EET AAR? Willy en Willeke Alberti in Veenendaal Woningbouw in 1965 voor Scheepjeswol Installaties nieuwe raadhuis aanbesteed IE Mond- en klauwzeer dringt op in richting Utrecht ARAM ARAM KRUISWOORDPUZZEL NR. 55 Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 14 januari 1966 6 Cocktailtrio amusement van de bovenste plank Show Loop der bevolking in 1965 FLINKE STRAF VOOR DIREKTEUREN VEENENDAALS BEDRIJF KOSTEN: BIJNA NEGEN TON Gevonden en verloren Grote belangstelling voor uitreiking prijzen Veenendaalse Vogelvrienden Nieuwe gevallen in Leersum, Maarn en Scherpenzeel AMERONGEN OVERBERG ft De Zee koningin ACHTERBERG Officiële bekeudiriaking Speeltuinen In het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan te Veenendaal werd donderdag avond j.l. de uitvoering gehouden van het harmonie orkest de Scheepjeswol- fabrieken. De organisatie van deze avond was in handen van de personeels vereniging. Zij had deze avond bijzonder goed verzorgd, hetgeen ook wel bleek uit het enthousiasme van het publiek. Voor de pauze werd een ooncert gegeven, dat geheel door de Scheepjeswol harmonie werd verzorgd. De waardering van het publiek was zeer sterk te bemerken bij de uitvoe ring van het momenteel wereldbeken de nummer II Silenzio, dat nog steeds tot de tophits gerekend mag worden in ons land. Het harmonie orkest der Koninklijke Scheepjeswolfabrieken stond o.l.v. haar nieuwe dirigent W. H. A. P. Warnas. Na de pauze waren alle ogen gedu rende ongeveer lVi uur gericht op en kele nationaal bekende sterren. Dit wa ren Willeke en Willy Alberti, het Cocktailtrio en het accordeon duo „Les Deux Jeateaux". Willy en Willeke Al berti hadden een groot succes met hun welbekende liedjes, die voor geen en kele Nederlander meer vreemd zullen zijn. Ook het Cocktailtrio kon het publiek de ware amusement tonen. Door hun liedjes raakte een ieder in een uit bundige stemming, die velen deed mee zingen. Dit lukte trouwens ook het ac cordeon duo „Les Deux Jeateaux" bij zonder goed. Het aantal inwoners van de gemeen te Veenendaal bedroeg op 1 jan. 1965 25.653. Aantal ingekomen personen 903 (1003). Aantal vertrokken personen 813 (772). Vestigingsoverschot 90 (231). Het aantal geboorten bedroeg 583 (568). Overleden 161 (157). Geboorte overschot 422 (411). Totale toename in 1965 &12 (642). Voltrokken huwelijken 240 (211). De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn van 1964. Aantal inwoners per 1 janu ari 1966 26.165. CHR. PLATTELANDSVROUWEN EN MEISJESBOND HOUDT VERGADERING De afd. Veenendaal van de Christelijke Plattelandsvrouwen- en meisjesbond houdt a.s. donderdag 20 januari een ver gadering in Hotel de Korenbeurs. Tijd van aanvang is gesteld op 7.30 uur. Bui ten de gebruikelijke onderwerpen zal de heer Matser uit Veenendaal spreken over het onderwerp „Woninginrichting". GEEN INBRAAK Bij een fabriek aan de Schoolstraat was woensdagavond aan deuren gemor reld. Aanvankelijk dacht men aan een in braak, maar er werd niets vermist. De politie neemt aan dat in de nabijheid schaatsende jeugd wellicht in de gebou wen is geweest. Door de Arnhemse rechtbank z(jn dins dag twee geldboetes van 25.000 gulden geëist tegen de gebroeders van L. direc teuren van een fabriek te Veenendaal. Zij zouden in de jaren 1959 en 1961 een foutieve belastingaangifte hebben gedaan door hun inkomsten per jaar 20.000 gul den lager te stellen. De officier van jus titie vond de handelwijze van de beide direkteuren zeer onjuist omdat ze vol gens hem de gemeenschap hadden bena deeld. De raadsman daarentegen was van mening dat gezien de boetes die de be lastingdienst al had opgelegd, de gemeen schap behoorlijk aan zijn trekken is ge komen. Hij laakte de lange tijd, die de ambtenaren nodig gehad hadden om de zaak uit te zoeken. In juli 1964 was het onderzoek al rond. Het gevolg hiervan is geweest dat het bedrijf een grote strop heeft gehad, want in 1964 wilde men al een open N.V. van het bedrijf maken. Dit nu is pas in dit voorjaar mogelijk, het geen financieel bepaald onvoordelig is, aldus de raadsman. De uitspraak volgt over veertien dagen. AUTO TEGEN LANTAARNPAAL GEDRUKT Woensdagmiddag reed de 19 jarige M. v. G. als bestuurder van een bestelauto op de Bilderdijkstraat tegen een geparkeer de auto van de heer B. op. De jonge be stuurder was in een slip geraakt. De auto van de heer B. werd tegen een lantaarn paal gedrukt en flink beschadigd. BOTSING OP KRUISPUNT Maandagavond gaf de automobilist A. R. uit Veenendaal op de kruising Wage- ningselaan-Groeneveldselaan geen voor rang aan de van rechts komende auto, bestuurd door mej. G. Er ontstond al leen materiële schade. AANGEHOUDEN Op verzoek van de rivierpolitie te Rot terdam werd terzake van diefstal in ver eniging aangehouden de Veenendaalse matroos J. H. Hij zal zich hiervoor moe ten verantwoorden. Jammer was het, dat tijdens het op treden de geluidsinstallatie telkens weer weigerde. Gelukkig wisten de artisten dit op een geraffineerde wijze op te vangen. Al met al kan gezegd worden, dat deze avond bijzonder in de smaak is gevallen. Het aantal gebouwde woningwetwo ningen te Veenendaal bedroeg in 1965 80 (76). Premiewoningen 62 (98). Wonin gen in ongesubsidieerde sector 42 (30). Totaal gereed gekomen 184 (204). Op heffing onbewoonbaarverklaring 1 (1). Gesloopt i.v.m. sanering en uitbrei dingsplannen 9 (12). Onttrokken aan woningvoorraad voor o.a. bedrijfsdoel einden 3 (16). Onbewoonbaar verklaar de woningen 1 (19). Totale vermeerde ring 172 (158). In aanbouw zijn: Woningwetwonin gen 425 (217). Premiewoningen 21 (44). Ongesubs. sector 43 (40). Totaal in aan bouw 489 (301). Nog niet gesloopte on- bewoonbaar verklaarde woningen 26 (43). Waarvan nog bewoond 18 (32). i Woningvoorraad 6607 (6449). Toename 172 (158). Woningvoorraad thans 6779 (6607). De tussen haakjes geplaatste (cijfers zijn van 1964. Eind vorig jaar heeft de aanbesteding plaats gevonden van diverse installaties in het nieuwe Veenendaalse Raadhuis, De uitslag was als volgt: Inschrijfsom Liften: N.V. Machinefabriek v/h Backer en Rueb, Breda N.V. Starlift, Voorburg J. C. van Straaten N.V., Den Haag Warmte- en regeltechnische installaties: Gebr. van Harn N.V., Veenendaal Heringa en Wüthrich N.V., Haarlem T. A. Kropman N.V., Nijmegen Electrotechnische installaties: Ergon Electric N.V., Apeldoorn Kasten extra G. J. Hiensch, Veenendaal Kasten extra W. van Schuppen en Zn., Veenendaal Kasten extra Het totaalbedrag van de laagste inschrijvingen is: Liften: Starlift Warmte: Van Harn Elektro: Ergon Electric Kasten extra Insch.som, incl. afkoop som v. prijsstijgingen 94.600,— 92.000.— 98.050,— 98.400.— 96.000 99.400,— 561.500,— 607.350.— 625.590,— 576.500.— 614.430.— 642.590.— 224.707.— 15.000,— 338.620.— 13.750.— -348.800.— 13.372, 240.777.— 16.500.— 387.607.— 15.125. 364.800.— 13.572. 92.000.— 561.500.— 224.707.— 15.000.— 96.000.— 576.500.— 240.777.— 16.500.— 893.207,— 929.777,— TWEEDE CURSUS „PECH ONDERWEG" Op 31 jan. a.s. zal in de Chr. L.T.S. aan de»Industrielaan de tweede cursus „Pech onderweg" en Veilig Verkeerscursus wor den gegeven. Wegens de grote toeloop op de eerste cursus meende men de lessen te moeten herhalen. Ook in februari zullen de cursussen worden voortgezet. Men diene zich voor deelname zo spoedig mo gelijk op te geven bij dhr. Visser op het politiebureau te Veenendaal, Hoofdstraat 34. Uit het met de architect en de adviseur gevoerde overleg is gebleken dat op de posten warmte en elektro resp. 13.000,en 23.000,kan worden bezuinigd. De architect adviseert het gemeentebestuur de werkzaamheden aan de laagste inschrijvers te gunnen met inachtneming van de voorgestelde bezuinigingen doch inclusief de afkoopsom voor toekomstige prijsstijgingen. Het totaal van de aanneemsom van deze installaties wordt dan 893.772,— NAGEKOMEN VEENENDAAL Gevonden en verloren voorwerpen in de week van 5 januari tot en met 13 janu ari 1966. GEVONDEN: Bijbeltje (bruine omslag); linker blauwe want; een bruine dames schoen; grijze herenhoed; portemonnaie inh. geldsbedrag; reservewiel van scooter of Goggomobiel, maat 3.50 x 8; zilveren armbandje met plaatje met inscriptie; rechter jongenshandschoen, grijs kunst leer; r. zwarte dameshandschoen; wit kin derschoentje; r. bruine glacé handschoen; een smeedijzeren kandelaar met vierkan te blauwe kaars en een kandelaar van glas; r. kinderwant. verschillende kleu ren; dames polshorloge met zwart band je; ijsmuts voor meisje met geblokte be werking; doublé damespolshorloge met zwart bandje; r. glacé kinderhandschoen (groen); snoer met glaskralen; grijs-wit te gebreide handschoen; kinderhand schoen (rechter); zwart-rode sjaal; r. bruine dameshandschoen; doublé dames- polhorloge met schakelbandje; een wol len damessjaal; r. glacé herenhandschoen; zwarte schildpadleren portemonnaie; een baskbiljet; fietstas met schoolbenodigd- heden; r. bruine suede want- en een paar wollen jongenshandschoenen. VERLOREN: Zwarte damesportemonnaie met knipsluiting, inh. 4 bankbiljetten en 2 muntbiljetten; witte portemonnaie, inh. pasfoto en enig geld; een flanel groen laken, bruine japon en een paar groene sokken; een gouden Slaven armband; een reservewiel met „Michelin" buitenband (scooter Vespa); bruine herenportemon- naie, inh. groot geldbedrag en enkele bon netjes; zwarte glacé, gevoerde dames- want; bril met donker montuur; rode muts met kinbandje; een rechter wit kin derschoentje; uitlaat van bromfiets; zwar te damesportemonnaie, inh. geldsbedrag; een nylon dameshandschoen met bont randje; dinkey-toy, rood Mercedes; goud armbandje met insciptie. Voor de oplossing van vorige week moet u naar Overberg. Ook deze keer waren er vele goede inzendingen en wij citeren onderstaand twee leuke oplossingen: De heer Quint, Dahliastraat 34, Veenendaal gaf bij zijn oplossing de volgende routebeschrijving: Men gaat van Veenendaal rich ting Overberg over de Munnikenweg. Ruisseveen of Dijkstraat. Daarna volgt men de Dwarsweg naar Overberg, tot u ongeveer 150 meter van de ingang van het observatiekamp bij een gevaarlijke kruising komt, hier gaat men linksaf richting Prattenburg en ongeveer 100 meter deze weg op vindt u deze twee hooibergen .waarvan links een boerderij staat. Ook mevr. A. de Kroon-v. d. Pol, Hogeweg 165, Uitgeest, stuurde een leuke oplossing in, geheel in dichtvorm: De foto, en of ik die herken Omdat ik daar geboren ben Toen ik het levenslicht zag komen Was dat nabij deez' beukenbomen Tot aan mijn trouwen, vier jaar geleden Heb ik er vaak paard gereden Mijn huis is er nu ver vandaan Want wij zijn naar Uitgeest gegaan Met vakantie en met vrije dagen Hoeft u ons echter niet te vragen: ,,Gaan jullie ook naar Heidelberg" Ons antwoord: Neen, naar Overberg Mijn ouders wonen nog op „Nieuw Amerongen" •waar wij als kinderen liedjes zongen Deze plaats, waar men vroeger tol ging heffen Kunt u op Overberg's Eindseweg aan treffen Als winnaar kwam uit de grote stapel briefkaarten deze week mevr. A. Har deman, Barneveldsestraat 19, Renswou- de. Onze hartelijke gelukwensen en de boekenbon krijgt u één dezer dagen thuisgestuurd. J.l. dinsdag 11 januari had de uit reiking plaats van 250 prezen aan In zenders van vogels tijdens de tentoon stelling van de Veenendaalse Vogel vrienden, die tfjdens de jaarwisseling in de Patrimoniumschool werd gehouden. Voor deze prijsuitreiking bestond zeer grote belangstelling. Niet verwon derlijk gerekend naar het respectabele aantal prijzen dat door de voorzitter van de Veenendaalse Vogelvrienden, de'biêd Afgebakend en een vervoersver- heer Blankestijn, aan de winnaars werd bod voor varkens ingesteld. Dit verbod overhandigd. I geldt overigens ook voor andere plaat- |sen in onze omgeving, zoals bij Ame- Algemeen kampioen, met een kanarie; rongen. De veterinair inspecteur van zilverpastel, de heer H. Mark te Vee-'dit rayon deelde mee dat nog niet ge- o j„»iKQi,0ro sproken kan worden van een alarm- nendaal, ontving 2 wisselbekers, voor situatie Maar men is paraat Het ver- de mooiste vogel en de vogel met de;spreidingsgevaar is groot, aldus de in- mooiste kleur. Verder werden wissel- specteur. bekers uitgereikt aan de kampioenen I Oorzaken van de verspreiding zijn De gevreesde mond- en klauwzeerziekte, die eind vorig jaar in het zuiden van het land begon heeft dezer dagen een uitloper gekregen in de richting Gelder land en Utrecht. B(j informatie bleek dat sinds vorige week een viertal ge vallen in onze streek werden aangemeld. In Leersum werd op de boerderij van de heer Appeldoorn aan de Middenweg 183 varkens afgemaakt. Een an der bedrijf in Leersum werd eveneens getroffen en deze week weer een boer derij in Maarn, waar 73 dieren werden vernietigd. Ook de streek rond Ede, Barneveld en Njjkerk kent gevallen van mond- en klauwzeer. In Scherpenzeel werd een geheel ge- grote parkieten, tropische vogels en bastaarden, terwijl de stamkampioenen bondsmedailles in ontvangst namen. 'o.a.; menselijke kontakten, transporten, veevoeder en zelfs met de oostenwind RAIFFEISENBANK-NIEUWS UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL Vervolg van pag. 1 De heer Visser (CHU): We mogen niet stoppen met de bouwstroom. Maar wel moet het gemeentebestuur zich oriënteren of er geen eengezinswonin- Bij de spaarbank der Raiffeisenbank gen gebouwd kunnen worden. De Vee- „Amerongen-Leersum-Elst" werd in de indeler is erg gehecht aan een tuintje en een achterom. Men wil dorpsgewijs maand december 1965 ingelegd f 537.667,6l| blijven wonen. en terugbetaald f 395.842,49, resulterende in een spaaroverschot van f 141.825,12. Het totaal tegoed der spaarders per 1 januari 1966 bedroeg f770.000, meer dan per 1 januari 1965. Bij dit betoog sloot de heer Diepe- veen (AR) zich aan. Al worden we dan steeds met de neus op de feiten ge drukt, er moet toch overwogen wor- (rond) den om in een volgend uitbreidings plan ook eens aan eengezinswoningen te denken. De heer Haggenburg (KVP) was geen voorstander van zoveel flats, maar was het niet eens met de heer Visser wat betreft het dorpskarakter van Veenen daal. We zijn een industriële gemeente en hebben weinig grond, dus zullen we de hoogte in moeten gaan. Bovendien krijgt Veenendaal een stedelijk karak ter. Wel wilde spreker iets gedaan heb ben aan de geluidshinder in de flats. De voorzitter gaf te kennen dat het gemeentebestuur de bouw van eenge- woensdag 18 januari a.s. haar jaarver-;zinswoningen niet verwerpt. Integen- gadering in de School met de Bijbel.'deel, men is er zelfs een voorstander JAARVERGADERING C.P.B.' De afdeling Overberg van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond houdt op kan de smetstof worden aangevoerd vanuit streken, die sterk aangetast zijn. Waakzaamheid is geboden. De zaak is evenwel nog niet rijp om een massale entingsactie te overwegen. De voorraad entstof is te beperkt, er zouden veel mensen ingeschakeld moeten worden en bovendien is de werking beperkt tot ongeveer 2'/t 3 maanden. Wij blus sen alleen wanneer er van een uit slaande brand kan worden gesprok n, zo deelde deze deskundige mee. Overigens zijn de veehouders vol gens de Veewet verplicht direct aan gifte te doen als mond- en klauwzeer is vastgesteld. Dit moet in de aller eerste plaats aan de burgemeester ge schieden en voorts moet de veterinaire inspectie voor de volksgezondheid ge waarschuwd worden. Voor de provincie Utrecht is die gevestigd te Bilthoven, tel. 03402-4090, voor de provincie Gel derland te Epe, tel. 05780-2271. larver-zinswoningen Bijbel, deel, men is Op de agenda staan enkele belangrijke'™?- «n_nu "P wegmet.deze punten, o.m. bestuursverkiezing. DE NIEUWE OPGAVE Een sneeuwfoto. Waar het is gelieve u op een briefkaart te schrijven en te zenden aan redaktie „De Vallei", Parallelweg 10, Veenendaal. Voor de winnaar is weer een boekenbon van f 10, beschikbaar. „Jij jij zou willen strijden tegen mij?" buldert Arcs spotlachend, „dacht je. dat ik mij belachelijk laat maken door tegen een vrouw te strijden 1 Hahaha Vuurrood van woede staat Ambre voor hem. „Jij hebt Aram door een laaghartige list van achteren kun nen neerslaan1" sist ze woedend. „Welnu, een ieder heeft volgens de wetten des lands het recht het voor een verslagene op te nemen 1 1 Er wordt niet gesproken over man of vrouw 11 Ik daag je uit voor een tweekamp met VOOR BOERENPARTIJ IN DE PROVINCIALE STATEN In verband met de komende verkiezin gen van de provinciale Staten deelt de Boeren Partij mee dat in alle elf provin cies zal woroen deelgenomen aan de verkiezingen. De kandidatenlijsten der verschillende partijen zullen een dezer dagen bekend gemaakt worden. In de provincie Utrecht zal voor de Boerenpar tij de heer A. de Ridder uit Achterberg op de lijst voorkomen. De heer de Rid der geeft er echter de voorkeur aan op een niet verkiesbare plaats te worden ge zet in verband met de grote drukte op zijn bedrijf. Hiertoe werd in overleg met de heer H. Koekoek besloten. Naar alle waarschijnlijkheid komt de heer de Rid der, die ook voorzitter is van de afde ling der genoemde partij te Achterberg, als nummer 5 of 6 op de betreffende ijst voor. Indien het stemmenaantal de verwachtingen mocht overtreffen, zodat ook aan de heer de Ridder een zetel zal worden aangeboden, dan zal hij deze echter wel aanvaarden. Gemeente Rhenen BEPROEVING B.B. SIRENES De burgemeester der gemeente Rhenen brengt ten openbare kennis dat op vrijdag 21 januari a.s. des voormiddags tussen 11.00 en 12.00 uur de sirenes van de Be scherming Bevolking in Rhenen, Eist en Achterberg enige seconden zullen loeien ten behoeve van het periodiek onder zoek. Rhenen, 12 januari 1966. De burgemeester voornoemd, L. Bosch van Rosenthal. het zwaard Neem je die uitdaging niet aan. dan erken je je de mindere en is Aram vrij J Vanaf de tribunes stijgt een spottend gefluit op. „Voor uit, Ares, laat je niet door een vrouw uitbekken schreeuwt een spottende stem. En tussen al deze schreeu wende joelende mensen zit één man, die doodsbleek ge worden is. kapitein Eén-oog. „Ambre 1 stamelt hij schor, „ze ze is gek geworden vechten tegen die reus 11" Als hij het spottend gejoel van de toeschouwers hoort, zwellen de aderen op Ares voorhoofd van drift. „Goed dan. dwaze ganssnauwt hij. „ik zal je een lesje geven Breng mij zwaard en schild en voor haar ook een schild I I schreeuwt hij woedend. Dan staan de reus en het slanke meisje tegenover elkaar en heft de kamp rechter zijn staf (Wordt vervolgd) sfeer; 49. Eem; 52. ra; 54. amen; 55 sonde. eek; 20. des; 22. neef; 24. Deli; 29. otter; 31. en; 32. sneer; 33. Sam; 34. ion; 35. toe; 36. ras; 37. ave; 38. ter; 44. ieme; 45. re; 47. flik; 48. crepe; 49. enkel; 50. massa; 51. soldij; 53. Ada; 54. Alida; 56. AèLron; 57. men; 59. Erin; 61. asem; 63. bond; 68. o.a.; 70. To. zegge en schrijve eenmaal bijeen kwam. Het voorstel om de 380 galerijwoningen te bouwen werd z.h.s. aangenomen. Wethouder De Ruiter kreeg van ver schillende kanten waardering voor het plan om overal in de gemeente speel- gelegenheden voor de jeugd aan te leg gen c.q. te verbeteren. De heer Ester (AR) wees op de leefbaarheid van Vee nendaal en vond de aanleg van speel tuinen een stap in de goede richting. Wel wees deze spreker op de nood zaak achter de flats op de Wester singel een speeltuin aan te leggen. De twee geplande gelegenheden in het Rembrandtpark en P. P. Ru bensstraat liggen voor de jeugd van de Westersingel te veraf. Overigens had spreker niets dan waardering voor het voorstel van b. en w. bouwstroom, die nog 21/s jaar voort duurt Wat er mogelijk zal zijn na de totale realisering van deze bouwstroom is thans nog niet te overzien. De op- zjcbt merkingen uit de raad zullen door het college ter harte worden genomen. Maar als antwoord op het betoog van mevr. Buddingh wilde de voor zitter toch 'wel even stellen dat de betrokken instanties, waar spreek ster op doelde, wel kunnen bewe ren dat er eengezinswoningen in Veenendaal moeten komen, maar kom je als gemeentebestuurder met deze mensen in aanraking dan weet men ook geen raad met de proble men b.v. van de hoge grondprijs. Mevr. Buddingh was ook blij met de speeltuinen, maar vroeg wel om toe bij eventuele vernielingen. De heer 'Bastmeyer (CHU) vond het spijtig dat er zo weinig speeltuinverenigingen in Veenendaal waren. De heren Hag genburg (KVP) en Van Remmerden (P.v.d.A.) hadden niets dan lof voor het plan. Ook de heer Van Deelen (SGP) was het er best mee eens. Hij sloot zich bij de heer Ester aan en pleitte eveneens voor een speeltuin achter de Wester singel, temeer omdat de Westelijke Randweg daar nu vlak voor de deur ligt en gevaarlijk voor de kinderen kan zijn. r- a;Wethouder De Ruiter dankte voor de Bovendien speelt het vaststellen van de curveprijs zich achter gesloten deu- waarderende woorden en zegde toe eens ren af en b. en w. hebben hier geen te bekijken wat er aan de Westersingel enkele inspraak. jn dU opzicht kan gebeuren. Hierna De heer Haggenburg wilde wel eens meer bijeenkomsten van de commissie sloot de voorzitter de vergadering, voor de uitbreidingsplannen, die in 1965 Oplossing Kruiswoordpuzzel R 54 Horizontaal: 43. voorzetsel 16. 1. vogel 44. telwoord 17. 4. deel v.e. huis 46. jongensnaam 18. 7. hoofdslagader 47. verzoekschrift 21. 9. waterweg 51. muziekinstrument 11. transportbedrijf 53. aanzien 22. 12. lijst 54. edelsteen 23. 13. alsmede 56. meisjesnaam 26. 15. krachtig 57. kostbare stof 28. 17. grap 59. voorjaa 33. 19. anno 61. nauw 34. 10. soort hond 62. broeiplaats 36. li. klein plantje 37. 24. onder anderen Verticaal: 38. 25. jongensnaam 1. gevlochten snoer 39. 27. het hoogste 2. titel 41. 28. elasticiteit 3. staatsbedrijf 43. 29. grap 4. vallei 45. 30. verbindingsnaad 5. water in Brabagt 48. 31. onvruchtbaar 6. waterplantje 49. 32. ijle stof 7. godin 50. 33. dwaas 8. bloei wijze 52. 35. kern 9. huid 54. 37. hevig 10. gesloten 55. 38. aanneming 11. deel v. e. molecule 58. 40. vr. munt 14. drinkgerei 60. 42. goud (fr) 15. treiter maatschappij

De Vallei | 1966 | | pagina 6