'd&ualtpi pootdej SetterSet HET BOZE BELETSEL D.V.S.A. NIEUWS Dames Panters spelen morgen tegen SVV te Utrecht Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 28 januari 1966 9 SCHKRI'KNZKKL DE NIEUWE KOK VAN HET WITTE HUIS Verzend per AUTODIENSTEN EXP. VAN ECK - E.V.E. - VEENENDAAL 1.98 Fa. L. HEY Mooi bedrag voor „Neerbosch" PLATTELANDSVROUWEN VIEREN 25 JARIG BESTAAN FEUILLETON DOOR LEIDA GRAAFLAND Verschijnt als bijlage van het •treekblad J) E VALLET onder redactie van Tante Jos ONZE JARIGEN 29 jan. Bert Versteeg 29 Bert van Engelenburg 30 jan. Erry Lefers 30 Johan Beier 30 Johny van Wakeren 30 Silvia v. d. Brand 31 jan. Ria van Appeldoorn 1 febr. Ria Turkesteen 1 Teuni van Manen, Rhenen 1 Jaap Scholman 1 Teunis van Manen, Rhenen 1 Mieneke de Vries 2 febr. Rita v. d. Berg 2 Kees van Laar 3 febr. Annia Lodder 3 Peter Zegers 3 Ellie Roor 3 Riekje Bulsink 4 febr. Jaapje Hage 4 Alie Hovestad, Rhenen 4 Teunie Jagtenberg, Overberg 4 Jaap Tennapel Allemaal van harte gefeliciteerd en een heel prettige dag toegewenst Hallo Jongens en meisjes, Zijn jullie ook altijd zo blij in ja nuari? Ik wel! Beseffen jullie wel, dat de dagen nu gaan lengen! Er zijn altijd wel mensen, die ons erop attent maken dat we nog door sneeuw, ij zei en hagel moeten, eer we heerlijke lentelucht kunnen insnuiven, en dat het nog maar de vraag is of het écht zomer wordt, maar die men sen lach ik gewoon uit! Ik zeg, dat Koning Winter er al zwaar over loopt te peinzen heel rap het hazenpad te kiezen! Dat betekent dat de lente haar intrede zal doen. Al die koude, schijn baar norsuitziende mensen zullen dan tot hun grote verbazing ontdekken, dat ze eigenlijk heel blij van binnen worden, zonder te weten waarom! Iedereen voelt zich kiplekker en is in staat „bergen te verzetten". Moeder aarde zal straks getooid zijn met een prachtig bloemenkleed en re ken maar, dat nu onder de aardkorst een leven van jewelste is! Een soort wedloop onder de planten. Met hun tere kopjes proberen ze de aardkorst te doorbreken om als eerste lente bloem het voorrecht te hebben de prikkelende lucht op te snuiven. Correspondentie te richten aan |p Tante Jos per adres: Parallelweg 10 - Veenendaal Als je er goed over nadenkt is deze machtige omschakeling in de natuur een machtig mooi wonder. Je staat er misschien niet bij stil, doch denk eens in wat een vreselijk saai en kleurloos leven we zouden hebben als er geen planten waren! Ik hoop, dat de lente het zal zijn die je tot goede voornemens en in dit geval, het sparen van capsules zal aansporen. Tja, daar ontbreekt de laatste tijd wel wat aan! Ik krijg zo het idee, dat ik jullie eens goed door elkaar moet schudden. Ja, dat meen ik. Alleen Alie Ariessen heeft deze week een hoeveelheid capsules gebracht. Na mens het Blindeninstituut in Arnhem hartelijk dank Alie. Aan de andere jongens en meisjes wil ik nog eens vragen, weten jullie wel zeker, dat je thuis helemaal geen capsules meer hebt? Nu het toch spoedig mooi weer wordt, kan je best naar oom en tantes gaan om te vragen of ze met je mee willen sparen. Alle kleine beetjes ma ken een grote hoeveelheid. Dat weten jullie toch! Succes dan maar en tot ziens. Tante Jos. Figuren a, b, en c. „WOLSCHILDERIJEN" Op een stukje karton kun je met behulp van lijm en eindjes wol van verschillende kleuren en dikten een leuk plaatje maken. Teken eerst het patroon met een potlood.v Als je de hierbij afgebeel de voorbeelden niet wilt gebruiken neem dan het patroon van een geïl lustreerd tijdschrift of gebruik je ei gen verbeeldingskracht en teken het zelf. Neem een tube lijm en bedek voor zichtig de potloodstrepen. Zoek de wol uit terwijl de lijm wat opdroogt. Leg de wol op de lijm als deze bijna droog is. Begin met de omtrek van het fi guur en vul dit geleidelijk op. Je kunt kleine bolletjes wol in je hand maken, voor je hen op hun plaats legt. Een veelkleurig „wolschilderij" is een uitstekend cadeautje voor een vrien din, die een eigen kamer heeft, maar je kunt ook hetzelfde systeem volgen als je decoratieve kaarten wilt maken of bijvoorbeeld een doosje wilt ver sieren. Maak een lus aan de achterkant van het „schilderij", zodat het aan de muur kan worden opgehangen. ONTWERP-tekening. fig a. Rijk gekleurde vogels in rood en blauw. Groene bladeren en een lijstje van dun draad in kettingsteek. fig. b. een decoratief motief in heldere kleuren. fig. c. volg de lijnen van de tekening met een dunne laag lijm. Lijm daar na de wol er op. Figuur d. TOMMY KIJKT NAAR „DE KONINGIN' Tommy zag op zijn wandeling een geel met zwart gestreepte wesp, maar deze was veel groter dan de wespen, die Tommy wel eens eerder had ge zien. Zijn vader legde hem later uit, dat hij een koningin had gezien. Alle andere wespen waren dood, want de koninginnen zijn de enigen, die de winter overleven. Het volgend voor jaar zullen zij een nieuwe kolonie van wespen stichten, eieren leggen en de larven voeden, zodat deze zich vlug inpoppen en volwassen kunnen worden, die zullen helpen om een nieuw nest te maken, dat gemaakt is van fijnge- kauwde bladeren met speeksel. jjg£ 'W Ijs en weder dienende zal er het a.s. weekend weer gevoetbald worden. DVSA 1 staat dan meteen weer voor een moeilijke wedstrijd en zal Patria te Zeist in eigen huis gaan bestrijden. Wc zijn zeer benieuwd hoe DVSA zal hebben overwinterd. Vertrek per speciale bus om 1.15 uur vanf garage „Correct". Opgaven voor deze bus uiterlijk tot vrijdagavond bij de penningmeester P. H. van Malsen, Kon. Julianalaan 83. DVSA 2 is vrij. ZATERDAGVOETBAL Ook de zaterdagelftallen zullen in het strijdperk komen. DVSA 1 speelt om 2.45 uur op de Burgwal tegen Beverweertse Boys 1 uit Werkhoven. Dat moet weer een Amerongse zege worden. DVSA 2 speelt eveneens om 2.45 uur in Nijkerk tegen NSC 2 en verwacht wordt, dat dit een nederlaag zal gaan worden. JEUGDVOETBAL De jeugd gaat ook weer in aktie komen. De junioren spelen om 2.30 uur op de Burgwal tegen DOVO-B. maar deze wed strijd zal wel geen doorgang vinden omdat gelijktijdig DVSA-1 van de zaterdag moet spelen. DVSA a aspiranten spelen om 1.45 uur op de Burgwal tegen Merino's-a uit Veenendaal. DVSA-b en de pupuilen zijn nog vrij. SPORTTOTO De voetbaltoto brengt thans wekelijkse prijzen in Amerongen en hoewel het nog steeds kleinere prijzen betreft deelt Ame rongen toch goed mee uit de Pot. Opgaven voor deelname aan de sporttoto kunnen worden gedaan bij de bekende adressen of het bestuur van DVSA. Het komt echter nog steeds voor. dat mensens hun totoformulier te laat inleve ren. In verband met wijzigingen in de ad ministratie enz. kunnen we voortaan geen inlevering op vrijdag meer toestaan. Don derdagavond wordt de administratie afge sloten en een ieder wordt daarom ver zocht de formulieren in het begin van de week klaar te maken, zodat de ophalers slechts éénmaal behoeven te lopen. Voortaan behoeven dus na donderdag avond geen formulieren meer te worden gebracht bij de heer Brinkban of Buis, ze worden absoluut geweigerd. SECRETARIAAT In verband met ziekte van de heer A. Brinkman, sedert jaren secretaris van de vereniging kwam het bestuur met de moei lijkheid te zitten om voorlopig voor tijde lijk een opvolger te zoeken. In deze opvol ging is thans voorzien tot de algemene le denvergadering in augustus a.s. De heer G. H. van Dijk. wonende aan de Nassaulaan no. 12 heeft zich bereid verklaart om deze taak op zich te nemen en verzocht wordt dan ook om vervolg met zaken, het bestuur aangaande zich te vervoegen aan het adres Nassaulaan 12. NEDERLAND-DUITSLAND Voor de Interland voetbalwedstrijd Ne derland-Duitsland u.' woesdagavond 23 maart a.s. welke wordt gespeeld in Rotter dam kunnen thans reeds kaarten worden aangevraagd. Opgaven kunnen tot uiterlijk 15 februari a.s. bij de nieuwe secretaris van de ver eniging, de heer G. H. van Dijk, Nassau laan 12 alhier worden gedaan. AANVRAGEN VOOR STUDIE TOELAGE Tot 1 april 1966 hebben inwoners van de provincie Utrecht gelegenheid een provinciale stadietoelage aan te vragen voor het studiejaar 1966/1967. Men kan daartoe een ongezegeld verzoekschrift richten aan gedeputeerde staten van Utrecht, Achter St. Pieter 20 te Utrecht. Te laat ingediende aanvragen zullen, be halve in zeer bijzondere gevallen niet meer in behandeling worden genomen. De mogelijkheid bestaat een studie toelage te verkrijgen voor het bezoeken van een inrichting van onderwijs, een instelling van kunsten of wetenschap pen of voor het volgen van een cursus ter verkrijging van bepaalde bekwaam heden. In principe verleent de provincie al leen toelagen in de vorm van een ren teloos voorschot. Als de studie waarvoor de toelage is verleend met succes is voltooid, zal de helft van de toelage worden kwijtgescholden. Bij de beoordeling van de aanvragen zal in hèt bijzonder worden gelet op de begaafdheid van de gegadigde en op de financiële noodzaak om een studietoe lage te verlenen. Naast de aanvraag bij de provincie is het noodzakelijk even eens studietoelagen aan te vragen bij: 1. de gemeente van inwoning. De da tum waarvóór de aanvraag bij de gemeente moet zijn ingediend is niet in de hele provincie dezelfde. Het verdient daarom aanbeveling de aanvraag nog in januari 1966 in te dienen. In enkele gemeenten geeft men nog geen studietoelagen. Op het gemeentehuis zijn hierover inlich tingen te krijgen. 2. de afdeling rijksstudietoelagen van het Ministerie van onderwijs en we tenschappen Nieuwe Uitleg 1 te Den Haag. Deze aanvraag moet beslist vóór 1 februari 1966 worden inge diend. Voor enkele bijzondere op leidingen worden aanvragen voor een rijksstudietoelage door een an der ministerie behandeld. Om het risico van een afwijzing te vermijden wegens overschrijding van de indieningstermijn is het raadzaam de aanvragen bij Rijk, provincie en ge meente vóór 1 februari 1966 te doen. Daarmee dient dus niet gewacht te worden tot na het afleggen van een bepaald examen of het behalen van een diploma in de loop van het studiejaar 1965'1966. Aanvragen om een provinciale toe lage voor studie aan een hogeschool of universiteit worden pas afgedaan nadat de beslissingen van het rijk op de des betreffende aanvragen bekend zijn. AANBESTEDING BEJAARDENCENTRUM Woensdagmorgen had op het gemeente huis de aanbesteding plaats van het bejaar- '?ncentrum. De aanbesteding had in on derdelen plaats, zoals hoofdgebouw plus woningen, liften, electrische installaties, en centrale-verwarmingsinstallaties. Bij het hoofdgebouw plus woningen wa- -en de gebroeders De Jongh uit Ophemert de laagste inschrijvers voor 1.799.900.00, '•ij de liften was dit Wolter Dros. \mersfoort voor 50.680.00. electrische istallaties Neger zn. te Tiel voor 123.713.00, oliestookinstallatie J. M. Rij kaart 6 zn. te Arnhem ƒ28.181,00 en de centralevcrwarmingsinstallatie G. W. Keu len te Amersfoort voor 160.560,00. Het totaal van de laagste inschrijvers op de diverse onderdelen was 2.163.296.00 terwijl het geheel was begroot op 2.164.204.00. In afwachting op de goedkeuring van het betrokken miniserie in Den Haag is de gunning aangehouden. NEW YORK: De Zwitser Henri Halier, chef-kok van het Sheraton East Hotel in New York, is door mevr. Johnson, echtgenote van de Amerikaanse pres! dent, uitgekozen om de scepter te zwaaien over de keukens van het Witte Huis. Hy vervangt de Fransman Réné Verdon. Dagdiensten Veenendaal - Ede - Wageningen Rhenen - Utrecht Amsterdam u doet f 4 langer met nylons t'.a. Setter Set nylons in de nieuwe Rosella kleuren ziet U bij: Hoofdstraat 45. tel 2165 Frans Halslaan 26. teL 3044 In het afgelopen jaar hebben de meisjes en jongens ten bate van het kinderdorp Neerbosch het mooie bedrag opgehaald van 834, Een keer per maand komen zij trouw aan de deur met het bekende blauwe busje. Ze vragen het niet voor zichzelf, maar voor die kinderen, die geen of een heel slecht thuis hadden en die toch al zo veel moeten missen. Stuur ze niet weg als ze komen en doe niet zo als nog zo veel doen met te zeg gen ,,de volgende keer Als ze dan weer Nijverheidslaan 13 Telefoon 4067 Het compctitieverloop heeft zich het afgelopen weekend gunstig ontwikkeld voc enkele Panters-teams. In de eerste klas van dc bond, waarin de dames van de Pantc- uitkomen, verloren zowel no. 2 als no. 3 op dc ranglijst. Alleen SV uit Utrecht wc en staat nu met vier punten achterstand op dc tweede plaats. En tegen dit SVV mo ten de dames van de Panters morgen te Utrecht spelen. Thuis werd het destijds e< vrij eenvoudige zege voor de Veenendaalsen maar of dat in dc kleine zaal aan d Jekcrstraat te Utrecht ook het geval zal zijn valt te betwijfelen. Maar het hetzelfde rustige aanvalsspel als in de laatste competitiewedstrijden dur ven we wederom een zege voorspellen. Mocht dit het geval zijn dan ziet de toe komst er voor de dames van de Panters bijzonder rooskleurig uit. Het eerste herenteam heeft dit weekend vrijaf en komt pas volgende week weer tussen lijnen lijstaanvoerder Shot-1 te Cu- lemborg. Voor heren-2 staat er een zeer belangrijke strijd op het programma n.l. thuis in de zaal van het Lyceum om vier uur tegen het Utrechtse DPC-3. Deze wed strijd werd uit met miniem verschil verlo ren. Een compleet Pantserteam kan pun ten veroveren mits men compleet is en speelt voor wat het waard is. Heren-3 gaat de eveneens belangrijke uitwedstrijd spelen tegen UVV/SU-1 te Utrecht. Ook hier kan een goede instel ling en een goede opstelling winst beteke nen. wat dan ook heel nodig is. Heren-4 speelt thuis om vijf uur tegen Boni-2 en zal geen onoverkomelijke moei lijkheden ondervinden. Dit team zal moe ten mikken op de tweede plaats, want voor het kampioenschap is het vrijwel uit geschakeld. Dames-2 won maandagavond j.I. de uit wedstrijd te Culemborg tegen SDO-2 met 3-0. Daar Vives-2 zich uit de competitie heeft terug getrokken wordt er slechts een punt van het Panterstotaal afgetrokken, want zij speelden destijds heel matig gelijk tegen deze ploeg. Van de overige kop- loopsters worden er echter twee punten afgetrokken, zodat thans drie ploegen met een gelijk aantal punten deze derde klasse aanvoeren. De reserves van de Panters- dames hebben door deze gunstige wending de zaak weer in eigen hand en zullen zich op elke wedstrijd bijzonder moeten con centreren wil het geen punt meer achterop raken. Al met al staat er voor alle Panters- teams een grote taak te wachten. Dames-1 en 2 vechten om het kampioenschap met een eventuele promotie. Heren-1 kan met deze ploeg nóg om de tweede of derde plaats knokken, terwijl heren 2 en 3 om lijfsbehoud vechten voor respectievelijk de eerste en tweede klas. Heren-4 moet aan sluiting houden met de koploper en even tueel tweede worden. De nabije toekomst zal ons alles leren. komen is het weer ,.de volgende keer". Dat is niet erg bemoedigend voor de kleine collectantjes, die weer of geen weer toch op pad gaan. Ze hebben er veel voor over en spreken de hoop uit, dat ze in het vervolg niet tevergeefs bij U aanbellen. Tot in de uiterste hoeken was de saa' van Marktzicht bezet toen dinsdagavond de Ncderlandschc Bond van Platten!andr vrouwen, onder leiding van dc presidente mevrouw A. Zwaan-den Hertog, de jaar vergadering hield. De presidente uitte har vreugde over de goede opkomst en spra een woord van welkom, in het bijxootk tot de nieuwe leden. Na het zingen van het Bondslied steld zij de secretaresse, mevr. A. van Rule: Lanting. in de gelegenheid om het jaar verslag uit te brengen, dat door haar ir dichtvorm werd uitgebracht. Uit het door de penningmeesteresse mevr. K. ter Maaten-Meerveld uitgebrach te financiële verslag bleek, dat er zowel h de verenigingskas als het ziekenpotje ee- klein batig saldo was. De vereniging telt thans 177 leden. Tc leden van de kascommissie werden bc noemd de dames Appelhof en Van dc Hoeff. Reglementair was de presidente aftrc dend en stelde zich niet herkiesbaar. Na herstemming werd mevr. M. Dij' stra-Willems in het bestuur benoemd. H< bestuur bestaat thans uit de volgende dr mes: A. van Ruler-Lanting. J. G. Werne Blanken. W. J. de Jong-Zwart. H. De schop-Van Eek. E. Hooijer-Baggel, K. t( Maaten-Meerveld en M. Dijkstra-Willem Uit dit bestuur zal later een presiden; worden benoemd. In dit verband met het 25-jarig bestar van de afdeling zal op 3 maart aanstaan* een feestavond worden georganiseerd. T leden van de feestcommissie werden b noemd de dames: L. Hoytema van Kon nenburg-Kolff, G. Huijbers-v. d. Span. 1 Groenendijk-Lugtenburg. A. van Egmonc Bakker en E. Bergström-Muilwijk. Het ligt in dc bedoeling om op der avond de destijds van Scherpenzeel opg nomen film te vertonen. Medewerking voc deze avond is toegezegd door plaatselij' verenigingen en verder zal de avond o vuld worden met sketches, zang, mu ziek en dans. Na de pauze werd door de plaatselijk arts, de heer M. Pon. een uiteenzetting gc geven over ..Kankervrees reëel of niet?' Het was al laat, toen hij stopte voor de oprijlaan van de boerderij. „Goed. we wachten nog even, vrouwtje," had hij zacht gezegd. „Maar niet te lang. Na de vasten zal ik het weten. Mis schien weet ik het nu al, maar dan heel zeker. Je vindt het toch niet erg, dat ik je gezoend heb?" Ze had heftig geknikt. „Ja, heel erg zelfs. Want nu ik weet, hoe je kust, zal ik er niet meer buiten kunnen, snap je?" Beneden hoorde ze Piet met de bus sen rammelen. Of was het Fons. Er klonk een vrouwestem. Was Marietje ook al op? Nee, dat zou Piet niet goedvinden, nu ze al zo ver heen was. Dus Leontien was ook op. Met z'n drieën konden ze het best af. Vanmor gen was ze lui. Ik wil alleen maar denken aan Jaap. In mei gaan we trouwen. Dat staat nu wel vast. Alleen zal ik tot de grote vakantie mijn les sen nog moeten aanhouden. Dat vind hij goed. Ik kan mijn meisje niet in de steek laten. Doch twee uur later had ze plotse ling grote ruzie met Marietje, die op nieuw verkondigde, dat ze de kamer van Wil nodig had, als het kleintje er zou zyn. „En als je maar weet, dat ik hier de boerin ben en dat ik er genoeg van heb om m'n hele leven met een schoonzuster opgescheept te zitten. Hoe eerder je opduvelt, hoe liever het me is! Die morgen huurde Wil een wagen en reed naar een makelaar in Venray, een vroegere vriend van Piet, aan wie ze vertelde, dat ze een huisje wilde ko pen. „Het hindert niet waar, niet te gek ver uit de buurt. Al is het een arbeidershuisje, een kleine boerdery, het doet er niet toe. En liefst op korte termijn. Ik betaal kontant. En eh ik moet er natuurlijk meteen in kunnen." De makelaar beloofde, dat hg meteen voor haar op zoek ging en dat hij het ten spoedigste zou laten weten. In Njjmegen vertelde ze niets over de moeilijkheden, die ze al jaren met haar schoonzuster had en die nu tot een climax waren gekomen. Het is maar voor tijdelijk, dacht ze. Zodra ik getrouwd ben, verkoop ik het of houd het als geldbelegging en neem huur ders. By Jaap was ze alle moeilijkhe den vergeten. Dan gaf ze zich over aan zijn schuchtere liefkozingen, kussen en omhelzingen, die ze heftiger beant woordde, want steeds meer drong het tot haar door, dat ze van deze tamelijk verlegen man hield. Als we eerst maar getrouwd zijn, dan zal ik hem wel ont dooien, dacht ze. Reeds een week later haalde de ma kelaar haar op en reed haar naar Rij kevoort, waar hij, iets buiten het dorp, een aardige, goed onderhouden huisje voor haar kon kopen. De bewoners zouden binnen enkele dagen naar hun kinderen in Canada emigreren en wilden het kwijt. Willie bekeek het en kwam tot de conclusie, dat het net datgene was wat zy ir haar gedachten had. Toen de make laar verklaarde, dat het stevig in el kaar zat, was zij het al gauw met de oude mensen eens over de koopprijs. De makelaar zou alles door de notaris in orde laten maken. Met enkele da gen kon Willie dan het huisje betrek ken. Nog diezelfde avond vertelde ze in de huiselijke kring, dat ze binnen Veertien dagen vertrokken was. „Voorgoed. Dan heeft Marietje haar zin. Zo kan het niet langer. Vandaag of morgen gebeuren er ongelukken en dat wil ik niet." Piet fronste zijn wenkbrauwen en keek zijn vrouw nijdig aan. „Ik heb het aan zien komen", verzuchtte hij, hoewel zijn vrouw nu verklaarde, dat ze het zó niet bedoeld had. „Hoe dan wel?", informeerde Willie droog. Doch daarop bleef haar schoonzuster het antwoord schuldig. HOOFDSTUK 9. Eind maart installeerde Willie zich in haar huisje. Ze had nog wat meubeltjes uit het ouderlyk huis meegenomen en de rest had ze nieuw gekocht, samen met Jaap Wieland. Want toen de koop een maal gesloten was, voelde ze zich ver plicht hem van dit feit op de hoogte te stellen. Tevens lichtte ze hem in omtrent de voorgeschiedenis. Jaap Wieland was er niet erg gesticht over. „Kind, dat is toch eigenlyk zonde van het geld. Had je schoonzuster die paar maanden niet meer kunnen wach ten? Over acht weken zijn we getrouwd. En wat moet je dan met je huis en die meubels?" Hoewel ze zelf al ingezien had, dat ze min of meer overijld te werk was ge gaan, wilde ze het toch niet erkennen. „Dat vormt geen probleem. Ik kan het huis desnoods gemeubileerd verhuren. Vandaag de dag zal dat niet zoveel j moeite kosten. Het ligt mooi, aan de grote weg en toch rustig, net buiten het dorp. Maak je daarover geen zorgen, Jaap, dat brengt altijd nog zijn geld op, als ik het wil verkopen. Een paar dui zend winst maak ik altijd, dus heb ik de kosten er uit." Daar kon de man niets tegen inbren gen. Htj wilde er trouwens niet op door gaan. Het was haar geld en ze kon er mee doen wat ze wilde. Maarvrou wen waren niet zakelijk genoeg, dat bleek nu weer. Niets verstoorde het toekomstige geluk van Jaap en Willie. Dagelyks waren ze bij elkaar, behoudens de uren, dat de aanstaande mevrouw Wieland haar handwerklessen gaf. Soms reed hij 's avonds naar Rykevoort en was zij de gastvrouw. Ze aten samen, luisterden een enkele keer naar de radio, maar doorgaans ging het grote licht uit en de overgordijnen dicht, met in de kamer één schemerlamp aan. Dan zaten ze alleen maar dicht bij elkaar op de bank. zonder dat er veel gesproken werd. Eén keer vroeg ze hem, terwijl ze in zijn armen lag en ze naar zijn gezicht opkeek: „Waarom houd je van me?" Zijn antwoord was aanvankelijk een schouderophalen geweest. „Dat is moei lijk te zeggen", begon hij tenslotte. „Je hebt iets over je, dat me vanaf het eerste ogenblik, dat ik je zag, trok. Er gaat een zekere rust van je uit. Neem nu vandaag: ik heb de hele dag mee geholpen in de garage, want we hebben 't razend druk. Dat is niet erg, maar als je ophoudt met werken, komt de reactie. Dan voel je, dat je moe bent. Maar hier, by jou, ontspan ik me geheel. Ik voel me enkel gelukkig. Jaren heb ik gedacht: dat is voor mij niet meer weggelegd. Ik ben ontzettend cynisch geworden. Dat is natuurlijk fout, maar jaToen kwam jij. Als een volle, bloeiende bloem in een grote wei. Je figuur daar ben ik nu eenmaal een man voor bewonderde ik. Trouwens, dat doe ik nog". Zijn hand gleed naar haar middel. „Je bent mooi slank, niet mager, maar volmaakt slank. Misschien zeg ik het gek, maar zo zie ik het. Alles aan je bewonder ik. En de eerste tyd kon ik me niet voorstellen, dat jij wat voor mij zou voelen. Zo'n adonis ben ik ook niet". Ze streelde zijn gezicht. „Voor my wel", antwoordde ze zacht. „Juist, zoals je bent, beval je me het beste. Een beetje verlegen, wat terughoudend. Je kunt jezelf uitstekend beheersen en daarom voel ik me altyd veilig, prettig bij jou. Zo ben ik van je gaan houden Van veel mannen was ik al dadelijk bang. Ik heb er zo wel een paar ont moet in m'n leven. Maar zelfs die eerste keer, dat ik met je mee ging naar boven, naar je kamer, was ik volkomen op m'n gemak. Ik heb later, toen we elkaar al wat beter kenden, weieens gedacht wanneer zal hij me eens een zoen geven? Durfde je niet?" Hij schudde zijn hoofd. „Ik denk van niet. Ik wilde niets forceren, zie je? Daarvoor vond ik je te hoogstaand. Op de één of andere manier dwing je respect af. Je zult wel een uitstekende onderwijzeres zijn. Je hebt paedagogische kwaliteiten, dat is zeker. En ik was ook niet zeker van mezelf". „Waarom niet?'' „Ik zei je al: ik was erg cynisch ge worden. Jarenlang scheerde ik alle vrouwen over één kam. Mijn zus uitge zonderd. Ik vertrouwde ze niet meer. Ik zal je iets vertellen. Die tweede keer, dat we elkaar ontmoetten en ik je met de wagen naar huis bracht, vertelde ik je. dat ik een garage had en nodigde je uit Later, thuis, vond ik het stom van me zelf. Ik dacht: die zal best komen, want een man met een eigen zaak is een be gerenswaardige prooi. Ik had niets moe ten zeggen, begryp je? Toen kwam je en was ik niet thuis. Ik had alles zo kunnen laten, dan was je misschien nooit meer gekomen." „Daar kon je wel eens geljjk aan hebben" (wordt vervolgd)

De Vallei | 1966 | | pagina 9