SPREEKVAARDIGHEID CHEVROLET Instituut „Rhetorica" - Tel. 01850-7283 - Dordrecht GEHEEL VEENENDAAL INGELIJFD BIJ DE GEMEENTE EDE BLAUW EN GROEN KUNNEN BIJ ELKAAR PASSEN P E L „O.B.K." en „K.N.A." hielden gezamenlijke uitvoering ARAM ARAM Weer volle winst voor Panters-dames SOS-3 geklopt met 3-0 Gevonden en verloren De lieer Matser tot de Plattelandsvrouwen: ELST AMERONGEN EDERVEEN STAGNATIE IN BOUW TE RENSWOUDE EDE Officiële bekendmaking iS Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 25 januari 1966 2 SCHAATSPRET TEN EINDE V.A.B. KIRPESTEIN Film en causerie voor Cult. Nat. Hist. Vereniging Aanrijding Tienerbal HUWELIJKSGESCHENK Wachten is op klinkerweg Cafetariahouder vertrok naar Deventer Gereformeerden protesteren tegen VARA uitzendingen De Zee koningin U.S.O. CONCERT VOLLEYBAL Voor onze MONDELINGE LEERGANG (Persoonlijkheids- en carrièrevorming) bestaat in ons land een enorme belangstelling. Duizenden dames en heren hebben zich voor het volgen van deze cursus bij ons instituut laten in schrijven. In vele plaatsen van ons land zijn reeds alle clubs geheel bezet. Voor belangstellenden organiseren wij nogmaals een gra tis introductieles op DONDERDAG 27 JANUARI a.s. in geb 't Trefpunt, Dennenlaan b/d Petrakerk te Veenen daal. Aanvang 8 uur n.m. KOMT U EENS VRIJBLIJVEND LUISTEREN. Dit bezoek wordt ook voor U een openbaring Bovenstaande enormiteiten zgn te vinden in een kersverse uitgaaf van „De Gele Gids", die voor de verandering in een blauw omslag is verpakt. Het stuk heet volgens de omvangrüke betiteling te zjjn de met medewerking van de P.T.T. uitgegeven jaarlijkse zaken- en berocpenlgst voor de telefoonsec toren Ede en Wageningen, uitgave 1966. Men behoeft nog niet eens tot het chauvinistische slag Veenendalers te behoren om het groen en geel voor de ogen te gaan zien als men de scriptie leest over het oord, dat kennelijk de 26.000 zielen tellende, zelfstandige, ge meente Veenendaal moet uitbeelden. Terwijl Veenendaal met enige trots al in 1960 het stuk Gelders-Veenendaal van de gemeente Ede in eigen handen zag overgaan is het voor de auteur van „De Gele Gids" een kleinigheid om de gehele gemeente Veenendaal weer bij Ede in te lijven en dit gemeenschapje onder de naam Gelders-Veenendaal op de telefoon-abonné's los te laten. Er is in dit Edese buurtschapje land bouw maar ook een bescheiden indu strie, oreert „De Gele Gids". Welja, maar zo bescheiden zijn de (Gelders) Veenendalers van huis uit nu ook weer niet om dan wel totaal tegen „De Gele Gids" in opstand te komen. Als Eist naast Rhenen en Benne- kom onder één van de voornaamste gemeenten in het Gelderse land wordt gerekend dan wil Veenendaal daar toch zeker ook graag bijhoren. Maar als „De Gele Gids" toch aan het rectificeren slaat: dan liever waar we helemaal precies thuishoren in het Utrechtse land. Wie na persoonlijke overtuiging bo ven het gele papier wil grinniken schaffe zich deze niet geheel betrouw bare, maar wel amusante, gids aan. Hij is gratis verkrijgbaar. Mogelijk bij de P.T.T. Of strekt de medewer king niet zover? „GELDERS-VEENENDAAL behoort tot de gemeente Ede en wordt daar dan ook vermeld; het ligt aan de spoorlijn Utrecht-Arnhem en het heeft met deze laatste stad bovendien een uitstekende busverbinding, evenals met Utrecht en Amersfoort Ook hier zien wij dat de bestaansbronnen verd#eld zijn: er is landbouw, maar ook een be scheiden industrie: textiel-, sajet-, wol- en sigarenfabrieken waarvan de laat ste een grote bekendheid hebben. Door het snel invallen van de dooi ls ongewild een einde aan de schaats pret gekomen. In de hele omgeving zijn op het ogenblik alle banen weer ge sloten, tot grote teleurstelling van de diverse schaatsenthousiasten. Hopelijk voor hen zal de vorst weer spoedig te rugkeren. NBM BUS GESTRAND DOOR GLADHEID Vrijdagmorgen om half v(jf raakte een personeelsbus van de NBM, bestuurd door de heer W. uit Amerongen in een slip nabü de spoorwegovergang aan de Nieu- weweg. Door het spiegelgladde wegdek zag de bestuurder geen kans om weg te rijden. Om half acht arriveerde een zandstrooier, maar deze kwam te dicht bij de bus en raakte het voertuig. Het verkeer kwam muurvast te zitten. De politie werd pas om kwart voor acht van het gebeurde in kennis gesteld en slaagde erin de knoop te ontwarren. Gevonden- en verloren voorwerpen in de week van 13 januari tot en met 20 januari 1966. GEVONDEN: r. zwarte dames handschoen: aan ko men lopen een hond, kleur wit/bruin; L. zwarte dameshandschoen: een paar donkergrijze heren glacè's; ballpoint (vier kleuren); schooltas met boeken; sigaretten aansteker (zwart); rode autoped; een paar zwarte dameshand schoenen; een groen-gele parkiet; een licht-beige kinderportemonnaie met in houd; kinderportemonnaie inh. klein geld; een zwart -vollen handschoen; een borstel; L.-bruin kinderschoentje; fietstasje inh. regenbroek en gereed schap: 2 muntbiljetten; een schaats- hoes en een herenpolshorloge met zw. bandje. VERLOREN: uitlaatkop van hetelucht kachel; een bankbiljet; bruin lederen portemon- naie, inh. bankbiljet van 10,plus ƒ3,los geld; zwarte aktentas met schoolboeken; kleine portemonnaie, ge broken wit; een beige lederen dames- portemonnaie, inh. ongeveer 80, en een briefje; L. gymschoen (blauw); blauw kinderfietsje; bruine damespor- temonnaie, inh. maandkaart Veenen- daal-Ede en foto's; wieldop van „Sim- ca"; een zwart kinderfietsje; een siga rettenaansteker; een paar groene da meshandschoenen; bruin lederen porte monnaie, inh. plm. 13 15 gulden; doublé damespolshorloge met doublé bandje; linnen zakje, inh. ƒ300,geel bruine want; een bril met donker mon tuur in etui; zwart gympakje. Veenendaal, 20 januari 1966. De Hoofdagsnt van Politie. (J. v. d. Brand.) Ook dit Gelders Veenendaal is prach tig gelegen en er worden dan ook door de plaatselijke Vereniging voor Vreem delingenverkeer heel veel excursies georganiseerd naar de bijzondere na tuurreservaten en de natuurmomumen- ten in de directe omgeving. Heel be kend door zijn prachtige, uitgestrekte en fraai beboste heuvels is het Staats- natuurreservaat „De Hel", in de Meent vindt men zeldzaam interessante flora. Langs de Slapersdijk kgn men prach tige tochten maken over de Utrechtse heuvelrug; men vindt bovendien in dit Veenendaal het Natuur-historisch cen trum van de Gelderse Vallei. Gelders Veenendaal heeft een aantal uitstekende hotels, die in het seizoen doorgaans goed bezet zijn." Ongeluk op Rijksweg 12 Vrijdagmiddag om half zes kwam een personenauto bestuurd door van V. uit Rotterdam nabij het Shell Sta tion in botsing met een vrachtauto met aanhanger uit Ierseke. De personen auto kwam dwars over de rijbaan te staan. Een achteropkomende auto kon nog juist een zwenking naar rechts maken om de auto te ontwijken. Er ontstond materiële schade en een licht oponthoud in het verkeer. Wethouder kreeg geen voorrang op Nieuweweg Zaterdagmorgen gaf de autobestuur der G. uit Schipluiden bij de afrit op de Nieuweweg geen voorrang aan de auto van wethouder De Ruiter uit Vee nendaal. De heer G. wilde de Nieuwe weg opgaan om bij een koffiehuis wat te gebruiken. De auto van de wethou der bevond zich op de Nieuweweg en reed rechtdoor. Er ontstond een bot sing waarbij beide wagens werden e- schadigd. Donderdagavond hield de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond, afdeling Veenendaal, haar maandelijkse vergadering. Op deze avond, die geopend werd met het zingen van Ps. 19 7, het lezen van Lucas 1 518 en gebed, werd door de heer Matser een lezing gehouden over Woninginrichting. Tijdens de pauze en de rondvraag aan het eind van de vergadering werden enige dames bereid gevonden met intekenlijsten rond te gaan, voor het geschenk, dat de Veenendaalse vrouwen, op initiatief van mevrouw Hazenberg, aan onze Kroonprinses bij haar huwelijk willen aanbieden. Aan het begin van de avond hield de presidente mevrouw H. J. van Ca- pelleveen-van Maanen een korte medi tatie over Lukas 1 15a: „Want hij zal groot zjjn voor den. Heere." Zg sprak hierin de wens uit, dat van de leden gezegd kan worden, dat zij groot zijn in de Heere; groot in het offer van Christus. „Alleen door het geloof in dat offer," aldus spreekster, „kunnen wij ons werk thuis en in de afdeling van onze bond goed doen." Zij besloot met de wens: „dat bij allen de gebeden mogen vermenigvuldigen en zij dicht bij de Heere mogen leven." Nadat de secretaresse, mevr. Bruis, de notulen van de vorige vergadering voorgelezen had, en deze ongewijzigd waren goedgekeurd, gaf de presidente het woord aan de heer Matser. Spreker schetste in het kort de ont wikkeling van de woninginrichting, sinds de z.g. nieuwe stijl in Nederland zijn intrede deed. In deze stgl kreeg het meubel naast zijn functie als gebruiks voorwerp, ook een decoratieve functie. Het hout werd beschilderd; fellere kleuren deden hun intrede. Hierna gaf de heer Matser enige voorbeelden van het op moderne wijze inrichten van verschillende typen ka mers. Hij besprak o.a. de inrichting van de zgn. Engelse en de vierkante kamer. Twee kamers, gescheiden door schuifdeuren achtte hij niet meer in deze tijd passen. Hij stelde dan ook voor de tussendeuren er uit te „gooien". VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Meubels, verklaarde spreker, zijn een produkt van hun tijd. En waar we nu in de „industriële tijd" leven, moeten moderne meubels fabrieksmatig ver vaardigd worden. Hij wilde niets ten nadele van het handwerk zeggen, in tegendeel, maar het wordt in deze «tijd veel te kostbaar, terwijl er geen betere aliteit tegenover staat. Moderne meubelen zijn, da r ze een afspiegeling van het industriële kunnen van onze tijd zijn, niet duur, maar wel van goede kwaliteit. In de moderne flatbouw, aldus spre ker, hebben we veel glas. Dit glas kun nen we door aangepaste bekleding een Twee ongelukken op de Hoogstraat Zondagmiddag ontstond op de Hoog straat een aanrijding tussen de per sonenauto's van de heren G. uit Rens- woude en R. uit Rhenen. R. reed in de richting van de Valleistraat en wil de aan het eind van de Hoogstraat om draaien bij het plantsoen. G. was op deze manoeuvre niet verdacht en reed de Rhenenaar aan. Materiële schade was het gevolg. Maandagmorgen reed Van E. uit Lun- teren met zijn bromfiets op dezelfde plaats vlak bij het Gelderland. Hij zag een auto staan, remde iets af en wilde toen doorrijden. Naast de auto stond de heer J. F. G., die door de brom fietser werd aangereden. Op advies van dokter Remme werd G. naar het - lianaziekenhuis overgebracht. functie in het geheel van onze woning geven. Hij dacht daarbg aan transpa rante overgordijnen, van een „grof" linnen vezel, met daarachter, op de plaats van de vitrage dus, een effen, gekleurd gordijn. Het transparante gordijn kan eventueel als zonwering dienen, terwijl 's avonds het effen gor dijn dichtgeschoven wordt. Er ontstaat op deze manier een zachte overgang van de huiskamer naar de buitenwe reld. Kiest uw kleuren met zorg en durf, was een van de dingen die de heer Matser benadrukte. „Men moet af van het standpunt, dat groen en blauw nooit bij elkaar passen". De tegenwoordig gebruikte kunst stoffen zijn nooit duurder, dan wollen stoffen, maar wel duurzamer. Ze hebben echter wel het nadeel, dat de kleuren nooit zo warm kunnen zijn als die van wol. Dit verschil in kleur- temperatuur komt doordat kunstvezel overal evenveel kleurstof opneemt, ter wijl natuurvezels dat niet doen. Bij het kiezen van meubelbekleding moet ook eens aan écht leer gedacht worden. Het is wel duur, maar het gaat jaren mc en wordt, in tegenstelling tot de „gewone" bekledingsstoffen door het gebruik mooier. Spreker be sloot zij causerie door enkele woorden aan de verlichting te wijden. Verlich ting kan zowel een functionele, als een decoratieve taak in het interieur heb ben indien een lichtpunt uitsluitend een lichtgevende functie heeft, mag het niet opvallen, daar het toch al de aandacht trekt. Na de pauze, waarin door de dames veel belangstelling getoond werd voor het door de heer Matser uitgestalde glas- en aardewerk, was er gelegen heid tot het stellen van vragen, daar van werd een druk gebruik gemaakt. De heer Matser toonde hierbij geas sisteerd door zijn broer, ook nog een keur van tapijt- en bekledingsstoffen. Dit werd door de aanwezigen zeer op prijs gesteld, terwjjl er veel belangstel lende vragen over het getoonde gesteld werden. Mevrouw van Capelleveen dankte de heren Matser, namens alle leden voor de leerzame avond, en besloot de ver gadering met dankgebed. Vanavond (dinsdag) zal voor de le den van de Cul. Nat. Hist. Vereniging een tweetal films worden vertoond over het redden van schipbreukelin gen, voorafgegaan door een causerie van de heer J. G. Wittpen, medewer ker van de Kon. Noord- en Zuidhol landse Reddingsmaatschappy. Vertoond' worden de films „Van strandrover tot redder" en „Redding bij Latrabjarg". Laatstgenoemde film heeft een zeer merkwaardige voorge schiedenis. Tijdens de filmopnamen aan de IJslandse kust stak n.l .een echte zware storm op, waardoor een schip op de rotsen liep, waarvan de bemanning gered moest worden onder allesbehalve gemakkelijke omstandigheden. De film ploeg had dus een unieke gelegenheid dit te filmen. De resultaten kan men bewonderen hedenavond in hotel Stuyvenberg. De volgende lezing zal medio februari plaats hebben. Besproken wordt dan een andere reddingsactie met als on derwerp de Egyptische tempels in het Nijldal in Nubie. Deze tempels worden namelijk bedreigd door een overstro ming als gevolg van de bouw van een stuwdam in de Nijl. INLEVERING TOTO-FORMULIEREN Het komt nog steeds voor dat men de voetbaltoto-formulieren te Iaat inlevert, zo maakt het bestuur van de voetbalver. DVSA bekend. In verband met wijzigingen in de ad ministratie is voortaan geen inlevering op vrijdag meer toegestaan. Donder dagavond wordt de inleveringstermijn gesloten. Ieder wordt verzocht het for mulier in het begin van de week klaar te maken, zodat de ophalers met één keer aanbellen kunnen volstaan. Men kan dus voortaan na donderdag avond geen formulieren meer brengen bij de heren Buis en Brinkman, want ze worden zonder meer geweigerd, zo deelt het bestuur mee. Vrijdagmiddag j.l. vond op het kruis punt Kon. Wilhelminaweg-de Kievit een aanrijding plaats tussen een twee tal personenauto's. De Ameronger J. kwam vanuit de richting Leersum en wilde ter hoogte van het kruispunt linksaf de Kievit op rijden. Tijdens zijn voorsorteermanoeu- vre reed hem een andere personenauto bestuurd door v. d. H. uit Wageningen achterop en ging inhalen, hoewel de richtingaanwijzer in werking was. Beide auto's botsten tegen elkaar op en er was behoorlijke materiele schade. Persoonlijk letsel was er gelukkig niet bij. Zaterdagavond, vond in de grote zaal van het Dorpshuis een door de Ame- rongse ontspanningsvereniging in op richting georganiseerde tieneravond plaats onder muzikale leiding van The Royal Rockers uit Veenendaal. Ruim tweehonderd jongelui uit Ame rongen en wijde omgeving waren naar het Dorpshuis gekomen om eens lek ker de benen van de vloer te gooien Het werd een zeer gezellige avond en besloten werd. om op 26 februari a.s. weer met hetzelfde orkest een tiener bal te organiseren. Op verzoek van het gemeentebestuur zal ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg op 10 maart a.s., een kol- lekte worden gehouden door de Oran jevereniging. Deze huis aan huiskol- lekte vindt plaats in de periode van 1 februari tot en met 14 februari a.s. De kollekte wordt uitgevoerd door leden van de Oranjevereniging Ame rongen doch wanneer er mensen zijn, die ook een kleine wijk zouden willen lopen ten behoeve van het huwelijks geschenk worden deze verzocht zich op te geven bij de heer H. Troost, Pr. Hendriklaan 10 te Amerongen. Voor wat betreft eventuele feestelijk heden op tien ipaart a.s. kan nog niets medegedeeld worden. Alles is nog bij de organiserende vereniging in voor bereiding. GEBROKEN «EEN NA VAL OP IJSBAAN De heer B. uit ^Veenendaal viel vo rige week tijdens jet schaatsen op de ijsbaan zo ongelukKig dat hij een been breuk opliep. B. werd naar het Juliana- ziekenhuis te Veenendaal overgebracht. Aan de Barneveld- sestraat te Renswou- de is een serie koop woningen in aan bouw, waaraan in enkele maanden niets is gedaan. De bouw van de 12 woningen, die door een Vee nendaalse aannemer opgeleverd worden, ligt al enkele maan den stil. Niet door de vorst maar ook daar voor werd niet ge werkt. De reden van de stagnatie is het ont breken van een toe gangsweg waardoor de materialen de bouwplaats niet kun nen bereiken. De ge meentesecretaris de heer van t Wout verklaarde dat vrij dagavond besprekin gen zijn gevoerd om na de vorst een klinkerweg aan te leggen. Op de vraag waarom dat niet gebeurd was voor men met de bouw begon, zei de heer van 't Wout dat de medaille een aantal kanten had. Misschien is onze opdracht te laat verstrekt, misschien is merr te vroeg met de bouw begonnen. In ieder ge val is er sprake geweest van een mis verstand. In Veenendaal kent men het systeem om eerst de grond bouwrijp te maken en asfaltwegen aan te leggen voor men met de bouw begint. Maar in Renswou- de werken we niet met asfalt, dat komt voor een kleine gemeente te duur. Het worden dus klinkerwegen. Eerst hadden we te kampen met een overvloedige regenval en toen met de vorst. Maar zoals gezegd, het leed is nu bijna geleden, de klinkerweg zal er De bouwplaats te Renswoude, die van af de Barneveldsestraat niet bereikbaar is. Rechts bevindt zich een zandweg, die de vrachtauto's niet kan dragen. Ze zakken tot de assen in de modder. nu gauw komen aldus de heer van 't Wout. Dat tussen de Arbeiders Muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" en de Arbei ders Zangvereniging „Kunst Na Arbeid" al geruime tijd een vruchtbare samen werking bestaat bleek vrijdagavond nog weer eens overduidelijk op de gezamen lijke uitvoering die de beide verenigingen in het Eigen Gebouw brachten. De tweede voorzitter van O.B.K., de heer A. van Driel, sprak een welkomst woord tot de aanwezigen. Voorts over handigde hij aan de VVV secretaris, de heer Mc. G. v. d. Pijl een kleine at tentie als blijk van waardering voor de prettige samenwerking die er in het kader van de zomerfeesten tussen de beide verenigingen is geweest. Het eerste gedeelte van het program ma bestond uit een licht-klassiek ge deelte. Oefening Baart Kunst bracht hierin onder andere selecties uit ;,Ca- valleria Rusticana" van Mascagni en „Aida" van Verdi ten gehore. Er werd op verdienstelijke wijze gespeeld. Kunst Na Arbeid kwam met een tweetal prachtige liederen van Bort- nianski en het „Ave Verum" van Mo zart. Koor en orkest voerden samen onder meer nog het „Pelgrimskoor" van Wagner uit. WONINGBOUW AAN SCHRAS Aan De Schras, schuin tegenover het sportveld zullen een aantal koopwonin gen worden gebouwd. De fa. Hardeman heeft reeds de grond in eigendom. Men hoopt binnenkort met de bouw te kun nen starten. Dezer dagen is de heer Arts, die de lunchroom „De Tunnel" te De Klomp enkele jaren heeft beheerd, vertrokken naar Deventer, waar hij het cafetaria „De Nieuwsprong" gaat exploiteren. De eigenaar van de lunchroom aan De Klomp, de heer D. Kulik, kon nog niet meedelen wie de nieuwe huurder zal .zijn. Besprekingen hierover zijn in vol le gang. Wanneer de lunchroom, die vroeger toch een druk bezochte plek was, weer zal worden geopend, zal nog nader worden meegedeeld. In Ede protesteren de kerkeraden van de Gereformeerde kerk en die van de Vrijgemaakte Gereformeerde kerk b(j het hoofdbestuur van de VARA. Er zal een schrijven aan deze omroep worden gericht, waarin de kerkeraden er op aan dringen in het vervolg geen programma's meer te brengen, waarin godslasterlijke taal worclt gebezigd. Men is met name geïrriteerd door het op treden van het Lurelei cabaret dat op Eerste Kerstdag voor de VARA tele visie optrad. Ook verschillende leden van genoemde kerken zouden zich ge- ergerd hebben aan de inhoud van ge noemd programma. (67) Op de tribunes zijn de toeschouwers buiten zichzelf van enthousiasme. Temidden van het oor verdovend gejuich zit kapitein Eén-oog met eeD brede lach op zijn verweerde zeemans tronie. „Zij heeft het hem gelapt, bootsman!" schreeuwt hij boven het gebrul tot de man naast hem. „Mijn dochter, de zeekoningin, heeft die opgeblazen land rot bakzeil doen halen!" Ambre zelf schijnt zich om het gejoel niet veel te bekommeren. Bezorgd buigt zij zich over Aram, die nog steeds roerloos op de grond ligt. „Breng hem weg", zegt ze ge biedend tot de kampvechter. „Breng hem naar het huis van Priamus, de senator!" Door de donkere poort van het stadion wankelt Ares naar buiten, de hand voor het gelaat, om de honende blikken van zijn vroegere bewonderaars niet te zien. Maar men heeft nauwelijks belangstelling voor de ver slagen kampioen. Behalve dan één man. Merlin, de tovenaar, die haastig de tribune verlaat om Ares te volgen (wordt vervolgd) Gemeente Rhenen HUWELIJKSGESCHENK HARE KONINKLIJKE HOOGHEID PRINSES BEATRIX DE HEER CLAUS VON AMSBERG Het ligt in de bedoeling, dat ter gelegenheid van hun huwelijk aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg een geschenk wordt aangeboden. Hier toe is een nationaal comité gevormd, onder voorzitterschap van de beide voorzitters der Staten-Generaal, tenein de een waarlijk nationaal geschenk te kunnen aanbieden en afzonderlijke ak- ties zoveel mogelijk te voorkomen. Genoemd comité heeft mij verzocht voor dit doel medewerking te verlenen opdat ook de inwoners van de ge- gemeente Rhenen de gelegenheid krij gen gelden voor dit doel af te staan. Gaarne voldoe ik aan dit verzoek door U te wijzen op de volgende mogelijk heden: Van 31 januari tot en met 4 februari zullen op de hieronder genoemde plaat sen bussen staan waarin een gift voor dit doel kan worden gedeponeerd. Rhhenen-stad: gemeentehuis (bodeka mer); V.V.V.-kantoor. Eist: Rijksstraatweg 68 (H. Kruythoff). Achterberg: Cuneraweg 173 (K. Krol) Gedurende dezelfde periode zullen ook op alle openbare en bijzondere scholen voor g.l.o., v.g.l.o., u.l.o. en huishoudonderwijs bussen worden ge plaatst zodat ook de leerlingen van de ze scholen daarin een bijdrage kunnen deponeren. Tenslotte wijs ik u op de mogelijk heid om rechtstreeks giften te gireren op gironummer 25 ten name van het Nationaal Comité Huwelijksgeschenk, terwijl naar alle plaatselijke banken giften kunnen worden overgemaakt on der vermelding „Nationaal Huwelijks geschenk". Hoewel het de uitdrukkelijke bedoe ling is dat ruimte blijft voor particulier V—atief (bedrijven, verenigingen e.d.) dient voor meer dan interne inzame- lingsakties vooraf met mij contact te worden opgenomen. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch van Rosenthal. Na de pauze werd het wat lichter gehouden, men speelde enkele marsen en het koor zong enige bekende volks liederen. Tenslotte voerde men geza menlijk de O.B.K.-mars uit, een eigen compositie van de dirigent. Na afloop kregen dirigent A. J. van Kolfschoten en koordirigent G. J. Ho- genbijl-van Kolfschoten beide een bloemenhulde in ontvangst te nemen. Met een geanimeerd bal, dat werd ge houden met medewerking van de Val leiband, werd deze avond besloten. Het zestiende USO concert, dat op 27 januari aanstaande in Rhenen wordt gegeven, wordt geleid door de dirigent Frits Knol. Als clarinet-solist treedt op Wim Vink. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Ouverture Don Giovanni van Mo zart. 2. Concertino voor clarinet van C. M. von Weber. 3. Serenade voor strijkorkest van E, Elgar. 4. Vierde symfony („Tragische") van Fr. Schubert. Zaterdagmiddag j.l. hebben de Panters dames getoond niet voor niets aan de kop van de ranglijst in de eerste klas te staan. Een ploeg uit de middenmoot, SOS 3 uit Utrecht en reserves van eredivisieploeg SOS, werd met een 3-0 ne derlaag huiswaarts gestuurd. De volleybalbond geeft de uislagen van de ge speelde wedstrijden altijd bijzonder laat vrij, zodat wij niet weten wat de an dere ploegen hebben gedaan. Zeker ts, dat de Veenendaalsen hun toppositie hebben gehandhaafd, zoniet verstevigd. In ieder geval een goed begin in het nieuwe jaar en een goede start in deze tweede helft van het competitieseizoen. OP ALLE FRONTEN STERKER Van meet af aan waren de Panters de betere ploeg. Op alle onderdelen van het volleybalspel demonstreerden zij betere kwaliteiten, zodat eigenlijk de overwinning geen moment in gevaar is geweest. Safe en soms hard serveren bracht diverse punten binnen, terwijl er solide aan de aanval werd gewerkt. Vooral dit laatste drukt altijd een dui delijk stempel op deze Pantersploeg, zoals dat bij vrijwel alle Pantersploegen het geval pleegt te zijn. Ditty Hiensch en Margriet van Otter- lo verdeelden als spelverdeelsters de aanvallen goed en hun set-ups kwamen meestal goed voor het net. Hiervan maakten de uitgesproken aanvalsters Wil Schoemaker, Jos Jansen en Ada Siefkes dankbaar gebruik van en de ene aanval na de andere rolde over de tevergeefs grijpende SOS defensie. Na de plaatswisseling nam Lineke van Hardeveld de aanval prima over, ter wijl zij met haar harde serve goed werk deed. De invalster voor de voor lopig uitgeschakelde The Thiers, Anke de Gooyer blijkt uit het goede volley balhout gesneden te zijn, want op de momenten dat zij werd ingezet deed zij rustig en gedegen haar werk. De eerste set werd een heel regelmatige zege van 15-7. Ook in de tweede set werd de rust in de Pantersploeg geen moment ver stoord. Weer zwaar in de aanval werd een setwinst van 15-3 behaald en een 2-0 voorsprong was een feit. In de derde set kwam SOS er wat beter in, waardoor het spel een wat levendiger karakter kreeg. Lange ral- leys kwamen voort uit spectaculair ver dedigingswerk van beide ploegen en het duurde lang eer er een punt werd gescoord. Maar het was duidelijk dat SOS niet tegen deze Pantersformatie was opgewassen. Gedegen en superieur finishten de Panters weer heel duide lijk het snelst en met 15-9 werd ook deze set gewonnen. De zoveelste thuis wedstrijd werd in een duidelijke 3-0 overwinning omgezet. Op goede weg Deze Pantersformatie is duidelijk op de goede weg. In het begin van de competitie mankeerde het de nog vrij jonge dames nog wel eens aan wat zelfvertrouwen, maar dit is goeddeels van de baan. Er wordt safe aan de aanval gebouwd terwijl er veel minder ballen doelloos over het net worden gespeeld. De verdediging zit meestal goed in elkaar, waardoor men het zo belangrijke aanvalsspel kan blijven on derhouden. De toekomst ziet er in ieder geval rooskleurig uit en men kan duidelijk op het kampioenschap mik ken. Reserves Ook het tweede dames team behaalde een duidelijke 3-0 zege op Odio 1 uit Utrecht. Met de overduidelijke set standen 15-8, 15-4 en 15-4 werd een meer dan verdiende 3-0 overwinning behaald. Door de overwinning blijft dit jonge meisjes team kans houden op de titel in de derde klas van de bond. Jammer is, dat verleden week tegen no. 1 van de ranglijst slechts een gelijk spel werd behaald, waardoor dit team het niet geheel meer in eigen hand heeft. De uitwedstrijd tegen deze lijst- aanvoerster zal vermoedelijk de door slag moeten geven. Vast staat dat de dames afdeling van de Panters een heel goed seizoen draait, hetgeen niet in de lijn der verwachtingen lag.

De Vallei | 1966 | | pagina 2