Feuilleton door leida graafland HET BOZE BELETSEL A. H. VAN WAGENSVELD Ds. D. v. d. Berg gaat naar Huizen Kerkelijk Overberg groeit arqbfe dra^e STUIVERTJE WISSELEN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 21 januari 1966 10 Veenendaal Bouwgrond Te huur te Veenendaal Rhenen Ede Otterlo Woerden Afscheid op 27 maart Ds. D. v. d. Berg, Ned. Hervormd predikant te Veenendaal heeft het beroep van de gemeente te Huizen (N.H.) aangenomen, waar hy de vakature van de uit Veenendaal afkomstige ds. G. H. van Kooten gaat vervullen. Op 27 maart a.s. hoopt ds. v. d. Berg afscheid van de Hervormde gemeente te nemen tij dens een avonddienst in de Oude Kerk op de Markt. Ds. A. Terlouw spreekt voor Amerongse vrouwen Op woensdag 26 januari hoopt ds. A. Terlouw uit Veenendaal voor de Amerongse afdeling van de NCVB te spreken over zijn werk als In dustriepredikant De bijeenkomst wordt gehouden in het zaaltje ach ter de Gereformeerde kerk. Knapenvereniging in Eist (her)opgericht Op woensdag 26 januari wordt in gebouw Pniël te Eist een poging ge daan om de knapenvereniging weer op gang te brengen. Jongens in de leeftijd van 12-16 jaar worden op die avond verwacht. De jongelings vereniging. die ook niet meer be stond. zal misschien ook weer her rijzen. De kerkeraad deed een ern stig beroep op de jonge mannen om de koppen eens bij elkaar te steken en de JV.. weer op te richten. Kerk springt in woningnood Onder het motto „Een dak van liefde" werken de Hervormden, Ge reformeerden. Chr. Gereformeerden, Remonstranten en het Leger des Heils in Den Haag sedert 1960 sa men in een interkerkelijke commis sie woningbemiddeling. In het af gelopen jaar heeft men 200 gevallen aan woonruimten geholpen. Men gaat nu stelselmatig alle wij ken in Den Haag af om de mensen daar te verzoeken woonruimte af te staan. De commissie heeft de ervaring opgedaan, dat inwoning niet altijd misère hoeft te betekenen, maar dat, integendeel, meermalen posit :- ve resultaten worden geboekt. Ou deren ondervinden vaak veel steun van een inwonend jong echtpaar. Wel moet men zorgen, dat de in woners en de hoofdbewoners bij el kaar passen. Als het wijksgewijze bewerken slaagt wil men de actie uitbreiden tot Voorburg, Rijswijk en Leidschen- dam. Ook in andere plaatsen leeft men met de gedachte iets dergelijks te beginnen. Nieuwe stromingen bij Rome Over bovengenoemd onderwerp zal op 25 januari a.s. in de Chr. Geref. kerk te Nunspeet spreken kapelaan Péman. De avond is georganiseerd door het district Veluwe van de Chr. Geref. Jeugdverenigingen. Interkerkelijk programma 22 jan. Feike Asma in de Chr Geref. kerk. Hoofdstraat; 23 jan Jeugdappèl in de Petrakerk; 2 febr Forumavond in Eltheto o.l.v. ds Vroegindeweij, georganiseerd dooi Herv. Jeugdraad; 14 febr. Ouder avond G. J. O. in 't Trefpunt; 15 febr. Filmavond Jeugdverband voor personen van 14 t.m. 20 jaar. Kerkelijke statistieken De Chr. Geref Bethelkerk (Bea- trixstraat) te Veenendaal telde op 31 december van het afgelopen ja ,r 1201 leden, waarvan 555 belijdende en 646 doopleden. Het totaal aantal leden liep met 8 terug in 1965. Het ledental van de Chr. Geref. Pniëlkerk (Hoofdstraat) te Veenen daal bewoog zich in tegenoverge stelde richting. Men kreeg er in het vorige jaar 14 leden bij en het totaal bedraagt nu 1446. van wie ^er 713 doop- en 733 belijdend lid zijn. palen van de rente, die zij wensen te ontvangen. Het lijkt wel in de bedoeling van de commissie van beheer te liggen, dat men onder de huidige rentevoet blijft, want men wil door te lenen van de gemeenteleden een hoge ren telast van de bank vermijden. Opbrengst collecten beneden de maat De collecten in de Gereformeerde kerk te Amerongen hebben in 1965 in totaal 13.370 gulden opgeleverd. Hiermee is men beneden het ge raamde bedrag van 15.500 gebleven. Op zichzelf is dit voor de beheerders van de kerkelijke financiën geen reden om de alarmklok te luiden. Men hoopt evenwel dat de kerke lijke inzamelingen aan opbrengst omhoog gaan. Derk van den Berg werd op 6 aug. 1924 te Jaarsveld (thans gemeente Lopik) geboren, waar zijn vader vee houder was. Hij werkte ook enkele jaren op de boerderij, maar ging in de periode '40-'45 naar de Chr. H.B.S. te Utrecht. Na de bevrijding was de jonge Van de Berg nog enige tijd werkzaam als volontair op het gemeentehuis in zijn woonplaats. Hij genoot daarna aanvullend onderwijs op het Avond Lyceum te Utrecht en deed staatsexamen gymnasium A. Hierna volgde de theologische stu die aan de Universiteit te Utrecht. In 1954 heeft ds. v. d. Berg nog enige tijd stage gelopen bij ds. G. Spilt te Ermelo, waarna een korte voorbe reiding op het ambt volgde aan het seminarie te Driebergen. Op 12 sept. 1954 werd ds. v. d. Berg in zijn eer ste gemeente Oud-Alblas bevestigd door ds. J. Zwijnenburg van Kinder dijk. In zijn eerste gemeente heeft ds. v. d. Berg tot 22 maart 1959 ge arbeid. Op die datum werd hij in Veenendaal bevestigd door ds. A. Vroegindeweij. Gedurende zijn ambtsperiode te Leden uit Leersums Overberg worden ingevoegd De Hervormden van Leersums Overberg hadden vanaf 1890 geen onderdak. Ze woonden de kerkdiensten bij in Overbergmaar behoorden administratief onder Leersum. Zodoende hadden deze leden geen stemrecht in Overberg, waar ze dus wekelijks kerkten. Ze voelden zich echte stiefkinderen. Sinds 1 januari is daar verandering in gekomen. De 35 Hervormde gezinnen zijn nu opgenomen in het verband van de Overbergse kerk. Zondag werden de eerste kerkeraadsleden uit dat gebied bevestigd, n.l .de heren B. Antonides en C. van Ginkel als ouderling en J. van Essen als diaken. MOEILIJK Ds. C. van Viegen, de krasse 71- jarige predikant van Overberg, vond het voorheen maar moeilijk. In het pastorale vlak had de predikant steeds te maken met Leersums Over berg. Bij ziekte, overlijden of an derszins werden de mensen bezocht M.aar ze beschouwden zich eigen lijk als onmondigen. Aan die toestand is nu gelukkig een einde gekomen. Ds. van Viegen ziet zijn gemeente groeien, een ver blijdend teken. In tegenstelling tot de gemeente van Achterberg, die qua structuur vergelijkbaar is met Overberg. is hier een stijgende lijn te constateren. In Achterberg werd in 1960 zegge en schrijve 1 kind ge doopt, in Overberg waren het er 17 in het afgelopen jaar. Hoewel ook in deze gemeente weinig toekomst is voor jonge gezinnen ziet ds. Van Viegen de situatie niet al te somber in. Restauratie De hele kerkelijke gemeente leeft mee met de aan de gang zijnde res tauratie van het kerkgebouw. Iede re maand wordt gecollecteerd voor dit doel en al is het benodigde be drag dan nog niet geheel binnen, de predikant heeft goede hoop, ge zien de vrijgevigheid van de Over- bergers. Op het ogenblik stagneert de bouw vanwege de ingevallen vorst, maar het streven is er toch op gericht de gerestaureerde kerk met Pasen in gebruik te kunnen nemen. Ds. van Viegen kon nog niet meedelen of de kerk dan groot genoeg zal zijn (200 zitplaatsen) om in de zomermaan den de stroom toeristen op te van gen. Want Overberg heeft in de va kantie een aantal gasten, die mis schien het inwonertal van het dorp nog overtreffen. Ds. van Viegen, die op 9 jan. j.l. zijn 71ste verjaardag vierde weet nog van geen opgeven. Zolang mijn Zender mij in de wijngaard gebrui ken wil, moet ik bezig zijn, want er ligt nog heel veel arbeidsterrein braak, zo drukte ds. Van Viegen het uit. Maar de predikant beseft ook dat hem nog weinig tijd meer rest om dit werk te doen. Hij heeft dispensatie tot aan z'n 75e jaar en zo het hem gegeven wordt hoopt hij het nog vier jaar vol te houden. Het zou voor de dominee van Overberg overigens een hele stap zijn om afscheid van zijn werk en gemeente te moeten nemen. Hij is verweven met het kerkelijk leven in Overberg en trouwens in de hele streek. Hij kent de toestanden als geen ander, omdat hij geboren werd in Eist en jarenlang de Hervormde gemeente van Achterberg heeft ge diend. Ds. van Viegen is vastgeklonken aan deze bevolking en trekt het per soonlijke wel en wee van de men sen bijzonder aan. Hij is met recht een man van de praktijk, die zonder theologische opleiding zijn taak be gon en (goed) vervulde. De Herv. Efratha-kerk te Overberg, die dit voorjaar met twee zijvleugels wordt uitgebreid. Onderhandse lening De wijk Leersum van de Gerefor meerde kerk te Amerongen heeft een onderhandse lening uitgeschre ven ten behoeve van de kerkbouw. Gemeenteleden kunnen in de lening deelnemen en zelf de hoogte be- Veenendaal was ds. v. d. Berg voor zitter van de Hervormde Jeugdraad en voorzitter van de Hervormde kleuterscholen in Zuid en Oost. Voor I 0*zÉM Ds. D. v. d. Berg. de totstandkoming vap de nieuwe Sionskerk in zijn wijk heeft ds. v. d. Berg zich bijzonder beijverd. Hij werd wel eens de bouwpredikant ge noemd. De Hervormde Zuidwestwijk zal dus evenals de Noordwijk va- kant worden. Predikant uit Huizen in Veenendaal beroepen Zoals in deze rubriek vermeldt zal ds. D. v. d. Berg, Hervormd predi kant te Veenendaal naar Huizen vertrekken. De centrale kerkeraad heeft thans een predikant van Hui zen. ds. J. den Besten, beroepen in de vakature van ds. P. de Jong. Aanvankelijk wilde men ds. Den Besten reeds eerder beroepen, maar de predikant gaf te kennen geen beroep te zullen overwegen, omdat Huizen twee vakatures had. Nu deze vervuld zijn (de laatste met de komst van ds. v. d. Berg) vervalt het be zwaar en heeft men ds. Den Besten wel beroepen. Ds. den Besten is 44 jaar en dien de achtereenvolgens de gemeenten van Babilonienbroek. Dirksland en staat sinds 1961 in Huizen Beroep aangenomen De Geref. kerk te Ede krijgt een nieuwe predikant in de persoon van ds. J. Hengeveld te Gouda. Hij nam het op hem uitgebrachte beroep aan Beroepen Behalve te Waddinxveen is ds. P. M. Breugem, Hervormd predikant te Achterberg, nu ook beroepen te Aalst. Kerkeraadsleden gekozen Tot kerkvoogd van de Hervormde gemeente te Scherpenzeel is herko zen de heer G. van Raay. De heren C. Wolswinkel en W. J. de Heer na men hun benoeming tot notabel aan. Tot kerkvoogd van de Hervormde gemeente te Renswoude werd geko zen de heer G. L. J. Koops, in de plaats van de heer H. van de Broek die gekozen werd tot notabel. Ver der werd tot notabel gekozen de heer J. van de Brandhof. Zondag 2 januari werden in de Hervormde kerk te Ederveen beves tigd de heren Van 't Boveneind, Van den Berg en Van de Boven- kamp als ouderlingen en de heren De Gooijer en Van Geerenstein als diakenen. IJSBAAN VERMOEDELIJK DOOR VANDALEN VERNIELD Dc Heer Appeldoorn, exploitant van de ijsbaan aan de Dijkstraat liep dinsdag ver twijfeld over de gladde ijsvloer. Gaten van meer dan een meter doorsnee maakten de baan totaal onberijdbaar. Het is (nog) niet bekend hoe die grote gaten in het ijs ontstaan zijn. De Heer Appeldoorn heeft desondanks toch de politie gewaarschuwd omdat een sterk vermoeden bestaat dat men grote hoeveelheden zout op de baan heeft ge strooid. Dinsdag en woensdag was de baan dan ook gesloten, voor de Heer Appel doorn een schadepost die in de honderden guldens loopt. Of hier sprake is van rancune of zomaar van moedwillige vernielzucht kon niet wor den vastgesteld. In ieder geval is het wel een zeer laffe streek. In allerijl is de Heer van Appeldoorn aan het werk gegaan om de gaten vol te pompen, zodat de strenge vorst de schade weer kon teniet doen. Woensdagavond werd de halve baan bereden. Met linten was de route, die be rijdbaar was. aangegeven. De bezoekers konden die avond voor half geld terecht. Een halve baan. half geld zo redeneerde van Appeldoorn. Hoe het zij, het is te ho pen dat de dader(s) voor dit wangedrag wordt (en) gestraft. BEWUSTELOOS NA VAL OP IJS. Maandagavond kwam de 9-jarige Wim Graafland, zoon van de Hervormde pre dikant Dr. C. Graafland, zo ernstig op het Us ten val dat h(j in bewusteloze toe stand naar het Julianaziekenhuis moest worden vervoerd. Naar wij later vernamen viel het ach teraf nogal mee met de verwondingen. De jongen bleek slechts een lichte hersenschudding te hebben opgelopen. De heer Appeldoorn overziet triest de aangerichte schade van z'n ijsbaan. BEJAARDEN KREGEN ZUIVEL- VOOR LICHTING. Ruim 100 bejaarden waren woensdag middag in het O.C.B.-gebouw b(jeen om te luisteren en te k(jken naar hetgeen het Ned. Zuivelbureau propageerde. By het klimmen der jaren - zo werd gesteld - verricht het menselijk lichaam minder arbeid en heeft daarom ook minder zgn. brandstof nodig. Dat komt in de praktijk neer op het gebruik van een ruime portie melk (drie kwart kan per man), kaas, groente, vlees en vis. Dit werd door de diëtiste op een aar dige manier duidelijk gemaakt. In de pauze werden de bejaarden getrakteerd op koffie en stukjes kaas en men kreeg ook een ballpoint om hiermede schrifte lijke vragen te beantwoorden, die op een lyst ingevuld moesten worden. Na de pauze werd een interessante film over de zuivel vertoond, opgenomen in heel Nederland en gezien door het oog van een Amerikaans meisje. De film bevatte elementen over melkfabrieken, labora toria, het melken met de hand en elek trisch. de Alkmaarse kaasmarkt, de Goudse, enz. Tot slot werden de prijzen aan de drie winnaars van de vragen- opgaven bekend gemaakt en uitgereikt. Ook mocht iedere twintigste bezoeker een prijs in ontvangst nemen. Degenen, die een zoutloos dieet had den, kregen een klein kaasje. Het was een gezellige en leerzame middag. Volgende week dinsdag is er weer de brei- en praatmiddag voor de dames. WINKELDIEFSTAL Terzake van diefstal in een plaatse lijke supermarkt werd dinsdagmorgen aangehouden mevr. N. Na verhoor werd de dame weer heengezonden. MAN WILDE KANTOOR NIET UIT Door een bedrijf aan de Zuivelstraat werd politie assistentie verzocht, om dat een ontslagen werknemer weigerde het kantoor van de fabriek te verlaten. Na het verschijnen van Hermandad was het nog maar een kwestie van se conden. BRANDWEER SPUIT IJSBAAN ONDER Donderdagmiddag heeft de Veenen- daalse brandweer de ijsbaan aan de Dijkstraat ondergespoten. Men hoopt dat hiermee de ijsbaan (zout?) affaire achter de rug is en er weer naar be horen kan worden geschaatst. VOETGANGER KWAM ER GOED AF Woensdagmorgen werd de 22-jarige voetganger G. B. op de Zuivelstraat ge grepen toen hij ter hoogte van de Pe likaanstraat voor een autobus heenliep en plotseling de weg overstak. Een pas serende auto, bestuurd door C. H. D. kon de man niet meer ontwijken. B. kwam op het kofferdeksel van de auto terecht, maar liep wonder boven won der geen noemenswaardig letsel op. Hij werd met de politiewagen naar zijn woning aan de Kooiweg gebracht. De auto werd licht beschadigd. „Hoef je niet te vragen." Ze ging aan de andere kant van de haard zit ten en accepteerde de sigaret, die hij haar gaf. Terwijl ze thee dronken, brak het ijs tussen de beide vrouwen en werd er prettig gebabbeld. Ook toen Wieland naar beneden geroepen werd voor een klant. Dientje wachtte tot haar broer be neden was. waarra ze zich voorover boog en aan Willie vroeg: „Ken je m'n broer al lang?" Ze schudde haar hoofd. „O nee, pas een paar weken." „Hij is een schat, Willie. Als je hem langer kent. zul je het zelf ontdekken. Ik wil je helemaal niet beïnvloeden. Jaap is een bovenste beste. Hij zal er vast niet over praten, zo is hij niet. Maar hij heeft een grote teleurstelling in zyn leven gehad. De oorzaak was een vrouw. Ze waren al verloofd en zouden trouwen. Kort voor ze gingen aantekenen, ontdekte hij, dat ze hem bedroog. Hjj is lange tijd erg cynisch geweest ten opzichte van vrouwen. Al die jaren daarna heeft hy alleen maar voor de zaak geleefd. Kun je begrijpen, dat ik verrast was. toen i't je hier zag? Je moet wel een diepe indruk op hem gemaakt hebben, dat hy je uit nodigde te komen. Misschien is h(j er nu overheen. Hij verdient het, dat hy een lieve vrouw krijgt." Willie geneerde zich een beetje. „Ik vind hem wel sympathiek, maar ik ken hem nog zo kort." De ander knikte. „Natuurlijk. Doe het kalm aan. Je zult het dan zelf ont dekken, echt! Toen Willie bleef zwijgen, vervolgde Dientje: „Zeg, wat doe je eigenlijk voor de kost?" Willie vertelde van haar lessen op de school en haar werk op de boerde rij. „Dus," zo besloot ze lachend, „ik heb tamelijk vee' vrije tyd." „Kom me eens een keer opzoeken. Ik heb met een collega een leuk flatje in Gennep. Ik werk daar by een bus onderneming. Tot morgen heb ik vroeg, overmorgen ben ik vry en daarna heb ik drie dagen laat; begin ik om drie uur. Wacht ik zal je mijn adres opschrijven. Doe je het?" Willie was verrast door de hartelijk heid van het jonge meisje. „Goed, je ziet me wel een keer." „Leuk," lachte de ander. „Ik weet zeker, dat we goed met elkaar over weg kunnen." HOOFDSTUK 8 Ergens liep een wekker af, hard en nadrukkelijk. Willie hoorde het, half in haar onderbewustzijn, geeuwde en knipperde met haar ogen. Ze draaide zich op haar zij en keek naar het klok je op haar nachtkastje: half zes. D'r uit, Piet, om te melken. Marietje zal je wel een por geven. En Leontien roepen. En Sjef natuurlijk. Sjef Ja, die gaat de volgende maand weg. Na zestien jaar hier ge werkt te hebben. Piet had het haar op een avond, toen ze na een middagje in Gennep op bezoek te zijn geweest thuis kwam, verteld. Ze had al aan zijn ge zicht gezien, dat er v*at aan de hand was. „Moet je horen, Sjef gaat weg. Heeft de dienst opgezegd. Hij heeft wat geld en gaat nu, samen met zijn zwager een tractorbedrijf beginnen. Tussen Sambeek en Vortum. Die zwa ger heeft diploma's. Wat moet ik daar nu mee aan? Hoe krijg ik zo gauw een andere knecht? Nogal een mooie tijd om personeel te krygen op een boer derij." Willie was op een stoel neergevallen. „Dat is ook wat? Kun je het hem niet uit zijn hoofd praten?'1 „Heb ik geprobeerd. Ik heb zelfs meer loon aangeboden. Maar hij is in eens bezeten van dat nieuwe bedrijf. Wil jij het niet eens proberen?" Ze had er niet veel heil ingezien. Het had ook geen zin gehad, dat bemerkte ze meteen, toen ze er over begonnen was. De jongeman was inderdaad enthouisast. „Als het een beetje lek ker gaat lopen. Wil, zoek ik een vrouw en ga ik trouwen. Als boerenknecht k\jkt niemand je aan, maar als ik eigen baas ben Hij had haar veelbetekenend aangekeken, alsof hij zeggen wilde: Als jij nog een jaartje wilt wachten, dan maak je een goeie jns bij me. Maar ze had Sjef niet nodig. De ver standhouding tussen haar en Jaap was in de drie maanden, dat ze elkaar nu kenden, verstevigd en verinnigd. Ze strengelde haar armen achter het hoofd en lag met haar ogen open. Dientje had gelijk: Jaap is een schat, dacht ze. Bij hem zou ze nooit bang zijn, integendeel. Bij hem voelde ze zich alt(jd volkomen rustig. Heel schaars was hij begonnen met zijn lief kozingen: een paar keer streek hij haar over heur haar. „Je hebt mooi, dik haar," zei hij «.en keer. Of hij lief koosde haar hand. Maar altijd was hij korrekt en beheerst. Net in die tijd be gon ze zich af te vragen, of hij nog in staat zou zijn van een vrouw te hou den. Op een avond zei hy, terwijl ze samen zaten te eten in de grote kamer: ,,Ik ben altijd blij, als je er bent." Ze had gedacht: Kun je dat niet eens op een wat meer spontane manier tot uiting brengen? Doch dan herinnerde ze zich, wat Dientje verteld had over zijn teleurstelling met zijn verloofde. Mis schien was hij daarom zo voorzichtig en terughoudend. Ze moest bij hem in iedere geval niets forceren. Maar als h(j haar op een gegeven ogenblik in zijn armen zou nemen, om haar te kussen, wist ze zeker, dat ze het prettig ging vinden. Want geleidelyk aan drong het tot haar door, dat ze van Jaap Wieland hield. Juist omdat hij alt(jd zo beheerst en rustig was. Hoewel ze telkens zyn vormelijke handddruk by het afscheid, als hij haar naar huis gebracht had, maar matig kon appreciëren. Al gaf hy me maar een vluchtige kus op myn wang. Waarom uit hij zich niet? Toen ze elkaar twee maanden kenden zei ze op een middag by hem thuis: i „Waai om kom je niet eens een zondag middag bij ons? Kun je kennismaken met m'n broer en schoonzus." Tot haar grote verwondering had hij geweigerd. „Nee, Williehet is niet het is natuurlijk nergens om. Je broer is natuurlijk een fijne vent, net zoals jij een aanbiddelijk vrouwtje bent. Maar misschien is het een soort schuchterheid van me. Probeer me te begrijpen. Wil. Ik ik ben erg voor zichtig geworden. Dat komt er is eens iemand in mijn leven geweest. La ter vertel ik je alles wel. We waren al verloofd. Het is jaren geleden. Ik dacht, dat ve man en vrouw zouden worden. Als een jongen en een meisje lange tijd met elkaar omgaan en er zelfs een ver lovingsfeest is geweest, dan staat zo iets toch vast, nietwaar? Bijzonderhe den doen er niet toe. Ze hield me voor de gek. Dat ik heb het me ge weldig aangetrokken. Jarenlang beston den er geen vrouwen meer voor me. Misschien vind je me een idioot. Ik weet wel, alle vrouwen zyn niet zo. Neem mijn zusje de man, die haar als vrouw krijgt, Willie, zal zijn grote ge luk nimmer beseffen. Ze heeft een hart van goud. Zoals Dientje zijn er meer. Wij kennen elkaar nu een poosje en kunnen goed met elkaar overweg. Van nature ben ik altijd erg verlegen ge weest, als het vrouwen betrof. Er was er maar één in mijn leven, die als uit zondering kan worden beschouwd. Een buurmeisje. We gingen samen op school!, groeiden samen op en vertelden elkaar onze geheimen. Zij was het, die me zo ontgoolchelde. Zie je, Wil, zulke dingen begrijp ik niet. Nu nog niet. (Wordt vervolgd) DE NED. CHR. VROUWENBOND EN- HET ZUIVELBUREAU. Dinsdagavond j.l. vergaderde de N.C.V.B. afd. Veenendaal in het O.C.B.- gebouw. Deze „eontaetavond", speciaal voor de dames, die in 1965 lid van de afdeling zjjn geworden, stond onder lei ding van de presidente, mevr. I. Bos- Dikken. Na het huishoudelijke gedeelte kregen mej. Wuite en de heer Bovelander de leiding, beiden verbonden aan Het Ned. Zuivelbureau. Voor de pauze werd, aan de hand van dia's, voorlichting gegeven voor het ge bruik en het bewaren van zuivelproduc ten. De poppenfilm, die daarna werd ver toond met als hoofdpersoon het bekende Dutchy mannetje wekte grote hilariteit. In de pauze werd koffie aangeboden, proefden alle dames twee soorten kaas en deden allen mee aan een prijsvraag. Als surprise kregen alle aanwezigen eea ballpoint, waarmee men ook het wed- strydformulier kon invullen. Na de pauze vertoonde de heer Bove lander een film; „De zeven gelukkige dagen van de heer Eisinga. Deze film had natuurlyk betrekking op de „zuivel". Aan het slot volgde de prijsuitreiking. Er 'varen vier mooie hoofdprijzen, die door loting moesten worden toegekend. Ook kreeg iedere 20ste bezoeker een aardige surprise; zo werden er nog 8 plastic roomkloppers uitgereikt. Het was een gezellige en leerzame avond, die dankzij het Zuivelbureau, de afdeling niets kostte. De presidente sprak een kort woord van dank, ging voor in gebed, waarna allen zongen Psalm 75 1. Daarna ging ieder voldaan naar huis. De volgende vergadering zal D.V. 15 februari a.s. worden gehouden. Er zal dan een lezing met dia's worden gehou den over „Effetha". Onderstaande woningen worden vrij van bewoning te koop aangeboden. 8 Een middenstandswoning met 4 slaapkamers en garage aan de Stationssingel. Prijs 62.500,— k.k. 8 Een hoekwoning met garage en schuurtje aan de Bergweg. Vraagprijs f 50.000,— k.k. 8 Een mooi gelegen hoekwoning met grote tuin aan de Dr. Slotemaker de Bruïnestraat. Vraagprijs f46.000,- k.k. 8 De helft van een dubbel woonhuis met flinke tuin aan de Groenelaan. Vraagprijs f35.000,k.k. ■8- Vierkamerflats in het Schrijverspark. Vrije vesti ging. Vraagprijs vanaf f 28.000,— k.k. ■8- Een perceel bungalowterrein in de Engelenburg. Prijs f29 500,— k.k. 8 Een perceel grond voor de bouw van een dub bel woonhuis Kostverloren/hoek Molenstraat. Vraagprijs f 14.000,— k.k. ■8 Terreinen voor de bouw van 4 woningen aan de Schras te Ederveen. ■8 Terrein voor de bouw van een dubbel woonhuis aan de Klomperweg te Lunteren. 8 Een perceel grond groot ca. 1715 m! voor de bouw van een villa of bungalow, gelegen aan de Onder- langs te Otterlo. 8 Een bedrijfshal groot 470 m2. 8 Een royale middenstandswoning aan de Bruine Engseweg. Het pand is voorzien van c.v. De ga rage is naast de woning gebouwd. Vraagprijs f57.500,— k.k. 8 Een middenwoning aan de J. Th. Tooroplaan. Vraagprijs f 40.000,— k.k. 8 Een hoekwoning aan de Dahliastraat. Vraagprijs f37.500,— k.k. 8 Een villa met ca. 3.000 m2 grond aan de Onder- langs. Vraagprijs f 135.000,— k.k. Vrije vestiging. 8 Een moderne middenstandswoning met garage aan de Prunuslaan. Vraagprijs f 45.000,—. Vrije vesti ging. Onderstaande woningen gelegen in de gemeente VEENENDAAL worden bewoond te koop aangeboden. 8 De helft van een dubbel woonhuis aan de P.H. van Rhijnstraat. Vraagprijs f 35.000,— k.k 8 Zes goede middenstandswoningen aan het Kost- verloren. Gemiddelde prijs f20.000,— k.k. Ruime hypotheek tegen een rente van 6u/o aanwezig. 8 Een hoekwoning aan de Groen van Prinstererstraat. Vraagprijs f 18.500,— k.k. 8 Een middenwoning aan de Patrimoniumlaan. Vraagprijs f 18.000,k.k. Vier woningen aan de Sav. Lohmanstraat. Prijzen vanaf f 15.000,k.k. Een middenwoning aan de Gortstraat. Vraagprijs f 15.000,— k.k. Inl. C.V. Makelaars- Assurantiekantoor Kerkewijk 71 Tel. 08385-3838 Veenendaal

De Vallei | 1966 | | pagina 10