzaam mens ben?" „Ja, vertel eens wat meer over je zelf. Ik weet, dat je eigenaar bent van deze garage, dat je die ongeveer acht jaar geleden gekocht hebt en dat je vroeger vertegenwoordiger was, niet?" Hij haalde zijn schouders op. „O, over mijn leven is niet zoveel te vertellen. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1966 | | pagina 4