VLAGGEN Ant. de Ruiter Mr. Geertsema sprak op VVD bijeenkomst m „De Korenbeurs'7 Boxal N.V. hield personeelsavond met keur van artiesten Schoolrijp zijn van kleuters in discussie Renswoude blijft landelijk karakter behouden Raadsvergadering Amerongen D. Nellestijn een sterk biljartkampioen der eerste klasse afd. Veenendaal 2 Diamanten bruiloft in Veenendaal Huwelijksgeschenk Prinses Beatrix - Claus von Anisberg Rob de Nijs: „The Clungels hebben veel talent"? samen 9,95 AMERONGEN Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 15 februari 1966 Ondanks slechte weer goed bezocht Door de plaatselijke afdelingen van de V.V.D. te Veenendaal en Rhenen was vrijdagavond j.l. een openbare bijeenkomst georganiseerd in hotel „De Koren beurs". De spreker, Mr. Geertsema, werd hartelijk welkom geheten door de heer A. Jansen, voorzitter van afd. Khenen. Ook alle aanwezigen werd dank gezegd voor hun komst, vooral ook met het oog op de slechte weersgesteldheid. De heer Jansen richtte een speciaal woord van welkom aan het adres van burgemeester Hazenberg. De spreker sloot zich hierbij aan en memoreerde de oude en bijzonder prettige banden met burgemeester Hazenberg. (Mr. Geertsema is burgemeester van Wassenaar, de plaats waar burgemeester Hazenberg jaren wethouder en loco-burgemeester was.) De titel van de spreekbeurt luidde: BELASTING Waar gaat het in Nederland naar toe onder het Kabinet Cals. Het Kabinet Cals is ontstaan door de houding van de K.V.P. en de A.R., aldus de spreker. Deze beide fracties brachten het Kabinet Marijnen ten val, door er de radio- en televisiezaak als tijdbom onder te plaatsen. Pas eind 1965 zou deze zaak definitief aan de orde komen. Dit was naar het oordeel van beide fracties, grie zelig dicht op de Provinciale Statenver kiezingen. Men kwam toen met de motie Baeten, waarin het Kabinet werd ver zocht voor 1 maart 1966 te komen met een voorstel inzake de oplossing van het radio- en televisie-bestel. De V.V.D. wilde het beginsel van de geestelijke vrijheid niet verloochenen. Openheid in radio- en televisie-bestel is een zaak die de liberalen byzonder na ECHTPAAR VISSCHER- FRANSEN 60 JAAR GETROUWD Op 22 februari a.s. hoopt het echtpaar Peter Visscher en Klaas je Visscher-Fransen, wonende aan de Dr. Colijnstraat 27 te Veenen daal haar diamantenbruiloft te vieren. Beide echtelieden genieten nog een redelijke gezondheid. Me vrouw Visscher tobt wat met reu matiek, maar haar geest is nog bijzonder fris. Gisteren, 14 fe bruari vierde zij, haar 84ste ver jaardag. De heer Visscher is 82 jaar. Het echtpaar Visscher kreeg 3 kin deren, waarvan er twee (een dochter en een zoon) nog in leven zijn. Er zijn geen kleinkinderen. Het diamanten bruidspaar woont deze maand precies tien jaar in Veenendaal. De man werd in Kampen, de vrouw in het iets ten noorden van deze stad gelegen Olde- markt geboren. De heer Visscher werk te in Kampen gedurende 49 jaar op een J grote emaillefabriek en werd in 1949 gepensioneerd. Omdat hun dochter al jaren in Vee nendaal woonde kwam het rustende echtpaar in 1956 naar deze plaats over. In de versierde huiskamer (terwille van de verjaardag van mevr. Visscher) vertelden beide rustige bejaarde men sen over hun lange huwelijkstijd, waar in men vele ups en downs meemaakte. Het verlies van hun dochter op 21- jarige leeftijd heeft hen nogal aange grepen en ook werd men niet gespaard voor ernstige ziekten. De heer Visscher was twee jaar geleden hersteld van een zeer ernstige ziekte. De dankbaar heid overheerst bij het bejaarde bruids paar en ook bij de kinderen. Mevr. Visscher kan helaas niet veel meer de deur uit omdat ze moeilijk loopt, maar de bruidegom maakt iedere dag zijn wandelingetje naar het OCB gebouw, waar hij zich goed verpozen kan. Hij sluit daar dan een omwegge- tje bij aan om even bij zijn dochter aan 't Verlaat aan te wippen. Beiden hebben zich in Veenendaal wel kunnen schikken, al zegt de heer Visscher dat hij „het turen naar het water vanaf de brug in Kampen" wel erg gemist heeft in 't begin. Tientallen ouderen keken vroeger naar de ver- trelsk^nde en aankomende boten. Dat vindt meneer Visscher het mooiste wat er te zien is. Maar verder zijn ze wel content. Er wordt goed voor ons gezorgd, voegt mevr. Visscher er nog aan toe. Het zal deze sympathieke bejaarden, hoewel niet uit Veenendaal afkomstig, toch niet aan belangstelling ontbreken op hun diamanten bruiloftsfeest. aan het hart ligt. Beginselloosheid wreekt zich bij een politieke partij altyd. Nederland is weliswaar alleen te regeren door een coalitie. Geen enkele partig kan zijn eigen beginsel- of urgen tieprogram doorgevoerd krijgen. Er moet altijd water bij de wijn worden gedaan. Vreemd is het, als een partij lijnrecht ingaat tegen dat, wat die partij Dij de verkiezingen heeft beloofd. Dit deden de K.V.P. en de A.R. In het verkiezingsmanifest van de A.R. stond in 1963, uat de verhouding tussen rijks uitgaven en particuliere uitgaven moest worden gewijzigd ten gunste van de par ticuliere bestedingen. De overheidsuit gaven zyn echter tijdens het kabinet Cals tot onverantwoorde hoogte opge voerd. Dit is voor een deel geuekt door verhoging van de indirecte Delastingen. En dit, terwijl de K.V.P. In haar verkie zingsmanifest beweerde belasting ver laging voor te staan. Het kabinet Marijnen kwam met een forse belastingverlaging, waarvan de tweede fase nog in moet gaan (als het daar tenminste nog van zal komen). Kapitaalmarkt De overheidsuitgaven mogen procen tueel niet meer stijgen, dan die van het nationale inkomen. De behoeften zijn in feite onbegrensd. Zo is het ook met ge zinsbehoeften. Dit kabinet heeft willens en wetens te veel hooi op de vork geno men, het wil te veel collectieve voor zieningen ineens en schuift de schulden last op de schouders van het komende kabinet. Dit maakt allereerst de kapi taalmarkt bijzonder krap en daarnaast de arbeidsmarkt nog meer overspannen. Het opvoeren van de indirecte belastin gen maakt de toch al stijgende prijzen nog hoger, waardoor de druk op het loonfront steeds meer toeneemt. De lonen mogen eigenlijk niet hoger stijgen, dan de stijging van de productiviteit. Wordt deze norm overschreden, dan wor den die hogere lonen noodgedwongen doorberekend in de pryzen. Deze hogere pry zen veroorzaken de geldontwaarding of inflatie. De ionen mogen, gezien in het licht van de productiviteit niet meer stijgen dan 6%. De spoorwegmannen eisen 17% en verschillende andere be drijfstakken gaan ook in die richting. Minister Vondeling zal nu de vernieti- gingsbesluiten over de ontwerp-C.A.O.'s moeten gaan uitspreken. Zal ny dit op kunnen urengen? Men spreekt nu al van het inflatie-kabinet Cals. Nederland is van een inflatie importerend, een inflatie exporterend land geworden (al dus Prof. Verrijn Stuart). Een van de gevolgen van inflatie: de spaarzin ver dwijnt, dus nog meer krapte op de kapi taalmarkt, gevolg nog verder oplopen van de rentevoet. De enige manier om deze inflatie speciaal af te remmen is de overheidsuitgaven niet teveel te laten stygen. Bij de begrotingsbehandeling kwam de V.VJD.-factie met het tegen- plan Joekes. Dit plan gaf een bezuini ging aan van 1 miljard. Alleen al 480.000.000,- voor woningwetwoningen, die gebouwd zullen worden ln de B- sector. Dit zijn heel dure woningen, die 50,huur in de week zullen gaan doen. Eigenlijk dus bestemd voor mensen die geen rijkssubsidie voor hun huis nodig hebben. Dit plan werd niet over genomen door het kabinet, wel werden er hier en daar enige bloempjes uitge plukt. Vanaf het moment, dat er weer libe ralen in de regering zullen zitten, zal er gestreefd worden naar een gezonde financiële politiek, aldus de heer Geert sema. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Na het beantwoorden van enkele alge mene vragen bleek er een kleine depu tatie van de Boerenparty onder het ge hoor te zyn. Het vragenstellen ging hierdoor over in een levendige discussie. De heer Geertsema gaf uitstekend party. Het bezwaar van de heer Geertsema tegen de Boerenpartij ging in hoofdzaak tegen het sterk negatieve karakter. Het is alles zo weinig constructief. Hoewel men het uiteraard niet geheel met elkaar eens kon worden, waren deze laatstge noemde vragenstellers vol lof over het feit, dat hun vragen zo uitgebreid be antwoord werden, terwyl er tevens ge legenheid tot wederwoord werd gegeven. De voorzitter van de afd. Veenendaal, dokter P. Flohil, sloot om 11 uur deze bijzonder geanimeerde bijeenkomst. JAARVERGADERING C.P.B. De afdeling Veenendaal van de Chr. Plattelandsvrouwen- en Meisjesbond houdt op donderdag 17 febr. a.s. haar jaarvergadering in hotel „De Koren beurs". Rob de Nijs hoogtepunt van de avond De Boxal N.V. te Veenendaal heeft vrydagavond j.l. haar jaarlykse personeels avond gehouden. Bijna het gehele personeel was naar het gebouw Eltheto ge komen om daar te genieten van een programma waaraan werd meegewerkt door een keur van artiesten. Vooral Rob de Ntfs en The Jay Jay's (voormalige Jumping Jewels) oogstten veel succes met hun songs. GROEI Het openingswoord werd uitgesproken door de voorzitter van de personeelsver eniging, de heer J. v. d. Meent. Deze heette een ieder van harte welkom. Hier bij werden ook de buitenlandse werkne mers niet vergeten. Zij werden in hun eigen taal toegesproken. De heer Van de Meent legde vooral de nadruk op het feit dat dit jaar voor de vijfde maal een der gelijke personeelsavond werd georgani seerd. Het betrof hier dus het eerste lus trum. Hierna werden enkele woorden ge sproken door een van de direkteuren van de fabriek, drs. N. Schutte, die alle aan wezigen eveneens welkom heette. De di- rekteur duidde erop dat ieder jaar een grotere zaal nodig bleek te zijn. Dit was volgens zijn zeggen parallel gelopen met de groei van het bedrijf. Gala Na deze officiële opening begon het amusementsprogramma onder de titel „Prominenten Gala". Dit was op verzoek van de Boxal n.v. georganiseerd door het erkende Amusements-Theater en organi satiebureau „Martin Rijken". Verschillen de bekende artiesten van radio en T.V. traden op voor de personeelsleden. Het programma varieerde van acrobatiek tot zang en van dressuur tot beatmuziek. Kort om 'n non stop show programma met gro te afwisseling met voor elk wat wils. Rob de Nijs en The Jay Jay's hadden uiter aard veel succes bij het jeugdig publiek Op donderdag 10 februari j.l. werd door mej. H. E. Vink, hoofdleidster van de Chr. Kleuterschool 't Trefpunt, een ouderavond georganiseerd, waarby de ouders van alle Christelyke Kleuterscholen werden uitgenodigd, t.w. De Blok kendoos, By de Molen, Springplank, Zonnehoek en vanzelfsprekend 't Trefpunt. Tengevolge van het slechte weer was de opkomst niet zo bijzonder groot, hetgeen wel jammer was, aangezien het onderwerp dat behandeld werd erg interessant was voor ouders, die kinde ren in de kleuterleeftijd hebben. Nadat mej. Vink de avond geopend had en de aanwezigen een lied hadden gezongen, kwam de spreker van de avond, de heer W. Bulsink, hoofd der B.L.O. school hier ter plaatse, aan het woord. De heer Bulsink behandelde het onderwerp: „Kleuterschool - Lagere school" en wel in het bijzonder het punt „Schoolrijpheid". Spreker begon het onderwerp van de wetenschappelijke kant te belichten, doch kwam al spoedig op de praktische zijde terecht. Het gaat er allereerst om, dat wij onze kinderen op de juiste ma nier trachten op te voeden. Met andere kinderen spelen, open staan voor hun verhalen, opvangen wanneer ze uit school komen en ze klaar maken om de buitenwereld tegemoet te treden. Hierin ligt vooral een taak voor de moeder, hoewel het kind ook een vader nodig heeft. Een kind. dat één van bei den moet missen, komt iets te kort in zijn latere leven. Als wij denken dat ons kind niet ge schikt is om naar de lagere school te gaan, kunnen wij de hulp inroepen van de schoolartsen, doch voordat wij maar ook bij de ouderen scheen deze tie nerster in de smaak te vallen. Na beëindi ging van het programma was er gelegen heid tot dansen in Eltheto. Dit gezellig samenzijn werd tot middernacht voortge zet. Daarna keerde een ieder voldaan huiswaarts, hetgeen als compliment mag worden aanvaard door de direktie en het bestuur van de personeelsvereniging van Boxal N.V. te Veenendaal. Gemeente Renswoude Wetende dat ook de bevolking van Renswoude gaarne in de gelegenheid wordt gesteld om ook een financiële bijdrage af te staan in het gezamen lijk geschenk van het Nederlandse volk, dat H.K.H. Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsbergbij hun huwelijk zal worden aangeboden, zyn ook in deze gemeente bij verschillende middenstandsbedrijven, op het postkantoor en het gemeentehuis feestelijk versierde inzamelings bussen neergezet waarin men zijn bijdrage kan deponeren. Zij, die middels de giro hun gift willen overmaken', wordt medegedeeld, dat men de bijdrage kan storten op giro 25 van het nationaal Comité Huwelijksgeschenk te Den Haag. De warme liefde jegens het Huis van Oranje maar evenzeer ten aanzien van onze kroonprinses zal ongetwijfeld afgespiegeld worden in deze thans geboden vrijwillige giftendeponering in één van de bussen, opdat het huwelijksgeschenk, dat bestaat uit tafelzilver, glas- en eetservies, ook waarlijk één gezamenlijk geschenk voor het bruidspaar zal mogen zijn waarin ook de Renswoudenaren een belangrijk aandeel zullen leveren. De bussen zijn geplaatst van dinsdag 15 februari tot woensdag 2 maart 1966. De kampioen biljarter, de heer D. Nel- lestijn, in actie tijdens de zaterdag j.l. gehouden wedstrijd te Eist (U.). INSTUIF IN VËËNENDAAL ZUID A.S. ZATERDAG OPEN De kelder onder de Sionskerk, hoek Dijkstraat-Adr. van Osade- laan is klaar om als ontmoetings- en ontspanningscentrum voor tie ners dienst te gaan doen. Zaterdag 19 februari a.s. om half acht gaat de deur open en vanaf dat moment is iedere Veenendaalse tiener van harte welkom. Voorlopig nog al leen degenen in de leeftijd van 16 tot om en nabij de 20 jaar en voorlopig uitsluitend op zaterdagavonden. Het ligt wel in de bedoeling de kel der op meer avonden en voor meer leeftijden open te stellen. Voordat men dit doen is het belangrijk de kleuter leidster te raadplegen, omdat zij ons kind iedere dag kan gadeslaan tussen de andere kinderen en kan beoordelen of er wat aan mankeert. Indien de schoolarts het nodig oor deelt is er nog het Christelijk Bureau voor voor- en nazorg, waaraan een psycholoog en een pedagoog en een maatschappelijk werkster verbonden is. Er zijn nog meer mogelijkheden en zelfs hiervoor kunt u ook in Veenen daal terecht, n.l. het Medisch Opvoed kundig Bureau. Beide genoemde bu reaus houden op bepaalde tijden zitting in het Groene Kruisgebouw alhier. Tijdens de pauze kregen alle aan wezigen een kop koffie met koek aan geboden en hierna was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan ruimschoots werd gebruik gemaakt De] heer Bulsink ging op prettige wijze op de gerezen problemen in. Hij kwam wel tot de conclusie, dat wij ons uiterste best kunnen en natuurlijk moeten doen met de opvoeding van onze kinderen, maar dat wij toch vooral het gebed ook en juist hiervoor niet mogen ver geten. Om 10 uur werd de bijeenkomst door de presidente van het bestuur der Christelijke Kleuterscholen, mevr. Jol-Mandersloot, gefloten met het zin gen van een psalm en gebed. T.V.-show brengt goede kwaliteiten aan het licht Tijdens een interview met de tienerzanger Rob de Nijs zei deze, dat „The Clungels", de bekende band van de „Narrenclub" uit Rhenen, zeer goed in zijn T.V.-show bevielen. „De jongens werken hard en zijn zeer muzikaal. Hierbij komt nog dat hun stemmen uitermate geschikt zijn voor de zang die zij be oefenen. Het ligt echter niet in mijn bedoeling altijd met deze jongens te blij ven optreden. Voorlopig zijn zij slechts gecontracteerd voor de T.V.-shows. Een bindend contract voor een aantal jaren zou trouwens zonde zijn van hun zangkwaliteiten, aangezien in mijn repertoire hun zang onmogelijk tot uiting kan komen'.' Op de vraag of hij wel eens had gehoord van de „Narrenclub" (voorheen „Mal le Molenclub") antwoordde Rob de Nijs: „De Narrenclub is mij natuurlijk be kend. Daar heb ik vele verhalen over gehoord van The Clungels. Persoonlijk geloof ik dat het optreden in deze jongeren-sociëteit het laatste duwtje is ge weest dat de jongens nodig hadden. De flair en de durf voor het acteren heb ben zij naar mijn mening in die club gekregen. Dit is allemaal ten goede ge komen aan hetgeen zij nu bereikt hebben. Dat moet beslist niet onderschat worden, want ik geloof dat zij als enige beatgroep Nederlandse liedjes ten ge hore brengen, die succes hebben. Daarom zou ik het de enige echte Nederlandse beatgroep willen noemen. Er kan daarom wel gezegd worden, dat The Clungels ook in de toekomst nog veel succes zullen hebben op het terrein waarop zij zich nu bewegen." Deze mening werd gedeeld door de vader van Rob de Nijs, die als manager optreedt. Deze voegde er nog aan toe, dat The Clungels vooral wat hun zang betreft, dankzij hun aparte stijl, uitblinken. Vooral in T.V.-kringen heeft men hier bijzonder veel aandacht voor, aldus papa De Nijs. Het is dus helemaal niet onwaarschijnlijk dat The Clungels in de toekomst meerdere malen op de T.V. te zien zullen zijn. Zij zullen dan vele „Narrenclub-leden" aan het toestel kluis teren. hiertoe overgaat wil men eerst wat „ingeschoten" raken op het werk. De 150 vierkante meter grote opper vlakte is geheel gestoffeerd (niet in de laatste plaats dankzij de belangeloze medewerking van Hollantor N.V.) en gemeubileerd. Het interieur is zoveel mogelijk aan de smaak van de jeugd aangepast en men heeft terdege reke ning gehouden met de ideeën, wensen en verlangens die twee maanden ge leden via een enquête van de jeugd zijn binnengekomen. Ouderen zullen zeer binnenkort in de gelegenheid worden gesteld om een kijkje te komen nemen. Op zaterdag avonden hebben uitsluitend meisjes en jongens van 16 t/m 20 jaar toegang. De toegang is gratis en de prijzen van de consumpties liggen gemiddeld op enkele dubbel tjes. UITBREIDINGSPLAN VERMIJDT HOOGBOUW Sinds kort ligt op het gemeentehuis te Renswoude het volledige uit- breidings- of bestemmingsplan voor genoemde gemeente ter inzage. In haar totaliteit gezien valt voornamelijk op, dat er ernstig naar wordt gestreefd Renswoude haar landelijk karakter te laten behou den. Het uitbreidingsplan, dat ruim 250 woningen inhoudt, vermijdt de hoogbouw en de eerste vijf jaar is er dan ook weinig kans, dat er in Renswoude flats zullen verrijzen. GROEN Bij de planning is uitgebreid aan dacht besteed aan groenstroken, die het landelijk karakter sterk accentue ren. Doordat er reeds een prachtige be staande groengordel aan de Ubbe- schooteweg en de Dickerijstlaan is, zijn in het bestemmingsplan op deze plaat sen een 30-tal bungalows geprojec teerd. Men heeft echter ook rekening gehouden met minder kapitaalkrachti gen. Hiervoor zullen de overige wo ningen als „meerdere onder een kap" worden gebouwd. Openbaar Het uitbreidingsplan is ontworpen door het ingenieurs- en architekten- bureau Op Ten Noort Blijdestein te Utrecht in samenwerking met het ge meentebestuur van Scherpenzeel. Bei den hebben bij het samenstellen ruim schoots terrein opengelaten voor het bouwen van openbare gebouwen zoals kerken, scholen en andere inrichtin gen. Deze grond heeft echter tot nu toe nog geen vaste bestemming. Wel is de grond reeds omlijnd voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Hiervoor zijn de plannen reeds klaar, maar deze wa ren volgens zeggen nog niet geschikt voor publikatie. Nieuwe wegen Door het uitbreidingsplan zullen te vens een 12-tal nieuwe wegen moeten worden aangelegd in de nieuw te bou wen wijken. In deze nieuwe wijken wordt de bouw van een tweede kleu terschool niet onwaarschijnlijk geacht. Het uitbreidingsplan is uitsluitend van toepassing op het gebied dat noordelijk is gelegen van de Dorpsstraat. Winkels In het bestemmingsplan is tevens ruimte opgenomen - ruim 25 meter - voor het bouwen van woonwinkelhui zen. Deze zullen de nieuwe wijken een zelfstandig karakter geven. Het indus trieterrein, dat Renswoude in ruime mate heeft, heeft geen verandering on- compleet VLAG, STOK en HOUDER Hoogstraat 12 - Tel. 2627 VEENENDAAL In de raadsvergadering van donderdag a.s. komt een voorstel aan de orde tot het verlenen van een subsidie in de restauratiekosten van de panden Zandvoort 1, 3 en 5. Deze panden zijn vermeld op de Mo numentenlijst. Momenteel zijn de huisjes onbewoond. Zij werden in dertijd onbewoonbaar verklaard. De percelen werden gekocht door dr. T. van Eek, te Delft. Deze is voorne mens tot restauratie over te gaan, waar toe hij aan architect Heineman te Velp een opdracht gaf. Het rijk heeft inmiddels voor deze restauratie een subsidie toegekend van 30°/o. B. en w. willen bevorderen dat ook een gemeentelijke subsidie wordt verleend. Ingevolge de financiële ver houdingswet werd een regeling ge troffen om de gemeenten in staat te stellen subsidie toe te kennen in de uitgaven voor instandhouding van mo numenten. Voorgesteld wordt daarom aan dr. Van Eek een subsidie toe te kennen van 30% in de subsiabele kosten. De kosten worden door de architect ge raamd op f 175.000,—. B. en w. zien in restauratie van deze panden een groot gemeentebelang. Andere punten Voorts zal aan de orde komen ver koop van 2 woningwetwoningen aan de bewoners, 1 in Amerongen, 1 in Overberg. Een gedeelte van Eist valt thans nog niet onder de bebouwde kom volgens de bouwverordening, wel vol gens het uitbreidingsplan. B. en w. stel len voor deze verordening aan te vul len. In Overberg kan een stukje grond worden aangekocht van de heer A. van Kruistum voor het verwijderen van een haakse bocht uit de Haarweg. Voorts staan er nog een aantal onder- wijsbesluiten op de agenda. Tractatie schoolkinderen B. en w. stellen voor ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Beatrix een bedrag van f 1000,beschikbaar te stellen voor tractatie van de school kinderen. Uitbreidingsplan B. en w. delen de raad mede, dat Ged. Staten van Utrecht goedkeuring hebben onthouden aan het raadsbesluit van 25 aug. 1964 tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen Dorp. De stedebouwkundige Ir. van Asbeck kreeg ondertussen opdracht een nieuw plan te maken. TOERNOOIGEMIDDELDE VAN 5,44 Zaterdag en zondag werd te Eist in café „De Morgenster" het kam pioenschap der eerste klasse afdeling Veenendaal van de Koninklijke Ned. Biljart Bond betwist. Vier heren n.l. M. E. Hensen van b.v. Zeldenrust-Elst, A. Heimering van Kunstmin-Leerdam, P. Schuilen- burg en Dick Nellestijn van de Morgenster-Eist. Magistraal spelend met een gemiddelde van 7,44 won de Elstenaar Dick Nellestijn. Rob de Nys in gesprek met zijn nieuwe aanwinst de snln gitarist-zander van „The Jay Jay's". Dit kampioenschap was voor de deel nemers van uitrmate groot belang, want de winnaar verwierf zich het recht om aan de Gewestelijke kampioenschappen deel te nemen. De kampioen van de ge westelijke kampioenschappen speelt rechtstreeks in de finale van het nationale kampioenschap der eerste klassers. De deelnemers speelden een dubbele compe titie, waarin het constant goede spel van de eigenaar van café de Morgenster direkt gunstig afstak tegen dat der andere deel nemers. De spelers werden gadegeslagen door een record-aantal toeschouwers die het spel sportief en enthousiast volgden. Deelnemers en toeschouwers gingen zo in dit ivoor-spel op, dat er bij een poe del meer dan eens een massaal och opklonk. Bijzondere verrichtingen kwa men op «aam van de heer D. Nellestijn die de hoogste serie n.l. 83 caramboles scoorde en die tevens het hoogste partij gemiddelde van 14.28 behaalde. Er moesten in één partij 200 caramboles gescoord worden. In dit toernooi zijn in 766 beurten 4165 caramboles gemaakt, hetgeen een toernoai gemiddelde van 5,44 betekent. De uitslag laat er geen twijfel over be staan: Pnt, Gem. 1 D. Nellestijn 10 7,44 2 A. Heimering6 5,03 3 M. E. Renzen 6 4,83 4 P. Schuilenburg 2 4,57 De heer H. Kosters werd ere-lid van biljartvereniging „De Morgenster" Hierna werd de kampioen een beker overhandigd en gehuldigd. dergaan en blijft het westelijke dorps gedeelte begrenzen. Ook dit zal dus het landelijk karakter van het dorp niet kunnen aantasten. Contactavond sportvereniging De Sportvereniging Amerongen heeft het voornemen een contactavond te be- leggen welke zal worden gehouden in Carnavalssfeer. Aan deze avond wordt medewerking verleend door de „Bajos" uit Barneveld en zal worden gehouden op vrijdagavond 25 februari a.s. in de grote zaal van het Dorpshuis. Aan deze contactavond kan worden deelgenomen door de dames en heren senioren, en de dames en heren adspi- ranten, terwijl een ieder een introducé mag meebrengen. In verband met de carnavalssfeer zal het zeer op prijs worden gesteld wanneer de dames en heren aanwezigen gecostu- meerd zullen verschijnen. De jongeren behoeven niet persée, het mag natuurlijk wél, tot één uur te blijven, zodra zy wat slaap beginnen te krijgen mogen zij eer- der naar huis gaan. Voor diegenen, die inderdaad gecostumeerd, hetgeen ook weer niet verplicht is, komen, zullen enkele prijzen ter beschikking worden gesteld. De entrée voor deze avond bedraagt 1,50 per persoon, terwijl het nuttigen van één consumptie in deze prijs is in begrepen. Het bestuur van de sportvereniging hoopt, dat iedereen een bijzonder goed humeur meebrengt terwyl zij er echter nog wel op wil wijzen, dat de aanwezigen schoenen met naaldhakken en klompen thuis moeten laten. Ingezonden Zondag 13 februari j.l. hield de Ned. Prot Bond afd. Amerongen/Leersum haar jeugdzondag. 's Morgens werd er een jeugddienst gehouden in het ge bouw van de N.P.B. Voorganger was ds. S. A. J. F. Doets. 's Middags was er een oecumenische bijeenkomst voor jongeren georgani seerd in „Onse Bliscap". Jammer ge noeg waren er maar 20 jongelui. Was dit te wijten aan het slechte weer, of is de Amerongse jeugd nog niet rijp voor de oecumene? Wij dachten dat de jeugd van alle verschillende richtingen steeds dichter naar elkaar groeide. Heb ben we dit dan mis? Wie niet geweest is, heeft beslist wat gemist, 's Avonds kwam Broeder Frank uit Taizé, van de Eerste Protestantse Broedergemeenschap, ons iets vertellen over zijn werk en levensopvatting. Hij deed dit zeer boeiend. Iedereen was dan ook doodstil en luisterde aandach tig. Toen hij klaar was met zijn betoog, vuurde de jeugd haar vragen op hem af. Deze werden zeer interessant, vaak met een tikkeltje humor, beantwoord. De avond werd om 10.30 uur geslo ten. Oude oorkonde gevonden Bij dc verkoop door de gemeente van de vroegere Elisabethschool aan de heer Van Bijlert waarschuwde dc heer ir. Tengc reeds, dat er naar zijn mening ergens in het gebouw tje een oorkonde moest zijn, daar aangebracht bij de eerste steenlegging van het gebouw. Dezer dagen, nu het schooltje zo goed als geheel gesloopt is, werd een kokertje gevon den van koper. Nadat het kokertje was open gemaakt bleek daarin een rol perkament te zitten, daterend 26 juni 1877. In het fraaie handschrift van die dagen staat op de oor konde het volgende vermeld: „Op heden den zes en twintigsten Junij 1800 zeven en zeventig des namiddags twee uur is door de Hooggebore Vrouwe Lady Elisabeth Marie Villiers geboren Gravinne van Reede Ginkel, Vrouwe van Amerongen, Lievendaal, Leersum en Eek en Wiel den eersten steen gelegd van dit gebouw bestemd voor eene Christelijke Bewaar-, Naai- en Brei- school, met te kennen geving deze School den naam zal dragen van Elisabeth's school. Waarna voornoemde Vrouwe deze oirkonde met haar HoogGebore handtekening heeft be krachtigd in tegenwoordigheid van de mede ondergeteekenden uitmakende het hele Be stuur van voormelde inrigting, en ten aan- schouwe van vele belangstellende burgers van Amerongen. Gedaan te Amerongen den 26 Junij 1877. get. Elisabeth Villiers geb. van Reede Ginkel. Namens het Bestuur tekenden N. E. Barbas en zijn vrouw, in die tijd Ned. Hervormd predikant te Amerongen. D. van Eldik, I. Umbgrove en mevr. Umbgrove-Boursicius. De oorkonde bevond zich, zij het wat voch tig. nog in zeer goede staat, ondanks het feit dat hij haast 100 jaar in de grond heeft ge zeten. Gelukkige prijswinnaar door „Klaproos Organisatie" De „Klaproos"-collecte elk jaar gehou den voor de verzorging der oorlogsgra ven en het bezoeken van familieleden der gesneuvelden aan deze graven is alge meen bekend. Minder bekend is misschien, dat jaar lijks een klein aantal collectanten ais gast van de British Legion, de Engelse Oud-strydersorganisatie, een vijfdaags verblijf in Engeland wordt aangeboden, als gasten van deze organisatie. In 1965 maakten een 22-tal collectan ten de overtocht; deze „Engelandvaar ders" worden door het lot aangewezen. Tot de gelukkigen, die in 1966 voor deze reis in aanmerking komen behoort, voor de eerste keer, een Ameronger. Vorige week werd door het Nederlands Oorlogsgraven Comité bericht, dat van 12 tot en met 16 april a.s. voor deze reis in aanmerking komt de bijna 13-jarige Hendrik Schoenmaker, Pr. Beatrixlaan 3 te Amerongen. Gelukgewenst Hendrik; je mede collectanten en jij zetten elk jaar je beste beentje voor om deze collecte tot een succes te maken. Fyn, dat deze keer een Ameronger tot de uitverkorenen be hoort. Hendrik Schoenmaker wordt van harte een goede reis toegewenst.

De Vallei | 1966 | | pagina 2