DOMESTIC WASCOMBINATIES KENNEN GEEN KINDERZIEKTEN KATOEN SHOW 1966 een feest vooraf... Amerongse wasmachineindustrie stelt service no. 1 Goed xj- AMERONGEN Bevolkingstoename EDE Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 21 januari 1966 Produktie Opkomst Reclame dienst van den'Bosch Toekomst C.H.U.-nieuws Jaarvergadering schietver. „Willem Teil" IJsvereniging „De Scheve Schaats" MEETKUNDE MAAKT MODERNE MODE VAN. 8 Tegenwoordig hoort men vaak, dat men als nieuw bedrijf geen bestaansmogelijkheid meer zou hebben. Deze uitspraken zijn maar ten dele waar aangezien de kwaliteit van het artikel en dc soort product een grote rol spelen bij het blijven voort bestaan van een nieuwgevestigde industrie op wat voor gebied dan ook. Het inzicht en doorzettingsvermogen van de betref fende direktie speelt echter de grootste rol bij de verwezenlijking van het begrip „bestaansmogelijkheid". Indien een bedrijf doordacht en met het juiste plichtsbesef wordt begonnen en geleid bestaat er een zeer grote kans van slagen. Een bewijs hiervoor is wel de wasmachinefabriek „Domestic" te Amerongen. Deze fabriek heeft zich in drie jaar tijd weten op te werken tot een van de groten in Nederland. De direktie van dit bedrijf heeft haar schip veilig door de branding heen geloodst en kan zich nu beperken tot de uitbreiding van het bedrijf met een afzet over de gehele wereld. De fabriek, die op 13 januari 1963 werd geopend, bezat in haar beginperiode 5 personeelsleden, die er allen door de direk- teur de heer H. Boers van waren over tuigd dat er een op de markt gebracht zou moeten worden die persé goed zou zijn. Hierin is men dankzij groot enthousiasme volledig geslaagd. Er bleek al spoedig, dat uitbreiding noodzakelijk was aangezien de produktie in drie jaar steeg van 25 tot 200 machines per week. Begrijpelijkerwijs steeg ook het personeelsaantal. Dit bedraagt op het ogenblik 35 man. Deze grote uitbrei ding in een zo'n kerte periode kan dan ook grotendeels worden toegeschreven aan de goede kwaliteit van de wasmachines, in het bijzonder van de wascombinaties. Tijdens het produktieproces wordt aller eerst aandacht besteed aan de juiste vorm- g:ving. Hierna wordt het exterieur uitvoe rig behandeld in de spuiterij en op de mof- felafdeling van het bedrijf. Vervolgens wordt een der belangrijkste onderdelen van het produktieprogramma ondernomen, n.l. de montage. Óp de montageafdeling wordt met de grootst mogelijke precisie gewerkt en als het aparaat als laatste punt de eind controle is gepasseerd wordt het in de praktijk uitgeproh Door dit zeer uit gebreide vervaardigingssysteem kan vol ledig worden ingestaan voor de deugd zaamheid van de wasmachine, centrifuge of volautomatische wascombinatie. De heer H. Boers, de zeer jonge onder nemer van deze fabriek, zei dat de was combinaties bij de Nederlandse huisvrouw steeds meer in opkomst zijn. Temeer om dat een dergelijk apparaat in een gezin met twee of meer kinderen reeds zijn ren dement oplevert. De Domestic fabriek heeft gezien de stijgende vraag naar deze combinaties dan ook volledig het besef, dat een dergelijke grote aanschaf tot in de fu- nesses verzorgd en goed dient te zijn. De eventuele kopers kunnen op de fabriek in een speciaal hiervoor bestemde ruimte de monstraties bijwonen alvorens te beslissen. Binnen de kortst mogelijke tijd kan men zich er dan van overtuigen, wat deze com puters op wasmachine gebied kunnen pres teren. Veelal overtreft dit ieders ver wachtingen. Het bedrijf kent een speciale reclame dienst, die het bewijs van de juiste kwali- "jSNfe*»m. Een overzicht van de montage afdeling in de wasmachinefabriek „Domestic" te Amerongen, waar de machines met grote nauwkeurigheid worden afgemon teerd. teit levert. Enkele kopers geven geheel vrijwillig drie maanden na de aanschaf een recentie. Dit geschiedt zonder enige pres sie of druk. Deze recensies worden door de archiefdienst van het bedrijf zorgvuldig bewaard en kunnen eventueel dienen als een overtuigend bewijs van de deugdelijk heid. Ook bestaat er een mogelijkheid voor de koper zich te abonneren op een 20- delen gaat het bedrijf een bijzonder goede toekomst tegemoet. Dit blijkt o.a. uit enke le tekeningen, die werden getoond omtrent de bouw van een administratiepand. Hier mee zal omstreeks maart worden begon nen en eind november van dit jaar zal men hier waarschijnlijk reeds zijn intrek kun nen nemen. Óok bestaat er nog de moge lijkheid het eigenlijke fabrieksgebouw met 800 vierkante meter uit te breiden. De huidige bedrijfsruimte beslaat ongeveer een oppervlakte van M00 vierkante meter en wordt in verband met de grote vraag eigenlijk al weer te klein. Tijdens het ge sprek met de direkteur werd sterk de 'in druk gevestigd dat dit nog jonge bedrijf Elegant en een V sieraad door de hoge glans. Een grote GERO-COLLECTIE vindt u bij Hoogstraat 9-11 Telefoon 2292 Veenendaal jarig servicecontract. De bepalingen die in dit contract voor komen zullen worden nagekomen door een vijftal servicewagens, die de gehele dag langs de weg vertoeven, om waar het eventueel nodig mocht zijn zo spoedig mogelijk een reparatie uit te voeren. Naar de plannen van de direktie te oor- leder apparaat, of het nu groot is of klein, wordt met de grootst mogelijke precisie behandeld en beproefd. Vooral het motorische gedeelte verdiend extra aandacht bij de „Domestic" fabrieken. in de toekomst zowel in het binnen- als in het buitenland zeer zeker van zich zal laten horen. In landen als Mexico en Tu nesië heeft men reeds enkele gevraagde monsterzendingen ontvangen Het is dan ook niet overdreven als gezegd wordt, dat de Domestic wasmachine fabrieken in Amerongen en goede en internationale toe komst tegemoet zullen gaan. Het aantal Inwoners Is in 1965 ge stegen met 143. Het totaal bevolkings cijfer- is daardoor op 1 januari 1966 gekomen op 5248. In het afgelopen jaar wérden er 113 kinderen geboren (56 jongens en 57 n Msjes). Er werden 379 nieuwe inwo ners geteld. In 1965 overleden er 35 inwoners, te weten 19 mannen en 16 vrouwen. Er vertrokken 314 inwoners naar elders. Per 1 januari was het aantal inwo ners daardoor gekomen op 5243 te we ten 2586 mannen en 2657 vrouwen. Het aantal vrouwen blijft dus in de meer derheid. In het afgelopen jaar werden 36 hu welijken voltrokken. Er werden 2'echt scheidingen ingeschreven. Het merendeel der niet gevestigden en van de vertrokkenen kwamen en gingen van en naar gemeenten buiten de provincie Utrecht. Uit het buitenland kwamen 9 perso nen er vertrokken er 36 naar het bui tenland. HEMAVA. In de maanden pktober, november en december van het vorige jaar zijn de kinderen in Amerongen weer aktief bezig geweest met het koliekteren voor de Hemava. De totaalopbrengst over deze drie maanden bedroeg 208,55 t.w. resp. ƒ66,53, 78,96 en ƒ63,06. Allen die hebben meegeholpen om tot dit bedrag te komen worden langs deze weg hartelijk dank gezegd. SCHIETIITSLAGEX Maandagavond werden door de leden van de Amerongse schietvereniging Willem Teil in hotel Buitenlust weer de volgende resultaten bijeen gescho ten. J. D. de Greef 95 pnt; G. v. d. Horst 94 pnt; H. de Groot 93 pnt; H. den U(jl 92 pnt; J. Pakvis 92 pnt; A. de Haas 92 pnt; R. Brinkman 91 pnt; G. Wijnbergen 88 pnt; J. Niessen 86 pnt; G. Mulder 85 pnt; Labruyère 84 pnt. en J. de Kroon 79 pnt. INGEZONDEN Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden was de opkomst voor de ledenvergadering die 13 januari is gehouden bevredigend. Na de gebruikelijke opening werden enige mededelingen gedaan namens het hoofdbestuur. Voor de vergadering van de Staten- kring Amersfoort werden de afgevaar digden gekozen die zullen medewerken aan de samenstelling van de kandida tenlijst voor de verkiezing Provinciale Staten. Dat het beleggen van een vergade ring als praatavond nuttig kan zijn, bleek zonneklaar. Met grote interesse werd hierna een geanimeerde bespreking gehouden over de komende verkiezingen, waarbij de te voeren propag ïda een belangrijke rol speelde. Deze zal, zoals altijd waar dig moeten zijn maar ook doelbewust. Vooral de jonger n kwamen goed uit de hoek. Gevraagd werd een C.H.- jon gerengroep op te richten. Dit enthousi asme mocht niet verloren gaan, dus werd daartoe besloten. Binnenkort hoopt men met de jongeren een ver ft vdering te houden. Het algemeen gevoelen was, dat onze jongeren best mee willen doen als jjj de gelegenheid maar krijgen. Die wordt hun nu op deze wijze geboden. Met het noteren van 6 nieuwe leden kwam het einde van deze vergadering, die bewees dat de Christelijke-histori- sche beginselen nog terdege levend zijn en dus ook zullen doorwerken bij de komende verkiezingen. Met de overtuiging een goede ver gadering te hebben bijgewoond, ging ieder huiswaarts. Amerongen, 14 januari 1966. Vorige week hield de plaatselijke schietvereniging „Willem Teil" haajr jaarvergadering, welke om half acht door de voorzitter, de Heer F. C. Ma gendans werd geopend. Deze vergadering werd door een groot aantal leden bijgewoond, hetgeen tegenwoordig een bijzonderheid is bij vergaderingen. In het bijzonder werd de burgemees ter van Amerongen, de heer Mr. O. R. van den Bosch welkom geheten, die wederom bereid was gevonden om de prijzen van de zomerwedstrijden uit te reiken. Alvorens echter hiertoe over te gaan werd hem het Erelidmaatschap der vereniging aangeboden, wat door deze in dank werd aanvaard. Hierna werd hij met de aan deze func tie verbonden versierselen omhangen. De resultaten van de zomerwedstrij den waren als volgt: Klasse A le prijs: J. D. de Greef. 2e prijs: G. v. d. Hors.t. 3e prijs: W. van Veenendaal. Klasse B le prijs: J. de Haas. 2e prijs: A. Burgstede. 3e prijs A. H. Engelaar. Klasse C le prijs: W. Engelaar. 2e prijs: J. Niessen. 3e prijs: H. de Groot. Na de prijsuitreiking werd aan de oudste schutter, de heer H. de Groot een onderscheiding uitgereikt in ver band met het feit, dat hij 65 jaar lang de schietvereniging heeft gediend. Na afloop der vergadering heeft de heer J. dc Kroon enige films laten zien over de door hem in het afgelopen jaar gemaakte reis naar Amerika. De films werden door alle aanwezigen zeer ge waardeerd. In de wetenschap, dat de vereniging weer een goed jaar achter de rug heeft keerden allen huiswaarts. Momenteel zakt het water in de uiter waarden zeer snel. Het gevolg hiervan is dat het Us op de meeste plaatsen niet geschikt meer is voor de schaatssport. Er komen teveel kuilen en scheuren in. Het ls daarom een gelukkige omstandig heid dat de (jsvereniKing: „De scheve schaats" te Amerongen de beschikking heeft gekregen over de gracht rond het kasteel Amerongen. Bij onderzoek is gebleken dat het ijs betrouwbaar is. Met het sneeuwvrij maken van de baan vordert men goed. Dit werk bleek een hele opgaaf, maar dankzij het prachtige aanbod van de fa. Henzen te Eist tot beschikbaarstel ling van een machinale straatveger, ging het zeer vlot. Het bestuur van de vereniging is de fa. Henzen voor dit aanbod zeer dankbaar, in het bijzonder de heer Terschegget die de machine be diende. Het bestuur heeft voor deze baan verlichtingsmateriaal aangekocht. Men hoopt dat deze nog tijdig zal arriveren. In de toekomst zal dit materiaal nog worden uitgebreid. Als een en ander tijdig kan worden gerealiseerd dan wordt overwogen nog een tweede ge- costumeerd ijsfeest te organiseren. Hier voor is de gracht, door het veel meer besloten karakter beter geschikt als de baan op de uiterwaard. Velen zullen zich nog het zeer goed geslaagde ijsfeest van enkele jaren geleden herinneren. Voor deze actieve vereniging is het te hopen dat de vorst nog een tijdje aan houdt. de grote keuze... de exclusieve modellen... de speciale afdeling... maken het uitzoeken van de bruidsjapon tot een feest voorafl I' Hoofdstraat 89 - Veenendaal Bedrukte katoenbatist, katoenen stoffen met tweed effect, „op-art"-dess;ns, becfrukte open weefsels, gedessineerde corduroy-stoffen voor heren en „ge- coinde" katoenen stoffen zorgen voor het mode- nieuws in de onlangs te Amsterdam gepresenteerd» Katoenshow 1966. Veertien Nederlandse fabrikanten laten in de Ka toenshow 56 verschillende stoffen zien uit hun nieuwe collecties. De ontwerpster Marianne David en de ontwerpers E. J. Beeuwkes en A. Diepeveen hebben uit deze veelheid van katoenen stoffen 46 zeer uiteenlopende, maar ook even draagbare als modieuze modellen gemaakt om te bewijzen voor zover men dat nog niet zou weten hoe juist ka toen zich aanpast aan de eisen van de moderne vrouw. Beach a gogo" heet dit encemble uit de Katoanshow 1966. Ernst-ian Beeuwkes heeft het ontworpen uit een katoenen drill van Van Vlisslngen Co. Drill Is een sterke, dichtge- weven keperstof, welke In de loop van de laatste jaren dus danig Is verfijnd, dat hij zich bijzonder goed leent voor ele gante dameskleding. Of meetkunde en mode vroeger veel met elkaar te maken hebben gehad, wil ons niet te binnen schieten. Dat deze twee grootheden in de katoenmode voor het voorjaar en de zomer van 1966 via de geometrische figuren Zeer nau we relaties met elkander onderhouden, is een vaststaand feit. De resultaten ervan zijn te zien in de Katoenshow 1966, die binnenkort op tournee gaat door veertien Ne derlandse steden Die geometrische figuren zijn ogenschijnlijk grillig, maar bij een nadere beschouwing blijken ze zeer nauwkeurig berekend te zijn. Er zijn er die een merkwaardige op tische werking hebben. De modewereld spreekt daarom ook wel van op-art dessins, daarmee verwijzende naar een nieuwe stroming in de schilder- en in de grafische kunst, welke in vertaling optische kunst wordt genoemd. De in velerlei kleuren uitgevoerde op-arts op verschil lende soorten katoenen stoffen zijn in de Katoenshow een van de zes nieuwtjes die van invloed zullen zijn op de komende voorjaars- en zomermode. Daaronder is er een van bijzonder belang en het heeft betrekking op een nieu we, door het Enschedese bedrijf Ter Kuile Cromhoff uit de Verenigde Staten overgenomen techniek. Bedoeld is de zogenaamde „coining", een procédé waarbij twee gelijk waardige katoenen stoffen onlosmakelijk tot één stof wor de» „samengekit" Bij de vervaardiging van mantels en jasjes biedt deze uitvinding al meteen het voordeel, dat geen afzonderlijke voeringstof behoeft te worden ge- Ean zwarte Japon van een katoenen gabardine, waarbij een katoen- satijnen mantel met een zwart-wit op-art dessin behoort. De eerstge noemde stof is van Blijdenstein-Wlilink, de mantelstof van Menko. A. Diepeveen heeft het model ontworpen. Het werd Down-Town genoemd, omdat het ensemble zo geschikt is voor steedse gezelligheden. (Mo del Katoenshow 1966). bruikt. Er kunnen ook aardige modieuze grapjes mee worden uitgehaald, bijvoorbeeld door het samenvoegen van een unikleurige en een bontgeweven stof. Een uit zo'n stof gemaakt kledingstuk kan heel goed dubbelzijdig wor den gedragen, zoalp twee modellen in de Katoenshow 1966 laten zien. Ander nieuws uit deze show betreft de opkomst van be drukte katoenen open weefsels en ten laatste voor he renkleding bestemde ribstoffen (corduroy), die voor het eerst zijn bedrukt. Schuttersveld in Enschede heeft dit gedaan op verzoek van de confectionair Bendien. De cor duroy is bedrukt met een ruit, en dat staat heel goed, te oordelen naar het betrokken herenmodel dat in de Ka toenshow 1966 is opgenomen. Naast kombinaties van zwart en wit zijn in de nieuwe katoenmode enkele fraaie hoofdkleuren opgenomen: bei ge, aqua-blauw, oranje-geel, linde-groen en paars. In de dessins zitten betrekkelijk weinig grote bloemen, maar wel veel kleine. Onder de bontgeweven stoffen vallen vooral op grote en kleine, duidelijk zichtbare en minder in het oog vallende ruiten, met name in de madrasdes- sins. welke donker getinte, elkaar rechthoekig kruisende lijnen te zien geven. De madrassen hebben in de Katoen show een goede plaats gekregen, vooral in kombinatie met effen stoffen, waardoor de kontrastwerking wordt verhe vigd. Als de zon Ier kimme neigt en het strandvertier gedaan ia, wil de vrouw, ook wat de kleding betreft nog wat in de «temming blijven. Daarom onwlerp Ernst-Jan Beeuwkes, een gevierde Haagse mode ontwerper, deze „aprés-plage" uit een ap-art bedrukte katoenaatijn van Menko. Op een lange, ruim geknipte rok ia alleen middenvoor een hes vastgezet, die het grootste gedeelte van de rug vrij laat. (Model uit de Katoenshow 1966). GESLAAGD. Bij de gehouden examens slaagden te Arnhem aan de Ned. Coupeursschool voor diploma Costumière: Mej. T. v. d. Kraats, Mevr. v. d. Kraats-v. d. Haar en Mej. G. v. d. Bovenkamp te Veenendaal. Voor het diploma Coupeuse slaagden de dames H. v. Roekei en T. Overheem te Ede. Ze ontvingen hun opleiding aan de Modevak- en Kunstnijverheidsschool van de dames A. en M. Schugt te Ede. GESLAAGDEN CHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL. Aan de Christelijke Kweekschool op de Veluwe slaagden voor het eindexamen (herexamen) derde leerkrinsr t«r ver krijging van de volledige bevoegdheid als onderwijzer (hoofdakte nieuwe stjjl) de heren: J. v. d. Berg te Ede; R. Boer te Wageningen, C. Bouter te Ederveen, A. J. Buitenhuis te Veenendaal, J. H. Dekker te Terschuur, J. H. Hovestad te Rhenen, F. W. P. Kraaikamp te Wage ningen, J. F. N. Plantagie te Voorthui zen, J. J. O. Troost te Veenendaal, C. A. M. Versteeg te Sprang-Capelle.

De Vallei | 1966 | | pagina 8