Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Woensdag groot politiek forum in „Eltheto" te Veenendaal 25 jaar bestuurslid plaatselijke melkhandelorsanisatie Tentoonstelling ten behoeve van aardgas AGENDA gebruik te Eist Cult. Nat. Hist, vereniging had boeiende filmavond met toelichting Vooraanstaande christelijke politici nemen zitting in gespreksgroep W eekeiidac t ie winkeliers Stationsstraat voor autoverkeer gesloten Rake klappen na VSW wilde Marokkanen in Kes teren hebben ruzie ELST Maandag verjaart onze kroonprinses WIST U 40e JAARGANG VRIJDAG 28 JANUARI 1966 Nr. 8 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - V eenend aal Tel. 0 8385-2022 (2 lflnen) - Giro 503427 Redaktie: W. F. ter Hoeren Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bq de agentschappen van „De Vallet" ia plaatsen van verschoning VALLEI Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimnm advertentie 40 mm Rabriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 2 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel C Overweldigende belangstelling bij receptie heer D. van Kampen Tal van sprekers voerden het woord De receptie, die woensdagmiddag in hotel „La Montagne" was belegd, ter ere van het zilveren jubileum van de heer D. van Kampen, als bestuurslid van de plaat selijke organisatie van melkhandelaren, was bijzonder druk bezocht. De rijkspolitie uit Eist zag zich genoodzaakt het verkeer van en naar het hotel in goed-e banen te leiden. Onder degenen, die de heer Van Kampen kwamen gelukwensen, bevonden zich afgevaardigden van landelijke organisaties in de zuivelwereld. tientallen Vee- nendaalse melkhandelaren, de burgemeester van Veenendaal, mr. dr. J. Hazenberg, wethouder Ant. de Ruiter, oud-gemeente secretaris, de heer D. Blankespoor, ds. D. v. d. Berg, Ned. Herv. predikant en tal van vrienden en bekenden. TOESPRAKEN De heer Van Kampen, geflankeerd door .zijn echtgenote en kinderen, werd van verschillende kanten lof toege zwaaid voor de wijze waarop hij zijn omvangrijke taak fceeft verricht. Ook mevr. Van Kampen werd in de huldi ging betrokken, omdat zij haar man in al deze jaren had bijgestaan. De heer H. Smit, direkteur van de Veenendaalse Melk en Zuivelinrichting „Vemiez" constateerde dat tijdens de afgelopen periode waarin de heer Van Kampen het voorzitterschap van de raad van bestuur vervulde zeer veel was gebeurd ten gunste van de N.V. De jubilaris kan terugzien op een werkzame periode, die mede dank zij zijn werk, goede resultaten opleverde. De plaatselijke melkhandel deed nooit tevergeefs een beroep op de heer Van Kampen. U stond ook open voor kritiek en het was een voorrecht om met u sa men te werken, zo besloot de heer Smit. Namens de N.V. „Vemiez" bood de direkteur een cadeau onder cou vert aan terwijl aan mevr. Van Kam pen een fraai bouquet bloemen werd geoffreerd. De voorzitter van de landelijke Cen trale Melkhandelaren Organisatie, de heer J. P. Aafjes, prees de jubilaris om hetgeen hij in het kader van de C.M.O. had verricht. Vijf en twintig jaar is ren lange tijd. U bent thans 64 jaar en gaf te kennen en over een jaartje mee op te houden. Wij weten niet wat u daarmee bedoelt, want u zult zich toch niet kunnen losmaken van hetgeen u al die jaren bezielde. U stond 25 jaar in dienst van de commerce, maar ver loor de ideële gedachte nimmer uit het oog, zo merkte de heer Aafjes op. Namens het personeel van Vemiez en de plaatselijke melkhandel werd het woord gevoerd door de heer J. Kuipers, procuratiehouder bij de onderneming. Spreker wees erop dat de heer Van Kampen een bepaald doel voor ogen had gestaan: De volledige onafhanke lijkheid van de melkhandel, waarbij de handelaren ook aandeelhouder zouden zijn. Dit streven ging met strijd gepaard en die strijd duurt nog dagelijks voort, aldus de heer Kuipers. U legde tal van contacten in nationaal en internationaal verband, contacten die u aan ons over droeg en waar de onderneming zeer veel profijt van heeft. Namens het per soneel en de melkrijders bood de heer Kuipers een fraai hengelgarnituur aan, terwijl mevr. Van Kampen een bouquet bloemen kreeg. De heer Posthuma, secr. van de stich ting „De Knipkaart", de commerciële OPDOOI DE OORZAAK Nadat in de decembermaand de weekendacties van de Veenendaalse winkeliers tijdelijk waren gestopt in verband met de feestdagen, zal met in gang van het komende weekeinde weer een begin gemaakt worden met deze actie, die bij het publiek vorig jaar bij zonder in de smaak viel. Aanstaande vrijdagavond en zater dagmorgen en -middag gaat de grote onbekende weer naar de winkels van de deelnemende winkeliers om een aan tal kopers met een geschenk te verras sen. De deelnemende winkeliers heb ben een deelnemerskaart van deze weekendactie op hun etalageruit of win keldeur zichtbaar hangen. CHRISTELIJKE NATIONALE In het wegdek op de Stations straat in Veenendaal-noord zijn grote gaten gevallen. Donderdag avond werd in allerijl personeel van een wegenbouwfirma ontbo den om de gaten met grind te dichten. Het autoverkeer in de richting De Klomp werd omgelegd over de Nieuweweg. Bromfietsers en wielrijders mogen normaal pas seren. Waarschijnlijk is de opdooi de oorzaak van de vernieling aan het asfalt. ORANJEDIENST Het orgelcomité van de Chr. Ger. Pniëlkerk, aan de Hoofdstraat te Veenendaal, heeft een CHRISTE LIJK NATIONALE ORANJE- DIENST georganiseerd op de avond van de 10de maart ter gelegenheid van de huwelijksvoltrekking tussen prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Reeds is er toezegging van de organist Feike Asma, tot medewerking aan deze dienst, terwijl tevens een drietal Veenendaalse pre dikanten hun medewerking hieraan zullen verlenen. Het ligt in de bedoeling deze avond veel christelijke vaderlandse liederen te zin gen met orgelbegeleiding van Feike Asma. De bijeenkomst zal ruim een uur duren. Na dere bijzonderheden volgen zo spoedig mo gelijk. y De directie van de Kon. VSW heeft deze week morele druk uitgeoefend op de 20 in haar bedrijf werkzame Marokkanen om het verblijf „Soedi Mampir" in Rhenen te verlaten. Men stelde voor dat ze naar Keste- ren zouden verhuizen, waar VSW een keurig verblijf, met douche's, goed sanitair enz. had gehuurd. Een behoorlijk aan tal Marokkanen gaf aan de wens van de directie gehoor en ver trok naar Kesteren, zo werd ons van de zijde van de perso neelsafdeling meegedeeld. melkhandelarenorganisatie had waar dering voor al de tijd, die de heer Van Kampen aan het werk in de zuivel wereld had besteed, waarbij hij ook zijn vrouw hulde bracht omdat zij haar man zo vele malen had afgestaan voor het bezoeken van vergaderingen of anderszins. De voorzitter van de Friese Bond van melkhandelaren, de heer C. Boon stra gewaagde van het feit dat de heer Van Kampen de problemen niet uit de weg ging. Tijdens de fusieperiode in de C.M.O. klonk het advies van de jubila- rit telkens op en het werd gewaar deerd. De C.M.O. is, mede dank zij u, uitgegroeid tot een zeer sterke organi satie, aldus de heer Boonstra. Wij hebben grote waardering voor wat u uit idealisme en niet uit mate rialisme hebt bereikt, zo eindigde deze spreker zijn betoog. Nog lange tijd bleef de stroom van degene, die de jubilaris en zijn echtgenote gelukwensten, door vloeien. Dat de jubilaris een zeer ge waardeerde plaats in de zuivelwereld innam werd ieder duidelijk die de grote toeloop op zijn receptie heeft waarge nomen. De heer K. uit Veenendaal was on tevreden over de bezorging van zijn dagblad en uitte zijn woede door de krantenbezorger V. enkele rake klap pen toe te dienen. Deze op zijn beurt trapte K. tegen zijn been. Later bleken beide mannen bereid zich met elkaar te verzoenen. Elster kleurvogelvereniging organiseert een tafelkeuring KEURING DOOR BONDSKEUR- MEESTER A. DOMMERHOLT Om het gevaar van besmetting te vermyden kon in december de jaar lijkse tentoonstelling geen doorgang vinden. De z.g. gevaarlijke „hapziekte" eist de laatste tijd geen slachtoffers meer. Hierdoor kon het bestuur een gunstig besluit nemen betreffende een te hou den „tafelkeuring". Zaterdagmorgen zal deze tafelkeuring plaats vinden in de zaal van café „Sportlust" van 9.00 tot 12.00 uur. Deze keuring die ongeveer 100 kleur- vogels zal bedragen wordt gedaan door bondskeurmeester A. Dommerholt uit Den Haag. De heer Dommerholt is 2e penningmeester van de bondskeurmees- ters. 's Middags om 15.00 uur volgt de prijsuitreiking. Maandag 31 januari viert onze Kroonprinses H.K.H. Prinses Beatrix haar 28ste verjaardag. In haar persoonlijk leven is de laatste tijd veel gebeurd en het hoogtepunt haar huwelijk met de heer Claus von Amsberg staat voor de deur. Praktisch heel het Nederlandse volk wenst Prinses Beatrix geluk in het huwelijk met de man, die haar hand en hart wist te verwerven. De genegenheid, die men Prinses Beatrix toedraagt, zal ook op haar verjaardag openbaar worden doordat vele inwoners de vlag zullen uitsteken. Foto Max Koot. In februari volledige aardgasvoorziening E«»n tentoonstelling, die tot doel heeft de mogelijkheden aan te tonen die het aardgas momenteel heeft werd donderdagmiddag j.l. te Eist geopend. De expositie vindt plaats in café „De Morgenster" aan de Rijksstraatweg te Eist. Deze gebeur tenis gaat uit van de Nederlandse Gas Unie in samenwerking met de gezamenlijke installateurs te Eist MOGELIJKHEDEN Op deze tentoonstelling kan men zich er van overtuigen dat er de laatste jaren tal van mogelijkheden zijn ont wikkeld op het gebied van aardgas. Er kan tevens gekocht worden alvorens men zich deskundig heeft laten voor lichten. De expositie is mede van belang om dat eind februari geheel Eist van aard gas zal worden voorzien. Tevens valt een sterke toename van de vraag naar aardgas te constateren. Er mag dan ook worden aangenomen dat na het aan leggen van de aardgasleidingen, dit aantal nog meer zal stijgen. Er wordt op deze tentoonstelling vooral het accent gelegd op de ver warming, maar ook de gasfornuizen en de geisers worden niet uit het oog ver loren. Het voornaamste is echter dat geïnteresseerden in aardgas zich hier volledig kunnen laten voorlichten. De heer J. G. Wittpen goed causeur Dinsdagavond was in hotel Stuyvenberg een door de Cult. Nat. Hist. Ver eniging „Zuid-Oost Utrecht" georganiseerde filmavond met toelichtingen door de heer J. G. Wittpen, een medewerker van de Kon. Noord- en Zuidhollandse Reddingmaatschappy. Deze film- en causerieavond handelde over het redden van schipbreukelingen, op welke manier, door wie en hoe dit apparaat (in dit geval de maatschappy) werkt. Na een inleiding van de heer Witt pen, volgden een tweetal films. Hierna werd even gepauseerd. Na de koffie gaf de heer Wittpen gelegenheid om vra gen te stellen over hetgeen vertoond was. Duidelijk werd uit dit vraagge sprek, dat „de redders" met middelen door de maatschappijen ter beschikking gesteld, alles op vrijwillige basis doen. Een vraag over waarom geen subsi die werd heel duidelijk door de heer Wittpen beantwoord. In het kort kwam 't hier op neer. De maatschappijen be- De heer en mevr. Van Kampen werden woensdag in de bloemen en geschenken gezet tijdens een zeer druk bezochte receptie in La Montagne. Hier even een rustpauze tussen al de toespraken en gelukwensen door. 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor| BROUWER Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties staan uit vrijwillige bijdragen. Met het accepteren van subsidie, zouden de vrij willige bijdragen de.rmate dalen, dat zij als 't ware alleen door en van deze subsidie konden bestaan. Dus afhanke lijk waren van 's rijks toelage. Men zou ambtenaren aan gaan stellen. Als| er iets gedaan of gekocht moest wor den, zou dit via, via en nogmaals via moeten, wat juist bij deze aangelegen heden fnuikend kan zijn. Ook het ka rakter van deze reddingsmaatschap pijen zou verdwijnen. Een half uurtje werden allerlei vragen beantwoord toen ging de heer Wittpen wederom een film vertonen en wel een heel bij zondere. Het geval wilde dat een filmploeg bij het reconstrueren van een stranding overvallen werd door een zware storm. Latrabjarg aan de IJslandse kust was de plaats des onheils waar toevalligerwijs wederom een Engels schip op de rotsen liep. Een recon structie werd realiteit. Een redding on der allesbehalve gemakkelijke omstan digheden n.l. een steile rotswand van 90 meter werd een uniek filmstukje. De Cult. Nat. Hist, vereniging kan op een bijzonder geslaagde avond te rugblikken. VEENENDAAL Van 31 jan. t.e.m. 12 febr.: Col lecte O.C.B. voor bejaarden. Maandag 31 jan., Chr. L.T.S.: Cursus Pech Onderweg en Vei lig Verkeer cursus, 8 uur. Gebouw Trefpunt: Jaarverga dering Damvereniging V.D.C. en gong wedstrijd. Dinsdag 1 febr., hotel De Koren beurs, 8 uur: Filmavond van reisbureau De Haas over Joego Slavië. Woensdag 2 febr.: Groot politiek forum uitgaande van Herv. Jeugdraad in geb. Eltheto. RHENEN Van heden t.e.m. 10 febr.: Expo sitie in Streekmuseum. Ope- ninstijden: dagelijks, behalve zondags en woensdas, van 11- 12.30 uur en van 14.00-17.00 uur. Ook dinsdagsavonds van 19.00- 21.00 uur. Vrijdag 28 jan., 8 uur, gebouw Ons Genoegen. Muntstraat: Jaarver gadering MACRO. Maandag 31 jan.: Jaarvergadering VW in hotel Het wapen van Rhenen, aanvang 8 uur. AMERONGEN Zaterdag 29 jan., 2.30-4.30 uur: Ruilbeurs in Dorpshuis. Eerste winterserietocht De Woudlopers. Start om 2 uur bij Onse Bliscap. ELST Dinsdag 1 en donderdag 3 febr.: Film von uitgaansdag bejaar den in café Van Leth, aanvang 7.30 uur. RENSWOUDE Zaterdag 29 jan., 7.30 uur: To neeluitvoering van TIP in geb. Rehoboth. Opgevoerd wordt. „Over moord gesproken". EDERVEEN Maandag 31 jan., 7.30 uur, café De Frel: Jaarvergadering BVL. Spreker de heer Harmsen, Tweede Kamerlid. SCHERPENZEEL Vrijdag 28 jan., 8-9 uur in ver. gebouw Molenweg: Receptie bestuur damvereniging n.a.v. 30-jarig bestaan. ANATOMISCHE BRILAANPASSING ZIEKENFONDSLEVERANCIER Tel. 3184 - Hoofdstr. 51 - Naast de apotheek dat de Oranjecomité's geweldig druk zijn met de voorbereidingen voor de feestdag op 10 maart? dat men het wel moeilijk vindt om in deze tijd van het jaar in de bui tenlucht wat te organiseren? dat op enkele plaatsen het feest in een zaal zal worden gehouden? dat de volledige programma's nog niet rond zijn? dat men in Veenendaal volgende week het middagprogramma zal be kend maken? dat de tekenen er op wijzen dat er behoorlijk zal worden gefeest? Tweede Kamer voor de Anti Rev. Partij. Ds. H. G. Abma is voorzitter van de Staatkundig Gereformeerde Partij en sinds 2 juli 1963 Tweede Kamerlid. Ds. Abma werd in 1917 geboren in Wouters- woude (Fr.). Hjj bezocht het Chr. Ly ceum en studeerde theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Ds. Abma diende achtereenvolgens de Hervomde Gemeenten van Driesum (Fr.), IJssel- J. v. d. Jagt, Ger. Pol. Verbond Ds. H. G. Abma, Staatk. Ger. Partij tect en woont te Arnhem. Hij volgde na het behalen van het H.T.S.-diploma een architectenstudie te Rotterdam en Al melo. In Rotterdam werkte de heer v. d. Jagt op een aantal particuliere architec tenbureaus. Daarna trad hij in dienst bij het Centraal Bureau voor de Land bouw. Hij was ook architect bij de ge meente Enschede. Sinds 1959 is de heer v. d. Jagt hoofdarchitect van de ge meente Arnhem. Hij is ouderling van de Geref. Kerk en voorzitter van de Geref. Kiesvereniging. In het officiële orgaan van het G.P.V. zijn verschillende artike len van zijn hand verschenen, terwijl hij voorts bouwkundig medewerker is van het Nationaal Dagblad „Gereformeerd Gezinsblad". De Hervormde Jeugdraad organiseert op woensdag 2 februari een groot politiek forum, waarhy kopstukken uit alle proL chr. partyen vertegenwoordigd zijn. In het forum hebben zitting: de Tweede Kamerleden Dr. H. A. Schuring (C.H.U.), Mr. J. Aantjes (A.R.), Ds. H. G. Abma (S.G.P.) terwUl het G.P.V. de heer J. van der Jagt uit Arnhem afvaardigt. De Hervormde Jeugdraad heeft meer dan een half jaar aan de voorbereiding van dit forum gewerkt. Desgevraagd verklaarde de eerste secretaris, de heer J. Diepeveen, dat men een drieledig doel voor ogen had: a) de jeugd in contact te brengen met bekende politici; b) discussiemateriaal te verzamelen voor de vereniging en c) ook met het oog op de a.s. verkiezingen. Het ligt in de bedoeling dat de jeugd raad enkele vragen aan het forum zal voorleggen. De leden van het forum brengen ieder op zijn beurt een visie naar voren. Hierna kan men vanuit de zaal met de forumleden in debat gaan. De Jeugdraad heeft, alvorens tot rea lisering van deze bijeenkomst te beslui ten, intensief contact gehad met de plaatselijke fracties van de christelijke partijen. De forumleden zijn op advies van deze plaatselijke politici aangezocht. Een dergelijk forum met gelijktijdig zoveel bekende politieke figuren achter de tafel is een unieke gebeurtenis voor Veenendaal. Forumleider is de tweede Voorzitter van de Hervormde Jeugdraad ds. A. Vroegindewey. De bijeenkomst wordt ge houden in gebouw Eltheto en begint om acht uur. Het behoeft geen betoog dat ook al i.v.m. de naderende verkiezingen ieder, die belangstelling heeft voor hetgeen in de politiek gebeurt hier zeer veel kan opsteken. Forumleden: Dr. H. A. Schuring (C.H.U.) werd in 1928 te Zuilen geboren, deed doktoraal examen geografie en sociale geografie. Hij behoort tot de jonge garde in de Tweede Kamer en verdiende zijn sporen op het terrein van het onderwijs. H(j hoopt voorlopig zijn functie van onder stem, Rotterdam, Monster, Putten en Gouda. Voor het Geref. Pol. Verbond zal de heer J. v. d. Jagt in het forum zitting nemen. De heer van der Jagt is archi- Dr. H. A. Schuring. C.H.U. directeur van de Chr. HBS te Aalten voorlopig nog te kunnen blijven combi neren. Hij is de onderwijsspecialist van de C.H.U. Dr. Schuring is voorzitter van de Kamerkring Nijmegen, lid van de ge meenteraad te Aalten, medewerker van het Hervormd Weekblad „De Gerefor meerde Kerk" en heeft nog tal van andere functies. De C.H.U. bezit in hem een zeer bekwaam Tweede Kamerlid. Mr. J. Aantjes werd in 1923 te Bles- kensgraaf (Z.H.) geboren. In 1952 be haalde hij de meestertitel aan de Rijks universiteit te Utrecht. Sinds 1961 is Mr. Aantjes algemeen secretaris van de Ned, Chr. Aannemers en Bouwvak- Mr. J. Aantjes, A.R. patroonsbond. Hij diende de Hervormde Gemeente te Utrecht enige jaren als ouderling. Voorts is Mr. Aantjes voor zitter van de afdeling Utrecht-Centrum- Oost van de Gereformeerde Bond. Op het ogenblik neemt Mr. Aantjes het voorzitterschap waar van de Hervormde Stichting voor zenuw- en geesteszieken Zon en Schild en Hebron te Amersfoort. Sinds 1959 is Mr. Aantjes lid van de

De Vallei | 1966 | | pagina 1