i VOORDELEN BEHAKG Zullen Sportclub en Rhenus besluiten tot samensmelting? jZEVEN PRUMMEL „Gekwetst door uitspraak van IK0R reporter" Voetbalsport in Rhenen gebaat met fusie van beide verenigingen BEHANG Passion in Cunerakerk N.V.S. hield openbare vergadering Weer Palmpaas- optocht en eierzoek- wedslrijd BP-WARMTE AMERONGEN Glazen van top kwaliteit Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 11 februari 1966 7 Zo heeft ook nu nog iedereen zijn eigen modaliteit, zijn eigen manier van geloof- belijden. Modaliteiten in een kerk geven volgens ds. Vijzelaar wel bepaalde voor delen. Zij maken duidelijk, dat het geloof geen „lesje" is en dat het niet gaat om een kudde van ja-knikkende mensen, maar om het persoonlijk belijden waar ook het hart bij betrokken is. Een nadeel is: het gevaar van isolement. n.l. de eigen manier van geloof-belijden als de beste gaan beschouwen en iedere andere manier veroordelen. Uit het op de inleiding gevolgde gesprek bleek, dat bidden voor do eenheid gepaard dient te gaan met persoonlijk contact met leden van andere kerkformaties. Voorts werd het spreken met anderen over wat verenigt belangrijker geacht dan het uit pluizen van verschillen. Parochianen bleven achter De r.k. parochie van de H. Willibrord te Veenendaal telde op 31 december 1965 een aantal zielen van 1710, te verdelen over 470 gezinnen. In Veenendaal wonen 420 gezinnen, in Scherpenzeel 24, in Over- berg 12, in Renswoude 9, in Woudenberg 3 en in Ederveen 2. Van 302 gezinnen zijn man en vrouw beiden rooms-katholiek en van 95 gezin nen één van beiden. De rest bestaat uit onvolledige gezinnen en alleenstaanden. 1272 personen „kerken" regelmatig. On der de 1710 parochianen zijn 271 kinderen van 0 tot 6 jaar. De penningmeester van het kerkbestuur, de heer J. van Bommel, besluit dit jaar overzicht met mededelingen over de offer vaardigheid. De kerkcollecten brachten in 1965 op 10869.—. Aan gezinsbijdragen kwam 13178, binnen. Aan laatstgenoemde opbrengst hebben slechts 211 van de 470 gezinnen en alleenstaanden meegewerkt, terwijl 293 de toezegging hebben gedaan hun bijdrage te zullen leveren. Verder hebben, volgens de penning meester. slechts weinigen de afgesproken één procent van hun netto-inkomen bijge dragen. Vorstelijke gift Ds. C. van Viegen te Overberg ont ving voor de kerkbouwactie van zijn her vormde gemeente een gift in eens van 2000 gulden. Bidstond. Sionskerk heeft 8 ton gekost In het Veens kerkblad lezen we. dat de hervormde Sionskerk in Veenendaal-zuid rond 800.000 gulden heeft gekost. De financiering geschiedt door middel van rijkssubsidie, leningsgelden en eigen acties van de gemeente, o.a. de driemaan delijkse zakjeskollekte in de kerken. De opbrengst van deze kollekte 12000 gul den per jaar kan in het vervolg worden aangewend voor rente en aflossing van de kerk. Uit het landelijk kerkbouwfonds komt nog 15000 gulden. Men verwacht het ver schil van 5000 gulden te kunnen dekken met de meer-opbrengst van de koliekten in de Sionskerk, daar het aantal bezoekers nu groter is dan in de noodkerk. Kwart omhoog Ook de gereformeerde kerk te Veenfen- daal gaat een actie voeren om de vrijwil lige bijdragen, die zijn achter gebleven bij de stijgingen van het inkomenspeil, om hoog te stuwen. De gemeente wordt er reeds op gewezen, dat de bijdragen met 25 a 30 procent naar boven moeten. Bidstond De centrale kerkeraad van de hervorm de gemeente te Rhenen heeft in overleg met de gereformeerde kerkeraad ter plaat se besloten de biddag voor gewas en arbeid zoals gewoonlijk niet te houden op de tweede, doch op de derde woensdag in maart. Dit in verband met het huwelijk van Prises Beatrix op 10 maart a.s. Een bid stond voor gewas en arbeid aan de voor avond van zo'n feestelijk-nationale ge beurtenis leek de kerkeraad niet gewenst. Het wordt nu woensdag 16 maart a.s. in de Cunerakerk. Verzetten middagdiensten De kerkeraad van de gereformeerde kerk te Veenendaal heeft nog geen besluit genomen omtrent het verzetten van de middagdiensten van vijf uur naar half ze ven. Men wil eerst de opinie van de ge meente peilen. avqlfts Ds. H. Volten, Geref. studentenpredikant te Wageningen: Ds. H. Volten, Gereformeerd predikant te Rhenen en tevens studenten predikant te Wageningen, vindt het zeer betreurenswaardig - om geen krassere uitdrukking te bezigen - dat een reporter van het IKOR zich zon dagmorgen j.l .genoodzaakt zag een regelrechte aanval op zijn persoon te ontketenen. De radiospreker, die in een programma optrad waarin het IKOR samenwerkte met de VPRO, vond een publicatie van ds. Volten laster, n.l. omdat hij daarin o.m. de zinsnede gebruikte: „Dat er tientallen predikanten in de Herv. Kerk aanwezig zijn, die nog „helaas" van de op standing van Christus niet willen weten en dat ook op dit punt de Herv. Kerk zich heeft te vernieuwen, evenals de Geref. Kerk zich op talloze pun ten vernieuwen moet". En hij daagde ds. Volten uit namen te noemen. Naar aanleiding van dit bericht kreeg ds. Volten reacties van verschillende per sonen en het eerst van een Herv. predikant uit een andere plaats, die zijn mening overigens onderschreef. Bedankt Ds. F. Mallan te Veenendaal bedankte voor het beroep van de gereformeerde ge meente te Rotterdam-west. Benoemingen Tot ouderling der hervormde gemeente te Amerongen is benoemd de heer H. W. van Lieden. De heer L. van Viegen werd gekozen tot vijfde ouderling van de hervormde ge meente te Eist. Kerkvoogd Tot kerkvoogd voor de wijkgemeente zuid der hervormde gemeente te Veenen daal is benoemd de heer H. Schipper. Uitbreiding wijkkerkeraden. De centrale hervormde kerkeraad te Vee nendaal heeft besloten alle zes wijkkerke raden met twee ouderlingen uit te breiden. Gespreksavond Over het onderwerp „Leer en leven" wordt op zaterdag 26 februari a.s. een gespreksavond gehouden waaraan mede werken de Veenendaalse predikanten ds. J. Keuning (chr. geref.), ds. A. A. Bos (Ned. herv.) en ds. D. van Enk (geref.). Gespreksleider is drs. H. Hiensch. Restauratie orgel Het orgel van de (oude) gereformeerde kerk te Veenendaal is aan restauratie toe. Het straks gerestaureerde orgel zal kunnen worden overgeplaatst in de nieuw te bouwen kerk in „De Engelenburg". Modaliteiten en richtingen Op een kernavond van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal heeft ds. G. C. Vijzelaar het onderwerp „oecu mene" ingeleid met een gesprek over het ontstaan van modaliteiten. Modaliteiten, zei ds. Vijzelaar aldus een verslag in het orgaan van „Sola Fide" zijn manieren van geloof-belijden. Dat wil zeggen, dat het geloof op verschillen de wijzen kan worden beleden, vanuit één bron, n.l. de Bijbel. Het woord modaliteit is in de plaats gekomen van „richting". Een richting is eigenlijk iets dat geheel los staat, terwijl een modaliteit een zekere binding heeft met een andere modaliteit. Voor het ontstaan van de modaliteiten noemde de predikant als eerste oorzaak: de verschillende evangelie- en briefschrij vers in de Bijbel. Het gewraakte artikel van ds. Volten werd geplaatst in het blad ,De Strijdende Kerk" en later over genomen door het Gereformeerd Weekblad, waar prof. Ridderbos, zich achter de betreffende uitspraak stelde. Bedenkelijk Ds. Volten, die de aanval op zijn persoon zelf niet kon beluisteren (omdat ik het Evangelie moest ver kondigen) vindt het een handelwijze van het IKOR, die zeer bedenkelijk is. Hoe kan men iemand, die zich niet verdedigen kan, voor een groot medium als de radio, waar honderd duizenden naar luisteren, zomaar met een paar grote woorden van de tafel vegen, zo vraagt ds. Volten zich af. Ds. H. Volten. Ik ken de man niet, die me dat geleverd heeft, maar ik ben bereid om desnoods in het concertgebouw in Amsterdam met hem te discus siëren. Want ik sta geheel achter mijn publikatie, omdat het de waar heid is, zo ging ds. Volten enigszins verbolgen voort. Namen Waarom zou ik namen moeten noemen als ik een algemeen bekend verschijnsel constateer? Hoeveel zul len er in de Hervormde kerk zijn. die de opstanding van Christus loo chenen? Ds. Volten geloofde dat de gehele z.g. Zwingli groep daartoe be hoort. Hoe groot deze groep is was hem niet bekend, maar men kan het aantal predikanten toch wel op minstens 60 stellen. Onlangs ontmoette ik nog een jonge kandidaat uit Groningen, die zo op de gemeente wordt losgelaten en ook de opstanding van Christus niet erkende. Wat wil het IKOR dan? Had ik al deze namen moeten noemen. Men weet toch dat het zo is? Hetzelfde heeft ds. Volten ook ge zegd tegen de „18", die in een nieuw uitgegeven boekje onder de titel „Nieuw land" de zienswijze van ds. Volten bestrijden. Ik zal nog verder gaan: Er zijn er zelfs velen in de Hervormde kerk, die verdriet heb ben over deze situatie, zo ging ds. Volten voort. Oecumene? Ds. Volten verklaarde desgevraagd dat hij geen tegenstander was van de oecumenische gedachte, maar dan zal er eerst een vernieuwing moeten ko men. Een vernieuwing in de Gere formeerde Kerk, maar ook in de Hervormde. Wat ik verdedig is het Evangelie, ik verdedig geen kerk of richting. Ik vraag een terugkeer naar het Evangelie van Christus in de prediking en hoe zou dat kunnen als je Zijn opstanding niet erkent? Ds. Volten heeft er geen spijt van de betreffende regels op papier te hebben gezet. Hij wil het er ook niet bij laten zitten. Hij heeft zich tot het IKOR gewend om inzage van de tekst van de uitzénding, hetgeen werd toegezegd. „Ik vind het misse lijk om de zondagmorgen te gebrui ken om iemand voor de radio af te kraken". Maar deze methode schijnt veld te winnen. Zonder zich te kun nen verweren wordt men door een of ander medium beledigd, want zo blijft ds. Volten het zien. Overigens zal de rechtstreekse aanval van het IKOR voor ds, Vol ten geen beletsel zijn om op zondag 20 februari zelf ook voor de radio te spreken, namelijk in een kerk dienst uitgaande van het Convent van Kerken. Ds. W. L. Mulder 50 jaar predikant Zondag 13 februari a.s. zal het vijftig jaar zijn geleden, dat ds. W. L. Mulder uit Voort huizen werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Willem Lambcrtus Mulder werd op 22 juli 1887 uit een burgemecstersgezin te Overzan- dc op Zuid-Bcvcland geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium te Zwolle en studeerde daarna nog theologie aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij zijn kandi daats- en ook zijn kerkelijk voorbereidend examen aflegde. Nadat de heer Mulder in november 1915 door het provinciaal kerkbestuur van Gronin gen was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 13 februari van het daaropvolgend jaar (1916) door nu wijlen c!s. R. van der Waal. toen nog predikant te Overzande. bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Arnemuiden in de classis Middelburg. Daar na diende de jubilaris verder nog de her vormde gemeenten van Gouderak in de clas sis Gouda 1918, Garderen in de classis Har derwijk 1918 tot 1921. Benthuizen in de clas sis Leiden 1921 tot 1924, Enter in de classis Deventer 1924 tot 1926, Voorthuizen in de classis Harderwijk 1926 tot 1932. Huizen in de classis Hilversum 1932 tot 1933, Hoeve laken in de classis Harderwijk 1933 tot 1937. Veenendaal 1937 tot 1945, Rijssen 1945 tot 1948. Maartensdijk in de classis Amersfoort 1948 tot 1951 en ten slotte nog ongeveer twee jaar die van Houten in de classis Doorn, waar hem met ingang van 1 mei 1953 op ruim vijfenzestigjarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat heeft ds. Mulder tot eind december 1953 nog ongeveer acht maanden te Houten bijstand in het pastoraat BEHANG kollektie 1966. Drogisterij REIN KOK GelderlJhoek Hoogstr., tel 2H5K verleend. Daarna vestigde hij zich metter woon te Voorthuizen en van daar uit heeft hij tot eind december 1962 nog bijna acht jaar te Zwartebroek en te Terschuur bijstand in het pastoraat verleend. In verschillende van zijn gemeenten werk te ds. Mulder mee aan de stichting van een christelijke school en in verschillende van zijn gemeenten gaf hij mede de stoot tot de op richting van een afdeling van de Gerefor meerde Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk en van een afdeling van de Gerefor meerde Zendingsbond. Van zijn hand verschenen enige preken in de serie „Genade voor Genade" en medita ties in „De Waarheidsvriend", het orgaan van de Gereformeerde Bond in de Nederland se Hervormde Kerk. Naar wij tenslotte nog vernemen is het de wens van ds. Mulder, dat de dag van 13 februari a.s. geheel onopgemerkt zal voorbij gaan. Het ligt daarom niet in zijn bedoeling om in een kerkdienst het feit te herdenken, dat hij vijftig jaar geleden te Arnemuiden in het ambt werd bevestigd en ook niet om in verband met zijn gouden ambtsjubileum als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk te recipiëren. RHENEN W ederom Johannes Voor de zesde achtereenvolgende maal organiseert de chr. Oratorium vereniging „Euphonia" ook dit jaar weer de Johan nes Passion. Dit grootse muziekgebeuren zal weer plaatsvinden in de Cunerakerk te Rhenen op donderdag 24 februari a.s. om 8 uur. Een groot aantal gerenommeerde solisten zal hun medewerking aan deze avond verlenen. Onder hen bevinden zich Annette de la Bije, Aafje Heynis en Da vid Hollestelle. INGEBLIKT LEVEN „Ingeblikt Leven" is het onderwerp van de Jeugdkerkdienst die zondag ochtend om half elf in de hal van de chr. uloschool aan de Larikslaan wordt gehouden. De commissie hoopt dat er ook voor deze dienst een flinke be langstelling zal bestaan. Bus voor en achter beschadigd Maandagmiddag omstreeks 1 uur reed een N.B.M.-bus bestuurd door A. A. de V. te Rhenen over de Heren straat en wilde rechtsaf de Nieuwe Veenendaalseweg inrijden. Bij het nemen van de bocht raakte de voorzijde van de bus op het linker weggedeelte. Op dat moment naderde een personenauto bestuurd door B. S. uit Rhenen. De bus raakte met de linkervoor zijde het linkerachterspatbord van de personenauto. Beide voertuigen stop ten onmiddellijk. Achter de bus reed een personenauto bestuurd door T. W. C. uit Tiel en deze reed weer tegen de achterzijde van de bus. Alleen mate riële schade. Ruimtevaart in Rhenen Sinds kort zyn 'n Rhenen de jongste ontwikkelingen op het gebied van de ruimtevaart op film te verkrijgen. De ontmoeting van de Gemini 6 met de Gemini 7 is op de film haarfijn waar te nemen. De kwaliteit van de beelden overtreft die van de televisie. De films zijn verkrijgbaar bij fotohandel „Focus" aan het Fred, van de Paltshof te Rhe nen. Iedere ruimtevaart liefhebber zal zich zeer zeker voor dit historische ge- beure^interesseren. De afdeling Ede-Veenendaal-Wage- ningen-Barneveld en omstreken van de Nederlandse Vereniging van Suikerzie ken hield woensdagavond een open bare vergadering in hotel Het Wapen van Rhenen. De voorzitter, de heer M. H. Tulp, verwelkomde de aanwezigen en toonde zich verheugd over de goede opkomst. Spreker richtte zich in het bijzonder tot dokter Rienstra, die men bereid had gevonden een lezing te houden over het onderwerp „Suikerzieken en Medicijnen". Dokter Rienstra ging in zijn lezing terug tot de oudheid waar in deze ziekte reeds bekend was. Grieks was toen de voertaal en diabe tes wil dan ook zeggen „veel wateren een symptoom van deze ziekte. Tot veertig jaar geleden was het vaststel len van deze ziekte eigenlijk een dood vonnis voor de patiënt. In zijn lezing zette spreker voorts uiteen hoe men tot het insuline was gekomen. Mej. De Wit, diëtiste te Wageningen, vertelde in aansluiting hierop nog één en ander over „Suikerziekte en Voe ding". Tijdens de pauze kon men een stand met suikervrije artikelen bezichtigen, welke stand was verzorgd doe. bakke rij G. H. v. d. Mik te Rhenen. Na de pauze werd vertoond de film „Lang zal ie leven", die handelde over een onderwijzer waarbij suikerziekte wordt geconstateerd. Later blijkt een kind in zijn klas deze ziekte ook te hebben. De film volgt verder dit kind dat nog een aantal weken in het NVS- tehuis Bosch en Duin in Huis ter Heide verblijft. Tot besluit vertelde de heer J. Rotte, directeur van de NVS nog één en an der over de leden- en donateurswer vingsactie. Het bljjkt dat de besturen van Sportclub Rhenen en Rhenus na diepgaan de besprekingen bijna unaniem tot de conclusie zijn gekomen, dat de voetbal sport in Rhenen er ten zeerste mee gebaat zal zijn, wanneer de beide ver enigingen worden samengesmolten tot één grote vereniging met een zaterdag en een zondagafdeling. De besturen stellen de leden en on dersteunende leden van beide vereni gingen dan ook voor hun goedkeuring te verlenen aan een fusie tussen de beide verenigingen en wel omdat: een fusie alle voetbalkrachten kan bunde len; rivaliteit tussen twee verenigingen niet meer kan voorkomen en men als één vereniging over drie velden zal kunnen beschikken, waarbij de moge lijkheid tot bouw van een tribune en een cantine gezamenlijk belang is ge worden; alle spelende leden jaarlijks zullen kunnen kiezen of ze aan het za terdag- of zondagvoetbal zullen deel nemen; men als één vereniging geza menlijk kan beschikken over dezelfde materialen en velden en dezelfde trai ner, zodat een aanzienlijke kostenbe sparing tot stand komt en men ten slotte als één vereniging een sterkere positie kan innemen in de Sportraad. De besturen hopen dan ook, dat De Rhenense Middenstands Centrale zal op zaterdag 2 april wederom een Palmpaasoptocht organiseren. Hieraan is een keuring van de meegevoerde Palmpaasstokken verbonden met prij zen, die beschikbaar worden gesteld voor de mooiste exemplaren. Na de optocht wordt er in de wei landen langs de Veerweg een eierzoek- wedstrijd gehouden, waarmee eieren te winnen zijn. Eén en ander werd j.l. maandag avond bekendgemaakt tijdens de jaar vergadering van de Rhenense Midden stands Centrale, welke vergadering maandagavond j.l. in hotel De Grebbe- berg werd gehouden. Voorts was er een verzoek binnen gekomen van de vereniging Oranjedag om de winkels op 10 maart ter gele genheid van het huwelijk van prinses Beatrix feestelijk te verlichten. Het zal van de activiteit van de diverse winkeliers afhangen of en in hoeverre dit zal slagen. ^Jet bestuur werd uitgebreid tot ne gen personen, dit mede in verband met de toenemende werkzaamheden. Ge kozen werden de heren J. Drost, H. de Rhoter, D. A. van Thuijl en M. v. d. Spek. Aftredend waren de heren A. J. Bovenschen en H. v. d. Brink, deze werden herkozen. De scheidende secre taris de heer M. G. G. v. d. Pijl werd toegesproken door de heren A. J. Bo venschen en G. v. d. Steeg en kreeg voor de vele door hem verrichtte werkzaamheden een aandenken met inscriptie aangeboden. VERKEERSONGEVALLEN Maandagmiddag om half drie vond een aanrijding plaats op de splitsing Cuneraweg-Brinkersteeg tussen een vrachtauto bestuurd door J. L. te Lo- pik en een personenauto bestuurd door D. v. H. uit Veénendaal. De vracht auto reed over de Brinkersteeg en ging links af de Cuneraweg op. Hij verleen de geen voorrang aan de van rechts komende personenauto met als gevolg een aanrijding waarbij de nieuwe per sonenauto aan de linkerachterzijde werd beschadigd. Dinsdagmorgen plm. 7.30 uur had D. B. S. zijn bestelauto onder een straatlantaren op de Nieuwe Veenen daalseweg geparkeerd staan. Uit de richting Autoweg naderde de bromfiet ser J. de R. uit Rhenen. Op de brom mer was een windscherm aangebracht. Op dat moment regende het hard waar door De R. vermoedelijk niets door het windscherm kon zien. S. die bjj zijn auto stond zag dat R. langs het scherm heen keek en meteen daarop reed de R. tegen de achterzijde van de stil staande bestelauto. Beide voertuigen werden beschadigd. De bromfietser werd met een zware hersenschudding heeft voordelen: bp warmte is schoon, i gemakkelijk, betrouwbaar, geeft service. is zuinig veilig en zeker. zeven. eventuele gevoeligheden op het gebied van naam en tradities van beide ver enigingen opzij gezet zullen worden in verband met de grote voordelen, die een fusie voor voetballend Rhenen biedt. Zowel Rhenus als Sportclub Rhenen houden op donderdag 17 februari een algemene ledenvergadering waarbij mededelingen over de mogelijke fusie zullen worden gedaan en tijdens welke over deze fusie zal worden gestemd. Sportclub komt dan bijeen in het Wa pen van Rhenen, terwijl Rhenus deze avond haar tenten opslaat in de Ko ning van Denemarken. De besturen re kenen op een grote opkomst en hopen Jat de leden niet zullen aarzelen het algemeen belang te dienen. naar het Julianaziekenhuis overge bracht. Woensdagmorgen reed een perso nenauto bestuurd door F. A. S. uit Tiel over de Rijnbrug in de richting Rhe nen. S. kwam door de gladheid in een slip en botste tegen de brugleuning. De bestuurder werd door de klap uit de auto geslingerd, doch werd slechts licht gewond. MËBsÊmm DE ONDERTROUW VAN PRINSES BEATRIX EN DE HEER CLAUS VON AMSBERG Baarn. Een exterieur van het Baarnse ge meentehuis waar 17 februari de onder- trouwplechtigheid van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg zal plaats vinden. WARMTE Bel 08376-2479 H PUYK Utrechtsestraatwee 58. Stemmen in een andere gemeente Belanghebbenden wordt medegedeeld dat een kiezer op zijn verzoek kan worden toe gestaan te zijner keuze aan de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten, welke wordt gehouden op 23 maart a.s., deel te nemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kan didaatsstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van dat verzoek aan te wijzen andere gemeente in dezelfde provincie. De bevoegdheid, als hier bedoeld, geldt niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan bij vol macht te stemmen. De kiezer, die van deze bevoegdheid om in een andere gemeente te stemmen gebruik wenst te maken moet daarvan uiterlijk op 9 maart a.s. in persoon mededeling doen ter secretarie ener gemeente aan de burgemeester J of aan de door deze aangewezen ambtenaar. 1 Bij deze mededeling moet worden opgegeven de naam en voornamen, de datum, het jaar j en de plaats van geboorte, de gemeente in welk kiezersregister hij is opgenomen, zijn adres of laatste adres aldaar, de andere ge meente, benevens het adres in die gemeente en de gemeente en het adres waar hij de ver klaring. welke van de mededeling wordt op gemaakt. wenst te ontvangen. De verklaring wordt door de kiezer en door de burgemeester of door de aangewezen amb tenaar ondertekend. Een exemplaar van de verklaring wordt aan de kiezer verstrekt. Nadere inlichtingen kunnen worden ver strekt ter gemeentesecretarie. Laatste kalenders Van de vijfhonderd verjaardagskalenders welke door de Amerongsc fotoclub werden uitgegeven ten behoeve van de bouw van het Amcrongse zwembad zijn er momenteel nog tien exemplaren over. Inwoners die thans nog niet in het bezit zijn van deze fraai uitgevoerde kalenders kun. nen er alsnog een kopen tegen betaling van 2,bij de heer J. J. Eijffius, Koenestraat 6 alhier, of een exemplaar laten reserveren door het telefoonnummer 2367 te draaien. Verwacht wordt, dat ook deze laatste tien kalenders aan de man zullen komen opdat men van volledig uitverkocht kan spreken. SCHIETUITSLAGEN Bij onderlinge schietwedstrijden behaalden de leden van Willem Teil de volgende resul taten: G. v. d. Horst 99, W. v. Veenendaal 97, P. v. d. Sigtenhorst 95, H. den Uyl 93, P. Engelaar 92, A. Berkhof 92, J. de Grecf 92, R. E. Labruyère 92, G. Wijnbergen 91, G. Mulder 91. J. de Kroon 90. Brinkman 90. J. Pakvis 89. J. Niessen 85. H. de Groot 84, T. v. Leeuwen 81. Pleegkinderenwet De aandacht wordt er op gevestigd, dat ingevolge artikel 5 van de pleegkinderenwet het hoofd van een gezin of inrichting, waarin een pleegkind wordt verzorgd en opgevoed, verplicht is van de opneming van het kind binnen een weck schriftelijk kennis te geven aan burgemeester en wethouders. Ook van het vertrek of van het overlijden van een pleegkind moet aan burgemeester en wethouders schriftelijk worden kennisgege ven. De kennisgevingen welke hiervoor worden gebruikt, kunnen ter gemeentesecretarie wor den aangevraagd. Onder pleegkind wordt verstaan een min derjarige beneden de leeftijd van achttien jaar. die bij anderen dan zijn ouders, voogd of bloedverwanten tot en met de derde graad, wordt verzorgd en opgevoed. Overtreding van deze wet wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste duizend gulden. Ook het glas in uw bril is belangrijk. Wij willen u gaarne adviseren over de verschillende mogelijk heden o.a. Ontspiegelde glazen, gekleurde glazen enz. SPECIAAL OPTIEK Kerkewijk 17, V'daal Tel 3313 Ziekenfondsleverancler I

De Vallei | 1966 | | pagina 7