draof SetterSet IVOROL Cieluk I horloges klokken wekkers sieraden In Rhenen plannen voor bouw tweede Hervormde kerk RHENEN JJ AUTODIENSTEN EXP. VAN ECK E.V.E. - VEENENDAAL 1.23 Fa. L. HEY st: s Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta IN ONZE OPRUIMING VRAAG EN AANBOD Te kooo Woningruil Gevraagd Te huur Diversen Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 14 januan iüöö 8 Verzend pen Dagdiensten Veenendaal - Ede Wageningen - I Nijverheidslaan 13 Rhenen - Utrecht - Amsterdam Telefoon 4067 Plaatsen in alle herv. kerken dit jaar vrij? Ds. A. Vroegindeweij te Veenendaal pleit in het Veens kerkblad voor vrije zitplaatsen in alle hervormde kerken. De predikant noemt het verhuren van zitplaatsen in kerken uit de tijd. De kerkdeuren moeten wijd openstaan om iedereen binnen te lokken opdat men naar de boodschap van het Woord zal komen luistert. En bovendien vinden, volgens ds. Vroeg indeweij, vele nieuwe bewoners van Veenen daal het vreemd dat ze niet kunnen gaan zit ten waar een lege plaats is. Dat zijn ze im mers in hun vroegere woonplaats, waar de plaatsen al lang vrij zijn, niet gewend ge weest. In de Sionskerk en de Oude Kerk zijn de plaatsen al vrij. Het vrijmaken van de zitplaatsen in alle hervormde kerken schijnt overigens een pro bleem op zichzelf te zijn. Zondagsschool De aanvangstijden van de herv. zondgs- school te Rhenen zullen worden aangepast bij de gewijzigde beginuren van de kerkdien sten. De ochtendzondagsschool wordt in het vervolg gehouden van half elf tot half twaalf en de middagzondagsschool van tien voor twaalf tot tien voor één. Modaliteiten doop en avondmaal Ook dit jaar zal de herv. gemeente ..Sola Fide'" te Veenendaal weer zgn. kernavonden beleggen. Op dinsdag 25 januari a.s. leidt ds. G. C. Vijzelaar het onderwerp „modaliteiten"' in. terwijl op 15 februari a.s. een inleiding volgt van ds. A. A. Bos over de kinderdoop. In maart nl. op S, 15 en 24 wordt een drietal avonden gewijd aan vragen rond het Heilig Avondmaal. Nederlands concilie In 1963 zal een concilie worden gehouden van de kerkprovincie Nederland van de r.-k.-kerk. De bedoeling van dit concilie is de beslui ten en richtlijnen van het tweede Vaticaanse concilie voor ons land uit te werken. Verwacht wordt, dat behalve bisschoppen ook de priesters en leken een zeer praktisch aandeel in de voorbereidingen en het overleg zullen krijgen. De voorbereidingen zullen twee jaar in be slag nemen. Zielszorg op Schiphol De directie van de N.V. Luchthaven Schiphol dringt er bij de verschillende kerken op aan t.a.v. het bedrijven van zielszorg op het vliegveld een oecumenisch standpunt in te nemen. Zij acht het onmogelijk op de nieuwe lucht haven, die in 1967 in gebruik wordt.genomen, grond in te ruimen voor allerlei kerkgebou wen. Reeds heeft men verzoeken ontvangen van de r.-k. kerk, gereformeerde en hervormde kerken. De directie stuurt op interkerkelijk over leg aan. Bouwcommissie Voor de bouw van de nieuwe gerefor meerde kerk in De Engelenburg te Vee nendaal is een commissie benoemd, be staande uit een aantal terzake kundige dames en heren. Kerkelijke stand De gereformeerde kerk te Rhenen tel de op 1 januari 1966 een aantal leden van 650, dat kan worden gesplitst in 329 doop- en 321 belijdende leden. Gereformeerde mannen bespreken R.K. leer De gereformeerde mannenvereniging „Calvijn" te Veenendaal zal in haar ver gadering van 13 jan. a.s. de R.K. leer be spreken voor wat betreft de genade en de sacramenten. Herdenking 100 jarig bestaan zondagsschool In de maand februari zal de viering van het honderdjarig bestaan van de her vormde zondagschool „Samuel" worden herdacht. Binnenkort volgen nadere me dedelingen over de viering van dit eeuw feest. Beroepen Ds. P. M. Breugem te Achterberg is be roepen door de hervormde gemeente te Wad- dinxveen. Tweetal Ds. C. Langbroek te Veenendaal is met drs. J. P. Versteeg te Wormerveer op twee tal geplaatst door de chr. geref. kerk te Haar lem-Noord. Kerkeraadsleden gekozen De kerkeraad van de hervormde wijkge- meente midden te Veenendaal heeft gekozen de heren J. P. van den Bosch en A. Magré als ouderlingen en A. van den Bosch en J. C. van de Haar als diakenen. Een stemming door de gemeenteleden was niet noodzakelijk aan gezien geen aanbevelingen werden ingediend. Herkozen tot ouderling werden de heren E. P. van Ginkel. K. Schaap, D. van der Scheur en H. van den Ham. De leden van dé hervormde wijkgemeente zuid kozen als kerkeraadsleden de heren P. van Geenhuizen, Chr. Geij, D. van de Loos- drecht (ouderlingen) en E. Ooms (diaken). Nieuwe ambtsdragers in hervormde westwijk In de wijkgemeente West van de her vormde kerk werden als ouderling ge kozen de heren H. Bouman en G. J. H. de Vries en als diaken J. van Kooten en A. S. van Ravenswaay. Beroepen Ds. R. Kok te Alphen aan den Rijn heeft een beroep ontvangen van de chr. geref. kerk te Ameide. 7e hervormde predikantsplaats te Veenendaal De stichting van een zevende predikants plaats bij dc hervormde gemeente te Veenen daal zal nog wel een jaar op zich laten wach ten. Wel zal de voorbereiding van deze plaats reeds ter hand worden genomen. Daartoe zal in de eerste plaats een wijkgemeente in wor ding gecreëerd worden voor de woonwijk „De Engelenburg". De hervormden in deze wijk kunnen hier over zelf hun mening kenbaar maken. Het uiteindelijke besluit moet worden genomen door het breed moderamen van de classis Doorn. Vorstelijke giften De gereformeerde kerk te Amerongen ontving één gift ineens van 500 gulden en twee giften van 100 gulden elk. GROND NABIJ KOERHEUVEL REEDS IN OPTIE Ds. Westra: „We gaan tijd tegemoet waarin grote kathedralen overbodig worden." In een vraaggesprek verklaarde ds. A. Westra, Herv. predikant te Rhenen dat zijn gemeente bijzonder groeit. Daarom is het nodig dat er een nieuw kerkgebouw bijkomt. De kerkvoogdij heeft reeds het oog laten vallen op een stuk grond nabij het restaurant De Koerheuvel, welke grond inmiddels in optie werd verkregen. Ook is er. gezien de groei van de hervomde gemeente, plaats voor een derde predikant, die volgens Ds. Westra wel eens van de geref. bonds- modaliteit kon zijn. mits deze predikant een normale wijk wordt toegewezen, zo als de beide predikanten, die thans hebben. MAASTRICHTSE BEREN NIET LEVENSVATBAAR In schrille tegenstelling tot de berichten van vorige week vernemen wij van de tersdienst van Ouwchands Dierenpark, dal de beide in Maastricht geboren bruine beer tjes, die naar het dierenpark op de Greb- beberg waren overgebracht om opgefokt te worden, niet levensvatbaar zijn geble ken. Dit is de tweede maal dat in Maas tricht geboren beren na enkele dagen de geest gaven. Naar insiders verwachten zal de berenmoeder haar jongen "de derde maal wel accepteren, zodat de hoop op jong be renleven in het Maastrichtse stadspark nog niet behoeft te worden opgegeven. OUWEHANDS MENSAPENHUIS WORDT SNEL VERBOUWD Het mensenapenhuis in Ouwehands Die renpark, waarin de chimpansees zijn on dergebracht. ondergaat nu een gedaante verwisseling. Het wordt intern totaal ge wijzigd, met dien verstande dat er mééi verblijven worden gebouwd, dat de dieren een aanmerkelijk grotere speelruimte zullen krijgen dan tot nog toe het geval is en dat bovendien nog beter dan voorheen het be zoekend publiek een prachtige overdekte plaats kan vinden om de mensapen gade te slaan. Dat deze uitbreiding tot stand kan komen op dezelfde oppervlakte vindt zijn oorzaak in het feit dat andere in het mensapenhuis verblijvende dieren zijn over geplaatst. Metselaars, timmerlieden, tegel zetters. elektriciens en loodgieters zijn vol op aan de slag om op korte termijn met de verbouwing klaar te komen. De chim pansees vinden al dat getimmer en gebreek maar zo-zo, hoewel ze de hele dag aan dachtig zitten toe te kijken hoe het alle maal door de mens wordt klaar gemaakt. nylon: v.a. Setter Set nylons in de nieuwe Rosella kleuren ziet U bij: H«...rd>tiHrti 45 tel 2i«5 Frans Halslaan 26 tel 3044 II i.L OPEN Ds. Westra, de jonge predikant van de Hervormde Gemeente, is bijzonder ge troffen door de religieuse belangstelling en medeleven in Rhenen, vooral in de nieuwe wflken. Vorig jaar werd gestart met een aantal contactavonden in vele wijken. Het bezoek was verrassend groot. Meer dan 500 mensen bezochten deze contactavonden. Ds. Westra is van oordeel dat in de toekomst geen ruimte meer zal zjjn voor de geijkte diensten in kerken als kathedralen, maar dat er meer huisgemeenten zullen worden ge vormd met kleine groepen christenen, die elkaar kennen. Een preek houden voor 900 mensen in de zondagse kerk dienst is een traditionele zaak, maar de gemeente moet mee spreken. De kerk leden moeten levende getuigen worden stuk voor stuk. De gemeente moet mon dig worden, aldus ds. Westra. Iri die geest moet men ook het werk van de kerkeraad zien in de nieuwe w(jken. Het is opmerkelijk dat in de wijken in Rhenen-Noord zo'n levendig kerkelijk besef aanwezig is. Het aantal catechi santen aldaar is hoger dan in de oude stadskern, volgens de predikant. Hierom heeft men besloten 's zondags tweemaal een ochtenddienst te houden, de be woners van de nieuwbouw kunnen dan reeds een inniger contact onderhouden, totdat de nieuwe kerk gereed zal zijn. Het kerkbezoek stijgt en is zeer goed te noemen, aldus ds. Westra. Door de vestiging van de importgezinnen is even wel behoefte aan een zekere vernieu wing. Men maakt de mensen, en dan speciaal dc jongeren, niets meer wgs. Men komt in aanraking met de moderne media en heeft een eigen oordeel. Deze moderne mens van 1965 moet begeleid worden en dan in een vorm, die past b(j deze tijd. De kerkvoogdij doet voortref felijk werk, hierbij gesteund door eer aantal jonge mensen, die mobiel werden bij de inning van de kerkelijke bijdrage Op de eerste dag van het nieuwe jaar Iwerd met de inzameling begonnen en enkele dagen later was de gehele ge meente bezocht, zodat op de 6e januari het financiële beeld van 1966 al te over zien is. Verschil Ds. Westra, zelf de ethische richting toegedaan, vindt dat de verschillen van opvatting binnen de Hervormde Kerk geen liturgische zijn, maar wel degelijk dogmatische. De orthodoxe groeperingen accentueren, volgens ds. Westra, in sterke mate de belijdenisgeschriften en niet de Heilige Schrift. Men gaat. naar men zegt, uit van Schrift en Belijdenis, maar naar mijn opvatting heeft de ver klaring van de Bijbel meer nadruk nodig dan van de belijdenisgeschriften. De Vijf Artikelen tegen de Remonstranten b.v. opgesteld in de Middeleeuwen, hebben in 1966 geen waarde meer. De opvattingen van de huidige Remonstranten zijn ge heel anders dan die van toen. Er moet nodig een herschrijving van de belijdenis schriften komen, volgens ds. Westra Een herschrijving aangepast aan deze tijd. In 1949 gaf de Hervormde Synode een nieuwe belijdenis uit, maar door allerlei weerstanden binnen de kerk. werd de zaak in de ijskast geplaatst. Ds. Westra is zeer oecumenisch inge steld. We verschillen in veel dingen, maar we zijn broeders in Christus, zo is zijn zienswijze. Het is een zegen dat er in de Hervormde Kerk vrijheid van op vatting kan bestaan want in een keurs lijf van door de kerk opgelegde en voor geschreven beginselen zou ds. Westra zich niet goed kunnen schikken. De pre dikant, die nu 2 jaar in Rhenen werk zaam is, zijn gemeente zag groeien, ziet de ontwikkelingen in kerk en maat schappij in een geheel andere richting gaan. Progressief als hij is, juichte hij deze emancipatie"' van harte toe. Verschijnt als bijlxge van het streekblad ..DE VALLEI onder redactie van Tante Jo> ONZE JARIGEN 8 jan. Alex van Campen 8 Riekje van de Brink 9 Willy v. d. Steeg 10 Joke Hofland, Rhenen 10 Edie Jansen 10 Sanny Vink 10 Ina Wijnbergen, Scherpenzeel !2 Hanna Henken 12 Melia van Ginkel 13 Eefje de Gooier. Ederveen 13 Sonja v. Hardeveld 13 Johan Meijer 14 Ineke Kuypers 14 Errie vande Weerdhof 14 Reiny van Walsem 15 Wout Rozeboom 17 Fientje van Capelle 7 Keesje Dlepeveen Correspondentie te nchten aan l'ante Jos per adres Parallelweg 10 - Veenendaal 18 Wim de Bruin 18 Clazina Hardeman 18 Hetty v. d. Brink 19 Corrie van Delft, Rhenen 19 Greta van Burken 21 Henk Roodbeen 21 Dick Kruidhof 21 Tonnie van Manen 21 Jan van Amerongen 21 Wim v. d. Haar Alle jongelui van harte gefeliciteerd ter wijl ik de jongens en meisjes die nog hun verjaardag moeten vieren een heel prettige dag toewens. P.S. Door de grote drukte rond het kerst feest en de nieuwjaar ben ik een beetje achter geraakt met de verjaardagen. Ik beloof jullie dat ik in het vervolg mijn best zal doen om de jarigen vooruit te feliciteren. ZILVERPAPIER EN CAPSULES Beste jongens en meisjes, Weten jullie, dat ons eigen knusse „kik kerlandje" tot ver buiten onze grenzen bekend is? Niet alleen buiten onze gren zen, maar zélfs tot over de wijde oceaan tot in het land van Columbus. En dat allemaal dank zij onze KOE! In Amerika, Indië, China, Afrika le ren honderden jongens en meisjes op de scholen, dat Holland niet alleen het land van de klompen en bloembollen is, maar wat nog veel belangrijker is: Het land van de MELK!! Melk is een heel belangrijk product, want Immers zonder dat kostbare vocht zou er géén boter en hélemaal geen kaas bestaan. Voor ons is dat allemaal niet zo belangrijk. Tenminste niet voor m'n trouwe lezertjes. Als wij aan melk den ken, denken wij automatisch aan CAPSULES!!! Die doodgewone dopjes moet je echt niet lukraak in de prullemand gooien Het is een kleine moeite alles op te spa ren om daarmee tientallen blinde leef tijdgenootjes gelukkig te maken. En jij wil toch ook dat ze gelukkig zijn? Ook deze week kon er weer heel veel zilverpapier naar het Blindeninstituut gaan; dank zij de hulp van alle leerlin gen van de Rijk van Gaasbeekschool. Tjonge, wat was dét een zware zak!! Bedankt hoor!! Ook heb ik een hele grote doos ontvangen van Theo en Ronnie FRANSMAN ZIET DUITSER ALS BESTE VRIEND Dat de Fransman evenals de Nederlan der een onverbeterlijke individualist over het algemeen zeer kritisch is, ook in het schenken van zijn vriendschap en vertrouwen aan buitenlanders, is een maar al te bekend feit. De ervaringen opgedaan in twee wereld oorlogen hebben bovendien de instelling van de betrokken generatie in Frankrijk haar sympathieën verdeelt over de verschillende volken. Blijkens een in februari van 1965 gehouden enquête van een Frans instituut voor opinie onderzoek staan de Duitsers bovenaan de ranglijst. Twintig procent van het Franse volk acht thans de Duitsers hun beste vrienden. Bij de jongeren onder de 34 jaar en bij de in woners van Noord-Oost Frankrijk (Elzas) is het percentage van sympathisanten het hoogst: van de generatie boven de 65 jaar sprak zich slechts dertien procent voor de Duitsers uit. De percentages voor de andere landen zijn als volgt: Engeland veertien pro cent, de Verenigde Staten twaalf procent, België elf procent, de Sovjet-Unie vier pro cent, Italië drie procent, Zwitserland drie procent. Spanje één procent. Het percentage voor Nederland is te verwaarlozen. De ver- klaring hiervoor is de betrekkelijke onbekend heid van de gemiddelde Fransman met ons land en met de Nederlander, Hij kan zich uiteraard het best een oordeel vormen over de inwoners van de nabuurlanden, met wie hij sinds eeuwen nauwe banden onderhoud en over die uit de grote mogendheden, die ii meer of mindere mate hun stempel drukkt op de Franse binnenlandse en buitenland politiek en ceremonie. De uitslag van de e: quéte is niet bepaald in overeenstemming mc> de inzichten van „Le Grand Charles SCHIETUITSLAGEN Uitslagen van de deze week door de le den van de schietvereniging Scherpenzeel geschoten onderlinge wedstrijd: E. v. d. Werk en A. van Eist 88, N. Klumpenaar en C. Valkenburg 87, A. ter Burg en M. Bcrendse 86, J. ten Broek en A. Witten berg 85, E. van Setten 83, A. C. van Dus- schoten en J. van Eist 82, P. van Engelen burg 80, A. v. d. Waals. H. Pater, J. Da- velaar en H. Droffelaar 79, H. Berends? 77, J. van Engelenhove 74. T. Rustenhov? en H. Methorst jr. 72, B. Geefshuizen 71,, W. Klumpenaar 70. R. van Eist 64, J. Pij- pekamp 50. ORANJEVERENIGING BESPREEKT FESTIVITEITEN De plaatselijke Oranjevereniging houdt op maandag 17 januari om 8 uur in hotel Boszicht haar jaarvergadering. Hoofd schotel is de bespreking festiviteiten op 10 maart en 30 april aanstaande. Ook niet le den zijn van harte welkom. BUSCHAUFFEURS BESTRIJDEN VERMOEIDHEID MET TOFFEES Aan chauffeurs van de bekende Grey- hound-bussen in de Verenigde Staten, die in een het gehele land omspannend net dagelijks grote afstanden met hun zware wagens af leggen. worden thans zakjes toffees uitgereikt bij het begin van de rit. Vermoeidheid en zelfs slaperigheid ontstaat, zoals men weet. door de daling van de suikerspiegel in het bloed en men hoopt die op deze wijze te kunnen ondervangen. Ook in een brochure van de Deutsche Ge- sellschaft für Ernarung wordt een dergelijke raad gegeven. Zij beveelt automobilisten aan. telkens na enige uren onafgebroken achter het stuur, wat chocolade, fruit of een koek tot zich te nemen. Dit heeft niet alleen het voor deel dat men op peil blijft, maar leidt er bo vendien toe, dat het de rijder mogelijk maakt, zijn middag- of avondmaaltijd te tzperken omdat ook zijn honger wordt afgeremd. Omvangrijke, vetrijke maaltijden om maar te zwijgen van het „enkele glaasje" dat men daarbij is geneigd te consumeren leiden niet zelden tot een hartaanval, met alle catastrofale gevolgen van dien. IN VIER JAAR 18 MILJARD GULDEN VOOR DUITSE WEGENAANLEG Werd nog enige jaren geleden ten aan zien van West-Duitsland voortdurend met het woord „Wirtschaftwunder" geschermd, thans wordt eigenlijk alleen nog maar net als wat andere Westeuropese landen betreft gesproken van „welvaartstaat". De welvaart komt ook in Duitsland het meest spectaculair aan het licht op het ge bied van personenauto's. Alleen al in 1965 zijn er 1.22 miljoen nieuwe personenauto's op de weg verschenen, waardoor het to taal van dergelijke wagens is gestegen tot 7.27 miljoen stuks. Tweederde deel daar van behoort toe aan werknemers, van wie meer dan de helft arbeiders. Deze enorme toevloed van motorrijtuigen stelt uiteraard grote eisen aan het verkeer in het alge meen. De uitgaven van de Bondsrepubliek voor dc wegenaanleg zijn dan ook sinds 1950 vervijftienvoudigd. In het derde vier jarenplan, van 1967 tot 1970, is een bedrag van F1 18 miljard voor dit doel uitgetrok ken. van Stokkum en een zak van Dinie van de Weerd. Heel hartelijk bedankt allemaal. Als jullie misschien leuke belevenissen hebben meegemaakt, v at betreft het spa ren van zilverpapier, klim dan eens rap in de pen en vertel het me eens. Wie weet is jouw verhaal het vermelden waard. Tot kijk!! Tante Jos. Markt Tel. 2272 UMI Door een mondern ingericht machinepark kan al uw schoenreparatie in 1 dag klaar zijn. Alleen de beste materialen worden door ons verwerkt. Mach. Schoenrepa- ratieinrichting H. Klijsen, Gortstraat 53, tel. 4303. Tuincentrum-Nieuweweg 13. Tuinplanten leveren wij u weer graag na de vorst. Ka merplanten en snijbloemen zijn in de kas volop aanwe zig- I Wij verzorgen al uw schoen- reparatie. Alleen de beste materialen worden verwerkt. Vroon's Schoenhandel, I Hoofdstraat 105. Doe het zelf. Wij leveren zelfbouwpakketten van o.a I >chrijfbureau's en wandmeu- I bels. Vraagt uitgebreide zieurenfolder. U slaagt be- slist bij de Houtspecialist. I Ook voor Ellen tochtlatten (in hout en aluminium) Pa- .rimoniumlaan 55, tel. 3520. I Veenendaal. Zorg voor warme voeten. Neemt onze warme laarzen Vroon, Hoofdstraat 105. f f 1.50 per tdrrrlrnlir t t/ra 10 woorden Elk woord meer 10 cent i Tropische vissen te koop, ei gen kweek. Nijverheidslaan 90, Veenendaal. Te koop Simca 1500 in z.g.st. b.j. '61 genegen ook te rui len voor V.W.-busje. Anjer laan 35, Rhenen. Te koop restanten dames pantoffels uitgev. in mooie zware stof rood, beige en groen. Van f 8,95 voor f 4,95 p.p. Schoenmakerij Valken burg. Gortstraat 25. Tel. 4372. Te koop Ford Taunus 15M. '57. Weduwe Vlastuin, Zand- heuvelweg 5, Veenendaal. Broeiramen te koop, éénrui- ters. Prima lijsten en heel glas. Vanaf f 3,per stuk. Kunnen thuis bezorgd wor den. J. v. Eldik, Parallelweg 11 A, Opheusden. Te koop z.g.a.n. leren jas, kinderwagen, wieg, 3 pits gascomfoor omgebouwd op aardgas. Schrijverspark 183. Te koop of te huur aangebo den te Rhenen. Een winkel huis aan de Fred. v. d. Palts hof; Inlichtingen K.E. Plant soen 11. Aangeboden Opel Rekord 1962, 4 deurs 1700, luxe uit voering. Opel Rekord 1963, 2 deurs 1500, zeer gaaf, Opel RekorH 1964, 2 deurs 1700 m. radio. Fiat 500 bj. '60 met open dak. Financiering en inruil en garantie. Brink man en Co., Rhenen. Tel. 08376-2329. Te koop kinderlaarsjes rood en zwart. Maten 22-30. Van f 6,50 voor f 2,50. Dames rub berlaarsjes wit maten: 36-41. Nü f 6,95 p.p. Schoenmakerij Valkenburg, Gortstraat 25, Tel. 4372. Te koop groot model kamer- biljart. Beeremanstr. 34. Te koop jongensfiets groot model. Bromfiets grandsport 1964 geheel automatisch. Schrijverspark 87 II, Vee nendaal. Te koop 1000 jonge hennen, zwarte, 9 weken oud. Broe- derij Verwijs, Ederveen. Tel. 08387-453. Te koop nieuwste model DRU gashaard (aardgas) met thermostaat. Brandend te zien. f 395,.Te bevr. Schrij verspark 147 - parterre. Tel. 3921. Te koop wegens verhuizing stuk vloerbedekking i.g.st.z. afm. 350-410 mtr. Parallel weg 123. Te koop 1 p. schaatsen No ren en slee. Boslaan 33, Vee nendaal. Huiskair<rameublement te koop. Spotkoopje. Tevens z. g.a.n. blauwe cape. Ostade- laan 48, Veenendaal. Te koop naaimachines tegen opruimingsprijzen o.a. Zig zag naaimachines van f495,- nü f 395,Electr. naaima chine van f 225,— nü f 198,—. Zig-zag naaimachines van f 318,—. Tijdelijk f 298,—. Met 3 jaar garantie en gratis les. G. v. d. Garde, Naaimachi nehuis 328. Bij *t Julianazie- kenhuis, Rhenen-Veenendaal. Tel. 08385-3338. Te koop gevraagd heren- schaatsen rondrijders maat 40 41. Br. onder no. 1017 v. d. blad. Werkster gevraagd voor de donderdagmorgen. Mevr. Diepeveen, Zonnebloemstraat 24 I, Veenendaal. Aanmel den: zaterdag 's morgens. Naaister zoekt naai- en ver stelwerk. tevens kinderjurk jes maken. A. Hartman-Kok, Ridderhof, kamer 5, Ameron gen. Gevr. ervaren huish. hulp voor halve dagen of werk ster voor enkele halve da gen per week. Mevr. Hey, De Klomp 5. Jongeman vraagt werk on verschillig wat. Veel vrije tijd. Br. o. nr. 1019 a. h. bur. v. d. blad. Gevraagd voor 1 dag in de week zelfstandige werkster. Mevr. M. Drost-Zandvliet, Rijksstraatweg 30a, Eist (U.) Aangeboden in Den Haag, Vlierboomplein 11. Vrij bo venhuis, 4 kamers. Gevr. een huis met tuin in Veenendaal of omgeving tegen 1 mei '66. M. Botterman, Vlierboom plein 11, Den Haag. Te koop Fiat 600 van febr. '65 gelopen 14.000 km. Te bevr. vanaf maandagavond tussen 19-20.00 uur. Schrij verspark 12 III. Te koop herenrondrgders maat 44. Valleistraat 104. Veenendaal. Tijdens de uitverkoop keu- kenuitzet aluminium met deukjes f 113,50 voor f 69,95. T. v. Beek, Achterkerkstraat 14, Tel. 2610. Tijdens de uitverkoop zijn er weer petroleumstellen met kleine foutjes. Stukken lager in prijs. T. v. Beek, Achter kerkstraat 14. Tel. 2610. Ontvangen partij aluminium pannen met kleine deukjes. Ook emaille pannen m. fout jes. Hierdoor veel lager in prijs. T. v. Beek, Achter kerkstraat 14, Tel. 2610. Te koop i.pr.st. Opel Cara van b.j. '61. Julianastraat 43, Rhenen. Te koop bruine schaatslaar- zen met rondrijders, m. 41-42 Slechts 3 maal bereden. Jan Steenlaan 73, Tel. 3473. Te koop W.L. en R.I. hen nen. G. v. d. Berg, Pr. Bern- hardlaan 126, Veenendaal. Te koop weide hooi, gedorst hooi, erwten, gerst en tarwe- stro. Gerritse, Ederveen. tel. 08387-298. Te koop leuke Fiat 500 ook te ruil voor goede bromfiets of grotere auto. Groeneweg 19, Rhenen. Te koop goed onderhouden blauwe kinderwagen met bedje. M. v. Rossumweg 17, Woudenberg. Overcompleet: Gasstel (2'/« pits, Atag-aardgas) Kam- peergasstel (2 pits koffermo del),wasmachine (Edy, snel- wasser). Valleiweg 1Ö9, Rhe nen. I.pr.st. zijnde kinderwagen te koop. Veenweg 1, Veenen daal. Te koop mals mager paar- denvlees f 1,49. Rookworst f 1,98, Balkebrei f 0,60. Alles per 500 gram. 250 gr. paar- denrookvlees f 1,59. Steeds schapenvlees in voorraad. Van Rhee's Slagerij, Vallei straat 23, Tel. 3373, Veenen daal. Te koop nieuwste model he renschoenen in zwart. Prijs f 21,50 p.p. Heren Windsor juchtleder sportschoenen. Nü f 34,50 p.p. Schoenmakerij Valkenburg, Gortstraat 25, Telefoon 4372 Hennen te koop 11 en 15 we ken. W.L. Reds. Oudendijk 39, Ederveen. Te koop z.g.a.n. schaatsen bruin met zwarte heren schoenen m 8'/ï. Hoofdweg 108, Ederveen. Te koop kinderwagens tegen opruimingsprijzen o.a. Van Werven hoog model van f 189,50 nü f 139,50. Peggi hoog model van f 198,— nu f 158,Wandel wagen van f95,— nü f79,50. G. v. d. Garde, kinderwagenhuis, Cu- neraweg 328. Bij 't Juliana- ziekenhuis-Veenendaal. Tel. 08385-3338. Te koop terlenka broeken vanaf f 27.50 Jongensbroeken terlenka-wol vanaf maat 4 f 16.95 Alleen bij van Beek Pr Bernhardlaan 14. Vee nendaal Te koop mijn goede Opel Re kord 1957. Gladiolenstr. 48, Veenendaal. Werkster gevraagd voor een of 2 morgens p. week. Mevr. de Kleuver, Kerkewijk 119. Aangeb. Schrijverspark: zeer ruime 4 kamerflat, grote woonkeuken, 2 balcons, vrij uitzicht op het Zuiden. Ge vraagd 4 kamerflat, liefst Westersingel of ééngezinswo ning. Br. o. no. 1013 a. h. bur. v. d. blad. Duplexwoning te Veenen daal, bevattende 3 kamers en een keuken. Huurprijs f 7,40 per week. Voor woning te Amsterdam. Br. Emmalaan 63 a, Veenendaal. i-ichtdiukkeo en fotoco. pieren Artifoto. Hoofdstraa 44. Veenendaal. Wij vragen te koop man en popkanaries en div. soorten rashondjes. Blankestijn, Dah liastraat 39, Veenendaal, tel 2367. Naar W Hootsen voor vak werk Speciaal ingericht voo. het slijpen van grasmachines Tevens het adres voor al uw laswerk Aart de Geldersti 7 Veenendaal Batterijen en hoortoestellen Melis Optiek, Hoofdstraat 51 tel 3184. Veenendaal. Opgelet 1 Uw adres voor de kens en een bed Piet van Beek. Emmalaan 28. tel. 2039 Veenendaal Warmte en comfort ln uw huis Weer tocht en koude uit uw huis door onze hou ten en aluminium tochtlatten Geha van Leeuwen, Ijzerwa ren en Gereedschappen Hoogstraat 7, Veenendaal Voor plaatwerk en uitdeu ken Gebr Ploeg. Overberg Voor uw oliehaard Esso pe troleum van R. van Mourik Tel (83771,301 te Eist OJ). Pracht sortering dames- en herenpyama's. satijn, flanel Piet van Beek. Emmalaan 28 tel 2039 Veenendaal Lijsten voor tekeningen di ploma's. schilderstukken enz E A v d Broek. Hoofdstraat 52 Veenendaal tel 2017. Heerlijk zitten onze Lycra bustehouders stepins en corselets De nieuwste mo. dellen Piet van Beek. Em malaan 28. telef 2039. Vee nendaal Voor tekenbehoeften en schil dersbenodigdheden naar E A v. d. Broek. Hoofdstraai 52. Veenendaal Aangeb. ruim huurhuis m. douche, tuin, schuurtje enz. mooi vrij uitzicht te Veenen daal. Gevr. iets kleinere wo ning of flat aan hoge kant van Veenendaal of omge ving. Br. onder nr. 1015 a. h. bur. v. d. blad. Aangeboden in Veenendaal royale 4 kamerflat (beneden) Gevr. eengezinswoning in Veenendaal of omg. Br. on der nr. 1020 a. h. bur. v. d. blad. Te huur voorbeen of twee dames een gestoffeerde zit- slaapkamer en slaapkamer met stookgelegenheid. Br. o. nr. 1011 a. h. bur. v. d. blad. Te huur aangeboden, binnen afzienbare tijd, een geheel vrije bovenwoning op le st. in Rhenen. Br. letter V. boekhandel Waiboer, Rhe nen. Voor verhuur van stoelen dissen, glas- en aardewerk naar J Kool, Holleweg 3. telef 2463. Alles prima ma. teriaal en gratis thuisbe zorgd. Werkster gevraagd voor het schoonhouden der kantoren. N.V. Aannemingsmij. v.h. Fa. J. Boers en Zn., Zandstraat 135, Veenendaal. Tel. 2925. Te koop gevraagd een zo merhuisje. Br. o. no. 1014 a. h. bur. v. d. blad. Wij vragen in ons gezin van 3 personen een net meisje in de huishouding en bijkomen de werkzaamheden in de zaak, liefst zelfstandig kun nen werken. Textiel- en wo ninginrichting Fa v. Ekeris, Middellaan-hoek Boslaan. Veenendaal. Tel. 3707. Lerares zoekt woonruimte met kookgelegenheid in Veenendaal. Br. o. nr. 1016 a. h. bur. v. d. blad. Verloren bedelketting. Her innering 28-12-'65, tegen be loning terug bezorgen Schrij- verspark 133, Driebergen. Gratis eikenbonehout te ver krijgen bij Cuneraweg 218. Rhenen. Goed gereedschap voor uw knutselwerk Koopt een elektr boormachine Prijzei reeds vanaf f 59,50 IJzerhan del Geha van Leeuwen Hoogstraat 1. Veenendaal Bon Ton verf de lichtststrij kende verf ter wereld, d» universele verf Alleen bg E A. v. d. Broek. Hoofdsli 52. Veenendaal. tel 2017 Warmte en comfort tn uw huis Weer tocht en koud» uit uw huls door dubbel, beglazing Gemakkelijk aai te brengen Aluminiumprofi» hiervoor bij Geha van Leeu wen Ijzerwaren en Gereed schappen. Hoogstraat 7. Vee nendaal. Een flinke voorraad meube len waarvan véél als nieuw vindt u steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver. koophuis. Hoogstraat 30 tel 2209 Plastic golfplatenI Nu reed;- verkrijgbaat vanaf f 6.75 pet m2 Fa K v d Brink Zn Cuneraweg 326 hoek Brin kei steeg Telef (08385) 261» Veenendaal De best uitgeruste tankwa. gen en de beste haardbrand olie bezorgt Jan Henken. Ko- ninginnelaan 37 te Veenen daal. telefoon 2361. Tuincentrum-Nieuweweg 13, Zakjes potgrond voor uw ka merplanten zakken turfmolm voor dekking en grondbete- ring. Zakken VAM-edelcom- post voor tuin en gazonbe mesting. Prima schaatsschoenen met en zonder schaatsen. Schoen- handel Vroon, Hoofdstraat 105. Werkster gevr. voor 1 mor gen en-of 1 avond (voor het kantoor). Mevr. Maris, Hoofdstraat 28, Veenendaal. Te koop gevraagd parkieten. Blankestijn, Dahliastraat 39. Veenendaal. Gevraagd werkster voor één morgen of middag per week. Wegens ziekte van de tegen woordige. Mevr. van Schup- pon, Beatrixstraat 48, Tel. 2978. Tuincentrum-Nieuweweg 13. De gehele week maar vooral vrijdag en zaterdags vele snijbloemen. Wasautomaten, wascombina- ties. centrifuges met 15'/« tot 35*/» korting indien u geen bezwaar heeft tegen een (haast onzichtbaar) schoon heidsfoutje Volledige service en garantie door de fabriek Industrieweg zuid 24. Ame. rongen, telef (03434 M945 en 1944 Verfspuitbusjes in alle kleu ren voor Volkswagen, Fiat Renault en Opel f 6,50. Grote spuitbussen voor bromfietsen f 8,50 per bus Ook spuitbus jes grondverf en plamuur f 3.95 p busje Fa. Zimmer. man Zn., Sandbrinkstraat 1, telefoon 2261, Veenendaal „Inca" lakken voor eerste klas werk voor binnen en buiten in 40 kleuren f 6,75 p kg netto gewicht. Fa. Zim- merman Zoon. Sandbrink- Drog RTn KoK Geil 8iraa' 1 'e' Vee-enda-l. derland 1-3. Hoek Hoogstraat Sneeuwwitte svnth Muurverf iel. 2656. Veenendaal. 0p terpentine basis bussen van I en 2.5 Kg resp f 3.35 Iets nieuws Met gaas ver- 7 30 p ous Fa Zimmer- sterkt plastic folie voor vo- man Zn Sandbrinkstr 1 gelvoheres e.d. f 2,— per me-I tel 2261 Veenendaal ter. De Houtspecialist, Patri- moniumlaan 55, Tel. 08385- Hotel „De Koerheuvel" Rhe_ 3520. Veenendaal. 'nen kampp»

De Vallei | 1966 | | pagina 8