Veenendaalse Damclub hield 35 ste jaar vergadering „V.D.C. kleine vereniging met rijke historie" CHEVROLET Klein en groot Mond- en klauwzeer N.B.M. gaat tarieven RHENEN Beroepententoonstelling te Rhenen verhogen VDC dub van naam in vijftiger jaren AMERONGEN 0 p E Zogenaamde gezonde varkens van besmette bedrijven zijn verdacht SCHERPENZEEL EDE Nieuwsblad „DE VALLEI* vrijdag 4 februari 1966 Voorzitter E. de Kleuver: AUTODIENSTEN EXP. VAN ECK E.V.E. VEENENDAAL V.A.B. aulumcnjicn cAr. taii cu\- Snuif en wrijf 1 1 J *1 4 De Veenendaalse Damclub, kortweg VDC, kwam maandagavond in gebouw 't Tref punt in jaarvergadering bijeen. Het bij zondere van deze jaarlijkse bijeenkomst was wel het feit dat de vereniging in no vember vorig jaar 35 jaar bestond. Voor zitter E. de Kleuver memoreerde in zijn openingswoord de vele ups en downs die VDC in de loop van al deze jaren heeft gekend. Vier leden t.w. de heren H. v. d. Brandhof, J. J. Koks, W. S. de Gooyer en D. Bouman waren vanaf de oprichtings dag VDC trouw gebleven en werden des wege hartelijk toegesproken. Na het af werken van de huishoudelijke agenda volgde nog een geanimeerde gongwed strijd, die tot laat in de avond voortduur de en waarin het zeer spannend toeging. Tgdens de spannende gonffwedstrgd had den de dammers van VDC alleen maar aandacht voor de partU die aan de gang was. De voorzitter, de Heer E. de Kleuver maakte in zijn openingswoord gewag van het 35-jarig bestaan van de ver eniging. Hij prees de vier leden, die de damclub al die jaren trouw waren ge bleven. Vooral de sfeer onder de leden kan voortreffelijk worden genoemd zo ging de Heer de Kleuver voort. „VDC is een kleine vereniging, die echter op bepaalde punten groot kan zijn." zo luidde de kernachtige opmerking van de voorzitter. Hoewel in de laatste jaren niet meer in de hoofdklasse werd gespeeld, is een fijne sfeer volgens de voorzitter meer waard dan het spelen in de hoogste af deling. In het afgelopen jaar heeft de vereniging niet slecht geboerd. Voor het eerst werd weer door een tweede tiental aan de competities van de UPDB deelgenomen. De Heer de Kleu ver hoopte dat het ledental in het ko mende verenigingsjaar in gelijk tempo zou stygen als de laatste tijd het geval was. „Er zijn zoveel goede dammers in Veenendaal en we kunnen hen best ge bruiken". De voorzitter wees er zelfs op dat hier en daar zelfs hoofdklassespe lers schuil gaan; hij hoopte dat deze zich bij VDC zouden aansluiten. Jaarverslag Uit het jaarverslag van de secreta ris, voorgelezen door de Heer J. H. de Roder bleek dat VDC eind vorig jaar 23 leden telde. Men kwam met twee tientallen in de competitie uit en voor al de wijze waarop het tweede tiental zich roerde verdient lof. Het eerste kwam op de derde plaats terecht, maar smaakte het genoegen om kampioen Amerongen de enige nederlaag toe te brengen. Met 10 punten uit acht wed strijden sloeg VDC geen gek figuur. Het tweede veroverde een score van 7 uit 7. De Heer de Roder spoorde de dam mers aan op dezelfde weg voort te gaan want een gezonde damvereniging biedt goede mogelijkheden voor de toe komst. De kosten bewogen zich het vorig jaar in stijgende lijn. De penningmees ter kon helaas niet zo'n optimistisch ge luid laten horen, maar gedachtig aan de uitspraak van voorzitter de Kleuver dat een kleine vereniging ergens toch heel groot kan zyn, tastten de leden spontaan in de portemonnaie en offer den op voorstel van het bestuur prompt een bedrag van vijf gulden teneinde de wat gekortwiekte financiën weer op gang te brengen. Er was in *t geheel geen aansporing voor nodig. Hiermee is de sfeer die er bij VDC heerst weer eens getypeerd, zo merkte de voorzitter in zijn dankwoord op. In de plaats van de Heer J. J. Roks, die jarenlang bestuurslid was, en ook voorzitter, werd gekozen de Heer Th. Tollenaar. De Heer Roks, die wegens persoonlijke omstandigheden genood zaakt was zijn functie neer te leggen, werd dank gebracht voor het vele werk in het belang van VDC verricht. Na de pauze (met traktatie) volgde een geanimeerde gongwedstrijd waarbij de VDC'ers lieten zien ook het spelen in zeer vlug tempo onder de knie te hebben. Er werden drie groepen van acht spelers geformeerd, waarbij men iedere ingedeelde eenmaal ontmoette en men dus in totaal zeven partijen kreeg te spelen. Na veel spanning was de uitslag als volgt: Groep I: 1. en 2. J. v. d. Vliert en H. van Beek 10 pun ten, 3. H. v. d. Brandhof 8 punten. Groep II: D. Bouman 12 punten. 2. B. Valkenburg 11 punten. 3. P. Schaap 10 punten. Groep III: W. de Gooyer 12 pun ten. 2. Verhoef 9 punten. 3. en 4. W. de Kleuver en A. de Kleuver 7 punten. ONTHEFFINGEN VAN HET VERVOERSVERBOD VAN VARKENS De veehouders woonachtig in het aangewezen gebied in de om geving van Leersum en Ameron gen hebben sedert 19 januari 1966 de gelegenheid gehad hun varkens en jongvee (voorzover nog niet of slechts éénmaal geënt) te laten in enten met vaccin type C op over heidskosten. Er worden geen ontheffingen van het vervoersverbod van fok- en gebruiks- varkens verleend anders dan voor die bedrijven die volledig geënt zijn en waarbij de datum van de tweede en ting tenminste 5 dagen gepasseerd is. Voor de afvoer van slachtrijpe var kens naar slachthuizen kan een ont heffing worden aangevraagd op de le dag na de eerste inenting. Voor aan vragen om ontheffingen wende men zich uitsluitend tot de Inspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst te Bilt- hoven, Rembrandtlaan 13, Tel. 03402- 4090. Prachtige prestatie voor Rhenense kapper De heer A. Egas uit Rhenen heeft in de eerste ronde van de landscompetitle voor het kampioenschap van Nederland Herenkappen een derde prijs behaald. Deze eerste ronde in een serie van drie werd gehouden in hotel Boschlust te Zeist. Aan de wedstrijd werd deelge nomen door ongeveer 40 kappers af komstig uit geheel Nederland. De Rhe nense kapper bewees met zyn prach tige derde plaats, dat hij zyn mannetje op het gebied van Herenkappen wel staat. Ook aan de komende ronden zal de heer Egas weer deelnemen om met inzet van al zijn krachten een gooi te doen naar het Landskampioenschap. N.V.V. BESTUURDERSBOND ORGANISEERT KAARTAVOND De NVV bestuurdersbond organiseert voor haar leden op vrijdag 11 februari des avonds om 8 uur een kaartavond in het Eigen gebouw. Door het bestuur zijn waardevolle prijzen ter beschikking ge steld voor de gelukkige winnaars. Er kan op deze avond worden deelgenomen aan schudjassen en klaverjassen. Belang stellenden kunnen zich tot 9 februari op geven bij de heer W. Roelofsen, Vallei- weg 15 te Rhenen. In de komende weken n.l. van 9 februari tot en met 22 februari 1966 zal in Ge bouw „Irene", Grutfcerstraat 17 te Rhenen een beroepententoonstelling worden ge organiseerd door het Gewestelijk Arbeidsbureau Veenendaal In overleg met de Hoofden van scholen in de gemeenten Rhenen, (Eist, Achterberg), Amerongen, Leersum (Overberg) zullen de kinderen van de hoogste klassen in de gelegenheid worden gesteld om deze tentoonstelling te bezoeken. Deze expositie wil het kind, dat bin nenkort voor de keuze komt te staan een beroep te moeten kiezen, enigermate ver trouwd maken met de beroepenwereld, een wereld, die op het eerste gezicht ver re van overzichtelijk lijkt. Op een beroe pententoonstelling is een zekere orde ning in de veelheid van beroepen en op leidingen aangebracht. Uit een aantal be langrijke beroepssectoren van het maat schappelijke leven zijn bepaalde „kern- beroepen" gekozen en fotografisch in beeld gebracht. Hierbij is getracht de werkende mens zo goed mogelijk in zijn arbeid en werk omgeving uit te beelden. Men zal er on getwijfeld vele bekende beroepen aantref fen, maar vrij zeker ook een aantal be roepen, waarvan de meesten nog nimmer hebben gehoord. Toch kunnen deze be roepen, wanneer we letten op de richting waarin het economisch leven zich ont wikkelt, voor tal van jongeren in de toekomst een interessante werkkring vor men. Iedereen moet in het leven beslissingen nemen, belangrijke of minder belangrijke. Een van de belangrijkste beslissingen i* wel het kiezen van een beroep. Er zijn weinig dingen te noemen die deze be slissing in belangrijkheid overtreffen. Het beroep neemt immers een zeer voorname plaats in het leven in. Met een variatie op een bekend gezegde zou men kunnen stellen: onbekende beroepen onbeminde beroepen De beroepententoonstelling wil trachten iets van deze onbekendheid weg te ne men en de bezoekers in staat te stellen hun blik te laten gaan over het uitge strekte veld van opleidingen en beroepen. Voor ouders en overige belangstellen den is deze tentoonstelling in bovenge noemd tijdvak geopend op dinsdag en donderdagavond van 19.30 tot 21.00 uur. Ook tijdens deze avonduren zullen er rondleiders aanwezig zijn, die de bezoe kers gaarne met voorlichting van dienst zullen zijn. Met ingang van 13 februari a.s. zal bg de busdiensten van de Nederlandse Buurtvervoer Maatschappij een tariefs verhoging worden ingevoerd voor alle plaatsbewijzen op de interlocale lijnen, uitgezonderd het algemeen abonnement. Alle enkele reis tarieven worden met 5 cent verhoogd en alle abonnementen met 25 cent. De overige tarieven wor den hieraan aangepast, d.w.z. dat de tarieven van .de retour plaatsbewijzen, de zes retouren kaarten, de maandkaar- ten voor scholieren en volwassenen en maandabonnementen voor scholieren en volwassenen, eveneens worden ver hoogd. In verband hiermee komen alle voor 13 februari 1966 afgegeven abonnements- en stamkaarten te ver vallen. Nieuwe abonnements- en stam kaarten moeten zo spoedig mogelijk worden aangevraagd door middel van het invullen van een hiervoor bestemd formulier, terwijl tevens een pasfoto moet worden bijgesloten. Administra tiekosten worden niet in rekening ge bracht, terwijl ter compensatie van de extra te maken kosten voor de pasfoto en porti bij de stamkaart 4 x f 0,18 aan postzegels zal worden bijgesloten. De stadsdienst tarieven zullen voorlopig nog geen verandering ondergaan. MEVR. JACQUELINE KENNEDY BIJ DE PAUS ROME. Met een Spaanse manilla op haar hoofd wordt mevr. Jacqueline Kennedy door de Paus in hel Vatikaan in audiëntie ontvangen. Vier VDC-ers die vanaf de oprichting de damclub rtouw bleven. V.l.n.r. de heren D. Bouman, J. J. Roks. II. v. d. Brandhof en W. S. de Gooyer. Oprichting geschiedde in leeszaal aan de Markt Oudere Veenendalers herinneren zich de chr. leeszaal aan de Markt waar in de dertiger ja ren tal van activiteiten plaatsvonden. Er ./er- den boeken uitgeleend, er oefenden muziekclub- jes enz. Het geheel stond destijds onder lei ding van de Heer G. Beukhof. In deze ruimte werd ook de Veenen daalse Damclub gebo ren. In het jaar 1930 ver zamelden zich een aatal huisdammers rondom de tafel en de oprichting van VDC was een feit. In de loop der jaren kreeg de Damclub een grote bekendheid, voor al in het rayon van de UPDB, waar men een zeer vooraanstaan de plaats innam. Spe lers als Jan Edink, Henk van de Brandhof, Gijs van Dyk, Dirk We gen, Toon Valkenburg, Kees Heykamp om er maar enkele te noe men, waren gevreesde hoofdklassers. De Heer Edink, een zeer sterke, gedegen dammer rukte zelfs op tot het natio nale toernooi om de landstitel, waar hij spe lers als Roozenburg, Keiler, Bom, Gordyn en anderen ontmoette en soms op deze cracks een overwinning wist te behalen. Jammer voor de vereniging dat de Heer Edink tien jaar geleden door werk zaamheden gedwongen was naar Didam te ver- huiz Hij is nog steeds een gewaardeerd hoofd klassespeler van de Damclub Huissen. Henk van de Brandhof volgde in het voetspoor. Deze 55 jarige rasdammer, die thans nog tot de elite van VDC behoort, presteerde het om in 1937 kampioen te wor den van de gehele UPDB. Honderden, wel licht duizenden partijen heeft de Heer v. d. Brandhof achter de rug. De meesten werden dank zij een verfijnde techniek en de goede kijk op slagwendingen door v. d. Brandhof ge wonnen. Als hy al eens een veer moest laten, was de overwinnaar bij zonder trots op het feit d t hg v. d. Brandhof had geklopt. Gijs van Dijk, broer van de be kende Ir. G. E. van Dijk, wist er ->k raad mee. Ook ze hoofdklasser legde een zeer knap spelletje op het 100 rui tenbord. Men was in de gehele provinciale dam- wereld voor bovenge noemd trio op zyn hoe de. Zonder de andere latere spelers van VDC tekort te doen, die ove rigens ook een behoor lijke spelgraad bereikten, waren Edink, Brandhof en van Dijk de promi nenten. VDC stopte uiteraard tijdens oorlog en bezet ting met het vereni gingsleven, maar kwam in 1946 terug. Lange tijd speelde men met het eerste tiental in de hoofdklas. Pas enkele jaren geleden moest de stap terug worden ge maakt, omdat het eer ste tiental was uitge hold door het vertrek van enkele prominente spelers. Jongere krach ten namen met ere de opengevallen plaatsen in, maar misten in het begin de routine van de „oudere damrotten". Toch zal VDC de weg omhoog uiteindelyk weer beklimmen, want men beschikt over een enthousiast team, dat dank zij kennis van het spel en doorzettingsver mogen tot grote dingen in staat zal blyken. Voor hen, die kennis willen maken met de damsport, is er volop gelegenheid zich bij VDC te melden. Men kan dan een kykje nemen achter de schermen bg een echte damclub, die de techniek en de sportie ve geest uitdraagt. Huisdammers krijgen in eerste instantie een goed onderricht in de kneepjes van het vak, die door outsiders nog al eens worden onder schat. Een partijtje dammen lykt zo gemakkelgk. Wie bij VDC op bezoek is leert wel dat de ze zienswijze volkomen fout is. Premie Anjerfonds Tijdens een bijeenkomst in de Staten zaal van het Provinciehuis te Utrecht vond vrijdagmiddag de uitreiking plaats van de premies welke het Anjerfonds beschikbaar stelde voor de plaatsen met de hoogste opbrengst. De commissaris van de Koningin was zeer verheugd dat de opbrengst van de collecte jaarlijks een stijgende lijn blijft vertonen. In de toekomst zal meer contact worden gelegd met de Stichtse Culturele Raad. Mede dankzij deze hogere opbrengsten kunnen er flinke bedragen worden gegeven aan alle mogelijke culturele gebeurtenissen in de provincie, zoals Dorpshuizen, mu ziek- en zangverenigingen enz. De premies werden verstrekt naar gelang het aantal inwoners van de ge meente. In de categorie van 5000-10.000 inwo ners werd de prijs gewonnen door de gemeente Amerongen. Verzend per KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE i'JÊ: ij- - Dagdiensten Veenendaal - Ede - Wageningen - Rhenen - Utrecht - Amsterdam Nijverheidslaan 13 Telefoon 4067 HET MOND- EN KLAUWZEER Naar de destructor De Veeartsenijkundige Dienst betwijfelt niet, dat het hij de inenting van varkens gebruikte vaccin werkzaam is. Het vaccin, dat by runderen afdoende werkt en een hechte immuniteit voor langere tijd geeft, sorteert by varkens echter minder effect. Pas na tweemalige enting treedt een onvatbaarheid op, die «achter van korte duur is. De preventieve waarde bij de enting van varkens moet dus lager worden aangeslagen dan by runderen. Aldus deelt de minister van landbouw en visserjj mede in antwoord op schriftelijke vragen van de heer P. Voogd, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Er is in ons land voldoende entstof aanwezig om de in veterinair opzicht thans gewenst en verantwoord geachte maatregelen uit te voeren. Overigens worden mede met het oog op de drei ging van het exotische mond- en klauw zeer, maatregelen getroffen ter vergro ting van de produktiecapaciteit van het Centraal Diergeneeskundig Instituut. De heer Voogd vroeg voorts, of het de minister bekend was, dat de N.V. Nieuwe Vleescombinatie te Rotterdam de Veterinaire Dienst en het Produkt- schap voor Vee en Vlees erop heeft ge wezen. dat het vernietigen van vele duizenden varkens een economisch pro bleem oproept, ook voor de schatkist. En voorts, dat deze combinatie advi seert de gezonde varkens van besmette bedrijven niet te doen vernietigen, maar bij de daarvoor geschikte temperatuur te doen invriezen en dat zij een afzet gebied heeft gevonden in Zuid Ameri ka, waar zij in april en mei a.s. zeker 3 min. kilogram diepgevroren halve varkens zal kunnen leveren. Op deze vragen wordt bevestigend geantwoord. In dit verband merkt mi nister Biesheuvel op, dat hier niet mag worden gesproken van „gezonde" var kens. Op veterinaire gronden moeten ook ogenschijnlijk gezonde varkens op besmette bedryven als verdacht wor den aangemerkt. Ook is aandacht be steed aan de vraag, of het in zyn al gemeenheid wel gewenst is, vlees van als verdacht aangemerkte varkens uit te voeren. Na ampel overleg, ook met het bedryfsleven, meent de bewindsman, dat het niet verantwoord is, voor dit vlees een veterinair gezondheidscerti ficaat af te geven. Elk ander stand punt zou onze goede naam ter zake schade doen. Het is niet juist, dat bedoelde zoge naamde „gezonde" varkens van be smette bedrijven in België vrg aan de handel en slagerijen verkocht worden. Ook in België gaan deze dieren naai de destructoren. In zijn toespraakje tot de vertegen woordigers dezer gemeente, burgemees ter Jhr Mr O. R. van den Bosch en de heer C. Th. de Boer hoofdcommies ter secretarie, sprak de commissaris der Koningin er zyn bewondering over uit, dat naast de grote offers welke de Amerongse bevolking zich reeds ge troostte voor het Dorpshuis en het zwembad, nu ook de collecte voor het Anjerfonds zo'n prachtige opbrengst gaf. De commissaris sprak de wens uit dat de zwembadplannen spoedig gerea liseerd kunnen worden. Verdere pryzen gingen naar de ge meente Nichtevecht in de categorie tot 2000 inwoners, naar Benschop in de ca tegorie van 2000-5000 inwoners en naar de gemeente Utrecht in de categorie boven 10.000 inwoners. De kleinere ge meenten ontvingen een premie van 100,De gemeente Utrecht kwam in het bezit van de wisselprijs: een beeldje. P.v.d.A. vergadering op andere datum I)e afdeling Amerongen van de Par ty van de Arbeid had voor de dinsdag avond, 15 februari a.s. een openbare vergadering vastgelegd waar gespro ken zou worden over de Binnenlandse Politiek. In verband echter met de wekelykse oefening van de muziekvereniging „Ons Genoegen" in het Dorpshuis heeft het afdelingsbestuur gemeend om deze ver gadering te moeten verschuiven naar woensdagavond, 16 februari a.s. Belangstellenden worden dus ver zocht niet dindag 15 doch woensdag 16 februari a.s. naar het Dorpshuis te komen. Wie deze avond als spreker zal op treden wordt nader bekendgemaakt. Sportver. „De Valleivogels'' krijgt verlichting op haar terrein Deze week kwam Sportv. Valleivogels in vergadering bijeen in Marktzicht. Op de agenda stonden enkele belangrijke punten, o.a. verlichting terrein. De voorzitter de heer G. v. Rootselaar lichtte dit punt nader toe. Hieruit blijkt, dat het bestuur een lichtaggregaat kon kopen met 10 masten, zodat het gehele terrein verlicht kan worden. De vergadering ging met het voorstel van het bestuur volledig akkoord, zodat binnen afzienbare tijd de verlichting aangeschaft zal worden. Ook heeft het bestuur weer een trainer aangezocht om de senioren te trainen. De voorzitter verzocht de aanwezige spelers om vooral toch trouw te komen trainen om het spelpeil op te voeren. Gezien de kosten die de verlichting met zich brengt stelt het bestuur voor om de contributie drastisch te verhogen. Dit voor stel werd met algemene stemmen aangenomen. Ook de donateurs zullen verzocht worden om hun donatie te verhogen. Hierna sloot de voorzitter deze geanimeer de vergadering, waarna men nog geruime tijd gezellig bijeen bleef om het Bingo-spel te be oefenen. waarvoor veel belangstelling was. Damvereniging herdacht 30-jarig bestaan Voorzover bekend een van de klein ste van alle plaatseiyke verenigingen en het minst op de voorgrond tredende, te weten de Scherpenzeelse Damvereni ging, herdacht vrydag haar 30-jarig be_ staan. Ter gelegenheid hiervan recipieerde het bestuur vrijdagavond in het ver enigingsgebouw aan de Molenweg. Talrijke deputaties van plaatselij ke en zusterverenigingen uit de omgeving, kwamen het jubilerende bestuur com plimenteren en lieten deze gelukwensen vergezeld gaan van geschenken. Ook het voltallige college van b. jn w., burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg en de wethouders De Jonge en Van den Ham waren aan wezig. De burgemeester liet zijn gelukwen sen vergezeld gaan met het aanbieden van een damklok. De voorzitter, de heer J. Visser, sprak een dankwoord tot de belang stellenden in het bijzonder tot de heer Iprenburg, die sinds de oprichting van de vereniging werkend lid is. Uit han den van de voorzitter ontving hij een cadeautje en zijn echtgenote een bloe metje. Onder het genot van een muziekje bleven de aanwezigen nog gezellig wat napraten. Fruitteeltdag te Geldermalsen De jaarlijkse fruitteeltdag zal dit jaar worden gehouden op woensdag 9 februari a.s. te Geldermalsen. De bijeenkomst vindt plaats in de grote zaal van hotel Stocke.v aan de Rijksstraatweg. Aanvang 9.45 uur voormiddag. Deze dag zal een bijzonder karakter dragen omdat verschillende technische onderdelen bekeken zullen worden op hun redelijkerwijze te verwachten toekomsti ge ontwikkeling. Dit is een bijzonder be langrijk punt, want de fruitteler die van daag plant gaat pas in de toekomst vruch ten plukken Ook kan het zijn dat een systeem dat heden nog rendabel is, dit morgen niet meer is omdat de omstandig heden zich wijzigen. Hoe snel deze ver anderingen gaan zien we de afgelopen jaren. In werke opzichten nog verdere wijzigingen te verwachten zijn wordt door deskundige sprekers behandeld. Ds. J. Bosma overleden Ds. J. Bosma, predikant van de Bap tisten Gemeente van Arnhem, is na een vry kortstondige ziekte vrydagmorgen '28 januari nog onverwachts op ruim zesenveertig jarige leeftijd in zyn pas torie te Arnhem overleden. De begrafe nis heeft plaats gehad woensdagmiddag 2 februari j.l. om half drie op de be graafplaats „Moscowa" te Arnhem. Voor af werd om één uur in de Baptisten kapel te Arnhem een rouwdienst wor den gehouden. Jan Bosma werd op 17 mei 1919 te Veendam geboren. Hy was eerst enige jaren werkzaam op een kantoor en stu deerde naderhand van 1943 tot 1947 nog ongeveer vier jaar theologie aan de rijksuniversiteit te Groningen. Nadat de heer Bosma in 1947 was beroepbaar verklaard bij de Unie van Baptisten ge meenten in Nederland werd hy op 17 augustus van datzelfde jaar (1947) be vestigd als predikant van de Baptisten Gemeente van Staveren. Op 26 maart 1950 verwisselde de thans overledene deze gemeente met die van Leeuwarden en op 18 december 1955 werd hij door zijn ambtsvoorganger, ds. J. Broertjes uit Haarlem, toen nog predikant ta Utrecht, bevestigd als predikant van de Baptisten Gemeente van Arnhem. Uw verkoudheid van neus. keel of horet weg met KAJ Ds. Bosma was o.a. sekretaris van de Broederschap van Baptisten voor gangers, lid van de evangelisatiecom missie en lid van de studie-evangeli- satie-commissie van de Unie van Bap tisten Gemeenten in Nederland. Ds. Bosma heeft zich veel bewogen op het terrein van de evangelisatie en onder zijn leiding werd te Doetinchem en ook te Arnhem een evangelisatie-post ge sticht. Tijdens zijn tien jarige ambtsbedie ning als predikant van de Baptisten Gemeente van Arnhem is daar het le dental van de gemeente meer dan ver dubbeld en gestegen van ruim honderd tot ongeveer tweehonderdenvijftig. Elegant en een sieraad door de hoge glans. SERO EDELSTAAL Een grote GERO-COLLECTIE vindt u bij Hoogstraat 9-11 Telefoon 2292 Veenendaai

De Vallei | 1966 | | pagina 4